NERVEUS 0ND0 DOOR WINST OP KAMPIOEN TOGO BVS won na een verlenging in bekerfinales basketbal Finalisten voor de Zeeuwse damtitel MARATHON VERLIEST 00K TWEEDE PROMOTIESTRIJD ^tautn adria Zaalhandbaltoernooi van VSV Marathon Ovisa en Scheldesport volleybalfinalisten ons een JAN VAN TIEL SPORT 25% korting Eerste nederlaag Peter Schunselaar als het om auto's gaat: MAANDAG 30 APRIL 1979 TERNEUZEN - Het commentaar van TOGO-kant na afloop van de wed strijd Ondo-Togo (met kampioenkansen voor beide teams) was nogal be schuldigend voor de tegenstander. Rinus Bruèl. Zonder aan de verdiende overwinning van Ondo iets af te willen doen heb ik toch het gevoel dat we 'geflikt'zijn. Voor aanvang van de wedstrijd heb ik de scheidsrechter erop gewezen dat dc afmetingen van het speelveld mijns inziens onreglemen tair waren en een te klein veld uitgezet was. Het reglement geeft 90 bij 40 meter aan en hier lag 78 bij 35. Nou is Ondo een ploeg die gemakkelijk van afstand scoort en na rust zijn we met een aantal schoten vanaf de lijn prompt de boot ingegaan. Ik ervaar dergelijke zaken als minder prettig en wilde de ploeg toen onder protest de wedstrijd laten afwerken. Kreeg echter van de arbiter te horen dat de afwijkende maat toegestaan was en protest niet toegekend werd'. Daarmee was het •conflict" de wereld in geholpen. Scheidsrechter Meliefste Bruèl heeft gelijk als hij zegt dat ik het protest niet geaccepteerd heb. Ik heb dit veld inderdaad goedgekeurd, de aftnetingen voldoende gevonden. Na afloop kwam Piet van Beugen nog langs me heen en zei dat ik prima gefloten had. Het komt allemaal een beetje rot bij me over". Andrc de Bree van Ondo wijst alle vorm van opzettelijk verkleinen van het speelveld van de hand. "We hebben ons 'eigen veld' veld meegenomen naar de Voorborch (een lint met ringen om de zaak te bevestigen) en dat meet precies 84 bij 38 meter. Niet de vereiste afmeting dus maar wel hel veld waar we altijd op spelen. Twee jaar geleden zijn de reglementen gewijzigd en als ik me benadeeld zou voelen zou ik erop staan dat de reglementaire maten gehanteerd werden", zegt de Bree die verder alle opzet partinent van de hand wijst en ook niet ziet dat een en ander het resultaat heeft beïnvloed. Competitieleider Rinus Nieuwdorp in Terneuzen wil wel kwjjt dat het han teren van andere dan de reglementaire maten met toegestaan is maar vindt toch dat Ondo geen schuld treft "De mensen uit Sint. Laurens hebben voor hun eigen veld dispensatie van het afdelingsbestuur en nu op de Voorborch opgetreden moest worden heeft de ploeg zijn eigen spullen meegenomen Ik geloof nooit dat Ondo bewust gehandeld heeft, en vind het een volkomen legale zaak. Uiteraard zal de club erop gewezen worden dat in voorkomende gevallen de '90-40' uitgelegd moet worden Ik vind het allemaal wat verge zocht". Verkoop van vanen-ereiinten J en Jan van Erp« sportprijzen. Een moment uit de volleybalioedstrijd tussen de dames van Marathon en PSV. Schoolweg TERNEUZEN Tel. 01150-12260-97157 TERNEUZEN - Met de finale van de veldkorfbalcompetitie in zicht beginnen links en rechts de beslissingen te vallen. Zater dag, zette Ondo uit Sint-Laurens de beslissende stap naar het districtskorfbal na een overwinning op Togo. In het district kwam alleen Animo de wei in. Tjoba hoefde niet naar tegen stander Kinderdijk, Stormvogels en Sagitta moesten ook niet opdraven en ook Swift kon, na een blik op het terrein van het Rotterdamse Kwiek, onverich- terzake naar huis. In de afdeling deel den Zuidwesters en "Ijoba 3 de punten, een juist resultaat, Olympia - Swift 2 en TOP - All Ready werden afgelast. Animo-De Regenboog Twee gegadigden