Na 1 -0 verlies tegen Vlissingen is het nu toch 'Adieu Axel' Middelburg wint dit seizoen voor de eerste maal thuis Dallinga prolongeert zijn titel in het bandstoten Voetbalclubs lieten in Goes verstek gaan Damesvoetbal Machielse blijft trainer Vosmeer De Frel blijft bij Bruse Boys STRAFBANKJE KOMT TERUG MAANDAG 30 APRIL 1979 GOES - Voorzitter Ariè Knol van de Zeeuws-Brabantse turnkring „verkoopt knollen voor citroe nen" als hij meent, dat de Zeeuwse sportbonden een Huis van de -Sport wel op de lange baan kunnen schuiven, omdat andere zaken (kaderopleiding bijvoorbeeld een hogere prioriteit hebben. Dat stelde voorzitter Jos Cevaal van de afdeling Zeeland van de KNVB zaterdagmorgen in de Prins van Oranje in Goes tijdens de algemene vergadering van de afdeling. De heer Cevaal (een enthousiast voorstander van een Huis van de Sport waar veel administratieve zaken gebundeld kunnen worden) wees er op, dat juist ook bij de opleidingen een grotere samenwerking tussen de bonden mogelijk moet zijn. „Bestuur wees voorzichtig. Het gaat veel te hard. Pas op. Pas op. Hou het wel in toom". Met deze en andere noodkre ten waarschuwde met name voorzitter Kees de Keijzer van Middelburg voor de onrustbarende stijging van de kos ten. Veel tijd namen de discussies over de begrotingen dan ook in beslag. De Keijzer becijferde zelfs, dat er nu onge veer f 70.000 meer nodig is dan vorig jaar. Er is een tekort van f22.850, er is f 7.000 meer nodig voor opleidingen, er is f 12.000 minder beschikbaar uit lotto-en toto-opbrengsten. Reken daarbij dat er wel f20.000 meer is binnengekomen aan lnleggelden. Voorzitter Jos Cevaal en vice-voorzitter Jo Korstanje verdedigden om beurten het financiële beleid. Zij wezen er op. dat er nog een extra meevaller kan ko men, namelijk een bijdrage uit het zo genaamde egalisatiefonds toto-lotto. Professionle krachten op het bonds- bureau regelen de hele boekhouding. Een specifieke penningmeester is er dan ook niet meer in het bestuur. Dat betreurden enkele afgevaardigden. Voorzitter Cevaal stelde echter, dat het gehele bestuur verantwoordelijk is voor het financiële beleid. Per regio Lange tijd werd ook gediscusieerd over een voorstel van een be- stuursmeerderheid om het bestuur van 11 tot 9 man terug te brengen. Guust de Kok van Robur wilde weten wie de minderheid en wie de meerder heid was. Cevaal: „Hoogerland, De Ridder en Eisma vormen de minder heid". Hoogerland: „Er is verschil van opvatting, maar het betekent niet dat het bestuur nu uit twee blokken be staat". Enkele vertegenwoordigers (onder meer Guust de Kok en ook Johan Quaars van Philippine) drongen op een vertegenwoordiging per regio in het be stuur aan (eventueel op het instellen van regio's. Cevaal stelde echter, dat dit juisteen zaak is van de clubs: „Als clubs MIDDELBURG - In de eerste klas van de Zeeuwse damesvoetbalcompetitie heeft Oostkapelle door een 1-1 tegen Kloetinge een kostbaar punt bin nengehaald en kan zich mogelijk ten koste van VCK van degradatie redden. Uitslagen: Steen - GDW 0-5. Veere - VUssln- gen 4-0, Oostkapelle - Kloetinge 1-1. C.DW 11 10 1 0 21 55- 4 Veere 12 8 2 2 18 37-10 Kloetinge 10 3 3 4 9 30-23 steen 12 4 1 7 9 17-28 Oostkapelle 12 2 1 9 5 8-53 VCK 11 2 0 9 4 8-42 In de tweede klas moet SKNWK het volgende week bij Chrislandla beslissen. Met een 4-0 zege op Tholense Boys zijn de SKNWK-da- mes de grootste favoriet voor de titel en pro motie naar de eerste