ZOETEMELK WIL OP PISTE WEGRENNERS EVENAREN Hinault spaart krachten voor het wegseizoen Priem is knecht en dat bevalt hem uitstekend Van der Smissen vaart wel bij verlies Louis Havermans... desi rhodes Voor doen liever wintersport dan zesdaagsen... TV-uitzending schaatsen is in gevaar door reclame M36TEN Zaalvoetbal Stand zesdaagse Russische zege ZATERDAG 20 JANUARI 1979 PZC/sport 15 tydelinkerfotqlost baanrenner Zoetemelk (ri met een van concentratie vertrokken gezicht af met Hempel.op de recliterfoto fungeert Zoetemelk als vredig peddelende baanrenner, samen met Hinault. i Door Peter de Jonge ROTTERDAM - Joop Zoetemelk draait al heel wat jaren mee in de top van de internationale wielersport. Er zijn tijden geweest dat hij met name in de Ronde van Frankrijk zowat in zijn dooie eentje de Nederlandse eer in het peloton hoog moest houden. Iedere renner die op dit moment in zo'n positie zou komen, zou daar ongetwijfeld onmiddellijk klinkende munt uit slaan. Bijvoor beeld door het rijden van zesdaagsen. Maar van dat fenomeen heeft Zoetemelk zieh altijd verre verwijderd gehouden. Terwij} tot ontsteltenis van de specifieke baanrenners steeds meer weg- vedetten een gretige greep deden in de welgevulde zesdaagsenkas en steeds grotere happen namen uit de te verdelen koek. hield Joop Zoetemelk het bij zijn passie voor de wintersport. taneer zijn collega's en concurrenten san het zomerseizoen tijdens de barre lintermaanden in rokerige hallen zes agen in het rond tolden, daalde hij jeels van besneeuwde hellingen af of ing hij rustig langlaufen De ennige manning van wielersport en show leek *m. hoe lucratief die bezigheid voor rtgrenners ook bleek te zijn. geen zier ^interesseren. Mar zoals zelfs de meest' verstokte vitigezel na zijn pensionering nog wel ras in het huwelijk kan treden, zo ver- iuderde ook Joop Zoetemelk van ge dachten. Op 31-jarige leeftijd, vorig :ar, reed hij voor het eerst van zijn le ven een zesdaagse: in Grenoble. Hij had J? smaak te pakken. Dit jaar deed hij ie wedstrijd weer. en koos ook voor Maastricht en Rotterdam. Iade catacomben van het Rotterdam- fcsportpaleis Ahoy vertelt Zoetemelk, m de steorotype houding voor zes daagserenners wanneer die niet fiet sen (liggend op een bed), dat de late /oor de winterbanen bewust is {tmaakt. „Kijk, als je ouder wordt, heb jtminder rust nodig", betoogt hij. „Als »nge renner moet je het na de zware wraer erg kalm aan doen en veel gas terugenemen. Maar naarmate je ouder wordt, kun je meer hebben". Bewijzen Het is hem in ieder geval tot nu toe goed bevallen. Zoetemelk heeft het idee dat hij zichzelf en het publiek iets bewezen heeft. „Ik dachUbij mezelf: wat ver schillende andere renners kunnen, kan ik ook. Als voorbeeld had ik Schuiten en Bracke genomenToch begreep niet iedereen die instelling. „In Maas tricht liep ik naar de piste en toen rie pen mensen tegen me: jij kan het toch niet. Of ze zeiden: Ik had gedacht dat jij wijzer zou zijn. Nou. dat was een van de redenen voor mij om het tegendeel te bewijzen. In Maastricht had ik maar vijf. zes ronden achterstand en dat was toch een verrassing". In Rotterdam wil Zoetemelk het pu bliek opnieuw bewijzen dat hij op de piste niet voor veel andere wegrenners onder hoeft te doen. „Luister, het is on zin om te zeggen dat ik hier ga proberen te winnen. Dat kan natuurlijk met. maar ik ben hier gekomen om het pu bliek niet teleur te stellen". Hij is er wel van overtuigd dat de verwachtingen, juist na zijn opvallende optreden in Limburg, hoger gespannen zullen zijn. Daarom zal het aanzienlijk lastiger worden. „En bovendien viel Maastricht korter na het wegseizoen en had ik Grenoble er nog tussen gereden. £>e conditie was er toen nog. Nu ben ik bo vendien nog een weekje op wintersport geweest. Dat doe ik trouwens na deze zesdaagse weer", zegt Zoetemelk. ROTTERDAM - De stand van de Rot- Indamse zesdaagse was vannacht: I Knetemann-Pijnen (Ned) 188 punten, op ra ronde 2 Patrick Sercu-Albert Fritz (Bel/ W1I187.3 Danny Clark-Ron Allan Aus) 114; vpdr.e ronden 4 Joop Zoetemelk-Udo Hem- jehNed/Wdl) 75; 5 Jan Raas-Wilfried Peffgen 'NedJWdl) 45; op vier ronden. 