Zierikzee verhoogt bijdrage voor ziekenhuis van 8,- naar 20,- Nieuw orgel kerk Kapelle-Biezelinge Bouwbedrijf te Oosterland verhuist naar industrieterrein Belgische watersporter kwam boom kade in Goes vervangen „Met fusie grafische bonden op de goede weg" ZATERDAG 21 MAART 1979 WISSEL SCHOUWEN BEDRAG PER INWONER AANZIENLIJK OMHOOG VOOR OPVANGEN VAN EXPLOITATIETEKORT ZIERIKZEE- De gemeenteraad van Zierikzee heeft donderdagavond be sloten de bijdrage per inwoner aan het Rode Kruis-ziekenhuis te Zierikzee te verhogen van 8,tot 20,- per jaar. Het exploitatieverlies van het ziekenhuis bedraagt over 1978 ƒ930.376,-, wat neerkomt op 35,- per inwoner. Bur gemeester Th. H. de Meester zei na te willen gaan of het mogelijk is, zoals raadslid R, Saijers (pvda) voorstelde, op de gemeentelijke begroting een re serve te kweken om de toenemende exploitatietekorten van het zieken huis enigszins te kunnen opvangen. In de raadsvergadering pleitte PvdA- Eractievoorzitter J. Groen, naar aanlei- van een verslag van de mu seumcommissie, voor handhaving van de huidige vestiging van het Maritiem museum in de Noordhavenpoort. De museumcommissie overweegt name lijk de collectie scheepsmodellen en schilderijen over te brengen naar het Gravensteen. De commissie vindt de si tuatie in de Noordhavenpoort minder geschikt voor het in goede staat houden van de collectie. De heer Groen zei dat Schaakkampioenen bij de jeugd eindelijk bekend VLISSINGEN - Na een lange periode van voorrondes, finales, uitstel en ver schuivingen binnen de competitie zijn eindelijk de Zeeuwse jeugdschaak- kampioenen bekend. In de A-categorie werd dat Helmut Cardon uit Sas van Gent, bij de B-categorie Johan de Wolf uit Middelburg en bij de C-categorie Erik Janse uit Middelburg. Vooral in de B-categorie is de strijd hard en spannend geweest. Johan de Wolf veroverde de titel door meer seerstandspunten dan Marnise van der Zalm uit Sas van Gent. De uitslag in de A-categorie (tot 20 jaar): 1 Helmut Cardon 4,5 pnt.. 2 Henk Massink, ïhssingen 3,5; 3 Eric Brouwer. Vlissingcn 3.5: Freddie Kayser. Vlissingen 2,5; 5 Martin de Salt, Vlissingen 2,5; 6 Rudie de Smit. Vlis- Ègen 2,5 3-categorie (tot 16 jaar); 1 Johan de Wolf. 4 p; IMamlse van der Zalm, 4; 3 Eelco Haak. Middelburg 3.5; 4 Nicolas van Noorden, Mid- fielburg 3; 5 Roland van Oorschot, Vlissingen 1. Ceatcgorle (tot 13 jaar): 1 Eric Janse 3,5 p.; 2 Peter Hoverstadt, Temeuzen 3; 3 Noud Mar- piie, Sas van Gent 3: 4 Henk Willem van üveren, Middelburg 3:5 Antolne dieleman, ÏÏBtagen 2.5 Schaakcompetitie Zeeland voorbij 1USS1NGEN - Het seizoen 1978-1979 iade schaakcompetitie voor Zeeuwse tlubteams is grotendeels voorbij. Er op zaterdag 31 maart In Terneu- «n nog een promotiewedstrijd wor ld gespeeld tussen de kampioen van eerste klas Noord, Koudekerke en üevan de eerste klas Zuid, Temeuzen. 3e eindstanden zien er als volgt uit: sold klas: 1 Middelburg 114-51.2 Goes I Id- Hi, 3 Vlissingen 110-42,5; 4 SVWZVI10-31; 5 iirtkzee 16-31,5; 6 HWP H 4-34; 7 Middelburg 02-26,5; 8 Goes II 0-19. ItKlnszuld: 1 Temeuzen 112-39; 2 S. Landau. 