Sportvissers boos na uitvallen regeling overlast surfplanken Gemeentepolitie Goes won schietwedstrijden Brandweer Zierikzee bovenaan bij wedstrijden Brouwershaven Gereformeerde kerk Zierikzee herdacht honderdjarig bestaan PZC/s Provinciale vergadering Ned. Herv. Kerk in Goes MAANDAG 30 APRIL 1979 WISSEL SCHOUWEN VERZOEK OM INSTELLEN ZONE IN VEERSE MEER ROOSENDAAL - De pogingen van de Delta-federatie om een regeling te treffen, waardoor sportvissers in het Veerse Meer geen hinder meer zullen hebben van windsurfers, zijn tot op heden op niets uitgelopen. De voorzitter van de Delta-federatie, de heer J.Ceelen, zei dat zaterdagmiddag Delta-federatie de heer J.Ceelen, zei dat zaterdagmiddag op de jaarvergadering van de federatie in de Erato-zaal in Roosendaal. „Wij zelf hadden aan de gemeen- sloot de heer Ceelen. „maar de verantr schappelijke regeling Het Veerse Meer gevraagd om een zone in te stellen, waar surfers niet zouden mogen ko men", zei voorzitter J. Ceelen, tydens de vergadering. „We kregen echter schriftelijk te horen dat men niet van een zonering wilde weten". Tijdens een gesprek van het bestuur van de Delta federatie met de technische commissie van Het Veerse Meer werd de zaak nogmaals aangekaart en toen werd het probleem wel onderkend. De gedach ten gingen toen uit naar een strook van 100 meter vanaf de Veerse Dam, die dan met oranje ballen zou worden aangege ven. „Na dit gesprek hadden we de in druk dat de zaak zo goed als rond was", zei de heer Ceelen, „via de voorzitter van Het Veerse Meer kregen we echter onlangs te horen, dat de zaak niet door ging Ik vraag me af of we in deze zaak moeten spreken over foutief beleid of helemaal geen beleid". Hij ging verder in op het feit dat er al heel wat bijna-ongelukken gebeurd woordelijkheid zal dan wel liggen by degene die nu maatregelen weigert te treffen". In zijn openingswoord ging de voorzit ter ook in op het overlijden van alge meen secretaris J. Stroo in december van het vorig jaar Met een minuut stil te werd het overlijden van de heer Stroo herdacht. Tijdens de vergadering liet het bestuur weten dat er plannen bestaan om metr tertijd een half-time of full-time be roepskracht aan te stellen „Wij zouden graag hebben dat u met uw leden hier over alvast van gedachten wisselt", zei de heer Ceelen. „Het werk neemt hand over hand toe. Het blijft niet alleen bij het secretariaatswerk, maar er moeten ook de nodige besprekingen worden gevoerd met gemeenten, waterschap pen en het ministerie. Dat zijn allemaal dingen die overdag gebeuren en dan kom je er niet, als je een bestuurslid hebt. die alles in zyn vrye tijd moet re gelen". 'streek zijn. Tenslotte vergeleek hij de zaak van de surfplanken met het waterskieèn. HerStrUCtUrerillS n«t.werrt ereleden In rte7.e7.one d{. A yan 0°epveIdt dje za_ terdag tot nieuwe voorzitter werd ge kozen. ging uitvoerig in op deze zaak. Hij wees erop dat de Delta-federatie momenteel 105 aangesloten vereni gingen telt met 45.000 leden. „Op korte termijn is een herstructurering no dig", zei Van Overveld. „Hoe wij dat precies moeten doen, we ten we op dit moment nog niet. Er zou een beroepskracht moeten komen, full time of half-time. Die man kan secreta- Dat werd enige tijd geleden in deze zone ook verboden, omdat toen een zwem ster werd overvaren, die aan de gevol gen daarvan overleed. „Er zullen eerst weer ongelukken moeten gebeuren voor men maatregelen zal treffen", be- Vergadering van diocesane raad BREDA - De Diocesane Pastorale Raad van het bisdom Breda vergadert op vrijdag 28 mei in de volksabdij