Freddy Rietjens ziet eind van zijn carrière naderen CORN BOYS I VEEL TE STERK VOOR RRS: 4-1 Zaamslag: Hoek helpen Naast Terneuzen-Axel nog veel derby's In Zeeuws-Vlaanderen VAN DER POEL KAMPIOEN IN EERSTE KLAS extiA HARDNEKKIGE BLESSURE Zaalvoetbalcompetitie Sas van Gent Aan de bewoners van de gemeente Oost burg TUSSEN SCHELDE EN GRENS (ZONDAGVOETBAL) VRIJDAG 9 MAART 1979 ZEEUWSCH-VLAANDEREN KOEWACHT - Het is vrijwel zeker dat de 37-jarige Freddy Rietjens uit Koewacht, die tot de top van de voetbalscheids rechters in Zeeland gerekend mag worden, dit seizoen niet meer in het bekende zwarte tenu op de groene grasmat als arbiter zal fungeren. Een hardnekkige blessure die in zijn rechterlies een stekende pijn veroorzaakt kluistert hem al vijf maanden thuis in een gemakkelijk zittende fauteuil, waarin hij zich in die periode het best heeft thuis gevoeld. ..Voor mij is dit gewoon een verloren seizoen", zegt hij duidelijk teneer ge slagen „Volgende week moet ik bij de specialist op controle komen, maar na vijf weken massage voel ik nog geen beetje 'winst' aldus een duidelijk in de put zittende Freddy Rietjens Een seizoen. 1978-1979. waarin er voor hem nog tal van toppers in de derde en vier de klasse van de KNVB op het pro gramma stonden. Maar gezien de aard van de blessure, kan hij die nu wel ver geten. Rietjens: „Vorige week heb ik het nog een geprobeerd, maar het ging gewoon niet Een kwartier na afloop kon ik mijn rechterbeen bijna niet over mijn linkerbeen leggen. Neen. het scheidsrechteren kan ik voorlopig wel vergeten. De specialist zei wel dat het allemaal wel mee viel. maar persoonlijk ben ik verre van optimistisch. Soms kan ik het gewoon niet uithouden van de pijn. Gewoon lopen gaat wel, maar aan hard lopen moet ik niet denken". Freddy Rietjens zit dus duidelijk in de 'lappen-mand'. Zelf had hij gehoopt na vijf weken intensieve massage, drie keer per week. van de kwaal verlost te zyn. Freddy Rietjens ziet nu dan ook het einde van zijn scheidsrechtersloopbaan naderen, al wil hij daar nog niet over praten ,.Je hoopt natuurlijk dat alles weer goed komt. maar zoals het er mo menteel voorstaat gaat het gewoon niet. Rietjens heeft de blessure naar alle waarschijnlijkheid opgelopen tijdens de veteranenwedstrijd tegen Terneu- zenseBoys. Rietjens: „Gezien mijn leef tijd en daarbij vooral om in conditie te blijven voor het scheidsrechteren, speelde in het veteranenteam van Koewacht. Na die wedstrijd heb ik nog wel een tweetal wedstrijden gefloten, maar ik kreeg steeds meer en meer pijn". Een onderzoek van een specialist wees uit dat het allemaal wel mee zou vallen. „Volgens de specialist zagen de foto's er allemaal goed uit. maar daar hebben wij als leken toch geen verstand van". Freddy Rietjens begon als voetballer bij de vereniging Koewacht, waarna hij zich in 1967 liet inschrijven als as pirant scheidsrechter bij de KNVB af deling Zeeland. Vijf jaar later maakte hij. gezien de voortreffelijke rappor ten. zijn rentre bij de KNVB waarna het steeds bergopwaarts ging. Aan die loopbaan lijkt nu een einde te komen. „Voor deze competitie zie ik het hele maal niet meer zitten. Niet alleen wat die