123,5; 3 HWP IH 5-23; 4 Temeuzen H 4-17; 5 SVWZV B 1-9,5; 6 Hulst 0-0. Hlas Zuid; 1 HWP IV 12-36,5; 2 Temeuzen 38-32; 3 HWP V 4-19; 4 Temeuzen IV 0-8.5. ■'Klas noord; 1 Koudekerke 112-33,5:2 Vlls- cjen H 10-29.5: 3 DZD18-28,5:4 Koudeker- E-n 6-26,5:5 OostkapeUe 15-26,5:6 Zierikzee a >25,5; 7 Goes IH 4-23.5; 8 TOG 2-22,5. Midas noord: 1 Scheldeschaker I 10-31; 2 Vissingen IV 9-32.5; 3 Vlissingen IH 9-29,5:4 MD n 8-30,5; 5 Middelburg m 6-30,5; 6 hmperland 0-14. N Klas noord: 1 Koudekerke m 11-32; 2 OostkapeUe II6-27; 3 Koudekerke IV S-13; 4 Stheldeschaker H 2 -24. Si Scheldeschaker n 2 wedstrijdpunten In aaderlng gebracht wegens niet opkomen. Middelburg I mag als kampioen van de ÏSB deelnemen aan de promotie-wed- cijden van de KNSB. Als Middelburg ^moveert mogen de kampioenen van k eerste klassen naar de Zeeuwse teofdklas, zo niet dan promoveert de innaar van de promoite-wedstrijd toen Temeuzen I en Koudekerke I. te II, Hulst, TOG en Kamperland Jlien degraderen en als Koudekerke I Öt promoveert zal Goes IH ook deg- Jderen HWP IV, Scheldeschaker I en «idekerke IH promoveren. Sciioolschaakteam uit Middelburg •rekt zich terug jUSSINGEN - Het schaakvijftal van J Christelijke scholengemeenschap '«Ichcren uit Middelburg heeft zich •"{getrokken uit het nationale topiocnschap. Oorzaak hiervan is ••rerschil van mening met de natio- competitieleider voor het Ncdcr- schoolschaak A. Geilvoet. "troel heeft namelijk de eerste wed- "Htdie de Middelburgers met 3*2 in toerdam wonnen van het Spinoza- «un» omgezet in een 3-2 nederlaag. beslissing werd genomen na een van de Amsterdammers, dat de volgende dag mondeling werd Wtend omdat de vlag van de eerste fipelerHans Groffen een onderdeel Wn seconde eerder zou zijn geval- «n de zet was voltooid. De winst- van Groffer werd door deze be- dle mede gebaseerd was op een _jult de Amsterdamse ploeg, om- verlies. De Middelburgers na- v t niet omdat men de beslissing tus vond. Ten eerste is, volgens TO)urg, niets bewezen en ten J* k ^et Protest niet schriftelijk ™j«nd zoals het reglement voor- In niet en tevens werd het niet di- KeU£a ;ade wedstrijd gedaan. Dit alles '°°r ^amleider W. Prent, leraar toild Middelburgse scholengemeen- fH, aanleiding om, na ruggespraak e betrokken spelers, het team te- strekken. )sse- het zaak is voor deskundigen om de ge breken van het poortgebouw te onder zoeken. Hij vond het niet juist alleen aan de mogelijkheid van een verhuizing naar het Gravensteen te denken. Naar aanleiding van een verslag van de sportraad bracht de heer Saijers de wens naar voren sportverenigingen in de gelegenheid te stellen gebruik te maken van de sportvelden die aange legd worden bij de te bouwen nieuwe rijksscholengemeenschap en de tech nische school. Burgemeester De Mees ter zei daarop, dat de rector van de scholengemeenschap en de directeur van de lts afwijzend staan tegenover het ln gebruik geven van de sportvel den aan verenigingen. De voorzitter beloofde de heer Saijers evenwel na te zullen gaan wat de mogelijkheden en eventuele voorschriften van het minis terie zijn. Plaatselijke verenigingen zullen wel gebruik mogen maken van de nieuwe gymnastiekzalen bij de scholen. De heer De Meester deelde voorts in de vergadering mee, dat de vereniging van burgemeesters, wethouders en secreta rissen op Schouwen-Duiveland en St. Philipsland onlangs heeft besloten van alle vergaderingen verslag uit te bren gen aan de raadsleden. Evenals een jaar geleden besloot de raad te verklaren, dat de wijziging van de bestemmingsplannen Malta 1 en Malta 2 wordt voorbereid. Het voorbe- reidingsbesluit moest opnieuw geno men worden, omdat het ontwerp van het plan niet binnen een jaar na dag tekening