'Duivenman9 H. Marquinie Sas van Gent kreeg 9goud9 in Burgemeester Schipper reikte drie onderscheidingen uit Zeven PTT-ers onderscheiden PZC/ streek Onderscheiding in zilver voormalige politie agenten Voorzitter woningbouwvereniging De Meurichy Hulst onderscheiden ZATERDAG 28 APRIL 1979 Hik*»! Zeeuws - VI, 8 'ONVERMOEIBARE INZET DUIVENSPORT' BRONSVOOR PTTBESTELLER J.A.KIEBOOM SAS VAN GENT Toen de 69-jarige Hector Marquinie uit Sas van Gent vrijdagmorgen rond half twaalf te rugkeerde van zijn gebruikelijke och tendwandelingetje, trof hij in zijn wo ning aan de Westsluis een huiskamer vol mensen aan. Tot zijn grote verras singhad de koningin hem de gouden medaille in de orde van Oranje Nassau toegekend. De gemeentelijke delega tie, onder aanvoering van burgemees ter drs. W. R. V. Dusarduyn. kwam het kleinood overhandigen. Hector Mar quinie heeft de onderscheiding te dan ken aan zijn onvermoeibare inzet voor de plaatselijke, regionale en zelfs lan delijke duivensport. De Sasse 'duivenman'al meer dan vijf tigjaar lid van de duivenvereniging 'De Vrede' in Sas van Gent, vervulde tientallen jaren verscheidene be- stuursfunkties op plaatselijke en pro- vincionaal niveau. Met tranen m zijn ogen kreeg de heer Marquiniede ko ninklijke onderscheiding op gesoeld. Behalve de burgemeester sprak ook Piet Goossens, de voorzitter van 'De Vrede' lovende woorden aan het adres van Hector Marquinie. De medaille ging vergezeld van een tegeltje met het wapen van Sas van Gent. De gepensioneerde PTT-er J. A. Kieboom behoorde uit Sas van Gent behoorde eveneens tot de onder scheidenen. Vrijdagmorgen om half elf werd hij de achterzaal van het post- Eremedaille in goud voor J. J. Schout RITTHEM - De heer J. J. Schout uit Ritthem is vrijdagmorgen onder scheiden met de eremedaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau. De Vlissingse burgemeester drs. Th, J. Westerhout reikte de ver sierselen behorende bij de onderschei ding uit tijdens een bijeenkomst in huiselijke kring van de familie Schout in Ritthem. De heer J. J. Schout is sinds 1936 lid van de Hout- en Bouwbond CNV. vanaf 1947 vervult hij de functie van voorzitter van de afdeling Ritthem. Naast het vele werk dat de heer Schout voor de bond verricht, vervult hy functies in de Christelijke Besturenbond, de Chris telijke Jongelingsveremging. en de mu ziekvereniging 'Na den Arbeid' te Rit them. Burgemeester Westerhout noemde in zijn toespraak de heer Schout een waardevol lid van de sa menleving en dankte hem namens de ze samenleving voor het vele werk dat de heer Schout heeft verricht. Velen vragen zich af of een koninklijke onder scheiding nog wel iets van deze tijd is aldus burgemeester Westerhout, Ik ben van mening dat dat inderdaad het geval is. Een koninklijke onderschei ding symboliseert de dank van de ge meenschap Aanbesteding KLOOSTERZANDE - Vrijdagmiddag vond in het gemeentehuis te Klooster- zande een onderhandse aanbesteding plaats v,an de reconstructie Rapenburg Tol - Rapenburg Kom en het traverse Rapenburg Kom. Als laagste inschrij ver kwam uit de bus wegenbouwmaat schappij Heijmans BV uit Roosendaal met een bedrag van 1.267 202,-. Daar na volgden Aannemingsmaatschappij Zeeuwsch-Vlaanderen met 1.277.940,- Dan M. P Lucasse BV uit Kloosterzande met 1.289.386,en hoogste inschrijver was P G. Sponselee uit. Kloosterzande met 1,298 000,-. De gunning van het werk is aangehouden. Middelburger C. J. van Nes kreeg goud Orde Oranje-Nassau MIDDELBURG - De heer C. J. van Nes, beheerder van het fonds Maatschappe lijke Bijstand van de Christelijke ver eniging