Onze Lieve Vrouw Ter Duinen te Oossen- drecht. Deze vergadering is gewijd aan voorbeelden van gezamelijk gedragen verantwoordelijkheid in elk der 6 de kenaten. Aan de orde zullen onder meer het pro ject volwassenencatechese, kind en kerk, kerk en samenleving en de pas torale school komen. Het dekenaat Zeeland heeft als model interkerkelijke vormingsavonden voor kerkelijke me dewerkers. De vergadering begint om 15,00 uur. Vanaf 19.00 uur worden de verslagen van de werkgroepen en de rondvraag behandeld. De afronding en de gebedsdienst worden verzorgd door WestrZeeuwsch-Vlaanderen. worden met meer uitgegeven door rijkswaterstaat, maar door de Delta- federatie. „Over de uitgifte van deze vergunningen doen de laatste tijd al lerlei wild-west-verhalen de ronde", zei de heer Ceeleh. „Er is echter in we zen niets veranderd.Tot de grote vis vergunning behoort ook de spit- vergunning in. Een aparte spitvergun- ning kost vier gulden. Vroeger kostte die bij rijkswaterstaat niets, maar de kosten werden toen gedragen door de overheid". Aan het eind van de bijeenkomst brachten diverse commissies nog ver- RESERVISTEN SCHOTEN IN TERNEUZEN weten geen vis te hebben uitgezet in het vorig jaar. omdat men eerst wilde on derzoeken of er intrek of uittrek plaats vond via de doorlaatweg. Gebleken is echter, met name omdat door de be- roepsvissery jonge vis werd gevangen, dat er intrek plaats vindt. De commis sie liet weten de zaak nauwlettend te zullen blijven volgen. Verder zal de proef met oesterbroed in de Grevelln- gen worden uitgebreid. Ook deze zaak blijft de commissie met argusogen vol gen, cmdat de oestervisserij zowel voor de gesteldheid van de bodem als voor de kwaliteit van het water gevolgen kan hebben. Verder is er overleg bezig met betrekking tot de haven Colijnsplaat. Hier zullen 80 tot 100 plaatsen moeten komen. Tenslotte brachten ook de commissies wedstrijd, zout, zoet en jeugd, de commissie* havenbeheer, de commissie looprechten en de commis sie water- en visstandbeheer verslag uit. Jongeman na diefstal aangehouden HAAMSTEDE - De 19-jarige M. T. de J. uit Spijkenisse is zondag door de politie te Spijkenisse in zijn woning aange- JteSjn. mTaïïiëttTóókmigSiikdat h(i to»"» «J» W ln Haamstede op he. directeur van een bureau wordt, van waaruit de zaken geregeld gaan wor den'. Het bestuur van de Delta-federa tie zal op korte termijn rapport over de- ze zaak samenstellen. Binnen twee jaar jongeman aanhouden. De J kon echter terdaad betrapt was door de politie te Haamstede op het stelen van auto-on derdelen. De politie vond auto-onder delen in de auto van De J. en wilde de zou deze zaak dan helemaal rond moe ten zijn. De bestuursverkiezing leverde weinig met zijn auto wegrijden. De politie nam zijn kentekennummer op en kon op de ze manier achter de identiteit van de problemen op. De heer A. Lammens en j°nl?en komen GOES - Slot Ostende. 20 uur: Poèzie hardop; Ziekenhuis De Bevelanden, 15.30-16.30 uur: uitzending Nomen Nes- clo; MIDDELBURG - 'Harlekijn', 20 uur: Oude stijl jazzconcert; Gasthuis. 20- 2115 uur: uitzending Rawa; OUD-VOSSEMEER - 'Wim en Marja'. 20 uur: concert hard-rock-groep 'The sfinx'. SCHERPENISSE - Holland Huis. 14 uur: Haags Sprookjestoneel met Womtetl "Spotje en Klaas Vaak'; VLISS1NGEN - Bethesda-St.