Commandant en vice-voorzitter Rode Kruis Bruinisse gehuldigd Kantonrechter Zierikzee wachtte vergeefs op woonwagenbewoners L MEDAILLE EN BIJBEHORENDE OORKONDE Discussie vergunningen venters in Kortgene Bussel Boys ongeslagen kampioen van derde klas DAF1300/1500: I de hoogste bruto laad vermogens in de lichte j middenklasse! Bruto NIEUW IN GOES Automobielbedrijf v. d. Vliet - Goes BV Gemeente Zierikzee autobedrijf w. j. sunke VRIJDAG 9 MAART 1979 WISSEL BEVELANDEN PZC/ streek NCVB Goes hield jaarvergadering GOES De 'Nederlandse Christen Vrouwenbond afdeling Goes hield on der voorzitterschap van mevrouw T.J. Veenstra-Kottier in de technische school te Goes haar jaarvergadering. Het NCVB-koor onder leiding van me vrouw A. Dekker-Sinke verleende me dewerking aan deze avond. De heer S. Berrevoets uit Goes las voor uit eigen werk en uit 'Championade' van Clinge Doorenbos. De afdeling Kapelle voerde onder leiding van mevrouw N. Schipper-Rooze de musical 'Ditjes en datjes' op. Een verloting ten bate van de actie 'Zeeland helpt Rwanda' bracht 301.50 op. Op de eerstvolgende bij eenkomst op 13 maart spreekt dr. R.W.M. Croughs uit Kattendijke over 'Kind in gezin en samenleving' COMMISSIE: GEEN NIEUWE VERGUNNINGEN KORTGENE - Tijdens een openbare vergadering van de gemeentelijke commissie van advies voor handel, ambacht en diensten te Kortgene, on der voorzitterschap van de wethouder L. M. van de Wecle, is donderdag be zwaar gemaakt tegen het veelvuldig uitgeven van ventvergunningen. Ook werd cr geconstateerd dat meermalen wordt gevent zonder vergunning. Uitvoerig werd gediscussieerd over een voorstel om te adviseren over het in- ZAALVOETBAL GOES Waarnemend voorzitter A. D. Fokker van Craijestein van Rengerskerke van de kring Zeeland van het Rode Kruis speldde donderdagavond A. T. Lock (foto links) reikte de heer Fokker aan elf bloeddo nors Landsteinerpenningen uit. De belangstelling richtte zich daarbij in het bijzonder op de lieer Lock, die 35 maal bloed heeft afgestaan en op afde lingsvoorzitter T. C. Hekman. De voor zitter stond met de score van 35 boven aan de donorlijst. Tot de 'zware jon gens' rekende de heer Fokker ook de heren J. Schults, mevrouw M. War- bout-Kleijnjan en de heer A. M. Wlebrens. die respectievelijk 25, 25 en 28 maal bloed afstonden. Zij kregen al len een zilveren penning. Bronzen pen ningen gingen naar de heren A. van den en de heer J. van der Have van de afdeling Bruinisse van het Rode Kruis een medaille op voor tien jaar trouwe dienst. BLOEDDONORS ONTVINGEN EEN PENNING BRUINISSE - Plaatsvervangend co lonne-commandant A. T. Lock en vice- voorzitter J. van der Have van de afde ling Bruinisse van het Rode Kruis zijn onderscheiden voor tien jaar trouwe dienst. Waarnemend voorzitter A. D. Fokker van Craijestein van Ren gerskerke van de kring Zeeland reikte donderdagavond namens het hoofdbe stuur van het Rode Kruis de medailles en bijbehorende oorkonden aan de he ren Lock en Van der Have uit tijdens een goed bezochte algemene leden- vergaderiEJT tïl het dorpshuis te Bruinisse. „Beide heren hebben een respectabele staat van dienst voor de afdeling achter de rug", aldus de heer Fokker. Hij noemde de toewijding, die met na me bestuurder Lock aan de dag legt, vrijwel onverzadigbaar. „De energie van de heren bestuursleden is echter de goede zaak waardig", aldus de vice- voorzitter van het kringbestuur Zee land. Na het opspelden van de medailles Moolhoekschool uit Kapelle kampioen schaakcompetitie WEMELDLNGE - De schaakvereniging 'De Scheldeschaker' hield in de openbare lagere school te Wemeldinge de schoolschaakkampioenschappen voor Oost- en Zuid-Beveland. Aan deze wedstrijd namen 9 teams deel. Win naar is de 'Moolhoek' school uit Kapel le, die met 3 van haar 4 teams een prijs won. De openbare lagere school 'De Mool hoek uit Kapelle had vier teams inge zet. verder waren er twee teams van de