m manirs Familieberichten Vakantieweer niet te voorspellen Avro's Toppop PZC/binnen-buitenland S/MTH KaaSbv Vlissingse Ondernemers Centrale Minstens elf verkeersdoden in weekeinde Professionele reiniging van uw koelsysteem. een BANKETBAKKER een CHAUFFEUR voor de be zorging een MAGAZIJNHULP SL> en 2 JONGENS autobedrijf w. j. sonke Stichting Goes Vooruit China herstelt betrekkingen met Albanië MAANDAG 30 APRIL 1979 Goedemorgen opa! H g met uw 50e ver jaardag Danny en Michel Bedankt Iedereen die mijn 90e ver jaardag tot een onvergete lijke dag heeft gemaakt C. Maas-Bastiaanse Ter Mantelinge. Domburg Hartelijk dank voor alle cadeaus, bloemen, kaarten en vriendschap bij ons 25- jang huwelijk ontvangen Ook namens onze kinde ren. M. Rijk van 't Westeinde teinde. Baarland, april 1979, Zuiddijk 3. Enige kennisgeving Na een liefdevolle verzorging van ruim 2 jaar in verpleeginrichting 'Der Boede' te Koudekerke is van ons weggenomen MARIA JOHANNA VAN WIJK-MOZES op de leeftijd van 62 jaar Koudekerke, 24 april 1979. 'Der Boede'. Correspondentieadres. Ravesteijnplein 45, Vlissingen. De begrafenis heeft in alle stilte plaatsgehad. Geheel onverwacht is van ons heengegaan onze geliefde broer, zwager en oom FILIPPUS WONDERGEM op de leeftijd van 64 jaar. 's-Heer Hen drikskinderen: J. Wondergem J. Wondergem-Kodde Goes: D. Wondergem-v d. Velde 's-Heer Arendskerke: C. N. Wondergem 's-Heer Hen drikskinderen: B. Wondergem P. Wondergem-van Liere 's-Heer Hen drikskinderen: N. C. van Schaik-Wondergem C. van Schaik Neven en nichten 's-Heer Hendrikskinderen, 27 april 1979. Oude Rijksweg 73. Correspondentieadres Oude Rijksweg 77. 's-Heer Hendrikskinderen. De begrafenis zal plaatsvinden woensdag 2 mei a s. om 12.00 uur op de algemene begraafplaats te 's-Heer Hendrikskinderen. De begrafenis wordt voorafgegaan door een rouwdienst, die gehouden wordt in het 'Heer Hendrikhuis'. Aanvang van de dienst om 11.15 uur. Ieder die de rouwdienst wil bijwonen, wordt verzocht om 11.15 uur aanwezig te zijn. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condole ren in het 'Heer Hendrikhuis' Enige en algemene kennisgeving Tot onze diepe droefheid is geheel onverwacht van ons heengegaan onze lieve vader, groot- en overgrootvader JAN DE WITTE weduwnaar van Jakomina van Rooijen op de leeftijd van 75 jaar. „Komt allen tot Mij, die vermoeid en belast zijt, want Ik zal u rust geven" D Stroo-de Witte J. Stroo J. de Witte A. T. de Witte-van Maurik P. de Witte Klein- en achterkleinkinderen! Koudekerke. 28 april 1979. Lange Weegje 29 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Bethesda/St. Josephziekenhuis, Koudekerkseweg te Vlissingen Bezoekuur van 18 30-19.30 uur De teraardebestelling zal plaatshebben dinsdag 1 mei 1979 om 12.30 uur op de algemene be graafplaats te Koudekerke. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het Jeugdhonk, Dorpsplein te Koudekerke Geen bezoek aan huis. Heden werd van ons weggenomen onze geliefi broer. zwSger en oom JAN DE WITTE weduwnaar van Jakomina van Rooijen op de leeftijd van 75 jaar. ■Matth, II vers 28 Westkapelle: L. Lous-de Witte' C. Lous P de Witte-de Witte D. de Witte-de Witte J. L. de Witte M de Witte L. de Witte-Dekker Neven en nichten Westkapelle, 28 april 1979. Met droefheid geven wij kennis van het plotse ling overlijden van onze beste zwager en oom JAN DE WITTE weduwnaar van Jakomina van Rooijen op de leeftijd van 75 jaar. In het huis des Vaders zijn vele woningen. Joh. 14; vers 2a Zeist J. van Rooijen Westkapelle: P. K van Rooijen L A. van Rooijen-van Sighem J. K. van Rooijen H J. van Rooij en-Melis K Roelse P. Roelse-Minderhoud J W. Roelse L. Roelse-Brasser Neven en nichten Westkapelle, 28 april 1979. Zacht en kalm heeft de Heere nog vrij onver wacht van onze zijde weggenomen mijn geliefde man, onze lieve en zorgzame vader, pleegvader, groot- en overgrootvader WILLEM KAREL SNOEP in de ouderdom van ruim 80 jaar Sterke de Heere ons in dit zo zwaar verlies. Yerseke1 D Snoep-Moelker J J Snoep P. Snoep-van Meerendonk Emmeloord. S M. Sonke F Sonke-Hoorn En kinderen Yerseke: Diny en Pim Esther en Deborah Han en Mia Sylvia, Ronald De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 2 mei a.s. op de algemene begraafplaats te Yerse ke om 14.00 uur vanuit het verenigingsgebouw 'De Haven', Dreef 4. