Michel Visse op gruwelijke wijze om het leven gebracht Getij verschil Yerseke definitief 2.7 0 meter Geen aanleg van grote boscomplexen bij ruilverkaveling rond Wolphaartsdijk Dader van overval Domburg meldde zich bij politie in Best PZC almanak Advies landschapsbouw Wolphaartsdijk is nog een eerste verkenning ADVIES LANDSCHAPSBOUW VAN STAATSBOSBEHEER ZEELAND: Voor zes mille machines uit schuur weg WOENSDAG 21 FEBRUARI 1979 provincie VERMOEDELIJK IN A UTO DIE AL RUIM EEN WEEK STOND GEPARKEERD HULST - De maandagmorgen in een geparkeerde auto te Hulst dood aangetroffen Michel Visse uit het Belgische Jette blijkt op gruwelijke wijze om het leven te zijn gebracht. Sectie op het lichaam heeft uitgewezen, dat de 40-jarige Visse is overleden aan groot bloedverlies, veroorzaakt door stompgeweld op hoofd en romp en door tientallen steekwonden over het gehele lichaam. Alleen al in de hals telde de politie meer dan tien steekwonden. Uit de aangetroffen bloedspatten leidt de politie af, dat de man in de auto is vermoord. Hij had de Franse nationaliteit, en niet de Belgische, zoals de politie eerst aannam. Het grootscheepse buurtonderzoek van de politie heeft nauwelijks resultaat opgeleverd. bus voor het eerst op het parkeer- of ook maar gekend, zodat over het terrein werd gezien ('s zater- doen en laten van hem in Zeeuwscli- dagsavonds). Ook heeft zich nog Vlaanderen nog niets bekend is. De niemand gemeld, die Visse in man had overigens geen criminele an- Zeeuwsch-Vlaanderen heeft ontmoet, tecedenten. Zoals gemeld trof de politie het levenlo ze lichaam maandagmorgen aan in een mini-bus Ford Transit met het kente ken WG 989). die al meer dan een week geparkeerd stond op het parkeerterrein naast de Edah Koopmarkt aan de Zoetevaart in Hulst. Het busye is daar voor het eerst gesignaleerd op zater dagavond 10 februari omstreeks negen uur. Dat is het enige resultaat van het onderzoek, dat. is gehouden onder de omwonenden bij het parkeerterrein. Een grote handicap voor de politie is. dat dr J. Zeldenrust, die de sectie in het gewestelijk laboratorium in Rijswijk verrichtte, niet kan nagaan wanneer de Fransman ongeveer moet zijn overle den Door de koude is het lichaam ge conserveerd. Het vertoonde daardoor geen sporen van ontbinding en juist aan de hand daarvan kan gewoonlijk het tijdstip van overlijden worden be paald Bij het onderzoek dat vandaag wordt voortgezet, zijn een veertig politiemen sen betrokken: ongeveer 15 van het dis trict Middelburg, en 35 van het re cherche-bijstandteam Zuid-West-Ne derland. Het onderzoek wordt geleid .door majoor L. A. Provily van de jusi- tiéle dienst van de rijkspolitie in Mid delburg. Zij, die informatie hebben, die van belang kan zijn voor het onderzoek, kunnen die ter kennis brengen van de politie via de telefoonnummers 01140 - 6355 en 01140 - 6257 Het onderzoek vindt plaats onder verantwoordelijk heid van officier van justitie mr W G C Mijnssen te Middelburg ZEEUWSE Tegemoetkoming Die Vlissinger had. uit pure boos heid. anderhalf jaar geleden een fooi achtergelaten op het politiebu reau. toen hij daar een parkeerbon kwam voldoen De overtreding kostte hem vijftien gulden, maar hij betaalde met twee tientjes. ..Koop voor de rest maar een lek ker ijsje," had hij de dienstdoende wachtcommandant toegevoegd, ..met veel slagroom." Op de politionele protesten had hij met gereageerd, maar met een knal de deur van het bureau achter zich dichtgetrokken Tot zijn verbazing kreeg hij enkele maanden later een bnef van de