christelijke lagere school uit Kapelle, twee teams van de openbare lagere school uit Wemeldinge en één team van de christelijke lagere school 'De Hoeksteen' uit Wemeldinge. Het eerste team van 'De Moolhoek' haalde met 16 punten uit 8 wedstrijden de volle score. Het tweede team van De Moolhoek scoorde 11 punten, wat voor dit team de tweede prijs Inhield. Het vierde Mool- hoekteam kreeg de derde prijs. Voor de beste individuele scores waren 3 stan daards beschikbaar die naar Alexander van Eenenaam ('De Moolhoek') met 8 uit 8, Jeroen Bujjsrogge ('De Mool hoek') en naar Arie Burger ('De Hoeksteen') gingen. De prijzen werden uitgereikt door de voorzitter van de or ganiserende vereniging, de heer J. de Neef uit Wemeldinge. Alle scholen kre gen nog een herinneringsschildie mee naar huis.'De einduitslag is: 'De Mool hoek 3, de openbare school Wemeldinge en 'De Hoeksteen' een gedeelde vierde plaats met 10 punten. De christelijke school uit Kapelle werd zevende, de openbare school Wemeldinge 2 werd achtste en de christelijk school Kapelle 2 werd negende. Het team van 'De Moolhoek' gaat op 17 maart naar de fi nales van het Zeeuwse kampioenschap. Bingo- en disco-avond in Rilland RILLAND-B ATH - De jeugdvereniging 'Kommes-an' houdt vanavond-vrijdag een bingo- en disco-avond voorde jeugd in 'De Ark' te Rilland. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Vogelvereniging 'Zanglust' vergadert te Rilland RILLAND-BATH - De vogelvereniging 'Zanglust' houdt vanavond -vrijdag- in het dorpshuis 'Luctor et Emergo' te Rilland een ledenvergadering. Na de gebruikelijke agendapunten ver tonen de heren M. Schout en A. van Paassen een serie dia's. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Vergadering Raad Opbouwwerk Goes :aat niet door Berge, afdelingssecretaris H. van den Bos, M. P. Bruinis, F. J. Mous.L Schults en mevrouw W. J. Hoogerwerf-de Feytel. „De donors maken een belangrijke taak van het Rode Kruis, het voorzien in bloed van dc ziekenhuizen, mogelijk. Het op deze wijze helpen van mede mensen is een directe daad van naas tenliefde". aldus de vice-voorzitter van het krincbestuur. Secretaris Van den Bos bracht in zijn jaarverslag naar voren dat de bevolking van Bruinisse het Rode Kruis een warm hart toedraagt. De jaarlijkse collecten leveren per gezin een gemiddelde bij drage van 6,- op. In Bruinisse zijn on geveer 850 gezinnen lid van het Rode Kruis. Vorig jaar kregen de afdeling en de colonne de beschikking over een ei gen behuizing in de voormalige peuter speelzaal. Gestart werd ook met een ei gen jeugd-Rode Kruis. Van de twee la gere scholen nemen thans 36 leerlingen deel aan een cursus EHBO-A. Plaatsvervangend colonne-com mandant Lock deelde in zijn Jaarover zicht mee. dat de eerste stappen zijn genomen om te komen tot een districts- colonne op Schouwen-Duiveland. GOES - Bussel Boys, dat zelf niet in actie kwam, is door het 1-1 gelijke spel van SSV2 tegen Wegenwacht kam pioen geworden van de derde klas in het Goese zaalvoetbal. Met nog 2 wed strijden te spelen is Bussel Boys nog ongeslagen en staat 5 punten voor op SSV2. In deze zelfde afdeling won WGP wederom. Nu met 5-1 van We genwacht. In de tweede klas verspeelde Lewed Boys onverwachts een punt aan het onderaanstaande Int. Viola. Fc. Bruelis won met 6-3 van PTT en kan de titel in de tweede klas bijna niet meer ontgaan. In de eerste klas doen Goes en SSV, nog steeds hun uiterste best om een plaatsje te veroveren vlak achter kam pioen 's H- Arendskerke. Goes behaalde een knappe 4-1 overwinning op Schelde Int. en SSV, liep met 9-4 over Bos Boys. De uitslagen: Fc. Bruèlis-PTT 6-3. Schelde Int.