Straatgroepenwerker niet bij ZCAD maar Leger des Heils Nog steeds onzekerheid over stadsbusroute in Middelburg auto adria gaaa Middelburg werkt mee aan Anti-rookplan Bijna 10 mille voor het Zeeuws Biologisch Museum in Domburg Moordaanslag op Britse ambassadeur Verwarring bij Zuidmolukkers Verspreider pamflet tegen Anne Frank vrijgesproken 'n dealer met VOORRAAD 80 Ford s om direkt uit te kunnen kiezen. VRIJDAG 23 MAART 1979 PZC/Provmcie/binnen-buitenland ALTERNATIEVE HULPVERLENERS VLISSINGEN IN NOTA VLISSINGEN Aan het Vlissingse 'huiskamerproject', een alternatieve vorm van hulpverlening aan pro blematische druggebruikers op Wal cheren. moeten een beheerder, een maatschappelijk werker. een straatgroepenwerker en een arts wor den verbonden. Gezien de huidige ver trouwenscrisis tussen de doelgroep van ongeveer zeventig harddrug- gebruikers en het Zeeuws Consulta tiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCADl achten de alternatieve hulp verleners het niet wenselijk, dat de straatgroepenwerker wordt 'aange haakt' bij het ZCAD. De doelgroep heeft te kennen gegeven, dat deatraatgroepenwerker beter kan fungeren onder de vleugels het Leger des Heils. Het huiskamerproject zou gehuisvest kunnen worden in pension Inge aan de Coosje Buskenstraat. naast het huidige opvangadres. Dit staat te lezen in de nota 'Huiska merproject Vlïssmgen' van de alter natieve hulpverleners aan problemati sche druggebruikers Het 'huiskamerproject' tracht geen me- thadononderhoudsinstituut te zijn. Via verschillende methadonprogramma's wil men komen tot een mogelijke ont- giftiging (detoxificatiei en redelijk functioneren van de gebruiker ten aan zien van zichzelf en zijn directe omge ving De samenstellers van de nota zeg gen zich daarbij hoofdzakelijk te rich ten op de 75 tot 90 procent van de ge bruikers. die met opgenomen kunnen worden in een ander hulpverlenings programma De methadonbehandeling is dan een van de vormen van hulp. maar hoofdzaak is de humanitaire hulpverlening (eerste levensbehoeften), waarna verder psycho-sociale hulp verleend kan worden, aldus de nota De meeste problematische drug gebruikers hebben volgens de nota in het verleden contact gehad met het ZCAD „Dit contact is na enige tijd afgebroken, omdat de gebruiker het niet kon op brengen zich te houden aan de eisen en voorwaarden, die hem vanuit het ZCAD werden gesteld.'' aldus de nota. ..Vanuit onze opstelling accepteerden wij het druggebruik en de leefwereld van de gebruiker en richtten wij onze hulpverlening voornamelijk op mate riële zaken, zoals huisvesting, werk. opleiding en inkomsten Door deze voorwaarden-vrije opstelling voelden de gebruikers zich minder bedreigd en werden zij meer aanspreekbaar. Bo vendien ontstond er een volledige ver trouwensrelatie tussen de gebruikers en de alternatieve hulp,'' aldus de nota Het huiskamerproject in Vlissingen startte in juni van het vorig jaar met drie kliënten Momenteel ontvangt men ongeveer 75 harddruggebruikers in de leeftijd van 18 tot 30 jaar De op vang kan voor Walcheren uitlopen tot ongeveer 100 hardddruggebruikers Met de doelgroep is afgesproken de op vang te beperken tot Walcheren en eventueel inwoners van Goes. In deze gemeente zyn slechts vijf harddrug gebruikers bekend, van wie er dne deelnemen aan het huiskamerproject in Vlissingen Eind december van het vorig jaar kwamen ook de harddrug- gebruikers uit Middelburg en Souburg naar deze opvang toe De vrees, dat het samengaan van twee verschillende groepen scènesi op moeilijkheden zou stuiten bleek ongegrond te zijn. Ook een groep van ongeveer 10 Zuidmoluk- se jongeren is volgens de nota in het project opgenomen. In Vlissingen zijn volgens de nota ongeveer vijftig hard druggebruikers De beheerder van het huiskamerp roject krijgt volgens de nota de directe zorg voor de harddruggebruiker, die zich aanmeldt. Van hem wordt