RALLYCROSS Patrick Verhoosel wil absoluut weg Spanning verdwenen uit eerste klas van het Belgisch voetbal E29S extta ,zezijn t waard renata Zevac laat de motoren brullen op het Watertorencircuit Axel NA CONFLICT MET BEVEREN ■j VRIJDAG 9 MAART 1573 ZEEUWSCH-VLAANDEREN AXEL - Nog enkele weken en het is weer zover. Brullende en gierende automobielen 'bevolken' het Watertorencircuit in Axel om er rallycross te bedrijven. Op tweede Paasdag vindt de eerste wedstrijd van dit nieuwe seizoen plaats. Eveneens voor de eerste maal wordt er dan een officiële rallycross verreden, want sinds dit jaar is de Stichting Snelheidsevenementen ZEVAC aangeslo ten bij de Nederlandse Rallycross vereniging. Axel is naast Valkenswaard dan de enige baan inNederland die de naam Rallycross mag voeren. Een verheugende zaak, vindt public relations man Simon van Hoeve. toegenomen", vertelt de Axelaar over de beginperiode. Steeds is men op die manier verder gegaan, tot vorig jaar de KNAC zélf met het voorstel kwam om een aansluiting tot stand te brengen De ZEVAC toog naar Schiedam om het bestuur te ontmoeten. ..Wij dachten dat we daar moesten komen om te luisteren naar wat zy te zeggen hadden. Dit was echter helemaal niet het geval. Wij mochten zelf zeggen wat wij wilden Dit gesprek verliep erg gunstig", zegt v.an De Zeeuwsvlaamse bestuurderen kre gen het voor elkaar dat het reglement op verschillende plaatsen af mocht wijken van het officiële. Normaal is het zo, dat auto's die meer dan vijf jaar uit de produktiezijn en die, waarin een motor staat van een ander merk dan dat van de carosseric niet meer mogen starten. In Axel kan dat wel. Op een buiten gewone ledenvergadering gingen de le den akkoord met het verzoek tot aan sluiting „Het was voor ons wel een moeilijke en grote stap. want we wisten toen nog niet wat onzs Goese zus- Rallycross verheugt zich in een grote populariteit. Duizenden bezoeken ieder jaar hel fraaie 'Watertorencircuit- in Axel Simon van Hoeve hoopt dat die belangstelling nog groter wordt. Om het voor het publiek en voor de crossers interessanter te maken, heeft de baan- commissie van de ZEVAC niet stilgeze ten, want de bocht na de start is nu verhard. In totaal is er in deze stille pe- node zo'n 150 meter verharding bijge komen. „Deze verharding was nodig, want na het stuk asfalt na de start, moest er door de crossers hard worden geremd. Nu kan er worden doorgere- Af Wijkend reglement den; het zal de snelheid alleen maar ten goede komen. Het publiek komt voor snelheid en sensatie", zegt Van Hoeve, die zelf ook meerijdt Met de sensatie, waarvoor het publiek komt (zoals het over de kop gaan van een deelnemer) zijn de organisatoren niet gelukkig. Ongelukken doen deze sport geen goed. „Bovendien is het voor het publiek he lemaal niet interessant. Als er iemand over de kop gaat wordt de race onmid dellijk afgevlagd. De toeschouwers knjgen gedurende een hele tijd niets te zien, want de 'verongelukte' auto moet ook weer worden afgevoerd. Pas dan kunnen de wedstrijden hervat worden Officieel De belangrijkste wijziging voor het komende seizoen zit echter niet in de baan, maar in het feit dat de ZEVAC als enige club in Zeeland de naam 'Ral lycross' mag voeren. Bij de andere Zeeuwse club - ARCZB in Goes - blijft deze tak van sport autocross heten. Dit komt omdat de ZEVAC sinds kort is aangesloten bij de Nederlandse Ral lycrossvereniging en daardoor zijn de crossen nu officieel, want de N'RV is een onderdeel van de KNAC. Na zeven jaar is dan een wens van de Zeeuwsvlaamse club in vervulling ge gaan, want reeds vanaf het eerste mo ment