-Joseph- ziekenhuis, 20-21.30 uur: uitzending Rawa. C. van Schelven werden herkozen, om dat er voor hen geen tegen-kandidaten waren. Bij de stemming tussen de heer P. Luijkx, die door 'Geduld brengt vis' uit Roosendaal tegen-kandidaat was gesteld, en A Overveld. J de Koek en A. Hoogersteger. werden deze laatste drie herkozen. Verder werd de heer J. Ceelen door de leden benoemd tot al gemeen secretaris in de plaats van de heer J. Stroo. De heer A. van Overveld werd als opvolger van de heer Ceelen gekozen in de functie van voorzitter, terwijl tenslotte de heer F. Oerlemar.s gekozen werd in de wedstrydcommissie zoetwater. Zowel in het jaarverslag van de secreta ris als in het verslag van de Veerse Meer-commissie werd melding ge maakt van een experiment met het uit zetten van forellen. Er werd een gebied gekozen dat wordt begrensd door de VeerseGatdamaan de ene kant en de denkbeeldige lijn tussen de toren van Veere en het havenkanaal Kamper land. Voor dit stukje van het Veerse Meer is voortaan een speciale vergun ning nodig, terwyl ook het vissen aan een aantal regels gebonden is Een heet hangijzer was de worm- spitvergunning. Deze vergunningen Solistenconcours RENESSE - Vrijdagavond vond in het dorpshuis van Renesse het zesde on derling solistenconcours plaats van het fanfarekorps 'Luctor et Emergo' uit Renesse. De avond werd geopend door de voorzitter van het korps, de heer J. A. Kouman. Bij het concours was geen indeling in afdelingen en de deelnemers speelden allen een vrij nummer, hetgeen een zeer gevarieerd programma opleverde. Zevenentwintig deelnemers in drieëntwintig optredens toonden hun kunnen. De jurering was in handen van de heer K. den Toonder; ds L. de Wit begeleidde de meeste deelnemers op de piano, enkele deelnemershadden hun eigen begeleider meegebracht De wis- selprys voor de tamboers werd gewon nen door de heer A J. Padmos, die op dieptrom 50,5 punten behaalde met zijn uitvoering van Examinamus van F Egberts. Bij de blazers werd de eerste plaats gedeeld door Arian van de Roest en B. S. Nelissen. die beiden 49.5 punten kregen De prijswinnaars ontvingen hun prijs uit handen van de organisator van het concours, de directeur van 'Luctor etEmergo'. J. H. Blom. Alle deelnemers ontvingen een diploma en het juryrapport TERNEUZEN - De reservisten van de gemeentepolitie van Goes hebben za terdag de jaarlijkse pistool-schiet wedstrijden in Terneuzen gewonnen. De vier reserve-agenten. J C. Kuipers, P. Nieuwenhuizen, L. Wiskerke en J. Ranter, bleven met een gezamenlijk puntentotaal van 173 net boven de re- servistengroep van de Middelburgse gemeentepolitie, die 171 punten bij el kaar schoot. Derde werd het team van de reserve-rijkspolitie van Zccuwsch- Vlaanderen. De winnaars kregen een wisselbeker, die beschikbaar werd gesteld door dr C Boertien. commissaris van de konin gin in Zeeland Vorig jaar won het re- semsten-team van de Middelburgse gemeentepolitie deze wisselbeker. Dit team. dat nu de tweede prijs won. kreeg Waarde buit in Scharendijke: 11.500 LOOPERSKAPELLE - In de nacht van vrijdag oP zaterdag is ing broken in een alleenstaande loods van de recrea- tiemaatsch ppij Zeeland BV aan de Kerkweg te Looperskapelle (Scharen- di ke). Er werd voor ongeveee 11.500 gulden ontvreemd aan watersportar tikelen en machines. De dader(s) zijn binnengekomen door het uitsnijden van een ruit. Zij gingen er vandoor met onder anderen surfplanken, surfpak- ken en een slijpmachine. Afscheidsdienst van da. A. van Leeuwen van hervormd Burgh BURGH - Da A. A. van Leeuwen heeft zondagmiddag in een goed bezette hervormde kerk te Burgh haar af scheidsdienst geleid. Enkele sprekers vertolkten hun waar dering voor het vele werk dat de predi kante verzet heeft in de afgelopen acht jaar. Zaterdagavond heeft da Van Leeuwen, uit handen van enkele be langstellenden een pereboom aange