ter inzage was gelegd. Raads lid Saijers en ook de heer W. F. Spren- gelmeijer (reformatorische unie) maak ten bezwaar tegen het feit, dat er het afgelopen jaar geen vorderingen zijn gemaakt. Burgemeester De Meester zei dat .er geen enkele haast is met de be stemmingsplannen Malta 1 en 2. „Het gaat om formale wijzigingen. Meer dringende zaken gingen voor. Er zijn geen belangen geschaad", aldus de voorzitter. Wethouder W. den Boer ver klaarde dat het uitstel mede een gevolg was van de beslissing van de raad een proef te nemen met de inrichting van woonerven in Poortambacht. De heer Saijers stelde, dat thans aan de be stemmingsplannen prioriteit moet worden verleend. Vergunning Met de stem van de heer Saijers tegen besloot de raad een vergunning te ver lenen aan Zuidervaart Vastgoed Maat schappij voor het maken van een uit bouw aan de achterzijde van het pand Havenplein 3. B en w hadden in eerste instantie geweigerd een bouwvergun ning te verlenen. Naar aanleiding van een beroepschrift van de exploita tiemaatschappij was de commissie publieke werken evenwel tot de con clusie gekomen, dat de vergunning alsnog behoort te worden verleend. Zuidervaart Vastgoed meende name lijk aan te kunnen tonen, dat het dage lijks bestuur van de gemeente de ver wachting had gewekt, dat de bouw zou worden toegestaan. PvdA-fractievoor zitter Groen betreurde het. dat als ge volg van een onzorgvuldige formulering in brieven van de gemeente bepaalde verwachtingen kunnen ontstaan. De heer Saijers stemde tegen, in de me ning, dat de verwachtingen, op grond waarvan Zuidervaart Vastgoed be zwaar maakte, juridisch best aange vochten kunnen worden. In de PZC van vrijdag is overigens ten onrechte gemeld, dat de heer Saijers tegen het voorstel stemde om aan be langstellenden bij openbare commis sievergaderingen spreekrecht te verle nen. Zowel de PvdA- als de /VD-fractie sprak zich onverdeeld uit voor het recht van het publiek bij commissievergade ringen het woord te voeren. Zoals ge meld gaan zeven van de dertien vaste raadscommissies in het openbaar ver gaderen. Openbaar worden de vergade ringen van de commissies voor finan ciën, voor sport en volksgezondheid, voor publieke werken, voor onderwijs, jeugd en jongerenwerk, voor midden standszaken. voor landbouw, visserij en jacht en voor verkeer MECHANISCH ORGEL 75.000,- KAPELLE - De christelijke gerefor meerde kerk van Kapelle-Biezelinge neemt vandaag, zaterdag, een geheel nieuw orgel in gebruik. Het oude orgel, een pneumatisch instrument uit 1936, was geheel versleten. Het is vervangen door een mechanisch orgel van de fir ma Blank uit Herwijnen. Deze firma heeft als uitgangspunt de Nederlandse orgelcultuur van het begin van de achttiende eeuw. Vormgeving en klank van het nieuwe orgel in de chris telijke gereformeerde kerk zijn der halve helemaal geinspireerd op deze bloeiperiode van de orgelbouw. Het nieuwe orgel heeft ongeveer 75.U00 gekost. Het instrument heeft de volgende dispositie: Hoofdwerk; prestant 8', gedekt 8', octaaf 4', roerfluit 4'. octaaf 2', mixtuur 4 st, cornet 5 st.disc. tremulant. Pedaal: trompet 8', pedaalkoppel. Het instrument wordt tijdens een samenzang en een bespeling ingespeeld door Kees van Eersel - or ganist van de Grote Kerk te Goes - die als adviseur bij de orgelbouw betrok ken was. De heer B. Blank verzorgt een korte toelichting. De leiding van de sa menkomst is