klas. SKNWK 11 10 1 0 21 39- 1 Chrislandla 11 9 1 l 19 45- 3 Rozenoord 10 2 2 6 6 7-27 Tholense B. 10 1 l 8 3 7-32 Luctor 10 1 1 8 3 5-40 Tweede klas B. Zeelandla - Patrijzen 1-0 De mogelijk beslissende wedstrijd Zeelandla - Hoofdplaat wordt dinsdagavond gespeeld Zeelandla 11 8 1 2 17 49-10 Hoofdplaat 9 7 1 1 15 33- 9 Patrijzen 11 6 2 3 14 18-10 Hoek 9 6 0 3 12 24-11 Meeuwen 12 1 2 9 4 9-54 Temeuzen 10 0 0 10 0 5-44 OUD-VOSSEMEER - Chris Machielse blfjft ook volgend jaar trainer van de voetbalvereniging Vosmeer. De Bra bander verlengde deze week zijn con tract bij de Thoolse vierdeklasser. uit welke regio ook met kandidaten komen voor vakatures in het bestuur, dan pas wordt de mogelijkheid gescha pen de regio's te doen vertegenwoordi gen in het bestuur, Dat is democratie. We hebben altijd al gestreefd naar zo veel mogelijk vertegenwoordigers uit de regio in het bestuur, maar er kwa men geen kandidaten". Niettemin zal het bestuur bekijken of het zinvol is re gio's binnen de afdeling Zeeland te Zaalvoetbal Tenslotte kwam het op een stemming aan over het voorstel het bestuur terug te brengen tot 9 man. De meerderheid was het daarmee niet eens: 164 stem men tegen (en dus voor 11 bestuursle den), 134 voor (en dus voor 9 be stuursleden) en 25 onthoudingen. Ko Roose, gemachtigde voor het zaal voetbal, had bij deze een belangrijke maar toch niet doorslaggevende stem in het kapittel, want het zaalvoetbal heeft 52 stemmen en Roose stemde voor het bestuursvoorstel (dus 9 man). Een opmerkelijk stemgedrag van de heer Roose, want hoe groter het be stuur is, hoe meer kans het zaalvoetbal heeft op een eigen vertegenwoordiger in dat bestuur. Niettemin waren ook de „52 stemmen van Roose" niet door- GOES - Niet minder dan 29 clubs, lieten zaterdagmorgen verstek gaan tijdens de voorjaarsvergadering van de afdeling Zeeland van de KNVB. De afwezige verenigingen: ASO Cadzand, Biervliet, Borssele, DFS, Groede. Hontenlsse, Hoofdplaat. Hulsterloo, Jong Ambon, Koewacht, Liberty, Noormannen, Oostburg, Racing White. Schoondijke, Schore, SDO. SKNWK, Sluiskil. Steen, Terhole, Veere, Waarde, Walcheren, WIK, Wol- faartsdijk, IJzendijke, Zeeland Sport en Zonnemaire. Een voorstel van Wa- terlandkerkje en Oostburg om de jaarvergaderingen op vrijdagavond te houden werd (evenals enkele jaren geleden) met grote meerderheid verwor pen. slaggevcnd. Het bestuur blijft uit liman bestaan en de vakatures Th. d'Haens en A.F. van der Plui jm worden weer geopend. Voor de vakature. ontstaan door het bedanken door de heer Cees Bierens, waren twee kandidaten gesteld, de heer Broekhoven uit Middelburg en de heer Schaalje uit Goes. Met ruime meerder heid (204 stemmen) werd de heer Schaalje gekozen. Broekhoven kreeg 128 stemmen. Hier gaven de 52 stem men van de zaalvoetbal wel de door slag, want onlangs tijdens de jaarver gadering van de sectie zaalvoetbal van de afdeling Zeeland had de vergadering voor de heer Schaalje gekozen. De heer Schaalje bezocht die vergadering van het zaalvoetbal wel en de heer Broekhoven niet Kees Bierens Jos Cevaal wuifde Kees Bierens (die 15 jaar bestuurslid is geweest en zich vooral verdienstelijk heeft gemaakt als competitieleider zaterdagvoetbal) uit: „De computer geeft Kees de zak.. De computer maakt Kees overbodig. De computer wipt Kees uit het afdelings bestuur De computer maakt een com petitieleider overbodig. Dat stomme ding. En omdat Kees Bierens alleen