boden gekregen. Jkvr A. C van Citters zal voor haar een schilderij maken van de perebomen met de kerk van Burgh. op de achtergrond De scheldende pre dikante zal haar taak voortzetten als ziekenhuispredikante in dienst van het ziekenhuis in de hervormde gemeente te Eindhoven. de beker uitgereikt, die door bur gemeester C. Ockeloen van Terneuzen beschikbaar was gesteld. De reservis ten van de Zeeuws-Vlaamse rijkspolitie kregen de beker, die door korpschef O. Hindnks van de Temeuzense gemeen tepolitie beschikbaar was gesteld. Reservist L Wiskerke van het winnen de team werd bovendien bij de mdivi- duelen kampioen met 48 punten Tweede werd J. L R. Francois en derde J W Janse-de Jonge, beiden van de re- serve-gemeentepolitïe van Middelburg. Er dedenöO reservisten mee aan de jaarlijkse schietwedstrijden, die dit jaar op de schietbaan in Terneuzen werden gehouden BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy, 16. 18.45 en 21.15 uur- Waterschapsheuvel, a.l.; 14 uur: De kat van de melkweg, a.l Luxor. 14 uur: De vinger des doods. 12 jr.; 16 uur Superman, a.l.; 20uur: Fedo ra, 16 jr. GOES - Grand. 20 uur: Odds and evens. al.; HULST - 'De koning van Engeland'. 20 uur: Mijn vriend, 12 jr.; 20.15 uur: Pi ranha, 12 jr.; 15 en 20 uur: Juliana, a.l.; 14.30uur Fiona, een heetblondjc, 16jr.; OOSTBURG - Ledel. 20 uur: Wie komt er in m'n hokkie. 16 jr.; TERNEUZEN - Luxor. 15 en 20 uur: Juliana. a.l.; 20 uur: Piranha 12 jr.; 15 uur: De kleine zeemeermin, a.l.; VLISSINGEN - Alhambra I. 20 uur. The deer hunter. 12 jr.; n, 20 uur: Herfstsonate, 16 jr.. TENTOONSTELLINGEN HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur Oude landbouwwerktuigen; HULST - Galerie Van Geyt, 9-12 en 14- 18 uur: 'De lof van het buiten schilde ren' werken van Nkcolaas Wijnberg en Han van Hagen; MIDDELBURG - Zeeuws Museum. 10- 17 uur: 'Zeeland in tekening en prent' ica. 1790-1970); Artshop Six and Six, 10- 18 uur. olieverven Gera Dauvillier en Wim Vader; NISSE - Galerie 'Des beaux arts', 14-18 uur; werken Carl Co-rbit; Stadhuis, 9-12 en 13-16 uur. 'Belicht verleden' fo tografie in Nederland tussen 1839 en 1920, Hal 'Ter Schorre'. 11-21 uur: wer ken van J R. Raeman: Museum. 14-17 uur: 'De tweede wereldoorlog en de be vrijding'. UZENDIJKE - 'Streekmuseum', 10-12 en 13.30-17 uur: 'Hoogtepunten tussen wieg en graf. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel. 01100-14444, (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen - Terneuzen, tel. 01150-94444, (ook voor mllieuklach- ten). Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel 01180-36251, van 10.00-24.00 uur. weekends van 20.00-24.00 uur. Zeeuwsch-Vlaanderen - Hulpgroep bi) drankprobleem (AA), tel. 01172-2168. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-60337 of 01184-14645. dag en nacht bereikbaar. EERSTE EN DERDE PLAATS DEELNAME VAN 13 KORPSEN BROUWERSHAVEN - De brandweer van Zierikzee is zaterdag goed voor de dag gekomen tijdens de brandweer- wedstrijden die in Brouwershaven werden gehouden. Het eerste korps van Zierikzee won de wedstrijden en het tweede korps eindigde op de derde plaats. Overigens leverden alle dertien deelnemende korpsen goede presta ties: de beoordelingen van de jury lie pen uiteen van ruim voldoende tot zeer goed. Geen enkel korps behaalde een matiger resultaat. Opmerkelijk is nog dat alle Schouwse brandweerkorpsen in de eerste klasse uitkomen bij de brandweerwedstrijden. Daaruit blijkt de bekwaamheid van de brandweer op het eiland. De wedstrijden speelden zich af rond het voormalige bureau van de rijkspoli