Kleedlokalen Het Schenge op sportpark in Goes geopend Werknemers 'Wilhelminapolder' werden koninklijk onderscheiden Zeven PTT-ers onderscheiden Goud en zilver in Ouwerkerk AB VA -distrctsbestuurder huldigde 15jubilarissen J. A. van der Bijl kreeg goud in Brouwershaven zaterdag 28 april 1979 WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN PZC/streek 'ZIL VERVOORM. DALEBOUTENC. A. REIJERSE OOK HULDE AAN JUBILARIS EN GEPENSIONEERDEN wilhelminadorp - Burgemeester F. G. A. Huber van Goes heeft vrijdagmor gen in het Wilhelminahuis te Wil- hclminadorp de heren M. Dalebout uit Kattendijke en C. A. Reijerse uit Wil- hclminadorp de zilveren medaille verbonden aan de orde van Oranje Na ssau uitgereikt. Voor de heer Dalebout was het niet de eerste keer dat hij met een koninklijke onderscheiding werd geéerd; in 1968 ontving hij de bronzen eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De bijeenkomst begon met een wel komswoord door voorzitter J. Hudig van het bestuur van de Koninklijke Maatschap tussen eigenaren van gron den In de Wilhelminapolder en de Oost- Bevelandpolder. De gedecoreerden zijn beiden werkzaam bij de Maatschap, de heer Dalebout al 50 jaar als lan darbeider. de heer Reijerse 40 jaar als chauffeur Alvorens de eremedaille te overhandi gen. ging de eerste burger van Goes in op de levensgeschiedenissen van de beide werknemers bij de Maatschap. ..Het is geen alledaagse gebeurtenis om iemand met een dergelijk lang dienstverband in ons midden te heb ben. Dat is in deze tijden een toene mende zeldzaamheid, vooral als het gaat over de handarbeid in de land bouw". zei de heer Huber over het 50-ja- OUWERKERK - De heren A. de Later en J. P. Dekker te Ouwerkerk zijn Ko ninklijk onderscheiden met de zilve ren eremedaille in de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester J. D. de Kam van Duiveland reikte de onderschei dingen vrijdagmorgen uit tijdens een- bijeenkomst in het Dorpshuis te Ouwerkerk. In zijn toespraak bracht de burgemeester naar voren dat zowel de heer de Later als de heer Dekker zich gedurende vele jaren voor de Ouwerkerkse gemeenschap hebben ingezet. Zo blaast de heer de Later al vanaf 1924 zijn partijtje mee in de plaatselijke Harmonie Nieuwleven. Duivelands burgemeester schetste de te Ouwerkerk geboren en getogen 73- jarige heer de Later als een sociaal be wogen en behulpzaam mens. De heer Dekker was actief op kerkelijk terrein en in het verenigingsleven. Hij organiseerde vele oranjefeesten, is se cretaris van de stichting ontwikkeling Ouwerkerk en bestuurslid van de Diabetes Vereniging Schouwen- Duiveland. De heer Dekker is verder penningmeester -secretaris van de her vormde kerkvoogdij. Hij schreef het boekje 'Een kwart eeuw beleid van de kerkvoogdij' van de Nederlands her vormde gemeente van Ouwerkerk. Voorzitter W. A. Kuijper van de har monie Nieuw Leven boodt de heer de later de bij zijn onderscheiding beho rende draagmedaille aan. Namens de kerkeraad overhandigde pastoraal medewerker M. JM Rouw een draag medaille aan de heer Dekker. De echt genotes van de onderscheiden Ouwer- kerkenaren kregen bloemen aangebo den. Namens de stichting ontwikkeling Ouwerkerk bood de heer M Romeijn eveneens geluk en bloemstukken aan. Zilver voor zuster P. E. Slager uit Poortvliet Burgemeester mr. F. G. A. Huber (r) samen mei de hee; A. Reijerse tmi en echtgenotes. M. Daleboul (h. de heer (j. rig jubileum van de heer Dalebout. De Ook de heer Reijerse werd door de di- burgemeester stelde, dat aan de honk vastheid van de heer Dalebout afgele zen kan worden dat de