Doelman Ron de Jonge wil plaats nationale handbalploeg afstaan TJ0BA III WERD NA VERLENGING ZEEUWS KORFBALKAMPIOEN Doorgaan Meeuwen-NEC voor 90 procent zeker Drie handbaifrainers stoppen eind seizoen PZC/sport MAATSCHAPPELIJKE ZEKERHEID STAAT VOOROP IJsland zware tegenstander Chris Boone beste met pony Faust PROEFTRAINING HENK 0TTENS VIVIAN MOET OP NK METEEN TEGEN BETTINE Hockeyprogramma is ai afgelast DEELNEMERS NK 47/2 Protest Sparta afgewezen SPASSKI LEIDT IN MUNCHEN Roda niet naar trainingskamp in Breskens Swiftjunioren niet in poule om landstitel WOENSDAG 28 FEBRUARI 1979 13 Advertentie i CASTELLDE FELS-Het Nederlands zaalhandbalteam ontspant zich in het zonnige-nog rustige -badplaats Castell de Fels. Een lichte training, luieren, een strandwandeling en lachen om Bert Bouwer die zich voor een paar tientjes in het nog ijskoude water van het hotel-zwembad wierp. Tijd voor de verzorging van blessures van Piet Kivit, Ton Reynders, Jos Mevis en Ron de Jonge. Tijd ook om eens te denken over de toekomst van Nederland als B-land. Duidelijk is dat een aantal verdedigers een punt zal zetten achter een inter nationale carrière. Voor de 30-plussers als Bob Sondaar, Jo Hanckman en Piet Kivit. is dat eigenlijk een voor de hand liggende zaak In bijna alle ge vallen een gevolg van de problemen die de onverenigbaarheid van topsport en maatschappelijke zekerheid in ons land oproept ..Voor mijn werk in de personeelsdienst is het nodig dat ik wat cursussen ga doen. Dat is moeilijk te combineren met handballen in de nationale ploeg", stelt Ron de Jonge, doelverdediger die maandagavond ruim twee uur bij de dopingcontrole zat om zijn plas te doen BARCELONA - Het toernooi om het wereldkampioenschap zaalhand balvoor de internationale raidden- groep nadert zijn ontknoping. Spanje - met onder andere Nederland in een groep spelend - heeft nog een punt no dig om zich finalist te kunnen noemen. Een finaleplaats die bovendien recht geeft op deelname aan de Olympische Spelen in Moskou. Dat ene punt moet vanavond uit de rechtstreekse ont moeting met de andere kandidaat (Tsjechoslowakije) worden gehaald. Dat houdt in dat Nederland in het gun stigste geval zal strijden om de vijfde plaats. Maar daarvoor is eerst een ver rassende en sensationele zege op IJs land - de tegenstander van vanavond - nodig. De stand in deze groep is, met nog één wedstrijd te spelen, als volgt: Spanje 2-4: Tsjechoslowakije 2-3; IJs land 2-1; Nederland 2-0. Moer spanning is er ui de andere groep, waar alle ploegen twee punten verza melden en de rangorde wordt bepaald door het doelsaldo. Zwitserland verloor verrassend van Bulgarije (19-15). nadat de Bulgaren in de 34e minuut nog met 11-1 l i leidden Zweden verloor met 28- 23 van Hongarije, zodathier de ontmoe tingen Zweden-Zwitserland en Bul- garije-Hongarije vanavond de beslis sing moeten brengen. ABSDALE - Het New Forest ponys tamboek startte de strijd om de Zeeuwse wisseltrofee: een duel. dat uit twee wedstrijddagen bestaat. Werd de eerste wedstrijd in manege Absdalc verreden, op 10 maart zal manege Mag- rette in Axel de gastheer zijn. Chris Bonne manifesteerde zich met zijn pony Faust zeer duidelijk in de bar rage voor het M/Z-springen. Twee com binaties vóór hem hadden zich al duidelijk kanshebber voor de