Zeeuws Zangersmanifest 1979 werd groot succes PvdA-gewest neemt 'verslag-Roels' voor kennisgeving aan Voetbalclub sloopt het voormalig wijkgebouw ten behoeve van kas Afdelingsbestuur BNMO eens met Van Lanschot Scheuren van grasland ter goedkeuring aan b. en w. maandag 19 maart 1979 VWSSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN PZC/ streek PERSOONLIJKE MOEILIJKHEDEN' GOES-De gewestelijke vergadering van de PvdA in Zeeland heeft zaterdagmor- „metgrote meerderheid het verslag van het tweede kamerlid P. A. Roels, voor kennisgeving aangenomen. Dat gebeurde tegen de zin van onder meer de afde- imgBorsele. die het verslag wilde afkeuren omdat men van mening was dat het ingoed verslag was. Een en ander werd besproken in afwezigheid van de heer gods die door ziekte de vergadering in de "Prins van Oranje' te Goes niet kon hjvoDtn. tót name het eerste kamerlid ir J Mol maakte zich sterk voor het voor ken nisgeving aannemen van het verslag ran het tweede kamerlid. De heer Mol stelde dat Roels, met uitzondering van het afgelopen jaar. altijd een goed wede kamerlid is geweest. Hy haalde isarbii uitspraken aan van andere Pvd.vkamerleden die de mening van oe nee: Mol deelden Uit de woorden «n de heer Mol bleek ook dat het ka- srlid Roels te maken heeft gehad met een aantal persoonlijke problemen, die er meer hebben geleid tot ziekte het kamerlid. Daarbij had de heer Koels veel moeite met uitspraken van de gewestelijke vergadering, over het feit dat hij geen contact zou hebben ge had met Zeeuwse ondernemingsraden aaiets heeft gedaan voor bedrij ven die Brood verkeerden. ..We moeten niet de wekken dat een kamerlid inand is bij wie je maar op een be- aaldeknop hoeft te drukken, waarna hg ieder probleem oplost", aldus de heer Mol Wielt bleek uil de woorden van het eerste kamerlid, heeft de heer Roels moeite gehad met onder meer de pro blematiek omtrent de huidige abor- Bswetgeving. evenals met ver schillende bekritiserende uitspraken ia de gewestelijke vergadering in njn richting. De heer Mol stelde dan ook voor de heer Koels een brief te schrijven met daarin de mededeling dat er wederom gepro beerd is over zijn verslag te spreken. Verder wilde de heer Mol in die brief de teer Roels beterschap toewensen en de uitspreken dat men graag nog ces met hem wil praten over hoe het tweede kamerlidmaatschap pi: en in de toekomst zal gaan. Een rarste! waar de meerderheid van de jfiestelyke vergadering het mee eens ta De heer G J Verburg verklaarde namens de afdeling Borsele dat de kn- fe- die deze afdeling destyds heeft geuit ach met name gericht heeft op toverslag van de heer Roels. De heer feburg stelde ook graag verder over to verslag te willen praten in het bij- jpvande heer Roels. ..Indien de ver- pcenng echter een besluit wil over het H&g. dan stel ik voor het af te keu- .sldus Verburg. Van de zijde van de aöelsngSint Maartensdijk, de afdeling waaruit de heer Roels voortkomt, werd dit voorstel echter 'te hard' genoemd. Ook gedeputeerde W. Don was het niet GOES - Ziekenhuis De Bevelanden, 1530-16.30 uur: Uitzending Nomen Sescio BOEK - Gehoorzaal, 19.30 uur: Mode- ÈOW. MIDDELBURG - Schouwburg, 20 uur: liva. magie en mysterie van masker en fas. is. 20-21.30 uur: Uitzending Ra- ÏUSSINGEN - Resto Boulevard. 20 Hairstyle show. Bethesda-St. Josephziekenhuis. 19.45- 8.15 uur Uitzending Rawa. BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy. 20 uur: toce 10 trom Navarone, 12 jr. GOES-Grand, 20 uur: Julia HELST - De Koning van Engeland. «30 uur Sexlekkerbekken. 