ambities had als competitieleider heeft hij gezegt: nu er op dat terrein voor mij geen werk meer is stap ik op. Zo simpel Is het", aldus de heerCevaal, die Bierens vanzelfsprekend uitvoerig dankte en dat onder meer onderstreep te met een bord. Kees Bierens stelde vast, dat hij na al die vijftien jaar af scheid kan nmen zonder vijanden ach ter te laten: „En dan heb je een aardige tijd gehad". Natuurlijk kwam de chaotische gang van zaken rond de inhaalwedstrijden (zowel voor de competitie als voor de beker) ook tijdens deze jaarvergade ring ter sprake. Zo wees bijvoorbeeld voorzitter Izaak Vogelaar van Krab- bendijke er op dat clubs niet in staat zijn om op een door de weekse werkdag 's avonds om zeven uur met een vol ledig elftal ergens ver buiten de pro vincie op tijd te zijn voor een wed strijd. „En als je dan informeert naar een andere oplossing, krijg je de in druk dat de heren nog niet eens weten waren Krabbendijke ligt." AXEL - Een aanval van Axel in de wedstrijd tegen Vlissingen. AXEL - Adieu Axei. Het overlijdens bericht van deze zondag tweedeklas ser kan geschreven worden. De wed strijd tegen streekgenoot Vlissingen betekende gisteren de laatste reële mogelijkheid om de dreiging van de degradatie nog een tikje af te wenden. Door de 1-0 nederlaag tegen het supe rieure elftal van trainer Cees Vermunt en de puntenwinst van de andere deg radatiekandidaten eindigde de lijden sweg van de Zeeuws Vlamingen. Al leen een mirakel kan nog iets aan de deplorabele toestand veranderen. Maar op zo'n wonder rekent niemand meer. Bij Axel overheerste zondag een gevoel van realiteitsbesef. „Hoewel we MIDDELBURG - Enkele honderden toeschouwers hebben gistermiddag in de Zeeuwse hoofdstad een historische zeldzaamheid beleefd: een overwin ning van Middelburg op eigen terrein! Het was een bijna niet meer voor mo gelijk gehouden happening, want hoewel het eind van de competitie al in zicht komt, had deze tweede klasser dit seizoen op eigen veld nog niet gewon nen. Wie vorig jaar begin september bij de start van de competitie zou heb ben voorspeld, dat het tot 29 april 1979 zou duren voor Middelburg op eigen veld zou zegevieren, zou ongetwijfeld voor gek verklaard zijn. Het was zo on geveer de eerste thuiszege in de com- petiè sinds mensenheugenis, want trainer Adrie van den Driest kon zich niet meer herinneren welke de laatste overwinning in het vorige seizoen was: „Het moet een jaar of zo geleden zijn", zo veronderstelde hij. Is er een verklaring te vinden voor het feit, dat Middelburg nu eindelijk de volle bult aan zijn supporters voor schotelde? Middelburgs absolute uit blinker Kees van der Sluis gaf die ver klaring aan, toen hij onmiddellijk na afloop analyseerde. „Onze tegenstan der Madese Boys durfde zelf ook aan vallend te spelen. Daardoor werd het een wedstrijd met twee offensief inge stelde ploegen, die beidevaak ruimte In de aanval kregen". Inderdaad durven de meeste ploegen niet met zo'n taktisch concept de Mid delburgse grasmat te betreden. De formatie uit de Zeeuwse hoofdstad mag dan bijna voortdurend in de deg radatiezone hebben verkeerd, toch boezemt de naam Middelburg kenne lijk nog altijd respect en ontzag in, want de meeste tegenstanders komen met een behoudend (en dus verdedi gend) concept naar Middelburg. Mees tal kreeg deze Zeeuwse tweede klasser dit seizoen op eigen veld rivalen te genover zich met hooguit twee spitsen en een versterkte