Windsurfers in opstand tegen tariefsverhoging Maatschappelijk werk in Zeeland moet fors deel van arbeidsplaatsen inleveren TOTAL ZIET BEZWAREN TEGEN KOPPELBAZEN IN Milieohinderlijke bedrijven minstens 5 km van woongebied PZC/ provincie H. Bijvank, Industriebond FNV: Rapport vliegveld M.-Zeeland 7&TERPAG 24 MAART 1979 STAATSSECRETARIS CRM WIL LANDELIJKE HERVERKAVELING GOES - Bij het algemeen maatschappelijk werk in Zeeland jreigt ongeveer 20 tot 25 percent van het aantal arbeidsplaatsen verloren te gaan. Dat is een gevolg van de landelijke herverkave ling van de zogenaamde "formatieplaatsen" bij het algemeen naatschappelijk werk (AMW), die staatssecretaris G. C. Wallis je Vries van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk (CRM) ipkorte termijn wil doorvoeren. Wanneer de voorlopige plan- jen van de bewindsman worden omgezet in een definitief beleid, jan betekent het dat het aantal formatieplaatsen in de provincie terug moet van organiek (situatie 1976) bijna 60 naar circa 45. vermindering is 20 a 25 let nieuwe formatiebeleid zal geen di- Ktteontslagen tot gevolg hebben. Voor per instellingen minder maat- elijk werkenden toegewezen Advertentie k, moet dat door middel van natuurlijk ièrloop opgevangen worden. In de af- «lopen periode is dat ook al gebeurd: m flink aantal vacatures bü de iteuwse instellingen voor algemeen aatschappelijk werk mocht van het aisterie van CRM niet vervuld wor- kb. in afwachting van het nieuwe for- taneplaatsenbeleid. Dat "afwacht- jüeid" heeft overigens enkele instel len in Zeeland voor omvangrijke Coblemen geplaatst. fodekomende week heeft de landelijke Hgauisatie voor maatschappelijke iflistverlening, de Joint, een gesprek set de heer Wallis de Vries. Dan zal ilsüog geprobeerd worden de staatsse- eetaris op andere gedachten te bren- (O Daarbij gaat het met name om een tecening van de formules die toege- jei worden om per instelling tot het grote aantal formatieplaatsen te ko ter. In afwachting van de definitieve [«sluitvorming van de staatssecretaris, tilde de heer A. H. L. Lilipaly. mede- ttrker van de afdeling maatschappe- $e dienstverlening van het CRM-bu- m Zeeland, geen gegevens verstrek te; over de toekomstige verdeling van (t formatieplaatsen over de acht in- ttimgen die zich in de provincie bezig tenen met algemeen maatschappe- Prioriteit voor tweede consulente tormingswerk BDDELBURG - Er moet een hoge ytniteit worden gesteld aan de aan- Stling van een tweede consulente mhet vormings- en ontwikkelings- Cvoor volwassenen in Zeeland, wens kwam vrijdagmorgen naar lóten tijdens het bezoek van de PvdA- tofractie aan Middelburg. de begrotingsbehandeling van de Cvincie Zeeland in de provinciale sta- november vorig jaar is het licht op pen gezet voor de aanstelling van een j&e consulente. Haar of zijn werkter- iEzal voornamelijk liggen op het ter- te van de Vos-cursussen Een sollici- teeprocedure is momenteel aan de Pg De consulenten zijn nodig om leer voorzieningen te treffen voor het wrangs- en ontwikkelingswerk in tad. Dit werk is nu nog afhankelijk M het standpunt van de ambtenaren jde gemeen tesecretariën. Wens het bezoek van de PvdA werd Wer ongerustheid uitgesproken over 'voortgang van het vormings- en Csikkelingswerk na de beëindiging «hetproefproject in september 1980. fis financiering wordt dan stopgezet, üardoor andere financiële middelne «ngeboord zullen moeten worden, taoedelljk zal het project dan moe- tofaan draaien op gemeentelijke sub files. taal in het bezoek