18 jr; 20 An unmarried woman16jr; 20 uur: fen. 12 jr. MIDDELBURG - City, 20 uur: Even en «Wen WSTBURG - Ledel. 20 uur: Sex fever. 15 T JïRNEUZEN - Luxor, 20 uur: Jaws II. "Jr; Fedora. tUSsmoEN - Alhambra I, 20 uur: ld evens, a.L; II. 20 uur: Ben Hur. ^"TOONSTELLINGEN - Bibliotheek. 13.30-17.30 uur Èfttc11 Zeeuwse kunstenaars wits - Galerie 't Weeskind. 10-12 en üur: Werken Monique Weyters. LE-Landbouwmuseum. 10-12 en Oude landbouwwerktuigen. tST - Den Dullaert: Werken vijf Wenaressen. Jïgmaa] Stadhuis. 9-12 en 13-17 uur: •wen Hans Muhr MIDDELBURG - Rijksarchief. 9-12.30 ïTrech UUr' ^aar Ume van Six and Six, 10-18 uur: «werven Gera Dauvillier en Wim Va- MlSSE-Galerie 'De mooye staak'. 9-20 ftftcï,erlcen Messemaker WSTKAPELLE - 'Molenwijk', 10-12 ■«•Fossielen. REI ZEN - Artikof. 8-18 uur: Wer- Willem. Ksn Stedelijk Museum. 10- m 13 30-17 uur: Geschreven voor bewaard voor later', expositie Zeeuwse archieven. hulpcentra M'dden-Zeeland - Goes, tel. took voor milieuklachten), tonmn Vlaanderen - Terneuzen. £"1150-94444. (ook voor milleuklach- hulpdienst Zeeland, tel. Or 1.1 l'dag en nacht bereikbaar llï!?,p4ienst Zeeland voor mensen 0118O-36251, van 10.00-24 00 gekends van 20.00-24.00 uur. SlhK,Vlaanderen Hulpgroep bij SlIrMi iAA>- tel. 01172-2168 w J 'B"jf van m'n lijf Zeeland, 184-60337 of 01184-14645. dag en ^bereikbaar eens met het voorstelHy wees er op dat de heer Roels momenteel in de lap penmand zit en zich jarenlang, stelde hij, ingezet heeft voor de partij. De heer Don ondersteunde dan ook het voorstel van de heer Mol. waar de meerderheid van de vergadering eveneens mee kon instemmen Europese verkiezingen In zijn openingswoord stond geweste lijk voorzitter J. Bouma verder enige tijd stil bij de Europese verkiezingen. De heer Bouma vond dat er nog veel te weinig aandacht aan die verkiezingen was besteed. „We zijn bezig die Euro pese verkiezingen de grond in te bo ren", sprak hij. Hij had verder waarde ring voor het feit dat Nederland niet meteen meedoet aan allerlei ontwik kelingen op het gebied van bijvoor beeld kernenergie. ..Ik geloof dat wy Nederlanders ons ge zond verstand volgen en eerst rustig ky ken hoe een en ander elders verloopt. Ook kijken we naar andere mogelijk heden van energie en proberen daarbij ons milieu schoon te houden. Dit in te genstelling tot de Fransen, die bijvoor beeld nog geen goede oplossing hebben voor het probleem van hun kernafval", aldus voorzitter Bouma. Hy deelde verder mee dat er een ge sprek geweest is met het partijbestuur over de 'kwestie Nico Films". Volgens de heer Bouma heeft het partijbestuur be grip voor de problemen van het gewest Zeeland, ondanks het feit dat men het niet eens is met de gang van zaken. Zoals bekend vervult de heer Filius het statenlidmaatschap en tevens de func tie van wethouder van de gemeente Kortgene. Dit was voor met name en kele afdelingen uit Zeeuwsch-Vlaande ren aanleiding om kritische geluiden te laten horen. De meerderheid van de gewestelijke vergadering heeft zich echter op een bijeenkomst in 1978 uit gesproken voor de mogelijkheid deze twee functies door een persoon te laten vervullen. Naar aanleiding van het ge sprek met de partijraad deelde de heer Bouma mee dat er geen verdere stap pen zullen worden ondernomen. Akkoord De gewestelijke vergadering ging voorts akkoord met een motie van de afdelingen Hulst, Oostburg. Hontenis- se. Axel. Vlissingen en Terneuzen. over vlugschriften die huis aan huis worden verspreid en waarin de stichting 