in handen van dominee Compagner, tot voor kort voorganger van de christelijk gereformeerde kerk te Kapelle-Biezelinge. De samenkomst begint om 17.30 uur. Zeeuwse schaaktitel naar school Kapelle VLISSINGEN - Het vijftal van de openbare bassisschool 'De Maalhoek' uit Kapelle is na een vinnige strijd schaakkampioen van Zeelanti gewor den. De grote doorbraak kwam pas in de voorlaatste ronde toen de grootste tegenstrever, de Pieter Louwer- seschool uit Souburg, met het kleinst mogelijk verschil (3-2) werd verslagen. Door deze nederlaag waren de Soubur gers dusdanig aangeslagen dat ook de laatste wedstrijd werd verloren en ze op de derde plaats eindigden. Tweede werd de Prins Willem Alexanderschool uit Temeuzen. Het winnende team van de Maalhoekschool. dat nu het recht heeft mee te doen aan het nationale kampioenschap in Utrecht, werd ge vormd door Marie Roovers, Alexander van Eenennaam, Yas Meenken. Piet Eversdfik en Jeroen Buysrogge. De complete uitslag van het toernooi dat door de schaakclub Vlissingen werd georga niseerd is als volgt; 1 De Maalhoek, Kapelle 18 matchpunten en 38 bordpunten. 2 Prins Willem Alexanderschool, Temeuzen 16-32; 3 Pieter Louwerse school. Souburg 14-29.5 4 Paauwenburgschool. Vlissingen 10-21.5 5 Prins Willem van Orapjeschoolp Temeuzen 9-25,5, 6 De Valckenburcht. Sas van Gent, 6-21; 7 Stamperiusschool. Wilhelminadorp 6-15.5; 8 Christelijke Nationale school. Koudekerk 5-15,5; 9 De Warande. Axel 5-13,5; 10 De Schans, Baarland 1-13. OUD-VOSSEMEER - De volleybalp rogramma's voor de Oudvossèmeerse volleybalverenigingen 'Amigos zijn: dames: Amigosl-Block 2; heren: WR- Amigos 1-Amigos 2; De Schalm Amigos 3-Meilustl. IN KORTE TIJD ZEER STERK GEGROEID LOODSEN WORDEN IN EIGEN BEHEER GEBOUWD OOSTERLAND - Bouwbedrijf en han delsonderneming J. P. Boogert te Oos terland wordt deze zomer verplaatst van de Lange Dreef naar het Industrie terrein. Het bedrijf bouwt in eigen be heer bij dc Wilgenweg op het Indu strieterrein twee grote bedrijfslood- sen. Het is dc bedoeling het nieuwe complex voor de bouwvakvakantie in gebruik te nemen. De activiteiten van de Öosterlandse bouw- en handelsonderneming zfjn de laatste jaren zeer toegenomen. Na vijf tien jaar te hebben gewerkt, als tim merman begon de heer Boogert in april 1968 een eigen bedrijfje aan de Lange Dreef. Dc opening van een winkel voor ijzerwaren, gereedschappen, bouwma terialen, keukens en doe-het-zelf-ar- tikelen was een initiatief dat veel heeft bijgedragen aan de, voorspoedige ont- GOES - De heer W. van den Eynde uit Antwerpen heeft de schuld vereffend die hij met de gemeente Goes had. De Belg had vorig jaar toen hij met zijn jacht in de Goese aanloophaven ma noeuvreerde een boom op de Grote Kade beschadigd. Vrijdagavond kwam hij een nieuwe aanbieden. Sa men met het dagelijks bestuur van de gemeente plantte hij de nieuwe boom pal naast de stronk van de inmiddels omgezaagde aangevaren boom. Wijselijk pas nadat de boom (.een Ui- mus Hollandica 'Commelin' ofwel een gewone Hollandse iep) stevig m de grond stond vertelde burgemeester mr F. G. A. Huber de heer Van den Eynde dat de door de aanvaring ontstane be schadiging met de reden is geweest waarom de oude boom is omgezaagd. Die boom was toch al ziek. De gemeen te en de bewoners van de kaden waren eigenlijk wel blij met de beschadiging, want die vormde een mooie aanleiding om de zieke boom te