Sportvissers boos na uitvallen regeling overlast surfplanken Daling kindertal in Goes is geen gevaar voor openbaar onderwijs Gemeentepolitie Goes won schietwedstrijden PZC/s Echtpaar WalhoutteBorssele vierde het 60-jarig huwelijk G. Koks Goes winnaar eerste Frankrijkvlucht Provinciale vergadering Ned. Herv. Kerk in Goes Drie Kruiningse brandweerlieden gehuldigd HOOG EN LAAG WATER VERZOEK OM INSTELLEN ZONE IN VEERSE MEER MAANDAG 30 APRIL 1979 WISSEL BEVELANDEN ROOSENDAAL - De pogingen van de Delta-federatie om een regeling te treffen, waardoor sportvissers in het Veerse Meer geen hinder meer zullen hebben van windsurfers, zijn tot op heden op niets uitgelopen. De voorzitter van de Delta-federatie, de heer J.Ceelen, zei dat zaterdagmiddag Delta-federatie de heer J.Ceelen, zei dat zaterdagmiddag op de jaarvergadering van de federatie in de Erato-zaal in Roosendaal. ..Wij zelf hadden aan de gemeen- sloot de heer Ceelen. ..maar de verant- schappelijke regeling Het Veerse Meer gevraagd om een zone in te stellen, waar surfers niet zouden mogen ko men", zei voorzitter J. Ceelen, tijdens de vergadering. „We kregen echter schriftelijk te horen dat men niet van een zonering wilde weten". Tijdens een gesprek van het bestuur van de Delta federatie met de technische commissie van Het Veerse Meer werd de zaak nogmaals aangekaart en toen werd het probleem wel onderkend. De gedach ten gingen toen uit naar een strook van 100 meter vanaf de Veerse Dam. die dan met oranje ballen zou worden aangege ven. „Na dit gesprek hadden we de in druk dat de zaak zo goed als rond was", zei de heer Ceelen, „via de voorzitter van Het Veerse Meer kregen we echter onlangs te horen, dat de zaak niet door ging. Ik vraag me af of we in deze zaak moeten spreken over foutief beleid of helemaal geen beleid". Hij ging verder in op het feit dat er al heel wat bijna-ongelukken gebeurd zijn. Tenslotte vergeleek hij de zaak van de surfplanken met het waterskieën. Dat werd enige tijd geleden in deze zone ook verboden, omdat toen een zwem ster werd overvaren, die aan de gevol gen daarvan overleed. „Er zullen eerst weer ongelukken moeten gebeuren voor men maatregelen zal treffen", be- Vergadering van diocesane raad BREDA - De Diocesane Pastorale Raad van het bisdom Breda vergadert op vrijdag 28 mei in de volksabdij Onze Lieve Vrouw Ter Duinen te Oossen- drecht. Deze vergadering is gewijd aan voorbeelden van gezamelijk gedragen verantwoordelijkheid in elk der 6 de kenaten. Aan de orde zullen onder meer het pro ject volwassenencatechese, kind en kerk. kerk en samenleving en de pas torale school komen. Het dekenaat Zeeland heeft als model interkerkelijke vormingsavonden voor kerkelijke me dewerkers. De vergadering begint om 15.00 uur. Vanaf 19.00 uur worden de verslagen van de werkgroepen en de rondvraag behandeld. De afronding en de gebedsdienst worden verzorgd door Wesf-Zeeuwsch-Vlaanderen. woordelijkheid zal dan wel liggen bij degene die nu maatregelen weigert te treffen". In zijn openingswoord ging de voorzit ter ook in op het overlijden van alge meen secretaris J. Stroo in december van het vorig jaar. Met een minuut stil te werd het overlijden van de heer Stroo herdacht. Tijdens de vergadering liet het bestuur weten dat er plannen bestaan om met tertijd een half-time of full-time be roepskracht aan te stellen. „Wij zouden graag hebben dat u met uw leden hier over alvast van gedachten wisselt zei de heer Ceelen. „Het werk neemt hand over hand toe. Het blijft niet alleen bij het secretariaatswerk, maar er moeten ook de nodige besprekingen worden gevoerd met gemeenten, waterschap pen en het ministerie. Dat zijn allemaal dingen die overdag gebeuren