Gebruikte wagens Turks-Nederlandse ontmoeting opin Vlissingen 31 maart in Middelburg-Zuid Mejuffrouw Leijnse nam afscheid van het Gasthuis te Middelburg W egschap W alcheren: verj onging en verbetering wegbeplantingen JJIM Gebouw Belgisch Loodswezen Vlissingen nadert voltooiing „Met fusie grafische bonden op de goede weg ZATERDAG 24 MAART 1979 MEER BEGRIP KWEKEN VOOR ELKAARS Vergadering stichting CULTURELE EN SOCIALE ACHTERGROND' culturele gemeenschap MIDDELBURG - „Meer begrip kweken voor eikaars cultuur, sociale omstan digheden en leefwijze". Dat is het doel van de Turks - Nederlandse ont moetingsdag, die op zaterdag 31 maart ivordt gehouden in hel wijkgebouw Zoiderbaken in Middelburg-zuid. De manifestatie is een project van de vakvereniging Zuid. het cultureel itrrk De Hay man en de stichting Wel- jijn Buitenlandse Werknemers. De ontmoetingsdag richt de schijnwerper op aspecten van zowel de Turkse als de Nederlandse samenleving. „Met de ontmoetingsdag hopen we de contacten tussen Nederlanders en Tur ken te bevorderen", aldus één van de organisatoren F.J. Sehreuders. secreta ris van de wijkvereniging Zuid. ..Er zijn nuarzeer sporadisch contacten tussen Üebeide volken, waardoor misverstan- denzijn ontstaan over eikaars leefwijze In feite hebben kinderen via school nog de meeste voeling met Turkse kinde ren De manifestatie moet toch wel goed zijn voor een beter be grip Het idee voor een Turks - Nederlandse ontmoetingsdag is afkomstig van de wijkvereniging Zuid. die vervolgens in samenwerking met het cultureel werk De Hayman en de stichting Welzijn Buitenlandse Werknemers tot een or ganisatieschema kwam. Daarvoor werd een werkgroep in het leven geroe pen. waarin zitting hebben de heer Schreuder en mevrouw Mondeel na mens de wijkvereniging. Karst Dijk stra sociaal opbouwwerker van De Hayman. H Akdag namens de stich ting Welzijn en Lidwien Hijdendaal als vrijwilligs ter Het programma van de ontmoetings dag. die om 15.00 uur begint en om streeks 21.00 zal eindigen, luidt als volgt teenexpositie van foto's, folders en boeken over Turkije, Zeeland en Ne derland. De tentoonstelling wordt in gericht met materiaal van de Turkse ambassade, de provinciale VW Zee land en de Openbare Bibliotheek Mid delburg. t vertoning van een diaserie over Middelburg en videobanden van de documentaires 'Met hun gezegende handen', 'Invloeden van gastarbeid thuis' en 'Halle Oyunlari'. Om 15.30 uur, 17.00 uur en 19.30 uur worden films gedraaid over de sociale en culturele achtergronden op het Turkse platteland, de film 'Vrienden in nood', waarin aandacht wordt besteed aan de watersnoodramp in 1953 en een tekenfilm over de strijd tegen het wa ter in Nederland in de loop der eeuwen. demonstraties handvaardigheids technieken door zowel Nederlandse als Turkse vrouwen en een demonstra tie over Turkse spelen. uitwisseling van eet- en drink gewoonten. Er worden specifiek Ne derlandse en Turkse gerechten klaar gemaakt. uitvoering van Nederlandse en Turkse volksdansen door de volks dansgroep van De Hayman van kinde ren van zes tot acht jaar, de groep van negen tot twaalf jaar en de volks dansgroep 'Walacra' in Zeeuwse Kle derdracht. De Turkse volksdansen worden uigevoerd door Turkse kinde ren uit Middelburg-zuid onder leiding van de heer Babsanoglu. Hoewel de ontmoetingsdag in de eerste plaats is bedoeld voor Turkse gezinnen uit Middelhurg-zuïd zijn ook niet-Middelburgse gezinnen welkom. In Middelburg