tie aan de noordzijde van de haven. Dertien keer rukte een brandweerkorps uit om daar een denkbeeldige brand te blussen. Vier brandweerlieden moesten steeds met persluchtmaskers op wer ken en er moest ook een slachtoffer worden gered. Hoewel alle korpsen erin slaagden de opdrachten goed uit te voeren bestond toch de indruk dat ze er gemiddeld vrij lang over deden. De tijd die de verschillende deelnemers ervoor nodig hadden om de brand te blussen varieerde van 21 tot 31 minuten. De wedstrijdleiding had gedacht dat het karwei in ongeveer 20 minuten uitge voerd kon worden De wedstrijden duurde de hele dag Het eerste korps (gastheer Brouwershaven) begon om negen uur 's morgens en het laatste korps ide latere winnaar Zierikzee li was tegen vijf uur 's middags klaar Tij dens de pauze tussen de middag wer den de deelnemers, de juryleden en an dere genodigden ontvangen door het dagelyks bestuur van de gemeente Brouwershaven Loco-burgemeester P J van Ast reikte 's avonds tydens een koffietafel in hotel Jacob Cats de prij zen uit. De korpsen die op de eerste vier plaatsen eindigden zullen op 16 juni deelnemen aan de gwestefijke selectie wedstrijden die eveneens in Brouwers havens worden gehouden De uitslag luidt I Zierikzee I 589 punten, 2 Dreischor 584 punten. 3 Zierikzee II571 pun ten,4 Duiveland 561 punten, 5 Kerkwerve 553 punten, 6 Bruinisse 547 punten, 7 Scharen dijke 542punten,S Kamperland 539 punten, 9 Vlissmgen 538punten, 10 Brouwershaven 537 punten, 11 bedrijfsbrandweer De Schelde 537 punten. 12 Westerschouwen II517punten en 13 Westerschouwen 1505 punten Bevelvoer der J. de Jonge van het korps uit Dreischor was de beste bevelvoerder SAKOR-collecte MIDDELBURG - De Samenwerkende K inderbeschermingsorgan isaties houden in de week van 30 april tot en met 5 mei in het gehele land de SA- KOR-collcctc. De SAKOR vertegen woordigt de gehele Nederlandse jeugdbescherming van alle gezindten. Deze algemene collecte heeft ten doel de hulpverlening aan jeugdigen te steunen. De in Zeeland opgehaalde gelden zullen ten bate komen aan 'Jeugd en Gezin' en 'Kinderzorg'. De zorg en begeleiding van jeugdigen eist dikwijls meer dan de door de overheid beschikbaar gestelde subsudies. Het extra-bedrag dat beno digd is voor deze organisaties moet bij eengebracht worden door particulier initiatief. Honderden collectanten zul len deze week de bijdrage van de Zeeuwse bevolking vragen om het SA- KOR-werk te steunen. Bodenkring Zeeland hield ontmoetingsdag ZIERIKZEE - De Bodenkring Zeeland hield haar jaarlijkse ontmoetingsdag te Zierikzee. Daar werden de leden met hun echtgenotes ontvangen door b en w van Zierikzee. De burgemeester van Zierikzee, de heerT. H. de Meester legde in zijn rede de nadruk op de belangrijke functie van een gemeente- of stadhuis voor de bur ger 'Men moet zich er thuis kunnen voelen. De bode is de eerste schakel waar men op het stadhuis mee in aan raking komt. Hij is het visitekaartje van de gemeente', aldus de burgemeester De heer P C. van Zweden uit Kapelle. voorzitter van de Bodenkring Zeeland, dankte burgemester en wethouders voor de hartelijke ontvangst in Zierik zee. De boddenkring wil de onderlinge bandverstevigen en ziet de jaarlijkse ontmoetingsdag als een middel hiertoe. Burgemeester De Meester kreeg een pijp aangeboden Zijn echtgenote, die deze dag jarig was. kreeg bloemen. De beide wethouders, de heren W. de Boer en Van Gastel, kregen een fles drank Daama bezocht de Bodenkring het stadhuis met het museum. Hierna ging men naar het vliegveld te Haamstede waar men het diner gebruikte.De