voor de titel hebben zaterdag onder niet Ideale omstan digeheden gevochten voor een kans op de titel en promotie. Het Souburgse Ammo is uit die slag als verliezer te voorschijn gekomen, maar krijgt zater dag nog een kans in de ontmoeting te gen leider Albatros. Bij winst van Ani mo krijgt de competitie waarschijnlijk nog een verlenging omdat Albatros, Animo en De Regenboog dan wel gelijk zullen komen, verliezen de Zeeuwen dan gaat Albatros zonder twijfel naar het kampioenschap. Animo kreeg met het snelle openingsdoelpunt van Sjaak Koole en enorme opsteker, maar een minuut later leidden de gasten toen in het verdedigingsvak van Animo niet attent werd verdedigd en na de gelijk maker zeilde een verre zwieper meteen na de uitworp weer door de Animo-korf. Omdat daarna de defensies heer en meester waren in hun gebied bleef die stand erg lang staan. Toen er weer eens een goal kwam mocht de Regenboog die bijschrijven na een fout in het mid denvak van de gastheren Nog voor de thee fcorgde Wim Drogendijk echter voor de aansluiting. Dat enthousiasme alleen niet voldoende is om t*t winnaar uitgeroepen te worden werd na de pauze duidelijk: weer liep Regenboog naar een marge van twee doelpunten. Nu maakte Sjaak Koole het gat kleiner en toen was alles mogelijk. Een onnodi ge overtreding hielp Animo daarna in de problemen maar het wapen lag klaar. Mentaal is de Walcherse club erg sterk. Er kwam een geweldige druk op de korf van De Regenboog en twee strafworpen waren het logische resul taat van dat powerplay. Daarna ging Animo in de fout. Dat resulteerde in twee missers en alleen omdat de ploeg mentaal niet kapot te krijgen is kon de helft van de winst nog gered worden na treffers van Henny de Nooyer en Adrie Dleleman (5-5. 0ND0-T0G0 In de hele eerste helft, toen een gewel dige korfbalpot op het vuur stond, mis te Ondo een heleboel: de ploeg was ner veus. het tempo lag te laag en durf was een vreemd woord. Verlamd liepen de acteurs rond, op zoek naar zichzelf. De ploegen bleven daardoor lang bij elkaar en bij rust was de stand 4-3. Na de her vatting was het binnen een kwartier be slist. Toen liep Ondo naai- 7-4 uit (alleen Jaap Ruster kon in die periode voor Togo wat terugdoen) en daarna verga ten de gasten weer te scoren. Bij 8-4 werd het enkel nog een verplicht num mer dat tenslotte een 11-4 eindstand meekreeg. mocht van die start een heleboel ver wacht worden voor het verdere verloop. Dat viel enorm tegen. Weliswaar kregen de aanvalsvakken kansen om de man aan het bord bezig te houden, maar pas na een half uur werd er gescoord. Tjoba nam voorsprong. Na rust toen de regen verdwenen was. werd het een zeer aan trekkelijk partijtje. Zuidwesters schakelde'een tandje hoger en Johan van Sluis was goed voor de gelijkmaker. De bezoekers moesten zelfs nog onder een goal van Harry buis door en werden toen gedwongen tejagen. Kort voor tijd had dat succes, het werd 3-3 waarna geen van de ploegen nog wilde verhe- Swift krijgt zijn kampioen waarschijn lijk toch. Zaterdag om twee uur ont moeten de junioren van Animo en Swift elkaar in Oost Souburg en bij winst is de hoofdstedelijke formatie van Stefan Davidse kampioen. Tegen die Haghe kregen de toeschouwers hoofdzakelijk eenrichtingverkeer te zien met demar rages in het begin en einde van de eerste helft Na de opening van Wim Oosse kwamen er nog twee treffers. Toen volgde een hele tijd niets en ineens voor de pauze was er weer zo'n productie Alles stond in het teken van de revan che (bij Die Haghe thuis was het duel op 3-3 afgesloten). Swift ging ook na de hervatting door, maar na 7-0 stokte de machine. De klad zat er voorgoed in toen 