zelf wonen ongeveer vierhonderd Turken, waarvan echter meer dan de helft in zuid. HOOFDBESTUURDER P. VAN BUUL 99 Koffiecontactmorgen 'Kom uit je Huis' Ie Middelburg MIDDELBURG - In het wijkgebouw lel Zuiderbaken te Middelburg wordt 9 woensdag 4 april de koffiecontact- aorgen en kledingbeurs van 'Kom uit je Huis" gehouden. Aanvang half tien. Tijdens de bijeenkomst zal informatie lorden gegeven over de verschillende activiteitsgroepen, die binnen 'Kom uit je Huis' draaien, waaronder de con- versatiegroepen Frans en Engels, de hobby-, huidverzorgings- en praatgroep Daarnaast wordt van ge dachten gewisseld over vormen van Rkantiebesteding. De kledingbeurs omvat dames- en kin derkleding Kleding voor deze beurs lan op dinsdag 3 april 's morgens wor den ingeleverd in het Zuiderbaken. De kledingbeurs zelf wordt de dag daarop teen 13.00 uur en 16.00 uur gehouden Gevonden voorwerpen gemeente Vlissingen VLISSINGEN - Aan het bureau van Gemeentepolitie te Vlissingen werden ®de periode van 14 tot 21 maart 1979 de ralgende voorwerpen aangegeven, bankbiljet, herenbril met bruin mon tuur; bril met metalen montuur; verre kijker met, tas; fles met vloeistof; rech ter handschoen; horloge met, gekleurd bandje; quarts horloge; rode por temonnee. rood sandaaltje; rood sleuteletui, 2 losse sleutels Aangegeven dieren: parkiet: bastaard knier: jonge herder, witte angora kat Openingstijden maandag t/m vrijdag 0900-12 00 uur, 14.00-16 00 uur. Aan het bureau van Gemeentepolitie te Oost-Souburg werden in dezelfde pe riode aangegeven: lichtbruine por temonnee, rood kinderwantje, zwart sleuteletui, sleutels In aluminium houder Gortstraat in Middelburg vanaf maandag voor het verkeer gesloten MIDDELBURG Volgende week maandag zal de Gortstraat in Middel ing worden afgesloten voor het ver teer in verband met herbestrating. De lerkzaamheden aan het wegdek zul te® bijna acht weken in beslag nemen. °ujelukkigerwijs valt de herbestra- 'rng samen met de inrichting van de Langeviele als winkelerf, die daardoor tok voor het verkeer is afgesloten. Het gemeentebestuur is zich bewust v®h de problemen die zullen ontstaan foor het gelijktijdig afsluiten van deze ^•e toeganswegen tot de binnenstad. Volgens gemeente werken was hieraan ^ter niet te ontkomen, omdat men ^1 de Langeviele als de Gortstraat Naar wil hebben voor het zomersei- tei. Daarbij komt, dat met de Gort- rifaat met gewacht kon worden tot na toeristenseizoen in verband met de start van de stadsbusdienst eind augustus 8ft verkeer zal gedurende de werk- ®amheden omgeleid worden. De 'lasmarkt dient als uitgaande route. **111 het verkeer dat komende uit de ^tetraatde Koestraat of de tangent tostad m wil, tijdelijk gebruik kan ma- «h van de route Lange Geere. Korte «are- Het éénrichtingsverkeer in de Korte Geere zal worden omgedraaid in «lichting van de Varkensmarkt en te- vw« zal in de Lange Geere een stop- krbod komen GOES - ,.De sinds 1 januari 1979 inge stelde federatie lussen de grafische bond van het NKV en de Algemeen Ne derlandse Grafische Bond (ANGB) toont aan dat we op de goede weg zijn. Zeker op landelijk niveau stemt de samenwerking tot grote tevredenheid. Op plaatselijk niveau levert het tot stand brengen van een federatie soms nog wat moeilijkheden". Dit zei de heer P. van Buul. hoofdbestuurder en vertegenwoordiger van de Federatie Druk en Papier, vrijdagavond op de jaarvergadering van de grafische bond van het NKV afdeling