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in bovengenoemd gebouw. Met grote verslagenheid geven wij kennis van het overlijden van onze medewerker G. A. LUIJK Voor wat hij door zijn werk en mens-zijn heeft gegeven, zijn we dankbaar. Voor nu en de toe komst wensen wij zijn vrouw en kinderen heel veel sterkte toe. Directie en personeel Wolff Co, Goes Goes. 27 april 1979. Per 1 mei 1979 is de praktijk van J. A. ten Haaf, tandarts Beatrixlaan 38, Goes verhuisd naar van Hallstraat 2,4463 TZ Goes Telefoon 01100-15716 van onze weerkundige medewer ker) Een vraag die weerkundigen vaak gesteld is, is bijvoorbeeld: „Hoe wordt het weer in juni?" Het blijkt dat de vraagsteller in die tijd zijn vakantie heeft gepland, en ver wacht dat weerkundigen een ant woord kunnen geven op deze vraag. Het is onmogelijk weken van te voren een betrouwbare weersvoorspelling te geven. Voor de eerste drie dagen is het soms al moeilijk een betrouwbare progno se te geven, iets wat zeker geldt voor een maand. Een andere vraag die ons vaak gesteld wordt is waar men het beste naar toe kan gaan Deze vraag kan positiever beant woord worden. Een ieder die Zuid-Europa opzoekt, te weten Portugal, Spanje, Zuid- Frankrijk, Italië en het Balkange- bied, treft er in de zomer over het algemêen zomers weer aan. Soms valt er een bui, maar zo'n versto ring is in de regel van korte duur. Wie het niet op hoge temperaturen van boven de 30 graden heeft be grepen. moet het minder zuidelijk zoeken. Ook is lang niet iedereen er op gesteld gedurende een periode van twee a drie weken duizenden kilometers af te leggen. Er is nim mer enige zekerheid te geven, want. bog je dat je vakantie begeleid wordt door een hoge-drukgebied. dan zit je in Schotland, Denemar ken, Normandië als wel in Beieren goed. Zwakkere plekken Zoek je de zwakke plekken op dan kunnen het noorden van Schot land en Ierland genoemd worden. Dikwijls zijn daar oceaanfronten en bewolking. Langs de kust van Noorwegen regent het vaak. Vlak achter de Noorse bergen echter is het belangrijk warmer en zon niger, vaak ook door het 'Föhn-ef fect'. In Denemarken waait het langs de westkust vaak hard. terwijl het aan de oostkant van Jutland zonniger en warmer is. Zuid-Zweden heeft vaak zon en wanneer de lucht stroom niet noordelijk is. ook aan gename temperaturen. Gunstig is het vaak in het zuiden van Enge land en Ierland hoewel er bij veel depressieactiviteit ook regenpe rioden kunnen optreden. Langs de westkust van Frankrijk is het iets koeler, maar in vergelijking met de Vogezen. Jura en de Italiaanse grens, is er meer zon. In het Rhone- dal wordt men nog wel eens gecon fronteerd met de stormachtige mistral Het noorden van Duits land is zonniger dan het zuiden Bij zogenaamde 'koude putten' in de atmosfeer kan het dagen achtereen flink regenen in Beieren, Oosten rijk en Zwitserland. Uitwijken naar de Alpen-Zuidzijde kan een uit komst bieden. Wij hebben plaats voor. jste medewerker leeftijd 16 a 17 jaar als assistent-kaasverkoper op de Zeeuwse markten. vaste medewerkster leeftijd 20 30 jaar als zelfstandig kaasverkoopster in één onzer Crêmeries. part-time medewerker leeftijd 16jaar als assistent-kaasverkoper op de Zeeuwse markten voor de zaterdagen en de vakanties. part-time medewerkster leeftijd ±16 jaar als assistent-kaasverkoopster inéén onzer Crêmeries voor de zaterdagen en de vakanties. Sollicitatie schriftelijk met vermelding van personalia, opleidingen ev. ervaring, diploma's en rijbewijs richten aan: Cruquiusstraat 50, Vlissingen