6 Martin Venix- AlbertTourne iNed/Beli 85, op zes ronden; 7 torstens-Schuiten iNedi 52; op zeven ron- ïen 8Debosscher-W(?semael(Bel)64; op acht Wnden; 9 Van Vliet-Hermann (Ned/Lie) 101. '•0 Bal-Van Gerwen (Ned) 62; op negen ron- den- '1 Van den Hoek-Priem (Ned) 40; op 13 raden. 12 Hinault-Harltz (Fra/Wdl) 75; op 14 raden. 13 en laatste: Cluzeaud-Bertin (Fra: 13. «IJK AAN ZEE (ANP) - De Russische die met mast en al zomaar door «n ruit hotel Kennemcrduin in Wijk Mn Zee binnenwoei, is wellicht een Men aan de wand geweest. De eerste klappen van het 4iste Hoogoven- schaaktoernooi werden vrijdag in elk Sfval niet uitgedeeld door Jan Tim- "ian of êen van de andere directe favo- maar door oud-wereld- klmpioene Nona Gaprindasjvili en Roman Dzindzicdasjvili. die zijn Rus- 'ische nationaliteit heeft verruild Dor de Israëlische. De gezette Gaprindasjvili. getrouwd en noeder van een zoon waste bij haar de buut in de grootmeestergroep al dege ne». die een vooroordeel hebben ten opzichte van het damesschaken fiks de pten De goede gesoigneerde Joegos- jWsche kandidaat-grootmeester Juraj b'ikolac kreeg in een Caro-Kann te ma ft» met twee stukoffers achter elkaar. zijn koning in een matnet verstrik- Kn eer er 24 zetten waren gedaan Jrijdag testte Hans Ree de mogelijk heden van Timman. Nu startte hij weer met een ftmise: Timman kreeg met wit wel vaar enig voordeel in het centrum en 'eter in het eindspel een sterk paard te- p»een zwakke loper, maar Ree bleek °P het ziekbed voldoende huisvlijt te ftoben bedreven om overeind te blij- ftn. Dc Uitslagen Si™""1 'Nedl Ree lNed' remls°. Hubner *4ll. Miles (Eng) remise. Sosonko (Sovi - jWftrsson (Zwei remise; Garcia (Cuba) «todandasjvili (Isr.i 0-1; Hort (Tsji - Po -Mjevskl (Sov) remise. Gaprindasjvili •wi-Nlkolac (Jsl) 1-0. HILVERSUM - Tussen de NOS. de Noorse televisiemaatschappij NRK en de directie van het Deventer IJsselstadion ontstond gisteren een conflict over de reclameborden op het middenterrein van de ijspiste. Hierdoor kwamen de tv- uitzendingen van het vandaag en morgen te houden EK schaatsen in gevaar. Volgens regels van de European Broadcasting Union (EBU), in 1977 ingevoerd, mag zich bij een sportevenement geen reclame bevinden tussen de tv-camera's en het sportgebeuren. In het Deventer stadion zou dat met de oorspronkelijke op stelling van de borden zonder meer het geval zijn geweest. Aanvankelijk leek het erop dat in de opstelling van de borden geen verandering zou komen. Daarop besloten NOS en NRK hun schaatsuitzendingen te schrappen. De Noren hadden een rechtstreekse uitzending geprogrammeerd, de NOS uitvoerige samenvattin gen. De televisiemaatschappijen zeiden gisteren dat de ijsbaandirectie afspraken met de KNSB had geschonden. Het ging gisteren vooral om twee borden die zeer duidelijk in beeld zouden komen als een finishende schaatser in beeld zou worden gebracht. De NOS kreeg gisteravond de toezegging dat deze borden zouden wor den verwijderd. De borden op het Deventer middenterrin zijn extra goed te zien omdat ze bovenop een sneeuwlaag zijn gezet nadat ze waren uitgegraven. Daarna zal hij zich weer volledig con centreren op het wegseizoen, al speelt dat seizoen nu vanzelfsprekend ook al door zijn blonde achterhoofd. „Want het is een goede voorbereiding. Ten minste, dat denk ik wel. En als het in Rotterdam met minder goed gaat en in het voorjaar ook niet. dan nj ik er vol gend jaar weer een paar", zegt hij. Nieuw bewind Zoetemelk start het wegseizoen onder een