van Militairen, is vrijdagoch tend onderscheiden met de gouden eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Thuis werd hem de eremedaille opgespeld door de bur gemeester van Middelburg, drs. P. A. Wolters. De heer Van Nes wist van niets. Een kwartier voordat de burgemeester ar riveerde. kwam boekhouder Van Nes thuis, samen met zijn werkgever voor halve dagen, notaris P.Krepel.De bur gemeester: „U bent inmiddels veertig jaar lid van de militaire vereniging en als je tijdens je lidmaatschap zovele werkzaamheden, vrijwillig, op je neemt, dan trekt dat wel de aandacht. Vandaar dat ik u vandaag deze onderscheiding mag opspelden De heer Wolters her innerde eraan dat het voor de heer Van Nes eigenlijk om een promotie gaat, omdat hij al eerder een zilverenonder scheiding in ontvangst mocht nemen. De heer Van Nes is reeds 29 jaar beheer der van het fonds Maatschappelijke Bijstand, hij begon als administrateur en heeft ook nog les gegeven aan de Koninklijke Militaire Academie. Van de voorzitter van de Christelijke vereniging van Militairen, de heer J. Quartel. kreeg de heer Van Nes de bij zijn onderscheiding behorende draag- medaille.De heer Quartel zei dat de on derscheidene in de jaren dat hij zijn functie vervult, dat op een geweldig in ventieve wijze heeft gedaan. Kees. je werkte wel op de achtergrond, maar ons bestuur had heel goed in de gaten wat voor werk je allemaal verzette. Deze onderscheiding is een blijk van waarde ring voor het vele werk dat je voor je naaste hebt verricht. Maar Je kan alleen goed functioneren omdat je een goed thuisfront hebt waar je je kunt afreage ren en weer opladen."aldus de heer Quartel die zijn woorden onderstreepte met het aanbieden van een enorme bos bloemen aan mevrouw Van Van Nes. Burgemeester Dusarduyn speldt de heer Marguinie de versierselen op kantoor binnengeleid, waar hij werd opgewacht door zijn familieleden, ver tegenwoordigers van de PTT en een gemeentelijke delegatie. De heer Kieboom kreeg een bronzen medaille Vier medewerkers Vitrite Fabriek in het 'brons' middelburg - Vier medewerkers van de Vitrite-fabriek te Middelburg kregen vrijdagmorgen een eremedaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt. Dit gebeur de in de vergaderzaal van Vitrite I aan de Maisbaai te Middelburg. De vier onderscheiden werknemers vierden allen vorig jaar het 40-jarig dienstjubileum en kwamen bijna ge lijktijdig in dienst bij de Vitrite. Tijdens de oorlogsjaren zijn ze ook alle vier in Duitsland tewerkgesteld door de bezet- ter. De onderscheidingen werden opge speld door burgemeester drs. P. A. Wol ters van Middelburg en door bur gemeester J. de Jonge uit Arnemulden. De twee Middelburgse inwoners, de he ren J. van Belzen en M. Wondergem-, kregen de versierselen opgespeld door burgemeester Wolters en burgemeester De Jonge deed dat bij de heren J Schroevers en J. Grootjans uit Ar- nemuiden. De heer Schroevers is werk zaam op de glasperserij en de overigen op de H. F. Massa. De onderscheidenen waren vergezeld van hun echtgenote. in de orde van Oranje Nassau voor zijn bijna veertigjarige dienstverband bij de PTT als besteller 'Kieboom en de post' was één begrip voor de Sassenaars'. zei burgemeester Dusarduyn in zijn toespraakje. De di recteur-generaal van de PTT had zelf een persoonlijk schrijven aan de gede coreerde postbesteller gericht. De brief werd hem overhandigd door de heer C. vafi Schutterhoef. adjunct-directeur van het postdistrict Middelburg. Be halve zijn verdiensten voor de PTT had de heer Kieboom de koninklijke onder scheiding te danken aan