dag werd besloten met. een boottocht over het Grevelingenmeer Tijdens het bezoek van de boden in het stadhuis, bespeelde de heer R. C. de Clerck uit Sluis, beiaardier en gemeen tebode. het carillon te Zierikzee ZIERIKZEE - In een feestelijk met bloemen versierde kerk werd zondag middag in een speciale dienst het 100- jarig bestaan van de gereformeerde kerk te Zierikzee herdacht. Ds IJ. J. Tiemersma uit Vlaardingen, vroeger predikant te Zierikzee, ging voor in deze drukbezochte kerkdienst. Er wa ren vertegenwoordigers uit de andere kerkgenootschappen van Zierikzee, alsmede burgemeester Th. De Meester en wethouder W. de Boer aanwezig. Verder waren er enkele vroegere pre dikanten met echtgenotes, waaronder ds G. Leene en ds F. Spoelstra. „Er gaat veel door je heen als Je een honderdjarige feliciteert' waren de eerste woorden van de jubileumpredi- katie van ds Tiemersma Na de schrift lezing uit Jesaja 49. vers 1 tot 7 ging de predikatie over Psalm 37, vers 6. De predikant was blij dat de heer C. Leeuw het historisch overzicht van het ont staan en de eerste jaren van de kerk m een boekje heeft samengevat „Toch bly ven er nog veel vragen over. bijvoor beeld wat heeft de mensenbewogen om eerst in het evangelisatiegebouwtje 'De Toevlucht' bij elkaar te komen,on der leiding van evangelist C. C A John? Toch geeft de naam al een ant woord toevlucht. Grondgedachte hiervan is zoeken bij de Here Er zijn veel problemen geweest.maar ook ge weldige gebeurtenissen zoals de •schenking van de gebouwen door jonk heer J. L. de Jonge Medewerking aan deze dienst werd verleend door het gereformeerd kerk koor, onder leiding van de heer L. M Gebben en het kinderkoor onder lei ding van A. J. Bronsema. organist was T Faber Alle kerkleden kregen het ju bileumboekje Na afloop van de kerk dienst werd in de bovenzaal een gezel lige bijeenkomst gehouden Tijdens deze bijeenkomst sprak bur gemeester De Meester zijn gelukwen sen uit. Hij constateerde dat een 100- jarigekerk voor Zierikzee op zichzelf niet zo oud is, dus zich het beste niet op ouderdom beroemt, maar in de toe komst kijkt. „Deze kerk lijdt niet aan vergrijzing", aldus de heer De Meester. JEUGDRAAD HEEFT GELDGEBREK GOES - De Provinciale Kerkvergadering van de Nederlands Hervormde Kerk in Zeeland komt op 9 mei in Goes bijeen voorde behandeling van de jaarverslagen van de Provinciale Diaconale Ccmmissie, de Provinciale Hervormde Jeugdraad en het schrijven van de jeugdraad aan de provinciale Kerkvergadering over het vraagstuk van de kernenergie. De Provinciale Hervormde Jeugdraad betreurt in het jaarverslag de geringe financiële armslag voor zijnactivitei- ten Op de begroting voor 1978 stond een totaal aan lasten van 127.000. Daarvan ging f 65 000 naar per soneelskosten, 8.000 naar huur en 48.000 naar organisatie- en bureaukos ten. zodat globaal slechts een bedrag van 5 000 overbleef voor extra activi teiten. Omdat het bedrag dat voor 1979 toegekend zal worden voorlopig niet hoger zal zijn dan de subsidie voor 1978. zullen nieuwe activiteiten voorlopig niet in uitvoering gebracht kunnen worden In het verslagjaar zyn de Classicale Hervormde Jeugdraden voor de ver schillende classes weer een stapje dich- er bij de realisering gekomen. De pro- inciale Hervormde Jeugdraad ver acht dat initatieven vanuit de ge- ..eenten beter tot ontplooiing zullen komen, waardoor meer mogelijkheden ontstaan voor zelfstandig functioneren van 'het grondvlak' Het ligt in de be doeling. het vorig jaar in juli gorgani- seerde gezamenlijke overleg over het werkplan in het nieuwe