Opslag chemicaliën zwembad Sas van Gent moet veiliger Geen bezwaar tegen huisvesting gemeente Sas in De Vlaanderen B. en w. Sas van Gent weerleggen kritiek Incomplete stukken Burgemeester reikte prijzen van tekenwedstrijd Sas van Gent uit Felle kritiek van schoolraad Terneuzen op de burgemeester Orgel Grote Kerk in Terneuzen dringend aan restauratie toe Adverteren doet verkopen IN KADER VAN UITWISSELING MET BELLE Zeer actief persoon ZATERDAG 24 MAART 1979 Wfmtl Zeeuws-Vhandëren PZC/streek 15 HUIDIGE SITU A TIE KAN GEVAAR OPLEVEREN ANDERS KAN HET BAD DEZE ZOMER NIET OPEN SAS VAN GENT - De opslag van chloorbleekloog en zoutzuur bij het openluchtzwembad van Sas van Gent moet worden beveiligd. De huidige si tuatie voldoet niet aan de normen van de milieu- en arbeidsinspectie. Het zoutzuur en de chloorbleekloog zijn bij elkaar opgeslagen, wat in geval van een 'ongelukje' kan leiden tot de vor ming van het 'dodelijke en giftige' chloorgas. Aan die toestand moet een einde komen, nog voordat het zwem bad dit seizoen de deuren weer opent. Het college van b, en w. van Sas van Gent stelt dat ook voor om bïjhetSasse zwembad een gebouwtje neer te zetten, waarin de chemische stoffen, die nodig zijn voor het beheer van het zwembad, gescheiden van elkaar worden opgesla gen. Een dergelijk gebouwtje wordt door de arbeids- en milieu-inspectie noodzakelijk geacht. De bouw ervan zal, samen met de verplaatsingskosten van de chemicaliën meer dan 35.000 gulden gaan kosten. De uitgave is vol gens het college echter noodzakelijk, omdat anders het zwembad haar poor ten dit jaar gesloten zal moeten hou den De bouw van het chemicaliëngebouw- tje is de grootste post op de voorlopige •begroting' die is opgesteld voor de ver beteringen van het Sasse openluchtz wembad. De kosten van de ingrijpende modernisering bedragen bij elkaar te gen de 63.000 gulden. Dat betekent jaarlijks een kapitaalslast van bijna 8.000 gulden. Het voorstel van het col lege komt aan de orde tijdens de ko mende raadsvergadering, die don derdag 29 maart om 19.30 uur in het stadhuis van Sas van Gent begint. DeOranjestraatinSasvan Gent zal, als het college zijn zin krijgt, in de toe komst worden gesloten voor zwaar(der) verkeer De raad buigt zich tijdens de komende vergadering over een voor stel, om alle autoverkeer zwaarder dan 2 ton voortaan uit de Oranjestraat te weren. De maatregel gold in het verle den al tijdens de bietencampagne. Nu gebleken is dat de Suikerunie geen be zwaren heeft togen de definitieve in stelling van het verbod, ziet het college hierin een goede kans om het zwaardere verkeer uit de Oranjestraat te houden Het college stel voor. om geen tien cent per inwoner beschikbaar te stellen voor de financiering van een onderzoek. Dit onderzoek zal worden verricht door twee faculteiten van de Erasmusum- versiteit. Het heeft betrekking op de taakverdeling tussen de provincie en de gegemeenten in Zeeland Sas van Gent vindt dat bij de voorbereiding van dit. onderzoek wel eens gepraat had kun nen worden met de betrokken gemeen ten Het is voor ons college dan ook teleurstellend te ervaren alleen te wor den aangesproken aangaande de mede financiering. nu het ministerie van bin nenlandse zaken dit onderzoek voor de beleidsvorming op rijksniveau in te ge ringe mate relevant beoordeelt, en op die grond negatief op een subsidie-ver- zoek heeft beschikt constateert het college in de raadsstukken Er wordt dan ook voorgesteld, de ge vraagde bijdragen per inwoner af te wij- Vnjstraat De