ver wacht. dat hij boven het huiskamerp roject woont. Hij moet zich be schikbaar stellen voor crisis-opvang en tijdelijk opnemen van gasten in het gezin, ter bevordering van de reso cialisatie van die tijdelijke gasten. Dc beheerder wordt de stimulator bij de recreatieve vorming, verzorgt de regi stratie van de methadonverstrekking. die door een arts wordt voorgeschre ven. heeft de functie van 'praatpaal' en regelt samen met dc vrijwilligers de huishoudelijke taken. De maatschappelijk werker verzorgt de individuele hulp. begeleidt gespreks groepen. verwijst naar andere werk vormen of klinische opname en is be trokken bij het werkoverleg. Straatgroepen werker De straatgroepenwerker moet probe ren de problematiek van de harddrug- gebruiker in een zo breed mogelijk verband te plaatsen, om de samenhang met andere factoren tc doorzien. Hij zal volgens de nota op zoek moeten gaan naar eventuele nieuwe kliènten en heeft ook een preventieve en voor lichtende taak. Hij moet aandacht hebben voor minderheidsgroepen, deelnemen aan gespreksgroepen cn samenwerken met andere jcugdwel- zijnsinstcliingen. ..De straatgroepenwerker deelt het le ven met de jongelui, voor wie hij is aan getrokken Hij hoort er in zekere zin bij staat naast hen en is lid van zo'n groep Hij doet dit echter als lid van een ande re groep, namelijk de organisatie van waaruit hij werkt De straatgroep moet hem accepteren als lid van de organisa tie en de organisatie moet deze werker toestaan lid te zijn van de straatgroep De werker moet op beide lidmaat schappen letten, anders verleent hij geen hulp meer." aldus de nota De ge meente Vlissingen heeft volgens de no ta inmiddels een straatgroepenwerker aangevraagd, in samenwerking met de gemeenten Middelburg en Goes In eerste instantie was het echter de be doeling. dat deze straatgroepenwerker aangehaakt zou worden bij het ZCAD. evenals de straatgroepenwerker die de gemeente Temeuzen heeft aange vraagd Ongeveer een jaar geleden kwam het ZCAD met het initiatief om twee straatgroepenwerkers voor pro blematische druggebruikers aan te vragen voor Zeeland, aangehaakt bij de bureau s van het ZCAD in Terneuzen en Vlissingen De alternatieve hulp verleners zeggen in de nota dit niet wenselijk te vinden De problematische druggebruikers zouden volgens de nota te kennen hebben gegeven, dat. deze straatgroepenwerker beter aangehaakt zou kunnen worden bij het Leger des Heils. De afdeling reclassering van het Leger des Heils in Middelburg verzorgt momenteel de praktische hulpverle ning in het huiskamerproject Volgens de nota zou een arts gemiddeld een uur per dag ingeschakeld moeten worden in het project voor de uitschrij ving van methadon, de medische be geleiding. deelname aan de gespreks groepen en het werkoverleg Caransa-duizendjes opgedoken in Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM - In Bergen op Zoom zijn onlangs vijftien briefjes van duizend gulden in beslag genomen die behoorden tot het losgeld dat voor de destijds ontvoerde Amsterdamse mil jonair Caransa werd betaald. De 15.000 gulden werden op het post kantoor in Bergen op Woom aangebo den door een vrouw. Zij deed dit in op dracht van een Bergens bedrijf RheuniafondscoUeclc MIDDELBURG - De collecte ten bate van het Nationaal Rheumafonds in Middelburg heeft 8542.25 opgebracht. Advertentie i VLOERVERWARMING Installatiebedrijf Zuidweg en Zwartepoorte, postbus 18, Heinkenszand, tel. 01106-1386 IN KADER LANDELIJKE ACTIE VLISSINGEN - De gemeente Middel burg verstuurt in de loop van volgende week ongeveer 2800 exemplaren van de 'niet-roken-overeenkomst' van de stichting 'Anti-rookplan voor de jeugd' aan de ouders van kinderen in de leeftijd van elf tot en met veertien jaar. Het gemeentebestuur heeft hier voor een bedrag van ruim ƒ2500.