en dan kom je er niet. als je een bestuurslid hebt, die alles in zijn vrije tijd moet re gelen". Herstructurering Ook de heer A. van Overveld, die za terdag tot nieuwe voorzitter werd ge kozen, ging uitvoerig in op deze zaak. Hij wees erop dat de Delta-federatie momenteel 105 aangesloten vereni gingen telt met 45.000 leden. „Op korte termijn is een herstructurering no dig", zei Van Overveld. „Hoe wij dat precies moeten doen, we ten we op dit moment nog niet. Er zou een beroepskracht moeten komen, full time of half-time. Die man kan secreta ris zijn, maar het is ook mogelijk dat hij directeur van een bureau wordt, van waaruit de zaken geregeld gaan wor den". Het bestuur van de Delta-federa tie zal op korte termijn rapport over de ze zaak samenstellen Binnen twee jaar zou deze zaak dan helemaal rond moe ten zyn. De bestuursverkiezing leverde weinig problemen op. De heer A. Lammens en C. van Schelven werden herkozen, om- worden niet meer uitgegeven door rijkswaterstaat, maar door de Delta federatie. „Over de uitgifte van deze vergunningen doen de laatste tijd al lerlei wild-west-verhalen de ronde", zei de heer Ceelen. „Er is echter in we zen niets veranderd.Tot de grote vis vergunning behoort ook de spit- vergunning in. Een aparte spitvergun- ning kost vier gulden. Vroeger kostte die bij rijkswaterstaat niets, maar de kosten werden toen gedragen door de overheid". Aan het eind van de bijeenkomst brachten diverse commissies nog ver slag uit van hun activiteiten en bevin dingen. De Grevelingen-commissie liet weten geen vis te hebben uitgezet in het vorig jaar. omdat men eerst wilde on derzoeken of er intrek of uittrek plaats vond via de doorlaatweg Gebleken Is echter, met name omdat door de be roepsvisserij jonge vis werd gevangen, dat er intrek plaats vindt De commis sie liet weten de zaak nauwlettend te zullen blijven volgen Verder zal de proef met oesterbroed in de Grevelin- gen worden uitgebreid. Ook deze zaak blijft de commissie met argusogen vol gen. cmdat de oestervisserij zowel voor de gesteldheid van de bodem als voor de kwaliteit van het water gevolgen kan hebben. Verder is er overleg bezig met betrekking tot de haven Colijnsplaat. Hier zullen 80 tot 100 plaatsen moeten komen Tenslotte brachten ook de commissies wedstrijd, zout, zoet en jeugd, de commissie havenbeheer, de commissie looprechten en de commis sie water- en visstandbeheer verslag uit. streek BORSSELE-Het echtpaar Walhoul te Borssele vierde zaterdagmiddag het 60-ja- rig huwelijksfeest Dat gebeurde met een receptie die icerd gehouden in het ver enigingsgebouw Vijverzicht te Borssele. waar het echtpaar vele gelukwensen in ontvangst mocht nemen Bij degenen.die het echtpaar kwamen feliciteren bevond zich ook burgemeester drs G.C G van den Heuvel van de gemeente Borsele. Namens de gemeente was er voor het bruidspaar een bloemstukje. Ook kregen meneer A. Walhoul (86) en mevrouw M. Walliout-Huisen (82) een gelukstelegram van koningin Juliana. De heer Walhout is landbouwer geweest. Het echtpaar kreeg twee kinderen DUIVENR UB RIEK BEVELANDEN GOES - Slot Ostende. 20 uur: Poëzie hardop; Ziekenhuis De Bevelanden, 15.30-16.30 uur: uitzending Nomen Nes- cio; MIDDELBURG - 'Harlekijn', 20 uur: Oude stijl jazzconcert; Gasthuis, 20- 21.15 uur uitzending Rawa; OUD-VOSSEMEER - 'Wim en Maija', 20 uur: concert hard-rock-groep 'The sfinx", SCHERPENISSE - Holland Huis. 14 uur. Haags Sprookjestoneel met WoriUCTl 'Spotje en Klaas Vaak'; VLISSINGEN - Bethesda-St.