8-1 werd bereikt. Met een verrekij ker liep het verdedigingsblok van Swift naar zijn aanval te kijken. Wim Oosse. Gert Geelhoed (2). Stefan Davidse (2). Sieka Geldof. Erik Maljers (op 'assist' van Cees Fossen) en Carla Joziasse zorgden voor de doelpunten 's-GRAVENPOLDER - De laatste avond van de voorwedstrijden voor het Zeeuws damkampioenschap zit er op. Volgens de eindrangschikking in de hoofdklasse hebben Jaap Verton, Johnny Poulisse, Wim Koppejan, Jon- geneelen. Jaap Veerhoek en Nico de Winter zich voor de dit najaar te star ten finale weten te plaatsen. In hoever re alle spelers die intussen recht op een finaleplaats hebben verworven van dat recht gebruik zullen maken, dient nog te worden afgewacht. Naar ver luidt zullen zowel Evert Wiskerke als Johnny Poulisse van deelneming af zien. Eventueel zal hun plaats dan worden ingenomen door de volgende speler(s) uit de eindstand van de voor ronden. Uitslagen van een drietal Inhaalwedstrijden W H. S. Heydra - P. Jongeneelen 2-0, J Vee rhoek-J A. Verton 0-2 (regUJ Poulisse-W H S Heydra 2-0. Ulslagen laatste ronde. W H. S Heydra - N de Winter 1-1; P Jongeneeln - C. L. Boot 1-1; W. Koppejan - J A. Verton 1-1; P Nleuwen- huyzen - J Veerhoek 0-2 (regel J. Poulisse E A. Schultema 2-0 Hetgeen de volgende eindstand oplevert. 1 J. A Verton 9-15, 2 J. Poulisse 9-11. 3 P. Jon geneelen 0-10 (S B 86); 4 W Koppejan 9-10 (S B. 81); 5 N. de Winter 9-9 (S B. 80); 6 J Veerhoek 9-8%9 (S B. 65); 7 C L. Boot 9-8; 8 E. A Schultema 9-7; 9W H.S. Heydra 9-6; 10 P Nleuwenhuyzen 9-5. Eerste klasse Ook in de eerste groep van de eerste klaase zijn de kaarten geschud Naast de reeds eerder bekende namen uit de tweede groep, Geelhoed, Groenenberg en Moens, heeft zich nu ook het drietal Fllius, Brasser en Kriekaard een weg weten te banen. Gezien de nu vast staande samenstelling van de finaleg- roep, mag dit najaar zeker op een span nende eindstrijd worden gerekend. Uitslagen laatste ronde; J Ridderhof - J M. Kriekaard 0-2, M van Riet - W Fillus 0-2; P Tange - S. Douw 0-2; J. Brasser - A. Chauthl 2-0 iregl.) Eindstand. 1 W Filius8-12, 2 J. M Kriekaard 8-11 (S. B. 80). 3 J. Brasser 8-11 (S. B 77), 4 S Douw 8-10; 5 M. van Riet 8-8; 6 P Tange 8-7 (S B 48). 7 A F. van Luljk 8-7 (S.B. 47), 8 A. Chauthi 8-4; 9 J Ridderhof 8-2 TILBURG - Peter Schunselaar, die na twee ronden van de damwedstrijden in het rayon Zuid nog mede aan de leiding ging, heeft in de derde ronde een ne derlaag moeten incasseren tegen de ex- finalist van het Nederlands kampioen schap, de Brabander Ad van Tilborg. Tot Schunselaars eigen verbijstering werd hij al in de opening slachtoffer van een damzetje dat hem kansloos maak te. In de vierde ronde boekte Schunse laar een gelijkwaardige remise met Mathijsen. Ronduit slecht vergaat het tot nu toe de tweede Zeeuwse deelne mer. Evert Wiskerke. Voor de derde achtereenvolgende keer moest hij de eer en de punten aan zijn tegenstander laten de Limburger Haszing was hem in de derde ronde te slim af. Maar in de vierde ronde slaagde Wiskerke er ten slotte toch in de hatelijke nul achter zijn naam weg te werken: dat ging ten koste van de koploper Hans Berkers die geen kans kreeg zijn leidende positie nog verder uit te bouwen. Uitslagen 3e ronde; P. C Schunselaar (Zld)-A van Tilborg (N.-Br.) 0-2, R Haszing (Limb)-E. M. Wiskerke (Zld) 2-0, H. Berkers (N.-Br)-M Nie.velstein (Limb) 2-0, B. Verberkt tN -Br)-F Passchier (N.Br) 0-2. 4e ronde: M. Nievelstein-B. Verberkt 0-2, A van TUborg-R. Haszing 1-1, E. M Wlskerke-H Berkers 1-1, H. A. P Mathljsen-P C. Schunselaar 1-1 Stand na vier ronden: l H Berkers 4-6, 2 F Passchier 4-5, 3 en 4 H Mathijsen en A van Tilborg 3-4. 