OMVOLLE KUIP REKENT OP EEN UDERWETSE FEYENOORD-AJAX Zeeuwse voetbalclubs de dupe van chaotische leiding Zuid I Zoetemelk blijft in cols overeind De Waal en Godde niet aan het vertrek in titelstrijd Scheldesport in bekerfinale k3sten db| Rhodes an Peters: „We moeten winnen om Europees te spelen" Vriesekoop is nie! in vorm Bridgetitel voor echtpaar Aerssens Handbaltoernooi van Marathon VERLIES TIMMAN RUUD KROL IN SELECTIE Cruijff niet in oud-Oranje Bekerduel Bruse Boys BEKERFINALE Tiende concours Kloosterzande ATERDAG 28 APRIL 1979 ROTTERDAM - Een gebrek aan zelfvertrouwen valt Feyenoords laatbloeier Jan Peters bepaald liet te verwijten. Al in zijn periode bij de Gorkumse amateurclub Unitas, liet de nu 25-jarige spits ich door tegenslagen nauwelijks uit het veld slaan. Integendeel, hij werd er juist door geinspi- eerd. Twee keer kreeg hij als „liefhebber" nul op het request na testwedstrijden bij betaalde lubs (Cercle Brugge en FC Utrecht), die hem letterlijk en figuurlijk te licht bevonden. Niettemin ileef hij ervan overtuigd dat hij ooit door zou dringen tot de rijen van de topvoetballers. ,Ik gooide er daarna gewoon een schepje bovenop, want ik voelde me prima, ik groeide in mijn spel en ik wist zeker dat ik de kwaliteiten had. Ik wilde persé doordringen. Eens zou het dus toch jebeuren". En nu die rotsvaste overtuiging, geschraagd door het geloof in eigen kunnen hem bij Peyenoord heeft gebracht, kan hij triomferen over de verenigingen die hem destijds afwezen. ook niet te doen. dan is hij niet gevaar lijk. Hij moet in de punt blijven, zich vrijmaken en scoren Dat is de ouder wetse spits en dat probeer ik te zijn-' Dat hij vaak in dat streven slaagt, wordt wel bewezen door de vergelijking die nu al wordt getrokken Jan Peters, een tweede Ove Kindvall? Hij vindt het leuk dat zoiets over hem wordt gezegd, hoopt alleen maardathi) „er nietzoveel in kan schoppen", maar beseft dat er van enige overdrijving sprake is. Ifooral omdat Peters („Nu kunnen ze jen wat ze missen; dat is mijn revan- he") zich in korte tijd ontwikkelde tot een van de meest besproken spelers van de Rotterdamse club, die mede dankz^ gjn inbreng zo opmerkelijk is geklom men. 'eyenoord-Ajax, de altijd met zoveel sentimenten omspoelde „oude" com petitietopper. is er weer belangrijk door jeworden Voor het eerst sinds novem ber 1976 (ook bij een Rotterdams-Am sterdams treffen, dat toen in 1-1 jindigdei is de Kuip weer eens uitver- Sochthet is nog langer geleden datalle 53 000 kaarten m een dag van de hand jngen Oude tijden lijken dus weerge keerd in Rotterdam, waar alleen trainer 'ezek met uitspraken als „zover zijn we og niet" en „de jongens hebben niet ke hoge ambities" - en de spelers If. niet over een titel willen praten, an Peters vormt geen uitzondering. Toch moeten we zondag wel winnen", telt hij, „want in de spelersgroep reken we niet over een kampioen- hap. maar wel over het Europees voetbal. Dus moeten we die tweede plaats vasthouden en afstand bewa ren. Daarbij kunnen we juist nu een volle Kuip aan ons binden. Het is dus raak dat we wat laten zien". Hij kan er zelf mede toe bijdragen dat er aan klantenbinding wordt gedaan bij de club die overigens ook pas laat zijn specifieke talenten onderkende, in eerste instantie immers, schatten ook de Rotterdammers de kwaliteiten van Peters maar laag in. toen iiij