nieuw bewind. Jean-Pierre Dan- guillaume is de ontslagen Louis Caput opgevolgd. Tot grote vreugde van Zoetemelk overigens, die op de gema tigde Caput compleet was uitgekeken. Wanneer hij was gebleven, had er toch het een en ander moeten verande ren. Hij verweet mij altijd dat ik de renners niet kon motiveren, maar dat kon hij zelf niet. Daar was hij veel te gemakkelijk voor". Het is dan ook een wonder dat Zoete melk niet is ingegaan op het aanbod van Peter Post, die graag - als opvolger van Hennie Kuiper - een klassements renner wilde inlijven. „Maar ze hebben me bij Miko nooit iets misdaan. Ik heb gezegd: als er iets tussenkomt en ik kan niet met hen overeenkomen, dan is er wel met me te praten". Maar alle pro blemen verdwenen als sneeuw voor de zon toen ex-coureur Danguillaume werd binnengehaald". Hij heeft in ieder geval het vertrouwen van de kopman, wiens positie niet zal worden aangetast. „Danguillaume kan de ploeg veranderen. Hij kan de jonge renners inspireren. Hij heeft al gezegd, als ze het met bepaalde dingen niet eens zijn. dan neem ik wel anderen. Kijk. die jonge renners in Frankrijk nemen het gemakkelijk op. Ze richten zich volledig op de Ronde van Frank rijk. en als ze daarin een etappe winnen of goed koersen, hebben ze na afloop toch genoeg contracten voor criteriums en dan zijn ze al tevreden", aldus Zoetemelk Verkeerd beeld Voor hem betekent het, zegt hij. ook een verlichting, omdat hij niet meer hoeft op te draaien voor een taak die ploegleider Caput verwaarloosde. Meer motivatie dus bij de ploegmakkers van Zoetemelk in de andere koersen, naast de Ronde van Frankrijk. Met over slaande stem meldt hij dat hij zich niet alleen op de Tour richt. „Dat heb ik nooit gedaan. De mensen hebben een verkeerd beeld van me Ik start in iede re etappewedstrijd en in een aantal klassiekers dat me ligt met de instelling om te winnen. Iedereen lijkt te zijn ver geten dat ik de Ronde van Romandie. de Catalaanse Week. de Waalse Pijl en Parijs-Nice zelfs twee keer heb gewon- Zoetemelk heeft er nog steeds zin in. Op de leeftijd waarop bijvoorbeeld de nu nog maar 24-jarige Bernard Hinault wil stoppen, heeft de gedachte om voorgoed van de flets te stappen bij hem nog geen moment door zijn hoofd gespeeld. „Ik ben nu 32 jaar en ik weet nog helemaal niet wanneer ik er mee ophoud. Zolang ik goed met de eersten mee kan. zonder dat ik mijn lichaam scbade doe. ga ik door. En pasalsikzelf voel dat het heel moeilijk wordt, zet ik er een punt achter". Door Peter de Jonge i ROTTERDAM - Bernard Hinault. de winnaar van de Ronde van Frankrijk, is donderdagavond niet bepaald bruisend van en thousiasme aan de Zesdaagse van Rotterdam begonnen. De 24-jarige Breton, die toch al niet was inge huurd om de splinters uit het hout van de Ahoy-piste te rijden, maar eerder omdat zijn klinkende naam het zo voortreffelijk doet op een hel verlichte reclamezuil, is er namelijk van overtuigd dat het rijden van zesdaagsen fnuikend is voor zijn gezondheid. „Na de zes daagsen van Grenoble en Dordt- mund heb ik last gekregen van mijn knieën. Ik wacht maar af w at het hier wordt", zei Hinault. Het wordt niet veel want voorlo pig rijdt Hinault van onderen. De rijk met wielertalenten bedeel de Fransman heeft door zijn zege reeks van de afgelopen jaren aan getoond een allround renner te zijn. Onder leiding van sportdirecteur Cyrille Guimard werd een uitge balanceerd meeijarenplan opge zet, dat in 1978 resulteerde in een Toer-triomf. Waren de overwinnin gen in het jaar van zijn debuut by de profs (1975) niet zo wereld schokkend. het jaar daarop werd wel duidelijk dat de zoon van een spoorwegbeambte uit Yffiniac in Bretagne meer in zijn mars had De grote doorbraak kwam in 1977. toen hij de voorjaarsklassiekers Gent-Wevelgem en Luik-Bas- temaken-Luik op zijn- naam