zijn activitei ten in het Sasse zangkoor. „Ik ben blij dat meer dan vijftig jaar zingen voor de kerk nu met deze medaille wordt be kroond", zei Petrus Mass, de voorzitter van het zangkoor in zijn toespraakje. Ook de heer Kieboom werd door bur gemeester Dusarduyn bedacht met een wapentegeltje van de gemeente Sas. Drs. J. Schouten spreekt te Axel AXEL - De landelijke voorzitter van de KNBTB drs, J. Schouten spreekt don derdag 10 mei in Axel over vestigings beleid en produktiebeperking, gericht op de akkerbouw, het grondbeleid en de prijsmaatregelen van de EEG. Dat gebeurt op een bijeenkomst in 'De Halle' belegd door de regionale agrari sche commissie Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen De avond begint om 20.00 uur. S. Neeteson en E. Baart kregen zilver in Kloosterzande KLOOSTERZANDE - Burgemei ier mr M. Somers van Hontenisse had vrijdag de eer om namens hare majes teit de koningin een tweetal ereme dailles in zilver, verbonden aan de or de van Oranje Nassau uit te reiken aan inwoners van Kloosterzande. De eer viel te beurt aan S. Neeteson, geboren 16 mei 1920 en E, Baart, geboren 15 sep tember 1913. De heer Neeteson kreeg deze onder scheiding vanwege 45 jaar trouwe dienst bij het landbouwbedrijf van K. J. A baron Collot D'Escury te Kruispol der. De heer Neeteson begon hier zijn loopbaan als paardeknecht om tensloG te op te klimmen tot medewerker voorman. De heer Baart kreeg de ko ninklijke onderscheiding vanwege zijn vele activiteiten op het gebied van het vakbondswerk. Sedert 1936 is hij werk zaam als metselaar waarvan de laatste 27 jaar bij de firma Krieckhaert te Hengstdijk. Reeds enkele jaren na de aanvang van het werk als metselaar werd hij lid van de bouw- en houtbond NKV. waarvan hij reeds 28 jaar be stuurslid is. Tevens is hij bestuurslid van het NKV centrale afdeling Groenendijk. 'Goud' voor J. van der Velde in Axel AXEL - In de Nederlandse Midden- standsbank in Axel heeft burgemees ter A. de Kam vrijdagmorgen de heer J. J. van der Velde de eremedaille in goud verbonden aan de orde van Oranje-Na ssau opgespeld. De heer Van der Velde is sedert vijf jaar kassier bij de NMB en werkte daarvoor bij de Spaarbank Protes tants Nederland, die door de Midden- slandsbank is overgenomen. Naast zijn werkzaamheden op de bank is hij lange tijd actief geweest in de Hout- en Bouwbond CNV. Gedurende veertig jaar bekleedde hij daarin meer dere functies. AAN 11. A. KR A MER, J. F REM O UW EN J. A. VAN DER HOOFT INOOSTBURGS GEMEENTEHUIS OOSTBURG - In het gemeentehuis in Oostburg heeft burgemeester A. Schipper van Oostburg vrijdagmor gen drie inwoners van zijn gemeente een koninklijke onderscheiding uitge reikt. De lheren R. A. Kramer uit Bres- kens en J. Fremouw uit Schoondijke kregen de eremedaille in goud verbon den aan de orde van Oranje Nassau en de heer J. A. van deer Hooft uit Groede kreeg de eremedaille in zilver in de zelfde orde. Bij de plechtigheid waren ook lnaaste familieleden van de gede coreerden aanwezig. De heer Van der Hooft kreeg zijn onder scheiding voor zijn verdiensten voor het verenigingsleven Al 50 jaar lang is de heer Van der Hooft muzikant, eerst van de Koninkoijke EMM in Groede en na de fusie met 'Uit het, voor het volk' uit Breskens van de gecombineerde vereniging, Van 1953 tot 1968 was hij bovendien penningmeester van de Groedse vereniging De voetbalvereniging Groede had In Van der Hooft ook vele jaren een ge waarde penningmeester.Vanaf 1960 is de heer Van der Hooft bovendien be- tot hoofd stuurslid van de bakkersbond afdeling Zeeland. De heer R. Kramer