jubilaris het waarschijnlijk bij het landbouwbedrijf naar zijn zin heeft. ..Als we aan vernieuwing van het be drijfsleven denken, denken we met na me aan de veranderingen in de indu strie. Er wordt echter wat al te gemak kelijk vergeten, dat ook in de landbouw stormenderhand vernieuwingen heb ben plaats gevonden. Wilhelminapol der loopt vooruit met het inpassen van nieuwe technieken. Dat vraagt van u beiden een groot aanpassingsvermo gen. Het feit dat u nog telkens het be drijf trouw is gebleven zegt wel wat over de verhouding werknemer -werkgever." aldus de burgemeester. De directeur van de Koninklijke Maat schap. ir. J. Minderhoud, benadrukte in zijn rede de dankbaarheid die de Maat schap jegens de jubelarissen heeft. Over de heer Dalebout zei de directeur: „Overal waar u te werk gesteld bent geweest, heeft u goed gefunctioneerd. Ook de koude winter van 1929 heeft u niet kunnen remmen. Na de oorlog werd er van de landarbeider door de in voering van de tractoren een veel grote re technische kennis vereist. En nog telkens worden de werktuigen zwaar der en ingewikkelder U heeft ook dat goed opgevangen"' recteur met lof over laden: ..U heeft e bijzondere functie zeer onafhankelijk en dicht bij de directeuren. Het ver trouwen dat in u gesteld is, en ik let hier met. name op het vervoer van de loon zakjes van Goes naar de polder, heeft u nooit beschaamd. Daarnaast heeft u zeer veelvoor de polder gedaan". Pensioen Tijdens de bijeenkomst verd aan dacht besteed aan het 25-jarig jubi leum van de bedrijfsleider van de Ko ninklijke Maatschap, de heer M. van Nicuwenhuizen uit Wilhelminadorp, en het afscheid van drie 65-jarigen. De heren L. H. J. Minnaar, A. Rijnhout en J. P. van Waarde gaan van hun pen sioen genieten. „Met uw afscheid gaat er hoop kwaliteit in de polder verlo ren. Maar u heeft uw rust verdiend. En ik heb al gezien dat die vrije tijd zinnig gebruikt wordt aan tuinieren", sprak de heer Minderhoud. In het gezamelijke dankwoord gaf de heer Van Nieuwenhuijzen aan waar hef bij alle jubilarissen en gepensioneerden bij het werk aan de Maatschap om draait: „Het clubje dat hier zit zijn de blijvers JUBILARISSEN 60,50,40 EN 25 JAAR LID THOLEN - Wijkzuster P. E. Slager uit Poortvliet kreeg vrijdag uit handen van wethouder C. J. Moerland van Tholen de eremedaille in zilver ver bonden aan de Orde van Oranje-Na- ssau. Mejuffrouw Slager, die dertig jaar in Poortvliet heeft gewerkt, was 1 februari met stille trom vertrokken omdat ze niet van veel poespas hield bij haar afscheid. Nu kreeg het bestuur van het Groene Kruis toch nog een kans om haar via de koninklijke on derscheiding in het openbaar te huldi gen. Voorzitter Moerland noemde zuster Slager een goede wijkverpleegster, die altijd met veel liefde haar werk ten be hoeve van hulpbehoevende inwoners heeft verricht. Hij was blij de ereme daille in zilver te kunnen opspelden. Zuster Slager begon op 16 december 1935 als leerling in Vrederust, haalde daar haar b-dlploma en ging vervolgens naar het Diaconessenhuis te Rot terdam voor haar a-diploma, In Utrecht volgde ze de opleiding voor wijk verpleegster en na een korte periode in Bergambacht-Ammerstol te hebben gewerkt, kwam ze in 1948 naar haar ge boortestreek terug om in Poortvliet als wijkverpleegster te werkenDat deed ze daar bijna dertig jaar, maar op haar Y4ste besloot ze er toch een punt achter te zetten Met de koninklijke onder scheiding toonde zuster Slager zich vereerd, hoewel het haar wel overvallen had. GOES - Districtsbestuurder T. B. Ja cobs van de Algemene Bond van Amb tenaren (ABVA) heeft