griffier van het kantongerecht. Bij gesloten zat een cheque voor vijj gulden, zijnde de restitutie wegens teveel betaalde geldboete. De brief met de cheque smeet hij in de prullemand hij was de zaak nét vergeten Maar recht blijft recht - en onver stoorbaar. Enige tijd later kreeg hij opnieuw een cheque, toaarop hij vijf gulden kon innen en daarna nog eens en toen nog eens. De afgelopen week bereikte hem een ultimatum ..Mocht ik voor 13 maart 1979 niets van u vernomen hebben, dan neem ik aan dat U geen prijs stelt op het geldbedrag en zal het gestort wor den in 's Rijks kas." meldde de grif fier vanJiet kantongerecht hem. Onze man overweegt nu alsnog een briefje te schrijven met het verzoek het bedrag alsnog te storten in het pensioenfonds van oud-poli tieambtenaren. Kunnen ze er daar een ijsje van ko pen. Misschien wel met slagroom. MINISTER TUIJNMAN IN ANTWOORD OP VRAGENDOORLAATOPENING OOSTERSCHELDE: Het slachtoffer, de 40-jarige Michel Vis se uit het Belgische Jette. Dinsdagmorgen is de weduwe van het slachtoffer, mevrouw Frangoise Visse- Julien, gehoord. Een woordvoerder van de politie noemde het huwelijk slecht; de man was soms weken spoorloos, ook voor zijn vrouw. Vrijdagavond 9 febru ari had hij het huis verlaten, naar zijn zeggen om sigaretten te gaan kopen. Hij keerde niet in de woning terug. De politie neemt aan, dat hij met de auto naar Hulst is gereden. Volgens de vrouw kwam haar man wel vaker in Zeeuwsch-Vlaanderen, maar wat hij daar deed wist ze niet. De portefeuille met ongeveer 10.000 franc (675 gulden) die Visse bij zich had is verdwenen, maar de politie denkt niet in eerste in stantie aan een roofmoord maar houdt alle mogelijkheden open. Ook het rij bewijs van de man is verdwenenmaar zijn eenzelvigheidskaart (een iden- titeitbewijs) is in de auto aangetroffen. De contactsleutels van de auto werden meegenomen, evenals het mes waar mee de man is gestoken. Het slachtoffer is met een zwaar voorwerp op het hoofd geslagen, en ook dat voorwerp is zoek. De politie heeft nog geen mensen kun nen vinden, die Michel Visse in Hulst hebben gesproken of gezien in de tijd tussen het verlaten van de woning (vrijdagavond) en het tijdstip dat de GEEN UITSPRAAK AANLEG VOW OP KORTE TERMIJN van onze Haagse redacteur DEN' HAAG - Minister Tuijnman van verkeer en waterstaat houdt definitief vast aan de handhaving van een getij- deverschil van 2,70 meter bij Yerseke, nadat de stormvloedkering in de mond van de Oosterschelde zal zijn voltooid. Een terugweg op deze beslissing is volgens de bewindsman niet meer mo gelijk, „zonder in aanzienlijke finan ciële en tijdsproblemen te geraken. Naast de meerkosten zou dit namelijk een vertraging van één jaar tot gevolg hebben". Dat antwoordt Tuijnman de leden van de Vaste Eerste-Kamer- commissie voor verkeer en waterstaat, ter voorbereiding op het debat over zijn begroting in de Eerste. Kamer, vol gende week dinsdag. Tuijnmans antwoord houdt in dat, mochten bijvoorbeeld de schelpdieren- cultures in de Oosterschelde te lijden hebben van de afsluiting van de zeearm, hij niet bereid is een oplossing te zoeken in het vergToten van de door- laatopening in de stormvloedkering. Rijkswaterstaat onderzoekt momen teel de waterloopkundige en morfologi sche situatie in het Oosterscheldebek- ken na de voltooiing van de storm vloedkering. te zamen met het minis terie van landbouw en visserij, dat met name geïnteresseerd is in de gevolgen van de schelpdierencultuur. Tuijnman stelt in zijn antwoorden dat hij Gede