blessure aangaat, wat natuurlijk wel het voornaamste is. maar boven dien heb ik ook geen beetje conditie. Gedurende die maanden heb ik met kunnen trainen". Freddy Rietjens hoopt dan ook dispensatie te krijgen als op 20 april de jaarlijkse conditie-test voor KNVB-scheidsrechters in Axel wordt afgenomen. Het niet deelnemen houdt in dat de desbetreffende scheids rechter een groep wordt teruggezet. Freddy Rietjens kijkt, hoewel de voetbalcompetitie '78-'79 nog maar halfweg is, al naar de competitie daarop volgend Maar ook dan is het nog altijd maar de vraag of hij opnieuw binnen de kalklijnen actief zal zijn. Zijn blessure, die ook tijdens ons gesprek gepaard gaat met een hevige pijn. houdt hem duidelijk bezig. Zijn verdwijnen van de groene grasmat zou voor de KNVB een verlies betekenen. Zaalvoetbalcompetitie Freddy Rietjens TERNEUZEN-In de eerste klas van de Terneuzense zaalvoetbalcompetitie is het al lang verwachte kampioenschap van Van der Poel een feit geworden. In het duel met Terneuzen liet Van der Poel. dat aan een gelijkspel genoeg had. niets aan het toeval over. Het won met 2-1 en verwierf zich aldus het recht om aan het kampioenschap van Zee land deel te nemen. PZEM viste weer achter het net: 3-2 verlies tegenHKC. Van der Poel begon in zijn kampioens wedstrijd uitermate voorzichtig. „Veel op balbezit spelen", luidde het parool, 'bij voorkeur op de helft van de tegen stander'. Dat had een weinig spec taculaire openingsfase tot gevolg Een fase. waarin geen van beide teams er in slaagde doelkansen te creêeren. Het spelbeeld veranderde na zeven minu ten, toen Henk Smits een door Bram Cornelissen opzij getikte vrije trap on berispelijk binnenknalde: 1-0. Op dat moment had Van der Poel de strijd volledig onder controle en kwam het ook een aantal malen gevaarlijk dicht TERNEUZEN - Voor het eerst sedert een drietal maanden ziet het er naar uit dat er het komend weekeinde eindelijk weer eens in competitiever band gevoetbald zal kunnen worden. Morgen (zaterdag) vindt de tweede competitiehelft op Zeeuws-Vlaamse bodem zijn beslag in de wedstrijden Zaamslag-Good Luck en Terneuzense Boys-Veere. Voor de tweede klasser AZVV en derde klasser Hoek staan er uitwedstrijden op het programma, respectievelijk naar 's-Gravezande en De Meeuwen. Sluis begint slecht: de formatie van Rinus Verberkmeen is vrijaf. De meest brandende vraag die morgen beantwoord zal moeten worden is: hoe zijn alle ploegen de vorstperiode door gekomen? In feite begint iedereen mor gen opnieuw, met (vermoedelijk) de Zeeuws-Vlaamse ploegen wat in het voordeel omdat in deze contreien vrij regelmatig oefenvoetbal mogelijk is gebleken. Regelmatiger althans dan in andere delen van Zeeland. AZVV is morgen te gast bij 's-Graven- zande, een tegenstander die een punt minder telt dan de Axelse equipe, maar wél twee wedstrijden minder gespeeld heeft. Desondanks is George Pauwels optimistisch: 'De voorbereiding is goed geweest,' zegt hij, „we hebben alles bij elkaar nog een oefenwedstrijd of vier. vijf kunnen spelen. Ik ben echt wel op timistisch AZVV vertrekt blessurevrij naar 's- Gravenzande. Alleen Heinz van Kat wijk. die voor twee