renovatie van de Vrystraat begint op 6 augustus van dit jaar. Voor de werkzaamheden heeft de Belgische overheid precies honderd dagen uitge trokken. zodat de weg, die precies op de grens van Sas van Gent en Assenede ligt. nog voor het einde van dit jaar ge reed moet zijn. KROON WIJST BEROEPEN AF Bakfietsen race Hulst HULST - De toerclub Hulst houdt op maandag 30 april een 'wielerwedstrijd' met bakfietsen over een afstand van honderd kilometer. De wedstrijd, die verreden wordt met ploegen van twee renners, gaat om 10.00 uur van start bij café 'Napoleon' te Hulst. Buiten de gebruikelijke prijzen voor de eerst aankomenden, zijn er verder ook pnjzen beschikbaar gesteld voor de oudste en jongste deelnemers alsmede por de ploegen met de mooiste bak- Sstsen. Na opgave ontvangen de deel- s het wedstrijdreglement en het Klement waaraan de bakfiets moet tidoen. In het inschrijfgeld is tevens cokeen WA-verzekering gesloten. Voor inlichtingen en opgave voor deze bak- ietsenrace kan men zich wenden tot: Marcel Sponselee, Polderweg 34 te Vo gelwaarde, tel. 01147-202 of Fons van Dorselaer Poorterslaan 49 te Hulst. SAS VAN GENT - De Kroon heeft het beroep van vier groeperingen uit Sas van Gent tegen het raadsbesluit, om het gemeentelijk apparaat voor lange re tijd onder te brengen in een nieuw kantorencomplex bij De Vlaanderen, afgewezen. Staatssecretaris H. E. Ko ning van Binnenlandse Zaken, heeft het standpunt van de Kroon vorige week schriftelijk meegedeeld aan het gemeentebestuur van Sas van Gent. In zijn motivatie wijst de staatssecreta ris alle argumenten af, die de vier groeperingen in hun beroepsschrift hebben aangedragen. De protesteerders (de oppositiepartijen Gemeentebelangen Groot Sas en de PvdA, Sas Promotion en Sas 70) stel den in hun beroepsschrift onder meer dat er onvoldoende aandacht is besteed aan goedkopere alternatieven. Het wegtrekken van het gemeentelijk ap paraat uit het stadscentrum van Sas was volgens de partijen in strijd met het ontwerp-bestemmingsplan en boven dien schadelijk voor de plaatselijke middenstand. In zijn motivatie, om het beroep van de groeperingen af te wijzen stelt de staatssecretaris, dat de argumenten in het beroepsschrift in de betreffende Plattelandsvrouwen AARDENBURG - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Aardenburg hield een discussieavond, waarbij aan de hand een spel werd ge discussieerd over het onderwerp 'Ik en jij', hoe leven wij?' Onder leiding van Mevrouw de Melker kwamen vele as pecten aan de orde. zoals huwelijk, ge zift, jeugd en opvoeding. Daarna gaf pater Hanoulle uit Brugge een toelichting op de Mattheus Pas sion. Het jaarlijks reisje van de afdeling zal op Donderdag 14 Juli gemaakt wor den naar de handwerktentoonstelling in Breda ,ER IS GEEN SPRAKE VAN ONDEMOCRATISCH HANDELEN" zijn, wordt dus zonder meer door het college afgewezen. En over net verrichte onderzoek zeggen b en w:„De inhoud spreekt voor zich en ons inziens is de situatie in Sas van Gent zo duidelijk dat wij het verwijt van ondemocratisch handelen zonder meer naast ons neer kunnen leggen' SAS VAN GENT - Het college van b en van Sas van Gent heeft de be schuldigingen van de hand gewezen, fel de fracties in Sas van Gent slechts «u'beperkte inzage' van de stukken tonnen krijgen. „Ze mogen hier niet Slipperen", stelt burgemeester drs IV. f V. Dusarduijn vast. Hij reageert iwraee op beschuldigingen van met urne de partij Gemeentebalans Groot 1 tijdens de vorige raadsvergade- dat het college de mogelijkheid de