verdediging, ploegen die op de counter speelden (en meestal niet zónder succes). Maar Madese Boys toonde zich een van de zeldzame ploegen, die nog altijd vin den. dat de aanval de beste verdediging ls, Onder de gegeven omstandigheden was dat misschien ook wel het beste. Want van een in ernstig degradatiege vaar verkerend Middelburg mochten' de vreemde sprongen van de kat ln het nauw worden verwacht. Voor Middel burg luidde het parool deze middag: aanvallen, aart vallen! Trainer Adrie van den Driest vertelde na afloop dan ook: „We hebben gezegd: zo angstig als we vorige week tegen Vlissingen heb ben gespeeld, zo moedig zullen we nu aanvallen. Wemoeten winnen. We moe ten risico's nemen. Als we dan toch moeten degraderen, laat het dan nu maar gebeuren. Maar we zullen er wel voor vechten". Risico Madese Boys durfde het risico van de aanval ook wel aan. Begrijpelijk was ook dat de zenutyen een belangrijke rol speelden. Daardoor werd er voor de rust wel met een enorme inzet ge speeld, maar te vaak stokten (overi gens aan beide zijden) de combinaties door hele of halve mistrappen. Mid delburg was gehandicapt door de af wezigheid van Wim Dekker, die vorige week een enkelblessure opliep. Psy chologisch was dat echtereen voordeel voor de t huisclub, want de Middelbur gers waren nu bereid om nog harder te knokken om deze verzwakking te compenseren. Bovendien zat er nu meer „ruimte" en „spreiding" in de Middelburgse aanvallen, omdat inval ler Frans Gommers het op de vleugel goed deed en opkomende midden velders (vooral Kees van der Sluis en Nico Koster) het spel vaak breed hiel den. Toch moest Middelburg eerst afreke nen met een gigantische tegenvaller Gijs Baan maakte de bal in de verdedi ging op rechts schitterend vrij, speelde af naar Wim Koster, dieechter in de fout ging door de bal te zacht terug te kaat- bannen worden. sen, waardoor spits Piet Dudock het leer kon onderscheppen en met een prachtig boogschot over de uitgelopen doelmanGerard van Belzen kon sco ren: 0-1 ln de 18e minuut. Middelburg was in die periode veel meer in de aan val en terecht kwam de gelijkmaker ln de 23e minuut: een doorgebroken Kees van de Sluis werd ln het strafschopge bied gevloerd en Wim Koster schoot beheerst van de 11-meterstip raak: 1=1. Offensief In de eerste fase van de tweede helft wankelde Middelburg even onder een offensief van Madese Boys, maar de Zeeuwse counters werden steeds ge vaarlijker en tenslotte realiseerde Middelburg een schitterende winnen de treffer. Frans Vermeirssen lanceer de met een verre dieptepass de door het midden sprintende Kees van de Sluis, die ook de uitlopende doelman omspeelde en de bal in het lege doel joeg: 2-1. De wedstrijd werd in die tweede helft steeds spektakulairder doordat voor beide doelmonden ha chelijke situaties ontstonden, maar de Middelburgse zege was volkomen ver diend omdat ook in die periode de Zeeuwen de beste kansen kregen. Zo kwam Gert Booij zelfs nog alleen voor de keeper. Degradatie moet nu uitgp- theoretisch nog niet gedegradeerd zijn, is het praktisch bekeken afgelo pen", oordeelde trainer Toon van de Velde. Een opvatting' die alle spelers waar schijnlijk diep in hun hart ook wel de len. Hun spel straalde een enorme mat- heid uit. Het geestdriftige Axel, dat in de tweede klas-periode al voer enig stuntwerk heeft gezorgd, bestaat niet meer. Ook zondag niet. In de eerste helft, werd er nog wat moedeloos tegen- gesparteld. Maar