wedstrijden ge schorst is. ontbreekt op het appel Een dan is natuurlijk ook het 'enfant ter rible' Jan van Nierop niet meer in de eerste selectie opgenomen. „Jan van Nierop prefereert momenteel het zaal voetbal", legt George Pauwels uit. „zolang luj dat blijft do-n komt hij met meer in aanmerking voor de basis." Derde klas Zaamslag speelt morgen een sleutelrol in de derde klas. De Versluijs-brigade ontvangt Good Luck, de naaste be dreiger van koploper Hoek. dat zelf de moeilijke uitwedstrijd naar De Meeu wen te wachten staat. Omtrent de vraag hoe Zaamslag de winterstop is uitgekomen bestaat geen enkele indicatie, omdat de ploeg afge lopen zaterdag pas zijn eerste wedstrijd sedert vele maanden speelde. Zaam slag oefende opvallend weinig. Dat kan een nadeel zijn. al hoopt Hoek dat de streekgenoot al zijn opgespaarde ener gie zal aanwenden om Good Luck been tje te lichten. Hoek oefende wel vrij geregeld. En niet alleen dat: in enkele duels schitterde Hoek bij tijd en wijle zoals het dat gedu rende het grootste gedeelte van de eerste competitiehelft deed Vandaar dat Han van der Hooft en de zijnen goe de hoop hebben, dat de inzinking, waarmee de ploeg de laatste wedstrij den van de competitie kampte, slechts van zeer tijdelijke aard was De Meeu wen is niettemin een tegenstander, die gevreesd mag worden, zeker op het ei gen veld Vierde klas Terneuzense Boys, dat zich in zijn schier onstuitbare rush naar de top van de vierde klas gedwarsboomd zag door Koning Winter, kan morgen de draad weer oppakken in de thuiswed strijd tegen Veere, de vrij bescheiden geklasseerde Walcheren ploeg. De Terneuzenaren, mentaal gesterkt door de wetenschap dat Rini Dev nog een jaar langer trainer blijft, achten Veere 'een leuke tegenstander om te gen te beginnen'. Onderschatting is misschien de tweede opponent, die be streden moet worden. Sluis mag, hoewel het daar waarschijn lijk nauwelijks behoefte aan zal heb ben, nog een weekje langer rusten. Het overige ziet er als volgt uit: KNVB: res. 2e klas B: Internos 2-Axel 2. Temeuzen 2-Noad 2; res. 3e klas D: Zeeland Sport 2-Vogelwaarde 2. Dosko 2-Temeuzen 3. Hontenisse 2-HVV '24 2 KNVB afd. Zeeland: lc klasse: Philip pine 1-DFS1. Hulsterloo 1-IJzendijke 1. Com Boys 1-Oostburg 1. Noormannen 1-Schoondijke 1; res. Ie klasse: Axel 3-Patrijzen 2. Vlissingen 4-Steen 2. Goes 3-Aardenburg 2, Breskens 2-HVV 3. 2e klas A: Schoondijke 2-Biervliet 2. SDO 2-Corn Boys 2. Graauw 1-Hon- tenisse 3. Luctor 1-Ria 2. IJzendijke 2-Clinge 2. Hoofdplaat 2-Terhole 12e klas B: Volharding 1-SDO 1: 3e klas A: Hulsterloo 2-Sluis 2. Koewacht 2-TerJ neuzen 6, Steen 3-Axel 4. Vogelwaarde 3-HVV 4, Terneuzen 5-Clinge 3. 4e klas A: Ria 3-Axel 5. SDO 3-Hontenisse 4, Graauw 3-Graauw 2, Terneuzen 7-Ter- hole 2, Vogelwaarde 4-Temeuzen 8: 4e klas B: Hoofdplaat 3-Corn Boys 3, Biervliet 3-Philippine 3. Sluiskil 3- IJzendijke 4. SAS VAN GENT - In de zaalvoetbal competitie in Sas van Gent sloeg Corn Boys 1 deze week misschien wel de be langrijkste slag van dit seizoen. In de rechtstreekse confrontatie met mede koploper FC RRS bleek Corn Boys over aanzienlijk meer inhoud te be schikken dan de FC RRS, dat met 4-1 