- uit getrokken. De Vlissingse anti-rookac tie van J Danekaert en 't Trefpunt voor jongeren ondersluit bij deze actie aan cn zal proberen ook de medewer king van de gemeente Vlissingen te verkrijgen. De landelijke actie is opgezet, door dc heer J H. Aan de Stegge van de stich ting Anti-rookplan voor de jeugd in De Bilt, in samenwerking met de stichting Volksgezondheid en roken in Den Haag Hij noemt het roken met name gevaarlijk, omdat het meestal samen gaat met alcoholgebruik, te weinig be weging en een vermindering van de eetlust. ..Een normaal tunctioneren wordt daardoor onmogelijk Bovendien is het een geweldige verspilling van energie." aldus de heer Aan de Stegge De stichting 'Anti-rookplan voor de jeugd' schrijft jaarlijks de ouders aan, om kinderen van de verslaving aan het roken te weerhouden Vorigjaar is men begonnen de gemeenteraden om me dewerking te vragen, voor het verstu ren van de anti-rook overeenkomsten ..Wij werken samen met honderden gemeenten, waarvan diverse in Zee land Middelburg kan genoemd worden als een voorbeeld van de goede samen werking." aldus de heer Aan de Stegge Het roken eist in ons land volgens de stichting 15.000 slachtoffers per jaar ..Dat zijn er meer dan veertig per dag of zes maal zoveel dan er jaarlijks in het verkeer omkomen." zegt de heer Aan de Stegge. „Tegenover de 1.6 miljard gul den aan tabaksaccijns m 1978 stond een schade van ruim 4.5 miljard door ar beidsverzuim. ziekte- en invalidi- teitsuitkeringen. kosten van operaties en ziekenhuisopnamen verblijf in ver pleegtehuizen, voortijdige uitkeringen van pensioenen, weduwe- en wezengel- den en dergelijke. Niet roken is gemak kelijker als je het nog nooit hebt ge daan. Daarom richten wij ons op de jeugd van elf tot en met veertien jaar- De meeste mensen beginnen namelijk met roken tussen de twaalf en twintig jaar. Daarna begint men er over het al gemeen niet meer aan." aldus de heer Aan de Stegge OPBRENGST VERKOOP ZOMERZEGELS DOMBURG - In het Zeeuws Biologisch Museum te Domburg heeft dc presidente van bel Comité Zomer- postzegels in Vrouwenpolder, mevrouw P.G. Tilroe- Kempe. donderdagavond een cheque ter waarde van 9952 gulden aangeboden aan de voorzitter van de stich ting Zeeuws Biologisch Museum, ir. Th.A.J. Vette. Het geld is bestemd voor tentoonstellingsruimte. De cheque vertegenwoordigde een gedeelte van de op brengst van de verleden jaar gehouden verkoop van zo- merpostzegels. Landelijk werd hiervoor een bedrag van ruim 1.5 miljoen gulden bijeengebracht. Dat bedrag is na advies vanuit de provincies door het landelijk Comité Zomerpostzegels in Den Haag verdeeld over een groot aantal instellingen verspreid over het hele land In Zeeland waren er naast het Biologisch Museum giften van respectievelijk 2500 en 3600 gulden voor het Gehan dicapten Adviesbureau Zeeland en de Paul Krugergroep welpen en zeeverkenners te Middelburg Mevrouv. M.C.J ter Weer-Verheul overhandigde de cheques na mens het Comité Zomerpostzegels Middelburg aan de besturen van beide instellingen De verkoop van zomerpostzegels 1979 in Middelburg start op 3 april De afdeling Middelburg van de Unie van Vrijwilligers (UW), waartoe het Middelburgse comité behoort, heeft vanaf die datum tot en met 27 april een verkoopstand in het postkantoor De eerste zegels wor den op 3 april om half tien gekocht door mevrouw J B Boertien-Velema Behalve de serie van vier zomerpostzegels met toeslag zijn er ook correspondentiekaarten cn maximumkaar- ten in de verkoopstand te koop. De toeslag op de zegels is bestemd voor maatschappelijk en cultureel werk. Mevrouw Tilroe-Kempe ilinks i en mevrouw ter Weer-Verheul midden) overhandigen de cheques aan respectieveujK ir Vette van het Biologisch Museum en H Noordhoek. penningmeester van het Gehandicapten Adviesbureau WERKGROEP EN VERKEERSCOMMISSIE UNANIEM VOORKEUR VOOR ROUTE VIA SEGEERSSTRAAT ALTERNATIEF PLAN VIA KAAIENROUTE MIDDELBURG - Er bestaat nog geen enkele zekerheid over de