heeft men die aansluiting willen verkrijgen. Zeven jaar geleden, toen de eerste plannen voor cross in Zeeuwsch- Vlaanderen boven kwamen (Simon van Hoeve was er bij) dienden de toenmali ge bestuurders al een verzoek in „Ik kreeg toen een papierwinkel thuis, waar niet over heen te kijken was. Maar goed, we wilden onder auspiciën van de KNAC rijden, dus hebben we dat er maar bij genomen. Bij de eerste cross die er in Axel zou worden georgani seerd, zou iemand van de KNAC komen kijken of alles in orde was. Een paar dagen voordag we zouden crossen kreeg ik een telefoontje dat de betref fende man niet kon komen en hij ver zocht ons toen maar of we die eerste cross wilden uitstellen tot het moment hij wel kon. Dit hebben we uiteraard niet gedaan en toen is het besluit ge nomen om dan maar zo te rijden. We mochten alleen de naam rallycross niet gebruiken, dat moest autocross zijn. maar dat hebben we maar op de koop tervereniging ging doen. Als die niet mee zouden doen, dan konden onze le den niet meer starten aan de 'overkant'. Maar gelukkig gaven veel leden posi tieve reacties. Dat was een enorme steun voor ons. Nu zijn we dan ook blij dat we deze. stap hebben genomen", stelt Van Hoeve. Rallycross Over de wijze van handelen van de Goesse club ARCZB (Auto Rally Cros sclub Zuid Beveland) heeft hij weinig goede woorden over. „Wij hebben veel werk gedaan om ook voor hen de aan sluiting voor elkaar te brengen. Wij dachten toen dat zij ook bij de KNAC wilden gaan rijden, maar een paar da gen voordat wij de vergadering hadden, liet het Goese bestuur een brief naar de leden uitgaan, waarin het stelde dat het niet meer mee zou doen. Dit was voor ons echt een klap in het gezicht", zegt van Hoeve, die ook als speaker optreedt bij de crossen. Deze afwijzing houdt wel in dat de leden van de ARCZB niet bij de ZEVAC mogen rijden, maar belang rijker vindt hij het, dat de Axelse leden wel in België en met name in Izegem, en in Valkenswaard mogen starten. De Belgen zijn erg büj met de Zeeuwse deelnaame en daardoor komt het ook dat het aantal crossers dat de wedstrij den op het Watertorencircuit zal rijden niet minder zal zijn dan voorgaande ja ren „Anders reden we met 65 deelne mers, nu zullen we ook aan dat aantal komen We hebben al 45 inschrijvingen binnen, daar komt nog bij dat er nog enkelen willen gaan beginnen Ook de Belgische club heeft toegezegd met een man of tien naar hier toe Le komen, zo dat we goede hoop hebben, dat we de toeschouwers dit jaar hetzelfde pro gramma kunnen bieden als voorheen" zegt de Zevac-perschef 2-CV cross Naast de gewone wedstrijden staan er dit jaar ook nog enkele demonstraties op het programma. Wat dat allemaal zal zijn is nog niet bekend. Een even ement staat wel vast en dat is een de monstratie 2-CV cross. Dit is een cross, waar enkel de bekende 'eenden' aan mee mogen doen. In het verleden stak de KNAC daar een stokje voor. omdat deze crossers zijn aangesloten bij de club en dus eigenlijk 'wild' reden. Nu is deze handicap overwonnen en zo kun nen de Rallycross-liefhebbers dit jaar dus weer genieten van de 'Eenden race', zij het in de vorm van een de monstratie. Dit jaar zullen er in totaal zes crossen worden verreden op het Axelse Water torencircuit; op 16 april. 