volledig afgetroefd werd. Indien Corn Boys volgende week het duel met het als derde geklasseerde Corn Boys Ve teranen succesvol afsluit, dan moet er al veel gebeuren wil het de titel mislo pen. Corn Boys Veteranen nestelde zich de ze week naast de FC RRS door met 4-2 van Fabricom te winnen. De overige uitslagen van deze week. CPC-Philippine Veteranen 3-2. CSM- Racing White 1-2. Luctor-Ria Vetera nen 6-2. ONA/Suikerunie-Com Boys Ve teranen 2 2-1. Corn Boys Veteranen 3-FC Molenkreek 0-9. Corn Boys-FC RRS 4-1 Corn Boys was in alle opzichten supe rieur aan de belangrijkste concurrent voor het kampioenschap. De 4-1 einduitslag was zelfs nog geflatteerd voor de Ranschaert. Remortel en Stel- lenaar-combinatie. dat overigens als excuus mocht aanvoeren dat het niet langer meer over Staf Martens kan be schikken. Rond de tiende minuut in de eerste helft opende Armand Kaas voor Corn Boys de score: 1-0. Een score, die onge twijfeld nog groter was uitgevallen in dien het houtwerk niet meer doelpun ten in de weg had gestaan. Zelfs toen Com Boys op een gegeven moment met slechts twee spelers in het veld stond, kon FC RRS het overwicht niet uitbui ten Kort na rust kwam onverwachts toch de gelijkmaker toen Corn Boys doelman Arnold de Groff de bal uit de handen liet vallen en Henny Martens van dichtbij raak mocht schieten. 1-1. Nadien was het echter weer al Corn Boys wat de klik sloeg, Via Jo Albicher, Andrc Vcrmeersch en Armand Kaas (een strafschop) werd de eindstand be paald op 4-1. CPC-Philippine Vetera nen 3-2 Philippine Veteranen mocht na de 3-2 nederlaag tegen CPC de hand in eigen boezem steken. Indien men wat minder risico's genomen had en verdedigend iets attenter was geweest, dan was het verlies beslist niet nodig geweest. Na tien minuten spelen leidde Philippine Veteranen al met 2-0. twee doelpunten van Renaldo de Decker. Nadien was het overleg aan Philippine-zijde echter volledig zoek. Joris Villaert profiteerde als eerste en bracht voor de rust de ach terstand voor CPC terug tot 2-1. De eerste minuten na de rust werden Phi lippine fataal. Eerst scoorde Johnny Pluijm en Vervolgens Willy Paes (3-2). Philippine bouwde daarna een indruk wekkend overwicht op. maar het ge brek aan inzicht in doelnjpe situaties brak de ploeg op. Het bleef 3-2 voor CPC CSM-Racing White 1-2 CSM leed tegen het laaggeplaatste Ra cing White aan onderschatting. Met name in de tweede helft verkeek men zich op de kracht van de opponent, die in dit treffen redelijk voor de dag kwam. CSM nam in de eerste helft een 1 -0 voor sprong door (wie anders) Herman De- venijns In de tweede helft bracht Ra cing White CSM achter in verwarring. Na vijf minuten spelen presteerde Ra cing White (in de persoon van Daan van de Winkel) het om binnen 60 seconden tweemaal te scoren. CSM kon toen niet meer omschakelen.'Toen Willy Ooster hout ook nog eens een strafschop onbe nut liet. leek de nederlaag onafwend baar Luctor-Ria Veteranen 6-2 Luctor blijft in zijn race naar de boven ste regionen onstuitbaar. Tegen het op gelijke hoogte staande Ria Veteranen bleek het vooral in conditioneel opzicht een stuk sterker. Gedurende de eerste tien minuten