Pastoor Van der Riet Vlissingen 'geridderd' MR. SIEPERDA HART VAN RECHTBANK' RAF-vlieger werd PZC-directeur Oud-wethouder 'nog niet vergeten' PZC/onderscheidingen 15 Oud-vice-president rechtbank officier 'VEEL OOG VOOR ANDERE KERKEN' 'Zilveren' wethouder ridder Oranje-Nassau J. E. Booden uit 's-Gravenpolder werd ridder Oranje-Nassau LEERHOEK VLISSINGEN Ds. Enter in Kapelie geridderd GOES - De Goese oud-wet houder J. P. Lindenbergh uit 's-Heer Arendskerke is benoemd tot Ridder in de orde van Oranje. De ver sierselen behorende bij de koninklijke onderschei ding werden hem vrijdag morgen opgespeld door burgemeester mr. F. G. A. Huber, tijdens een bijeen komst in het kantoor van de woningstichting samen werking Goes (SSG), waar van de heer Lindenbergh sinds kort voorzitter is. De onderscheiding is aan de heer Lindenbergh toege kend vanwege zijn ver diensten als raadslid (in 's-Heer Arendskerke» en wethouder (in Goes) en vanwege zijn vele activi teiten op maatschappelijk terrein. Burgemeester Huber was verheugd over het feit dat hij de ridderorde aan de heer Lindenbergh kon toe kennen Hy memoreerdekort de in zet op gemeentelijk, agrarisch en financieel gebied Mr Huber om schreef de heer Lindenbergh als een gezellig mens. iemand die goed kan vertellen en iemand met wie het prettig omgaan is De bur gemeester was blij dat de heer Lin denbergh zich onlangs nog bereid toonde om zich in de woningbouw te gaan verdiepen. „En als u zich ergens voor inzet, dan doet u dat voor honderd procent en met ambi tie'stelde de heer Huber. Raadslid A Maljaars bood als nes tor van de gemeenteraad geluk wensen aan Hij herinnerde aan de afscheidstoespraak van de heer Lindenbergh tot de raad. waarin sprake was van 'gauw vergeten zijn In de toekenning van de rid derorde zag de heer Maljaars een bewijs dat de heer Lindenbergh en zijn activiteiten beslist niet verge ten zijn De raadsnestor con stateerde dat de heer Lindenbergh met voldoening kan terugzien op zijn politieke activiteiten Evenals burgemeester Huber dat had ge daan. betrok de heer Maljaars ook mevrouw Lindenbergh in de hulde en waardering WD-fractieleider L. J Mol-de Jager omschreef de ko ninklijke onderscheiding voor de heer Lindenbergh (lid van de WD) als een waardering voor de inzet ten behoeve van de medemensen. Zij typeerde de kersverse 'ridder' als een plichtsgetrouw en punc tueel man. die zoals het een echte liberaal betaamt ook tolerantie hoog in het vaandel geschreven heeft Gemeentesecretaris J. A. Hoste bracht gelukwensen over namens de gemeentelijke mede werkers. Hij liet weten dat de waardering voor het optreden van de heer Lindenbergh in ambtelijke kringen altijd groot geweest is. De heer Lindenbergh was blij met de koninklijke onderscheiding. „Het is een stuk erkenning voor je werkzaamheden en de onder scheiding straalt terug op degenen voor wie je gewerkt hebt", be toogde hij. De heer Lindenbergh wees erop dat zijn familie als het ware 'erfelijk belast' is wanneer het gaat om activiteiten ten be hoeve van de samenleving. ZATERDAG 28 APRIL 1979 J. P. LINDENBERGH RIDDER Tentoonstelling fotoclub Axel AXEL Vandaag '/ateidag' en maan dag houdt de fotoclub van Axel in de huishoudschool te Axel haarjaarlijk.se tentoonstelling.Een Jury zal uit. de ruim honderd te bezichtigen foto's en dia's eenselectie maken. Vandaag is de ex positie voor publiek toegankelijk van 15 00-18.00 uur. maandag de gehele dag. plein te Middelburg. De versierselen werden mr Siepcrda uitgereikt door de burgemeester van Middel burg. drs P. A. Wolters. die mr Sieperda omschreef als een „^eer gewaardeerde" vice-president, een functie die hij vanaf 1958 heeft be kleed, maar onlangs heeft neergelegd wegens het be reiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. Ook de president van de rechtbank mr André de la Porte. sprak de zo juist benoemde officier in de Orde van Oranje Nassau toe Uw heel bij zondere wijze van optreden en dc belangrijke rol die U bij de recht bank heeft, gespeeld hebben U doen kennen als het hart, van de rechtbank aldus mr André de la Porte. Hij typeerde de vice-presi dent als een rechter met „bijzonder veel hart voor zowel de justitiële zaken als voor het personeel bij de rechtbank Burgemeester Wolters zei, dat naast zijn „altijd zeer menselijk op treden in zijn functie als rechter." mr Sieperda's interesse