'Recht zonder onderscheid' (Stirezo) haar mening geeft over abortus. Deze vlugschriften geven naar de mening van de indieners van de motie een wal gelijk. verkeerd, eenzijdig en mis leidend beeld van abortus. Volgens de indieners worden de vlugschriften geïllustreerd door misselijk makende plaatjes en kan er officieel niets tegen de verspreiding ervan worden gedaan. De vlugschriften werden onder meer huis aan huis verspreid en buiten de hekken van een school in Breskens uit gedeeld, zo maakte een woordvoerster van de afdeling Hulst duidelyk. De ver gadering vond ook dat het gewestelijk bestuur er bij het partijbestuur op moet aandringen dat de Zeeuwse kandidaat voor een zetel in het Europese par lement op een hogere plaats op de kan didatenlijst moet komen te staan. Discussie Na een uitgebreide discussie besloot een ruime meerderheid van de onge veer 100 aanwezigen dat de Zeeuwse kandidaat. Bert Broekhuis uit Vlissin gen. op de dertiende plaats van de kandidatenlijst moet komen. Het ge westelijke bestuur zal overeenkomstig deze wens van de gewestelijke verga dering. het partijbestuur trachten te bewegen de heer Broekhuis inderdaad op die plaats te zetten. De gewestelijke vergadering nam ook een motie van de afdeling Noord-Be veland aan. waarin er bij de minister van onderwijs en wetenschappen op wordt aangedrongen zo snel mogelijk te reageren op het achtste advies van de innovatiecommissie basisonderwijs. In afwachting van de resultaten van dit advies en gelet op de komende wet op het basisonderwijs wordt de minister In de motie verzocht geen stappen te on dernemen. die zouden kunnen leiden tot opheffing van onderwijsvoorzienin gen in kleine kernen. De motie zoals die in eerste instantie was ingediend, be hoefde - alvorens hij met een grote meerderheid werd aangenomen - overi gens wel een aanpassing Gereformeerde bond vergadert in Goes GOES - De afdeling-Goes van de gere formeerde bond in de hervormde kerk houdt op woensdag 21 maart in gebouw 'De Veste in Goes de jaarvergadering. De algemeen secretaris van de bond ir J. van de Graaf, zal spreken over De functie van de belijdenis The ma-avond PPR over voedsel en landbouw GOES - De PPR-afdelingen Goes, Bor sele en Kapelle houden dinsdag 20 maart een thema-avond over voedsel en landbouw in cafe 'De Landbouw' te es. Verder spreekt W. van Doorn, land bouwdeskundige van de PPR. De in leidingen worden vervolgens ter dis cussie gesteld, waarbij als discussiefo rum optreedt een glastuinbouwer. T. Jasperse, een landbouwer K. Nieuwenhuyzen en een afgevaardigde van de 'Groene School' te Kapeile. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. VOORZITTER: „MOEILIJK JAAR" MIDDELBURG - ..We hebben een moeilijk jaar achter de rug. De ontwikkelingen in het hoofdbestuur hebben ook het Zeeuwse afdelingsbestuur niet onberoerd gelaten. De manier, waarop de bondspresident in sommige publikaties is afge schilderd. is zonder meer schandalig. De bondspresident heeft erg veel voor onze bond gedaan. Daarom zullen wij hem blijven steunen". De heer Paree, voorzitter van de afdeling Zeeland van de Bond van Nederlandse Militaire- en Dienstslach- toffers (BNMO) zei dit op een drukbezochte jaarvergadering van de afdeling, zaterdagmorgen in de Generaal-Majoor Berghuijskazerne te Middelburg. De heer Paree zei dit naar aanleiding terlyke en smadelijke opmerkingen Het bejaardenkoor uit Vlissingen tijdens zijn optreden op het Zeeuws Zangers Manifest EERSTE PRIJZEN VOOR HET ZEEUWS MANNENKOOR, VZOS (SINT-MAARTENSDIJK) EN