puteerde Staten van Zeeland heeft toe gezegd dat onverhoopt de situatie ne gatief voor de mosselcultuur zou uit vallen. ik maatregelen zal overwegen die hierin verbetering kunnen brengen, uiteraard in nauwe samenwerking met mijn ambtgenoot van landbouw en vis serij". Wat die maatregelen in zouden kunnen houden, is nog niet duidelijk: ook zy zijn onderwerp van studie. Tuijnman legt de Eerste-Kamerleden uit dat er een bruto-opening in de doorlaatdam van 18.000 m2 nodig is om een getijdeverschil van 2,70 meter bij Yerseke te kunnen bewerkstelligen. „Hierin is verdisconteerd een opper vlakte van 1500 m2 in verband met de vertragingseffecten ter plaatse van de kering, een oppervlakte van 1500 m2 als reserve voor mogelijke afwijkingen in ongunstige zin tussen modelonderzoek en werkelijkheid en 1000 m2 voor het onderhoud van de kering, waarbij één of meer schuiven moeten worden geslo ten Westerschelde Tuijnman wil zich in dit stadium nog niet uitspreken over de mogelijkheid om op korte termijn met de aanleg van de vaste oeververbinding Wester schelde te beginnen. Over de vraag of de situatie of arbeids- en kapitaal markt dat mogelijk maakt, wordt op dit moment volgens de bewindsman nog gesproken door ambtenaren van de ministeries van verkeer en water staat, financièn en sociale zaken. Over de conclusies uit dat overleg wil Tuijnman nog niets naar buiten bren gen. Een woordvoerder van zijn minis terie verwacht een besluit over de aan leg van de VOW in de tweede helft van februari of begin maart. De minister plaatst, geen vraagtekens bij de bouw van de VOW. „Er kan niet worden gesteld dat de argumenten die pleiten tegen de vaste oeververbinding thans sterker zijn geworden dan op het tijdstip dat de regeringsbeslissing in zake de bouw van de vaste oeverver binding is genomen", antwoordt hij op een vraag van het PPR-Eerste-Kamer- lid C. Th. A. van Waterschoot. De kollecties attente service gemakkelijk parkeren vakkundige adviezen maar vooral de zekerheid van een exclusieve bruidsjapon! Ns-AbjLcieliuiiS Grote Markt 6 - Goes tel 01100-16015 ONTSNA PT UIT INRICHTING Motorrijder en passagiere zwaar gewond bij ongeval S HEER ARENDSKERKE - De motor rijder G.G. van I. en zijn echtgenote M.B. van I., beide uit Middelburg zijn dinsdagavond omstreeks zeven uur zivaar gewond geraakt bij een botsing met een auto, bestuurd door T.I. van W. uit Borssele, op secundaire weg 11 bij 's Heer Arendskerke. Het ongeval gebeurde toen de automo bilist Van W. komend uit de richting Goes na het spoorwegviaduct linksaf wilde slaan om het dorp 's Heer Arendskerke in te rijden. Hij verleende daarbij geen voorrang aan de uit de te genovergestelde richting komende mo torfiets. Hierdoor botste de motor tegen de zijkant van de auto. Van I. en zijn vrouw moesten als gevolg van de bot- sing met zware verwondingen worden overgebracht naar het ziekenhuis 'De Bevelanden-Noord' te Goes. De auto en de motorfiets werden zwaar be schadigd. LOKETTIST MET ALARMPISTOOL BEDREIGD BEST/DOMBURG - De jongeman, die op 16 september vorig jaar een overval heeft gepleegd op het hulppostkantoor van Domburg, heeft zichzelf maandag aangegeven bij de rijkspolitie in het Noord-Brabanlse Best. Het gaat om de 21-jarige R. Th. W. van P. uit Hemelu- mer Oldeferd Molkwerum in Fries land, die dinsdag is overgebracht naar het bureau van de groep Serooskerke van de rijkspolitie, die - samen met de recherche van de rijkspolitie - de zaak in onderzoek heeft. Volgens de rijkspolitie in Best werd men maandag op