fracties om zich op de agenda 'nor te bereiden, zou beknotten. Groot Sas beklaagde zich bij die tegenheid over het feit, dat de com- W® raadsstukken voortaan slechts ^dens de kantooruren kunnen worden fcöchtigd. GB.Sroot Sas en de PvdA ^iten zich in de vorige raadsverga- bijzonder druk over de maatre- SAS VAN GENT - Vrijdagmiddag zijn flvan het college. Burgemeester Du- Sas van Gent de prijzen uitgereikt ttduiJn heeft naar aanleiding daarvan aan de prijswinnaars van een teken- ""mlnl-onderzoekje laten verrichten wedstrijd, die in het teken stond van dejumelagc tussen het Franse Belleen Sas van Gent. De prijsuitreiking vond plaats in de raadszaal van Sasse ge meentehuis. In een kort woord tot de prijswinnaars wees burgemeester drs W. R. V. Dusarduijn op het belang van de verbroedering met Belle. «—«v. De Priïs die de winnaars kregen uitge- ^derlngen mogelijk 'persoonlijke reilct bestond uit tekengerei De bijeen- jfen' aan "de orde zou stellen, die niet komst in de raadszaal werd bijgewoond door de juryleden van de tekenwed strijd, de heren F. Slok, F. Ploegaert en mevrouw A, de Roos- Versluys, leerkrachten en hoofden van scholen. De tekeningen zullen gedurende veer tien dagen te zien zijn in de openbare bibliotheek te Sas van Gent. waarna ze toon gesteld worden in de scholen raadsvergaderingen al aan de orde zijn geweest. Omdat de raad het voorstel tot huur van het Vlaanderencomplex toen goedkeurde, zegt de staatssecre taris geen redep te zien, daarop terug te komen Over de trek van het gemeen telijk apparaat uit hel stadscentrum zegt. hij onder meer: „Het tijdelijk inge- bruik nemen van de gehuurde ruimte bij De Vlaanderen vermindert de kans op realisering van een gemeentehuis in het centrum geenszins". En verder: „Gelet op de opsomming van andere -tijdelijke- huisvestingsmogehjkheden, met de daaraan verbonden financiële gevolgen, moet worden geoordeeld, dat b en w de in hun voorstel vervatte op- Bond Ouderen ontevreden over bejaardenbeleid van de regering TERNEüZEN - De voorzitster van de Algemene Bond voor Ouderen, afde ling Temeuzen, mevrouw E. Dooms- Ortele is niet tevreden over het door de regering gevoerde bejaardenbeleid. Ook de provinciale en gemcenteover- heid laten volgens haar steken vallen. Als voorbeeld noemde ze vrijdag tij dens de vergadering van de Terneu- zense bejaarden de nota bejaarden beleid. waarbij de ouderenorganisa- lics niet werden betrokken. Mevrouw Doomszei letterlijk: „Ons inziensheeft de rijksoverheid nog wel wat te leren. We zullen dus zeer oplettend moeten zijn. denkende aan de doelstelling van de bond om op te komen voor de rech ten en belangen van de ouder worden de mens". Even daarvoor was ze ingegaan op de problematiek van het ouder worden „Ouderen zijn geen tweederangs men sen, maar volwaardige burgers", zo stelde ze. „Als men eenmaal 65 jaar wordt, bfijft men toch mens en wordt men geen ander wezen. We moeten ons bewust zijn dat we volledig bij de sa menlevinghoren, nietzieligzijnen geen voorwerp van voortdurende zorg zijn. Op het moment dat iemand met pen sioen gaat, vindt er een diepgaande omwenteling plaats in zijn leven. Maar het hoeft niet te betekenen datje van de één op de andere dag een werkloos staatsburger bent geworden En daar zal ook de samenleving van overtuigd moeten worden" Omdat de ANBO kortgeleden is gefu seerd met de bond van staatspensione- ring, moest vrijdagmiddag in diensten centrum De Veste, waar de jaarverga dering werd gehouden, een nieuw be stuur worden'gekozen. Dit