bracht. En het was precies elf Jaar geleden dat een Fransman Anque- til) m een voorjaarsklassieker naai de hoofdprijs had kunnen grijpen Toen in 1978 de triomfen volgden in de Ronde van Spanje de Tour de France en de Grand Pnx des Na tions. waarin hij zijn capaciteiten als tijdrijder nog eens onderstreep te. leek Hinault aanvaard als su perman. Maar hij blijkt dan ook nog een zwakke kant te hebben. Hij heeft kennelijk tijdens het rijden op de piste iets krampachtigs over zich en dat zou dan weer de oorzaak zijn van zijn blessure ..De dokter heelt me gezegd" liet hij weten, „dat die pijn in mijn knieën waarschijnlijk wordt veroorzaakt door de maniei van rijden op de piste. Dat boch tenwerk. hè Daarom ook denkt Hinault dat de Zesdaagse van Rot terdam weieens de laatste uit zijn carriere zou kunnen zijn. Eén van zijn uitgangspunten is namelijk dat er beperkingen zijn en dat een coureur niet onbeperkt met zijn krachten kan smijten. Na zijn Tour-winst zei bij: „Ik ben mi er terdege van bewust dat de in spanningen aan de top van de wielersport veel van iemand vra gen. Daarom zal ik zuinig op mijn krachten zijn". Hinault zal zich dus zeker niet laten meezuigen in de draaikolk van het succes. Dat blijkt uit de terughoudendheid in het samenstellen van zijn pro gramma. en ook in de Zesdaagse van Rotterdam kan het inhouden dat de Bretonse vechtjas er de brui aan geeft zodra de pijn hem te erg wordt. En daar heeft hij gegronde reden voor. „De dokter heeft me namelijk ook verteld dat ik er een ontsteking achter mijn gewrichten aan kan overhouden Nou. en als dat zo is, dan kan het wegseizoen wel eens in de war lopen en dat wil ik zeer zeker niet", besluit hij exklusieve dames- en herenmode biezelingsestraat46 kapelle Betaald voetbal en hockey afgelast ZEIST - De KNVB heeft behalve alle amateurwedstri.jden voor het komen de weekeinde ook het hele programma in het betaald voetbal voor zaterdag en zondag afgelast. Alle hockeywedstrijden, die voor zater dag en zondag zijn vastgesteld zyn ook afgelast ROTTERDAM - Als de theorie van Cees Priem klopt, zouden de waterd ragers uit het internationale wieler- peloton komend seizoen weieens rede lijk uit hun slof kunnen schieten. Want de 28-jarige Zeeuw is er van overtuigd, dat de knechten dit jaar duidelijk meer mogelijkheden op een triomf in de gro te koersen hebben dan in voorgaande LEIDEN - Nu het programma betaald voetbal is afgelast wordt zondagavond een landelijk zaalvoetbaltoernooi worden gehouden voor teams uit de ere- en eerste-divisie. De profvoet ballers zullen dan in „regionaal" inge deelde poules van zes clubs gaan strij den om een plaats in de finale, die vol gende week dinsdag of woensdag wordt gehouden in een nog nader te bepalen plaats in het centrum van het land. De voorronden van zondag wor den onder meer gespeeld in de Groenoordhal in Leiden, waar AZ'67, FC Utrecht en FC Amsterdam zeker in actie zullen komen. jaren het geval was. Hij stoelt die me ning op de gewijzigde opstelling van de ploegleiders, die meer en meer het aloude principe van ëén uitgesproken kopman hebben laten varen en over stappen naar het systeem van meerde re beschermde renners, dat de TI Ra- lcigh-ploeg van Peter Post zoveel suc ces heeft opgeleverd. Zelf aast Pnem. knecht by de Post-for- matie. al enige tijd op een klinkende zege Bij zijn vorige werkgever, waarbij hij wel het predicaat 'beschermd ren ner* genoot, miste hij de steun van rest van de formatie en momenteel heeft hij een ondergeschikte, maar zeker met onbelangrijke, rol in het geheel. Dat zou. volgens hem. allemaal niet zo'n ramp zijn. wanneer de andere formaties maar niet zo zouden volharden in de traditionele ploegenopbouw van een leider omringd door een heel leger hel pers. „Als je dan eens in een koers voor op kwam. mochten die andere jongens