kon Ria Veteranen het tempo aardig bijijbenen, maar daarna moest het afhaken. Nog voor de rust nam Luctor al voldoende afstand via drie treffers van Ronald Nijsse. Voor Ria scoorde Robert de Block tegen: 3-1. Ook in de tweede speelperiode was Luctor sterker, hetgeen uitgedrukt werd in twee doelpunten van Cees Goossen en Dave Zwartepoorte. Nadat William van den Abeele 5-2 had doen aantekenen, legde Cees Goossen de eindstand vast: 6-2 ONA /Suikerunie-Corn Boys Veteranen 2 2-1 Een met volledig Com Boys Veteranen 2 heeft het tegen het stugge ONAj Suikerunie niet kunnen bolwerken. Het werd overigens een matige wedstrijd, waarin Corn Boys vóór en ON A na de rust het betere van het spel had. Hal verwege de eerste helft had Corn Boys Veteranen 2 via een door Rinus Gerrit sen benutte strafschop een 1-0 voor sprong genomen, maar nog voor de rust had Tonnie Bos de stand alweer recht getrokken. In de tweede helft, toen ONA het initiatief meer en meer naar zich toe trok, werd Peter Koppejans matchwinnaar: 2-1 voor ONA Corn Boys-Fabricom 4-2 Com Boys Veteranen 1 omzeilde de klip. die Fabricom heet te zijn. zonder kleerscheuren. Fabricom speelde wel iswaar in het veld iets beter, maar wist zich eenmaal in het vijandelijke straf schopgebied geen raad met de kansen. Corn Boys Veteranen deed het wat dat betreft een stuk beter. Jan Riemens had Com Boys aanvankelijk naar 1-0 geschoten, ipaar Robbie de Smet hield met zijn gelijkmaker Fabricom voorlo pig in de wedstrijd. Twee doelpunten van Jan Scheele leén voor en eén na rust) beslisten echter het duel. Even kwam de spanning nog terug toen Leo Steenpaal voor Fabricom (dat overi gens teveel praat) een strafschop be nutte. Huub Maes maakte aan alle on zekerheid echter voortijdig een eind: 1-2. Molenkreek-Corn Boys FC Molenkreek verdubbelde tegen ro de lantaarndrager Corn Boys Vetera nen 3 in één klap zijn doelsaldo. In feite was er sprake van een ongelijke strijd, temeer omdat Molenkreek uiterst ge motiveerd binnen de lijnen verscheen. Bij de rust was de score al opgelopen tot 5-0. Een score, waaraan in de tweede speelhelft nog eens vier doelpunten werden toegevoegd. De stand ziet Com Boys 1 FC RCS Com Boys Veteranen 1 FC Molenkreek Luctor CSM Ria Veteranen Corn Buvs Veteranen 2 CPC ONA/Suikerunie Fabricom Philippine Veteranen Racing White Com Boys Veteranen 3 momenteel als volgt uit: 8 6 2 0 14 38-14 8 6 0 2 12 38-12 8 6 0 2 12 29-14 8 5 1 2 11 18- 8 8 4 2 2 10 25-10 8 4 0 4 8 15-10 8 3 2 3 8 12-15 8 3 14 7 22 22 3 1 4 7 22-29 8 3 0 5 6 15-28 8 2 1 5 5 13-20 8 2 1 5 5 18-27 8 2 1 5 5 11-25 8 1 0 7 2 7-42 Het programma voor de komende week ziet er als volgt uit: maandag 12 maart a.s.: 19.00 uur: Fabricom- Corn Boys Veteranen 3, 19.45 uur: FC Mo- lenkreek-Ria Veteranen, 20.30 uur: Luctor- CSM. 21.15 uur: Philippine Vet.eranen-Ra- cing White. 