seizoen op een eerder tijdstip te houden. Op deze wijze kunnen de wensen van de classicale jeugdraden nog worden opgenomen in het werkplan De Provinciale Hervormde Kerkvoog dij Commissie wijst in haar jaarverslag op de contacten met de Monumen- tenwacht en de Stichting Oude Zeeuw se Kerken Er zijn nu 69 van de 106 kerkvoogdijen aangesloten bij de Mo- numentenwacht. Men wijst, er op. dat een systematische deskundige inspec tie van de oude historische kerken een broodnodige zaak is. Hierdoor kunnen grotere lasten in de verdere toekomst worden voorkomen Dit klemt des te meer, omdaat blijkt dat de meeste kerkvoogdijen vanwege financiële pro blemen niet reserveren voor dergelijke restauraties. ten, tentoonstellingen in het kader van de Deltawerken niet in Zierikzee te houden. De Provinciale Diakonale Commissie zal in het voorjaar van 1979 met de be sturen van de diakonale werkverban den nagaan of en hoe verder moet wor den gegaan om te komen tot de aan stelling van een diakonaal con sulent Als streefdatum voor een derge lijke aanstelling wordt op 1 januari 1980 aangehouden De Provinciale Interkerkelijke Recrea tie Kommissie (PIRK) hoopt dit jaar een oplossing te vinden voor het vraagstuk rond de aanstelling van een consulent voor het recreatiewerk. Men wijst erop. dat de kerken veel aandacht en tijd hebben geïnvesteerd in het re creatiewerk en dat tydlg is aangetoond, dat dit in een recreatieprovinccle ge dragen dient te worden door de gehele samenleving. De Provinciale Kerkvergadering wordt gehouden in 'de Prins van Oranje' te Goes Op woensdag 9 mei om 14.30 uur begint de vergadering, die zal duren tot 21.30 uur. In de pauze van 18.00 tot 18.45 uur wordt een broodmaaltijd a den. Kerk Zierikzee De Stichting Oude Zeeuwse Kerken is in 1978 druk bezig geweest met het tot stand brengen van een goede eerste restauratiefase van de kerk in Zierik zee. De onderhandelingen duren nog voort, maar lijken positief te verlopen. Er zijn wel moeilijkheden met de be stemming van het gebouw. Er moet worden gezocht naar een andere be stemming nu de minister van verkeer ?n waterstaat schijnt te hebben beslo- WEEKEINDE HUMANISTEN AXEL - Ruim vijftig humanisten uit heel Zeeland hebben het afgelopen weekeinde doorgebracht in de Axelse jeugdherberg 'De Bleije Haghe' voor de jaarlijkse bijeenkomst van het Zeeuwse Humanistische Verbond. De belangstelling van niet-humanisten voor de tweedaagse bijeenkomst was erg gering, maar niettemin is het 'hu manistische weekeind' prima ge slaagd. De stemming onder de aanwe zigen, die de nacht van zaterdag op zondag in de jeugdherberg doorbrach ten, was erg goed en het programma was van hoog niveau. De neerlandicus en publicist Garmt Stuiveling opende het humanistische weekeinde met een lezing over 'huma nisme in de literatuur' De landelijk voorzitter van het Verbond, de heer R Tielman. verzorgde zondagmorgen een lezing over 'humanisme en politiek Tussen de bedrijven door gaf Digna Blaauw een show van haar ontwerpen en werd een filmpje vertoond van Hu- manitas. De jaarlijkse bijeenkomst van het Zeeuwse Humanistische Verbond werd georganiseerd door de Zeeuws- Vlaamse afdeling, onder voorzitten schap van Leo van Witsen Toneeluitvoering 'Op drift' Renesse RENESSE - In het dorpshuis van Re nesse gaf de toneelvereniging 'Op drift' uit Renesse zaterdagavond een uitvoe ring. Voorzitter M. de Hamer verwel komde de ongeveer 100 aanwezigen, waarna het doek open ging voor het toneelspel 'In Holland staat een huis' van P. L. van Prooyen-Bogaerds. De avond werd besloten met een gezel