eindstrijd getoond. Jenny Dekker met Broomy Morning Glory (0 fout, 64 seconden) en Connie Gijsbertse met Joy (0 fout. 59 secondenDoor flink in het parcours af te snijden plaatste Boone zich uit eindelijk als eerste Connie Gijsbertse. die een tweede plaats bij het springen M/Z voor zich opeiste, deed het nog be ter in de M/Z-dressuur. Vóór Jenny Dekker met Glory (Haringruiters) eiste de Gouwe Reyers-amazone de eerste plaats voor zich op. Het bestuur onder voorzitterschap van Jan Murre kan te rugzien op een geslaagde wedstrijddag. Dr uitslagen waren zaterdag. Uitslagen Individuele dressuur klasse B 1 Wim Vael met Leida. 2 Franciska Bakker met Five Houses Carame. 3 Henny Marcusse met Spierings Polder Delia. 4 Gert Jan Bak ker met Five Houses Cariar. t. 5 Sacha Ale- wcinse met Sonseeahray. 6 Jacqueline Wicmes met Black Eyes Myra Individuele dressuur klasse L 1 Yolanda Murre met Sonja, 2 Walther Murre met Carmen. 3 Martine Heyssc met Ronde Puttens Midnight Julia, 4 ex Sonja Wiemes met Robert Jan. Clanen Louwerse met De Haar Bambina. Lily Dekker met Valerie. 7 Trudy Dekker met Ashurst Bertina. 8 An- nelies Wiemes met Natasja Individuele dressuur M/Z in handicap 1 Connie Gfisberts met Joy, 2 Jenny Dekker met Broomy Morning Glory. 3 Marie Paule Picavet met Ewout. 4 Chris Boone met Faust. Springen, klasse B Clarien Louwerse met De Haar Bambina L springen categorie B: 1 Lily Dekker met Valerie L springen categorie C-D 1 Sopja Wiemens met Robert-Jan. 2 Martine Hcysse met Ronde Puttens Midnight. Julia M-z springen handicap 1 Chris Boone met Faust, 2 Connie Gijsbertse met Joy, 3 Jenny Dekker met Broomy Mor ning Glory. 4 Marie-Paule Picavet met Ewout Rubriek spelelement. 1 Walther Murre met Carmen. 2 Gert-Jan Bakker met Five Houses Cariane. 3 Yolanda Murre met Soqja. 4 Henny Marcusse met Spierings Polder Delia Rubnek bestgaande rfipony 1 Sonja Wiemens met Robert Jan. 2 Chris Boone met Faust. 3 Lily Dekker met Valerie. 4 Yolanda Murre met Sonja, 5 Connie Gijs bertse met Joy. 6 Martine Heysse met Ronde Puttens Midnight Julia. 7 Jenny Dekker met Broomy Morning Glory, 8 Walther Murre met Carmen (..Ik begon al lollig te worden van al dat bier. maar eindelijk lukte het toch") De eerste Jaren bij de nationale ploeg werkte hij in de schaduw van Ger Nor- bart ..Ik heb veel van hem geleerd Ik geloof dat elke keeper zo'n periode van bankzitten moet doormaken" Nu. op de top. besluit hij te stoppen ..Och, misschien wel jammer, maar ik moet aan mijn toekomst denken En wie weet of ik over een jaar of zo me toch weer beschikbaar kan stellen" De Zeeuw, die zich vijf jaar geleden aansloot bij DW-Hermes. blijft de Haagse vereniging trouw. „Ik weet wel dal er mensen zijn die vinden dat ik de afgelopen maanden teveel aandacht voor de nationale ploeg heb gehad. Dal is natuurlijk onzin. .Maar we maken met Hermes een moeilijke periode door. Ik ben er echter van overtuigd dat er binnen niet al te lange tijd een herstel komt. Misschien dit seizoen nog". Het besluit van Piet Kivit om te stop pen is definitief Misschien heeft hij te gen Tsjechoslowakije al zijn laatste in terland gespeeld Een liesblessure maakt hem het lopen momenteel erg moeilijk. „Och. ons belangrijkste doel is bereikt We zijn in de B-groep geble ven". zegt de 31-jarige handballer van