vrijdagavond 15 leden van zijn bond gehuldigd. Dat ge beurde tijdens een feestelijke bijeen komst in 'Terminus' te Goes, waar de heer Jacobs in een toespraak tot de ju bilarissen inging op de situatie van de vakbonden in Nederland. Hij stelde in dat verband dat er in de loop van de jaren wel iets is veranderd, maar dat het daarbij alleen maar gaat om ver anderingen 'in de marge'. Medebeslis singsrecht is er volgens de heer Jacobs nog niet. Volgens hem waren de ondernemingen alleen uit op het maken van winst en niet op het behoud van arbeidsplaatsen en het scheppen van werk. Hij zag het behoud van arbeidsplaatsen ook als een chantagemiddel van de onderne mingen voor onder meer het verkrijgen van overheidssteun. Op die manier moet, volgens hem, de gemeenschap opdraaien voor het in stand houden van die bedrijven. Verder ging de heer Ja cobs in op de categorale vakorganisa ties: de organisaties die niet aangeslo ten zijn bij een centrale. Hij doelde daarmee in zijn toespraak op onder meer de Unie BLHP en de Centrale Bond van Hogere Ambtenaren waar van hij vond dat die een kleinere ver antwoording hebben dan bijvoorbeeld een FNV. Een bond als de FNV heeft een grotere verantwoording, door onder meer een gezamenlijke doelstelling, dan de cate gorale vakbonden, betoogde de heer Jacobs. Hij deelde verder mee dat het vrij goed gaat met de ABVA, daar bij voorbeeld het ledental van het district Middelburg met 50 per maand stijgt WMZ Ook ging de districtsbcsluurder in op het georganiseerd overleg dat is ge voerd met de Watermaatschappij Zuidwest Nederland (WMZ). Men heeft, vertelde hij, afgesproken dat dc discussie over de beheersvorm van de WMZ opgeschort wordt, totdat het ad vies van de commissie 'concentratie nutsbedrijven' bekend is. Tot de jubilarissen vertelde de heer Ja cobs dat het een verdienste is om een zo lange periode lid te zijn van een vak bond. Hij overhandigde de leden die n25 jaar lid zijn de zilveren NW speld de leden die 40 jaar lid zijn de gouden NW speld, de leden die 50 jaar lid zijn de bronzen legpenning en de leden die 60 jaar lid zijn een glas-in-lood werkje. De jubilerende leden van de ABVA-af- deling Goes zijn. 60 jaar, N K. van de Berge en M. J. M. Gubbels, beiden te Goes: 50 jaar, D. van Loon te Goes; 25 jaar. J. Duinkerke te Hansweert. M. J. Wisse te 's-Heer Hendrikskinderen, P. H. Ossewaarde te Kloetinge, G. Gorsse, J M Koole, M. Nagelkerke, M Noord- ijk, J. J. Roose, J van Schalk, J. M Weezepoel, J. de Zeeuw7, allen te Goes en J. van de Plasse te Yerseke J. de Regt Zierikzee onderscheiden zierikzee d Vrijdagmorgen 27 april werd de heer J. de Regt, oud-scheep- vaartmeester D gezagvoerder, onder scheiden met de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Na- De medaille werd aan de heer De Regt m zijn woning in de Eendrachtstraat te Zierikzee uitgereikt door het hoofd van de afdeling milieu- en inrichting van de Deltadienst van de rijkswaterstaat, de heer ir A C. de Gaaij. De heer De Regt. geboren te Rotterdam op 21 januari .1914, ging op 1 februari 1979 met pen sioen na meer dan 40 dienstjaren Hij woont sinds enige jaren te Zierikzee. De heer De Regt. trad op 1 december 1938 bij de rijkswaterstaat in dienst als bootsjongen. Bij de normalisatie van de Hollandse IJssel werd hij bevorderd tot motorschipper. In 1946 werd hij aange steld als machinist bij de rijkshaven dienst te Rotterdam en vanaf 1954 bij het arrondissement Dordrecht van de rijkswaterstaat. Daarna ging de heer De Regt naar de Deltadienstvan de Rijkswaterstaat (1957z als gezagvoer der van het