24 mei. 4 en 30 juni. 1 en 29 september Patrick Verhoosel SAS VAN GENT - Met een beetje weemoed bladert Patrick Ver hoosel, talentvol middenvelder en semi-profvoetballer bij de huidige Belgische koploper SK Beveren, zijn plakboeken door. Een carrière van bijna zes jaren glipt door zijn vingers. Het laatste jaar zijn er echter niet veel foto's en knipsels meer bijge komen en wat hem betreft zullen er ook geen meer aan toege voegd worden, althans niet in dienst van zijn tegenwoordige voetbal werkgever. PR-man len crosser) Simon van Hoeve van de ZEVAC Weer goede deelname aan cross' Nadat hem vorige week vrijdagavond, na een wedstrijd met het reserveteam van Beveren tegen dat van Antwerpse werd medegedeeld dat hij niet in aan merking kwam om met de selectie van Beveren af te reizen naar Milaan, waar gespeeld werd tegen Inter Milan voor de kwartfinales van de Europacup voor bekerwinnaars, trok hy voor zichzelf daaruit de conclusie niet langer meer gewenst te zyn bij Beveren. Na afloop van dit seizoen zullen zyn voetbaltalen ten dan ook ergens anders te bewonde ren zijn. Teleurstelling Patrick Verhoosel: „Het is vrijdag avond inderdaad een enorme teleur stelling voor my geweest toen ik het be richt hoorde. Ik had erop gerekend als zestiende man mee te mogen, omdat ik de laatste wedstrijden als wisselspeler gefungeerd had en vanwege het feit dat ik een brekende middenvelder ben. In zo'n uitwedstrijd zul je die toch zeker achter de hand moeten hebben. Ik had al enkele malen bij de trainer geïnfor meerd of ik mee moest, maar hy vertel de mij steeds, zelfs nog op die vrijdag dat hy zijn selectie nog niet rond had Maar na de wedstrijd hoorde ik van de speler, die in mijn plaats gekozen werd. dat ik er niet bij hoorde. Ik ben dan ook verhaal gaan halen bij bestuur en trainer en dit is op een daverende ruzie uitgelopen. Eigenlijk is dit de druppel geweest die de emmer deed overlopen omdat er dit seizoen al veel dingen ge beurd zyn die mij niet bevielen" Blessures „Het laatste jaar is een bijzonder peehvol jaar geweest. In het vorige seizoen heb ik al veel wedstrijden moeten missen vanwege een zware meniscusblessure en toen ik daar van hersteld was liep ik in een wedstrijd tussen Beveren en hel Zeeuwse voet balelftal te Hulst een lieesblessure op. Deze bleek zo ernstig te zijn dat opera tief ingrijpen noodzakelijk was. In Deurne ben ik toen door dokter Mar tens geopereerd en gelukkig is dit goed afgelopen, omdat hij mij niet veel kans gaf ooit weer te kunnen voetballen. Nadat ik uit het ziekenhuis gekomen ben, heb ik mijn contract met Beveren voor een jaar verlengd. Persoonlijk LEIDER BEVEREN NU ZES PUNTEN VOOR iAdvertentie jeugdschoenen was ik echter al rond met Cercle Brug ge, maar de transfersom van 3 miljoen francs was voor die ploeg een te groot struikelblok. Als mendus zoveel vraagt voor een op dat moment zwaar geblesseerde speler, ga je voor jezelf er van uit dat ze je wel graag willen hou den". ..Toen ik my echter in oktober w eer op de training meldde kreeg ik echter de indruk dat dit met zo was. Aangezien de spieren in mijn geopereerde been muurvast zaten wilde ik mij laten be handelen door de fysiotherapeut van de club. Deze had echter nooit tijd voor my. omdat de spelers van het eerste voorrang hadden. Ik kwam zodoende nooit aan de beurt. Ik ben toen op eigen houtje op zoek naar een sportmasseur gegaan en heb deze in de persoon van Ambroos Hassell uit Westdorpe gevon den Deze heeft mij geweldig geholpen en sindsdien laat ik mij dan ook door hem behandelen. Maar hieruit blijkt wel dat er by Beveren totaal geen spra ke is van enige medische opvang of be geleiding Slechte relatie „De relatie met trainer Robert Goethals en bestuur is ook niet al te best. Vanaf de eerste training heeft de ze man mij lopen afkatten. Toen keer deed ik iets goeds en dan hoorde ik niets, maar als ik de elfde keer iets fouts deed kreeg ik de wind van voren. Als ik dan vroeg