Dumphouse Blauw-Wit ..Ik vind dat we - meer dan bij de vonge WK - bewezen hebben thuis te horen in die middenmoot" Na ruim 80 interlands zet hij een punt achter zijn (internationale) carrière. Dat besluit is lang geleden en in over leg met Rim genomen" Piet's wouw Rmi maakt het einde van zijn loopbaan van nabij mee Samen met de echt genotes van Ron de Jonge en Hans Beugel logeren zij toevalligerwijze in hetzelfde hotel Problemen heeft dat niet gegeven Ik heb mijn vrouw am per gezien Die dne hebben hier hun ei gen programma En dat moet ook Toch vmd ik het leuk dat Rim - na 20 jaar achter me staan - dit eens kan meema ken Het is voor haar een week vakan tie" Talent genoeg Oranje dus in de toekomst zonder Piet Kivit. „Nou en. er is talent genoeg in ons land. Als er maar gewerkt wordt. Niet alleen in het veld. maar ook om de organisatorische problemen van ver enigingen. trainers en spelers op te los sen. Ef zal iets gedaan raoeteri worden om de verschillen in opvattingen tus sen Zuid en West op te lossen. Hoewel de sfeer binnen de ploeg erg goed is. hinderen mij die tegenstellingen. Wat bijvoorbeeld voor de een een lichte training is noemt de ander afbeulerij. Ik hoop dat het werken met de groep die na ons komt. intensiever en con sequenter gebeurt". Hij zal zich in de toekomst meer met het werk in de vereniging gaan bemoeien Het jeugdwerk bij Dumphouse Blauw Wit moet van de grond komen" Spelen in het eerste wil hij zolang mogelijk blijven doen En trainen'3 „Ik weet niet wat er in de toekomst gaat gebeuren. Dit seizoen maken we natuurlijk ge woon af Ik heb wel ideeèn over hoe het daarna moet Maar daar zal het bestuur over moeten beslissen" TERNEUZEN - De Rotterdamse eredi visieclub Feijenoord blijft zijn blik rich ten op de Zeeuwse voetbalvelden Na dat eerder al een vijftal spelers uit Zee land bij de Rotterdamse club een proeftraining onderging, werd begin deze week behalve de Zierikzeese spits- speler Marcel van Grunsven ook de Bressiaanse linkerspits Henk Ottens getest Van Grunsven en Ottens tram den 's-morgens onder leiding van Feijenoord-hulptrainer Clemens Wes terhof in de ballonhal De onderlinge wedstrijd (er waren meerdere spelers opgeroepen i die voor de namiddag gepland was kon vanwege de slechte terreingesteldheid geen doorgang vin den Het ligt in de bedoeling dat zowel Van Grunsven als de 20-jarige Henk Ot tens (die pas aan zijn tweede seizoen in het eerste elftal van Breskens bezig ts) in een later stadium nog een keer te rugkeert. UTRECHT - Voor dc nationale tafel- tcnniskampioenschappen, die op 17 en 18 maart in Utrecht worden gehouden, zijn Bottine Vriesekoop (damesi en Bert van der Helm (heren) eerste ge plaatst. Bettine Vriesekoop is titel verdedigster. Bij de heren kwam Nico van Slobbe als titelverdediger pas als vierde op de plaatsingslijst. Als zes tiende is Zeeuws kampioene Vivian Blanckaert (St-Alov) geplaatst. Zij opent de strijd tegen Bettine Vriese koop. n de enkelspelen als volgt DAMES, 1 Bet tine Vriesekoop, 2 Sandra de KniijfT. 3 Ellen Klatt: 4 Bngilte Kooter. 5 Manan van der Vliet. 6 Judy Williams. 7 Jo- landa Noordam. 8 Sonja van Weelderen en 16 Vivan Blanckaert. HEREN: 1 Bert van der Helm 2HansLmgcn; 3 Han Gootzen. 4 Nico van Slobbe. 5 Reimer Jens. 6 Jan Vlieg; 7 Jaap van Spanje. 