-Joseph- ziekenhuis, 20-21.30 uur: uitzending Rawa. CDA GOES SPRAK OVER WEGEN EN DE WONINGBOUW GOES - De leden van de afdeling Goes van het CDA hebben vorige week van gedachten gewisseld over een aantal onderwerpen die momenteel in de be langstelling staan in Goes. Gesproken werd onder meer over de wegenstruc tuur in en om Goes, volkshuisvesting en woningbouw en over de uit breidingsmogelijkheden in de toe komst. Bij de discussie over de wegenstructuur werd geconstateerd dat de aanleg van dat er voor hen geen tegen-kandidaten een tunnel voor voetgangers en fietsers waren. Bfj de stemming tussen de heer P. Luykx, die door 'Geduld brengt vis' uit Roosendaal tegen-kandidaat was gesteld, en A. Overveld. J de Koek en A. Hoogersteger, werden deze laatste drie herkozen. Verder werd de heer J Ceelen door de leden benoemd tot al gemeen secretaris in de plaats van de heer J. Stroo. De heer A. van Overveld werd als opvolger van de heer Ceelen gekozen in de functie van voorzitter, terwijl tenslotte de heer F. Oerlemans gekozen werd in de wedstry dcommissie zoetwater. Zowel in het jaarverslag van de secreta ris als in het verslag van de Veerse Meer-commissie werd melding ge maakt van een experiment met het uit- bij de spoorwegovergang in de Van Her- tumweg noodzakelijk blijft. De aanleg van een tunnel onder het hele em placement van de Nederlandse Spoor wegen met een uitmonding blijkt fi nancieel geen haalbare zaak te zijn. De CDA-leden vonden dat het plaatsen van verkeerslichten bij het kruispunt Ockenburg al een hele verbetering is voor fietsers en voetgangers om veilig de weg over te steken. De deelnemers aan dc gedachtenwis- seling meenden dat het niet noodzake lijk is om by de aansluiting van de ver lengde Oraiyeweg op de Patijnweg een tunnel aan te leggen. Over de aanleg van de zuidelijke binnenstad- sontsluitingsweg waren de meningen zetten van forellen. Er werd een gebied verdeeld De plannen voor de aanleg gekozen dat wordt begrensd door de VeerseGatdamaan de ene kant en de denkbeeldige lijn tussen de toren van Veere en het havenkanaal Kamper land. Voor dit stukje van het Veerse Meer is voortaan een speciale vergun ning nodig, terwyl ook het vissen aan een aantal regels gebonden is. Een heet hangijzer was de worm- spitvergunning. Deze vergunningen vande oostelijke binnenstad- sontsluitingsweg dienen volgens de CDA-leden ongewijzigd (dus door de tuin van wethouder J H. Rocse) te wor den uitgevoerd. Op het gebied van volkshuisvesting en woningbouw verdient de verbetering van het oude Goes-Noord de grootste aandacht volgens de CDA-ers In plaats van renovatie van te oude vooroorlogse panden zien ze liever financieel en kwa litatief aantrekkelijke nieuwbouw Van een medewerken Liefst 1723 duiven vlogen er in de con coursclub Zuid-Beveland vanuit Beaumetz en ook hier ging het buiten gewoon vlot, want de winnende duif van C. Koks uit Goes haalde 1443 m.p.m., en de laatste prijswinnende duif haalde toch ook nog altijd 1313 m„ wat betekent dat de prijzen in tien mi nuten verdiend waren. Goes onder scheidde zich wel zeer bijzonder op de ze vlucht, want wint J. Hartman dc 2e en 5e prijs en Wies de Witte de 4e. 10e en 13e prijs. Ook P Hengsdijk uit Biezelinge wnst twee duiven in de tien eersten te plaat sen Dat is opvallend, want met de heersende westenwind had men de eerste duiven zeker meer in het ooste lijk deel van deze kring verwacht. UITSLAG: Beaumetz. CC Zujd-Beveland met 1723 dui ven 1 C Koks. Goes 2en5J Hartman Goes. 3 en 9 P Hengsdijk. Biezelinge: 4 10 en 13 Wies de Witte Goes. 6 J van Eikeren. 's- Heerenhoek. 7 C Rentmeester. s-Heeren- hoek. 8 Beulens en zn.. Kwadendamme. 11 en 12 Mieras Nijsse Kapelle. 14 M Pieterse. Wemeldinge 15 Keijzer en zn. Hansweert. 16 Koks en zn.. Goes, 17 C Dominicus. Goes. 18 M Koens. 's-Heer Arendskerke. 19 H Janse. 's-Heerenhoek. 