5 en 6 P. C. Schunselaar en R Haszing 4-4. 7 B. Verberkt 3-2, 8 M Nievel- stein 4-2. 9 E. M. Wiskerke 4-1 De vijfde en zesde ronde worden op 12 en 13 mei wederom in Tilburg gespeeld. HEINKENSZAND - Een verkrampt spelend Marathon heeft zaterdag ook het tweede promotieduel uit de halve competitie die het Vlissingse team naar de tweede divisie moet brengen verloren. Een beheerst spelend PSV behaalde in sporthal De Stenge van Heinkenszand een dik verdiende 3-2 overwinning, waardoor het team uit Eindhoven na een verblijf van zeven jaar in de derde divisie volgend seizoen de krachten op een wat hoger plan mag gaan meten. In feite is zaterdagmiddag in Heinkens zand precies gebeurt wat er al weken lang zat aan te komen. Doordat Mara thon. volkomen onnodig trouwens, zich zelf al enkele maanden eerder had uit geschakeld in de strijd om het kam pioenschap. werd alle aandacht bij de Vlissingse vereniging nu verlegd naai de .promotiecompetitie ciie ook een tweede team uit de derde divisie recht zou kunnen geven op-een plaats in de tweede divisie Maar om een dergelijke, vooral mentale slag tot een goed einde te kunnen brengen, is naast de nodige kwaliteiten vooral het beschikken over een stel stalen zenuwen een strikte ver eiste. En juist op dat punt heeft Mara thon het in de twee nu gespeelde wed strijden volledig laten afweten. Toen zaterdag eenmaal de tweede set verloren gegaan was en men in het Vlissingse kamp besefte dat het nu op een gunstig puntensaido aankwam, daverden de zenuwen met sneltrein vaart het Marathon-team binnen. De verdediging kleefde plotseling vast aan de grond, elk raffinement ver dween uit de aanval en het meest op vallende was dat, naarmate de wed strijd vorderde, er eigenlijk maar drie speelsters overbleven die het hoofd nog werkelijk koel hielden: Pita ten Voordo, Betty Reijnen en een uithlin- cende Els van Doesem. Marcnnistr.TGaesTel.IIlI'llIOaCM^Llf VLISSINGEN - Het in de Vlissingse sporthal verspeelde zaalhand baltoernooi van de Vlissingse sport vereniging Marathon is bij de dames senioren gewonnen door Blauw Wit uit Den Bosch. Dit team, volgend seizoen uitkomende in de tweede divisie, won alle wedstrijden met grote overmacht. Ook Delta Sport, dat de tweede prijs bij de dames won, kon niet tegen het sterke Blauw Wit, dat de tweede prijs hij de dames won, kon niet tegen het sterke Blauw Wit op. In een recht streeks duel verloor het team uit Zierikzee met maar liefst 14-5. Mara thon wist EMM II te kloppen, waar door Marathon op de derde en EMM II, puntloos, op de vierde plaats kwam. Bij de heren verscheen het Middelburg se EMM met het eerste team en bleek dan ook veel te sterk. Tochmoest EMM een verrassend gelijkspel toestaan aan Delta Sport. De ploegen hielden elkaar op 10-10. De twee andere wedstrijden werden door EMM evenwel met grote over macht gewonnen, zodat alleen de strijd om de tweede plaats nog interessant bleek. Het was tenslotte HV Grol dat via een overwinning op Delta Sport de tweede plaats voor zich opeiste. Delta Sport werd derde en het heren team van de organiserende vereniging Marathon kwam op een wat tegenvallende vierde en laatste plaats. Uitslagen; Dames: Marathon - EMM II13-11. Marathon - Delta Sport 5-8, Blauw Wit - Delta Sport 14-5, EMM II - Blauw Wit 7-11. EMM II - Delta Sport 9-15, Marathon - Blauw Wit 5-15. Eindstand: 1 Blauw Wit 3-6, 40-17; 2 Delta Sport 3-4 28-28, 3 Marathon 3-2 23-24; 4 EMM U 3-0 29-39. Heren: Marathon - HV Grol 9-11, EMM - Delta Sport 10-10, HV Grol - EMM 7-17, Marathon - Delta Sport 7-14, Delta Sport - HV Grol8-13, Marathon - EMM 6-26. Eindstandri EMM 3-5 52-23; 2 HV Grol 3-4 