Vijf arrestaties wegens diefstal partij koper Aan een praatpaal heeft ie geen behoefte, Saat'm maar stil z'n gang gaan Bonden: geen driedeling van RSY Schoolartsendienst heeft behoefte aan tweede logopedist J. A. TIERSEN VIT AXEL VEERTIG JAAR VOOR DEKLAS DADERS BETRAPT IN MIDDELBURG MOMENTEEL GROTE WACHTLIJST Ruim 180 veilige contactpunten Zonder zorgen op weg Meteen No Risk occasion zit u gegarandeerd goed ZATERDAG 28 APRIL 1979 PZC/ provincie 7 MIDDELBURG - Door een merkwaardige samenloop van omstandigheden heeft de politie te Middelburg deze week opheldering kunnen brengen in de diefstal van een vrachtwagen mei aanhangwagen met 25.00P kilo koper, die eerder deze maand gestolen was op het Groot Industrie terrein te Middelburg. Hoewel enkele dagen na de diefstal de partij koper en vrachtwagencom binatie kon worden achterhaald in een woonwagenkamp te Deventer, werden er geen arrestaties verricht. inwoner uit Purmerend. De auto bleek dezelfde te zijn die bij de diefstal uit de VeGé winkel was gebruikt Volgens Van E. was de auto de dag ervoor ont- vreemd van het woonwagenkamp in Middelburg Door de mand Van E. werd nader aan de tand gevoeld en bij nader onderzoek in samen- De arrestaties deze week verricht, wa ren het gevolg van een toevalstreffer In de nacht van zondag op maandag ont dekte een patrouille van de Middel burgse politie een wegrijdende auto, die van het winkelcentrum Dauwendaele kwam Bij het zien van de politieauto, verhoogde de auto haar snelheid en doofde de lichten De politie zette de achtervolging in, waarbij de auto een doodlopende straat inreed De be stuurder en enkele mede inzittenden konden te voet ontkomen In de auto werden tabakswaren, koffie en kleding aangetroffen, die verpakt was in jute- en plastic vuilniszakken en bleken ge stolen te zijn uit de VeGé winkel aan het winkelcentrum. De totale waarde be droeg ongeveer 8500. De volgende morgen, maandag, deed de 24-jarige M A. van E. uit Deventer aangifte bij de Middelburgse politie van de diefstal van zijn auto, waarvan het kenteken echter op naam stond van een Stichting Zeeland wil in 1980 twee functionarissen MIDDELBURG - De stichting Zeeland wil in 1980 een personeelsuitbreiding met twee functionarissen en een ad ministratieve kracht voor halve da gen. Bij de functionarissen gaat het om coordinator voor het provinciaal overlegorgaan zwakzinnigenzorg en een consulent voor de sportieve re creatie voor de Zeeuwse sportraad. Die uitbreiding blijkt uit de begroting voor volgend jaar. die vrijdagmiddag aan het bestuur werd aangeboden. Als subsidie van de provincie is voor vol gend jaar ruim 1.8 miljoen begroot, waarbij een ongedekt tekort overblijft van ruim 240 000 gulden. Dat is voor een belangrijk deel het gevolg van de ge plande aanstelling van twee nieuwe functionarissen en de afbouw van het rijkssubsidie van de vier raden. De pro vincie wordt gevraagd ook dat tekort voor haar rekening te nemen. Het bestuur besloot onder meer de dis cussienota over de taak, functie en werkwijze van de consulent samen levingsopbouw eerst bij de verschillen de instellingen in bespreking te geven en daarna pas zelf te behandelen. Goes Vrouwencafé houdt boekenmarkt GOES - In het Goese vrouwencafé in 'De Pit' te Goes-zuid is woensdag 2 mei van 9 tot 12 uur en donderdag 3 mei van 20 tot 24 uur een boekenmarkt. De boe ken die op deze markt uitgestald liggen hebben als onderwerp vrouwenzaken, emancipatie en feminisme. werking met de politie in Deventer, bleek er al spoedig verband te liggen tussen de inbraak in de kruideniers winkel en de koperdiefstal. Naar aan leiding hiervan konden vijf arrestaties worden verricht. Het betreft de 42-ja- rige P. J. H. uit Deventer en tijdelijk verblijvend in Middelburg, de 17-jari- ge F. L. van E„ de 24-jarige M. A. van E., allen uit Deventern maar verblijf VLISSINGEN - Bij de schoolartsendienst op Walcheren, Noord- en Zuid-Beve land (west! bestaat een dringende behoefte aan een tweede en eventueel een derde logopedist(e). Dit blijkt uit de bijdrage van de logopediste mejuffrouw M. G. D. W. Koks aan het jaarverslag over 1978 van de schoolartsendienst. Zij heeft momenteel 48 kinderen in behandeling, maar er staan 161 kinderen op een wachtlijst. Mejuffrouw Koks verwacht dat het ongeveer drie jaar zal vergen om deze wachtlijst weg te werken, er dan bovendien van uitgaande, dat er geen nieuwe gevallen bijkomen. De schoolarts R. Bloembergen (die vo rig jaar dokter I. D. Fransen van de Put te opvolgde) noteerde als een algemeen gehoorde klacht uit de onderwij swereld. dat vooral op maandagmorgen het gegeeuw niet van de lucht is. Het aantal kinderen dat te laat naar bed gaat, is, volgens de schoolarts, moeilijk te bepalen, maar wel is de algemene tendens merkbaar, dat vele kinderen op school problemen met de concentra tie hebben als gevolg van slaapgebrek De heer Bloembergen komt verder tot de conclusie, dat van de meisjes op de door hem onderzochte vervolgscholen gemiddeld 40 procentTOOkt en één pro cent van het totale aantal meisjes be hoort zelfs tot de forse rokers (10 per dag). Volgens deze schoolarts was 16 procent van het aantal onderzochte leerlingen by het vervolgonderwijs te zwaar. Advisering omtrent tandverzor- ging en snoepen blijft, naar zijn mening, dringend gewenst. Van de blijvende ge bitten bij leerlingen op de lagere scho len bleek 49 procent goed te zijn. 36 pro cent matig en 15 procent slecht. Hoofdluis Ten aanzien van hoofdluis werd de hulp van de heer Bloembergen inge roepen door zes Middelburgse scholen. De schoolarts J. D. Fregeres con stateerde tien gevallen van hoofdluis (op 3663 onderzochten) en noemt het opvallend, dat erkende hoofdluisdra- gers(draagsters) het gehele jaar 'vrij' bleken te zijn. Hij schrijft dit toe aan de toepassing van betere middelen. De houdend in Middelburg, M. M. (25)en P, C. K., eveneens 25 jaar en beiden woonachtig in Middelburg. Verder w erd nog een zesde verdachte R. van E. (23), aangehouden in Deventer. Uit het onderzoek is onder meer geble ken. dat de diefstal van de vracht wagencombinatie geladen met koper, in totaal met een waarde van 120.000, is gepleegd door F. L. vanE .M M enP. C K. Het koper werd al eerder ontdekt in het woonwagenkamp te Deventem waar het lag verborgen onder dekzeilen en sloopauto s Ook de aanhangwagen werd op dit terrein gevonden Deze bleek reeds gedeeltelijk ontmanteld te zijn en de wielen, die er afgebrand wer den, verkocht,voor 500 De vrachtwa gen zelf werd teruggevonden bij een tankstation tussen Deventer en Apel doorn. De schade aan beide voertuigen bedraagt u7.000. De voertuigen waren eigendom van de firma Volmer uit Mid delburg M A van E.. wordt, naast verdacht te zijn van valse aangifte van diefstal van een auto. ook verdacht van hulpverle ning by het lossen en verbergen van het koper en medeplichtigheid aan de in braak in de winkel in Dauwendaele. P J. H en M. MM worden eveneens ver dacht van de inbraak in het winkelcen trum. F L van E. en R van E. werden donderdag op vrije voeten gesteld, H., M en M A. van EM zijn vrijdag zijn voorgeleid voor de officier van justitie te Middelburg. AXEL - De heer J. A Tiersen uit Axeln onderwijzer aan de openbare Pnnses Marijkeschool, heeft vrijdagmid dag zijn 40-jang onderwijsjubileum gevierd Hij en zijn gezin teerden ontvangen door benw van Axel Burgemeester A. de Kam schetste de loopbaan van de ïubilaris en stond uitvoerig stil bij zijn activiteiten in de oorlogsjaren De heer Tiersen maakte deel uit van de Prinses Ireneb- rigade en heeft in Londen ook nog lesgegeven. Op weg naar Nederland ontmoette hij in Frankrijk zijn huidige echtgenote. Sinds 1948 werkt hij aan de Marijkeschool Schoolhoofd J. Blok prees de inzet van zijn collega, die onder meer de jaarlijkse schooluitvoering regisseert. Voorzitter H van Winkel van de oudercommtssie en