20 J. Wouters, Kwaden damme. PV 'De Zeeuw' Goes met 377 duiven 1ste 1443 m p.m. 1 C. A Koks. die ook nog 11 en 12 wint; 2 en 4 J. Hartman. 3. 5 en 6 Wies de Witte7 G Koks en zn8 C Dominicus9 Jan van Hekken: 10 M Nelisse Kapelle-Biezelinge met 167 duiven 1ste 1430 m p m 12 en 6 P Hengsdijk: 3 en 4 Mietas Nijsse. 5 B Ridderhof, 7 J de Schipper. 8 M Eversdljk. 9 en 10 W Commee 's-Heerenhoek met 148 duiven 1ste 1417 m p.m 1 en 10 J van Eikeren. 2 en 9 C. Rentmeester; 3,5 en 6 H. Janse. 4 en 7 P. Rijk; 7 A. Wesdorp; 8 A. Moison Kwadendamme met 132 duiven. 1ste 1413 m.p.m 1 Beulens en zn; 2 J Wouterse; 3,7 en 9R de Koster 4 en 10 J v 't Westelnde. 5 F Franse. 6 M Bouaens; 8 J de Koster Hansweert De Blauwe Doffer'. Beaumetz met 135 dim ;n 1ste 11O-06 uur, laatste 1113 uur. 1.2 en 3 Keijzer en zn. 4 A deLeeuw.5H Vermeulen. F Vette. 7 A Dommanchet. 8 G Zuydweg. 9 R Bogaert; 10 L. van Ertveldc 'De Vryheldsduif te Knuningen met 271 dui ven 1ste 11 08 uur. laatste 11 17 uur len4J. Paauwe. 2M van Iwaarden. 3 en 6 A Neve, 5 W Knjnsen:7C Aerts. 8M Blauwkamer 9J Stroosnyder; 10 K Tjarks Lewedorp met 157 duiven lste 1396 m.p m 1 C Hermes 2 en 3 G Steenbakker; 4 A. Dried ijk, 5 en 7 J. Buysse. 6 P. Pieters; 8 en 9 J Pomiet. 10 M Ars 'Recht Voor Allen' te Sluis met 139 duiven lste 1421 m p.m l,2,3en9P.Groosman.4E Visser;5 H Allaert; 6 en 7 CoppensFocke; 8 J. Moens. 10 A Moens BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy. 16, 18.45 en 21.15 uur: Waterschapsheuvel. a.l.; 14 uur: De kat van de melkweg, a.l.; Luxor. 14 uur De vinger des doods, 12 jr.. 16 uur: Superman, ai.; 20uur: Fedo ra, 16 jr.; GOES-Grand. 20 uur: Odds and evens. a.l.; HULST - 'De koning van Engeland', 20 uur Mijn vriend, 12 jr.; 20.15 uur: Pi ranha, 12 jr.; 15 en 20 uur: Juliana, a.l.; 14,30 uur: Fiona, een heet blondje, 16 jr. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: Wie komt er in m'n hokkie, 16 jr.; TERNEUZEN - Luxor, 15 en 20 uur: Juliana, a 120 uur: Piranha. 12 jr.; 15 uur: De kleine zeemeermin, a.l.; VLISSINGEN - Alhambra I. 20 uur: The deer hunter. 12 jr.; H. 20 uur: Herfstsonate, 16 jr.. TENTOONSTELLINGEN HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen; HULST - Galerie Van Geyt, 9-12 en 14- 18 uur: 'De lof van het bulten schilde ren' werken van Nkcolaas Wijnberg en Han van Hagen; MIDDELBURG - Zeeuws Museum, 10- 17 uur: 'Zeeland in tekening en prent' (ca. 1790-1970); Artshop Six and Six, 10- 18 uur: olieverven Gera Dauvlllier en Wim Vader; NISSE - Galerie 'Des beaux arts', 14-18 uur werken Carl Co-rbit,; Stadhuis, 9-12 en 13-16 uur; 'Belicht verleden' fo tografie in Nederland tussen 1839 en 1920; Hal 'Ter Schorre', 11-21 uur: wer ken van J. R. Raeman; Museum. 14-17 uur: 'De tweede wereldoorlog en de be vrijding'; UZENDUKE - 'Streekmuseum'. 10-12 en 13.30-17 uur: 'Hoogtepunten tussen wieg en graf. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel. 01100-14444, (ook voor mllieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen - Terneuzen, tel. 01150-94444, (ook voor mllieuklach ten). Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251van 10.00-24.00 uur, weekends van 20.00-24.00 uur. Zeeuwsch-Vlaanderen - Hulpgroep bij drankprobleem (AA), tel. 01172-2168. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel 01184-60337 of 01184-14645, dag en nacht bereikbaar VERWACHTING VAN HET VOO-BESTUUR: GOES - Het bestuur van de afdeling Goes van de vereniging voor openbaar onderwijs (VOO) verwacht dat de daling van liet aantal geboorten in Goes-Cen trum en Goes-Oost geen ingrijpende gevolgen hoeft te hebben voor het openbaar onderwijs. De daling van het aantal geboorten is, zo heeft het bestuur van de VOO geconstateerd, zeer ongelijk verdeeld over de verschillende godsdienstige groeperingen. Het aantal 0 - 6-jarigen van rooms katholieke huize in deze delen is in vergelijking met het aantal 6- 12-jarigen met 45,7 procent verminderd. Voorde groepen Nederlands hervormd, gereformeerde kerk. gereformeerde gemeente en mensen die hebben opgegeven geen geloofsovertuiging te hebben zijn deze per centages als volgt: 34,5 procent, 38.6 procent. 