-Goes 1-4; SSV-Bos Boys 9-4; Wegen- wacht-WGP 1-5; FC Bevelanden-PTT 1-7; Int. Viola-Lewed. Boys 1-1: SSV2-Wegen- wacht 1-1; Int. Scaldis-Kats 0-6 De stand le klas: 's H. Arendskerke 14-22, AKF 14-18; Goes 14-17; SSV1 13-16; Kats 13- 14; Schelde Int. 13-14; Int. Scaldis 14-4; Bos Boys 13-3;De stand 2e klas: Fc. Bniélis 12-20; Lewed Boys 13-19; Gem. Goes 14-18; PTT 14-17. Kloetinge 12-10: Fc. Fossen 12-10: Int. Viola 12-3: Fc. Bevelenden 11-3. De stand 3e klas: Bussel Boys 12-24; SSV 2 12-19: Cortgene 10-12; Colpl. Boys 13-11: Keuringsdienst 14-9; Wegenwacht 12-9; Comb. NS 13-8: WGP 14-8. DOOR POLITIE VAN GREVELINGENDAM VERWIJDERD OES - De oorspronkelijk voor dinsdag 13 maart uitgeschreven vergadering van de Raad voor het Opbouwwerk te Goes gaat niet door. Het college van burgemeester en wethouders moet zich namelijk nog nader beraden over de po sitie van dit. orgaan. Zodra dit stand punt bekend is zal de Raad voor het Opbouwwerk bezien wanneer men bij eenkomt VAN TWINTIG DIE PROCES-VERBAAL KREGEN, SLECHTS EEN VERSCHENEN ZIERIKZEE - Vorig jaar zomer kwam de rijkspolitie Schouwen-Duiveland in actie om woonwagenbewoners die een verboden staanplaats hadden in genomen op het dagrecreatieterrein van het Grevelingenstrand nabij Bruinisse te verwijderen. De aanzeg ging dat het gebruik van het terrein voor caravans en woonwagens na zon sondergang verboden was, verliep niet geheel zonder problemen. In een aan tal gevallen moest dan ook proces verbaal worden opgemaakt wegens overtreding van de kampeerverorde- ning. Donderdagmiddag verwachtte kan tonrechter mr W. F. van Solinge op de zitting van het kantongerecht Zierikzee een twintigtal woonwagenbewoners die het terrein niet zonder protest hadden willen verlaten en een proces-verbaal hadden gekregen. De verwachte grote opkomst bleef echter uit. „Nee, ik ben geen afgezant van de anderen", zo ver klaarde mevrouw H. M. G. C. P. uit Waalre op een vraag van de kan tonrechter. Ze maakte duidelijk pas in de nacht haar caravan op het recrea tieterrein te hebben gereden. „Er ston den veel wagens en caravans. Ik wist niet dat het niet was toegestaan". De kantonrechter stelde dat het in Juni 1978 nogal een toe stand was met woonwagenbewoners op de Grevelin- gendam. Waarnemend officier van jus titie mr C. M. P. Nijmeijer wilde omdat er slechts één verdachte verschenen was, niet te diep op de zaak ingaan. De verklaring van mevrouw P. 'ik wist het niet' was voor de officier geen excuus. „Alle mensen waren van tevoren duidelijk gewaarschuwd", aldus mr Nijmefier. Hij eiste een geldboete van 125,- of drie dagen hechtenis. Kan tonrechter mr Van Solinge bepaalde het vonnis op een boete van 30,-- of één dag. Hij nam daarbij in overweging dat In sommige andere gevallen intus sen ook dit bedrag in rekening is ge bracht. Conform de els van de officier veroor deelde de kantonrechter de Zierik- zeeènaar C. J. van de W. tot een geld boete van 750- of vijftien dagen hechtenis. De man had als bedrijfs leider van een horec a-inrichting op een recreatieterrein te Renesse alcohol houdende dranken geschonken terwijl hij niet in het bezit was van de vereiste papieren. Het was trouwens voor de tweede maal dat dit gebeurde. Voor de eerste overtreding was een boete van 300,- in rekening gebracht. De verdachte zei dat al zijn papieren nu in orde zijn. „Maar ik krijg ze niet van de gemeente ais ik voor een tweede keer veroordeeld wordt. Dan kan ik driejaar mijn werk niet doen", aldus de be drijfsleider. Mr Van 8olinge zei naar aanleiding van de verklaring van de verdachte, dat de houding van de ge meente een niet gepaste druk op de rechter legt. „Dat hoef ik niet te pik ken". aldus mr Van Solinge. Hij wees erop dat de eerste veroordeling niet ge holpen heeft. Voor de tweede maal is 750.