van de PvdA ractie stond het vormings- en toikkelingswerk in Zeeland. Na in gingen van H. Koch en J van Poelje de Zeeuwse Culturele Raad en de te K. Zijlmans van het opbouwor- 521 Noord-Brabant werd een diaserie at geluid vertoond van de Kritiese uit Breda. Na vertoning werd te de Inhoud van de serie gediscus- tmergadering IVV-Middelburg j^DELBURG - De Unie van Vrijwil- tersiUVV) afdeling Middelburg houdt "Wag 30 maart haar Jaarvergadering Schuttershof te Middelburg. In te vergadering aanvang 13.45 uur, telen onder meer nieuwe medewer- ^Reinstalleerd en 'zilveren' UW-ers Rildigd De heer A J. de Jonge houdt pauze een inleiding over het werk ^ziekenomroep Radio Walcheren MWai lijk werk ..Het beleid moet nog formeel bekend gemaakt worden. Tot zolang hebben wij een zwijgplichtaldus de heer Lilipaly Uit gegevens van de in stellingen blijkt dat Zeeland zo n 15 formatieplaatsen moet inleveren. Dat geldt in het bijzonder voor de protes tants interkerkelijke stichting voor maatschappelijke dienstverlening in Zuid- en Noord-Beveland te Goes (van organiek 8 naar 5), de federatie voot maatschappelijke dienstverlening Noord-Zeeland te Zierikzee (van 8 naar 5). de stichting voor maatschappelijke dienstverlening Walcheren te Middel burg (van 12 naar 8.5) en de stichting voor maatschappelijke dienstverlening in Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen te Temeuzen ivan 9 naar 7). De stichting voor maatschappelijke dienstverlening op Noord- en Zuid-Beveland. kortweg het Sociaal Centrum, te Goes verwacht gelijk te kunnen blijven (5 plaatsen) en dat geldt ook voor de stichting voor maatschappelijk werk en gezinsverzor ging op het platteland van Walcheren te Middelburg (4 plaatsen), het centrum voor maatschappelijke dienstverlening in het land van Hulst (6 plaatsen) en de stichting voor maatschappelijke dienstverlening in West-Zeeuwsch- Vlaanderen te Oostburg (6 plaatsen). Aangetekend moet worden dat de in stellingen bij de berekening van de nieuwe formatieplaatsen niet in alle gevallen van dezelfde uitgangspunten zijn vertrokken, waardoor erbij de defi nitieve vaststelling van het nieuwe be leid nog veranderingen kunnen optre den. In de knel Het merendeel van de woordvoerders van de instellingen laat zich in ongun stige zin uit over de plannen van staatssecretaris Wallis de Vries. Van verschillende kanten wordt opge merkt dat de uitvoering van het AMW in Zeeland danig in de knel kan komen, zowel voor wat betreft de individuele hulpverlening als de meer project gerichte hulpverlening. Ook wordt ge vreesd voor een overbelasting van de overblijvende maatschappelijk wer kenden. Een minderheid van de woordvoerders wil de CRM-plannen niet zonder meer afkeuren, al worden kanttekeningen geplaatst bij de wijze waarop de berekening van de for matieplannen tot stand komt. De in stellingen, die provinciaal verenigd zijn in de Veraz, hebben zich inmiddels gezamenlijk over de toekomstige toe stand beraden. Daaruit is geen eens- luidendprovinciaal standpunt tevoor schijn gekomen. De dienstverlening vanuit het alge meen maatschappelijk werk zal nood gedwongen in gevaar komen. Zeker het uitgangspunt dat het algemeen maat schappelijk werk een basisvoorziening voor iedereen moet zijn, komt door het nieuwe formatieplaatsenbeleid in de knel", zegt directeur J. H. Stoutjesdijk van de federatie maatschappelijke dienstverlening Noord-Zeeland. Hij be schouwt een aantal van 5 maat schappelijk werkenden in het werkge bied (Schouwen-Duiveland, Tholen en