Midden-Zeeland te Goes. ..Op plaatselijk niveau zullen alle leden bij de federatie-vorming betrokken moeten worden. Van belang is ook dat de bonden voorlopig zelfstandig blijven bestaan. Wel dient er een gezamenlijk afdelingsbestuur te komen In Zeeland zijn hierover al geruime tijd besprekin gen over gaande, die vooruitzichten ge ven op een goede samenwerking tussen de grafische bond NKV en de ANGB aldus de heer Van Buul De heer R. Tilborg ging nog wat verder in op de moeilijkheden op plaatselijk gebied bij de federatie-vorming Met name het verschillende ledental en de niet corresponderende begrenzingen zorgen, naar dc mening van de heer Til borg. voor de problemen, Tevens vond hij dat de federatie-vorming niet vanuit de top gedirigeerd moet worden. Op de ze vergadering huldigde de voorzitter van de afdeling, de heer J Prent, twee jubilarissen. De heren K G. Prent en A A Konst zijn 25 j aar lid van de grafische bond Namens het bestuur overhan digde de voorzitter de heren een ge schenkenbon Namens het bonds- bestuur speldde de heer P van Buul de jubilarissen de NKV-speld op Hij dankte de heren voor hun trouwe lid maatschap en hun activiteiten, die zij voor de bond hebben verricht Lezing voor de juridische werkgroep Zeeuwsch Genootschap MIDDELBURG - Prof. mr. H. L*. Jes- serun 'd Oliveira van de universiteit van Amsterdam belichtte voor de ju ridische werkgroep van het Koning- lijk Zeeuwsch Genootschap te Mid delburg het voorontwerp tot wijziging van de wet op het Nederlanderschap van 1892. Het doel van die wijziging is om het ons land mogelijk te maken verschillende verdragen op het gebied van nationali teit te ratificeren en de gelijkstelling van man en vrouw mogelijk te maken, zo zei hij. Na de lezing volgde een levendige dis cussie In zijn dankwoord aan de spre ker deelde voorzitter Mr. A Veenhoven mede. dat hij en de secretaris-pen ningmeester dhr mr Sandberg. bij de volgende vergadermg in het najaar als zodanig zullen aftreden Alsdan zal worden voorgesteld tot secretaris-pen ningmeester te kiezen Mr H A Wit- siers. advocaat en procureur te Middel burg VLISSINGEN - Hel algemeen bestuur van de Stichting Culturele Gemeen schap Vlissingen houdt maandag 26 maart een openbare vergqdering in het welzijnscentrum 'Bachten Komme' in Vlissingen. De agenda van deze vergadering, die om 19.30 uur begint, vermeldt onder meer verslagen van de stuurgroep wel zijnsbeleid. de werkgroep wijkac- commodatie 'Papegaaienburg' alsme de van de andere werkgroepen en commissies. Verder komt de uitwisse ling met Deal aan de orde Bij de inge komen stukken wordt het subsidie ver zoek van de christelijke zangvereniging Soli Deo Gloria' ten behoeve van een jubileumviering behandeld Middelburgse jeugd deed turnproeven MIDDELBURG - Ruim tweehonderd jeugdleden van de Middelburgse turn vereniging '69 (MTV) legden met goed gevolg de jaarlijkse turnproeven af. welke gehouden werden in de sporthal aan de Nassaulaan in tegenwoordig heid van kringgedelegeerde H. Mijns- bergen uit Koudekcrke. De jury bestond uit MTV-leden. De wedstrijdleiding was in handen van mevrouw J Brevet-Smolders en de heer H Weezepoel Bij de meisjes (187 deelnemersi beston den de proeven uit 5 onderdelen, de jongens (19 deelnemers) moesten 6 on derdelen afwerken De beste kregen een medaille die werd uitgereikt door MTV- voorzitter J. C Pluvmers De resultaten zijn meisjes AI (47) 1 Jolanda Leistra: 2 Greetje van Belzen. 