- een milde boete Buitenren Om de mogelijkheid te openen tot be roep bij de rechtbank te Middelburg veroordeelde de kantonrechter me vrouw B. J. H. te Bruinisse tot een boete van 51,- of één dag hechtenis. De eis van de officier was een boete van 100,— of twee dagen. Mevrouw H. had ning aan de Molenweg een buitenren voor honden geplaatst. Het hon- denverblijf moest volgens de overwe gingen van mr Van Solinge als een bouwwerk worden aangemerkt, zodat een bouwvergunning vereist was. Me vrouw H. had die vergunning echter niet. Mr Van Solinge verklaarde dat de kwestie in feite een administratieve ruzie was, voor een belangrijk deel het gevolg van slecht advies van een ge meente-ambtenaar. „Het kantongerecht is eigenlijk niet het juiste forum voor deze zaak. De verdachte had de vergunning bij de gemeente moeten vragen. Als die ver gunning geweigerd was, had ze in be roep kunnen gaan", zo verduidelijkte de kantonrechter. Mr J. Ligthart, raadsman van de verdachte, bestreed in zijn pleidooi met name een, naar zijn mening, te ruim toegepaste definitie van het begrip bouwwerk. Conform de eis van de officier veroor deelde de kantonrechter de Rot terdamse restaurateur W. S. tot een boete van 250,-of vijf dagen hechtenis wegens het uitvoeren van een gevaar lijke inhaalmanoeuvre op de Nieuwe Kooiweg te Zierikzee. H. R. uit Nieuwerkerk werd conform de eis 25,— in rekening gebracht voor het niet op tijd betalen van kijkgeld. Voor het zonder vergunning gebruiken van een woning aan de Noorddijkstraat te Brouwershaven als zomerwoning, veroordeelde mr Van Solinge de arts J. van V. tot een geldboete van 150,- ot drie dagen hechtenis. De eis van officier mr Nijmeijer was 300,- of zes dagen, waarvan 150,- voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Van V., eigenaar van de woning, verweet het gemeentebestuur slechte voorlichting. Hij bracht naar voren dat hij de woning regelmatig ter beschikking stelt van mensen die werken en wonen in Brouwershaven. Mr Nijmeijer stelde in zijn requisitoir dat de vorige eigenaar Bijzondere diensten Leger des Heils in Yerseke YERSEKE - Het Leger des Heils te Yerseke houdt zondag 11 maart twee bijzondere diensten in het korps gebouw aan de Dominicusstraat. Het thema van de diensten zal zijn 'De tijd geest der revolutie en het beest uit de afgrond'. De diensten beginnen om 10.00 uur en om 18.00 uur en worden voorgegaan door de heer A, A, van Houten, officier te Yerseke. Verder verleent een ko perkwintet medewerking aan de dienst. een inwoner was van de gemeente en de woning permanent in gebruik had. ..Ook in dit geval is het kantongerecht eigenlijk het verkeerde forum. Dit is geen zaak voor de strafrechter", aldus mr Nijmeijer. Mr Van Solinge kon niet meegaan met de verklaring van Van V. dat de woning moet worden aange merkt als zomerwoning omdat het pand als permanente woning werd aangewezen toen het nog eigendom was van de vorige bewoner. Tafeltennistoernooi te Goes GOES - In de sporthal 'De Bevelanden' te Goes wordt op 19 mei een tafeltennis- toemooi gehouden voor alle verenigin gen die aangesloten zijn bij de Goese tafeltenniscompetitie. De competitie begint om 10.00 uur. De deelnemende verenigingen zijn: NS, Betho, Goese Polder, TVK, 't Batje, CJV en Yerseke. Er zal in de A, B en C klasse gespeeld worden. De A en B klassen zullen uit senioren en de C klasse uit junioren be staan. OVEZANDE - De werkgroep culturele activiteiten van de Stichting Opbouw West Zuid-Beveland houdt op zaterdag 17 maart vanaf20.00 uur in de zaal zaal, R2' te Ovezande een café-chantant. In dit Café Chantant zullen Engel Reinhoudt en Pete Nalder optreden. Engel Reinhoudt is een Zeeuwse zan ger. die zijn eigen liedjes over Zeeland en de bevolking in het dialect brengt. Pete Nalder is een Britse solo-folk- singer en folkinstrumentalist. De the ma's in zijn liedjes zijn overwegend oud-' engels. Hij begeleidt zichzelf op diverse instrumenten. I ,31 stellen van een verordening. De heeiij de Looff, voorzitter van de Kortgeecsj middenstandsvereniging, wees eis; dat het aannemen hiervan zeer vet werk mee kan brengen voor de betiï fende neringdoende. Ook heeft deen-, ring geleerd dat veel gevallen nietite te achterhalen zijn De commissie i van mening dat niet