kreeg de gouden onderscheiding zowel voor zijn inzet bij de AMRO-bank als voor zijn vele uur tjes die hij aan het verenigingsleven be steedde. Vaf 1937 werkt de heer Kramer al bij de Amro bank waar hij zich door zelfstudie en grote ervaring opwerkte Vragen over lozing van Broomchemie PHILIPPINE - Het PvdA-statenlid H. Venekamp heeft in de vergadering van de commissie milieubeheer in Philip pine vragen gesteld over grondwater- vervuiling van Broomchemie Temeu- zen. Hij deed dat naar aanleiding van berichten dat bij Broomchemie in Wierden grondwatervervuiling icy- clonexeen) is gesignaleerd. Broomchemie loost het afvalwater naar de Afvalwaterleiding kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen (AWL). Tegen de lozing is een beroepsprocedure inge steld. OPBUREA UIN VLISSINGEN VLISSINGEN - Burgemeester drs. Th J. Westerhout heeft vrijdagmiddag op het politiebureau te Vlissingen ereme dailles in zilver, verbonden aan de Or de van Oranje-Nassau, uitgereikt aan de politiefunctionarissen buiten dienst M. Wouda en H. Holtkamp. Tij dens de huldiging was een groot deel van het politiekorps en een aantal fa milieleden aanwezig. De heren Wouda en Holtkamp toonden zich zichtbaar verrast toen bleek, dat zij het middelpunt van de belangstelling waren De burgemeester zei onder meer, dat beide heren de onderschei ding moeten zien als tastbare blijk van waardering van de gemeenschap voor wat zij in hoge mate voor die gemeen schaphebben gedaan. De heer Wouda (60) begon zijn poli tieloopbaan in 1945 in Hilversum Via het korps te Nieuwer-Amstel trad hij op 1 maart 1951 in dienst van de Vlissingse politie. In 1957 werd de heer Wouda hoofdagent. De heer Wouda heeft zich onder andere verdienstelijk gemaakt in de Bond van Christelijke Poli tieambtenaren (afdeling Vlissingen) en de Politie Dierenbescherming. De laatste jaren was hij werkzaam als wij kagent te Oost-Souburg. De heer Holtkamp ging per 1 januari van dit jaar met functioneel leeftijd sontslag. Hij werd in december 1918 te Soerabaja geboren. In 1944 werd de heer Holtkamp aangesteld als tijdelijk hulpagent van de gemeentepolitie. In de loop van de jaren klom hij op tot hoofdagent van politie (1956). Vanaf 1969 vervulde Holtkamp de functie van plaatsvervangend wachtcommandant. Van 1971 tot 1977 bekleedde hij een be stuursfunctie in de Vlissingse afdeling van de Nederlandse Politie Bond Hoofdcommissaris J. van Marion hield een felicitatierede en huldigde daarin ook nadrukkelijk de beide de echtgeno tes van de heren Wouda en Holtkamp. Zij kregen na afloop bloemen aangebo den. Burgemeester Westerhout sprak te vens lof uit voor de heren H. J. van Uitslag Sluise kaartcompetitie SLUIS- De laatste ronde van de kaartcompetitie, die in hotel 'Het Zwin' en cafetaria 'De Grens' te Sluis werd gehouden, heeft als uitslag te zien ge geven 1. J. Bogaard. 2. J. Boomert sr, 3. A. Verhamme en E. de Bree, 5. M. Len- sen, 6. A. van Hal, 7 J van Hanegem, 8 E. van Opdurp. Nu er tien ronden waren gespeeld, kon het eindklassement op gemaakt worden. De eerste prijs, een fiets, werd gewonnen door de heer J Bogaard. De uitslag luidt verder: 2. J Boomert, 3. E Visser. 