3 Solange Vol werk; 4 Lydia Meyer: meisjes All (102) 1 Pe tra Lageweg, 2 Rian Kelyn. 3 Karin Moor: 4 Ingrid Willems en Sylvia Fransen. 5 Anneke Hevboer. Eén kandiddat werd algewezen Meisjes AIU <381 1 Isolde v. d. Kreeke. 2 Mina Kwekkeboom 3 Mirjam Brockolter. 4 Els de Lootf. Jongens AI 1 Guus-Jan Beckers. Jon gens All: 1 Jaco Meeuwse Jongens Am 1 Ruben Sanderse. 2 Orfio Keiserweerd In het kader van het 10-jarlg bestaan van MTV was er in de Middelburgse schouwburg een diner-dansant voor bestuur, leiding en vaste medewerkers Vergadering conimis- sie ruimtelijke ordening MIDDELBURG - De vaste commissie van voorbereiding voor de ruimtelijke ordening in de gemeenteraad van Mid delburg vergadert op woensdag 28 maart om 19 30 uur in de maquetteka mer van het stadhuis Behandeld in deze vergadering wordt onder meer het gewijzigd ontwerp-be- stemmingsplan Lange Noordstraat, het ontwerp-bestemmingsplan Looier- smgel. een voorbereidingsbesluit voor een gedeelte van het Geeregebied en de realisatie van een deel van het kan- torengebied aan de Schroeweg NA BIJNA 45 DIENSTJAREN MET BEHOUD HUIDIGE HEGGENSTRUCTUUR VERGADERING BEHANDELT BEHEERSPLAN MIDDELBURG - „Verjonging en ver betering van de wegbeplantingen met handhaving van het huidige heg- genlandschap". Dat is de hoofd doelstelling van het beheersplan 'Wegbeplantingen' van het Wegschap Walcheren. Het plan zal voor dc ko mende tien jaar leidraad zijn bij het nemen van maatregelen voor en het onderhoud van de beplantingen langs de Walcherse wegen, die het Wegschap beheert. Het college van beheer van het Wegschap krijgt het plan in dc ver gadering van woensdag 4 april ter goedkeuring voorgelegd. Dc vergade ring, die om 14.00 uur begint, wordt gehouden in het Middelburgse stad huis. Het Wegschap Walcheren gafbegin juni vorig jaar om een aantal redenen de Grontmij NV in De Bilt opdracht een nieuw beheersplan op te stellen. Die re denen lagen onder meer in het feit, dat het onderhoud van de nu ongeveer 25 jaar oude wegbeplantmg steeds moei lijker wordt en het veranderde gebruik van de wegen Bovendien kenmerkt de huidige beplanting zich vooral door eenzijdigheid, waardoor er een grotere kans op ziekte is. Centraal uitgangspunt in het plan. dat de Grontmij samen met boomchirur gen Copijn BV te Groenekan samen stelde. is dat het karakter van de huidi ge heggenstructuur behouden moet blijven Deze structuur bepaalt immers het aanzicht van Walcheren en doet bo vendien dienst als windkering Uit het rapport blijkt dat wel aan de beplantingen moet worden gesleuteld om met name het onderhoud een voudiger te maken „Het beheer dient van een aard en omvang te zijn, dat een gezonde en natuurlijke ontwikkeling van de beplantingen wordt gewaar borgd". aldus één van de uitgangspun ten. Om dat te bereiken moeten volgens de opstellers de volgende maatregelen worden genomen: om de aanplant minder kwetsbaar voor ziektes te maken, moet er een breder assortiment komen. Dode, zieke en zwakke bomen en struiken moeten verwijderd worden om te worden ver vangen door meer gevarieerde soor ten. de wegbeplantingen moeten 'vita ler' worden gemaakt. Dat houdt in dal de aanplant zonodig uitgedund moet worden en snoeischade aan bomen en struiken moet worden verholpen. er moet worden gestreefd naar een vrije bermbreedte. De afstand tussen de weg en de beplanting moet mini maal een meter bedragen. Bomen moeten worden gesnoeid, zodat een doorrijhoogte van minstens 4.20 