Na ploegentijdrit kan alleen winnen Traversaro na 6 ronden VAN BRACHT OP EK DRIEBANDEN: IK BEN HIER OM TITEL TE WINNEN Knetemann Parijs-Nice Koopmans' rechtse velt T0PBADMINT0N IN TERNEUZEN TRAINING DAVIS WIERP VRUCHTEN AF ZOETEMELK EN HINAULT GROOTSTE VERLIEZERS KLASSEMENT Twee winnaars in lotto negen Toerafdeling van Theo Middelkamp weer in actie 1 Ligterink leidt schaakstrijd PZC/sport 17 genvalier was Bert Oosterbosch, de neo-prof die als amateur het wereld kampioenschap 100 km-tydrit behaal de. Zelf was de Eindhovenaar ontevre den over zijn verrichting ..Het ging he lemaal niet. Mijn benen wilden niet", klaagde hij. Acht kilometer voor het einde moest hij zijn ploegmaats laten gaan. Oosterbosch onderging het als een grote schande. Hij bleef doorknok- ken en volgde de ploeg op 150 meter achterstand Post gaf hem desalniettemin een schouderklopje. „Hij is natuurlijk on tevreden. Dat kan ik begrijpen: als je bij de amateurs alles op het gebied van tijdritten hebt gewonnen en je moet nu lossen... Maar zo is het nu eenmaal. Er wordt anders gereden. Het aanpikken bij de laatste renner ging niet al te vlot en daarmee verspeelde hij te veel kracht". Dat Oosterbosch moest lossen en iets zakte in het algemeen klassement (de tijd van de eerste dne renners bepaalde de uitslag van de ploegentijdrit, maar de individuele tijden werden doorbere kend in de persoonlijke rangschikking) werd hem dus allesbehalve kwalijk ge nomen. Geen beste zaak Anders zal dat hebben gelegen bij Hen- nie Kuiper De kopman van de Franse ploeg van Maurice de Muer moest in de laatste beklimming namelijk zijn knechten Gregor Braun, Jean Luc Vandenbroucke en J acques Bossis voor laten gaan. Geen beste zaak voor een kopman die het vertrouwen van zijn ploeg nog moet winnen. Op de openingsdag kon Kuiper nog het excuus aanvoeren dat hij lichte verho ging had, maar met medicijnen werd de koorts onderdrukt. „Ik hoop dan ook dat het stukken beter zal gaan", liet hij weten. Dat hij echter nog lang niet fit is. kwam in de laatste meters van de tijdrit duidelijk aan het licht Hetzelfde gaat eigenlijk op voor Be rnard Hinault. Zijn vertrek in Parijs- Nice was tot de laatste dag dubieus. Met een bronchitis had hij vorige week het trainingskamp verlaten. In de pro loog liet hij zich even zien, maar nu de rit langer was. bleek de vorm toch nog niet helemaal terug te zijn. Harde smak Didi Thurau zag zijn laatste kans (hoe klein die met een achterstand van 16 seconden ook was) verloren gaan in de eerste halve etappe van Montereau naar Joigny over een afstand van 97 km. In de laatste kilometers smakte de Duitser vlak voor een steile klim In het parcours ongenadig hard tegen het as falt en bleef even dizzy liggen. De ach terstand op het complete peloton, waarin Jan Raas het tempo opjoeg om voor Knetemann de sprint aan te trek ken, werd daardoor ruim een minuut. De inspanningen van Raas waren trouwens ook tevergeefs. Vlak voor de finish moest Knetemann uitwijken voor een valpartij, waardoor de 25-jari- ge Fransman Yvon Bertin uit de ploeg van Bernard Hinault naar de zege kon spurten JOIGNY - De uitslagen zijn: 1. Bertin (Fra) 973 km ln 2 uur41 min 28 sec.2. Martinelii (Ita). 3 Sanders (Fra). 4 Chassang fFra), 5 Zoetemelk iNed>. 6. Gavazi (Ita). 7. Vanden Broucke (Bell, 8. Van Vliet (Ned). 9. Raas (Ned). 