PETER WONDERGEM VASTENACTIE bankgiro MIDDELBURG - De Middelburgse Concert- en Gehoorzaal stond zaterdag in het teken van de zang. Zo'n achthonderd zangers en zangeressen, solisten of beho rend bij koren uit Zeeland en uil een gedeelte van Brabant, zetten er hun beste beentje voor tijdens het Zeeuws Zangers Manifest 1979. dat werd georganiseerd door de Zeeuwse Zangersbond "Zang Veredelt" Ongeveer 350 belangstellenden, keken naar eigen keuze i en de solisten alleen en luisterden geboeid naar de zangers in de B-rubriek De deelnemers, allen die werden beoordeeld door een twee- amateurs, zorgden voor hun eigen be- koppigejury. Deze bestond uit de heren geleiding die meestal uit pianomuziek Hans Smout, docent aan het Brabants bestond Conservatorium te Tilburg, en Herman De juryleden hadden het niet gemak- Engeis, dirigent van hel omroepkoor van de BRT in Brussel. Deze juryleden gaven de deelnemers na afloop van hun optreden ook een opbouwend advies mee voor de toekomst De koren zongen in de A-rubnek een vry werk en een verplicht nummer i en in de B-rubriek ihet zingen van werken Stichting Opbouw houdt bejaardenshow in Jeugdhoeve 's-HEERENHOEK - De stichting Op bouw west Zuid-Beveland houdt don derdag 22 maart een bejaardenshow 'Blijmakers' met Mieke van Ingen in 'De Jeugdhoeve' te 's-Heerenhoek' Dit is een show met onder meer liedjes uit 'De Kleine Waarheid', liedjes van Toon Hermans, Paul van Vliet en Wim Son- neveld Dit programma wordt afgewis seld met voordrachten, liedjes en con ferences van vroeger en nu De voor stelling begint om 14 00 uur en duurt tot ongeveer 16.30 uur. Commissie voor beroepsschriften te Borsele praat over bouw woning HEINKENSZAND - De commissie voor de beroepsschriften in de gemeente Borsele komt maandag 26 maart bij een voor de behandeling van het be roepsschrift van de heer A. den Dekker te 's-Gravenpolder. De heer Den Dek ker heeft beroep ingesteld tegen het besluit van het dagelijks bestuur van de gemeente Borsele, waarbij hem een vergunning is geweigerd voor de bouw van een woning aan de Provinciale Weg te 's-Gravenpolder. De heer Den Dekker geeft in zij n beroep aan dat zonder een woning, hy zijn be drijf (een rijschool) niet naar behoren kan uitvoeren. Hy verzoekt dan ook toestemming om naast de bouw van een theorielokaal en twee garages, toe stemming voor de houw van een wo ning. Het college heeft wel toestem ming verleend voor de bouw van twee garages en een theorielokaal De com missievergadering begint om 15.00 uur in het gemeentehuis te Heinkenszand. Hoorzitting voor inwoners Bath over bouw van 13 koopwoningen BATH - Het gemeentebestuur van Reimerswaal houdt een hoorzitting voor de inwoners van het plaatsje Bath, over de bouw van 13 woningen die zijn bestemd voor de verkoop. De woningen worden gebouwd door twee particuliere bedrijven, die hiervoor toestemming hebben gevraagd bij het gemeentebestuur. Overigens kunnen de inwoners op de hoorzitting, op woensdag 4 april, nog meer vragen kwijt over de gemeente Reimerswaal en Bath in het bijzonder Het is ook mogelijk dat men van te vo ren schriftelijk vragen indient bij het college van burgemeester en wethou ders van Reimerswaal. De nieuw te houwen woningen moeten komen in de Walstraat (5 stuksi en in de Arsenaal straat (8 stuks). De hoorzitting wordt gehouden in café 'Land en Schelde- zicht' en begint om 20.00 uur kei ijk. want er werd een hoop kwali teit geleverd, wat ook bleek bij de prijsuitreiking. Het Zeeuws Man nenkoor won. met een punt