wat hij tegen mij had, kreeg ik daarop geen antw oord. Ook de verhouding met het bestuur verliep niet al te best. Ik ben nog al eens bij hen gewest om te klagen over het feit dat ik zo lang op mijn geld moest wachten. Het is toch logisch dat als je ergens w erkt je op het eind \an de maand je centen wil zien. Bij Beveren echter moest ik soms verscheidene malen vragen w aar mijn geld bleef en als ze dan de afrekening stuurden klopte de ze ook nog eens niet, zodat je weer te rug moest. Dit alles zal mij wel de ima ge van een moeilijke jongen en een ech te Ollander gegeven hebben. Het enibe wat ik echter deed was voor mijn goed recht opkomen. Ik heb dan ook het vermoeden dat er verband bestaat tus sen zowel mijn slechte verhouding tot het bestuur als die tot de trainer, aan gezien het bestuur in België heel w at in de pap te brokkelen heeft". Betrokkenheid Noordstraat Terneuzen Biljartvereniging viert veertig-jarig jubileum SAS VAN GENT - De biljartvereniging KOT uit Sas van Gent heeft in het ka- «er van haar 40-jarig jubileum een ne- erlaagtoemooi bandstoten gehouden. 7M ajsluiting van het toernooi wordt rjerdag 24 maart, vanaf 19.30 uur een jtestavond in 'de Speye' gehouden. De «len van KOT worden dan om 16.30 j»m hotel 'Royal' te Sas van Gent op e a ®lfnt3e onthaald, 's Avonds in 'De peye worden de toemooi-prijzen uit- sfreiKt. Medewerking aan de feest- ond wordt verleend door de bekende «nmator De Ruysscher uit Hoofdplaat kin ensemble. Tevens zal de trek- Drii. V3n de loterlJ zijn met als hoofd- fiets 6en televis'e en een herensport^ BEVEREN TREEDT ZONDAG AAN TEGEN WAREGEM ZAAMSLAG - De spanning is nu hele maal weg in de eerste klasse van het Belgische voetbal. Leider Beveren zag zijn voorsprong door de nederlaag van Anderlecht bij Standard Luik oplopen lot zes punten. Zelf wonnen de Waas- landers met 3-1 van FC Antwerp. De vraag wordt hoe groot de voorsprong van Beveren zal zijn op de nummer twee aan het eind van de race. Hek- kesluiter Kortrijk leverde eveneens weer een goede prestatie, runner-up Lokcren werd op 1-1 gehouden en de mogelijkheden om de degradatie nog te ontlopen zijn nu weer degelijk aan wezig voor de West.Vlamingen. In de tweede klasse struikelde Sint Niklaas bij Hasselt, terwijl Tongeren en Cercle Brugge de volle winst wisten binnen te halen. Boom speelde weer gelijk en heeft nu ook reële mogelijkheden om de dans te ontspringen. In de eerste klas wordt de strijd om de verdeling van de plaatsen, die rechtge- ven op deelname aan de competitie om de Europa Cup III het spannendst. Zes ploegen hebben hiervoor nog goede kansen Ook onderaan is er nog van al les mogelijk na de gelijke spelen van Kortrijk. FC Luik en Berchem Sport. Beveren moet zondag naar Waregem Aan deze tegenstander hebben de Maaslanders m de eerste competi tiehelft weinig prettige herinneringen overgehouden. De West-Vlamingen slaagden er namelijk in de leiders in het eigen vertrouwde stadion een neder laag toe te brengen. Belust op revanche en de wetenschap dat in dit stadium van het kampioenschap geen ploeg mag worden onderschat, zal Beveren voorzichtig te werk moeten gaan en dan via de levensgevaarlijke Duitser Erwin Albert genadeloos toe moeten slaan. Tegen Antwerp scoorde de ex-Hertha BSC speler alle drie de doelpunten. Voor de bezetting van de volgende plaatsen is van het allergrootste belang het treffen tussen FC Antwerp en Club Brugge. Ondanks het kwalitatief niet zo beste spel blijft Brugge toch goed mee doen in de sub-top. Bovendien is het geluk nog al eens aan hun zijde, zoals tegen La Louviere. toen in de laatste