31-34; 3 Delta Sport 3-3 32-30; 4 Marathon 3-0 22-51. KOL'DEKERKE - Nadat eerder al de dames van Morres Hulst 2 zich geplaatst hadden voor de finale om de Zeeuwse volleybalbeker, heeft zaterdag kampioen Herstaco zich na de 3-1 overwinning op Athanatos aangemeld als tegenstrever van de Hulsterse reservisten. Bij de heren zal de eindstrijd gaan tussen de nummers een en twee van de promotieklas, namelijk Ovisa en kampioen VenV/ Scheldesport. Het lot speelt soms een grillig spel. Nadat aanvankelijk het Goese Ovisa aangewe zen leek om Zeeland volgend jaar te vertegenwoordigen in de derde divisie, bleek later dat Scheldesport, ondanks de weigering van vorig jaar. toch nog mocht promoveren. Ovisa viel dus alsnog uit de boot. Maai- op zaterdag 12 mei krijgt het team van Klaas Sijp toch de gelegenheid sportief revanche te nemen op Scheldes port, want dan ontmoeten beide ploegen elkaar in de eindstrijd om de Zeeuwse volleybalbeker VenV/Scheldesport schakelde vrijdagavond al de kampioen van Zuidwesters-Tjoba 3 Toen na nog geen handvol minuten beide teams al een keer de weg naar de vijandelijke korf gevonden hadden. Dames Aerssens-Minet behalen bridgetitel MIDDELBURG - De landelijke ver- volgwedstrijd van de Nederlandse Bridgebond, om het kampioenschap van Nederland, als vervolg op de dis- trictsparencompetitie voor dames in de eerste klas is voor de dames Aers sens-Minet een groot succes geworden. Voor het eerst in de bridgegeschiede- nis heeft een Zeeuws paar in een der klassen de hoogste top bereikt en wel landskampioen. De dames Aerssens-Minet moesten het tegen de 19 sterkste paren uit de andere districten opnemen De wedstrijd be stond uit twee zittingen met in totaal 40 spellen en een top van 18 matchpunten per spel. De eerste zitting was goed voor 227 matchpunten. de tweede bracht 186 punten op. In totaal 413. met 'n gemid delde van 360 punten, wat nog altijd een score van 57.36 proeent betekent. De BC 'De Kurketrekker' uit Vlissingen. waarvan belde dames lid zijn en het dis trict Zeeland mogen bijzonder trots zijn op deze unieke prestatie. KAPELLE - Zaterdagmiddag werden te Kapelle in de sporthal 'Groene Woud' de Zeeuwse bekerfinales in de categorieën dames- en herenjunioren cn dames- en herensenioren gespeeld. De grote verrassing van de bas ketballmiddag was de overwinning van de dames van Marathon op het landelijk spelend Smith Dynamo. Damessenioren; Van Belle Marathon- Smith Dynamo '70 De damesfinale werd gespeeld tussen Marathon, dat dit jaar kampioen van de le klasse dames is geworden, en vol gend jaar landelijk gaat spelen, en de dames van Smith Dynamo, dat al lan delijk speelt en dat het afgelopen •seizoen hoge ogen gooide in het rayon E. De wedstrijd was dus een testmatch voor belde ploegen, die elkaar volgend Jaar waarschijnlijk meer zullen ont moeten. Marathon genoot 10 punten voorsprong, die echter al door een se cuur spelend Smith Dynamo in de 8e minuut achterhaald werd. Vanaf dat moment ging de wedstrijd gelijk op. Smith verdedigde met een 2-3 zone en loerde op intercepties. De bal werd door Marathon echter goed rond gespeeld en iedere keer met een doelpunt afgerond. Ook Smith kon goed van afstand sco ren en een enkele maal door het leng- teoverwicht uit de rebound scoren. De ploegen gingen met miniem verschil rusten: 28-29 De tweede helft gaf echter een ander beeld te zien- de Middelburgse dames konden moeilijk de hardwerkende zone van Marathon penetreren en de schotpogingen werden geforceerd en onnauwkeurig geplaatst Marathon kon door fast-breaks van Marja van Belzen een voorsprong nemen van 7 punten Dynamo raakte in verwarring en had tot de 15e minuut