in 1976 door de toenmalige Unitas-trainer Po- povics werd „aangeboden". Alleen bij Feyenoords tweede trainer Ab Zon derland. die destijds naar FC Den Bosch vertrok, bleef zijn naam hangen, met als gevolg dat Peters door die eerste divisieclub werd ingelijfd. ..Omd at ik nu full-prof bengeen andere zaken aan mijn hoofd heb en met betere voetballers speel", stelt de spits, die zijn droom verwezenlijkte na een lts-oplei- ding en baantjes als meubelmaker in een fabnek. jachtcnbetimmeraar, on- derhoudsman bij een woningbouw verenigingen ten slotte verkoper in een doe-het-zelf-zaak. PJONGJANG - De Nederlandse da- mesploeg heeft in het wereld kampioenschap tafeltennis tegen Zweden de vierde nederlaag moeten incasseren. Voornamelijk omdat de nationale veelvoudige kampioen Be- ttine Vriesekoop in haar partij tegen de 18-jarige Zweedse titeihoudster zwak stond te spelen. In de naar later bleek sleutel wedstrijd. In twee games werd de felle vechtster uil Hazerswoude door haar Zweedse tegenstandster van de tafel geveegd VLISSINGEN - De landelijke ver- volgwedstrijd van dc Nederlandse Bridgebond, bm het kampioenschap van Nederland, als vervolg op de dis- trictsparencompetities voor de eerste klas. is voor het echtpaar Aerssens van !.C. De Kurketrekker uit Vlissingen een groot succes geworden. Voor het eerst in de bridgegeschiedenis heeft een Zeeuws paar in een der klassen de hoogste top bereikt en wel lands kampioen. De heer en mevrouw Aerssens moesten het tegen de 19 sterkste paren uit de andere districten opnemen. De wedstrijd bestond uit twee zittingen met m totaal 40 spellen en een top van 18 matchpunten per spel. De eerste zit ting was goed voor 227 matchpunten. de tweede bracht 186 punten op. In to- 413, met een gemiddelde van 360 punten, wat nog altijd een score van 57.36 procent betekend. De B.C. Kur ketrekker- en het district Zeeland mo gen bijzonder trots zijn op deze unieke prestatie. VLISSINGEN - De afdeling handbal van de VSV Marathon houdt zondag n zaalhandbaltoernooi voor dames- herenseniorenteams. In de sporthal Vlissingen strijden vier dames- en vier herenteams om de prijzen. De damespoule wordt gevormd door Delta Sport uit Zierikzee (afd le klas). Blauw Wit uit Den Bosch (pas gepro moveerd naar de 2e divisie). EMM2 (afd. le klas) en het damesteam van de or ganiserende vereniging Marathon, dat eveneens in de afdeling le klas uitkomt. Ook in de herenpoule is Delta Sport vezlg De ploeg uvt Zierikzee speelt komende seizoen le klas afdeling Uit Groenlo komt dc H.V. Grol Tevens zal hei eerste herenteam van EMM lzijn opwachting maken. Marathon is het vierde herenteam. Het toernooi begint om 8.30 uur met de ontmoeting Maraton-EMM2 (dames), terwijl om 16 45 uur de herenwedstrijd Marathon- emml het toernooi afsluit. Om kwart voor zes volgt dan de prijs uitreiking. Jan Peters is ook op het veld een typi sche doe-het-zelver. Geen meevoetbal- ler in die zin dat hij ballen op gaat ha len, wèl een speler die voorin heen en weer blijft jagen om zo gaten te trek ken. Openingen waar hij dan het liefst vanaf de linkerflank, zelf instormt. Met zijn agressiviteit, zijn beweeg lijkheid en zijn opmerkelijke sprongk racht, die hij met zijn 1.80 meter zelfs boven Ernie Brandts uittilt, blijkt hij ook in de ere-divisie maar moeilijk te beteugelen in dc scoringsdrang die hem volledig beheerst. „Het