vooral uit ging naar de civiele kamer Daar naast heeft hij ook belangrijke ta ken vervuld bij de Raad van Kin derbescherming en als lid van de Krijgsraad-. In aanwezigheid van een groot aantal collega icchters. advocaten en justitiële ambtena ren, bedankte mr Sieperda voor de zojuist ontvangen hoge onder scheiding en memoreerde zijn jus titiële loopbaan als een groot aan tal „hele goede jaren." MIDDELBURG - Vice-pre sident van de rechtbank te Middelburg, mr BM S. Sieperda, is benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Dit gebeur de vrijdagmiddag in een of ficiële plechtigheid in het Gerechtshof aan het Hof- De foto toont het moment dat burgemeester Wolters mr. Sieperda gelukwenst. In het. midden mevrouw Sieperda THOLEN - Wethouder C. J. Moerland uit Stavenisse werd ridder teilen ontplooid voor vreemdelingen, met name Polen en Joegoslaven Dominee O. den Heeten zei in Zijn toe spraak, dat pastoor Van der Riet veel oog heeft voor hetgeen in de andere kerken aan de hand is. ..Wij merken herhaaldelijk, dat u zich open stelt voor anderen." aldus ds Den Heeten. Pastoor Van der Riet zei vol komen verrast te zijn met de .onder- schelding. Lange Zeike 7 M. van de Wege TERNEUZEN - Adjunct-directeur O de Vries van het telefoondistrict Breda heeft vrijdagmorgen in Terneuzen de heer M. van de Wege. administratief medewerker hij de technische dienst van de PTT, de bronzen eremedaille in de Orde van Oranje Nassau opgespeld. Hy kreeg deze onderscheiding voor zyn verdiensten voor het PTT-bedrijf en zijn collegialiteit. C. J. MOERLAND, STA VENLSSE in de Orde van Oranje Nassau. Het was voor hem een grote verrassing, want nadat de heer Moerland eerst als voorzitter van het Groene Kruis zuster Slager had onderscheiden, kreeg hij een uur later zelf een lintje van burgemeester E. Baerends. De Thoolse burgemeester verwees tij dens de korte plechtigheid in het ge meentehuis te St Maartensdijk naar het zilveren wethoudersjubileum van de heer Moerland in lanuan. ..We heb ben toen een 'schilderij gemaakt met vele gezichten en kwaliteiten, maar het was met af Het vernis moest er nog op en dat gebeurt nu vandaag met deze koninklijke onderscheiding aldus de burgemeester Familieleden van de heer Moerland en het gemeenteper- soneel waren getuige van de feestelijke gebeurtenis, waarvan de wethouder diep onder de indruk was. De heer Moerland is sinds 8 januari 1954 wethouder, eerst van Stavenisse later van de heringedeelde gemeente Tholen. Van 1 april 1968 tot 1 juli 1971 was hij waarnemend burgemeester van Stavenisse en vorig jaar ook nog 6,5 maand van de gemeente Tholen na het vertrek van burgemeester J. E. van Boeijen naar Harderwijk. Behalve wethouder is de heer Moerland ook gezworene van het waterschap Tholen. voorzitter van het Groene Kruis Tholen/St.Ehilipsland. vo.orzit- ter van de Stichting Beter Wonen, be stuurslid van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland, en dagelijks, be stuurslid van de vleeskeuringsdienst en de Betho. In zijn eigen dorp Stavenisse is de heer Moerland nog voorzitter van de kleuterschool. i Van onze Haagse redacteur i DEN HAAG - Dc heer J. E. Nadat de heer Huitsing ds. Enter de ridderorde had opgespeld, wenstè se cretaris B. Zuydwegt van de ker- keraad van de vrije evangelische ge meente in Yerseke (de laatste stand plaats van de heer Enter voor zijn eme ritaat) de oud-predikant geluk. Hij constateerde dat de eer van de onder scheiding ook afslraalt op mevrouw Enter en daarom overhandigde hij haar een bos rozen. Lieve Vrouwe Kerk aan de Singel in Vlissingen. In zijn toespraak zei burgemeester Westerhout pastoor Van der Riet te hebben leren kennen als iemand, die bijzonder veel aandacht schenkt aan de Vlissingse gemeenschap in zijn geheel Pastoor Van der Riet. die op 19 oktober 1916 is geboren in Dinteloord (Noord- Brabant) is in 1941 tot. priester gewijd en is nu 38 jaar priester in het bisdom Breda. Na zijn priesterwijding is hij 'bijbel' gaan studeren in Nijmegen In 1946 werd hij bijbelprofessor aan het grootseminarie in het Brabantse Hoe ven, waar bij bleef tot 1967 Van 1964 tot 1967 was hij president van het groot seminarie en vanaf 1966 kanunnik van het bisdom Breda Vanaf 1967 ïsdrs Van der Riet pastoor van Vlissingen Hij is voorzitter van de Raad van Kerken te Vlissingen, voor zitter v&n het bestuur van de