verschil, van het Smalstads Mannenkoor en di rigent Han Beekman mocht uit handen van wethouder G.B. Schoenmakers een wisselbeker en een herinnerings- medailie in ontvangst nemen. Eenzelf de prijs ging naar het gemengde koor V. Z. O. S. uit St. Maartensdijk, dat werd gedirigeerd door Izaak Riedijk en naar de solist Peter Wondergem uil Oostkapelle. De voorzitter van de organiserende Zeeuwse Zangersbond. de heer E J.C Sir.ke. zei in zijn openingswoord dat hij het liefste heel Zeeland zou laten zingen en dat het er met het grote aantal deel nemers al aardig op begon te lijken. ..Voor de tweede keer is er een droom wens in vervulling gegaan." En aan het slot: „Ik heb u eigenlijk helemaal niets meer te vertellen, want wat ik wilde zeggen heeft u gedaan door ons een ge weldige dag te bezorgen met uw aanwe zigheid." Wetliouder Schoenmakers vond het een adembenemend gebeuren: „In Zeeland en Brabant lopen mensen rond met een grote mond en een enorm keel geluid. daarom zou ik ze het liefst "het gouden strottehoofd" uitreiken. Wij, als gemeente, kunnen een initiatief als dit. hel houden van zó'n zanghappening, zeker steunen Hans Smout, voorzitter van de jury, was van mening dat het adviseren van de solisten en koordirigenten, van veel meer belang is geweest dan het behalen van een bepaald aantal punten. En hetBelgische jurylid, de heer Herman Engels, zei tenslotte ..Dit was een fan tastische dag en ik vind dat we in Belgié op dit gebied, nog een hoop moeten in halen." van beschuldigingen, die twee (inmid dels) ex-hoofdbestuursleden al in het eerste kwartaal van 1978 hadden geuit tegen de bondspresident W Ch.J. M. van Lanschot. Ze beschuldigden Van Lanschot ervan, de bond voor vele duizenden guldens te hebben opge licht. Zoals bekend heeft de heer Van Lanschot, samen met de BNMO en de stichting Fondsenwerving Militaire Organisaties (SFMO). in maart voor de rechtbank te Haarlem een kort gedmg aangespannen tegen de twee hoofdbe stuursleden. Op straffe van een dwang som van 10.000.- per geconstateerde overtreding, mogen ze beiden geen las- Gemeenteraad Tholen bezoekt Oud-Vossemeer OUD-VOSSEMEER - De gemeenteraad van Tholen brengt dinsdagavond een bezoek aan de kern Oud-Vossemeer. Tydens deze bijeenkomst, die wordt gehouden in het dorpshuis 'De Vos- sekuil' te Oud-Vossemeer. kunnen de inwoners problemen en wensen be spreken met gemeenteraadsleden en fractieleden. Verder is er gelegenheid om kennis te maken met de nieuwe burgemeester van Tholen. De bijeen komst begint om 19.30 uur Plattelandsvrouwen in Tholen bijeen THOLEN - De Nederlandse bond van plattelandsvrouwen afdeling Tholen houdt dinsdag 20 maart om 20.00 uur in hotel 'Hof van Holland' een vergade ring. Tijdens deze bijeenkomst spreekt mevrouw C. de Dreu over het onder werp 'Ik en jij. Hoe leven wij'. Verder is er dinsdag 27 maart een ex cursie naar een koekjesfabriek. Deze excursie begint om 14 00 uur De dames kunnen zich verzamelen in de kantine van de firma De Waal en Zn te Tholen Ook kan men zich opgeven vooreen be zoek aan de 'Rijdende Viskeuken' van het productschap voor vis en visp roducten Op zaterdag 24 maart komt deze 'Rijdende Viskeukén' op de Kaai te Tholen voor een demonstratie meer over Van Lanschot verspreiden. De heer Th. de Mooy. hoofd van de af deling in- en externe betrekkingen van de BNMO. ging na zijn causerie over de ontwikkelingen rond het 'nazorgp roject' in Doom, uitvoerig in op de af faire "Van Lanschot'. Met betrekking tot het nazorgproject zei De Mooy on der