doel is mijn enige doel", zo typeert hi) zijn spel plastisch „Ballen ophalen doe lk met Dat hoort een echte spits „Want op zulke momenten voel je toch dat je nog tekort komt. Uiteraard kun je niet iedere kans benut ten. anders zou je een wereldspits zijn. maar ik weet wel dat ik soms wat minder agressief op de GRENADA - De Spanjaard Felipe Yanez heeft vrijdag de derde etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Hij had elf seconden voorsprong op Joop Xoetemelk die ais tweede eindig de. Zoetemelk behoud de leiding in het algemeen klassement. Zoetemelk doorstond de eerste grote aanval op zijn leiderstrui In de eerste bergetappe, waarin de rijders een col van 2100 meter moesten beklimmen" ging de prijs voor de strijdustigste ren ner van de dag naar de Belg Eddy van Haerens. Ruim honderd kilometer duurde zijn solo en liep zijn voorsprong op tot meer dan acht minuten. Op tach tig kilometer voor de finish in Grenada ontwaakte het peloton. Maar nog was het gevaar voor Zoetemelk niet ver dwenen. omdat de Spanjaard .Yanez e en later een tegenaanval plaatste, die dankzij zeer krachtige inspanningen van Zoetemelk in de laatste kilomëters kon worden teruggebracht tot 11 se conden. 1 Felipe Yanez (Sp). de 190 km in zes uur. vier MONTREAL - Jan Timman heeft zijn afgebroken partij uit de tiende ronde van het internationale schaaktoernooi in Montreal tegen de Amerikaan Lu- bomir Kavalek verloren. De Neder lander bezet de zevende plaats in het klassement met 4,5 punt. De Rus Ana- toly, die Timman donderdag al had verslagen, is leider met acht punten. Ue uitslagen van de afgebroken partgen zgn Karpov (Sov) - Hübner (W-Dld) 0.5-0,5: Hort (TsJ) - Portisch (Hon) 0.5-0,5, Timman (Ned) - Kavalek VS) 0-1Kavalek - Spasski Sov) 0,5- 0.5; Tal (Sov) - Hort 0,5-0,5. De stand Is: 1 Karpov 8 pnt; 2 Talj en Portisch belden 7; 4 LJubojevic (Joe) 6.5; 5 Hübner 6. 6 Hort 5.5. 7 Timman 4.5; 8 Spasski 4: 9 Larsen (Den) 3.5; 10 Kavalek 3 pnt. minuten en 23 seconden. 2 op elf seconden Joop Zoetemelk (Ned); 3 op 29 seconden Ma nuel Esparza (Sp); 4 op één minuut Pedro Torres (Sp); 5 Faustino Ruperez (Spi zt. 6 Francisco Galdos (Sp) zt; 7 Ismael Lejarreta (S) zt. 8 Julian Andiano (Spi zt, 9 Miquel Ma ria Lasa (Sp) zt. 10 Raymond Martin Fr) zt De klasseringen van de andere Nederlanders in het algemeen klassement zijn 42 Adri van Houwelingen 16.21; 45 Cees Bal 16.21.11, 64 Jan van Houwelingen 16.26,02, 76 Frits Pi- rard 16.31,43. Na de derde etappe is de stand in het alge meenklassement: l Joop Zoetemelk (Nedi. 10 uur. 10 minuten en 16 seconden; 2 Felipe Yanez(S) op 39 sec; 3 Manuel Esparza (Sp)op 1 minuut en 10 sec; 4 Francisco Galdez iSp), op 1.25: 5 Miquel Maria Lasa (Sp) op 1.30. 6 Raymond Martin (Fr) op 1.39; 7 Faustino Ru perez (Sp) op 1.418 Pedro Torres (Spi op 1.47 9 Julian Andiano (Sp) op 1.53; 10 Luzien van Impe (Bel) op 1,57 De klasseringen van de andere Nederlanders: 49 op tien minuten Cees Bal; 50 Adri van Houwelingen zt; 70 Jan van Houwelingen. 