zelfs dat ging over. Axel heeft zich verzoend met degrada tie. Terwijl Toon van de Velde de moed er nog in probeerde te houden metde opmerking dat er nog steeds hoop is, verzuchtten enkele spelers achter hem: „Het is gebeurd". Hoewel de schamele 0-1 uitslag anders doet vermoeden, heeft Axel vooral in de tweede helft geen slag aan de bak ge kregen. De slordige afwerking bij Vlis singen voorkwam dat er een vernieti gende uistlag op het bord werd ge bracht. „Wij kunnen in ieder geval alle degradatiekandidaten recht in de ogen blijven kijken", zei Cees Vermunt. „Ten opzichte van Temeuzen, Middelburg en Gastel hebben wij onze sportieve plicht gedaan". Das omgedaan Het felle begin heeft Axel, hoe gek dat ook moge klinken, de das omgedaan. Axel bediende zich namelijk van iets te veel -en vaak ook té harde- overtredin gen. „Ze hebben het", oordeelde Ver munt, „niet erg taktvol gespeeld. Door de overtredingen raakte onze ploeg ex tra geprikkeld. In de kleedkamer heerste er tijdens de rust een sfeer van: nu gaan we er nog eens extra flink te genaan. Zo werd er ln het eerste kwar tier twee keer onnodig hard doorge gaan op de keeper. En zo Jaag je een tegenstander wel tegen je in het har nas".Axel motiveerde zodoende een ploeg, voor wie winnen helemaal geen heilig moeten meer is. In de eerste 45 minuten was het duel het aankijken niet waard. Vlissingen drong aanvankelijk niet aan, Axel kon niet. Een schot van Dick de Pooter, gestopt door doelman Hans de Roover, en het uitvallen van Pattrick de Witte - na een bikkelharde charge van de oranje witte defensie - waren de belangrijkste mo menten. Een minuut voor rust velde Vlissingen het vonnis over Axel. Uit een hoekschop van Gillis van de Rafelaai schoot Johnny Livramento beheerst in de bovenhoek, onhoudbaar voot doelman Wieland. Vlissingen had Axel in de tweede pe riode kunnen vernietigen. Het laatste beetje overtuiging was volledig weg- geëbt uit de Zeeuws Vlaamse gelede ren. Toon van de Velde: „Het hele seizoen hebben wij moeilijkheden ge had met het maken van doelpunten. Nu kregen we vlak voor rust nog eens een tik door dat doelpunt. Die jongens hebben dan al snel in hun achterhoofd dat ze wel weer zullen verliezen". Onstuimig flitse Vlissingen door de Axelse linies heen. De equipe van Van de Velde, waarin Dick de Pooter enLeo Kochfeen kwartier voor tijd vervangen door Eric Britson) volstrekt niet draal den, kwam niet meer aan serieus aan vallen toe. Werd in de eerste helft nog vertwijfeld naar het hoofd van de lange Jan van de Broecke gezocht, nadat de uitgesproken slecht leidende arbiter Smits uit Schyndel („Die man heeft zich met geprepareerd op deze wed strijd. Hij heeft zich vergist in de sfeer van dergelijke duels", meende Ver munt) voor de aanvang van de tweede helft had gefloten kwamen de Axelaars ook daar niet aan toe. Zoals gezegd faalde Vlissingen in de afwerking. Wieland tikte een fraai schot van Gillis van de Rafelaar over, Wim de Waal plaatste in het zijnet en Ad Siereveld (ingevallen voor De Wit te) schoot uit vrije positie naast. De afgang tegen Vlissingen bleef Axel be spaard. De stap terug naar de derde klas zal echter ongetwijfeldniet aan de formatie voorbij gaan. Trainer Nico de Frel uit Bergen op Zoom blijft ook volgend seizoen ln Z eeland werkzaam. De Frel verlengde afgelopen week zijn contract met een jaar met de zaterdagse derdeklasseruse Boys. DEN HAAG - Het bestuur ama teurvoetbal