Sint-Philipsland) als een erg minimale bezetting. De heer Stoutjesdijk vreest dat bepaalde activiteiten -zoals bij voorbeeld een pas ingezette week- eindedienstr door de beperking op de personele bezetting teruggedraaid moeten worden. Leidinggevend maat schappelijk werkende J. Spek van de stichting voor maatschappelijk werk en gezinsverzorging op het platteland van Walcheren wijst er eveneens op dat men aan een aantal zaken niet meer zal toekomen. ,.I- verwacht ook dat de in dividuele hulpverlening minder effect zal kunnen opleveren. Je zult de lichte re situaties sneller moeten laten schie ten", aldus de heer Spek. „Het is naar twee kanten ongunstig: in de richting van de cliënt en in de richting van de maatschappelijk werkenden" Hij hoopt overigens dat de vaststelling van de nieuwe formatieplaatsen-verdeling een einde zal maken aan de heersende onderbezetting bij zijn stichting in het kader van het "afwacht-beleid" wordt er al langere tijd met (ook in de nieuwe situatie) te weinig maatschappelijk werkenden gewerkt. Directeur P P J den Boer van het Sociaal Centrum maakt duidelijk dat voor "zijn" instel ling hetzelfde geldt „Wij gaan organiek van 5 naar 4.7 plaatsen. We denken dat we niet vooruit en niet achteruit zullen Sndeloze discussies zijn mogelijk over de voordelen van 't ene merk caravan en ^adelen van een ander Maar over Tabbert is iedere caravankenner het eens 'lopprodukt van Europa's voornaamste caravanbouwer. Koninklijke klasse' '"ui! superieur in Techniek, ontwerp, veiligheid, comfort en service. En de «i'ondiging van een nieuw tijdperk in caravanbouw: het breedspoor veilig- '"dschassis' Mag uw dealer trots zijn met zo'n merk in z'n showroom? Loop ''"(blijvend binnen bij PAUL KRUGER B V. Alleen dealer voor geheel Zeeland. Pres. Rooseveltlaan 745. Vlissingen. Tel (01184) 12008 gaan", vertelt de heer Den Boer „Wel hopen we dat de bijna één jaar be staande vacature eindelijk vervuld mag worden. Voor het Sociaal Centrum verwachten we in eerste aanleg geen grote problemen wanneer de plannen van CRM doorgaan Maar in de hele re gio Noord- en Zuid-Beveland zal het nieuwe beleid wel merkbaar worden, omdat het totale aantal maatschappe lijk werkenden van Sociaal Centrum en PMD achteruit zal gaan Onverkwikkelijk Directeur L. Horowitz van de stichting voor maatschappelijke dienstverlening in Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen om schrijft de CRM-plannen als een "groot probleem en een heel onverkwikkelijke zaak Hij zegt dat het team maat schappelijk werk met veel moeite het aanleggen van wachtlijsten heeft kun nen voorkomen. „Er zijn zaken die niet direct de individuele hulpverlening be treffen, die bij de vermindering van formatieplaatsen niet meer uitgevoerd kunnen worden. Ik denk onder meer aan uitbreiding van het ziekenhuis- maatschappelijk werk en het school- maatschappelijk werk", stelt de heer Horowitz. Hij benadrukt dat het alge meen maatschappelijk werk in feite een voor iedereen makkelijk bereikbare ba sisvoorziening zou moeten zijn „Dan moet je veel meer in wijken en kernen het AMW dichter bij de mensen bren gen, want er is nog een veel te grote drempel. Ik denk dat de activiteiten van het AMW veel verder moeten gaan dan tot nu toe. Maar daar komen we met het nieuwe formatiebeleid natuur lijk nooit aan toe", meent directeur Ho rowitz. Leidinggevend maatschappe lijk werkende A. M. Schelfhout van het centrum voor maatschappelijke dienstverlening in het land van Hulst zit op vrijwel dezelfde