81 Frits Pirard goal af moet stormen. Maar dat zit nou eenmaal in me, die drang om me waar te maken. Ik wil uit elke wedstrijd slepen, wat eruit te slepen is Zondag geldt dat helemaal, want tegen Ajax moet het gebeuren' Fans Peters heeft zich volledig op die wed strijd ingesteld, nu speciaal voor hem 300 fans uit zijn woonplaats Schellui- nen en het aanpalende Gorkum in een georganiseerde vorm naar de Kuip komen. „Ik denk er elke avond aan. praat er elke dag over. Met iedereen, want ik heb geen kapsones gekregen. Ik wil blijven wie ik ben. dus geef ik iedereen antwoord. En dat verveelt me niet ook. want ik ben er zelf heel erg mee bezig. Vrijdagavond en zaterdag avond zal ik die wedstrijd al vooruit DEN HAAG - Ruud Krol. die lange tijd gebleseerd is geweest en het afgelopen weekeinde voor het eerst weer speelde, behoort tot de zestien spelers, die bondscoach Zwartkruis heeft geslec- teerd voor de wedstrijd tegen Polen op woensdag 2 mei in Chorajow. Deze ontmoeting geldt voor de voor ronden van het Europees landenkam- pioenschap. De selectie telt in vergelij king met de wedstrijd tegen Zwitser land twee andere namen. Ruud Geels en Hugo Hovenkamp nemen de plaat sen in van de PSV-ers Piet Wildschur en Adrie van Kraay. De zestien geslecteerden zijn: Piet Schriwers en Ruud Krol (Ajax), Pim Doesburg (Sparta), Hugo Hovenkamp, Jan Peters, Kees Kist en Johnny Met god (AZ'67), Wim Jansen (Feyenoord). Ernie Brandts. Jan Poortvliet. Huub Stevens. Willy en René van de Kerkhof (PSV). Ruud Geels en Rob Ren- senbrink (Anderlechti en Johan Nees- kens (Barcelona). HAARLEM - Johan Cruijff zal geen deel uitmaken van de oud-internatio- nals die op koninginnedag in Haarlem zullen uitkomen in dc traditionele wedstrijd tegen Kon. HFC. die nor maal op 1 januari wordt gespeeld. Cruijff kan zich om zakelijke redenen niet vrij maken- spelen in mijn gedachten. Dan stel ik me ook in op een tegenstander, op in casseren, want elke voorstopper wil zich in de eerste tien minuten laten zien. Ik krijg dan ook een hoop tikken". VLISSINGEN - Opnieuw is er een wijzi ging gebracht in het voetbalprogram ma voor maandag (koninginnedag) De wedstrijd Yerseke Bruse Boys. in de vierde klas zaterdagvoetbal, is ver schoven naar een nog nader te bepalen datum. In plaats daarvan speelt Bruse Boys op eigen veld een bekerduel tegen NSW. Heddy Nieuwdorp, een van de kanshebbers in het Zeeuws wielerkampioenschap, dat maandag in Waterlandkerkje wordt verreden. ZEEUWS KAMPIOENSCHAP MAANDAG IN WATERLANDKERKJE WATERLANDKERKJE - - DDe Zeeuwse titelstrijd wielrennen, die aanstaande maandag (koninginnedag) in Waterlandkerkje wordt verreden, wordt na het definitief stoppen van de schicht van IJzendijke. Toine van de Bunder, een open strijd. Was het vorige jaren van te voren bijna bekend wie het tricot om de schouders mocht han gen. dit jaar zijn er. en dat zeker bij de amateurs, een enorme rij van kans hebbers. Jammer is wel dat sterke kleppers als Wim de Waal en Peter Godde op hel appel zullen ontbreken, omdat zij lid zijn van een vereniging van buiten de provincie. Het is reeds de derde maal dal er in Waterlandkerkje wordt gestreden om de provinciale wielertltels. Cor Bron die man die het kleine Zeeuwsvlaamse dorp groot maakt, is erg blij met de or ganisatie van dit kampioenschap. „Het is voor ons moeilijk om een wedstrijd waarin veel grote mannen aan de start komen, te organiseren; daarom zijn we uiterst content dat we een Zeeuws kampioenschap mogen houden. Het biedt een dagvullend programma en daarom kunnen we het aantrekkelijk maken voor het dorp", aldus Cor Bron. OOSTBURG - Het volleybalteam van Scheldesport, dat met de herenformatie volgend seizoen landelijk gaat spelen, heeft