seconden de winnende treffer kon worden gescoord. De Antwerpena ren etaleren wel het betere voetbal, maar doelpunten maken is en blijft een probleem voor de formatie van trainer Novak, die aan het einde van dit seizoen Antwerp zal verlaten. Hij zal worden opgevolgd door Staf van den Bergh. de huidige oefenmeester van Lierse SK Bovendien komt Brugge vreemd ge noeg tot de beste prestaties in uitwed strijden. Een gelijk spel maakt de grootste kans Eveneens belangrijk wordt de confrontatie tussen Lokeren en de bedwinger van Anderlecht. Stan dard Luik De Daknam ploeg stelde enigszins teleur tegen Kortryk Dankzij een uitstekende doelman Bobby Hoog- enboom kon een niet verdiende draw- worden behaald Standard daarente gen verdiende de zege op Anderlecht helemaal. Ook hier geldt dat Lokeren het beste voetbal speelt, en dat Luik via een enorme inzet zijn punten weet te behalen. Maar, hoe het komt is niet be kend. een ploeg die uit speelt in België speelt zeker dertig procent minder dan in de thuiswedstrijden Lokeren moet iets hoger worden aangeslagen, al mag een gelijk spel niet uitgesloten worden Anderlecht Anderlecht krijgt het op papier niet sterke Berchem Sport op bezoek. De Brusselaars zijn het nieuwe jaar goed begonnen. Berechem vecht nog steeds tegen de degradatie, iets wal de Ant werpenaren gewoon zijn wanneer zij uitkomen in de hoogste afdeling. Toch mogen ze niet in staat worden geacht het Anderlecht moeilijk te maken, ze ker nu aan het begin van de week drie basisspelers (Van Nuten, Stijnen en Cornells) nog steeds ziek waren. Belgisch voetbal KV Kortryk mag tegen Beerschot we derom proberen wat aan zijn weinig be nijdenswaardige positie te gaan doen Beerschot staat bescheiden in de mid denmoot geklasseerd, na een begin dat uitzicht gaf op een van de bovenste plaatsen. Kortrijk brengt er in de uit wedstrijden helemaal niets van terecht en de Mannekes kunnen dan via een zege gaan proberen aan een betere po sitie te gaan werken. Deze ploeg be hoort met zijn kwalitatief goede spelers echt wel in de bovenste helft thuis RWDMschijnt zijn crisis ook weer overwonnen te hebben. De 5-1 tegen Waregem moet de ploeg weer op de goede weg helpen De min of meer in ongenade gevallen Nico Jansen toonde aan dat hij nog wel degelijk in staat is om te scoren. Drie maal wist hij de net ten te vinden. Tegen FC Luik kan dit herstel zich voort zetten. De Luikena ren behoren tot de mindere goden, de resultaten zijn daar ook naar; een en kele uitzondering daargelaten Winst dus voor RWDM Eveneens van belang voor de degrada tie is La Louviere tegen Waterschei. Waterschei moet het. hebben van de countertactiek, la Louviere van de werkkracht. Vooral thuis is de Hene gouwse ploeg erg moeilyk te kloppen Een erg slecht veld en een waanzinnig fanatiek publiek geven La Louviere psychologisch al een voorsprong De twee overige ontmoetingen gaan tus sen ploegen uit de middenmood Win terdag tegen Lierse en Beringen contra Sporting Charleroi zyn wedstrijden, die voor het publiek best eens leuk kunnen worden. Speciaal wanneer zowel de thuisclub als de bezoekers voor de aan val zullen kiezen Tweede klasse Sint Niklaas viel dus min of meer uit de boot in de tweede klasse. Een 2-0 nederlaag tegen Hasselt kan nog wel eens kapitale gevolgen hebben. Tonge ren handhaafde zich moeiteloos via een 4-0 winst op Union en Cercle Brug ge won met 2-3 van Rotselaar. Onder aan werd het nog spannender door de gelijke spelen van Boom en AS Oos tende. AA Gent heeft zich inmiddels vast op de derde plaats genesteld. De toonaangevende ploegen moeten allemaal tegen clubs uit