vlaggeschip van de rijkswa terstaat 'Chnstiaan Brunings'. Daar bleef hij tot 1968, toen het schip uit de vaart genomen werd. De heer De Regt werd overgeplaatst naar het directie vaartuig van de Deltadienst, mis 'Del ta',waar hij bleef tot zijn pensionering. De heer De Regt zei zeer verrast te zijn met deze onderscheiding. Ouderlingen gereformeerde gemeente Yerseke onderscheiden YERSÈKE - Burgemeester H. Boer van de gemeente Reimerswaal heeft vrij dagmorgen twee ouderlingen van dc gereformeerde gemeente te Yerseke koninklijk onderscheiden. Hij reikte aan de heren C. J. Gebraad en J. Krijger de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje Nassau uit. Zij kre gen deze onderscheiding vanwege hun verdiensten op kerkelijk gebied. De heer Boer maakte in een toespraak tot de onderscheidenen in het vereni gingsgebouw van de gereformeerde gemeente te Yerseke, duidelijk dat het niet zijn gewoonte was om op die plaats te spreken. „Er is niet zo erg veel con tact tussen de kerken en het gemeente bestuur. Toch gaat het wel en wee van de kerken, het gemeentebestuur wel aan het hart. Zo vang je wel eens iets op van de mensen die in alle stilte hun werk doen en in alle bescheidenheid hun weg gaan. Aan die mensen komt vaak veel eer toe", aldus burgemeester Boer. De heer Gebraad noemde hij een man die nog steeds actief is in het belang van de kerk. De heer Gebraad is sinds 1953 ouderling te Yerseke, Tevens was hij 17 jaar lid van de gemeenteraad van Yerseke en bekleedde hij verschillende functies namens de gereformeerde ge meente. De heer Krijger is geboren in Noordgouwe waar hij op 29-jarige leef tijd ouderling werd. Hij bekleedde die functie 26 jaar in Noordgouwe en vanaf 1958 in Yerseke. De onderscheidenen, Gebraad en Krijger, zijn respectievelijk 79 en 78 jaar oud Try-out nieuwe LP Dimitri van Toren GOES - In café 'De Klapbanke' te Goes wordt zondagavond 29 april een zoge naamde 'try-out' gehouden voor de nieuwe elpee van Dimitri van Toren. Dat wil zeggen dat de muziek van deze plaat voor het eerst in het openbaar te beluisteren valt. De muziek wordt ge maakt door Dimitri van Toren (zang en gitaar). Mary Heuat- (bas) en Cees Hoo- gesteger iaccordeon en piano), die ook op de plaat meespelen. Een tweede try- out wordt zaterdag 5 mei gehouden in de Schouwburg te Middelburg. De nieuwe elpee heet .'Het jaar weer rond' De plaat komt volgende week in de handel Middelburger C. J. van Nes kreeg goud Orde Oranje-Nassau MIDDELBURG - De heer C. J. van Nes, beheerder van hel fonds Maatschappe lijke Bijstand van de Christelijke ver eniging van Militairen, is vrijdagoch tend onderscheiden met de gouden eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Thuis werd hem de eremedaille opgespeld door de bur gemeester van Middelburg, drs. P. A. Wolters. De heer Van Nes wist van niets. Een kwartier voordat de burgemeester ar riveerde, kwam boekhouder Van Nes thuis, samen met zijn werkgever voor halve dagen, notaris P.Krepel.De bur gemeester „U bent inmiddels veertig jaar lid van de militaire vereniging en als je tijdens je lidmaatschap zovele werkzaamheden, vrijwillig, op je neemt, dan trekt dat wel de aandacht. Vandaar dat ik u vandaag deze onderscheiding mag opspelden." De heer Wolters her innerde eraan dat het voor de heer Van Nes eigenlijk om een promotie gaat, omdat hij al eerder een zilverenonder scheiding in ontvangst mocht nemen. De heer Van Nes is reeds 29 jaar beheer der van het fonds Maatschappelijke Bijstand, hij begon als administrateur en heeft ook nog les gegeven aan de Koninklijke Militaire