Drie kamerleden Ridder in Orde van Nederlandse Leeuw Hoge onderscheidingen rijkswaterstaatsmensen M. L. Almekinders, directeur van Verpleeg- en Rusthuizen, officier MAX EU WE COMMANDEUR ORANJE-NASSAU PZC/ onderscheidingen 14 IR. BOOM RIDDER NEDERLANDSE LEEUW 'GOUDVOOR BROEDER L. MAA T ZATERDAG 28 APRIL 1979 DR. SLOOS WERD RIDDER VAN ON KOUDEKERKE - De bui- gemeester- van Middelburg, drs. P.A. Wolters heeft vrijdag ochtend in het verpleeghuis Der Boede in Koudekerke aan directeur <M. L. Almekinders van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland de ver sierselen uitgereikt, die beho ren bij zijn benoeming tot of ficier in de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester S. Francke van Valkenisse reikte Zilveren medaille F. Picavet Sluis aan broeder L. Maat de ere medaille in goud uit, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau. In zijn toespraak vertelde burgemees ter Westerhout. hoe de heer Almkinders op de jeugdige leeftijd van nauwelijks 27 jaar directeur werd van de stichting Verpleeg- en rusthuizen Zeeland. De Vlissingse wethouder ing. G. J. A. M. Adan. die vice-voorzitter is van de stichting, zei een spiekbriefje te hebben gekregen van drie vellen, met'functies die heer Almekinders bekleedt en heeft vervuld. Hij sprak van een totale inzet op drie terreinen, namelijk de medische zorg, in het onderwijs en op politiek ge bied De heer Almekinders is vanaf 1962 lid van de gemeenteraad van Middel burg en is momenteel tevens fractie voorzitter van het CDA. Broeder Maat is zijn loopbaan begon' nen in 1936.in Vrederust, op 18-jarige leeftijd. Daar kreeg hij zijn opleiding ei maakte hij de oorlogsjaren mee. waai' over volgens burgemeester Franc!» van Valkenisse boekdelen vol geschre ven zouden kunnen wordenm Na bijna 24 jaar werkzaam te zijn geweest in Vrederust kwam hij op 1 septembfl 1960 in dienst van de stichting Ver pleeg- en Rusthuizen Zeeland, waart het bijzonder de arbeidstherapie zijn aandacht kreeg. De heer Maat is 18 jam werkzaam geweest 111 DerBoede, tol aan zijn .vertrek bü de stichting op 31 juli van het vorig jaar. De verpleeghuisarts L. Sloos is be noemd tot Ridder in de Orde van Oran je Nassau. Omdat hij zijn vakantie momenteel doorbrengt in Portugal worden hem de versierselen, die behfr ren bij deze onderscheiding, op een la ter tijdstip uitgereikt. SLUIS - Wachtmeester eerste klasse F. Picavet van de Rijkspolitie te Sluis kreeg vrijdagmorgen de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, overhandigd overste W. D. Lanting, districtscommandant van de Rijkspolitie te Middelburgm Dit gebeurde naar aanleiding van het 35-jarig jubileum van wachtmeester Picavet bij de Rijkspolitie. De heer Lanting wees in zijn toespraak op de zeer grote plichtsbetrachting van de jubilaris. „Je kon altijd een beroep op hem doen', aldus de districts commandant. De afgelopen twee jaar heeft wachtmeester Picavet geregeld gefungeerd als waarnemend post- commandant in Sluis. Ook de waarne mend groepscommandant G. Hóoger- werf sprak enige woorwoorden tot de jubilaris. Hij benadrukte het belang van een seniorlid in de groep vanwege de grote levenservaring. Wachtmeester Picavet kwam in 19R4 bij de politie, werkte tot 1958 in Schoondijke en sindsdien in Sluis De actrice BEPPIE NOOY. die ter gelegenheid van koninginnedag Officier in de Orde van Oranje-Na ssau werd Vlnr. actrice Tilly Bouwmeester tridder in de Orde van Oranje Nassau), zwemster Enith Brigitha ridder in de orde van Oranje Nassauen oud-FIDE president Max Euwe 1 commandeur in de orde van Oranje Nassau) met hun versierselen, die zij vrijdagmorgen uit handen van burgemeester Polak van Amsterdam uitgereikt kregen. DEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse lintjesregen ter gelegen heid van koninginnedag is ook nu weer neergedaald op en kele honderden Nederlanders. Vijf van hen werden benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau. Dat