22.00 uur: Com Boys 1-Corn Boys Veteranen 1. Dinsdag 13 maart a.s.: 21.00 uur: ONA/Suike- runie-CPC. 21.45 uur FC RRS-Com Boys Ve teranen 3. Advertentie zeer belangrijke vergadering voor uü! In de eerstvolgende raadsvergadering komt de gebruiksverordening aan de orde, hierin gaat men bepalen wat er in de toekomst met uw eigendommen in de onroerendgoed sector gaat ge beuren. dorpsbelangen en toerisme wil hierover van tevoren graag met u van gedachten wisselen. Denk er om dat het hier gaat om alle panden die in de bebouw de kom van de gemeente Oostburg vallen. Een pand kan vaak met tienduizenden guldens achteruit gaan in waarde als de gebruiksverordening aangenomen wordt!1! Op deze discussieavond is iedereen welkom I!' Weet u dat dit de meest ingrijpende beslissing is gedurende de jaren dat de gemeente Groot Oostburg bestaat? Kom vanavond vrijdag 9 maart om 19.30 uur in 'de Eenhoorn' op de Markt te Oostburg, in uw eigen belangII! Fractie dorpsbelangen en Toerisme Oostburg. TERNEUZEN - Indien de voetbal competitie dit weekeinde weer in alle hevigheid losbarst dan krijgen de Zeeuwsch-Vlaamse supporters meteen een smaakvol voetbaldiner voorge schoteld. Als hoofdgerecht vermeldt het menu de zinderende derby Terneu zen - Axel, die al veel, zo niet alles om trent de continuering van het tweede klasserschap van beide ploegen duide lijk zal maken. Maar ook kan zondag worden gesmuld van wedstrijden als Steen - Alliance. Aardenburg Sluiskil. Ria - Hontenisse. Vogelw aar de - Clinge, Biervliet - Koewacht en Breskens - Zeeland Sport. Temeuzen - Axel wordt deze keer van meer belang dan ooit tevoren. Het mag bekend verondersteld worden: beide ploegen hebben de laatste jaren heel wat kwalitietsverlles geleden Dat werkt door in deze competitie, die voor beiden in het teken staat van de strijd tegen degradatie. Terneuzen. dat een punt meer vergaard heeft, dan de rivaal gaat min of meer als favoriet van start hoewel Axel (in het besef dat verlies verstrekkende gevolgen kan hebben) de huid zo duur mogelijk zal verkopen. De derby wordt eerder spannend dan mooi. Derde klas De Zeeusch-Vlaamse derde klassers zullen zondag zonder uitzondering moeten knokken voor de punten Steen, dat van allo Zeeuwsch-Vlaamse voetbalclubs misschien wel de meeste oefenwedstrijden heeft gespeeld maar er weinig van gewonnen heeft), ont vangt de trotse koploper Alliance. Voor beiden is winst van kapitaal belang: voor Alliance om RCS onder zich te houden en voor Steen om de mede-deg radatiekandidaten voor te blijven Een uitslag lijkt daarom niet te voorspellen. Hoofdplaat gaat op bezoek bij het dit seizoen zwaar tegenvallende Jong Am- bon. Hopelijk voor Hoofdplaat heeft de gedwongen winterstop met heilzaam gewerkt voor de Middelburgse forma tie. want ook Hoofdplaat kan ieder puntje nog maar al te goed gebruiken. Met een puntendeling zal George de Bakker maar al te graag genoegen ne men. HHV'24 speelt zondag, evenals Hoofdplaat op vreemd terrein: dat van hel Roosendaalse BSC. dat achter Al liance en RCS (zij het op ruime afstand) de derde plaats inneemt. Die klassering vraagt om een voorzichtige speelwijze, temeer daar ook HVV nog allerminst bevrijd is van degradatiesores Een ge lijkspel zal als 'knap' gekwalificeerd mogen worden. Vierde klas Het programma in de vierde klas ver meld. zoals gebruikelijk een viertal Zeeuwsch-Vlaamse derby's, waarin het zonder twijfel hard toe zal gaan Het op de tweede plaats staande Sluiskil krijgt in en tegen