verwijderen. Overigens had Van den Eynde op zijn beurt de gemeente in d e maling ge nomen. Hij had de afdeling beplantin gen laten weten dat hij met een flinke boom zou komen. Mensen van beplan tingen hadden dan ook een fors gat gegraven, ze hadden zich wel wat moeite kunnen besparen, want de uit België meegevoerde iep bleek niets groter te zijn dan de bomen die mees tal in nieuwbouwwijken worden aan geplant. „Het is eigenlijk niet veel meer dan de tak die van de oude boom afgevaren is", moest W. J. J de Ko ning, chef van de afdeling beplantin gen, constateren. Het gegraven gat had dan ook een flink stuk kleiner kunnen zijn. De heer Van den Eynde verklaarde toen de boom op zijn plaats stond dat hij blij was nu weer zonder schuldgevoelens in Goes te kunnen komen. Foto: De heer Van den Eynde bjj de juist geplante boom. HOOFDBESTUURDER P. VAN BUUL wikkeling Het eenmansbedrijfje ont wikkelde zich tot een onderneming met 30 medewerkers. Omdat er een einde kwam aan de mo gelijkheden aan de Lange Dreef nog verder uit te breiden, besloot de heer Boogert een nieuwe vestiging te bou wen op het Industrieterrein. In de nieuwe loodsen komen een showroom, een winkel, een machinale tim merwerkplaats. twee kantoren en ma gazijnen met een totale vloerop pervlakte van 2.500 vierkante meter GOES - „De sinds 1 januari 1979 inge stelde federatie tussen de grafische bond van het NKV en de Algemeen Ne derlandse Grafische Bond (ANGB) toont aan dat we op de goede weg zijn. Zeker op landelijk niveau stemt de samenwerking tot grote tevredenheid. Op plaatselijk niveau levert het tot stand brengen van een federatie soms nog wat moeilijkheden". Dit zei de heer P. van Buul, hoofdbestuurder en vertegenwoordiger van de Federatie Druk en Papier, vrijdagavond op de jaarvergadering van de grafische bond van het NKV afdeling Midden-Zeeland te Goes. „Op plaatselijk niveau zullen alle leden bij de federatie-vorming betrokken moeten worden. Van belang is ook dat de bonden voorlopig zelfstandig blijven bestaan. Wel dient er een gezamenlijk afdelingsbestuur te komen In Zeeland Schieting voor bejaarden 's-Heeren- hoek 's-HEERENHOEK - De schieting voor bejaarden te 's-Heerenhoek werd ge houden bij de heer C.Raats. Aan de schieting werd door 26 schutters deel genomen. De uitslag is: eerste hoofdvo gel C.v.Weele van 'Juliana' uit Oude- lande; tweede hoofdvogel J. Rijk van Vrye 'Schutters' uit 's-Heerenhoek: eerste zijvogel A.v.d.Dries van 'Vrije Schutters'; tweede zijvogel J.Rijk van 'Vrije Schutters'; derde zij vogel J Rentmeester van 'Vios' uit 's-Heeren hoek: vierde zij vogel A .v 't Westeinde van 'Willem Teil' uit Ovezande: eerste kal P.Pantus van 'Zeelandia' uit Ove zande; tweede kal J.Rijk van "Vrije Schutters' uit 's-Heerenhoek; derde kal C. Remijn van 'Spes Nostra" uit Ove zande; vierde kal W.Geys van 'Soranus' uitHeinkenszand; Meeste kleine vogels H Koens van 'Spes Nostra' uit Ovezan de. 12 vogels; De vliegende vogelprijzen waren voor C. Steenbakker van 'Vic toria' uit Kwadendamme en H. Koens van 'Spes Nostra' uit Ovezande. De vol gende schieting is op dinsdag 3 april. zijn hierover al geruime tijd besprekin gen over gaande, die vooruitzichten ge ven op een goede samenwerking tussen de grafische bond NKV en de ANGB". aldus de heer Van Buul. De heer R. Tilborg ging nog wat verder in op de moeilijkheden op plaatselijk gebied bij de federatie-vorming