8 Anne Vlieg. DEN HAAG - In verband met de slech te gesteldheid van de terreinen heeft de Koninklijke Nederlandse Hockey - bond het volledige programma van de veldeompetitie voor het komende weekeinde afgelast. DEN HAAG - Aan het toernooi om het Nederlands biljartkampioenschap an ker-kader 47/2 ereklasse, dat van 22 tot en met 25 maart in het Noordhollandse Zwaag wordt gehouden, nemen de vol gende spelers deel: Piet Vet (titelhou der). Louis Havermans. Jos Bongers, Hans Sundquest. Christ van der Smis sen Wim van Deventer. Willy Steures en Jan Amouts. VLISSINGEN - Stond enkele weken terug het vertrek van handbaltrainer Ton Kienhuis bij EMM al vast. nu is zeker, dat nog *ns drie trainers aan het eind van dit seizoen stoppen. Jaap Consemulder gaat de heren van Walcheren verlaten. Piet Verrijzer uit Goes neemt afscheid van Delta Sport en Jack van der Endt neemt voorlopig voor 'n jaar afscheid van de reserves van EMM. De in Serooskerke woonachtige Jaap Consemulder verlaat de herenselectie van het Vlissingse Walcheren. Drie jaar heeft hij met veel plezier en redelijk succes deze derde divisieploeg getraind, maar nu vindt hij het welletjes „Ik wil wat meer tijd voor mijn gezin vrijmaken verklaart Consumulder „Het is allemaal teveel geweest, trainen, coachen, spelen in het tweede team van Walcheren en ook nog eens fluiten. Consemulder hoopt volgend seizoen wel in de gelegenheid te zijn in een lager team te kunnen spelen, want. zo zegt hij „In die drie jaar bij Walcheren heb ik het ontzettend naar mijn zin gehad". Ook de in Goes woonachtige Piet Verrijzer zal over een aantal weken definitief breken met Delta Sport uit Zierikzee Evenals Consemulder heeft Piet Verrijzer Delta Sport drie jaar onder zijn beheer gehad ..Ik moet voor myn werk weer studeren zegt de nu 36->arige Verrijzer ..Na 25 jaar heb ik het allemaal wel genen Verrijzer gelooft dan ook niet meer m een terugkeer als trainer Jack van der Endt uit Kapelle. nu nog trainer van de reserves van EMM tderde divisie), laat het handbal "n jaar voor wat het is Ook hij wil wat meer aandacht aan het gezinsleven besteden. Daarbij komt nog. dat Van der Endt dit jaar een kind uit Korea zal adopteren Wel hoopt hu komend seizoen wat jeugdwerk te kunnen verrichten bij EMM Voor Jack'van der Endt staat nu al vast dat hy over een jaar of twee weer als trainer beschikbaar zal zijn De trainers gaan in goede harmonie met hun verenigingen uit elkaar ZOUTELANDE - Het is voor 90 pro cent zeker, dat de oefenwedstrijd tus sen de Zeeuwse zaterdag derde klasser De Meeuwen en dc Nijmeegse eredivi- sieplocg NEC vanavond (woensdag) door zal gaan in Zoutelande. „We zijn redelijk optimistisch, de zon heeft veel bijgedragen tot een goede eondilie van het veld", verzekerde Meeuwensecre taris Izaak Ovaa gisteravond. „We zullen morgen (vandaag dus red) nogmaals contact opnemen met de gemeente en de KNVB en als het niet gaat stortregenen mogen we er zeker van zijn. dat de wedstrijd, die om zeven uur begint, door kan gaan" ROTTERDAM - Het bestuur van Spar ta heeft tevergeefs geprotesteerd bij competitieleider Jan Huijbregts over het feit dat de Rotterdammers drie keer binnen acht dagen tijd tegen Vo- lendam uit moeten komen. Op de u oensdagen 11 en 21 maart spelen bei de clubs tegen elkaar in het