4 A van Hal, 5. J van Hanegem, 6. E, de Bree, 7 S. van Opdurp, 8. A Verhamme. Ommeren en A. J. Luijk van de politie voor hun doortastend optreden bij het uitbreken van de brand in de Beurs straat op woensdag 28 maart. De twee politieagenten zagen toen kans drie mensen uit een brandend pand te ha len. De burgemeester overhandigde hen een tevredenheidsbetuiging MIDDELBURG - Zeven PTT-ers viel vrijdagmorgen tijdens een bijeen komst in de bovenfoyer van de Gouden medaille voor A. J. Fermont Axel AXEL - Burgemeester A. de Kam' van Axel heeft vrijdagmorgen in het stad huis de heer A. J. Fermont de ereme daille in goud van de orde van Oranje Nassau opgespeld. De heer Fermont heeft de leiding over de afdeling be drijven op het gemeentehuis. Vorig jaar was hij veertig jaar in dienst bij de gemeente Axel. „Een bijzonder serieuze, maar stille werker die nooit op de voorgrond tree dt", zei burgemeester De Kam bij de overhandiging. De heer Fermont is niet alleengemeen- telijk' bezig geweest, maar zette zich ook in voor het Wit-Gele Kruis, De Vurssche, De Halle en de Afvalwater leiding kanaalzone Zeeuwsch-Vlaande ren (AWL). „Er is geen betere man om de belangen van de AWL te verdedi gen", zei de heer D. J. Oggel, voorzitter van de AWL, in een kort felicita tiewoord. Schouwburg te Middelburg een ko ninklijke onderscheiding te beurt. In het bijzijn van hun naaste familiele den reikte de heer T. H. Boers, direc teur van het postdistrict Zeeland- West-Brabant, de onderscheidingen uit aan zes van zijn medewerkers. Bur gemeester C. Ockeloen van Terneuzen reikte de zevende medaille uit. De Terneuzense burgemeester reikte de enige gouden medaille uit aan hoofdbesteller L. de Fouw, die geheel onwetend van de huldiging naar Mid delburg was vertrokken voor een werk bespreking, Hij was met de boot via Kminingen gekomen terwijl de rest van de Terneuzense delegatie en zijn fami lieleden via Breskens waren gereisd, Een zilveren medaille was er voor L. A, van Nuenen, kantoorhouder te Moerdijk, voor L. L Koole, kantoor houder te Kamperland en voor J. M J. van 't Hof, besteller in zijn woonplaats Brouwershaven. De gepensioneerde besteller - om gezondheidsredenen moest hij voortijdig afhaken -H. L. A. Onderscheidingen bij Rijkswaterstaat en douane Terneuzen TERNEUZEN - De heer C. P. van der Heijde uit Axel, hoofdassistent op de afdeling douane van de rijksbelastin gen in Terneuzen, is vrijdagmorgen onderscheiden met de gouden me daille in de Orde van Oranje-Nassau. De versierselen werden hem opgespeld door hoofdinspecteur H. Vermeulen van invoerrechten en accijnzen in Vlis singen, De heer van der Heijde, die in maart met pensioen gaat, werkt sinds 1944 bij de belastingen. De onderschei ding in hem verleend voor de wijze waarop hij zijn taak verricht. Koninklijk brons kreeg -eveneens vrij dagochtend- de heer A. B. Tas uit Sluis, kantonnier bij rijkswaterstaat. De me daille werd hem, op een bijeenkomst in het gebouw van de dienstkring Zeeuwsch-Vlaanderen in Terneuzen, opgespeld door ir. P H. van der Weele, hoofd van de hoofdafdeling wegen en oeververbindingen De heer Tas werkt sinds 1947 bij de rijkswaterstaat. Hij gaat binnenkort met pensioen. Koen uit Roosendaal, en de bestellers W. M. Bervaes uit. Bergen op Zoom en P A. Bouwens uit Oostburg kregen een bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Voor ieder van hen had PTT-districts- directeur Boers een persoonlijk woord. Mevrouw Boers voorzag de res pectievelijke echtgenotes van een bloemenhulde. Na het officiële gedeelte was er voor de gedecoreerden en hun familieleden een koud buffet in de Schouwburg Loco-burgemeester B. de Keijzer speldt de heer De Meurichy de ere-medaille op HULST - „U hebt zich vooral ingezet voor de categorie lagere inkomens. Vooral daardoor verdient u ook ach ting en bewondering van de Hulster bevolking. Die verdienste is zelf door gedrongen tot in Den Haag", aldus lo co-burgemeester B. de Keyzer van de gemeente Hulst vrijdagmorgen in de