mets in te brengen. Totdat men door afstand- schieten van Yvonne Traas weer in de race kon komen Vanaf de 17e minuut zagen de toeschouwers een wedstrijd, die geheel open was Marathon kon echter de wedstrijd beslissen door en kele malen goede fast-breaks af te ron den met een doelpunt, terwijl Dynamo opgelegde kansen miste. Marathon werd bekerkampioene door de wed strijd met 59-53 te doren: BV Souburg-Vol harding Beide herenvertegenwoordigers van Zeeland in de landelijke rayon E com petitie troffen elkaar nu voor de derde maal dit seizoen. De vorige ontmoetin gen had BV souburg maar met een klein verschil gewonnen, zodat de strijd ge heel open was. BV Souburg nam direct met het opgooien van de bal een voor sprong, die in de 8e minuut met 7 pun ten maximaal was BV Souburg kon zijn lengteoverwicht ln de verdediging goed uitbuiten, waardoor uit de verdedigingsrebound een snelle fast-break volgde, die door een sterk spelende Hans Geldof goed werd afgerond. Volharding, dat in de beginfase van de wedstrijd zwak van af stand schoot, kon toch terug komen door scherper schieten van Peter de Vis. De rust werd met een keline voor sprong voor BV Souburg. Afgesloten Volharding nam in de tweede helft een grote voorsprong, omdat Volharding wel elke aanval met een doelpunt al- rondde en BV Souburg niet. Na de rust. speelde Volharding een box-and-one de tweede klasse B. Verdegem/Oostburg uit en Ovisa trof zaterdag in de Goese sporthal een bijzonder ongeïnteresseerd De Lange; Dynamo tegenoverzich. De Middelburgers, die vorige week zonder bericht met verschenen waren voor de uitwedstrijd tegen Scheldesport, bleken ook nu op het sportieve vlak niet meer aanspreekbaar. Het incomplete Ovisa (trainer Sijp speelde als zesde man mee) versloeg De Lange met 15-3. 15-4 en 15-3. Bij de dames trof kampioen Herstaco/EWC een enthousiast Athanatos tegenover zich. dat verdedigend veel werk verzette, maar aanvallend te zeer onder de indruk leek van de reputatie van de tegenstander. De meisjes uit Kloosterzande, die beslist beloften voor de toekomst met. zich meedragen, durfden aan het net nau welijks Herstaco het vuur na aan de schenen te leggen en mede daardoor kon Herstaco vrij simpel een 3-1 overwinning behalen, zonder daarbij overigens tot werkelijke grote daden te komen. verdediging op «as Both, die tot de 8e minuut niet meer tot scoren kwam. De box-and-one bleek echter al gauw tot nadeel van Volharding te werken, om dat. de verdediger Peter de Vis ver moeid werd en Bas Both toch door ging met scoren. Hetscoreverloop ging op en neer en de wedstrijd bleef spannend tot het laatste fluitsignaal, dat een gelijke eindstand op het scorebord bracht De verlenging van 5 minuten werd door een verzwakt Volharding verloren, na dat zij 3 teamgenoten met 5 persoon lijke fouten naar de bank hadden zien gaan Eindstand. 84-81 (na verlenging 73-73) Bij de damesjunioren won Smith Dy namo met 59-96 van BV Souburg. Bij de herenjunioren daarentegen zegevierde BV Souburg met 74-68 van Smith Dy namo. Beide teams waren ook vanuit een zeer verschillende positie vertrokken. Ma rathon had de eerste wedstrijd al verlo ren en wist dat een 3-0 overwinning de enige mogelijkheid was om recht streeks de tweede divisie binnen te koersen. PSV daarentegen was naar Heinkenszand gekomen met de woensdagavond behaalde 3-1 zege op het licht favoriete Terranova op zak met daaraan gekoppeld het besef, dat één punt in Heinkenszand voldoende was om zich promovendus te mogen noemen. De Eindhovense meisjes be gonnen dan ook uiterst ontspannen, mogelijk zelfs wat ongeconcentreerd aan het promotiekarwei en het gevolg was. dat Marathon