betekende het afscheid van twee bestuursleden, de heer S, Dieleman en mevrouw C van de Wege-Riemens. Hun plaatsen worden ingenomen door F. Berg (secretaris). S van Es (penningmeester) en E de Feyter (lid). lossing voldoende zorgvuldig hebben afgewogen tegen andere mogelijkhe den, zulks kennelijk ook naar het oor deel van de meerderheid van de raad" Duurder „Elke andere oplossing dan het Vlaan derencomplex is duurder", zo vatte burgemeester drs W. R. V. Dusarduyn de problematiek kort samen. Ook de mogelijkheid van huisvesting in het pand aan de Oostkade 31, dat sinds be gin dit jaar leeg staat, door GB Groot Sas gesuggereerd, is hiermee van de baan. In een toelichting meldt het col lege van b en w dat al in 1970 is beke ken, of het betreffende herenhuis voor huisvesting van het secreta- riepersoneel in aanmerking kon ko men. Daar is toen -wegens ruimtege brek- van afgezien. Ook nu is dat het doorslaggevende argument van het college van b en w. Afgezien van de aanpassingskosten van dit huis is het college van b en w bang, dat spreiding van het gemeentelijk apparaat over vier lokaties de gemeentelijke dien sten nog duurder zullen maken. Het college van Sas van Gent laat dit weten in schriftelijke antwoorden op eerdere vragen van de GB Groot Sas Inwoners Hulst en Hontenisse kregen informatie over het welzijnsplan KLOOSTERZANDE - Vrijdagavond werd in hotel 'Van Leuven' te Kloos- terzande een algemene informatie avond gehouden voor de inwoners van de gemeenten Hulst en Hontenisse in verband met een op te stellen wel zijnsplan in elk der gemeenten. Het fo rum voor deze avond bestond uit P. Everaert, wethouder van de gemeente Hontenisse. die tevens fungeerde als voorzitter van het Jorum. E. de Rech ter. wethouder van de gemeente Hulst. E. de Deckcre en J. Stolte, respectieve lijk welzijnswerker in de gemeenten Hulst en Hontenisse, C. van Leuven, directuer stichting Gemeensehaps- werk Hulst en W. de Vriend, medewer ker van de afdeling algemene zaken van de gemeente Hulst. De ruim 100 aanwezigen uitten vele be denkingen tegen het op handen zijnde welzynsplan Kreten als 'extra en moeilijk werk voor de verenigingsbe sturen' en 'achteruitstelling van de kleine kernen werden veelvuldig ge hoord. Voorzitter Everaert zegde echter toe dat bij het opstellen van de vierja renplannen voor de verenigingen zono dig bijstand gevraagd kan worden aan ambtenaren op de gemeentesecretarie. De achteruitstelling van de kleine ker nen zal volgens de voorzitter zeker met gebeuren nu de op te richten commissie welzijnsplanning in principe zal be staan uit leden afkomstig van zoveel mogelijk verschillende kernen uit de gemeente. Tevens kunnen dorpsraden hun problemen ter sprake brengen bij de commissie welzijnsplanning, zo zei de voorzitter Door de voorzitter werd ook nog de aandacht gevestigd op een blijvende inspraak van de bevolking bij het op stellen van de jaarlijks te herziene vierjarenplannen door de gemeente raad. Jaarlijkse hervormde gezindsdienst te Axel HULST - De hervormde gemeenten van Hontenisse en Hulst houden zon dag 25 maart hun jaarlijkse gezins- dienst in het gemeenschapscentrum 'Den Dullaert' te Hulst. Predikant is ds. C. Hoogendoom uit Temeuzen. Mede werking wordt door het vormd kerk koor uit Axel onder leiding van J. Smies verleend. Voor de kinderen is er een kinderoppas in een aangrenzende ruimte. Na de dienst, die om 10.00 uur begint, krijgen alle aanwezigen een kop koffie aange boden in de foyer. IN AFFAIRE POLITIEKE ACTIVITEIT ONDERWIJZER „OPENBAAR ONDERWIJS IN DISKREDIET" TERNEUZEN - De Schoolraad voor Openbaar Kleuter- en Lager Onder wijs vindt het onbegrijpelijk dat bur gemeester C. Ockeloen van Terneuzen niet heeft ingegrepen toen, tijdens de februari-vergadcring van de gemeen teraad, verschillende confessionele raadsleden de handelwijze van een onderwijzer van 'De Wiekslag' bekriti seerden. „Integendeel! Hij onder streepte datgene wat door dc raadsle den werd gesteld", schrijft de school raad in een (boze) brief aan de gemeen teraad. De aanhef van de bnef:„De schoolraad van Temeuzen, in vergadering bijeen op 14 maart, spreekt haar verontrus ting uit over opmerkingen ten aanzien van de heer Van der Veeke in de ge meenteraadsvergadering van de ge meente Temeuzen op donderdag 22 fe bruari" De schoolraad verwijst vervolgens naar de opmerkingen van CDA-fractievoor- zitter drs J. Hamelink en de SGP-er W Kolyn naar aanlejding van een 'brief op poten' van de Socialistische Party- Temeuzen over de problemen rond Broomchemie De brief was onderte kend door A. van der Veeke. onderwij zer op de 'Wiekslag'. De raadsleden suggereerden in de raadsvergadering dat de SP-voorzitter (Van der Veeke) zijn boekje ver te bui ten was gegaan en brachten met na druk zijn onderwijsfunctie in discussie. Burgemeester Ockeloen liet merken de bezorgdheid van beide fracties te delen. Over de opmerkingen van de raadsle den schryft de schoolraad nu:„Z{j brachten hiermee het openbaar onder wijs in diskrediet (en stelden daarbij bovendien hoeveel beter het bijzonder onderwijs zou zijn opgetreden). De schoolraad meent dat de maatr schappelijke activiteiten van een on derwijzer geheel los gezien dienen te worden van zijn functie. Het gemeente bestuur heeft nooit aanleiding tot klachten over bedoelde onderwijzer ge vonden" De schoolraad vindt bovendien de reactie van burgemeester Ockeloen onbegrijpelijk. De brief aan de raad:,.Wij dringen er op aan dat in de volgende raadsvergadering iedere in druk dat op de 'Wiekslag' ontoelaat baar zou worden opgetreden, wordt weggenomen Bovendien verwachten wfj dat in de toekomst het privéleven en de functie van onderwijzend personeel gescheiden worden gehouden TERNEUZEN - Het orgel van de Grote Kerk in de Terneuzense bin nenstad is zo slecht dat er nauwe lijks nog op kan worden gecon certeerd. Enkele weken geleden zag de plaatselijke commissie or gelconcerten zich genoodzaakt een concert van Jos Verpoorten van het programma te schrappen. Het orgel is oud en aan vervanging toe. Sinds kort kunnen kerkgangers een bijdrage deponeren in een mi- ni-orgel-collectebus. die aan de in gang van de Nederlands Her vormde kerk is geplaatst. De kerkvoogdij wil het orgel bin nen enkele jaren vervangen. In het kerkblad viel daarover vrijdag te lezen- 'De toestand van het orgel in de Grote Kerk is niet best. dat zal de kerkbezoekers zeker zijn opge vallen. De landelijke orgelcommis sie van de NH-kerk adviseerde de kerkvoogdij voor het huidige orgel geen grote uitgaven meer te doen. maar fondsen te gaan vormen voor een nieuw orgel' Er is nu een startkapitaal be schikbaar, maar toereikend is dat nog niet. De kerkvoogdij heeft maandag een gesprek gehad met vertegenwoordigers van ver schillende instanties. Men wil grote acties op touw zetten. Maar met de vervanging van het orgel is men er nog lang niet. Ook de torenspits van de Grote Kerk moet worden opgeknapt. Deskun digen hebben vastgesteld dat aaarmee niet te lang meer kan worden gewacht. De kerk in de Noordstraat dateert