lijn als zijn Ter- neuzense collega „De indiyiduele hulpverleningen hebben we met kunst en vliegwerk kunnen geven. We moeten nu wel op de kortst mogelijke termijn de bestaande vacature kunnen vervul len, anders komen we echt in de knel De heer Schelfhout onderstreept dat het wegvallen van formatieplaatsen alleen maar ongunstige gevolgen heeft. „Ik ben bang dat we door deze terug draai nooit verder zullen komen dan achter de feiten aanhollen aldus de heer Schelfhout „Preventief kunnen we totaal mets meer doen" Genuanceerd Directeur J. F. M. J. Scheffers van de stichting voor maatschappelijke dienstverlening Walcheren staat niet bij voorbaat afwijzend tegenover de nieuwe maatregelen. „Er zitten zowel reèle als geen reële kanten aan", zegt hij. De heer Scheffers vindt de terug gang van het provinciale aantal for matieplaatsen genuanceerd benaderd moet worden. Ook directeur J ten Zijthof van de stichting voor maatschappelijke dienstverlening in West-Zeeuwsch- Vlaanderen is voorzichtig in zijn beoordeling van de toekomst: „Wij zit ten in een specifieke regio met weinig tweede lijns-voorzieningen. Dat geeft extra werk. Op het eerste gezicht ver wacht ik voor onze instelling geen grote problemen" De heer Ten Zythof ves tigt er de aandacht op dat de Zeeuwse situatie in het algemeen niet onder het landelijke gemiddelde zal komen, wan neer staatssecretaris Wallis de Vnes zijn plannen ongewijzigd doorzet. Hij herinnert voorts aan de plannen voor de decentralisatie van het welzijns werk. waarbij ook de maatschappelijke dienstverlening betrokken zal worden „De vraag is of dan het algemeen maat schappelijk werk als basisvoorziening gehonoreerd kan worden. De bevolking zal daar een fikse inbreng in gaan krij gen". stelt de heer Ten Zijthof. Direc teur J. G. Lodder van de protestants interkerkelijke stichting voor maat schappelijke dienstverlening in Zuid en Noord-Beveland twijfelt ook aan het functioneren van het algemeen maat schappelijk werk als basisvoorziening. „Ik heb de neiging om te zeggen als de huidige situatie in Zeeland zo blijft of naar boven afgerond wordt, dan zitten we toch wel op een soort minimum", betoogt de heer Lodder „Maar wij heb ben ons op dit moment niet al te pes simistisch opgesteld: de definitieve be slissing van CRM moet afgewacht wor den VERKOOP en SERVICE AUTO-HENDRIKS Westwal 25 GOES 01100-16210 VLISSINGEN - „De directie van Total in Vlissingen heeft de bezwaren inge zien van de vakbonden tegen het uit besteden van werk aan koppelbazen en zal daarover beraden." Dit zegt H. Bij vank, districlsbestuurder van de In dustriebond FNV naar aanleiding van een artikel over kuppelbaaspraktijken in het weekblad WIK De Vakbonden willen een garantie voor de werkgele genheid van 200 eigen mensen van To tal en de 70 arbeidsplaatsen van de koppelbazen. Met name het onder houdswerk, dat via de firma Mourik uit Spijkenisse bij Nolpa GMBH in SpijTenisse is aanbesteed moet vol gens de bonden bij Total worden on dergebracht. Volgens het weekblad WIK van de In dustriebond FNV doen zich bij kop- Vragen over de verkeerssituatie in Heikant MIDDELBURG - Hel CDA-statenlid mevrouw H. Remijn-De Badts heeft gedeputeerde staten van Zeeland vra gen gesteld over de verkeerssituatie op hel punt Nieuwe Kliestraat te Heikant Zij vraagt het college bij het water schap Hulster Ambacht te bevorderen dat er geen verkeerssituaties worden geschapen, die de veiligheid in gevaar brengen. Mevrouw Remyn-De Badts wijst erop. dat in de districtsvergadering