Telefoon: (01184)-13649. nodigt alle georganiseerde en ongeorga niseerde ondernemers in het midden- en kleinbedrijf uit, tot het bijwonen van de openbare vergadering op donderdag 3 mei a.s. in hotel Maldegem Beursplein Aanvang 20 uur. ONDERWERPEN: Wat is een distributie planologisch onderzoek waarom in Vlissingen een DPO wat gaat het kosten, en hoe te fi nancieren wat kunnen wij er mee doen Gezien het grote belang van deze verga dering wekken wij de ondernemers op, deze vergadering te bezoeken. Maak deze avond vrij Het bestuur van de V.O.C. Rapportin VS: illegale abortus doodsoorzaak WASHINGTON (REUTER) - Illegale abortus is een belangrijke doodsoor zaak bij vrouwen in de vruchtbare leeftijd. Naar schatting worden jaar lijks in de hele wereld rond 20 miljoen onwetteige zwangerschapsafbrekin gen verricht, aldus een zondag gepu bliceerd rapport van het Bevol- kingscrisiscomite, een particuliere in stantie in Washington die zich bezig houdt met bevolkingsproblematiek en geboorteregeling. Overigens is het aantal sterfgevallen bij abortus nauwelijks te schatten omdat de sterfteregistratie in veel ontwik kelingslanden gebrekkig is In de Ver enigde Staten zou het aantal sterf gevallen liggen tussen de 50 en 150 per 100.000 illegale abortusgevallen In ontwikkelingslanden is het aantal sterfgevallen veel hoger Het aantal zwangerschappen dat jaarlijks langs legale weg wordt afgebroken, zou even eens rond de 20 miljoen liggen Het co mité verwacht een stijging van de abor tuscijfers gezien de toegenomen voor keur voor kleine geznnen, het ontbre ken van andere methoden voor geboor tebeperking en het groeiend aantal vrouwen in de vruchtbare leeftijd Il legale abortus komt met name veel voor in Latijns-Amerika het Midden- Oosten en Afrika, waar de wetgeving over het algemeen streng isp terwijl voorbehoedsmiddelen niet gemekke- lijk verkrijgbaarzijn In Oostenrijk. Italië, Japan, Portugal, de Wovjet-Unie en Uruguay, waar het over het alge meen ontbreekt aan goede voorbe hoedsmiddelen. wordt de helft van alle zwangerschappen afgebroken, zo meldt het comité. SLOCHTEREN (ANP) - In het afgelo pen weekeinde zijn op de Nederlandse wegen minstens elf personen bij ver keersongelukken om het leven geko men. Tenminste drie personen raakten zwaar gewond. In de Groningse plaats Slochteren kwamen zaterdagavond vier jonge mensen om het leven toen de auto waarin zij reden in het Sloch- terdiep terechtkwam. De slachtoffers waren tussen de 22 en de 25 jaar oud. Op de rijksweg Venlo - Nijmegen nabij de Plasmolen kwam zaterdagochtend een 22-jarige militai om het leven toen zijn personenauto frontaal tegen een vrachtwagen botste. In de nacht van zaterdag op zondag kwam op de weg van Den Bosch naar Schijndel een 34-jarige man om het le ven en raakten twee personen zwaar gewond toen twee personenauto's fron taal met elkaar in botsing kwamen. Zaterdagavond kwam in de Gelderse plaats Meteren een 23-jartge man om het leven doordat hhij met. zijn atuo te gen een boom reed toen hij met hoge snelheid een andere auto trachtte in te halen. Bij de Overijsselse plaats Om men verloor bij een frontale botsing tussen twee personenauto's een 36-jari- ge man het leven Zijn vrouw raakte zwaargewond Dat kan alleen met het Wynn's Power Flush apparaat met zijn totaal doorspoel-programma voor het gehéle koelsysteem van uw auto Voor de juiste motortemperatuur! Imp Agar B V Postbus 54. i 2380 AB Zoeterwoude Tel (071) 894402* RÜ zorgenvrij met Wynn's erbij! Onderstaande dealers zijn in het bezit van een Wynn's Power Flush apparaat Autobedrijf Difoga BV. Bredasestraat 25.1611 CE Bergen op Zoom. Autobedrijf van der Ree. Mercunusstraat 11. 4511 CN Breskens. Autobedrijf Wouw. Herelsestraat 170. 4726 ST Heerle. Techn.Handelsonderneming T van Nes. Westemde 21. 4481 BT Kloetinge. Garage Lokerse. Zandweg 20A 4416 NB Kruiningen.Autom Bednjf. Hennekam BV. Adm Lonckestraat 1. 