zijn de ambassadeur in Londen, R. Fack en die in Bonn, D. W. baron van Lynden en twee commissarissen van de koningin: mr. H. Rijpstra (Friesiand) en mr. M. Vrolijk (Zuid-Holland). Verder werd prof. dr. Max Euwe uit Amsterdam benoemd tot com mandeur in de Orde van Oranje-Nassau. Onder degenen die werden benoemd m. van Leeuwen, hoofd van het staf bureau voorlichting van het minis terie van justitie, werd onderschei den als officier in de Orde van Oranje Nassau. tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw bevinden zich een aan tal leden van de tweede kamer: P A. M. Comelissen (cda). ïr. H. van Ros- sum (sgp) en E. van Thijn ipvda). An dere ridders in de Orde van de Ne derlandse Leeuw: drs. R. J. de Wit. commissaris van de koningin in Noord-Holland, mr. F. T. Dijckmees- ter, burgemeester van Apeldoorn, ir, A. de Zeeuw, directeur-generaal voor landbouw en voedselvoorzieqing van het ministerie van landbouw en vis serij, de ambassadeur in Teheran mr. W. S. J. Campagne en drs. S. Lamers uit Voorschoten, directeur-generaal voor sociale voorzieningen bij het ministerie Van sociale zaken. Tot ridder in de Orde van Oranje Na ssau werden onder anderen benoemd de burgemeesters J. C. Hoftijzer van Lienden en C. H van de Linde van Nieuwerkerk aan den IJssel. Rtv en pers ien bij gel Sport Ook in Er kwamen bij gelegenheid van ko ninginnedag ook onderscheidingen terecht in de wereld van radio, tele visie en pers en bij een aantal kun stenaars. Mr. H. W. Sandberg. hoofd redacteur van Het Parool en K. de Wilde, lid van de raad van beheer van de NOS, werden officier in de Orde van Oranje Nassau. Bob Bertina. redacteur van De Volkskrant, Wiel Cremers, par lementair redacteur van de radio nieuwsdienst ANP en de journa list/schrijver Johan Buufsink uit En schede werden benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Diezelfde onderscheiding werd ook toegekend aan Johnny Holshuysen (John Woodhouse), radio- en tv-ar- tiest, aan de Amsterdamse actrice Beppie Nooij, de schjijver Bert Schierbeek, de choreograaf Toer van Schaijk.,ex-solodanser bü het Natio nale Ballet, aan het voormalige hoofd van de televisierubriek Van gewest tot gewest". Roel Renssen en aan de ballonvaarster Nini Boesman De in Par(js wonende kunstschilder Bram van Velde werd ridder in de Orde van Oranje Nassau. Mr W H. in de sportwereld zijn ver- scheidenen, of door hun directe ver diensten voor de sport, of door hun verdiensten in de maatschappij on derscheiden. Onder het hoofdstuk cultuur, recrea tie en maatschappelijk werk, onder welk departement de sporressor- teert, zijn dat; Prof. dr. Max Euwe, de oud-wereld kampioen schaken en oud-president van de Wereldschaakbond (FIDE), die is benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje Nassau bij be vordering. Voorts zijn benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau de zwemster Enith Brigitha; mr. G. Kramer, oud-honkbalspeler en aan voerder van het Nederlandse negen tal; J. van der Meijde, voorzitter van het Verbond van Christelijke Voetbalverenigingen in Nederland (VCV); Irene Schmidt, tafeltennis ster van de Nederlandse Invaliden Sportbond; Gerard Voogd, vice- voorzitter van de Koninklijke Ne derlandse Baseball- en Softbalbond, alsmede P Zwart, directeur van het Hoogovenschaaktoernooi. Eveneens benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau werden de bondscoach van de Koninklijke Ne derlandse Voetbalbond, Jan Zwart kruis, die als kapitein van de ko ninklijke luchtmacht werd onder scheiden met de ridderorde met de zwaarden, de springruiter Johan Heins, wonende te Lanaken in Bel gië. en Herman van Laer, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond en bestuurs lid van het- Nederlandsch Olympisch Comité, die dezelfde onderscheiding- ontving als oud-directeur van het verenigd cargadoorskantoor. Bovendien is de eremedaille in goud verleend aan G. C. H. Lieffering, administrateur