de gemeenschappelijke schoolraad in Axel) sloot zich aan bij de waardering. Leerlingen uit de i vijfde) klas van de heer Tiersen boden bloemstukken en een thermoskan aan. Eerder die middag kreeg de jubilerende onderwijzer een tuinameublement namens de ouders. De heer Tiersen ontving, naast lovende woorden, tevens cadeau uit handen van burgemeester A. de Kam schoolarts mevrouw N. G'. Lamaison van de Berg-Pondman kreeg te maken met twee kleuterscholen met negen positieve gevallen, twee lagere scho len met enkele gevallen en een school voor voortgezet onderwijs met twee gevallen van hoofdluis. Mevrouw Lamaison van de Berg merkt verder nog op. dat zy de indruk heeft, dat de fluortabletten terrein hebben gewonnen.-vooral op de lagere school, en dat het roken niet is toegenomen. De heer Fregeres schrijft in zijn bydra- ge aan het jaarverslag onder meer, dat het opvalt, dat het niet meekomen van een leerling minder geaccepteerd wordt dan vroeger. Men is geneigd sneller hulp te zoeken bij schoolbegeleidings dienst of buitengewoon onderwijs. Ook opmerkelijk noemt hy, dat de toela- tings-drempel voor het buitengewoon onderwijs lager wordt, men accepteert buitengewoon onderwijs veel gemak kelijker dan tien jaar terug. De heer Fregeres merkt voorts op. dat men op de dorpen 15 a 20 minuten naar school fietsen heel gewoon vindt. Men kent daar nog niet de situatie van de toegenomen verkeersdichtheid die het fietsen voor 'stadskinderen' gevaarlijk maakt. Hy wijst erop. dat grote groepen scholieren de Walcherse binnenwegen benutten. „Verbreding van deze bin nenwegen en 'verbetering' voor het au toverkeer maakt de situatie gevaarlijk. Op deze wegen wordt reeds nu veel te snel gereden, 'aanpassing' van de we gen zou deze tendens versterken ten nadele van de fietsende jeugdigen", schrijft de heer Fregeres. (Slot van pagina 1) zal vervallen. Alle activiteiten moeten worden geinventariseerd en per onder deel moeten kosten en baten tegenover elkaar worden gezet. Verlangd wordt dat een deel van de buitenlandse werkzaamheden wordt afgestoten en dat binnenlandse activi teiten aan herverdeling worden onder worpen. Verdere beperking van de scheepsnieuwbouw mag geen onder deel van de besprekingen uitmaken, aldus de beide FNV-bonden. Men stelt zich op de uitgangspunten van het plan voor de grote scheepsbouw zoals de Beleidscommissie Scheepsbouw dat indertyd opstelde. Dat houdt in ieder geval openhouden van de bedreigde VDSM-werf in. Ander plan De Industriebond CNV en de Unie BLHP zijn met een eigen plan geko men. In hun visie komt er een RSV- houdstermaatschappij met een finan- cieel-administratief karakter en daar onder twee BVs: voorlopig aangeduid als „droge poot" en „natte poot". In de „natte BV" zitten dan nieuwbouw, re paratie. marine en offshore, in de „dro ge BV" de overige RSV-onderdelen. Zowel voor de houdstermaatschappij als voor de beide „poten" zijn raden van bestuur en raden van commissa rissen voorzien. De leden van die colleges moeten het vertrouwen van de werknemers heb ben. De leiding zal een strategische planning voor de middellange termijn moeten opstellen en na goedkeuring van betrokkenen uitvoeren Als uit voortgangscontrole blijkt dat niet aan de eisen is voldaan door oorzaken die in het management liggen, dan moeten mutaties in de leiding worden overwo gen. Voor elk der onderdelen moeten deskundige directeuren worden be noemd: dat kunnen ook leden van de raad van bestuur zijn Deze visie pretendeert niet volledig te zijn. zowel organisatorisch als finan cieel en juridisch moet het geheel nader worden aangevuld. Dat is trouwens ook het geval met de overige alternatieven. De komende dagen zal deze nadere in vulling geschiedenzodat dan voor de volgende bespreking een totaalover zicht bestaat, op basis waarvan het overleg kan worden vervolgd. „Wy moeten nu proberen wat vorm in de zaak te brengen", aldus directeur-gene raal J. A