4702 XH Roosendaal. Garage P Dekker ZnTonhuisstraat 15. 4697 BC StAnnaland. Autobedrijf van Putten BV. Axelsestraat 165, 3537 AH Temeuzen. Radiateurenbedrijf T.R F Tholensstraat 47.4531 AS Temeuzen. Gevraagd voor het a.s seizoen van plm. 1 mei tot plm. 1 oktober. voor inpakwerk (boven 16 jaar). BROOD- EN BANKETBAKKERIJ W. J. GELEIJNSE HAAMSTEDE tel. 01115-1215. HONDA-DEALER Fruitlaan 16, Goes Tel. 01100-15415-149S7 1 AUTOBEDRIJF WONDERGEM-MELSE Industrieweg 31 Vlissingen tel. 01184-15220 Voor STORINGEN en reparaties aan alle grootr en "kleinhuishoucfe- lijke apparaten, zoals was automaten. koelkasten, stofzuigers etc. Alsook het plaatsen of repareren van uw t.v.-antenne (N.-Zuid- Beveland) laag tarief, snelle service Gedi plomeerd elektro-tech- nisch reparateur Knuit service centrum. Werrilaan 31. 4453 CA 's Heerenhoek. tel. 01105- '690. PAVILJOEN .DE MEERKOET" Café-Restaurant Terras - Snelbuffet Wordt in juni geopendI 18 jaar geworden Neem rijles V.esP t'\\s Z8 .60 J. Reyns tel. 01100-15386 J.Jansen tel. 01100-13547 Komen jullie vanavond ook naar in de veilinghallen te Goes? Aanvang 20.00 uur. De kaartjes zijn nog niet uitverkocht. Kaartjes verkrijgbaar 's avonds vanaf 19.00 uur aan de kassa. Van Schiphol is zondagmiddag ie eerste lijnvlucht van de KLM, KLM-601, naar Los Angeles vertrokken. Het was tevens de eerste lijnvlucht die de KLM ooit op de Amerikaanse westkust uit voerde PEKING (UPI) - China heeft zondag verklaard dat het de diplomatieke be trekkingen met Albanië, dat de banden met China had verbroken, heeft her steld. Het persbureau Nieuw China meldde dat de Chinese ambassadeur, Wen Ning. in de Albanese hoofdstad Tirana zijn geloofsbrieven heeft overhandigd aan de vice-president van het presi dium van Albanië. Shefqit Peci. Alle diplomatieke functionarissen van de Chinese ambassade waren hierbij aan wezig, aldus de korte bekendmaking Albanië verbrak destijds de diploma tieke banden met China omdat het vond dat de opvolgers van Mao een te westerse en te kapitalistische koers volgden. Overstromingen in Verenigde Staten CHICAGO (UPI) - Zware overstromin gen van met name de Rode Rivier, op de grens van de noordelijke state Min nesota en Noord-Dakota, en de Missis sippi hebben in de Verenigde Staten forse schade aangericht. De Rode Ri vier richtte over een afstand van 160 kilometer van Grand Forks naar de Canadese grens een schade aan van meer dan zestig miljoen dollar. Meer dan 300.000 hectare land liep onder water, duizenden mensen moesten vluchten naar hogergelegcn gronden. De zware overstromingen worden ver oorzaakt door hevige regenval en het smelten van de sneeuw m de bergen. Bi) Grand Forks is men een week bezig ge weest om de dijken te versterken in de hoop het water te kunnen keren. Daar daalt het water inmiddels, maar de rievier stuwt de massa op naar de Ca- nadse grens, waar tienduizend mensen in de aangrenzende provincie Manitoba zich al in veiligheid gebracht hebben voor de aanstormende vloed. De Graaf: teruggave AOW afschaffen DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris De Graaf van sociale zaken heeft de AOW genoemd als mogelijkheid voor verdere ombuiging en bezuiniging. Hij vindt dat zijn ministerie "kritisch moet kijken" naar het teruggeven van de AOW-premie aan de werkende ge huwde vrouw, waarvan de AOW-pre- mie bij die van de echtgenoot wordt geteld. De bewindsman meent dat "nog deze kabinetsperiode" aan deze onrecht vaardige restitutie een einde moet ko men. De staatssecretaris maakte deze. wat hij noemde "kritische kantteke ning" zaterdag tijdens een forum discussie voor de 25-jarige Nederlandse vrijgezellenbond in Den Haag. De staatsecretaris achtte de premieres titutie vooral onjuist omdat ongehuw de vrouwen niet van een dergelijke te ruggaf kunnen profiteren. Hij achtte het ongedaan maken van de teruggave passen in de geest van Bestek'81

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 7