10 Peeters (Bel). Vervolgens het complete peloton in dezelfde tijd als de winnaar met uitzondering van 113. Vallet (Fra) op 1 min 24 sec, 114. Fortls (Zwi) op 1.36.115 Thurau (Wdl) op 2 06.116. Peven- age (bel) z.t.. 117. Martin (Bel) z.t118. Van Sweevelt, (Bel) op 3.22 De uitslag van de ploegentijdrit: 1 TI-Ralelgh 2 uur 10 minuten en 42 secon den. 2. Miko 2.13.22. 3. IJsboerke 2.13.24. 4. Peugeot 2.13 57. S. Renault 2.16.18. 6. Saflr 2.16.32. 7 Flandria 2 1635. 8. La Redoute 2 17 47. 9 Kas 2.18.15.10 Daf 2.18 56.11. San Giacomo 220 33. 12 Teka 221 18. 13. Zwit serland (amateurs) 2.21.24.14. Zonca 2.22.55, 15. Fiat 2.25.18 Het klassement ziet er als volgt uit: 1 Knetemann (Ned) 3 uur 33 minuten en 27 seconden. 2 Raas (Ned) op 12 seconden, 3 Lubberding (Ned) op 0,23, 4 Van Vliet (Ned) op 0,28, 5 Mutter (Zwl) op 0,48. 6 Pronk (Ned) op 0,56. 7 Zoetemelk (Nedt op 0.58, 8 Braun (WD1) op 1 minuut en 18 seconden. 9 Gislger (Zwi) op 1.19. lOWiUems'Bell op 1.21.11 Van denbroucke iBel)op 1.26. 12 Nilsson iZwelop 1.39. 13 Oosterbosch :Ned> op 1,40, 14 Bossis (Frai op 1.44. 15 Jacobs iBeli op 1.44. 16 Hi- naultiFraiop 1.46.17 Pirard (Ned)op 1.47.18 MórlemZwDop 1.50.19 Kuipers (Ned) op 131. 20 Schepmans (Bel) op 1.51. 26 Pncm op 2 minuten en 7 seconden. 62 Maas op 3,56. 80 Verbrugge op 4.39 DEN* HAAG (ANP) - Lottonummer 9 kende twee prijswinnaars, die elk ruim drie ton vangen.In de lottoen toto nr 9 vielen in totaal 35.178 prijs De uit slag van lotto nr 9 van zor< g 4 maart. In deze lotto vielen In i otaai 25 358 prij zen Prijzenbedrac i 755 0 42. Inleg ƒ3 566 098 le prijs 2 urn aars. die elk oruto 326.990.30 ontvangen. 2e prijs: 17 winnaars die elk bruto ƒ9 964.00 ontvangen. 3e prijs 319 winnaars, die elk ƒ796.50 ontvangen: 4e prijs 11.436 winnaars, die elk 29.60 ontvangen; 5e prijs 13.584 winnaars, die elk ƒ24.90 ontvangen. De uitslag van toto nr. 9. In deze toto vielen In totaal 9.820 prijzen. Prijzen- bedrag ƒ218 957.90. Inleg 460.964.-. Door het enorm aantal derde prijswin naars daalde het prijsbedrag in deze klasse per winnaar onder de 2.50 Het bedrag van de derde prijs kan daarom niet worden uitgekeerd en vervalt vol gens art 18 lid 3 van het reglement De helft van dit prijzenbedrag valt toe aan de eerste prijs en de andere helft van de tweede prijs. Ie prijs: 484 winnaars, die elk ƒ260,10 ontvangen; 2e prijs: 9.336 winnaars, die elk 9,90 ontvangen. VRIJDAG 9 MAART 1979 ROTTERDAM - Meer dan vijf seconden lang was het muisstil in het Sportpaleis Ahoy. De gong was immers gegaan voor de zevende ronde van het Europese titelgevecht Rudie Koopmans tegen Aldo Traversaro. Waarom stond die Italiaan dan niet op, zette hij zich niet in de bokshouding? Plots begrepen de 7000 mensen wat er werkelijk aan de hand was. De rechtse zwaaistoot annex uppercut van de Hollandse uitdager, die Traversaro in de zesde ronde tot acht tellen rust dwong, was te veel geweest voor de Europese kampioen. Het linkerjukbeen stak bijkans door zijn vel, verder boksen, zo vond Traversaro zelf ook, was onverantwoord. Nederland kent dan eindelijk weer een 'Europees titelhouder in de pugilistiek. maar hoeveel bloed, zweet en tranen heeft dat de Leeuwardenaar Rudie Koopmans niet gekost. Eerst was daar de heisa rond twee op het nippertje af gelaste kampioenspartijen tegen de Brit Alan Minter. Een ontmoeting die ten slotte werd afgelast, omdat Koop mans van de middengewichtklasse overwipte naar de halfewaargewichten. Precies een jaar terug reikte de Neder- 3 