het spoor gezet door een opmerking van Van P. zelf. Hij bel de namelijk maandag de politie in Best op met de mededeling, dat hij even bui ten de gemeente zonder benzine stond. Daarbij vroeg hij - aldus de verklaring van de politie of men hem naar zijn be stemming kon brengen. Toen de politie bij Van P. arriveerde wees men hem erop, dat de politie niet als vervoerson derneming fungeert. Daarop - aldus een woordvoerder van de rijkspolitie in Best - het hij weten, „dat dit niet het enige was, waarvoor hij de politie had gebeld." „Ik heb ook nog een overval De Noorddijk in het ruilverkavelingsgebied Wolphaartsdijk. OP VROEG MOMENT OPENBAAR GOES - Het advies land schapsbouw, dat staatsbosbeheer Zeeland voor een eventuele ruilverkaveling rond Wol phaartsdijk heeft opgesteld, moet gezien worden als een "eerste ver kenning". Het is een wensenprog- ramma voor de meest wenselijke inrichting van het gebied rond Wolphaartsdijk, gezien vanuit de landschapssector. Op welke wijze het wensenprogramma zal worden opgenomen in het ruilverkave lingsplan, zal later blijken. Bij de voorbereidingen voor de ruilverkaveling rond Wolphaarts dijk wordt er een enigszins nieuwe procedure gevolgd. Daardoor is er ruimte gekomen om verschillende adviezen op een zo vroeg mogelijk moment in de openbaarheid te brengen. Er kan dan ook worden "meegedacht". Duidelijke richtlij nen over de wijze van openbaar making van de adviezen zijn er niet. Duidelijk is, dat de ene ambtelijke dienst minder moeite heeft met het betrachten van wat openheid op een vroeger moment, dan de ande re. Het opstellen van een plan voor ruilverkaveling (waarover gestemd wordt) geschiedt door de zoge naamde voorbereidingscommissie De leden worden bijgestaan door vertegenwoordigers van ver schillende ambtelijke diensten. In de voorbereidingscommissie voor Wolphaartsdijk hebben alleen ag rariërs zitting. Noch een vertegen woordiger van de particuliere na tuurbescherming. noch een afge vaardigde van de gemeente Goes zijn op commissieniveau bij de voorbereidingen betrokken. Het uiteindelijke plan voor de ruilver kaveling wordt goedgekeurd door de centrale cultuurtechnische commissie <CCC) in Utrecht en vastgesteld door het college van gedeputeerde staten van Zeeland. Adviezen Ten behoeve van het opmaken van het plan worden enkele adviezen opgesteld, die betrekking hebben op de verschillende onderdelen die bij een ruilverkaveling een voor name rol spelen. Het gaat om vier adviezen: advies landbouwschap: natuurweten schappelijk advies; recreatie advies; landbouw structuur advies. De adviezen kunnen worden gezien als wen senprogramma's van de diverse vakgebieden. Door de voorbe reidingscommissie worden de wen- senprogramma's samengesmeed tot een schetsontwerp, waarover alleen ambtelijk overleg gepleegd wordt. Daarna komt er een voor ontwerp ruilverkavelingsplan en over dat plan is in bredere kring inspraak mogelijk. Het vooront- werp -a -al dan niet gewijzigd ten gevolge van de inspraak- wordt omgezet in het officiële ruilverka velingsrapport (artikel 34-rapport), waarover de stemming over het houden van de ruilverkaveling plaatsvindt. Het advies landschapspouw voor de ruilverkaveling rond Wol phaartsdijk is het eerste dat in de openpaarheid komt. Ir P. E. de Wit, hoofd van het Zeeuwse staatsbos beheer, benadrukte desgevraagd dat het advies een globale wensen- aanduiding is. Hij stelde dat het advies aangeeft binnen welke gren zen de mogelijke veranderingen van inrichting en gebruik kunnen plaats