M. Molkenboer (economische zaken), die het overleg voorzit VDSM -plan Van de verdere besprekingen zal ook deel uitmaken een afzonderlijk plan van de gekozen leden van de VDSM- ondernemingsraad, dat vrijdag werd ingediend. Daarin worden suggesties gedaan om in de toekomstige werkwij ze van deze werf besparingen aan te brengen. De bedoeling is daarmee de steun die van de overheid wordt ge vraagd aanvaardbaarder te maken. Mogelijk kan dan ook het nu geschatte bedrag van f550 miljoen lager uitko men. RSV-bestuursvoorzitter ir. A. Stikker verklaarde na afloop van de bespreking dat zijn concern er niet zozeer op uit is de VDSM-werf en bijbehorende onder delen ,,af te stoten". Maar wel is de werf in een groep concernonderdelen (vol gens het RSV-plan) ondergebracht die zonder overheidssteun niet kan be staan. ..Wij willen ons niet terugtrekken en wél verantwoordelijk blyven. maar wij kunnen deze activiteiten zonder overheidssteun niet langer financie ren". aldus Stikker Ir Stikker wilde geen nog geen com mentaar geven op het 'Plan-Rozen burg' De RS V-top gaat het de komende dagen narekenen en zal woensdag zijn conclusies neerleggen tydens de vol gende gespreksronde. Wilton -Fijenoord De RSV-werf Wilton-Fijenoord in Schiedam is ongerust over het her- structureringsoverleg rond RSV. De gekozen leden van de ondernemings raad vrezen dat bij het scheepsbouw- concern straks niet alleen de scheeps nieuwbouw een aderlating moet on dergaan. Hetzelfde lot hangt ook de re paratie-sector boven het hoofd en dat is niet terecht, aldus een brief van de Wilton-or aan de deelnemers aan het RSV-overleg. De reorganisatie van de reparatie-sec- tor van RSV heeft met de sluiting van de werf'Nieuwe Waterweg' vong jaar al 700 arbeidsplaatsen gekost. Er is nu echter een spectaculair herstel te zien van de resultaten, schryft de or. De samenwerking tussen Wil- tonFijenoord en de RDM aan de over kant van de Nieuwe Waterweg verloopt goed. vindt de onderenemlngsraad en de top van RSV en de overheid moeten de combinatie het voordeel van de twijfel gunnen en niet verder inkrim pen. aldus de brief. Vuurtorens op de monumentenlijst DEN HAAG - De vuurtorens van Haamstede en Westkapelle zijn, samen met veertien andere vuurtorens, op de aanv aanvul lende lijst van beschermde mo numenten geplaatst. De andere beschermde monumen ten zyn de vuurtorens in: Hel- levoetssluis. Urk, Schiermonni koog. Cockdorp. Nieuwe Sluis, Huisduinen iby Den Helder). IJmuiden i2xi. Hollum. Vlieland, Hoek van Holland. IJdoorn. Noordwyk en Harlingen De groot ste van de reeks is de vuurtoren in Haamstede die 47 meter hoog is. De kleinste staat op Vlieland en is 9,5 meter hoog. Tien vuurtorens zijn ouder dan 100 jaar De oudste vuurtoren dateert uit 1822 en staat in Hellevoetsluis i Advertentie In heel Nederland hebben we een netwerk van ruim 180 dealers die No Risk occasions verkopen. En omdat ze als officiële V.A.G dealer voor Volkswagen en Audi een naam hebben op te houden, bent u er ook mee gebaat. Dan weet u door wie die auto is gecontro leerd en gerepareerd, gekeurd en goedbevonden. Voor een absoluut betrouwbare occasion bent u bij onze dealers aan het goede adres. Onze dealers hebben een royale keuze uit vele relatief Want bij gebruikte auto's draait het nu eenmaal niet alleen om het uiterlijk. Remmen, chassis, motor, schokbrekers, bodem, het moet allemaal pico bello in orde zijn. Daarom is het noodzakelijk te weten van wie u een gebruikte auto koopt. jonge inruilwagens. Uiteen lopende merken, die vaak interessant zijn geprijsd. En de No Risk occasiongarantie zorgt ervoor dat u tegen een kleine vergoeding een héél jaar rijdt zonder zorgen. Dat is precies waarom 't gaat. En dat is voor een No Risk occasion de normaalste zaak van de wereld. Gewoon starten en rijden. Geen proble men. Uitstekend in het dagelijks verkeer. Prima voor de vakantie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 53