meter ontstaat. Landbouwschadc door wegbeplan tingen moet zoveel mogelijk beperkt blijven. Overhangende takken moeten worden verwijderd, terwijl ook het uitgroeien van wortels in landbouw grond ongewenst is. Werkplan Daadwerkelijke uitvoering van het beheersplan zal zeer geleidelijk aan gebeuren. Jaarlijks zal daarvoor een werkplan worden opgesteld, waarbij de meest urgente gebieden voorrang krijgen. Het Wegschap Walcheren hoopt nog dit jaar een begin met uit voering van het beheersplan te maken. Overigens zal daarvoor eerst het plan moeten worden vastgesteld door het college van beheer van het Wegschap Als dan vervolgens ook Staatsbosbe heer het plan goedkeurt kan in het ka der van de beschikking bosbijdrage subsidie worden aangevraagd bij het ministerie van landbouw Staatsbos beheer is overigens bij de samenstelling van het beheersplan nauw betrokken geweest Het plan zal in een eerder stadium ook worden besproken met de landbouwor ganisaties. Het dagelijks bestuur van het Wegschap Walcheren verwacht echter geen moeilijkheden met het oog op een eventuele ruilverkaveling op Walcheren. Zoals in het rapport "Wal cheren Daarheen' is opgenomen, zal bij ruilverkaveling de wegen en waterlo pen niet worden aangetast Anderzijds gaat het beheersplan uil van handha ving van het huidige landschap MIDDELBURG - Tijdens een druk be zochte receptie in de bezoekers- en wachthal van het Gasthuis te Middel burg nam mejuffrouw W. Leijnse vrij dagmiddag afscheid, wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd, van haar werkkring in de lin nenkamer van het Middelburgse Gasthuis. Bijna 45 jaar -in november van dit jaar zou het precies 45 jaar zijn- heeft zij in het Gasthuis gewerkt en gewoond. Aan het begin van de afscheidsreceptie, die door een groot aantal belangstel lenden werd bijgewoond, werd mejuf frouw Leijnse toegesproken door de ge neesheer-directeur van het Gasthuis, dr C G. Kroes. Hij gaf een kort over zicht van de loopbaan van mejuffrouw Leijnse „Mejuffrouw Leijnse begon in het Gasthuis in november 1934 nadat zij als de jongste van 8 kinderen in het burgerweeshuis en later nog in een pleeggezin was ondergebracht In de eerste periode was zij belast met het schoonhouden van het paviljoen (het huidige onderkomen van de ster renwacht). vervolgens was zij werk zaam op de zenuwafdeling en meer dan 25 jaar werkte de scheidende werk neemster in de linnenkamer Al die tijd woonde zij ook m een kamer van het Gasthuis en veel tijd heeft zij doorge bracht tussen het zusterhuis en de kei der'aldus dokter Kroes die haar na mens het bestuur een geschenk onder Welpen en kabouters scouting Walcheren hielden toneelniiddag VLISSINGEN - De welpen en ka bouters van scouting Walcheren hiel den hun jaarlijkse toneelmiddag De kinderen voerden met enthousiasme hun voordrachtjes op. De Pieter Maritz Stam uit Vlissingen hield het publiek bezig tussen de toneelstukjes door. De welpen van de Paul Krugergroep uit Middelburg werd voor de derde achter eenvolgende maal eerste, zodat ze nu de wisselbeker mogen houden. De uitslag is 1 welpen Paul Krugergroep. Mid- delburg.333 punten; 2 welpen Kazan de Wolf 1. Middelburg. 291 punten; 3 wel pen Scheldezwervers, Vlissingen. 289 punten; 4 welpen Watergeuzen, Vlis singen, 275 punten; 5. kabouters Lu- tem, Middelburg. 272 punten: 6. ka bouters Gouden Cirkel, Middelburg, 265 punten. 7 kabouters Golfbrekers. Vlissingen. 