tonder niet verder dan een onbeslist te- 'gen Traversaro, ofschoon menigeen ''f~- anders dacht over de werkelijke nachts verhoudingen. Een revanche werd zorgvuldig voorbe reid. Verschillende sponsors deinsden en® allerminst terug voor torenhoge kos ten. waardoor een duur trainingskamp in het Rotterdamse Zuiderparkhotel mogelijk bleek. De optimale concentra tie. de wereldvermaarde trainer Henry Davis, die uit Los Angelos werd weg- to* geplukt, en een prima conditie ver- mochten de voorbereiding nochtans rimpelloos te doen verlopen. Daar was eerst een ordinaire dopingaffaire die de lucht in werd geslingerd, vervolgens de I ker griep van Traversaro waardoor de par tij twee weken werd verschoven en ten slotte de beslissing van de Europese Boksunie om de partij nietover 12 maar toch over 15 ronden te laten duren. Rudie Koopmans heeft voor die fel begeerde kampioensgordel heel hard en langdurig moeten knokken. Ook gis teravond. In tegenstelling tot het ge vecht van 1978 pakte de Fries aanvan kelijk niet ronde na ronde. Weliswaar begon Koopmans voortreffelijk en maakte hij zijn opponent duidelijk, dat deze het lyf-aan-lyf-werk wel kon verge ten, omdat een priemende opstoot nu Rudies arsenaal verrijkt had, Traversa ro vocht verbeten terug. Niet gerust SOUBURG - Voor de toerafdeling van de wielervereniging Theo Middel kamp gaat het komende weekeinde het nieuwe seizoen ook weer van start. Vo rig seizoen werd er alleen op zondag gereden, maar op uitdrukkelijk ver rat zoek van verschillende deelnemers kan er dit jaar ook op zaterdag in groepsverband worden getraind. Frans Wassink van de toerafdeling van Middelkamp vertelde: „Op zaterdag- middag gaan we pas om vier uur van i start, zodat de deelnemers daarvoor aandacht aan gezinszaken, zoals winkelen, kunnen besteden. Zondag daarentegen gaan we al vroeg, om half «gen, van start, zodat de rijders ook nog wat aan de rest van de zondag heb ben, bijvoorbeeld om met de familie naar de camping of het strand te gaan Zowel op zaterdagmiddag als op zon dagmorgen wordt steeds gestart bij café De Goede Verwachting in Lewe- <wp_ Er wordt weer in twee groepen gereden- een A-groep (de beter getrain de toerrijders die een hoog tempo rtj- oenl en een B-groep (voor toerrijders e net rustig aan doen). Vorig jaar was A-groep circa 40 man sterk en de „'?oep ongeveer 30 man. Frans Was- k verwacht dat de belangstelling ze- zo groot is als vorig seizoen P ARDEN - De jonge Groninger Vf r^'oniüe meester Gert Ligterink m, i°a v'er ron<ien de leiding geno- strÜd om het nationale Sa^mpioenschap. Hij bereikte 1door zijn afgebroken partij uit de win ronde togen Arend van Dop te er. en cn vervolgens een snelle remi- iSEf te maken met Rob Hartoch. ,ce l De uitslagen: 1 nÜ! d_er,Weid- Van Dop 0,5-0.5, Hartoch "gtennk 0.5-0.5, Ree - Langeweg 0.5. Van der Oï u 0n 1"0, Van der Vet - Donner 0.5- "Odand - Timman 0-1. Bohm - Sosonko Stand na 4 ronden: Bkw?"* 3'5,2,4 Rpp Timman, Bohm 3. 