nooit doorrijden, maar dat gaat denk ik toch wel veranderen", meent Priem Andere toestanden De renner uit Wemeldinge, die tot en met dinsdag in de Rotterdamse zes daagse met koppelgenoot Aad van den Hoek over de Ahoy-piste rijdt, zegt nu met grote stelligheid over de hoop die hij koestert op een belangrijke over winning:,.Ik geloof dat het een keer moet lukken. Steeds meer ploegen kie zen voor het systeem van Post met meer beschermde renners, en let op. dan krijg je toch heel andere toestan den. Het zou best eens kunnen gebeu ren dat je ineens andere namen hoort. Tenzij die grote mannen daardoor na tuurlijk veel tekort komen", zegt hij. Priem rekent erop dat een toename van het aantal 'kopmannen' onvermijdelij ke tot gevolg heeft dat er andere kop groepen onstaan, waarbij altijd wel één of twee van die beschermde renners zit ten. En wanneer die bereid zijn om tot de streep voluit te rijden, kan hij - als knecht - verrassen Eén van de koersen waarin Priem denkt nog eens te kunnen schitteren is de moftsterklassieker Bordeaux-Parijs. Hij had die dit jaar willen rijden, maar ziet er toch vanaf. Voor het seizoen liet Priem weten voor die wedstrijd veel belangstelling te hebben, zodra de Belg Herman van Springel (al vijf maal winnaar) een punt achter zijn wielercarrière zou zetten. Dat bleek in 1978 te gebeuren, maar de oude maestro kwam op die beslissing terug Met slechts ëén doel: opnieuw de monsterwedstrijd op zijn naam te schrijven. Beste leeftijd iDoor Frits Bakker i VLIJMEN - Mokkend verliet Louis Havermans gistermiddag de toernooi- zaal van het nationaal kampioenschap ankerkader 47-1 in Vlijmen. De kop loper van de openingsdag (naast Christ van der Smissen en Willy Steures) nam de felicitaties voor zijn 23e verjaardag met een wrange glimlach in ontvangst. Veel liever was hij na afloop van de derde ronde gecomplimenteerd met een winstpartij op Jos Bongers. Maar de Nijmegenaar voelde zich niet ge roepen om geschenken uit te delen. De jonge debutant knokte in het slopende duel met Havermans voor een betere klassering en zag die ijver na vijftien beurten beloond. Na Jean Bessems (donderdagavond i was Louis Havermans het volgende slachtoffer van de enerverende afval race in VlijmenVoor een meedogenloze afstraffing bleven alleen Van der Smis sen en Steures gespaard. Steures duelleerde succesvol met Piet Vet (tien beurten) en Van der Smissen bleef te gen Sundquest moeiteloos overeind De titelkandidaat uit Sint Willebrord trok zich na een mazzelbal m de tweede beurt op gang met een reeks van 118 en bereikte ai na zeven beurten de eindstreep. Voor Havermans was die gave voortzet ting vnjdag niet weggelegd. Hy was kennelijk niet geprepareerd op de on stuimige aanval die Bongers al in het begin van de partij met een riante voor sprong afsloot en miste daarna de koelbloedigheid om terug te slaan. Want Bongers liet met de finish in zicht nog wel degelijk mogelijkheden achter voor zijn Brabantse opponent Voor de laatste 75 caramboles had Bongers nog negen beurten nodig en van die „toe gift had Havermans kunnen profite ren. Maar Havermans zat muurvast. Hij bleef zich op zijn stoel mateloos ergeren aan een paar toevalstreffers van zijn te genstander en vergat op zijn beurt doeltreffend te counteren „Het liep al lemaal erg gunstig voor Bongers". foeterde Havermans. „Ballen die slecht gespeeld waren kregen plotseling een klos mee en dat rolde allemaal precies op maat. Als je toch al tegen een achter stand op moet boksen, kun je dat net niet meer hebben. Goed. ik heb zelf niet best gespeeld, maar als de partij nor maal verloopt heb ik aan vijftien beur ten wel genoeg om te winnen Vaster in zadel Door die onverwachte misser van Ha vermans kwam Christ van der Smis sen nog vaster in het zadel te zitten. Hij heerst onverbiddelijk, torent