lig bal op muziek van 'After Eight'. Adjudant rijkspolitie Van de Linden met goud onderscheiden MIDDELBURG - De heer D. P. van de Linden, adjudant bij dc rijkspolitie te Middelburg, is zaterdagmorgen in zijn woning onderscheiden niet de ereme daille in goud, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De medaille werd de heer Van de Linden opgespeld door overste W. D. Lanting. districts com mandant van de rijkspolitie in Zee land. Overste Lanting prees de grote inzet van adjudant Van de Linden, waarmee deze zijn functie als plaatsvervanqend groepscommandant bij de verkeers- groep heeft vervuld Ook de wijze van aanpassing aan de verjonging van de groep door de heer Van de Linden werd door overste Lanting in zijn rede aan gehaald. Adjudant Van de Linden neemt m december afscheid van de verkeersgroep. waarvan hij 40 jaar deel uitmaakte. Vergadering CPB "Schouwen-Dniveland* ZIERIKZEE - De Christelyke Plat telandsvrouwen-Bond 'Sehouwen- Duiveland' vergaderde in het hervormd verenigingsgebouw te Zierikzee Na de opening door de presidente, mevrouw S. van de Panne-van de Kooy. hield de heer B. Westerveld. medewerker van de Stichting: 'Europese Kinderhulp' een lezing over de activiteiten van de stich ting. De collecte gehouden ten bate van deze stichting bracht ƒ220.50 op De Zeeuwse Toogdag van de bond is op 2 mei te Axel. De Schouwse dames gaan op 14junieendagtochtnaarZeeuwsch- Vïaanderen maken SPORTVISSERS ONDERSCHEIDEN KERKLEDEN KREGEN JUBILEUMBOEKJE OUDE GEVELSTEEN IN ERE HERSTELD „en heeft ook buiten de kerkmuren een groot aandeel in de maatschappelijke ontwikkelingen". Hij hoopte dat deze kerkgemeenschap de komende hon derd jaar zo mag blijven functioneren in de Zierikzeese gemeenschap Ds M J. Koppe van Brouwershaven sprak gelukwensen uit namens de ge reformeerde classis Zierikzee Hij con stateerde dat in deze kleinste classis van Nederland de samenwerking uit stekend is. waarin de kerk van Zierik zee een groot aandeel heeft. „Verheu gend is dat het honderdjarig bestaan kan worden gevierd, maar we mogen de algehele eenheid van de christelijke kerken nooit uit het oog verliezen Dit is een bijbelse opdracht, waar we ons als gereformeerde kerk voor in moeten zet ten". als gereformeerde kerk voor in moeten zetten De heer L Izeboud. voorzitter van de kerkeraad dankte sprekers voor hun woorden en de belangstelling van de genodigden Na de restauratie is de ge velsteen van het eerste gebouw weer op een ereplaats in de hal van de kerk aan gebracht ROTTERDAM - Tijdens de hengelsporttentoonstelling VISMA in Rotterdam wera aan 75 Nederlandse sportvissers, onder wie G. L Clarys uit Zierikzee (links op fotoen J. Theesmg uit Kats, een Ierse visonderscheiding uitgereikt. Deze worden elk jaar toegekend door de Irish Specimen Fish Committee'aan diegenen die een ris boven een bepaald gewicht hebben gei>angen HOOG EN LAAG WATER MNAP NAP Maandag 30 april uur cm uur cm uur cm uur cm Vlissingen 5.10 224 17.33 204 11.41 202 0.04 204 Terneuzen 5.42 238 1805 218 12.17 211 0.38 214 Zierikzee 6.40 145 19.10 136 1223 170 039 170 Hansweert 6.23 246 18 47 228 12.51 226 Weemeldinge 78.023 175 19 33 164 12 39 193 Kreekrak 652 234 19.18 212 13.03 219 Dinsdag 1 mei uur cm uur cm uur cm uur cm Vlissmgen 5.52 207 18.16 183 12.10 187 0 48 192 Terneuzen 626 221 18 45 198 12.52 198 Zierikzee 7.23 142 19.40 125 13.03 162 Hansweert 7.05 233 19.25 209 I 13 229 1325 213 Wemeldinge 7.44 171 20.06 153 1.05 190 13.20 181 Kreekrak 7 34 225 20.01 194 1.25 236 13 44 211

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 19