te volgen stadsbusroute door de Middelburgse binnenstad. Deze conclusie kan ge trokken worden, nadat donderdag in twee extra-vergaderingen van de werkgroep Openbaar Vervoer en de gemeentelijke vcrkeerscommissic de hiervoor bestaande plannen nogmaals ter discussie w erden gesteld. Zowel de werkgroep als een meerderheid van de leden van de verkeerscommissie ble ven bij hun al eerder uitgesproken voorkeur de route te laten rijden via de Segeerstraat, waarbij de bussen de Lange Delftpromenade doorkruisen naar de Koorkerkstraat. Deze route stuit echter op grote bezwaren bij de middenstand en dr grootwinkelbe drijven en ook het college van b en w voorziet onoverkomelijke problemen met deze route. Dit laatste was de aanleiding, dat af gelopen maandag tijdens de raadsver gadering de te verwachten beslissing over de te volgen route werd opgé schort In een wat verwarrende discus sie. die niet geheel van emoties ont bloot was. besloot het college de te ne men beslissing uit te stellen om alsnog de problematiek van deze door wet houder W P J Baars genoemde „poli tieke beslissing van verstrekkende be tekenis" uitvoerig te bestuderen. In eei extra-ingelaste raadsvergadering op maandag 2 april zal de raad tot een be slissing moeten komen, omdat het an ders voor Streekvervoer Zuid-West Ne derland te laat zal zijn om dit jaar (einc augustus) nog de .stadsbuslijndienst te verwezenlijken In eerste instantie enkele weken gele den. had de verkeerscommissie b en w al geadviseerd plan II (Segeerstraat) in overweging te nemen, omdat deze route, die ook door Streekvervoer Zuid- West Nederland en de Ryksverkeersm spectie als de meest optimale oplossing wordt gezien, het centrum van alle zij den bereiken kan en dus het opcnbaai vervoer naar de mensen toebrengt. Hel college heeft dit advies echter naast zich neergelegd en koos in grote lijnen voor het plan zoals de middenstand en grootwinkelbedrijven als de meesl aanvaardbare oplossing zien. namelijk de route via de Nieuwst raat te laten volgen De middenstand vreest, dat een route via de Segeerstraat en de over steek naar de Koorkerkslraat de sfeer aantast van de Lange Delftpromenade en verder een groot verlies met zich meebrengt van enkele tientallen par keerplaatsen Hel door b en w ingediende voorstel aan de raad om de route te kiezen via dc Nieuwstraat. bleek echter wat voorha ng doordat zowel het streekvervoer als de Rijksverkeersinspectie de route door de Nieuwstraat. zowel in beide nchtmgen als in één richting, „tech nisch onuitvoerbaar achten Ook tij dens de donderdag gehouden vergade ringen benadrukte Streekvervoer-di- recteur J Deïst dit nog eens Hij noem de de door het college voorgestelde route ..niet realiseerbaar. ook met vanuit één richting en een terugweg over de Dam via de Kaaien naar het station. ..Hierdoor zou een zeer onro gelmatige dienst ontstaan." aldus de heer Deist die met name de wachttij den bij de slationsbrug onaan vaardbaar vond IT at don wel? De vraag „w at dan wel?" beantwoord de hij met een variatie op plan III (dc Kaaienroute). Mocht de route via de Segeerstraat „politiek niet haalbaar zijn." zo betoogde hij. dan ziet het Streekvervoer als „enig alternatief" een aangepast plan III. een route via de Kaaien. Hoogstraat. Gortslraat. Markt, langs het stadhuis (over het ge le steentjes pleini. Lange N'oordstraat. Stadhuisstraat. Volderijlaagte. Klein Vlaanderen en zo via de Seissingel naar de buitenwijken. Deze route zou dan in twee richtingen gereden moeten worden. De negatieve kant van deze route, zo merkte hij op. is dat bet ooste lijke deel van het centrum (l)amplein. etc.) verstoken zal blijven van het openbaar vervoer. Dit alternatief ondervond de onmid dellijke bijval van de vertegenwoordi gers van de middenstand en het groot winkelbedrijf MCO-voorzitter M W Temme: ..Dit plan bevredigt ons vol ledig. we zijn er