kader van de halve finale van de KNVB-beker, maar bovendien staat er voor zondag 18 maart nog een competitieduel Vo- lendam-Sparia geprogrammeerd. Competitieleider Jan Huijbregts heeft het protest echter af moeten wijzen bij gebrek aan „speelruimte". Sparta-penningmeester F Bouwer Dat betekent dat er op wdensdag de 21e. wanneer we voor de derde keer te gen Volendam spelen, geen hond naar Spangen komt Huijbregts kan er ook niets aan doen Die kan na hel barre weer geen kant meer op Op woensdag 28 maart staat de interland Nederland- Zwitserland op het programma en een week later wordt er alweer bekervoet bal gespeeld in de halve finale" MIDDELBURG - Na een uitermate enerverend duel en na verlenging is het derde microkorfbalteam van Tjo- ba uit 's-Heer-Hendrikskindercn Zeeuws kampioen geworden, nadat het de beslissingswedstrijd tegen Zuidwesters Souburg (nodig gewor den omdat beide teams gelijk waren geèindigd in de le klas van de Zeeuwse afdelingscompetitie) met 7-6 winnend afsloot. Voor rust had de formatie uit s-Heer- Hendrikskinderen in een goed bezette Voorborch-sporthal in Middelburg het beste van het spel. Zuidwesters nam vooral door Rolf Kamphuis de periode na de pauze voor zijn rekening Zuidwesters startte in een overrom pelend tempo en na amper vijf minuten was het verdedigingsvak van Tjoba al twee keer opgerold door Jopie Kooyman en Kamphuis. En omdat ook dat eerste aanvalsvak zich in verdedi gend opzicht bijzonder sterk toonde duurde het tot de zestiende minuut al vorens Tjoba terug kon komen Toen ging het echter ook meteen van dik hout zaagt men planken en Zuidwes ters kreeg nog voor de pauze vier doelpunten te incasseren. Dat dan vooral omdat het vergat de tegenstan der tot, op de fijn te verdedigen, zodat alles van afstand door de korf ging. Els Sandee. Coby Aalbregtse en Truus Boogaard (2) zorgden voor een ideale uitgangspositie bij het ingaan van de tweede helft Toen Chiel van Schyndel na rust 4-3 scoorde bracht Coby Aalbregtse met een daarna Tjoba weer op een marge van twee doelpunten, maar Zuidwes ters had het ritme nu vast en tussen de tiende en twintigste minuut sloeg het terug Frans Koudijzer en Rolf Kamp huis trokken de zaken recht en 5-5 be tekende een verlenging. Daarin bewees Piet. de Schipper zijn waarde nog maar eens door na een ver- dedigingsfout tegen Eddy de Dreu ijzig koel de strafworp door de Zuidwesters- korf te mikken. Kamphuis zorgde ech ter voor een enerverende finale Vier minuten voor tijd viel de beslissing toen de verdediging van Zuidwesters door Alex Hannewijk er uit werd gelopen: 7-6 was toen goed voor de titel Om de algemene afdelingstitel spelen zaterdag Tjoba 3, Dectos 4. Ado 3 en Quick 3 in de Voorborchhal. Tevens moet deze strijd de twee teams leveren die met drie standaardploegen pro moveren naar het district. Zuidwes ters is een van die standaardteams, die promotie haalde. Kampioen worden was er niet bij. NEC-trainer Leen Looijen is met een bijzonder sterke selectie naar Zoute lande gekomen Hij heeft zeventien spelers bij zich doelman Jan For- manoy^rugnummer2 Sije Visser. 3 Pe ter Hendriks, 4 Toon Willemse, 5 Dries Visser. 6 Jan Hoogendoom, 7 Ronald Hendriks. 8 Eugene Marinussen, 10 Guus Hiddink. 11 Frans Janssen. 12 Pleun Strik. 14 Ulie Surau. 15 Edo Op- hof, 17 Frans Koenen. 