met zijn moyenne ver boven zijn belagers uit en reageert stoicijns op het verbeten te genspel van zijn concurrenten. Tegen deze strak volgens de kadersystemen scorende biljartgigant bleef ook de stompende Hans Sundquest 1177 in vijf beurten) ver achterop. Die fraaie ope ning van Sundquest was voor Van der Smissen slechts aanleiding om nog rapper weg te demarreren. In de slotpartljen moet Van der Smis sen alleen even afrekenen met Willy Steures. En dat karwei kan toch nog vrij lastig worden. Steures is technisch niet zo begaafd, maar speelt wel ef fectief. Hij blijft onder alle omstan digheden regelmatig scoren en komt daardoor'zelden in de problemen. Het totale arsenaal waaruit Van der Smissen kan putten is veel groter De Willebrorder legt door zijn perfecte af stoot een bijna onwaarschijnlijke pre cisie in zijn rappèls en durft ook in het 47-1 de series op de kruising van de ka derlijnen af te bouwen Je moet het spelen zoals het hoort", vindt hij „Soms is het inderdaad wel riskant. Het is verleidelijk om door te gaan op de lijn en dan vijftig of zestig caramboles te maken. Maar ook dat Is riskant Een verkeerde plaatsing en de positie is verloren" Minder getalenteerde spelers veraf schuwen die nieuwe theorie. Jean Be ssems. die gisteravond door een ver- liespartij tegen Bongers 2ljn laatste tl- telkansen verspeelde, oordeelt: „De ca ramboles die voor het oprapen liggen, wil ik beslist niet riskeren. Als ik terug ga naar de kop van de tafel, moet ik maar afwachten hoe het loopt" Bessems zal zich echter moeten realise ren. dat die speelwijze binnenkort niet meer rendabel is Bongers illustreerde dal nog eens treffend. Hij speelde zijn party (tegen Bessems) uit met een uit zonderlijk mooie serie van 141. Tegen dat geweld was de Limburger niet op gewassen De definitieve doorbraak van Bongers in de kaderspelen is misschien wel de grootste winst van dit toernooi. Op nieuw heeft de biljartbond via een de gelijke jeugdopleiding een talent klaargestoomd voor het grotere werk. Zyn start in Vlijmen was matig, klasse etaleert hij pas nu de druk om zich te bewijzen van zijn ranke schouders Is af gegleden Stand nu drie ronden i Van der Smissen 6 pnt. 118 hoogste serie. 33.33 moyenne. 2 Steures 6 98. 20 00: 3 Bessems 4. 104. 20.95. 4 Havermans 4. 134. 20.45: 5 Vet 2. 76, 13.78; 6 Bongers 2.60.13,63; 7 SundquestO, 77.18.34; 8 Van Deventer 0. 101. 15,00. „En zolang Van Sprmgel hem rydt. be gin ik er niet aan", merkt Pnem op. „Toch zou ik die wedstrijd nog graag een keer rijden. Die koers ligt me wel een beetje en om iets te presteren moet je het toch een keer hebben mee ge maakt Nou. ik heb hem twee jaar gele den een keer gereden, dus ik weet er ook iets van. En je kunt hem als 30-Jartge nog steeds goed rijden. Het is zelfs de beste leeftijd om te winnen Voor Priem zal 1979 er niet veel anders uit zien dan het vorig seizoen, zijn eerste bij Peter Post. Hij is knecht en tot op heden bevalt hem dat uitste kend. Dat hij vorig jaar de positie van beschermde renner en dus finale-rijder heeft moeten ontberen, raakt hem nauwelijks. „Logisch", zegt hij. „want als ze eerst een hele tijd aan je broek hebben gehangen, kun je niet zo veel meer uitrichten in dc finale. Of je moet een geweldige super-tact hebben. Zo lang ik mijn geld er goed mee verdien, geef ik er echter niets om om knecht te zijn". Dodelijk Die instelling lijkt dodelijk voor de am bitie en getuigt met bepaald van een groot plezier in de wielersport: Priem „Ach. plezier! Dat is tets voor amateurs en nieuwelingen Dit is ge woon een vak en het plezier zit er in dat je meedeelt in het succes van de hele ploeg. En je kunt altijd nog beter een goede knecht zijn dan een klein baasje, want die verdienen over het algemeen niet zo bar veel'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 15