van de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond. Kapitein J. H H. Zwartkruis van de Koninklijke Luchtmacht, maar óók bondscoach van de KNVB. krijgt dc versierselen behorende bi) de ridderorde van Oranje Nassau opgespeld Onder de honderden Nederlanders die ter gelegenheid iwi Koninginnedag een Koninklijke onderscheiding krijgen zijn ook tweede-kamerleden Hier het vrolijk samenzijn na het officiële gebeuren met v In r Comelissen. Bot ting directeur der diensten van de tweede kamer) en Van Thijn. Broeke uit Veere werd ridder Van onze Haagse redacteur 1 DEN HAAG - Drie uit Zeeland afkomstige mensen van rijks waterstaat hebben vrijdag van hun directeur-generaal Tops een koninklijke onderschei ding gekregen. De hoogste de coratie was voor ir. O. H. Boom, hoofdingenieur-direc teur van rijkswaterstaat Zee land, die ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw werd; ing. J. A. van Hiele uit Middel burg, hoofd waterbouwkundi ge, werd officier in de Orde van Oranje-Nassau; technisch hoofdambtenaar L. van den in de Orde van Oranje-Nassau. ,.We leven in een tijd die meer aandacht heeft voor het afkraken van prestaties, dan voor het uitspreken van waarde ring", zei ir Tops tot de nieuwe ridders en de officier. ,,Ik heb vooral het gevoel dat sommige leden van de samenleving zich het apelazerus werken en dal. an deren er op'een nette manier de kantjes vanaf lopen". In de traditionele lint jesregen Voor de verjaardag van konin gin Juliana, zag hij juist de waardering voor het werk van de onderscheidenen. Vele positieve kanttekeningen plaatste ir. Tops bij de loopbaan van de heer Boom, die een voorname rol heeft gespeeld bij de reorganisatie van de directie Zeeland van rijkswater staat. Tops omschreef Boom als een man die evenwichtig en soepel optree dt, maar ook als iemand die vasthou dend kan zijn. Boom is in '76 naar Zee land gekomen waar, aldus Tops, de Deltawerken in uitvoering waren, er een gevoelige relatie met de zuiderbu ren bestond en een reorganisatie moest worden aangepakt. „Het getuigt van een hoge dienstopvatting dat 11, per soonlijkezaken aan de kant schuivend, naar Zeeland bent gekomen", zei Tops, voordat ir. Boom de versierselen die bij zijn ridderschap behoren, kreeg opgespeld. In technisch hoofdambtenaar Van den Broeke roemde Tops diens inventivi-' teit, doorzettingsvermogen, en inzet. Van den feroeke heeft onlangs zijn 40- jarig jubileum bij rijkswaterstaat ge vierd.. Ing. Van Riele heeft in Middelburg de leiding van de hoofdafdeling bestuurs- en bedrijfseconomische zaken. Het, deed de heer Tops genoegen met een ing.-ingenieur geconfronteerd te wor den die een belangrijke leidende functie heeft. Ook Van Hiele werd gekarakteri seerd als een man met grote ervaring en inzicht. De echtgenotes van de onderscheide nen kregen bloemen van ir. Tops' echt genote Over de lintjesregen zelf zei de direc teur-generaal: ..Verschillende kabinet ten, van verschillende signatuur, heb- bèn hun kiezen al kapot gebeten op de lintjesregen Het is goed een stuk tradi tie te handhaven in deze dynamische samenleving en zo dank en waardering voor prestaties, kwaliteiten quantiteit, toewijding en opoffering uit te druk ken". De Nederlandse schilder Willem de Kooning (75) al vele jaren woonachtig in New Yorkontving uit handen vanjhr. Leopold Quarles van U/ford - consul generaal - de versierselen behorende bij het óffïcterschap in de Orde van Oranje Nassau. De plechtigheid vond plaats in het Guggenheim-museum. Minister Wiegel, geflankeerd door de zojuist tot Commandeur in de Orde van Oranje Nassau bevorderde commissaris van de koningin in Friesland mr. Rijpstra 1 vroeger burgemeester van Temeuzem en diens collega van Zuid- Holland, mr Maarten Vrolijk. Echtparen Van den Broek (l), en Van Hiele. DEN HAAG - Ir. Tops spelde de versielen opbij hoofdingenieur-directeur 0.1 Boom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 14