van het waterschap te Heikant gewezen is op de gevaarlijke situatie op dit punt. Die is - zo is toen gesteld - ontstaan doordat belemmeringen 7j)n aangebracht om de snelheid omlaag te Kalen, maar er is achterwege gelaten om de bocht af doende te beschermen. Zij-wijst erop, dat er op 5 maart ter plekke een onge luk gebeurde en dat de dag daarna schrikhekken en bermplaatjes zijn aangebracht pelbazen praktijken voor, die niet pas sen in moderne arbeidsverhoudingen Het bedrijf Nolpa GmbH zegt volgens WIK in een brief aan alle werknemers in de toekomst meer inzet te verwachten, ook bij het verrichten van overwerk Wie pertinent bij storing of in het be- Niet alle Zeeuwse ambulance-auto's voldoen aan eisen MIDDELBURG - Niet alle ambulance auto's van de in Zeeland opererende ambulance-diensten voldoen op alle punten aan de wettelijke eisen. In en kele gevallen geldt dat de eisen die worden gesteld aan het begeleidend personeel, in enkele gevallen is er ook sprake van „knelpunten" op het stuk van de paraatheid binnen een kwartier ter plekke zijn De kwestie van het begeleidend personeel is in studie bij de geneeskundige inspectie, de „pa raatheids-eisen" worden bekeken in de adviescommissie ambulance-vervoer. Gedeputeerde staten van Zeeland zeg gen dat in antwoord op vragen van het WD-statenlid J.G van Zwieten Het college laat welen, dat men er nog steeds van uitgaat, dat - gegeven een lydige levering van de apparatuur medio 1979 de centrale posten voot ambulancevervoer in Terneuzen en Goes operationeel zullen zijn „Naai onze mening zullen beide centrale pos ten in onze provincie op doelmatige wijze worden ingericht." zo zegt het college. Aan de uitrustlngseisen van de am bulance-auto's kan nog niet in alle ge vallen worden voldaan, aldus gs. Zij la ten weten, dat dit naar het oordeel van de geneeskundig inspecteur geen be letsel hoeft te vormen voor het func tioneren van de wagens. „De verwach ting is gewettigd, dat medio 1979 alle alsdan aanwezige ambulance-auto's voldoen aan de wettelijke voorschrif ten." UITSPRAAK KROON: i Van onze Haagse redacteuri DEN HAAG - De Kroon vindt dat mi- lieuhinderlijke bedrijven niet dichter dan vijf kilometer van woongebieden mogen worden gevestigd. Zij heeft dit oordeel geveld over het bestem mingsplan Maasvlakte, dat door de gemeenteraad van Rotterdam was vastgesteld. De kroonuitspraak kan gevolgen hebben voor de afstand tus sen woongebieden en industrieën in het Zeeuwse Sloegebied. Enige maanden geleden wilde de Kroon zich op formele gronden niet uitspreken uvei de gewenste afstand van in dit ge val de Borselse kern Nieuwdorp tot de dlchtstbij gelegen industrieën, omdat er een bestemmingsplan in voorberei ding is dat het gehele Sloegebied om vat. De kroonuitspraak over het bestem mingsplan Maasvlakte, waarbij de oor spronkelijke afstand van 3,5 kilomeier van milieuhinderlijke bedrijven tot Oostvoome en Hoek van Holland werd vergroot tot 5 kilometer, kan op die manier voor jurisprudentie zorgen met geldingskracht voor het Zeeuwse Sloegebied. Een va7i de oprichters van de sur/club op de Braakmankreek ECONOMISCHE CONTROLEDIENST INGESCHAKELD HOEK - De Zeeuws-Vlaamse windsurfers hebben de economi sche controledienst in Den Bosch ingeschakeld om een maatre gel van het watersportcentrum 'Isabella' aan de Braakman te rug te draaien. De 'zeilplankvaarders' werden onlangs gecon fronteerd met een tariefsverhoging van ruim honderd procent. Zij voelden daar niets voor en klommen in de pen. Verschillende raadsleden (van Sas van Gent en Terneuzen), het waterscahp 'De Verenigde Braakmanpolders' en het recreatieschap 'De Braak man' kregen een brief. gebruikmaken vun een opslagloods Onlangs kregen de surfers te horen dat de tarieven drastisch werden verhoogd. Het havengeld werd opgetrokken tot 115 gulden, het vaargeld werd 19 gul den. terwijl er bovendien nogeens 18 procent BTW bij moest worden opge teld In totaal zouden de plank vaar- ders' komend seizoen 154 gulden moe ten betalen. 