5 -i Bnnl l 1°1 mtg-6/7 Donner, Sosonko 2,8/12 Sim J^geweg, Hartoch, v. d. Vliet, v. d. 1.5,13/14 Van der Weide, Van Dop l Koopmans: „Traversaro ging de zaak forceren, bewust het tempo verhogen. EMM-DAMES WONNEN MIDDELBURG - Het dameszaal- handbalteam van EMM uit Middel burg heeft donderdagavond de beker wedstrijd uit de tweede ronde tegen tweede divisieploeg Uno Animo uit Loon op Zand met 16-11 gewonnen. In de volgende ronde komen de Zeeuwse dames uit tegen eerste divisieploeg (volgend jaar eredivisie) Entius SEW uit Nibbixwoud. De uitwedstrijd moet vóór 15 april gespeeld worden. In de strijd tegen Uno Animo speelde EMM een redelijk goede partij, waarin het aanvankelijk achterkwam (2-4), maar waarin de break-out een goed wa pen bleek, resulterend in een 7-5 rust stand voor de Middelburgse meisjes. Na rust liet EMM zich inlopen (7-7), maar was vervolgens de veel betere ploeg. Nooren start met zege DEN BOSCH - Henk Nooren heeft het spoor weer te pakken. De 24-jarige ruiter vestigde vorig jaar tijdens Indoor Brabant alle aand acht op zich door niet minder dan vijf onderdelen te winnen. De Intieme entourage van de Brabants hallen in Den Bosch lijkt Nooren uit stekend te liggen. Donderdagavond won hy met de schimmel Cat's Whisker het eerste onderdeel van de dertiende editie van Indoor Brabant. Nooren was in de barrage de enige ruiter die erin slaagde de scherpe tijd van de Brazi liaan Nelson Pessosa te overtreffen omdat hij zich niet gerust voelde. Het was duidelijk, dat hij het deze keer niet wilde laten aankomen op een lange partij. Ik was al zelfverzekerd aar. dit karwei begonnen, maar deze ontwik keling sterkte me nog veel meer. Hij ging zo hard tekeer, dat het voor mij een teken was dat hij zich bepaald niet op zijn gemak voelde. Heus, ik heb geen enkel probleem met hem gehad. Het ging allemaal vanzelf'. De Italiaanse titelhouder ging inder daad in een razendsnel tempo zijn te genstander te lijf. Met links kwam hij daardoor nog wel dikwijls door, maar door zijn opportunisme liet hij ruimte open in de buurt van zijn lichaam. Koopmans toonde aan dat zijn trai ning met Davis niet voor niets is ge weest. ..Davis", aldus Rudie. „is een van de beste trainers van de wereld. Ik boks nu toch al een tijdje, maar ik heb veel van hem opgestoken". In de zes gebokste ronden toverde Koopmans heel wat meer variatie uit zijn armen dan hij ooit deed. Opstoten en zwaai- stoten naar het lichaam verraadden een kiene gedachtengang. Gevarieerder Zegt Traversaro over Koopmans: „Hij bokste veel gevarieerder dan een jaar geleden. Het is een goede kampioen: slim en sterk". Werkelijk succes had Rudies minder stugge styl in de zesde ronde. Juist gedurende een fase. waarin de 30-jarige Italiaan zich sterk waande, sloeg Koopmuns toe. Een rechtse, die het midden hield tussen een zwaai- en een opstoot, velde Traversaro onmid dellijk. Acht tellen rust kreeg hy van de Engelse arbiter Ronald Deakin, de gong leek Aldo te redden „Ik was volkomen verbluft door die klap", haalt Traversaro in zijn herin nering terug. „Ik ging neer. maar bleef wel bij mijn positieven. Ik voelde ech ter een stekende pijn onder m i jn linker oog. En toen ik tussen ronde zes en ze ven naar mijn hoek ging, keek mijn manager Augostini al bezorgd. Hij on derzocht de wond en vond het niet lan ger meer verantwoord door te gaan. Ikzelf kan daar begrip voor opbrengen, de wond is te diep". Vandaar dat Aldo Traversaro op zijn kruk bleef zitten en Rudie Koopmans zich vanaf dat moment de nieuwe Europese kampioen mocht noemen. Het nagenoeg uitverkochte Ahoy bracht de 31-jarige Koopmans een staande ovatie In zijn 33e en meest waardevolle party bleef Neerlands eni ge internationale troef opnieuw staan de. Slechts n onbeslist prijkt er op zijn recordlijst, gescoord tegen Aldo Tra versaro. Binnen twaalf maanden heeft Rudie dat smetje uitgewist: de wraak