trouwzaal van het Hulster stadhuis waarop hij F. A. M. G. de Meurichy uit Hulst voor zijn verdienste de ereme daille in het goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau opspeldde. Loco-burgemeester De Keyzer noemde hem een man die zich met hart en ziel voor zijn werk inzet. Tijdens de feestelijke bijeenkomst in het Hulster stadhuis waren verder ook de familie De Meurichy alsmede het volledig bestuur van de woningbouw vereniging aanwezig. In zijn dank woord dankte hij zijn medebestuursle den. „Mijn grootste triomf, zo wil ik het stel len. is de realisering van de bejaarden woningen geworden. Voorzitter zijn van een woningbouwvereniging is soms moeilijk, maar leuk werk Leuk werk is het vooral hoe de mensen naar buitengaan wanneer we hun ver zoek hebben kunnen inwilligen. Je ziet dan duidelijk gelukkige en tevreden mensen", aldus De Meurichy De heer De Meurichy neemt in de ge meenschap van Hulst een vooraan staande plaats in. Om de wijze, waarop hij aan de door hem vervulde belangrij ke maatschappelijke functies inhoud heeft weten te geven, gen, geniet hij al gemene achting en waardering. Door zijn inspanningen heeft hij een aan zienlijke bijdrage geleverd tot het wel zijn van zijn medeburgers. De heer De Meurichy werd op 5 sep tember 1939 lid van de gemeenteraad van Hulst en oefende deze functie uit tot 1941 In 1946 werd hy weer raadslid van deze gemeente en bleef dit tot 1962. Van 16 maart 1951 tot 2 september 1958 was hij wethouder, met als belangrijks te taak de zorg voor sociale zaken Als wethouder was hij voorzitter van de gemeentelijke instelling voor maat schappelijk werk en voorzitter van de gemeentelijke sociale werkvoor zieningscommissie voor handenarbei ders Ook na zijn wethouderschap bleef hfj de functie van voorzitter tot 1962 vervullen. Verder had hijook tot 1962 zitting in de commissie sociale werk voorziening voor hoofdarbeiders en de plaatselijke contactcommissie voor de sociale werkvoorziening. Tijdens zijn wethouderschap was hij ook voorzitter van de sportraad en de culturele raad. Op 24 april werd de heer De Meurichy gekozen tot lid en be stuurslid van de Hulkster woning bouwvereniging. Tevens werd hij toen tot voorzitter gekomen, welke functie hij tot op heden nog vervult. Mede door zijn inzet is het woningbezit van de Hul ster woningbouwvereniigng uitge groeid van 21 woningen in 1953 tot ruim duizend woningen. Op 16 juli 1955 werd de heer De Meurichy penningmeester van het betuur van de katholeieke middelbare schoolvereniging te Hulst. Verder maakte hij deel uit van de bouwcommissie, die balst was met de voorbereiding en begeleiding van de verbouw en uitbreding van het school gebouw, die in de jaren 1968-1970 wer den geresaliweerd. Als eigenaar van een detailhandelszaak was hij lid van de middenstandsvereniging te Hulst, en vervulde hierin enige jaren het voorzit terschap. Programma Hulst koninginnedag HULST - Het programma voor konin ginnedag in Hulst op maandag 30 april biedt voor jong en oud tal van activi teiten. Vanaf 9.00 uur zijn er school-at- letiekwedstrijden in het sportpark aan de Zandstraat te Hulst. Daarnaast staan er ook verschillende gymnastiek- demonstraties op het programma. De atletiekwedstrijden vinden plaats in de vorm van meerkampen voor jongens en meisjes van de lagere scholen. Voor de school met de meeste deelnemers wordt een beker beschikbaar gesteld. De beste individuele prestaties krijgen bovendien nog een extra attentie. De gebruikelijke kinderspelen begin nen om 9.30 uur op het terrein van de lagere school aan het Prince Bolwerk te