van de KNVB heeft beslo ten om voor het komende seizoen de zogenaamde regeling strafrecht voor A-junioren ln te stellen. Het strafbankje zal ook gelden voor de geselecteerde jeugdteams. De KNVB verwacht dat deze maatregel een groot preventief effect heeft. AXEL - Na de eerste zitting van vier ronden was al duidelijk dat de titel strijd in de hoofdklasse badstoten van het district Zeeuwsch-Vlaanderen in cufé Benelux te Axel een climax toe zou groeien. De beslissing moest name lijk vallen in het duel tussen de top pers Louis Dallinga en Theo Platjouw. Zaterdagavond was het zover. In aan wezigheid van burgemeester De Kam van Axel, districtvoorzitter Adrie Meeuwse en een sterke Belgische af vaardiging mocht Louis Dallinga laten zien de titel terecht te prolongeren. In een partij waarin de man uit Sluiskil nooit in moeilijkheden kwam werd Platjouw, die ook nu weer op het be slissende moment onderuit ging na drukkelijk teruggewezen. Louis Dal linga werde de verdeinde kampioen. Vóór de finalepartij mochten de beste kansen zeker toegekend worden aan Platjouw. De nummer één van Ed Ho remans was Immers in de zes voor gaande ronden steeds overeind geble ven en had zijn naaste concurrent zien sneuvelen in een seance tegen Theo Tas die hiermee weer waarmaakte dat hij altijd wel voor een verrassing zorgt. Door dat verlies moest Dallinga de eindstrijd winnen, remise zou Platjouw op de hoogste tede van het ereschavot brengen. Zover kwam Platjouw niet, erger nooit ln die slotpartij heeft de Axelaar ook maar enige illusie mogen koesteren voor de bondsmedaille ln aanmerking te kunnen komen. De start was voor Piatjouw veelbelovend, een poedel van Dallinga en een serie van zestien voor zijn tegenstander zette de man uit Sluiskil voor het blok: aanval len moest, Dat gebeurde ai in de tweede beurt. Toen liet Dallinga twintig ca ramboles noteren en was, na de misser van Platjouw, de strijd helemaal open. Zo lag de situatie ook nog na de vijfde 'ommegang' (34-28 voor Dallinga), maar na tien beurten lag er een enorm gat tussen de belde spelers: gecon centreerd spelend was Louis Dallinga naar een totaal van 71 punten opgerukt en Platjouw was nog niet aan de helft- van de vereiste honderd gekomen (71- 47). Even verder was het duel definitief beslist, Dallinga mocht na de dertiende beurt nog drie keer naar de tafel voor de resterende vier caramboles. Platjouw kon hem niet serieus meer bedreigen, de kampioen 1979 is dezeifde ais die van vorig seizoen. Achterin het veld klasseerde Tonnle van Eenennaam zich als beste van een 'modaal' gezelschap dat in Ploeghaert, Tas en Koomen zijn vertegenwoordi gers vond, terwijl de ruim zeventigja rige Dumez 'lucht' tekort kwam om aan te klampen. De klasse is ruim aanwezig, donditioneel vraagt een dergelijk toernooi erg veel. Picnvet sloot de rij, drijft ook alleen op de technische bagage, vindt te weinig tijd om serieus partij te kunnen geven. Na de huldiging van districtsvoorzitter Adrie Meeuwse en burgemeester De Kam kon wedstrijdleider Theo Verlln- de de volgende eindstand geven: (resp. punten, car., brt., gem., serie.) Louis Dallinga 12 699 199 5.87 47 Theo Platjouw 12 076 102 6.63 62 Ton van Eenennaam 9 001 140 4.31 34 André Ploeghaert Theo Tas Ton Koomen Remy Dumez Eugène Picavet Louis Dallinga l links) en Theo Platjouw, die in Axel aantraden voor de finale van het bandstoten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 14