gisteravond in sporthal De Veerhoek in Oostburg na een 3-0 overwinning op Verdegem als eerste de finale om de Zeeuwse volleybalbeker bereikt. Daarin ontmoet de Temeuzense ploeg dan de winnaar van het duel dat vanmiddag in Goes tussen Ovisa en De Lange/Dynamo plaatsvindt. Overigens kreeg Scheldesport het in Oostburg niet ca deau. De ploeg van Hans Brand kwam - en met twee klassen verschil is dat een begrijpelijke zaak - nogal wat routine tekort en ook de feeling voor het juiste moment stempelde Scheldesport tot de betere equipe. Maar die mindere klasse werd door Verdegem vooral weggewerkt door een uitstekend collectief, een enorme inzet en bij vlagen erg goed spel. Het mocht de tegenstander niet verontrusten. In de, opening van de eerste twee sets greep de thuisclub wel naar een voorsprong, gaandeweg moest die winst inge leverd worden en zag Verdegem elk kleine foutje meteen afgestraft. Die brok ervaring van de Temeuzenaren was telkens goed voor een demarrage op het gepaste mo ment en dan had Verdegem geen antwoord. Het werd overigens een erg attractieve ontmoeting, waarin de be zoekers naar 2-0 gingen via 13-15 en 12-15 (de gastheren bleven daar nog fel aanklampen) en in het derde bedrijf de sensatie in de lucht hing toen 7-1 en 12-4 voor Verde gem op het bord kwam. Toen liet VenV Scheldesport de aanwezige kwaliteit nog even zien: in één enorme rush (mogelijk nu de aanval van de thuisclub er wat door zat) trok het team naar 13-15 en de finale. Verdegem mocht terugzien op een goede "generale" nu de ploeg vanmiddag om drie uur probeert om in dezelfde Veerhoek de titel In de tweede klas B binnen te halen. Gezien de show van gisteravond mag de champagne vast besteld worden. Het wordt inderdaad een enorm pro gramma. dat maandag in Water landkerkje moet worden afgewerkt, want reeds om half één zullen de junio ren de toeclips dichttrekken voor hun wedstrijd en twee minuten later worden zij gevolgd door de nieuwelingen. Wan neer dit jeugdige talent het parcours verlaten heeft, komen om kwart over twee de liefhebbers in de arena, die op hun beurt om drie uur worden afgelost door de hoofdmoot uit het programma, de amateurs. Grote strijd Het Is vrijwel zeker dat in alle catego rieën een grote strijd zal worden gele verd voor de medailles. Vooral de wed strijd bij de junioren belooft weer iets bijzonders te worden, na de enorme successen, die de Zeeuws-Vlamingen het afgelopen weekend in Luxemburg hebben behaald. De favorieten moeten uiteraard gezocht worden in het trio Werner Wieme. Adrie de Maesschalck en Rob Bijvank, met als gevaarlijke outsiders de mannen Van Theo Mid delkamp Henk Tolleman, Jan Poley en niet te vergeten Peter Hoondert. die in de afgelopen klassiekers uitstekende resultaten behaalde. Bij de nieuwelingen zal het er niet min der hard aan toe gaan. inet sterke jeugdige talenten als Karei van Goethem, Peter de Jonge. Arnold Claeijs (die allen al enkele overwinnin gen wisten te behalen) en Carlo Steel, die na zijn vele tweede plaatsen dit seizoen nu wel eens met de bloemen richting Axel zal willen reizen. Het grootste peloton gaat uiteraard weer. bij de liefhebbers van start. Een veertigtal gaat om kwart over twee van start met een afstand van een dertig i Advertentie. exklusieve dames- en herenmode biezelingsestraat 46 - kapelle kilometer voor de wielen. Het kan dan