16,6 procent en 13 procent. Overzesjaarzalhetaantal6-12-jarigen aan de orde tydens een algemene le- veel lager zijn dan nu in Goes-Centrum denvergadering op woensdag 9 mei het openbaar onderwijs in Goes. De vergadering wordt gehouden in het overblijflokaal van de Van Dus- seldorp-mavo-school en begint om 20.00 uur. en Goes-Oost De gevolgen hiervan voor de scholen zullen afhankelijk zijn van de samenstelling van de school bevolking. zo schrijft het VOO-bestuur in haar jaarverslag over 1978. Verder spelen ook andere factoren een rol. zoals de belangstelling voor de school ende mate waarin in de wijken nieuwbouw en renovatie plaats vindt. Goes-West levert by de vergelijking van het aantal 0 - 6-jarigen met het aanta6 - 12-jarigen een ander beeld op. Daar blijkt ook wel een daling van het aantal kinderen op te treden, maar het aantal 6 - 12-jarigen is lager dan het aantal 0 - 6-jarigen Dit verschijnsel, zo schrijft het VOO-bestuur, doet zich in geen en kele andere voltooide wyk in Goes voor De enige reden die het bestuur ervoor kan bedenken is dat gezinnen met jon ge kinderen uit de wijk vertrekken. Daarom heeft VOO het dagelijks be stuur van de gemeente Goes gevraagd het woningbouwbeleid voor deze wijk aan te passen en te richten op geschikte woningen voor gezinnen ter wille van het behoud van school en wijk Het da gelijks bestuur van de gemeente ziet op korte termijn geen mogelijkheden voor nieuwbouw maar wil door renovatie en rehabilitatie het woon- en leefklimaat van de wijk verbeteren Overigens meent het VOO-bestuur dat het zeer nodig zal zijn dat de wijk zichzelf actief inzet voor het leefklimaat van de eigen buurt. Het Jaarverslag van VOO-Goes komt Naast een aantal huishoudelijke zaken (waaronder een bestuursverkie- zinglzal een standpunt van de afdeling worden gevraagd over de wenselijk heid van een bestuurscommissie voor Reünie school A GOES - Ongeveer 40 oud-leerlingen van de inmiddels verdwenen school A be zochten zaterdag een reünie in cafe 'De Landbouw' te Goes. De openbare school A was vanaf de jaren '20 tot 1954 gevestigd aan de Van der Spiegelstraat te Goes De oud-leerlingen kwamen van heinde en verre om hun oude klasgeno ten weer eens te zien. Onder de aanwe zigen was ook de enige onderwijzer van school A die nog in leven is: Meester Mazure. De stad Goes had in de twin tiger jaren slechts twee openbare lagere scholen VOLKSDANSGROEP IN RUSTOORDTE COLIJNSPLAAT COLIJNSPLAAT - De volksdansgroep Nehallennia uit Kats heeft onder lei ding van mevrouw Joke Hillcbrecht- Backer een uitvoering gegeven voor de bewoners en het personeel van het be jaardencentrum Rustoord in Colijns plaat. Het was het eerste optreden van de groep Ook de toeschouwers werden erbij betrokken en velen waagden zich aan een dansje. Open dag in Kapelle pensiontehuis Toevlueht KAPELLE - De stichting pensiontehui- zen der gereformeerde gemeenten houdt zaterdag 5 mei een open dag in haar pensiontehuis Toevlucht in Ka pelle. Tussen tien en twaalf uur kunnen belangstellenden uit de gemeente Ka pelle een kykje nemen in het tehuis. Andere belangstellenden kunnen er tussen twee en vier uur terecht Adjudant rijkspolitie Van de Linden met goud onderscheiden MIDDELBURG - De heer D. P. van de Linden, adjudant bij de rijkspolitie te