18 Jos Hendnks. 19 Albert Heisper en 28 Herman van Huenen. Vanmorgen vroeg houden de Nijmege- naren een strandloop (half acht i en om kwart voor tien begint een training op het Meeuwen trainingsveld Ook don derdag is er een strandloop, waarna er in de ochtend- en middaguren getraind wordt. Donderdagavond wil de Nij meegse formatie huiswaarts, tenzij ge bruik gemaakt wordt van het aanbod van Krabbendijke om ook daar een wedstrijd te spelen. M NCHEN - De vroegere Russisch wereldkampioen Boris Spasski heeft door een overwinning in de tweede ronde op de IJslandse grootmeester Gudmundur Sigurjonsson de leiding genomen in het internationale schaak toernooi van M nehen. De huidige wereldkampioen, de Rus Anatoli Karpov. kwam in de eerste ronde tegen Sigurjonsson niet verder dan remise en brak zijn partij .in de tweede ronde tegen zijn landgenoot Yuri Balashov af Verdere uitslagen tweede ronrir Michael Stean «England) - Ludek Pachman (West-Duitslandi 0,5-0.5; Harald Lieb (West- Duitsland) - Wulfgang Unzicker iWest- Duilslandi 01. Helmut PGeger (West^Duits- landi - Peter Dankert (West-Duitslandi 0.5- 0.5 Andras Adorjan i Hongarijei - Karl Ro- batsch (Oostenrijk) 0.5-0.5 Fridrik Olafsson IJslandi Ralf Lau i WesUDuitsland) 0,5-0.5; Ulf Andersson (Zweden) - Robert H "bne (West-Duitslandi 0,5-0.5. Stand na twee ronden 1 Spasski. 2 punten. 2 4 Pachman Robalsch en Unzicker 1.5; 6/801afsson. Pflegeren H ~b ner l BRtSKENS - Roda JC heeit op het laatste moment afgezien van het trainingskamp in Breskens dat deze week gehouden zou worden en waar voor alle voorbereidingen al getroffen waren. Maandag kwam het manage ment van de ere divisieclub tot de con clusie dat het trainingskamp (waarbij twee wedstrijden gespeeld zouden wor den. tegen Breskens en Sluiskil) van wege het grote aantal geblesseerden in de eerste selectiegroep geen zin zou hebben. Het team van Tjoba III, dat Zeeuws microkampioen werd Zuidwesters 'witte shirt) in de aanval tegen Tjoba III OUDE TONGF - Het B-.|unioren- team van het Middelburgse Swift is er niet in geslaagd om de Finale- poule om hel nationaal mic- rokampioensehap te halen. In de beslissende wedstrijd tegen Deet- os uit Dordrecht, die in Oude Ton- ge werd gespeeld, verloren de Middelburgers met 15-10. Na een gelijkopgaande eerste helft (die met 6-5 in het voordeel van Deetos werd afgesloten) stokte de Zeeuwse doelpuntenmachtne hal verwege de tweede helft, waarna een geraffineerder Dordtse forma tie onmiddellijk profiteerde door zeer berekenend definitief afstand te nemen. Hoewel Swift beslist een goede wedstrijd speelde verdiende Deetos de overwinning ten volle. Het scoreverloop was: Dectos 1-0. Jan Peter Pouwer voor Swift l-i. Stefan Davidse voor Swtft 1-2. Deetos 2-2 en 3-2 vla een strafworp. Jeanet Goor voor Swift 3-3, Karin Mayers omstreeks de 16e minuut 4-3 5-3 Deetos liep hiema in -en ult- tot 6-5 Na rust: Deetos 7-5. Jan Pe ter Pouwer voor Swift 7-6 utt straf worp, Deetos 8-6, Wim Oosse 7-8 en 8-8 voor Swtft. Deetos 9-8 en 10-8 (strafworp). daarna brak Deetos definitief uit naar 15-9, waarbij Jan Peter Pouwer 12-9 had gescoord en Swift vervolgens te veel risico had genomen. Jan Peter Pouwer zorgde ook voor de eindstand 10-15.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 13