is genomen, de titel binnen. Eindelijk lijkt er geld binnen te stromen in de beurs van Rudie Koopmans. „En daarvoor", zegt hij, „boks ik toch". Kees Priem sleurt aan de groep. Jan Raas heeft Juist zijn 'beurt' gehad. TERNEUZEN' - Nederlandse subtop pers spelen aantaande weekend in het toernooi van de badmintonvereniging Temeuzen, een toernooi op een niveau, dat in Zeeland zelden voorkomt. De sterkte van de spelers en speelsters uit praktisch heel Nederland is zodanig, dat verwacht mag worden dat er voor de Zeeuwse spelers die tot de nationale subtop behoren niet veel finaleplaat sen weggelegd zijn. Maar prettig is het voor de organisato ren wel. dat die Zeeuwse A2 spelers en speelsters (en enkele B-spelers) ook in geschreven hebben voor dit toernooi Alleen Coen Valckenier ontbreekt, maar dat komt dan doordat hy nog steeds met een blessure kampt Tot plaatsing in de diverse spelsoorten is niet overgegaan, want het is erg moeiiyk te zeggen hoe de krachts verhoudingen liggen. Daarom is het ook nog een open vraag wie er met de verschillende prijzen naar huis zullen keren In het herenenkel A2 behoren tot de inschrijvers onder meer de in Zee land bekende spelen luit een toernooi in Zierikzee) A. Kempees, E. Coemaet en M Otterdijk. Van Zeeuwse zijde treden Danny Mol en Tobi Lammers aan. Het veld wordt gecompleteerd door onder meer R. Nout. O. de Rouw. F. Swinkels en P. Penn. In het damesenkel A2 drie Zeeuwse dames' Marijke van Driel, Nel Ririhena en Brigitte van de Water Tot hun opponenten behoren M Neidig, J Gasille en I Nyhoff. Bij de herendubbels lijkt de combinatie Nout'Smjders een sterk dubbel. De vraag is hoe de Zeeuwse combinatie Lammers, Mol hier uit de verf komt. De combinaties Speekenbrink, De Rouw en Kempees/Coemaet zullen zeker pro beren om succesvol te zyn Overigens is Speekenbrink bij sommige Zeeuwse junioren bekend als trainer tydens de Papendaiweekends. In het damesdubbel treden Nel Ririhe- na en Brigitte van de Water samen aan. Saaieman. Gasille en Neidig/Francke zijn twee andere combinaties, die strij den om de prijzen In het gemengd dubbel speelt Anita Lammers samen met Danny Mol. Ma rijke van Driel is gekoppeld aan O de Rouw. Het organiseren van een derge lijk sterk toernooi is de Temeuzense club alleen gelukt dankzij de sponso ring van DOW Chemical. Hierdoor kon men zorgendat de A2 deelnemers geen inschrijfgeld moeten betalen, geen shuttlekcsten maken en zelfs een te gemoetkoming in de reiskosten krygen Naast het A2 toernooi is er tegelijker tijd nog een toernooi voor C-spelers, XI en X2 categorieën. De belangstel ling voor die drie groepen is groot. De wedstrijdleiding heeft sommige in schrijvingen in die X-groepen afgewe zen omdat ze van mening was, dat sommige spelers te sterk waren om in die groep (bestemd voor derde klas distrietsspelers of recreanten) mee te mogen doen. Zaterdag wordt er in de sporthal 't Zwaantje in Temeuzen gespeeld van negen uur tot negen uur. Pas na vieren komen de A2-ers in actie. Zondag wordt er gedraaid van negen uur tot zes uur Praktisch de hele dag door zijn er dan. naast de andere categorieën, ook A2- wedstrijden te zien Wedstrijdleider is Ruud van der Lelie, bondsgedelegeerden zyn Jan Peters en Arnold Emmerik Hans Brand uit Breskens is hoofdscheidsrechter. DUREN - De puur negatieve strijd wijze die Antonio Oddo voor Rini van Bracht in petto had. leverde de Ita liaan uiteindelijk