Middelburg, is zaterdagmorgen in zijn woning onderscheiden met de ereme daille in goud. verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De medaille werd de heer Van de Linden opgespeld door overste W. D. Lanting. districts com mandant van de rijkspolitie in Zee land. Overste Lanting prees de grote inzet van adjudant Van de Linden, waarmee deze zijn functie als plaatsvervanqend groepscommandant by de verkeers- groep heeft vervuld. Ook de wijze van aanpassing aan de verjonging van de groep door de heer Van de Linden werd door overste Lanting in zijn rede aan gehaald Adjudant Van de Linden neemt m december afscheid van de verkeersgroep. waarvan hy 40 jaar deel uitmaakte. Bodenkring Zeeland hield ontmoetingsdag ZIERIKZEE - De Bodenkring Zeeland hield haar jaarlijkse ontmoetingsdag te Zierikzee. Daar werden de leden met hun echtgenotes ontvangen door b en w van Zierikzee. De burgemeester van Zierikzee, de heerT. H. de Meester legde in zijn rede de nadruk op de belangrijke functie van een gemeente- of stadhuis voor de bur ger. 'Men moet zich er thuis kunnen voelen De bode is de eerste schakel waar men op het stadhuis mee in aan raking komt. Hy is het visitekaartje van de gemeente aldus de burgemeester. De heer P. C. van Zweden uit Kapelle. voorzitter van de Bodenkring Zeeland, dankte burgemester en wethouders voor de hartelijke ontvangst in Zierik zee. De boddenkring wil de onderlinge bandverstevigen en ziet de jaarlijkse ontmoetingsdag als een middel hiertoe. Burgemeester De Meester kreeg een pyp aangeboden Zijn echtgenote, die deze dag jarig was. kreeg bloemen De beide wethouders, de heren W. de Boer en Van Gastel, kregen een fles drank. Daarna bezocht de Bodenkring het stadhuis met het museum. Hierna ging men naar het vliegveld te Haamstede waar men het diner gebruikte De dag werd besloten met een boottocht over het Grevelingenmeer Tijdens het bezoek van de boden in het stadhuis, bespeelde de heer R C de Clerck uit Sluis, beiaardier en gemeen tebode. het carillon te Zierikzee JEUGDRAAD HEEFT GELDGEBREK GOES - De Provinciale Kerkvergadering van de Nederlands Hervormde Kerk in Zeeland komt op 9 mei in Goes bijeen voor de behandeling van de jaarverslagen van de Provinciale Diaconale Commissie, de Provinciale Hervormde Jeugdraad en het schrijven van de jeugdraad aan de provinciale Kerkvergadering over het vraagstuk van de kernenergie. De Provinciale Hervormde Jeugdraad betreurt in het jaarverslag de geringe financiële armslag voor zijnactivitei- ten Op de begroting voor 1978 stond een totaal aan lasten van 127.000 Daarvan ging 65.000 naar per soneelskosten. 8.000 naar huur en 48.000 naar organisatie- en bureaukos ten, zodat globaal slechts een bedrag van 5 000 overbleef voor extra activi teiten. Omdat het bedrag dat voor 1979 toegekend zal worden voorlopig niet hoger zal zijn dan de subsidie voor 1978, zullen nieuwe activiteiten voorlopig niet in uitvoering gebracht kunnen worden In het verslagjaar zijn de Classicale Hervormde Jeugdraden voor de ver schillende classes weer een stapje dich ter by de realisering gekomen De pro vinciale Hervormde Jeugdraad ver wacht dat initatieven vanuit de ge meenten beter tot ontplooiing zullen komen, waardoor meer mogelijkheden ontstaan voor zelfstandig functioneren van 'het grondvlak' Het ligt in de be doeling. het vorig jaar in juli gorgani- seerde gezamenlijke overleg over het werkplan in het nieuwe seizoen op een eerder tijdstip te houden. Op deze wijze kunnen de wensen van de classicale jeugdraden nog worden opgenomen in het werkplan De Provinciale Hervormde Kerkvoog dij Commissie wijst in haar jaarverslag op de contacten met de Monumen- tenwacht en de