ook een spannende confrontatie wor den. want dertig kilometer is uiteraard erg kort en de meeste zullen weinig moeite hebben om het tempo te volgen Willy de Feber, Ko Tolhoek. Theo van de Brande. Bart Steenbakker en Char les de Smit komen uiteraard voor een ereprijs in aanmerking Grote afwezi gen zijn Ad van der Ploeg en Bertus Wieles. Amateurs Zeker bij de amateurs zal de strijd spannender en opener zijn dan voor gaande jaren, toen de mannen steeds tegen de overmacht van Toine van de Bunder moesten optomen. Hij is er niet meer bij en de 'kleintjes' kunnen hun kans gaan om bij de eerste drie te eindigen. Die plaatsen geven recht op deelname aan de nationale titelstrijd. Heddy Nieuwdorp moet erg boog wor den aangeslagen, maar hij zal het niet cadeau krijgen van mannen als Cees Spaans. Ab de Feijter en Henny Gijsel. De amateurs rijden 100 kilometer. vlissingen - Vanmiddag worden in de sporthal in Kapelle de finalewedstrij den gespeeld om de Zeeuwse bas ketbalbeker. In het bericht over dit evenement in de PZC van gisteren (vrijdag) zijn enkele fouten geslopen. De finale in de klasse dames senioren gaat niet tussen Kapelle en Dynamo, maar tussen Dynamo'70 en de dames van Marathon uit Vlissingen. Plaats van handeling is Kapelle, waar de jongste Zeeuwse basketbalvereni ging (zeer) actief ls: Kapelle "77. De da mes van de vereniging hebben niet de bekerfinale bereikt, maar in de com petitie gooiden zij in de tweede klas ho ge ogen. De heren van B V Souburg spelen in de bekerfinale vandaag tegen de heren van Volharding, dat gister avond in Vlissingen in de halve finale won van BV Hulst 110-76). Deze laatste wedstrijd moest in verband met een protest van Hulst worden overge speeld. Het evenement in Kapelle be gint vanmiddag om 12.00 uur. VLISSINGEN - De competitieleiding van het district Zuid I heeft de plan ning van het inhaalprogramma kenne lijk zelf niet meer in de hand. Vooral in het zaterdagvoetbal wordt er de laatste weken onoverizhtelijk gerom meld met plotseling ingelaste wed strijden en dan weer op het laatste moment opgeschoven duels. De clubs zijn vaak de dupe van het chaotische vervolg van de competitie na de lange winterstop. Want in die planning wor den de belangen van de clubs zonder enig vooroverleg opzij geschoven. De beschuldigende vinger priemt in de richting van competiteleider Loet Ha- vermans. Hij was onlangs niet bereid om Hoek tegemoet te komen in een ac ceptabele regeling. Zoals bekend moest Hoek het kampioensfeest, waarvoor het draaiboek klaar lag. opeens weer uitstellen. Omdat de KNVB het nodig vond om het programma weer eens te wijzigen. Maar er zijn meer voorbeelden van een bekrompen inzicht bij het indelen van het wedstrijdrooster. Afgelopen dins dag stond in de vierde klas Wolp- haartsdijk-CHrislandia geprogram meerd. Een uur voor de wedstrijd- de scheidsrechter was al gearriveerd - hoorde Wolphaartsdijk. dat het duel met door kon gaan. Chrislandia was maandag al op de hoogte gecbracht, maar de Zeeuwse club werd pas op het allerlaatste moment geïnformeerd. Via Chrislandia hoorde het clubbestuur van Wolphaartsdijk deze week. dat de wedstrijd nu is opgeschoven naar van daag (zaterdag). Daardoor is Wolp- haartsdljk-Rillandia, al eerder voor vandaag gepland, weer verzet naar dinsdag Maar dat zou betekenen dat Rillandia, dat maandag ook al tegen Sluis moet