niets anders op dan kritische woorden uit de mond van zijn Nederlandse tegenstander. Na zijn vijfde achtereenvolgende winstpartij op de EK driebanden in Duren hekelde Rlni van Bracht de negatieve caram- bolngetechniek van Oddo. De Italiaan had het gehele duel volhard in zijn „spel over rood", hetgeen de mogelijk heden voor de Waalwijker aanzienlijk geringer maakte. Dat Van Bracht niettemin binnen de 60 beurten finish te. pielt alleen maar voor de Braban der. Tegelykertijd was de aandacht niet op het duel Van Bracht-Oddo gevestigd, maar concentreerden de aanwezigen in de Btadthalie zich voor een groot deel rond de tafel waarop Raymond Ceule- mans en Mats Noren slag leverden. Op papier „een makkie" voor de gerouti neerde Belg. die echter tot het uiterste moest gaan om de jonge Zweed na 55 beurten achter zich te kunnen houden. Byna had het tot nu toe vrij vlakke ti- teltoemooi haar eerste echte sensatie beleefd. Tot 51-49 was Noren aan de goede kant van de score gebleven. Daarna viel voor hem echter het doek. „Zo zie je maar", reageerde een vrij geëmotioneerde Ceulemans nader hand „Ook ik kan in moeiiykheden komen". Ceulemans heeft wel eens be ter staan spelen Vrij vers in het geheu gen ligt immers nog het wereld kampioenschap. dat vorig jaar In Las Vegas werd gespeeld. De Belg kwam. zag en overwon op een wyze die hem toentertyd in de VS de bynaam van „kannibaal" bezorgde Ceulemans beëindigde dat toernooi met een alge meen gemiddelde van 1.679 Eer. „cigelyk gemiddelde is voor de Mechelse caféhouder in Duren niet weggelegd Ceulemans blykt op dit EK naar eigen zegge veel moeite te hebben met de zogenaamde Dreipunkt-ballen Op alle overige internationale titei- toemooien wordt gespeeld met Super- Aramith. Commerciële belangen hou den de opmars van dat merk in West- Duitsland echter tegen. „Die ballen stuiteren om de haverklap", klaagde Ceulemans donderdag nog „Voordatje er erg in hebt. is het butage" Klasse tekort Desondanks behoeft Ceulemans zich, gezien het gebodene tot nu toe. weinig ongerust te maken over de goede af loop Er lijkt niemand m staat de Belg van zijn 16e Europese titel driebanden af te kunnen houden. Scherz, Van Bracht en Muller hebben zich tot nu toe vry succesvol door het toernooi gewor steld maar komen, normaal gesproken, simpelweg klasse tekort om het feno meen uit Mechelen het vuur na aan de schenen te leggen Maar. de wonderen zijn de wereld nog niet uit, moet Rini van Bracht don derdag hebben gedacht toen hij zich zelf moed in praatte door de herinne ring aan het in 1971 gehouden WK driebanden in Groningen op te halen. Toen versloeg hij Ceulemans na een enerverende partij en in Duren hoopt de ambitieuze Waalw ijker hetzelfde huzarenstukje te volbrengen. „Ik ben hier om kampioen te worden", gaf Van Bracht na de vijfde partij blijk van zijn zelfvertrouwen. Het geloof in eigen kunnen kreeg in de zelfde ronde by Van Brachts voor naamste concurrenten voor een ticket naar het WK in Lima een geduchte knauw. Zowel de Oostenrijker Johann Scherz als de plaatseiyke favoriet Dieter Mueller bleven ver beneden de maat Beiden hadden liefst 74 beurten nodig om hun partijen tot een goed ein de te brengen De Oostenrijker deed dat tegen de Zwitser Niederl ander, die hem geen duumbreed in de weg legde Moei lijker had Mueller het De Westberlyner kroop tegen Kurt Thogersen voor de tweede achtereenvolgende maal door het oog van de naald Evenals tegen Scherz bezweek Thogersen ook tegen Mueller voor de spanning in de slotfase Na nog met 57-53 te hebben geleid, kon de Deen zijn tegenstander toch niet van zijn ongeslagen status afhouden De stand na vyf ronder, is 1 Ceulemans 10 pnt. 10 1 351 2 Scherz 10. 