Ichtus- school. bisschoppelijk commissaris van het R.K Schoolbestuur en van het voormalig St Josephziekenhuis. ad viseur van de vrouwenbeweging en de vakbeweging en heeft ook veel actavi- 'Brons' PTT-er Booden uit 's-Gravenpol der is vrijdagmorgen rid der in de orde van Oranje Nassau geworden. De ver sierselen die bij zijn ridder schap horen kreeg hij op het ministerie van econo mische zaken in Den Haag opgespeld door zijn opper ste Qhef, minister G. M. V. van Aardenne. De bewindsman deed dat op een besloten bijeenkomst waarbij hij. volgens zijn persvoorlichters, iede re onderscheiden medewerker in het kort persoonlijk toesprak De heer Booden, een van de hon derden Nederlanders die vrijdag namens de koningin werd onder scheiden. is economisch con troleur-A bij de economische con troledienst Burgemeester Baerends speldt de versierselen op bij wethouder Moerland KAPELLE - Ds. J. Enter, emeritus predikant van de vrij evangelische gemeente, heeft vrijdagmorgen in zijn woning te Kapelie het ridderkruis van de orde van Oranje Nassau gekregen. Burgemeester G. Huitsing van Kapelie speldde de oud-predikant de konink lijke onderscheiding op. Ds. Enter heeft zijn lintje gekregen vanwege zijn verdiensten voor de bond van vrije .evangelische gemeenten in Nederland. De predikant heeft voor zijn emeritaat in Zeist. Enschede. 's-Gravenhage en Yerseke gestaan. Burgemeester Huttsmg gaf een over zicht van de activiteiten die ds. Enter voor de bond van vry evangelische ge meenten in Nederland heeft gehad Zo is de heer Enter docent en curator ge weest van de theologische school van de bond in Apeldoorn, lid van het comi té van de bond, redacteur van het tijd schrift Ons Orgaan', lid van de com missie zending onder Israéi en lid van de commissie interkerkelijk contact in overheidszaken. De burgemeester con stateerde dat ds Enter zijn koninklijke onderscheiding door al die activiteiten zeker heeft verdiend. Overigens merkte hij op dat. het op zich al een onderschei ding waard is wanneer een predikant zijn werk goed doet. ..Want ik vind het beroep van predikant een zeer zwaar beroep", aldus de burgemeester VLISSINGEN - De Vlissingse burgemeester drs. Th. J. Wes terhout heeft vrijdagochtend aan pastoor drs. W. C. M. van der Riet de versierselen uitge reikt, die behoren bij de be noeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De gebeur tenis vond plaats in de pastorie van de Rooms Katholieke 2- en 3-vaks handtassen in leer en kunststof Vlotte modellen in de Pastoor drs W C.M van der Riet. Ridder in de orde van Oranje Nassau PZC-directeur F v.d. Velde sr., ridder in de orde van Oranje Nassau 'COURANTIER' VAN DE VEEDE RIDDER ORANJE-NASSAU zeer nadrukkelijk aan de dag gelegd. In zijn toespraak haalde de burgemees ter de 'wonderlijke loopbaan' van de heer Van de Velde nog op, die na een opleiding tot oorlogsvlieger in 1944 in Engeland achtereenvolgens by de RAF en de Nederlandse luchtmacht In dienst trad en in 1948 na een periode Indonesië uiteindelijk koos voor het vak van zyn vader, directeur van de PZC In zyn dankwoord betrok de heer Van de Velde zeer nadrukkelijk de figuur van zijn overleden vader omdat deze mede de onderscheiding toekomt. Hy heeft gezaaid en gewied. Ik heb voor de PZC mogen oogsten VLISSINGEN - „Beschouw de ze onderscheiding als dank voor de bijdrage die u met uw krant levert aan het democra tisch functioneren van de ge meenschap". Dat /.ei Vlissin- gens burgemeester drs Th. J. Westerhout toen hij vrijdag morgen PZC-directeur F. van de Velde de versierselen beho rend bij diens benoeining tot ridder in de Orde van Oranje Nassau opspeldde. In het Strandhotel te Vlissingen waren familieleden, directie en afvaardigin gen van de hoofdredactie, het technisch personeel, de advertentie-afdeling, de administratie en de buitendienst van de krant aanwezig bij de uitreiking van deze onderscheiding In zijn toespraak tekende de burgemeester van Vlissin gen de PZC-directeur als een man. die met zijn ondernemerschap, vakkennis en inzet de krant, waaraan hy sinds 2 mei 1950 in deze functie is verbonden heeft helpen omhoogstuwen van 26.000 tot 60.000 abonnees. „Wil je in de kran tenwereld een goed ondernemer zijn' aldus drs Westerhout, „dan moetje ge voel hebben voor nieuws en informatie U hebt dat binnen en buiten de PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 15