aantreden, twee wedstrijden binnen twee dagen moet spelen Merkwaardig schema In die vierde klas hebben de proble men zich opgestapeld door een merk waardig schema. Ondanks een even aantal kregen iedere week minstens twee clubs een vrije zaterdag. Daar door heeft onder meer Kapelle nu nog negen wedstrijden te gaan. Maar vreemd genoeg was Kapelle, toen er vorige week ingehaald werd, weer de cldub die Iniet op moest draven. Voor een nieuwe stunt zorgde de com- petitieleidmg met de Indeling van de bekerwedstrijd tussen Krabbendijke len Kloetinge De clubs mochten kiezen uit 24 april of 30 april. Afgesproken werd om het duel op koninginnedag te spelen Maar ook dat werd weer verhin derd Krabbendijke had onlangs een uitwedstrijd tegen Altena afgezegd, die op een dinsdagavond gespeeld moest worden. Secretaris Cees Lobbezoo van Krabbendyke "We moesten om half ze ven in Altena op het veld staan Na tuurlijk hebben we afgezegd, want om vier uur 's middags vertrekken met jon gens die een hele dag werken is niet haalbaar Maar nu is die wedstrijd opeens weer op koninginnedag gezet. We hebben onmiddellijk Kloetinge ge beld en die jongens waren bereid om dan toch maar weer op dinsdag te spe len. Horen we een half uur voor de wed strijd dat er geen scheidsrechter komt. Onze wedstrijdsecretaris, de heer Van de Berge, heeft toen nog heel Zeeland afgebeld om toch nog iemand te striken voor de wedstrijd". Arjaan van de Berge merkte, dat er to taal geen overleg geweest was tussen competitieleider Havermans en het bondsbureau in Zeist. Want toen hij bij het bondsbureau informeerde naar de scheidsrechter voor dinsdagavond, kreeg hij als antwoord: "Jullie spelen die bekerwedstrijd op 30 april. Van een wedstrijd op dinsdag is bij ons niets bekend'. Van de Berge vervolgt: 'Het groeit de heren boven het hoofd. De clubs weten niet meer waar ze aan toe zijn en lk verwacht nog veel meer moeilijkheden op het eind van de com petitie. Ze laten het soms gewoon aan onszelf over. Vorig jaar werd ik op m'n vingers getikt, omdat ik een scheids rechter gevraagd had zonder de KNVB daarvan in kennis te stellen. Nu moe ten we het w el zelf doen. Anders had den we dinsdagavond op het veld ge- cstaan zonder een scheidsrechter' Accepteren Aanvankelijk had Havermans voor vandaag geen programma voor de der de klas vastgesteld Inmiddels is dat weer gewijzigd en spelen deze clubs toch een normale ronde. Voor de reser veclubs in de derde klas staan echter geen wedstrijden op de kalender. En dat terwijl deze clubs in de week wel binnen de lijnen moeten komen. Onze kerheid alom dus In het zater dagvoetbal. De competitielelder zelf wenst geen enkele uitleg te verschaffen. 'Als ik iets omgooi, zal dat wel een reden hebben. Dat hebben ze maar te acceepteren. Verder interesseert het me helemaal niets, wat ze op mijn werk aan te mer ken hebben. Ik doe het ook in het be lang van de Zeeuwse clubs. Als com petitieleider heb ik te maken met alle clubs en dan zullen er best eens een paar gedupeerd zijn.' wil Havermans alleen kwijt. Die gedupeerde clubs zijn meestal de Zeeuwen. Want met de riesschema's wordt weinig rekening gehouden Krabbendijke lheeft er maar voor te zorgen, dat er 's middags een volwaar dig team klaar staat om naar Altena te vertrekken Uit alles blijkt, dat de instanties die het beleid bepalen te weinig overleg plegen met de clubs Dat geldt ook voor het zondagvoetbal Zo moest Zierikzee deze week om zeven uur in Temeuzen spelen De Schouwse club accepteerde die opdracht niet en prompt werd het duel opgeschoven naar donderdag 3 mei. 