hebben, zonder dat het land schap aan waarde inboet, dan wel hoe de waarde kan worden ver sterkt. AANPASSING WEGEN ERG ZORGVULDIG GOES - In het ruilverkavelingsgebied Wolphaartsdijk moeten geen grote boscomplexen worden aangelegd. In de oudste polders rond de dorpskernen Wolphaartsdijk en Oud-Sabbingc kunnen kleinere beplantingselemen ten worden aangebracht, ter verster king van het kleinschalige karakter. Bij de aanpassing van de wegen in het verkavelingsgebied is zorgvuldigheid nodig, in verband met de aanwezige natuurwaarden; wegen op voormalige kreekbeddingen moeten onaangetast blijven. Voor zover de waterkerende functie zich er niet tegen verzet, wordt nieuwe beplanting op de dijken voor gesteld. Eén en ander staat in het advies land schapsbouw. dat staatsbosbeheer Zeeland heeft gemaakt voor een even tuele ruilverkaveling rond Wol phaartsdijk Het advies geeft aan op welke wijze het landschapsplan voor de ruilverkaveling kan worden opgesteld. De aanbevelingen zijn voorlopig. Bij de opzet van het advies is ervan uitgegaan dat een ruilverkaveling zich met name zal richten op: het herindelen van het grondge bruik; het verbeteren van de ontsluiting; de verbetering van de wa terbeheersing. de aanpassing van de kavelinrich ting. In het advies wordt uitvoerig aandacht besteed aan de huidige situatie en het ontstaan van het landschap. Opge merkt wordt dat het ruilverkavelings gebied (2850 hectare groot) bestaat uit de twee oude eilandkernen Oud-Sab- binge en Oosterlandpolder, met daar omheen de nodige polders. In de vorige eeuw werd het gebied verbonden met Zuid-Beveland. De dijken vormen markante visuele grenzen in het land schap. De beplanting bestaat voorna melijk uit populier en iep op de dijken. De wegen zijn op een enkele uitzonde ring na niet beplant. Enige jaren gele den is bij Wolphaartsdijk ongeveer 1 hectare bos aangeplant. Er zijn nog 2 grensllnden aanwezig en verspreide knotbomen. De Schenge, het Visgat en de weel in de Heerenpolder zijn restan ten van kreken, die met de aangrenzen de oeverlanden van hoge waarde zijn voor wilde planten en vogels Een kleine inlaag en verspreid liggende graslandjes aan de noordrand van de Oosterlandpolder zijn in teressant vanwege de natuurwaarden, maar vooral ook cultuurhistorisch. De dijken hebben naast hun cultuuristonsche waarde ook grote betekenis voor wilde planten en voor de bodemfauna, vooral waar verharde wegen op de kruin ont breken. De zogenaamde Muralmuur- tjes op de vroegere zeedijk langs het Veerse Meer. zijn van belang voor mos sen. In de vier oudste polders volgt een aantal wegen de oude kreekbeddingen. In de overige polders is het wegenpa troon rechtlijnig. Staatsbosbeheer constateert dat het landschap van het gebied rond Wol phaartsdijk het typische karakter heeft van een gebied dat gevormd is door de zee. De maat en de schaal van het overigens vlakke open akkerbouwge bied wordt in hoge mate bepaald door de dijken met -voor zover aanwezig hun beplanting. Het bodemrelièf dat is ontstaan als gevolg van voormalige kreken, is door de grote openheid bin nen de polders duidelijk zichtbaar. De ze kreeklopen en oeverwallen en de daarmee samenhangende ge- bruiksvormen als grasland, wegen en waterlopen, dragen in hoge mate bij tot de eigen identiteit van het landschap. Binnen het ruilverkavelingsblok zijn er twee afwijkende patronen te onder scheiden de vier oudste polders rond de kernen Oud-Sabbinge en Wol phaartsdijk (bochtige kreekbedding- wegen, minder systematische inrich ting) en