meer, eind mei advies te verwach ten van de commissie die sinds half fe bruari met een onderzoek naar een aan tal aspecten van het te bouwen com plex in Doom bezig is. ..In september kunnen we - in samenwerking met het ministerie van defensie - misschien al met de bouw beginnenaldus De Mooy E re-voorzitter van de afdeling Zeeland van de BNMO, commissaris van de ko ningin dr. C. Boertien, speldde twee personen een onderscheiding op, die behoort bij het tienjarig lidmaatschap van de bond. Dit waren mevrouw Joos- se uit Oost-Souburg en de heer Oost- dijk uit Krabbendijke. Enkele leden, die eveneens voor een onderscheiding wegens langdurig lidmaatschap in aanmerking komen, waren niet aan wezig. Generaal-majoor buiten dienst F. J. G. Brackel. hoofdbestuurslid van de BNMO, gaf verslag van de activiteiten van de recreatie-commissie en de commissie 'buitenlands contact' In beide commissies bekleedt hy het voor zitterschap De heer Brackel gaf ook verslag van het bezoek, dat een afvaar diging van het hoofdbestuur enige tijd geleden bracht aan het tehuis 'Bron beek' voor oud-militairen van het Ko ninklijk Nederlands Indisch Leger (KNIL). Bedoeling was, zo vertelde de heer Brackel. te kijken of Bronbeek voor 'nazorg' in aanmerking zou kun nen komen. Nu echter bekend is, dat Bronbeek niet wordt opgeheven, is dit onderwerp voor de BNMO van de baan. Het ledental van de afdeling Zeeland bedroeg per januari 1979 177 Het is hiermee tamelijk stabiel gebleven (vo rig jaar was het 181) De bijeenkomst werd s middags voortgezet. Er kwamen toen huishoudelijke agendapunten aan de orde P VDA/PPR-FRA CTIE BORSELE: HEINKENSZAND - De PvdA/PPR-fractie in dc gemeenteraad van Borsele wil van het college van burgemeester en wethouders van die gemeente weten of de ontwikkelingen in het zogenaamde Ganzegebied in De Poel het college aanlei ding geven het voorbereidingsbesluit voor het Buitengebied in die zin aan te vullen dat ook het scheuren van grasland aan de goedkeuring van het college vordt onderworpen. Ook vraagt men of het college over weegt maatregelen te nemen tot het behoud van landschappelijk en histo risch waardevolle gronden. In een schrijven aan het college stelt de fractie dat na de vaststelling van het voorbe reidingsbesluit voor het Buitengebied op meerdere plaatsen werkzaamheden zijn verricht, die vallen onder de wer king van dat voorbereidingsbesluit. De PvdA/PPR wil dan ook weten of het college van oordeel is dat de uitvoering en de controle op de naleving van de bepalingen van het voorbereidingsbe sluit horen onder tot taak van het col lege. Ook vraagt men welke afdeling op de gemeente-secretarie zich met deze controle bezig houdt en hoeveel manu ren hieraan worden besteedt PENNINGMEESTER GING ER MET DE KAS VANDOOR 'DE PIT' NU GEHEEL TEGEN DE VLAKTE GOES - Leden van de Goese zomer avond- en zaalvoetbalvereniging 'Bus sel Boys" hebben het voormalige wijk- gehouw 'De Pit' in Goes-zuid gesloopt. Het geld die de vereniging met de slo perswerkzaamheden heeft verdiend komt ten goede aan de clubkas. Deze kas werd namelijk rond de jaarwisse ling geheel leeggeroofd door de pen ningmeester van 'Bussel Boys' die met de inhoud van de kas (J" 1000) spoorloos is verdwenen. Om nu de vereniging weer een finan ciële steun in de rug te verlenen is be sloten het voormalige wykgebouw te slopen. Overde kosten van de sloop van dit gebouw had de stichting Buurtwerk Goes-zuid een meningsverschil met de gemeente Goes. De stichting vond dat deze kosten niet voor haar