Stichting Oude Zeeuw se Kerken. Er zijn nu 69 van de 106 kerkvoogdyen aangesloten bij de Mo- numentenwacht. Men wyst er op. dat een systematische deskundige inspec tie van de oude historische kerken een broodnodige zaak is. Hierdoor kunnen grotere lasten in de verdere toekomst worden voorkomen. Dit klemt des te meer. omdaat blijkt dat de meeste kerkvoogdijen vanwege financiële pro blemen niet reserveren voor dergelijke restauraties. Kerk Zierikzee De Stichting Oude Zeeuwse Kerken is in 1978 druk bezig geweest met het lot stand brengen van een goede eerste restauratiefase van de kerk in Zierik zee. De onderhandelingen duren nog voort, maar lijken positief te verlopen. Er zijn wel moeilijkheden met de be stemming van het gebouw. Er moet worden gezocht naar een andere be stemming nu de minister van verkeer :n waterstaat schijnt te hebben beslo- WEEKEINDE HUMANISTEN AXEL - Ruim vijftig humanisten uit heel Zeeland hebben het afgelopen weekeinde doorgebracht in de Axelse jeugdherberg 'De Bleije Haghe' voor de jaarlijkse bijeenkomst van het Zeeuwse Humanistische Verbond. De belangstelling van niet-humanisten voor de tweedaagse bijeenkomst was erg gering, maar niettemin is het 'hu manistische weekeind' prima ge slaagd. De stemming onder de aanwe zigen, die de nacht van zaterdag op zondag in de jeugdherberg doorbrach ten, was erg goed en het programma was van hoog niveau. De neerlandicus en publicist Garmt Stuiveling opende het humanistische weekeinde met een lezing over 'huma nisme in de literatuur De landelijk voorzitter van het Verbond, de heer R Tielman. verzorgde zondagmorgen een lezing over 'humanisme en politiek. Tussen de bedrijven door gaf Digna Blaauw een show van haar ontwerpen en werd een filmpje vertoond van Hu- manitas. De jaarlijkse bijeenkomst van het Zeeuwse Humanistische Verbond werd georganiseerd door de Zeeuws- Vlaamse afdeling, onder voorzitter schap van Leo van Witsen. ten, tentoonstellingen in het kader van de Deltawerken niet in Zierikzee te houden. De Provinciale Diakonale Commissie zal in het voorjaar van 1979 met de be sturen van de diakonale werkverban den nagaan of en hoe verder moet wor den gegaan om te komen tot de aan stelling van een diakonaal con sulent. Als streefdatum voor een derge lijke aanstelling wordt op 1 januari 1980 aangehouden De Provinciale Interkerkelijke Recrea tie Kommissie (PIRKi hoopt dit jaar een oplossing te vinden voor het vraagstuk rond de aanstelling van een consulent voor het recreatiewerk. Men wijst erop, dat de kerken veel aandacht en tijd hebben geïnvesteerd in het re creatiewerk en dat tijdig Is aangetoond, dat dit in een recreatieprovinccie ge dragen dient te worden door de gehele samenleving. De Provinciale Kerkvergadering wordt gehouden in 'de Prins van Oranje' te Goes. Op woensdag 9 mei om 14 30 uur begint de vergadering, die zal duren tot 21.30 uur. goes - De classis Goes van de Neder lands hervormde kerk houdt don derdag 30 mei een vergadering in De Hoogte te Goes De aanvang is 19 00 uur. De heer F. A. Bergwerff zal het rap port van de classicale hervormde jeugdraad bespreken: 'De kerke 'n uus zonder Huus? verheet 't me', met. een inleiding tot een discussie-con cluderende opmerking. KRUININGEN - De heren J. A. Sinke. K.Sinkeen J. Nieuwenhuizc ontvingen zaterdagavond een zilveren onder scheiding met daarbij behorende me daille in verband met hun 25-jarig ju bileum bij de vrijwillige brandweer van Kruiningen. Burgemeester H. Boer van Reimerswaal overhandigde deze onderscheidingen in de kantine van de brandweerkazerne te Kruinin gen. In zijn toespraak tot de jubilarissen zei de burgemeester dat het zeker niet de slechtste brandweermannen zijn