de jongere polders (meer sys tematisch ingericht, rechte wegeni Knelpunten In het advies landschapsbouw worden als algemene knelpunten (die niet een gevolg zijn van een ruilverkaveling) met een nadelige invloed op het land schap genoemd: de bestaande en te vestigen verblijfsrecreatieterreinen langs het Veerse Meer; de ontsluitings route naar het Veerse Meergebied; de omleiding rond de kern Wolphaarts dijk; de voortgaande werken aan we gen en waterlopen; het afploegcn, af graven en doorgraven van dijken en in samenhang daarmee het egaliseren Van gronden. Daarnaast wijst staats bosbeheer op mogelijke knelpunten die kunnen optreden wanneer een ruilverkaveling wordt uitgevoerd: het verbeteren en verbreden van de verharding en de kruin van wegen: met name waar dit kreekbeddingwegen of dijkwegen betreft; profielverbetering van waterlopen; met name waar dit al dan niet als na tuurgebied aangemerkte kreeklopen betreft; het creëren van een zoetwaterberging ten behoeve van verdrogende gronden, het egaliseren van gronden vooral op plaatsen waar duidelijk stroomruggen aanwezig zijn; het verbeteren van kabelvormen door tracéwijziging van bochtige we gen. waterlopen en misschien dijken. de ontsluiting van de veldkavels in samenhang met ver harding of door snijding van dijken. „Het ruilverkavelingsgebied Wol phaartsdijk is een groot schalig ak kerbouwgebied, Buiten het blok, langs het Veerse Meer. bevinden zich bos- en gepleegd." moet hij vervolgens hebben verklaard. Toen men hem daarover na- 1 der ondervroeg, liet hij weten dat dt overval het postkantoor in Domburr gold Ontvlucht Bij de ondervraging door de politie bleek, dat Van P. het afgelopen week einde ontvlucht is uit een psychialn- sche inrichting in Heerlen, waar hij was opgenomen. Hij heeft intussen ook te genover de politie in Serooskerke be kend de overval te hebben gepleegd Zoals indertijd gemeld stapte de over valler 's middags tegen sluitingstijd he: postkantoor te Domburg binnen me- een nylonkous over zijn gezicht Hij fce dreigde toen de dienstdoende lokettis; C. Janse uitZoutelande met-naar nu is gebleken - een alarmpistool. Hij heeft nog geen motief voor zijn daad gegeven. Van P. is in verzekerde bewaring ge steld. recreatiegebieden. Het ligt met voor de hand binnen het blok grote boscom plexen te realiseren. Bosaanleg beperkt zich tot kleine elementen rond de be bouwing en ter versterking van het meer kleinschalig karakter van het ou de gebiedsdeel. Als toekomstig eige naar van de nieuwe kleine boselemen- ten lijkt de gemeente Goes de meest gerede partij. Overleg hierover moet nog plaats vinden", aldus staatsbosbe heer in de toelichting op het uiteinde lijke landschapsplan-advies. Voor wat betreft de groenelementen wordt ge dacht aan de Oud-Sabbingepolder, de Oosterlandpolder en de Oost- Nieuwlandpolder. Het gaat om ver dichting van het land schap door het aanbrengen van beplantingselemen ten, in samenhang met de woon- en re creatiebebouwing. Nieuw aan te brengen beplanting wordt voorgesteld op dijken. Gedacht wordt aan een tweerijige beplanting op de kruin van de dijk. Zo mogelijk moet de beplanting ook tot stand komen waar de dijksgedeelten zijn afgegraven. Het aanbrengen van bomen of struiken op dijktaluds moet van geval tot geval worden beoordeeld. Wegen door de polders wil staatsbosbeheer in het al gemeen niet beplanten. Plaatselijk zijn er accenten in beplanting te geven door elze- of wilgebosjes op de oeverwallen (Slot zie pagina 9 kolom 1) Minister: begin aanleg