'We hebben af gebeld. omdat we In de week niet om vier uur kunnen vertrekken.' legt Zierikzee-tralner Gerard O.LIJHOEK UIT 'Want we kunnen de spelers maar moeilijk verplichten om een halve dag vrij te nemen.' Desondanks is Temeuzen-Zierikzee nu opnieuw vastgesteld op een donderdag. 'Natuurlijk vragen we weer uitstel.' zegt OLijhoek ontstemd.Maar ik vraag me wel af. waar ze mee bezig zijn Waarom hebben ze die wedstrijd niet gewoon naar zaterdag verzet. Dan spelen we toch op koninginnedag tegen Ciuzona. Die oplossing ligt voor de hand Maar nee. de heren willen ons persé midden in de week laten spelen Zondag-competiteleider Gerard Wll- lemsen uit Tilburg geeft toe, dat he« voor de clubs 'wat onoverzichtelijk is geworden.' Hij vindt; 'Ze moeten er begrip voor hebben, dat wij mei de rug tegen de muur staan. We kunnen alles wel opschuiven, maar dan komen we gevaarlijk dicht bij de sluitingsdatum van de velden. We willen de competitie uiterlijk op 20 mei klaar hebben. Dan blijft er nog een beetje speling over.' Waarom Temeuzen-Zierikzee, waar voor nog meer ruimte open is, dan toch m de week gepland is? 'Ik weet het niet. De laatste weken ben ik overrompeld met telefoontjes van ontevreden clubs Ik herinner me niet meer waarom Ter- neuzen-Zierikzee opgeschoven is Geen wonder dat Zierikzee pertinent blijft weigeren om met een zwaar geha vende ploeg te vertrekken. Hoofdplaat was onlangs wel bereid om concessies te doen. De gevolgen (een 6-0 nederlaag bij Dosko) had de competltieleiding kunnen voorzien KLOOSTERZANDE - De landelij ke rijvereniging en ponyclub De Honteruiters zijn na weken van in tensieve voorbereiding klaar met de organisatie van een kring- concours-hippique dat op konin ginnedag in de vestigingsplaats van de vereniging. Kloosterzande, wordt verreden. Het is alweer de tiende keer dat deze rijvereniging haar koninginnedagconcours or ganiseert. Daarnaast ls het twaalf-en-een-half Jaar geleden dat de vereniging, die veertien pony- en negen paarde- combinaties telt. werd opgericht. Op de receptie wordt maandag af scheid genomen van paardes- portman in hart en nieren' J J. Hokke. die binnenkort naar Cana da emigreert Hokke is instructeur van de vereniging en jurylid en lid van het Gewestelijk Bestuur. De Honteruiters zijn erin geslaagd een groot aantal combinaties (rond de tweehonderd) voor hel paardes- portgebeuren aan te trekken. Een indruk van wat wordt voorge schoteld: een massa-parade die rond twee uur begint, de vier- en achttallen dressuur waarin onder andere het achttal van de Klepper- tjes klasse zwaar in de ring ver schijnt en de individuele dressuur, waarbij maar liefst tien combina ties een proefin de klasse midden of zwaar afleggen. Enkele namen in deze rubnek Marie-Paul Plcavet, Marian Kleiman. Amout de Feijter. Bram Cambier. Ben Bol den en Suzan Malcorps Rond vier uur komen de pony's in de M- en Z-klasse in de ring. Van zowel de Haringruiters als de Kleppertjes starten in deze rub riek vier combinaties. Met de rub riek springen klasse midden voor de grote paarden wordt het jubi leumconcours afgesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 35