Academie. Van de voorzitter van de Christelijke vereniging van Militairen, de heer J. Quartel. kreeg de heer Van Nes de bij zijn onderscheiding behorende draag medaille De heer Quartel zei dat de on derscheidene in de jaren dat hij zijn functie vervult, dat op een geweldig in ventieve wijze heeft gedaan. Kees, je werkte wel op de achtergrond, maar ons bestuur had heel goed in de gaten wat voor werk je allemaal verzette. Deze onderscheiding is een blijk van waarde ring voor het vele werk dat je voor je naaste hebt verricht. Maar je kan alleen goed functioneren omdat je een goed thuisö'ont hebt waar je je kunt afreage ren en weer opladen,"aldus de heer Quartel die zijn woorden onderstreepte met het aanbieden van een enorme bos bloemen aan mevrouw Van Van Nes. BROUWERSHAVEN - De heer J. A. van der Bijl te Zonnemaire, voorzitter van de CDA-fractie in de raad van Brouwershaven, is vrijdagavond ko ninklijk onderscheiden met de ereme daille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Burgemeester C. Slabbekoorn speldde het ereteken bij de fractievoorzitter op tijdens een drukbezochte bijzondere zitting van de gemeenteraad in het stadhuis te Brouwershaven. De heer Van der Bijl werd in 1949 lid van de raad van Zonnemaire Na de ge meentelijke herindeling kreeg hij zit ting in de raad van Brouwershaven. „U diende de gemeenschap zonder onder breking gedurende 30 jaar als raadslid Dat is niet gering. Het is goed hieraan aandacht te besteden", aldus bur gemeester Slabbekoorn in zijn toe spraak. De heer Van der Bijl was een aantal jaren voorzitter van de CBTB kring Schouwen-Duiveiand en lid van het hoofdbestuur West-Nederland van de ze organisatie. Hij was ook voorzitter van de Onderlinge Waarborg Maat schappij van de Zeeuwse CBTB, taxateur bij de Grondkamer, bestuurs lid van het psychiatrisch ziekenhuis Vrederust en hij maakt deel uit van d kerkeraad van gereformeerde kerk. Na het opspelden van de onderschei ding bood burgemeester Slabbekoorn mevrouw Van der Bijl namens de raad bloemen aan. Mevrouw S. C. J. B, Lo- schacoff-de Kanter sprak in haar ge lukwens namens de PvdA-fractie van een terechte onderscheiding. De heer J. K. Goemans voerde het woord namens de WD-fractie, Raadslid J. J. Klaasse verwoordde de gelukwensen van de CDA-fractie en CHU-besturen:.,De heer Van der Bijl heeft de fractie voorbeeldig geleid", aldus de heer Klaasse. MIDDELBURG - Zeven PTT-ers viel vrijdagmorgen tijdens een bijeen komst in de bovenfoycr van de Schouwburg te Middelburg een ko ninklijke onderscheiding te beurt. In het bijzijn van hun naaste familiele den reikte de lieer T. H. Boers, direc teur van het postdistrict Zceland- West-Brabant, de onderscheidingen uit aan zes van zijn medewerkers. Bur gemeester C. Ockeloen van Tcrneuzcn reikte de zevende medaille uil- De Terneuzense burgemeester reikte de enige gouden medaille uit aan hoofdbesteller L. de Fouw. die geheel onwetend van de huldiging naar Mid delburg was vertrokken voor een werk bespreking. Hij was met de boot via Kruiningen gekomen terwijl de rest van de Terneuzense delegatie en zijn fami lieleden via Breskens waren gereisd Een zilveren medaille was er voor L. A. van Nuenen, kantoorhouder te Moerdijk, voor L. L: Koole. kantoor houder te Kamperland en voor J. M. J. van 't Hof, besteller in zijn woonplaats Brouwershaven. De gepensioneerde besteller - om gezondheidsredenen moest hij voortijdig afhaken -H. L A. Koen uit Roosendaal, en de bestellers W. M Bervaes uit Bergen op Zoom en P. A. Bouwens uit Oostburg kregen een bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, Voor