Hulst. De onderdelen zijn hier: rol schaatsen (rolschaatsen zelf meebren gen), zakkenlopen, ringen gooien en balgooien. Om 10.00 uur gaat aan café 'Napoleon' een grote bakfietswedstrijd van start, over een afstand van 100 ki lometer. Daar gaat om 10.00 uur ook een toertocht van start, waarbij de deelnemers uit twee afstanden kunnen kiezen. Eveneens start om 10.00 uur aan het gemeenschapscentrum 'Den Dul- laert' een fietsenrally voor jong en oud. Ook de inschrijving vindt daar plaats. Vanaf 14.00 uur is er een autorally. In schrijving in 'Den Dullaert' vanaf 13.00 uur, waar tevens ook de start is. Zuidzande tegen vuilstortplaats ZUIDZANDE - De dorpsraad van Zuidzande heeft bezwaar tegen vesti ging van een vuilstortplaats aan de Loodijk bij Zuidzande. De gemeente Oostburg heeft plannen in die richting. De dorpsraad vreest voor stankoverlast en een rattenplaag, Bovendien zal het maatschappelijk karakter van de Loodijkpolder ernstig worden aange tast door de komst van de vuilnisbelt zo meent de dorpsraad. De kwestie van de stortplaats kwam vrijdagavond aan de orde tijdens de algemene jaarverga dering van de dorpsraad in hotel 'De Roode Leeuw' te Zuidzande. Andere punten die gisteravond naar voren kwamen waren de afwezigheid van een parkeerplaats voor vrachtwa gens en het ontbreken van een speelter rein in het dorp, De raad gaat over deze kwesties een brief schrijven aan de ge meente. In het geval het postkantoor zou worden gesloten zou de dorpsraad graag een telefooncel geplaatst zien in Zuidzande. zo bleek verder. Tot slot wil de raad de jaarlijkse kermis graag naar het voorjaar verplaatst zien. Tiende ,Koscoprace, BRESKENS - De Vlaamse Vereniging voor Watersport! WW) houdt zondag 6 mei voor de tiende maal de Roscoprace vanuit Breskens. Deze selectieve wedstrijd wordt gehou den voor IOR en CRC gemeten jachten en gaat om 1U.Ü0 uur van start. In ver band met het tienjarig Jubileum houdt het comité dat de race op touw heeft gezet zaterdagavond 5 mei receptie voor kapitein en bemanning van de deelnemende schepen. de administratieve dor- ganisatie van het district Oostburg.In Breskens maakte de heer Kramer zich vele jaren verdienstelijk als bestuurslid van onder meer het plaatselijke WV, de stichting jachthavenbelangen en in de commissie visserijdagen. Daarnaast werkte de heer Kramer acht jaar mee aan de organisatie van rode kruis voetbaltoernooien in Breskens. Ook in zijn jeugd was de heer Kramer al in het verenigingswerk bezig. De heer Fremouw kreeg de onderschei ding onder meer omdat hij 40 jaar in overheidsdienstwerkzaam was. Vanal 1949 tot 1979 werkte hij bij het onder wijs in Schoondijke en daarvoor werkte hij onder meer bij de economische con troledienst en moest hij de Nederlandse belangen In voormalig Nederlands Oost-Indiê verdedigen Vanuit zijn on derwijzerschap was de heer Fremouw 17 jaar bestuurslid van de Nederlandse onderwijzers Vereniging en 20 jaar pen ningmeester van de vereniging neutraal bijzonder kleuteronderwijs in Schoondijke. Ook voor de Schoondijk- se voetbalvereniging en de plaatselijke hervormde gemeente zette de heer Fremouw zich in. Schieting Kloosterzande KLOOSTERZANDE - In zaal 'Hoog aars' te Groenendijk (Kloosterzande) werd donderdagmiddag een bejaar- denschieting gehouden waaraan 51 schutters deelnamen. De hoge vogel werd afgeschoten door J. van Kerckho- ven uit Kloosterzande, de eerste zijvo gel door J Schilleman uit Kloosterzan de en de tweede zij vogel door A. van de Bergen uit Hulst. Het grootste aantal kleine vogels (3) werd afgeschoten door J. van Riel-Vonck