rekening zouden kunnen komen. Nu echter de voetbalvereniging de sloop voor haar rekening heeft genomen zijn de kosten van de sloop gedrukt waardoor het voor de stichting wel te betalen was De vereniging heeft gedurende drie zater dagen. steeds met ploegen van 10 tot 15 man aan het slopen gewerkt. Na algelo pen zaterdag waren alleen de fun damenten van het gebouw nog te zien. De verwachting luidt dat het karwei na volgende week zaterdag gereed zal zijn. Met de sloop van het gebouw heeft de vereniging het bedrag terugverdiend daLzich in kas bevond op het moment dat de penningmeester met de kas ver dween De schade van de vereniging is echter nog groter, omdat een aantal re keningen die als betaald te boek ston den nog open blijken te staan. De ver eniging kijkt dan ook naarstig uit naar eventuele andere sloperskarweien die door de club geklaard zouden kunnen worden. Daarnaast vraagt men of het college beschikt over een volledige inventari satie van de landmeetkundige en na tuurwetenschappelijke gegevens van het gebied dat valt onder het voorbe reidingsbesluit Ook wordt er gevraagd welke, al dan niet vermeende, overtredingen het college bekend zijn gemaakt en hoe het college naar aanleiding hiervan gehan deld heeft Verder wil de fractie weten of het col lege vóór het vaststellen van het voor bereidingsbesluit overleg heeft gehad met. of toestemming heeft verleend aan. de ruilverkavelingscommissie. Poel Heinkenszand over het omzetten van grasland in akkerland. „Kan het college meedelen hoeveel grond sinds de vaststelling van het voorbereidings besluit door het scheuren van grasland is omgezet in akkerland en welke gron den in de komende tijd m het kader van de ruilverkaveling alsnog door het scheuren van grasland wordt omgezet in akkerland", aldus de brief aan het college. Men wil tenslotte nog weten of het col lege de ontwikkelingen in het zoge naamde Ganzegebied in De Poel in overeenstemming acht met de be stemming zoals die in het goedgekeur de rapport van de ruilverkaveling De Poel Heninkenszand aan dit gebied ls gegeven. Overigens heeft naast de PvdA/PPR fractie in de gemeenteraad van Borsele. ook de plaatselijke PPR-afdeling vra gen over dit onderwerp gesteld Bevestiging en intrede ds. Otte RILLAND-BATH - Tijdens dc och tenddienst is zondag ds C. D. Otte, voorheen te Heinenoord. bevestigd als predikant van de hervormde gemeente te Rilland-Bath. Deze dienst was om tien uur 's morgens en werd geleid door emeritus predikant Chr. van de Leeden uit Vriezenveen. Zondagmiddag werd er de intrede- dienst geleid door ds Otte zelf. waarbij koór en kantory hun medewerking verleenden Bij deze dienst waren ook ongeveer 75 mensen uit Heinenoord van ds Otte aanwezig Na de dienst werd ds Otte toegesproken door een aantal personen onder wie burgemees ter van de gemeente Reimerswaal H. Boer, gereformeerd predikant ds R. Blaauw uit Krabbendijke, ds A. Be kkenkamp uit Krabbendijke, die sprak namens de ring en als praeses van de classis, ds J. H. van Osch uit Waarde, gedurende eén jaar als consulent te Rilland-Bath gewerkt en de heer C. G. Ruissen namens de kerkeraad. voogdij en de hervormde gemeente Hierna sprak ds Otte een dankwoord. Na afloop van de dienst was er voor ie dereen gelegenheid om ir. dorpshuls 'Luctor et Emergo' te Rilland-Bath on der het genot van een kopje koffie ken nis te maken met ds Otte en zijn gezin, waarbij de leden van de hervormde vrouwenvereniging als gastvrouwen optraden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 15