Aardenburg een zware kluif Aardenburg, dat zich in de laatste competitieweken na een ma tig begin hogerop werkte, komt tegen voetballende' ploegen doorgaans het best uit de verf. Omdat Sluiskil zo'n voetballende ploeg is. wordt het in Aar denburg zondag een interessante krachtmeting. Ria ontvangt op eigen veld Hontenisse, dat nu de Westdorpse formatie ver sterkt is door de komst van Staf Mar tens van HVV'24 niet zonder angst zal afreizen. Vogelwaarde - Clinge wordt een onver valste Oost-Zeeuwsch-Vlaamse derby, naar de afloop daarvan kan alleen maar gegist worden. Vogelwaarde, dat dit seizoen in competitieverband op eigen veld nog niet tot winst is gekomen, mag zich niet ongelukkig prijzen dat Clinge nog niet kan beschikken over Albert Emelaar (wiens overschrijving nog niet rond is) en dat de getalenteerde links buiten Nelis Visser er de brui aan gege ven heeft. Interessant is meer dan een opzicht wordt ook Biervliet - Koewacht. Twee ploegen die aan een goede competitie bezig waren. Omdat zowel Biervliet als Koewacht over een uitzonderlijk sterke verdediging beschikt, mag verwacht worden dat doelpunten zon dag schaars zullen zijn. Breskens speelt zondag wel geen derby, toch zal dit elftal zondag met bijzondere be langstelling gevolgd worden:breskens ontvangt koploper Zeeland Sport, dal in zijn laatste competitiewedstrijd (tegen Koewacht) zijn eerste nederlaag leed. Breskens, mag vooral ook gezien het feit dat het geen enkele oefenwed strijd met verlies afsloot niet kansloos worden geacht. Het overige programma ziet er als volgt uit: KNVB: Reserve 3e klas B: AZVO 2 - Zwaluwe 2; Thoiense Boys 2 - Tern. Boys 2. KNVB Afdeling Zeeland: 2e klas: Cadzand 1 - VCK 2 Reserve le klas: Tem. Boys 3 - GPC 2: SSV 2 - Zaamslag 2. 3e klas D: Spui 2 - Yerseke 3; Hoek 2 - Zaamslag 3; Sluis 2 - Tem. Boys 4. Steen 1 - Spui 2 4e klas H: Tem. Boys 5 - Cadzand 2, Hoek 3 - Corn Boys 1; Biervliet 1 - Oost burg 1; AZVV 3 - Hoek 5. 4e klas I: Spui 3 - AZVV 4; Tem. Boys 7 - Racing White 2, Hontenisse 1 - Tern. Boys 8. Zaamslag 4 - AZVV 5. Koewacht 1 - Hoek 4. In de buurt van Terneuzen-doé Fré van der Kant, die niet, langn openingstreffer voor de twee moest 'vissen'. Na goed tien n± spelen verlengde Herman Filipp: gave voorzet van Jan Cornelisse doende- 2-0. De wedstrijd leektw gelopen, maar toen Willy Verhar: voor rust een strafschop versies Piet Wissel deze benutte, sloopei; kerheid in de Van der Poel-gelea Dat leverde Terneuzen in helft een handvol kansen op, al te Van der Poel zich in aanvallena niet onbetuigd. Zo moest Willy Ve eenmaal op de doellijn reddingb.r. op een inzet van Herman Filipp; stand bleef ondanks alle moge§ den ongewijzigd. Van der Poele; afloop gaan feestvieren 2-1 HKC - PZEM 3-2 PZEM blijft verbeten strijden degradatie, maar ontbeert moms dat beetje geluk dat nodig is punten in de wacht te slepen. Oj gen het aanmerklijk hoger gepte HKC kwam PZEM uitstekend dag. Het eind van het liedje wasa dat PZEM wéér met lege handen terbleef. De eerste hleft was het meest aans kelijke deel van de wedstrijd. Voogd had PZEM een 1-0 voong bezorgd, maar Jopie de Jonge m niet lang daarna alweer gelijk, l-i van der