235 punten 8 welpen Ka zan de Wolf 2. Middelburg.228 punten; 9 kabouters Kazan de Wolf. Middel burg. 219 punten couvert aanbood en namens de directie twee terrasstoelen en een tafel schonk. Mejuffrouw Leijnse moet haar woon kamer in het Gasthuis nu verlaten. Zij heeft inmiddels een woning toegewezen gekregen in de Koestraat Namens de collega's bracht Jolanda de Nooijer een groet in dichtvorm. Zij wen ste de scheidende collega het beste voor de toekomst, vooral bij het koken, want dat heeft zij. omdat zij intern was. al die jaren niet moeten doen Van de col- Ky>x-~. r"TI—M -Si- Hef nieuwe gebouw van het Belgisch Loodswezen, gezien vanaf boulevard De Ruyter. VERMOEDELIJK EIND APRIL IN GEBRUIK VLISSINGEN - Het nieuwe gebou van het Belgische Loodsw ezen aan de Boulevard De Ruyter te Vlissingen - op de plaats van het vroegere hotel Noordzeeboulevard - nadert zijn vol- tooing. Na een bouwperiode van twee jaar werden vorige week de steigers weg gehaald. Volgens een woordvoerder van het Belgisch Loodswezen bestaat er een redelijke kans, dat de eerste per soneelsleden eind april intrek kunnen Het gebouw telt 67 appartementen. De Amsterdamse Aannemingsmaat- lega's kreeg mejuffrouw Leijnse een grote mand met boodschappen en een lepelrek. Onder de vele belangstellen den was ook een vertegenwoordiging van het plaatselijkLeger des Heils waarvan mejuffrouw Leijnse lid is. Ve len hadden ook een persoonlijk ge schenk voor haar meegebracht. Foto Mejuffrouw Leijnse neemt van de personeelsleden een mand met bood schappen in ontvangst School voor heao Vlissingen Voor de met ingang van 1 augustus 1979 te starten school voor hoger economisch en administratief on derwijs wordt gevraagd een adjunkt-directeur De adjunkt-directeur zal verantwoor delijk zijn voor de onderwijskundige opbouw van de school en van hem wordt enthousiasme gevraagd om deze voor Zeeland nieuwe opleiding tot ontwikkeling te brengen Vereist is een eerste graads onder wijsbevoegdheid in de economisch/ administratieve richting (drs. of mo- economie). De school zal worden gehuisvest in hetzelfde gebouw als de hogere tech nische school en de school voor fy siotherapie en daarmede nauw sa menwerken. Sollicitaties worden gaarne tegemoetgezien door het bestuur van de Stichting Samen werkingsverband Zeeuws hoger beroepson derwijs. Edisonweg 4, Vlissingen, tel. 01184- 65100. schappij (AAM) was met de douw be last De woordvoerder kon overigens nog niet meedelen wat er met het huidige gebouw van het Belgisch Loodswezen eveneens aan de Boule vard De Ruyter. zal gebeuren. Naar verwachting blijft dit in bezit van het Belgisch Loodswezen. van meer dan 60 gebruikte auto's in de VEILINGHALLEN TE MIDDELBURG op vrijdag 30 en zaterdag 31 maart a s. door de Forddealers van Walcheren AUTOBEDRIJF JOOSSE, VLISSINGEN M. DE DREU CO. B.V., MIDDELBURG Zeer actief persoon zoekt op korte termijn een betrek king, waar jarenlange zelfstandig heid een voordeel kan zijn en de volgende kennis en ervaring kan worden ingezet. Staatspraktijkdiploma SPD. ver dere boekhouddiploma's. schrif- terlijke en mondelinge beheersing der moderne talen, en kennis van enige andere talen. Verkoopervaring, in het bezit van alle rijbewijzen Gedacht wordt aan bedrijfsleider, leider- bijkantoor, depot, onderhouden buiten landse relaties of iets van dien aard, depot ook elke andere aanbieding zal gaarne overwogen worden. Brieven o. nr. 185 bur. ZPC, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 15