uit De Roskam. W. J. Nijssen in Middelburg kreeg koninklijkzilver MIDDELBURG-De burgemeester van Middelburg drs. P. A. Wolters heeft vrijdagmorgen de eremedaille in goud verbonden aan de orde van Oranje-Na ssau opgespeld bij de heer W. J. Nijssen te Middelburg. De reeds gepensioneer de heer Nijssen kreeg de onderschei ding uitgereikt, omdat hij 45 jaar in dienst is geweest bij de fa. Wiegel in Middelburg. Burgemeester Wolters prees de heer Nijssen vooral om het feit dat hij on danks een zeer moeilijke periode aan het begin van zijn carrière door is ge gaan en zijn taak de 43 jaar daama op uitstekende wijze heeft vervuld. De heer Nijssen moest toen namelijk een zware operatie ondergaan, waarvan de gevolgen voor de rest van zijn leven merkbaar zouden zijn. „Mede dankzij zijn echtgenote, die in dit verband ook door de burgemeester werd geprezen voor haar hulp en kracht, is deze opera tie geen beletsel geweest voor een werkzaam leven", aldus burgemeester Wolters. Kleuterleidster Valke uit Heikant onderschieden HEIKANT - Loco-burgemeester B. de Keyzer van de gemeente Hulst heeft vrijdagmorgen, temidden van 'haar' kinderen in een feestelijk versierd lo kaal van de kleuterschool 'Thercsia' te Heikant, hoofd kleuterleidster mejuf frouw E. Valke de eremedaille, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau in het goud opgespeld. Dat gebeurde tijdens een feestelijke bijeenkomst waarbij buiten de familie Valke ook het voltallig schoolbestuur uit Heikant, het verder onderwijzend personeel van de kleuter en lagere school alsmede inspecteur voor het la ger en kleuteronderwijs de heer Ver boom aanwezig waren. De heer J. van Waes, voorzitter van het schoolbestuur in Heikant, noemde haar meer dan al leen maar een onderwijzeres. „U was actief op alle fronten. Na het lesgeven zorgde u ervoor dat de kindertjes de dag daarop weer in een opgeruimd lokaal terecht konden". Loco-burgemeester B. de Keyzer, even als inspecteur Verboom stelden haar in hun toespraak als een voorbeeld voor vele anderen. Loopbaan Mejuffrouw Valke werd op 1 december 1951 aangesteld als hoofdleidster van de kleuterschool te Heikant. Op 13 mei 1977 moest ze wegens gezondheids redenen ophouden met werken en ging ze met ziekteverlof. Reeds op vijftienjarige leeftijd maakte zij kennis met het kleuteronderwijs, omdat de toenmalige pastoor - van Heikant haar had gevraagd de aange stelde leidster te komen assisteren. Mejuffrouw Valke heeft toen tot grote tevredenheid van het schoolbestuur- op deze kleuterschool gewerkt. Vanaf haar eerste bemoeienissen met het kleuter onderwijs is ze bijzonder attent geweest met het vergaren en verzamelen van waardeloos materiaal dat zij weer ge schikt maakte voor het onderwijs. Zij was dan ook steeds tot in de avonduren op school te vinden. Bovendien was ze zeer aan de school toegewijd. De schoonmaakbeurten en reparaties aan het gebouw en het meubilair werden gratis uitbesteed aan haar broers die een timmerbedrijf hadden. Op deze wij ze heeft ze veel bijgedragen aan het wel en wee van de school en de plaatselijke gemeenschap. Buiten het onderwijs had zij gedurende vijf jaar voor het uitbreken van de tweede wereldoorlog de leiding van de katholieke jonge meisjesvereniging, dat zich bezig hield met de vorming van meisjes gedurende de vrije middagen, de weekends en de vakanties. Daar naast was ze van 1930 tot 1950 actief bij de jaarlijkse collectes voor de Pause lijke Missiewerken. Op 1 december 1976 werd ze gehuldigd bij haar officiële ju bileum

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 54