Zoomweg duurt nog wel vijf jaar van onze Haagse redacteur DEN HAAG - Het zal nog m ins tens vijf jaar duren, voordat er daadwerkelijk kan worden begonnen met de aanleg van rijksweg 19, de Zoomweg. F heeft minister Tuijman (verkeer en waterstaat) laten weten aan de vaste Eerste-Kamercommissie die zich mei zijn departement bezighoudt. De Eerste-Kamerleden hadden de m ter gevraagd naar de redenen waarom de aanleg van de Zoomweg zo ver traagd wordt als in hun ogen het geval is. De bewindsman stelt dat er op dit mo ment „met voortvarendheid" gewerkt wordt aan de studie rond een nieuw tra ce in Noord-Brabant, nu is geblekendat het in 1971 vastgestelde tracé niet meer praktisch realiseerbaar is. Ooizaak daarvan vormt mede de Belgische wens om een nieuw punt van grensover schrijding voor de Zoomweg te kiezen en een ander tracé vast te stellen voor de aansluiting op Belgischgrond- gebied. België's voorkeur gaat uit na liet doortrekken van de Havenver vanuit Antwerpen. Tuijnman steSdit er over die zaak regelmatig overfegoj ambtelijk niveau is met België, mii" dat een gesprek met zijn ambtgenoc?. voor onbepaalde tijd werd uitgesteld, nadat de regering-Tindemans was ge vallen. De bewindsman verwacht dat de studie naar een nieuw tracé over Brabants grondgebied nog dit jaar wordt afge rond. Daarna gaan die plannen voor advies naar de Raad van de Waterstaat Tuynman in zijn antwoorden: „Eerstrn vaststelling van het tracé, de pla- nuitwerking en de planologische inpas sing kan, als de financiële situatie dit toelaat, daadwerkelijk met de aanleg van rijksweg 19 in Noord-Brabant wor den begonnen. Gelet op de voor de ver schillende procedures benodigde üjd zal het nog minstens vijf jaar duren voor het zover is". 'Zeeuwse Kruis' maakt leraar excuus voor weigeren van tbc-verklaring TERNEUZEN - De stichting 'Het Zeeuwse Kruis' zal de Oostburgse Ie raar lichamelijke opvoeding J. de Vries excuus aanbieden voor het feil dat het consultatiebureau in Temen- zen aanvankelijk weigerde hem een tbc-verklaring te geven omdat hij zijn postcode niet wilde vermelden. De verklaring zelf is inmiddels naar Oostburg opgestuurd. Volgens directeur M. C. Deurloo van 'Het Zeeuwse Kruis' - dat de keuringen op tuberculose regelt - heeft het con sultatiebureau onterecht gehandeld door De Vries zijn document te onthou den. „Ik heb het hele verhaal uit de krant moeten lezen. Het was voor mij een vol slagen verrassing. Maandag hebben we de verklaring van de heer De Vries di rect opgestuurd. Ik vind het jammer dat de zaak zo is gelopen. Wij vinder, dat we als instelling service moeter. verlenen aan zowel de PTT als het pu bliek. Maar dat betekent niet, dat het publiek onder het eerste zou moeter lijden." De heer Deurloo wil de Oostburgse le raar zo snel mogelijk een excuusbne! sturen. Hij neemt aan dat het incident daarmee is afgehandeld. ARNEMUIDEN - Uit een landbouw schuur aan de Landsheerweg te Ar- nemuiden is het afgelopen weekend een aantal machines ter waarde van ongeveer zesduizend gulden gestolen. De inbraak moet tussen zaterdag en maandagmorgen zijn gepleegd. Het gaat om verschillende bankschuuf boor- en lasmachïnes. De dader of da ders zijn via de niet afgesloten gamee aan de schuur binnengedrongen Men vond de sleutel van de kast, waarin de machines lagen opgeborgen De tech nische recheche en de rijkspolitie groep Veere zijn met het onderzoek bezig- De ontvreemde apparatuur was eigendom van de heer O. uit Amemuiden -1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 2