Hout scoorde vervolgers 2-1. maar nóg was het toen rnetsd want in de laatste minuten voorn bracht Tonnie Dierx de stand op; In de tweede helft draaide de dtó; tenmachine op een aanmerkelijk* toerental. Alleen Arie Dekker® vond toen nog het net, al liet des speler daarna een levensgrote kan gen door een strafschop rechte? HKC-goalie te knallen. In de slotfase was PZEM nogeig: bij de gelijkmaker, maar Kees de V; en Tonnie Dierx wisten een twee i één-situatie niet uit te buiten. He:: 3-2. Temeuzen Vet. HKC NHI Temeuzen AZW Dow 2 PZEM Dowl 14 6 2 .6 Ml 14 3 1 10 71 '13 2 2 9 5! Tweede klas In de tweede klas ontwikkeltbe;; petitieverloop zich volledig in het; deel van Gemeente. Deze week vb de enige concurrent voor de titel tweede team van HKC. v^l^agec verwachts van het gehandicapte ft stuif: 0-1, waardoor Gemeente bijl in de twee achterstallige wedst": een voorsprong van drie punten nemen. NSM 1 bleek tegen Philips stekend op dreef: 5-3 winst De Instuif - HKC 2 De Instuif begon zonder al te v« lusies aan het zware karwei, datffi heette. Zonder Ad Dey en NoudZs (beiden geblesseerd) en PietDeyls had men weinig hoop op een goed it taat. De Hoekse formatie had echter if luk dat ook HKC 2 niet in zijn: opstelling kon aantreden tops: Krijn Hamelink arriveerde te mocht, "omdat HKC 2 al overachi; spelers beschikte, met meer binE lijnen verschijnen. De wedstrijd op zich was gels! gaand, met HKC 2 aanvankelijk de meerderheid. Na bijna een in spelen viel het naar later bleek doelpunt. Wies Koster was de mö In de tweede helft begon hkc 2 3 meer aan te dringen, maar eenms de nabijheid van Instuif-doeliM-' van Dixhoom was ieder overleg: Zeven minuten voor het eind# kreeg HKC dé kans op de gelijkt Wies van Dixhoom werd matchwinner door de strafschop Ko de Ruijter te stoppen. Philips - NSM I 3-5 Philips - NSM was een wedsfig niet voor de schoonheidsprijs m merking kwam. maar die door^ selende scoreverloop en de in®1 beide kanten tot het einde toe", boeien. NSM dat voor het eerst sederfvek ken weer eens compleet was, R voorzichtig. De bal werd veel gespeeld' in de hoop, dat de tegen- der zou 'happen' en verdedigend® zou laten vallen. Bennie van Poucke (NSMi wasds£ die voor de rust het net liet boller- in de tweede helft kreeg hij Tot de laatste tien minuten f< strijd gelijk op. Frans Kolijn (Pk maakte gelijk. Johnny Bete» scoorde vervolgens 2-1, weer Fran! lijn 2-2, Johnny Beterams 3-2 Wieland (Philips) uit een strafscM Toen moest Philips echter afis# kon NSM via twee treffers van# Beterams (die daarmee zijn tos* deze wedstrijd op vier brachti tot 5-3 Ondanks een laatste oS van Philips kwam in die standg® ziging meer. Gemeente Mistrappers De Instuif Philips NSM CHD Centraal Lab 2 1S! l lil' 10 I 0 s Het programma voor volgende' ziet er als volgt uit Maandag 12 maart a.s.: 20 OO uiiH rappers - Centraal lab, 20.45 meente - CHD: 21 30 uur AL AZVV: 22.15 uur. Van der Poe!-5*-' AX1 het wed rail; ten inN' mar Rail) popu jaar Axel belar hetv inter verhi node komi want moe.' gerei den: goed snelt dellij hijg zien. lycrc Zeeu deze konn verk Zeve Vlaa Hoei

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 36