ieder van hen had PTT-riistriet.s- directeur Boers een persoonlijk woord. Mevrouw Boers voorzag de" res pectievelijke echtgenotes van een bloemenhulde. Na het, officiële gedeelte was er voor de' gedecoreerden en hun familieleden een koud buffet in de Schouwburg. Koninklijk zilver voor mej. Kosten Goes GOES - Mejuffrouw C. Kosten is vrij dag onderscheiden met de eremedaille in zilder verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De versierselen wer den haar opgespeld door burgemeester F. G, A. Huber van Goes, in de verjaar dagskamer van verpleegtehuis 'Ter Valcke' te Goes, waar juffrouw Kosten sinds vorig jaar woont. Tot 1933 werkte mejuffrouw Kosten als tolgaarster voor de maatschap 'De Wil helminapolder' aan de weg te Wil helminapolder. Nadat de tol was opge heven en juffrouw Kosten haar dienstwoning had moeten verlaten, trad zij in dienst bij de heer J. Trimpe te Kloetinge. Zij is hier gedurende 45 jaar als huishoudster werkzaam geweest- De decoratie kwam voor mejuffrouw Kosten zichtbaar als een verrassing, In verband met een plotselinge ziekte moest zij in 1978 worden opgenomen in verpleegtehuis 'Ter Valcke'. Momen teel is de 87-jarige mejuffrouw Kosten weer zeer vitaal Zij heeft dan ook zeer genoten van haar allereerste vakantie vorige week in huize 'De Boermerang' te Oostkapelle TIJDENS EXCURSIE GEMEENTERAAD Koninklijk zilver in Kapelle voor J. van de Schaaf KAPELLE - Burgemeester G. Huitsing van Kapelle heeft vrijdagmorgen de heer J. van de Schraaf uit Kapelle de zilveren eremedaille behorende bij de Orde van Oranje Nassau opgespeld. De heer Van de Schraaf kreeg deze ko ninklijke onderscheiding in verband met het feit dat hij veertig jaar werk zaam is op het fruitteeltbedrijf van de firma De Jager en 33 jaar actief is in de Rode-Kruiscolonne. De heer Huitsing sprak zijn bewonde ring uit over de trouw van de heer Van ren als er in Goes landelijke wedstrij- GOES - De Goese sportwethouder J. H. Roose heeft vrijdagmiddag op sport park Het Schenge in Goes een nieuw kleedkamergebouw geopend. Hij deed dat door een bel te luiden, waarop jeugdige leden van de sportverenigin gen die van het gebouw gebruik ma ken, als een duveltje uit een doosje uit alle deuren van hel gebouw renden. Aan een nieuwe kleedaccommodatie op Het Schenge bestond grote be hoefte. Het gebouw bestaat uit acht kleedlokalen voor sportverenigingen, èen voor scheidsrechters (alle met bij behorende douches en toiletten) en twee ruimten voor het opslaan van sportmatcrialen. Het grijs-tode ge bouw heeft 3,5 ton gekost. De heer Roose onderstreepte in zijn toespraak dat de bouw van de kleed ruimten nog maar een eerste stap is om meer en betere kleedaccommodatie op het sportpark te krijgen. Er is behoefte aan nog meer nieuwe kleedlokalen. De wethouder bleek in ieder geval ver heugd te zijn met. de gereedkoming van het eerste blok kleedlokalen. „We hoe ven ons nu tenminste niet meer te gene- dat de volgende acht lokalen nsel kun nen volgen", sprak hij. De kleedlokalen zullen worden gebruikt door de Goese sportverenigingen SSV. Roburn Goes, AV '56, Togo, GMHC en Tovaal en hun tegenstanders Excursie De officiële opening van de kleedloka len werd bijgewoond door een groot aantal gemeenteraadsleden, die vrij dagmiddag hun jaarlijkse excursie langs een aantal objecten in de ge meente maakten. De raad bekeek de piemen van het Manhuis/Weeshuis, de bouwactivitei ten in het Schuttershofgebled, de ruim ten van het Sociaal Centrum en de Mu ziekschool in het Manhuis, het Schelphoek-gebied bij Wolphaartsdijk, de