van 1886 In de jaren '66-'67 werd het kerkgebouw gerestaureerd. Nu wacht opnieuw een restauratie. Foto: het orgel in de Grote Kerk. ®ler de Zeeuws-Vlaamse gemeenten, fwiltls af te leiden dat de mogelijk- Wen van de Sasse raadsleden beslist geringer zijn dan die van collega- keurders in andere gemeenten, gelding tot het verstrekken van in- ®Plete raadsstukken was het feit dat *2'dA tijdens haar openbare fractie- "to het publiek bestemd zijn. Mn antwoord op vragen van GB Sas maakt het college de partij ®ent op de mogelijkheden, om don- en vrijdagavond voor de ko- raadsvergadering de stukken op ®«adhuis in te zien of te bespreken. iBiat van GB Groot Sas, dat de hebben meegedaan. 'Het Valc- uic ucuucu uiccgcuaaii. nci v<ut- fcitij raadsstukken voortaan al- kenest', 'Hanneke en Janneke'. Marie ^dens kantooruren te bezichtigen jOS' (kleuterscholen) en Prins Frederik Hendrik, de Stelle (Philippine), basis scholen en 'T Haventje' en 'De Stelle kleuterscholen te Philippine Ook zullen de 'verbroederingstekenin gen' in het Franse Baileul worden geëxposeerd Uitslag 4 jaar Inge SteUns. Valckenest. 2 Dennis Vreeswijk. Valckenest, 5 jaar 1 Sacha tèavond bejaarden wacht «WACHT - De bejaardenbond *'«ht hield voor haar leden en de H jf- "'"an de bejaardenbond afdeling wouters 'Hanneke en Janneke2 Michel Noët, Mane Jose; 6 jaar 1 MartijndeComnck Hanneke en Janneke: 2 Sluna Göncü, Marle- ecn dansavond in het AlAgebouw te Koewacht. Het ^«kest van Walther Seghers uit Jose 7 jaar 1 Jan de Moor. 8 jaar Bart Neut. 9 **0»(8) veivorede het muzikale ee- iaar 1 Kadlr Atmaca.10 Jaar-1 Wllko Visser. "Hé De 011611 van Frederik Hendrik. 11 jaar Halil At- ■Whm ,1 afwisseld maca, Frederik Hendrik, 12 Jaar Ronnie Ker- "erschlllende gezelschapsspelen. pel 8telle Foto: Burgemeester Dusarduyn reikt de prijzen van de tekenwedstrijd aan de allerkleinsten uit. 2 Je School voor heao Vlissingen Voor de met ingang van 1 augustus 1979 te starten school voor hoger economisch en administratief on derwijs wordt gevraagd een adjunkt-directeur De adjunkt-directeur zal verantwoor delijk zijn voor de onderwijskundige opbouw van de school en van hem wordt enthousiasme gevraagd om deze voor Zeeland nieuwe opleiding tot ontwikkeling te brengen. Vereist is een eerste graads onder wijsbevoegdheid in de economisch/ administratieve richting (drs. of mo- economie). De school zal worden gehuisvest in hetzelfde gebouw als de hogere tech nische school en de school voor fy siotherapie en daarmede nauw sa menwerken. Sollicitaties worden gaarne tegemoetgezien door het bestuur van de Stichting Samen werkingsverband Zeeuws hoger beroepson derwijs. Edisonweg 4, Vlissingen, tel. 01184- 65100. van meer dan 60 gebruikte auto's in de VEILINGHALLEN TE MIDDELBURG op vrijdag 30 en zaterdag 31 maart a.s. door de Forddealers van Walcheren AUTOBEDRIJF JOOSSE, VLISSINGEN M. DE DREU CO. B.V., MIDDELBURG zoekt op korte termijn een betrek king, waar jarenlange zelfstandig heid een voordeel kan zijn en de volgende kennis en ervaring kan worden ingezet. Staatspraktijkdiploma SPD, ver dere boekhouddiploma's, schrif- terlijke en mondelinge beheersing der moderne talen, en kennis van enige andere talen. Verkoopervaring, in het bezit van alle rijbewijzen Gedacht wordt aan bedrijfsleider, leider- bijkantoor, depot, onderhouden buiten landse relaties of iets van dien aard, depot ook elke andere aanbieding zal gaarne overwogen worden. Brieven o. nr. 185 bur. ZPC, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 49