de verkeerde kant van de ranglijst Tongeren moet naar KV Mechelen Achter de Mechelse Kazerne staan de leiders een zware middag te wachten. Verdedigend spe len de Mechelaren erg goed, aanvallen daarentegen brengt zij er niets van te recht. Optimale inzet kan de zege ople veren voor Tongeren Cercle Brugge krijgt buurtgenoot AS Oostende op be zoek Volgens de klassering zal dit zeker een spel van kat en muls gaan worden, en blijft Cercle goed in de race. Ook AA Gent mag op geen noemenswaardige tegenstand stuiten tegen Eendracht Aalst, dat enkel goede resultaten wist te behalen ten tijden van de tramer- swisseling, die halverwege het seizoen plaats vond. Na een opleving zijn de Aalstemaren weer ver teruggevallen en staan ze weer op de positie, die ook voorspeld was: in degradatiegevaar. Sint Niklaas speelt in eigen huis tegen Rotselaar Verrassen was de nederlaag van de Klaasjes wel. De vraag zal dus wel luiden Hoe komt Sint Niklaas dit verlies te boven? Union tegen Diest en Sint Truiden Hasselt zijn wedstrijden die niet van groot belang zijn voor het verdere verloop van de competitie. Vrij uit spelen is dus weggelegd voor deze vier teams, iets wat de prestaties alleen maar ten goede kan komen. Grotere belangstelling staat er op het spel by Olympic Montigmes tegen FC Boom en Harelbeke tegen Racing Me chelen. FC Boom schijnt zich helemaal niet bij het noodlot te hebben neerge legd Uit de laatste drie wedstrijden werden er evenveel punten behaald Ook tegen Olympic moet dit kunnen. De nieuwe ploeg van Ernst Happl, gaat het momenteel nog slechter af dan voor zijn komst. In de twee vorige ontmoe tingen werden er niet minder dan acht tegentreffers geïncasseerd. Racing Me chelen heeft een homogeen elftal en het zal dan ook weer bijzonder moeilijk worden om de punten in Harelbeke te houden bet aan dat ik niet in de basis kon terug komen. Dit accepteer ik echter vol ledig, want men moet nooit een win nend team veranderen. Ik leef dan ook volledig mee met de ploeg en ik ben net zo blij met een overwinning als zij Ik ben zelfs op eigen kosten met de ploeg meegegaan naar Joegoslavië waar te gen Rijeka gespeeld werd. Maar ik ga ervan uit dat de selectie uit zestien be staat en ik vind dat als je goed speelt in het reserveteam en bij de training altijd voorop loopt, je toch wel by die groep hoort. Robert Goethals ziet het echter anders en ik ben niet van plan om daar om op deze manier verder te gaan. Ver geet niet dat ik iedere dag s morgens om zeven uur de deur uit ga en pas 's avonds weer om negen uur binnenstap Tegenover deze opgave moet dan ech ter wel staan datje plezierig voetbalt en dat doe ik momenteel beslist niet Voor mijzelf heb ik daarom al uitge maakt dat dit mijn laatste seizoen bij Beveren is. Ik heb gelukkig vorig jaar een gelimiteerde transfersom in mijn contract laten vastleggen zodat dit ho pelijk deze keer geen hindernis zal zijn Contacten zijn er nog niet geweest maar het maakt my niets uit waar ik naar toe ga, als ik maar weer plezierig kan voetballen. Ik ben vrijgezel en heb verder met niemand iets te maken, dus ik kan overal naar toe, al was het naar Amerika". „Achter een ding ben ik het afgelopen jaar wel gekomen en dat is dat succes maar betrekkelijk is De ene dag ben je de gevierde held, de andere dag kennen de mensen je niet meer De betekenis van het spreekwoord 'Uit het oog, uit het hart' heb ik ten volle leren kennen Gelukkig ben ik privé hetzelfde zoals Ik voetbal, namelijk karaktervol, dus deze storm zal Ik ook wel trotseren" Jack Dingenouts

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 37