opgeknapte Ring in Oud-Sabbinge en de sociaal-culturele accommodatie de Griffioen in Wolphaartsdijk Aan vankelijk was het de bedoeling dat de raad zich ook nog op de hoogte zou stellen van de voortgang van de bouw van woningwetwoningen in de Goese Polder Vanwege de opening van de kleedlokalen kwam dit onderdeel van de excursie echter te vervallen de Schraaf. Hij concludeerde dat de ge decoreerde de hele ontwikkeling van het fruitteeltbedrijf mee heeft kunnen den zijn. Hiermee hebben we weer e stap gezet in de richting van een vol waardige accommodatie", zei hij Voor maken en er een belangrijke rol in heeft zitter J. Cevaal van de KNVB in Zee- gespeeld. De burgemeester sprak ook tand wenste het gemeentebestuur ge- zijn waardering uit over de manier luk met de nieuwe kieeduimten. Na- waarop de heer Van de Schraaf zijn mens de sectie veldsporten van de Goe mannetje staat in het Rode Kruis. In ie sportraad zei G de Kok dat de sport- een dankwoord blikte de onderschei- raad flink gehamerd heeft op de nood deneterug op zijn loopbaan bij de firma zaak meer en betere kleedgelegenhe- De Jager. den op het Schenge te krijgen „Ik hoop Zuster Basiliana kreeg 'goud' HANSWEERT - Zuster Basiliana heeft vrijdagmorgen de gouden ere-me daille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau ontvangen. Zij kreeg de onderscheiding uit handen van bur gemeester H. Boer van de gemeente Reimerswaal. die er op wees dat de zuster, vroeger verbonden aan 'Ma- riaoord' in Hansweert-oost altijd in stilte 'haar dienende taak heeft ver richt'. Voor de zuster was de ontvangst van de koninklijke onderscheiding een com plete verrassing. Zij was, zo sprak de heer Boer, als het ware uit haar tegen woordige woonplaats Nijmegen gelokt om in Hansweert onderscheiden te worden. „De heer Boer vertelde dat hij graag in 'Mariaoord' komt, vanwege de vriendschappelijke en gezellige sfeer. „Als ik hier in Hansweert-oost kom. kan ik er niet omheen te bedenken dat dit allemaal definitief wordt afgebroken. Het gaat echter met 'Mariaoord' de goede kant op. We nemen hobbel voor hobbel op de weg die moet leiden naar. een nieuw bejaardentehuis 'Ma riaoord', we gaan de goede kant uit. Dat geeft hoop voor de toekomst. Ik hoop dan ook dat niemand zich door de be richten over de afbraak van Hansweert- oost zal laten weerhouden om in 'Ma riaoord' te komen wonen," aldus de heer Boer. Hij ging ook in op de loopbaan van zus ter Basiliana. die sinds 1947 onderwij zeres is. Ze begon in Eindhoven en ver trok vervolgens naar Indonesië. In 1967 kwam zuster Basiliana naar Hans- weert, waar ze hoofdleidster werd van de rk kleuterschool. Ze vervulde deze functie tot augustus 1978. Naast een belangrijke plaats in het onderwljs- gebeuren in Hansweert vervulde ze ook een belangrijke functie in het maat schappelijke leven in Hansweert. Na mens het schoolbestuur van de rk kleuterschool en het oudercomité sprak verder de heer A. Westdijk die de zuster feliciteerde met de onderschei ding. Ook het hoofd van de school, J. Boogers, voerde het woord. Gewonde bij ongeval Goes GOES - Bij een eenzijdig ongeval op de Tervatense weg in Kloetinge is vrijdag avond M. v.d. W. uit Wilhelminadorp, inzittende van een personenauto, ge wond geraakt, Van de W. moest met hoofdletsel worden overgebracht naar het ziekenhuis de Bcvolanden in Goes Het ongeval werd veroorzaakt doordat de bestuurder van de personenauto, L. E. M. G. uit Goes, in de bocht van de Tervatenseweg van de weg afraakte en in een sloot terecht kwam

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 52