tot het instefc van een verordening moet worse overgegaan. De voorzitter vond helt» jammer dat nog geen advies was gekte gen van de KNOV. Op 10 augustus '78 is besloten een k' vies aan te vragen, maar nu, zeve maanden later Is dat er nog niet. In et volgende vergadering zal men da zaak nogmaals bespreken in de hes; dat er dan een advies van de KNOVï Een aanvraag om een staanplaats tot een kaashandelaar werd met stemmen afgewezen. De midc? standers zijn van mening dat er ins eigen gemeente genoeg kaas te koopt De heer P. Kallewaard was bovendi; van mening dat bestaande vergunt: gen moeten kunnen worden ingetroi ken. De voorzitter zei van meningteij dat het gemeentebestuur er met alls is voor de middenstand.„Er is noge groot aantal consumenten die er jr; op stellen om bij deze venters te kop* Ze voorzien blijkbaar in een behoef* Hij is wel bereid om het aantal verg: ningen niet uit te breiden. „Aisn? echter alles wil beknotten zal er stet; meer elders worden gekocht". De heer C. van Damme was ook re mening dat men voorzichtig moeta- met alles te verbieden.,.Degemwt; heeft bewust gekozen voor recreatt Als men alles afkapt dan komt de rc- heid danig in de knel".Tenslotte de commissie dat geen nieuwe verg: ningen moeten worden afgegere maar dat de bestaande moeten woré gehandhaafd. Bij de rondvraag informeerde J. A.c der Kraan naar de mogelijkheid omi winkels tijdens het zomerseizoen lel ger open te houden. De heer P, Ka lewaard sprak als zijn mening uit dr het mogelijk moet zijn de bestaaa ventvergunningen af te nemen. voorzitter vond dat zeer onbillijk, men alles aan banden legt, blijfter de -ook door de middenstand gej geerde vrijheid- niet veel over De heer M. Smit vroeg hoe de lei ties aan het bejaardenoord 'Ru.' te Colijnsplaat geregeld worden, voorzitter zal daar in een vergadt met het bestuur van Rustoord' informeren. Tenslotte maakte de heer C. van Da me bezwaar tegen het parkeren in? Kaaistraat te Kortgene. Er is daaiK j parkeerverbod dat meermalen ovt: j treden wordt. L. '01 PA S.IS meci maki hels Gent gin i ram< -eng plan bij s; Deh Man Irekl de gc laadvermogens van 7.800 tot 10.000 kg! Motoren van 85 tot 110 kW (115-150 DIN pkj? Kleine draaicirkel, lichte bediening, gesynchroniseerde 5-bak, hoog comfort: dé ideale besteller voor stad en regio, n/vr jn ,r|.0 j *70020/EEG 72/306 L/Hl 1 B UGIiVO f Ierland Bedrijfswagen B V» Posibus 152,5600AD Eindhc Ook uw adres voor gebruikte trucks L Automobielbedrijf 7? De Groene B.V. Anjelierstraat 5-7, Goes, tel 01100-16810. Verrijn Stuartweg 10"Tvëriengde v. d. Fruitlaan) Goes-Zuid, tel. 01100-28751, privé 01198-526. Zaterdags de gehele dag geopend VERKOOP EN VOORRAAD: Mini - Allegro - Maxi - Princess - Triumph - Rover 2600/3500 - Land-"Range Rover - Sherpa bestel. off. Leyland-dealer voor Noord- en Zuid-Beveland. alle REPARATIES van LEYLAND-PRODUKTEN kunt u NU bij ons terei Auto van de jaren 80 Rover 2600-35000. Jaarvergadering watersportvereniging HOEDEKENSKERKE - De wat' sportvereniging 'De Val' te How kenskerke houdt zaterdag 10 mar haar eerste jaarvergadering in M 'Westerschelde' teHoedekenskerke:-1 aanvang is om 16.00 uur. Na het offict gedeelte volgt een mosselsoupé voer: leden. De avond wordt besloten" een disco-bal vanaf 21.00 uur. De burgemeester van Zierikzee maakt ingevolge artikel 22 van de wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 22 februari 1979 heeft verklaard, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het gebied ten westen van de Gra venstraat. De verklaring ligt met bijbehorende kaart met ingang van 12 maart 1979 ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Zierikzee, 1 maart 1979. De burgemeester voor noemd, Th. H. de Meester. HONDA-DEALER Fruitlaan 16, Goes Tel. 01100-15415-14987 Inruil en financiering direct mogelijk Rovers uit voorraad leverbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 28