verschrikkelijk geluk kig mee Niet zo gelukkig met de nega tieve kant van deze routevariatie, wa ren de vertegenwoordigers van de poli tieke fracties PvdA-raadslid Verduin zei waardering" voor het plan op zich te kunnen opbrengen „Beter een half ei dan een lege dop." vond hij. maar zei veel zwaarder te lillen aan het ar gument. dat een heel stadsdeel „volsla gen afgezonderd is" van openbaar ver voer. waar veel winkels en kantoren ge vestigd zijn SGP-raadslid Rentier on derstreepte dit en wees daarbij tevens op de culturele centra in dat stadsdeel, zoals de Concert- en Gehoorzaal en de Schouwburg Drukte Wethouder Baars lichtte nog eens toe waarom het college niets voelt voor een route via de Segeerstraat. Het col lege. zo zei hij. vreest, dat vooral in het zomerseizoen de grote drukte in de binnenstad, met name op de promena des. grote problemen voor de bussen zal opleveren en dc dienstregeling (12 bussen per uur) niet zal bevorderen. Ook meende hij. dat het bedienend verkeer (en dus ook de bussen) veel hinder van elkaar zullen ondervinden op deze route. Naast alle reeds bestaande plannen, waarvan de meeste overigens zonder veel ophef van tafel zyn geveegd, kwam PvdA-raadslid Verduin op de valreep met nog een ander plan, een soort com promis. de route te volgen van zowel door de Nieuwstraat als de Segeer straat (beide in één richting) Hoewel de heer Deïst het „geen onredelijk" plan vond. zei hij toch de voorkeur te geven aan het aangepaste plan III, omdat het plan-Verduin „teveel onduidelykhe- den' bevat voor de passagiers en ook meer haltes nodig zyn DEN HAAG - Politiemensen stellen een onderzoek in by dc Bntse ambassade Slot van paginal Haagse jongeman, die byna een jaar by de ambassadeur in dienst was. Behalve de ambassadeur kwam ook Alison Bailes naar buiten, de assistente van Edmund Dell. die eveneens in de resi dentie had overnacht, maar 's morgens vroeg niet met Dell was meegegaan naar Schiphol Schoten Miss Bailes stapte als eerste in. door het linker achterportier. Vervolgens hield Straub de deur open voor Sir Ri chard. Terwijl deze instapte klonken dc schoten, vier of vijf volgens getui gen. De ambassadeur viel zwaar ge- w ond in de auto, Straub bleef op straat liggen. Chauffeur Wilson reed onmiddellijk met grote snelheid weg. met de bedoe ling de ambassadeur naar het (juist de ze w-eek in gebruik genomen) zieken huis Westeinde te brengen In de op winding nam de chauffeur echter een verkeerde zystraat, waardoor hij te rechtkwam op de binnenplaats van he: bureau van de verkeerspolitie Daar vroeg hij de toegesnelde agenten een ambulance te alarmeren voor de zwaargewonde Straub. en hemzelf te leiden naar het ziekenhuis In het ziekenhuis werden onmiddellijk röntgenfoto's genomen van de schedels van de beide slachtoffers. Kort na twaalf uur kwam de officiële medede ling dat beiden waren gestorven De huisknecht vlak voor de ambassadeur. Minister Van der Klaauw (buitenlandse zaken) was op dat moment in het ziekenhuis Hij bood zyn deelneming aan tegenover de familie van de slacht offers Mevrouw Sykes was gewaar schuwd terwijl ze by haar kapper zat Verklaring Tijdens de persconferentie in de Britse ambassade legde Alison Bailes een verklaring af over de gebeurtenissen, waarin zy onder meer zei „We waren juist ingestapt in de auto van de am bassadeur. ik zat naast hem op de ach terbank. toen de aanval plaatsvond. In stinctief hield ik myn handtas omhoog vor mijn hoofd, als bescherming tegen rondvliegend glas. daarom zag ik hele maal niets van wat er gebeurde" „Pas toen de chauffeur wegreed, de straat in. besefte ik dat de ambassadeur geraakt was en bewusteloos Ik was zelf niet gewond De chauffeur reed ons toen zo snel mogelijk naar het zieken huis. Tot het moment van de aanval was my mets ongewoons opgevallen en ik kan geen licht werpen op de gebeui - tenissen" Volgens politiewoordvoerder