'Wij vinden vooral die ver hoging van het havengeld onlogisch en zelfs onredelijk', zegt een woordvoer ster 'Wat zullen wy 115 gulden aan ha vengeld moeten betalen voor die paar Enkele tientallen surfers besloten en kele weken geleden een vereniging op te richten Op 10 april worden de defini tieve beslissingen genomen Een woordvoerster van de club-in-oprich ting- We hebben nu een man of twintig, maar het zullen er uiteindelijk wel zo n vijfendertig worden De surfers maken zich boos over de. naar hun mening, onredelyke verho gingen waarmee zij voor het komende seizoen zijn geconfronteerd Vorig jaar dienden zij 75 gulden neer te tellen. Voor dat bedrag mochten zij dan ook minuten, die wy nodig hebben om op en van onze plank te stappen. Bovendien schort er heel wat aan de accommoda tie' De windsurfers zijn bovendien niet bijster gelukkig met de maatregel om op 1 september het waterpeil van de Braakmankreek te verlagen. De woordvoerster 'Nu wordt wel gewerkt aan het uitdiepen van de kreek, maar dan zitten we toch weer maanden met die buizen Trouwens, het waterschap kan beschikken over een gloednieuwe sluis by Dow Wanneer men dat wenst kan het waterpeil worden gewijzigd Waarom zou men zich dan nog - zuiver ambtelijk - aan die datum van 1 sep tember houden' Verbod. De surfers, die overigens ook boos zijn over de maatregel van de gemeente Oostburg om het gebruik van surf planken lussen Breskens en Cadzand te verbieden (Oostburg kan binnnkort een brief verwachten), hebben de eco nomische controledienst inge- lang van het bearyi geen overwerk wil maken wordt volgens het weekblad verwacht voor een gesprek of zonodig moeten zij naar ander werk omkijken. Chantage „Pure chantage," zegt districts bestuurder H. Bijvank van de Indu striebond FNV. in zijn reactie op deze houding van Nolpa. Een directie kan haar werknemers volgens hem niet al tijd verplichten om over tc werken. Dat zou alleen bij overmachtssituaties het geval zijn. „Anders verlangen wij ook geen over werk," zegt de heer G. Soldaat van Nol pa. „Er zijn diverse misverstanden ont staan naar aanleiding van een door mij geschreven brief, die niet voor de hele ploeg bedoeld was, maar voor enkelen, die pertinent weigeren overwerk te ver richten. Ook bij overmachtssituaties, waarby gevaar voor het milieu be staat." aldus de heer Soldaat. schakeld. Zij willen weieens precies weten of die verhoging met 100 procent wel is toegestaan. Van het recreatieschap kan men bin nen enkele dagen een antwoord ver wachten op de brief over de hoogte van het vaargeld Maar beheerder A. den Ouden van het watersportcentrum Isabella' heeft minder begrip voor de argumenten van de surfers Kijk. het is natuurlijk een halve zeilboot. Vorig jaar zijn we gestart met een, zeg maar, be- gintariet" en uiteindelijk bleek dat we veel lager zaten dan de tarieven, die door economische zaken waren goedgekeurd. Als die mensen nu zo moeilijk doen over die verhoging, moe ten ze in plaats van een seizoenkaart per dag betalen Dan zijn ze per keer 6,65 kwijl Beheerder Den Ouden verzekert dat Isabella de verhoging met economi sche zaken heeft doorgesproken. 