vrij gemakkelijk een 15-7 overwinning kon behalen in de openingsset. PSV, dat zich op de tribu nes verzekerd wist van een luidruchtig meelevende supportersschare. leek er met de gedachten helemaal met bij en bij Marathon was men het er dan ook al spoedig over eens. dat dit PSV be duidend minder acteerde dan Terrano va en dat een overwinning geen on overkomelijke moeilijkheden mocht opleveren. Maar in de tweede set ging de Eindhovense tegenstander uit een ander vaatje tappen PSV fi nishte op 15-10. waardoor de stand weer in evenwicht gebracht was. Puntensaido Nu zou het dus aankomen op het pun tensaido. Wilde Marathon daarbij nog voorblijven op Terranova en PSV, dan mochten per volgende set niet meer dan zes tegenpunten toegestaan wor den. En dat bleek een te zware opgave. Steeds duidelijker bleek, dat Mara thon niet opgewassen was tegen een dergelijke druk: het aanvalsspel werd steriel, de set up ging steeds naar bhi- ten en daar bleken verschillende speelsters niet voldoende lef en over zicht te bezitten om het sluitende PSV- blok te omzeilen. Alleen Els van Doesem en Betty Reij nen bleven over om met een redelijke kans op succes in stelling gebracht te worden. Toch moeten met name de Vlissingse spelverdeelsters hierbij enigszins verschoond worden, want al leen Pita ten Voorde was honderd pro cent fit, terwijl Erna Ramsteyn, nor maliter toch zeer konstant spelend, de voorgaande nacht ziek was geweest en dus eigenlijk niet in staat was te spelen. Vandaar ook dat Ad Goudzwaard met name zijn spelverdeelsters veelvuldig wisselde. In de derde set liep geen van beide tegenstanders toen verder dan vierpunten van de ander weg. PSV nam aanvankelijk een 1-4 voorsprong, maar vooral door goed verdedigingswerk kon Marathon weer langszij komen en zelfs uitlopen naar 10-6. Maar toen PSV orde op zaken stelde en opnieuw terug kwam, leek Vlissingen ten onder te gaan aan de eigen nervositeit. De druk op de Marathon-schouders werd nu nog groter, want deze set moest gewonnen worden, anders kon de promotie gevoeglijk vergeten wor den, Maar de wisselvalligheden uit de vorige set ontwikkelden zich nu tot een regelrechte puinhoop in het Vlis singse veld. De pass werd slecht ver zorgd, de veldverdediging was steeds een fractie van een seconde te laat en in de aanval werd fout op fout gestapeld. En PSV profiteerde dankbaar. Van 1-3 liepen de Eindhovense speelsters via 2-9 uit tot 3-10 en op dat moment spra ken de gezichten van de Marathon speelsters al boekdelen: ze geloofden er niet meer in. Via een beschamende 3-15 nederlaag moest Marathon ten slotte opnieuw PSV naast zich dulden, waarmee de strijd in wezen al beslist was. De vijfde set was niet meer dan een formaliteit, maar PSV bleek over iets meer eerzucht te beschikken, waardoor ook die set mee naar Eindhoven ging. „Technisch kan ik hier vrede mee hebben", ver klaarde een diep teleurgestelde trainer Ad Goudzwaard direct na afloop, „PSV was vandaag de betere Dloeg. Rest vanzelfsprekend de vraag: Hoe nu verder?! Het lijkt een vrij zinloze zaak om nu voor een derde achtereenvol gende maal te gaan proberen met deze zelfde groep naar de tweede divisie te promoveren. En vooral gezien het on bevangen spel van met name nieuwkomers als Els van Doesem en Betty Reijnen lijkt het moment nu ge komen om toch wat toekomstgerichter te gaan houwen aan een nieuw Mara thon. Herstaco/EWC gedegradeerd naar de derde divisie, Marathon daarin op nieuw blijven hangen en verdei weinig perspectieven op een spoedige nieuwe tweede-divisionist: volleyballend Zee land is ineens jaren achteruit gewor pen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 12