Laterveer moeten de beide mannen, van wie er waarschijnly k slechts éen heeft gescho ten. op het pleintje hebben gestaan, waaraan behalve de residentie ook de RK kerk Sint Teresa van Avila is geit gen Zy zouden langs de kerk via eer smalle steeg, het plem hebben kunra bereiken, vanaf de Laan. een straat* dat achter hét Westeinde loopt. Dt schoten zouden zijn gelost vanafeenaf- stand van acht tot vijftien meter In de auto van de ambassadeur zijn kogelgaten aangetroffen, watoveng® nog niet. wil zeggen dat er niet mte schoten zouden zijn gelost Onmiddel lijk nadat het nieuws van de aanslag bekend werd nam de politie de ge bruïkelijke maatregelen De bewte aan de grenzen werd verscherpten: Den Haag werd een grootscheepse speurtocht op touw gezet Uit getuigenverklaringen van de chauffeur en van een onbekendere tuige die op het pleintje voorde.™ dentie aan het werk zou zijn geaeest werden de volgende signalement samengesteld: beide mannen warenli tot 40 jaar oud, Noordeuropces uiter lijk. Een van de twee droeg een rwait pak. zwarte schoenen en een wit over hemd. Dat was de man die schoot met een pistool met lange loop. Delwttdc droeg een bruin pak en had, volgens de getuigen, bruin krullend haar UTRECHT (ANP) - De verwarring on der dc Zuid-Molukkers over wat de re gering gaat doen met het inspraakor gaan welzijn Molukkcrs is donderdag gegroeid. Terwijl minister Wiegel (coördinator Molukkenbeleid) twee weken geleden het plan opperde om het inspraakor gaan op te doeken, heeft minister Gar deniers van erm donderdag in Utrecht dc officiële opening verricht van het nieuwe kantoor van het inspraakor gaan De Zuidmolukse leider ing Manusama had verwacht dat de minister bij de opening 'een soort lijkrede' zou houden, maar mevrouw Gardeniers zei don derdag dat ze hoopt nog jaren samen te werken met het inspraakorgaan. Het voorstel van Wiegel omschreef ze als een eerste stap om de inspraak van de Molukkers wettelijk te onderbouwen MOTIE CONTROLE REKENKAMER OP KLM AANGEHOUDD DEN HAAG (ANP) - Dr kamerbttliv sing of de algemene rekenkamer bevoegdheden moet krijgen om be drijven te controleren waarin dc vlaai voor meer clan de helft deelneemt, zoals de KLM, is voorlopig aaneehoa den CDA-woordvoerder Van Zen heeft donderdag besloten zijn mow daartoe niet in stemmen te brenf» Staatssecretaris Smit-Kroes van ver keer cn waterstaat had even tevoren het standpunt van minister Andries- sen van financien over zijn motie ver tolkt. Het betreft een uiterst gecompiiceei* aangelegenheid, aldus mevrouw Smit- Kroes Minister Anririessen wil daar over volgens haar graag overleg voere met de kamer. De nog niet zolang af voerde comptabiliteitswet is nog jong om te oordelen of hij al dan niet voldoet, aldus de staatssecretaris Van Zeil vond, dat die wet niet gehec)™ doet. FRANKFURT IDPA) - De vnomU" van de 'Kampfbund Deulscher Soü* ten' (KDS). Erwin Schoenborn. M# derdag in Frankfurt vrijgesproken TM ten laste gelegde misleiding van nri volk. In een pamflet dat in juli 1978 voor»- ne-Frank-scholen in Frankfurt k Neurenberg was uitgedeeld hk Schoenborn beweerd dat het dagboo van Anne Frank, die in een concentra tiekamp is omgekomen. ..een ver» sing lis) en het produkt van eenjoocs' anti-Duitse gruwelpropaganda om leugen van zes miljoen vergaste io®1 te steunen en de staat Israël te fmancir De openbare aanklager had tien mak den gevangenisstraf onvoorwaaraw geeist De rechter gaf ter rechtvaardiging het vonnis de reden dat de inhoud» het vlugschrift door het recht van w meningsuiting, verankerd in artikel» van de grondwet, was gedekt Bck&) de had zich binnen de perken van wet, gehouden omdat hij aan de dc mensenrechten niet had ontóego-8' hij Dat betekende echter niet dat nu?-- soonlijk Schoenborn gelijk zou gec- Advertentie Marcani5tr.1 GaE5,Tel.niinn-2D-4-4n*

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 8