die zich 25 jaar voor de vrijwillige brand weer willen inzetten „Het brandweer man zijn geeft niet bepaald een rustig bestaan. Toch weten deze mannen in alle bescheidenheid hun taak uit te voeren", aldus de burgemeester. Hy ging ook in op de veranderingen binnen de brandweer, die minister Wiegel on langs heeft aangekondigd. Het gaat hierbij over het verdwijnen van bepaal de gemeentelijke taken, die dan bij de provincie worden ondergebracht- „Het zullen veranderingen zijn waar we be slist niet onderuit kunnen komen", meende de burgemeester De heer A. Dek. commandant van het brandweercorps Kruiningen, haalde in zijn toespraak nog eens enkelevoor vallen aan, waarbij de jubilarissen be trokken waren geweest. Namens het Korps Kruiningen bood hy de dne he ren een geschenk aan. Hij bedankte de heren voor hun toewijding en inzet wel ke zy in die 25 jaar voor de brandweer getoond hadden Jubilaris K. Sinke zei, mede namens de andere jubilarissen, dat er steeds sprake was geweest van een prettige samenwerking. Hij sprak tevens de hoop uit dat ook voor de jongere gene ratie nog vele jaren op deze manier verder gewerkt kon worden. De avond werd besloten met een gezellig samen zijn, waarbij de gasten onder andere een koud buffet kregen aangeboden. SPORTVISSERS ONDERSCHEIDEN RESERVISTEN SCHOTEN IN TERNEUZEN ROTTERDAM - Tijdens de hengelsport tentoonstelling VISMA in Rotterdam werd aan 75 Nederlandse sportvissers, onder wie G. L. Clarys uit Zierikzee (links op foto) en J. Theesing uit Kats. een Ierse uisonderscheiding uitgereikt. Deze worden elk jaar toegekend door de 'Irish Specimen Fish Committee'aan diegenen die een vis boven een bepaald gewicht hebben gevangen. "TERNEUZEN - De reservisten van de gemeentepolitie van Goes hebben za terdag de jaarlijkse pistool-schiet wedstrijden in Terneuzen gewonnen. De vier reserve-agenten, J. C. Kuipers, P. Nieuwenhuizen. L. Wiskerke en J. Ranter, bleven met een gezamenlijk puntentotaal van 173 net boven de re- servistengroep van de Middelburgse gemeentepolitie, die 171 punten bij el kaar schoot. Derde werd het team van de reserve-rijkspolitie van Zeeuwsch- Vlaanderen. De winnaars kregen een wisselbeker die beschikbaar werd gesteld door dr Q Boertien, commissaris van de konin gin in Zeeland. Vorig jaar won het re servisten-team van de Middelburgse gemeentepolitie deze wisselbeker. Dit team. dat nu de tweede prijs won. kreeg de beker uitgereikt, die door bur gemeester C Ockeloen van Terneuzen beschikbaar was gesteld. De reservis ten van de Zeeuws-Vlaamse rijkspolitie kregen de beker, die door korpschef O Hlndnks van de Temeuzense gemeen tepolitie beschikbaar was gesteld. Reservist L Wiskerke van het winnen de team werd bovendien bij de indivi- duelen kampioen met 48 punten Tweede werd J L R Francois en derde J W. Janse-de Jonge beiden van de re- serve-gemeentepolitie van Middelburg Er deden50 reservisten mee aan de jaarlijkse schietwedstrijden, die dit jaar op de schietbaan in Terneuzen werden gehouden MNAP NAP Maandag 30 april uur cm uur cm uur cm uur cm Vlissingen 5.10 224 17 33 204 11.41 202 0 04 204 Terneuzen 5.42 238 18.05 218 12 17 211 0.38 214 Zierikzee 6.40 145 19.10 136 12 23 170 0.39 170 Hansweert 6.23 246 1847 228 12.51 226 Weemeldïnge 78 023 175 1933 164 1239 193 Kreekrak 652 234 19.18 212 13.03 219 Dinsdag 1 mei uur cm uur cm uur cm uur cm Vlissingen 5.52 207 18.16 183 12 10 187 0.48 192 Terneuzen 6 26 221 18.45 198 12 52 198 Zierikzee 7 23 142 19 40 125 13.03 162 Hansweert 7 05 233 1925 209 1.13 229 13.25 213 Wemeldinge 7.44 171 2006 153 1.05 190 13.20 181 Kreekrak '7.34 225 20.01 194 1.25 236 13.44 211

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 15