'Weet u wat het is', merkt Den Ouden tenslot te op. 'die mensen willen niets betalen en toch varen. Die denken dat het water van hen is. Maar zo is het niet Slot van pagina 1 mogelijk, omdat potentiële investeer ders worden afgeschrikt Daarnaast is er echter ook een hiaat in het manage ment en public relations' Om het voortbestaan van het vliegveld zeker te stellen zou het dagelijks bestuur van de stichting meer armslag en mogelijkhe den moeten hebben om een verant woorde exploitatie te voeren. Naast de functies van voorzitter, secretaris en penningmeester zouden twee be stuursleden speciaal belast moeten worden met de dagelijkse leiding van de exploitatie en ontplooiing van het vliegveld. Bovenstaande maatregelen worden door de vllegveldcommissie 'minimaal' genoemd. Een beter alternatief zou zijn de aanstelling van een betaalde func tionaris. die de operationale en prakti sche zaken van exploitatie voor zyn re kening zou moeten nemen. Maar zoals gezegd, volgens de vllegveldcommissie moet een afdoende oplossing voor het behoud van het vliegveld worden ge zocht in de oprichting van een NV. „Een keuze uit de mogelijkheden rekenen wij echter niet tot onze taak", zegt de commissie aan het slot van de aanbe velingen. Wel verklaart de commissie! zich bereid een conceptplan voor de op richting van een NV tot exploitatie van het vliegveld Midden-Zeeland nader uit te werken. Halve eeuw „Anno 1979 de weg door de lucht van en naar Zeeland afsluiten, betekent de klok een halve eeuw terugzetten". De vliegveldcommissie meent dat het vliegveld met name uit veiligheids-en milieubeschermende overwegingen en algemeen maatschappelijke belangen behouden moet blijven. „Sluiting van het veld betekent een verarming en verschraling van menig maatschappelijk gebeuren in Zeeland. Als de erftiachtverhoging wordt door- gevoerd.is dat de genadeslag. De Dienst der Domeinen handelt daarmee in stryd met het algemeen belang", al dus de opstellers in het rapport. „De Domeinen zou moet afeien van elke vorm van pachtverhoging. omdat in het verleden steeds te veel is betaald Het vliegveld Midden-Zeeland is vol gens de vliegveldcommissie mede van belang voor de infrastructurele voor zieningen en het behoud en scheppen van werkgelegenheid, terwijl ook eco nomische belangen een duidelijke rol meespelen „Handel en industrie on derkennen het belang van het vliegveld. Dat blykt duidelijk uit het velenen van financiële steun bij de tot standkoming ervan" Tenslotte wijst het rapport op de piogelykheden van hulpverlening, verkeerscontrole, inter nationale contacten en actieve en pas sieve recreatie. Sectie Cultuur van ZCR vergadert MIDDELBURG - De sectie cultuur behoud van de Zeeuwse Culturele Raad houdt woensdag 28 maart een vergade ring in het gebouw van de Stichting Zeeland aan de Dam te Middelburg De vergadering, die 's middags om 14 00 uur begint, behandelt onder meer de nota „Naar een volwaardig Zeeuws Biologisch Museum," een verslag over de stand van zaken van de werkgroep museumbeleid en een tweetal subsi dieverzoeken, te weten van de Stich-, ting Delta-Cultureel te Veere voor het houden van een jaarlykse tentoon stelling in de Grote Kerk. en van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij (ZLM) voor het verwezelijken van een landbouwmuseum voor Zuid-West Ne derland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 7