Met name het verschillende ledental en de niet corresponderende begrenzingen, zorgen, naar de mening van de heer Til borg, voor de problemen, Tevens vond hij dat de federatie-vorming niet vanuit de top gedirigeerd moet worden. Op de ze vergadering huldigde de voorzitter van de afdeling, de heer J Prent, twee jubilarissen. De heren K G. Prent en A. A. Konst zijn 25 jaar lid van de grafische bond. Namens het bestuur overhan digde de voorzitter de heren een ge schenkenbon Namens het honds- bestuur speldde de heer P. van Buul de jubilarissen de NKV-speld op. Hij dankte de heren voor hun trouwe lid maatschap en hun activiteiten, die zij voor de bond hebben verricht. Raad Goes houdt een excursie in eigen gemeente GOES - De gemeenteraad van Goes maakt vrijdag 27 april de jaarlijkse tocht langs een aantal interessante objecten in de gemeente. Nadat het ge zelschap zich om 13.30 uur verzameld heeft in het stadskantoor worden ach tereenvolgens bezichtigd; het manhuis- weeshuiscomplex, de muziekschool, woningbouwcomplexen in de.Goese Polder II. het recreatiegebied Scheiphoek bij Wolphaartsdljk. de Ring-van Oud-Sabblnge en het voor- maligé gemeentehuis van Wolphaarts- dijk de Griffioen. Halverwege de mid dag wordt gepauzeerd in het gebouw van de watersportvereniging Wol phaartsdljk. De excursie is om 18.00 uur afgelopen. GOES - Dinsdag 17 april komen de ver tegenwoordigers van de gemeentelijke overheid en het bedrijfsleven in Goes bij elkaar op de maandelijkse con tactbijeenkomst. Dokter S. Wartena. directeur van de re gionale bedrijfsgezondheidszorg en de plaats van zijn dienst daarin. De in aanbouw zijnde nieuwe vestiging van het bouwbedrijf J. P. Boogert op het industrieterrein te Oosterland. School voor heao Vlissingen Voor de met ingang van 1 augustus 1979 te starten school voor hoger economisch en administratief on derwijs wordt gevraagd een adjunkt-directeur De adjunkt-directeur zal verantwoor delijk zijn voor de onderwijskundige opbouw van de school en van hem wordt enthousiasme gevraagd om deze voor Zeeland nieuwe opleiding tot ontwikkeling te brengen. Vereist is een eerste graads onder wijsbevoegdheid in de economisch/ administratieve richting (drs. of mo- economie). De school zal worden gehuisvest in hetzelfde gebouw als de hogere tech nische school en de school voor fy siotherapie en daarmede nauw sa menwerken. Sollicitaties worden gaarne tegemoetgezien door het bestuur van de Stichting Samen werkingsverband Zeeuws hoger beroepson derwijs. Edisonweg 4, Vlissingen, tel. 01184- 65100. van meer dan 60 gebruikte auto's in de VEILINGHALLEN TE MIDDELBURG op vrijdag 30 en zaterdag 31 maart a.s. door de Forddealers van Walcheren AUTOBEDRIJF JOOSSE, VLISSINGEN M. DE DREU CO. B.V.. MIDDELBURG Zeer actief persoon zoekt op korte termijn een betrek king, waar jarenlange zelfstandig heid een voordeel kan zijn en de volgende kennis en ervaring kan worden ingezet. Staatspraktijkdiploma SPD, ver dere boekhouddiploma's, schrif- terlijke en mondelinge beheersing der moderne talen, en kennis van enige andere talen. Verkoopervaring, in het bezit van alle rijbewijzen Gedacht wordt aan bedrijfsleider, leider bijkantoor, depot, onderhouden buiten landse relaties of iets van dien aard, depot ook elke andere aanbieding zal gaarne overwogen worden. Brieven o. nr. 185 bur. ZPC, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 51