8 0 983. 3 Van Bracht 10 9 0 970. 4 Muller 10 8 0.874. 5 Vierat 8 7 0,924, 6 Rlco 8 8 0 821. 7 Niederl&nder 2 8 0.600. 8 Noren 1 7 0.770, 9 Thörgersen 1 li 0.752,10 SlebertO 9 0.753,11 Oddo 0 6 0 689.12 Neves 0 6 0.678. AUXERRE - Joop Zoetemelk, Bernard Hinault, Dietrich Thurau en Hennie Kuiper kunnen hun koffers wel gaan inpakken. Tenminste als ze donderdag nog de vage hoop hadden dat ze een serieuze gooi zouden kunnen doen naar de eindzege van Parijs-Nice. Na de 33 km lange ploegen tijdrit die gisteren op het programma stond, is de kans dat iemand anders dan Gerrie Knetemann de etappekoers op zijn naam schrijft, vrijwel tot nul gereduceerd. Doordat de tijdrit ook meetelde voor het individueel klassement, werd dat als een boek kaarten door elkaar geschud. Zes troeven uit de ploeg van Peter Post bezetten nu de hoogste plaatsen. opgenomen", liet de geklopte Zoete melkweten. „Nu die achterstand van 58 seconden zo groot is uitgepakt, kan ik het wel vergeten De ploeg van Post is nu eenmaal in het voordeel in dit soort rittenDe meeste ploegen hebben een of twee renners die er iets boven uitste ken Maar zy zijn enorm sterk in de breedte" Zoetemelk duikelde naar een zevende plaats in de rangschikking achter Kne temann en zijn ploegmaats Raas. Lub berding. Van Vliet, de Zwitser Stefan Mutter en Pronk. De Franse Neder lander hikt tegen een achterstand aan van 58 seconden. En zo lykt de ploege- tydrit die in het programma was opge nomen om meer spanning in de koers te brengen, precies het tegenovergestelde te hebben bewerkstelligd. „Natuurlijk was die rit helemaal in ons voordeel", zei Peter Post. „Maar het duurt nog lang en ik ben niet van plan om die jongens zich kapot te laten rij den. We moeten er rekening mee hou den dat er nog andere dingen op het programma staan. Als het te gek wordt, zal ik ze niet tot het uiterste laten gaan", meende hij. Alleen Raas Een opmerking die niet al te letterlijk moet worden genomen Parijs-Nice is immers een belangrijke wedstrijd, een parel aan het overwmningensnoer waarvan het rijgen nu begonnen is. Post draaide zijn uitspraken over het belang van de eindzege dan ook snel terug. „Eigenlijk geldt dat alleen voor Raas. We moeten er een beetje rekening mee houden dat er voor hem nog andere wedstrijden komen". Verder staat de formatie van Post niets anders te doen dan de koers zoveel mogeiyk aan ban den leggen. Een erg groot probleem zal dat niet zyn, want met een minuut voorsprong op de eerste concurrent kan er niet zoveel gebeuren. In de ploegentijdrit werd het bewijs van de kracht geleverd. De enige lichte te- De grootste verliezers in de tijdrit van Joigny naar Auxerre waren Zoetemelk en Hinault. Eerder op de dag, in een korte rit over 97 km, was Thurau al uit de voorste linies verdwenen door een valpartij. En Kuiper had in de proloog, geplaagd door een zware verkoudheid aJ te veel tijd verloren „Ik wist van te voren al dat de kans op een eindzege voor mij kleiner was, omdat die ploegentijdrit in het programma was Rudie Koopmans staat op het punt zijn beslissende stoot voor te bereiden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 17