Komend weekeinde topper Beveren tegen Club Brugge AANSTAANDE MAANDAG BEGIN ROLLENZESDAAGSE ST-JANSTEEN Motorcoureur heeft nu eigen Johnny W supportersclub PZEM doet laatste plaats in zaalvoetbal over aan Dow I IN EERSTE KLAS BESTE KANSEN VOOR LERAREN Wedstrijd Diepvries- Tem Boys gestaakt extia PZC/ vandaag beslissing over doorgaan voetbalprogramma in eerste klas van de terneuzense competitie Bedrijfsvolleybal Terneuzen sporthalvaria oostburg Schuld JAC aan Stichting Terneuzen bedroeg 3000,- ZEEUWS-VLAANDEREN's ENIGE WEGRENNER Zestien ploegen komen aan de start I VRIJDAG 19 JANUARI 1979 ZEEUWSCH-VLAANDEREN jaamslag - Ook de Belgische voetballers konden het afgelopen weekend de schoenen in de kast houden; ook bij onze Zuiderbu ien werd het gehele programma afgelast. Voor wat het komende weekend betreft zal de beslissing over het al of niet doorgaan tan de wedstrijden in zowel de eerste als de tweede klasse pas in je loop van vandaag (vrijdag) worden genomen. Door de Belgi sche voetbalbond zijn begin van deze week enkele beslissingen jenoraen, die inhouden dat de clubs verplicht zijn hun terrein te beschermen en zoveel mogelijk speelklaar te maken. Wanneer er vier wedstrijden per afdeling door kunnen gaan, zal er geen algehele afgelasting volgen. Ook de tweede klasse-ploegen zijn reeds vier weken niet meerin actie ge weest. Zij staan ook te trappelen van ongeduld om weer eens een wedstrijd te spelen. Wanneer de weergoden geen Wanneer er inderdaad gespeeld kan lorden slaat in het Freethielstadion de 'jjwedstrijd Beveren tegen Club Bugge op het programma. Normaal psproken moeten de leiders deze wed- Crt)d kunnen winnen, maar nu de com- peütie reeds vier weken stil ligt is het de vraag welke ploeg het beste zijn ritme heeft behouden. Een verrassing is dan ook met uitgesloten. Beveren's con centratie zal dan ook optimaal moeten pin om de zege binnen te halen. Maar ook de achtervolgende ploegen staan jriet voor gemakkelijke opgaven Het piassend teruggekomen RWDM belt thuistegen het beslist niet zwak- 6 Waterschei. dat over een bijzonder Ktke verdediging beschikt. Een rnte- TBsante wedstrijd derhalve met een rooraf niet te voorspellen uitslag. FC Antwerp gaat naar het in de thuis wedstrijden met zo bijster sterk presen terende Standard Luik. Toch is het al tijd uitkijken tegen deze ploeg, want de sat van de Luikenaars is altijd ontzet tend groot geweest, maar het vanuit de wdediging spelende Antwerp moet rade counter toch in de gelegenheid ijnde wedstrijd in positieve zijn zin te bedndigen. Aptwerp staan ook Anderlecht a Lokeren voor zware wedstrijden op ilaatsing. Anderlecht moet naar Charleroi om Sporting te bestrijden en Inkeren naar Wmterslag om te spelen n?en de gelijknamige ploeg. Vooral op kteigen terrein zijn de resultaten van se beide ploegen goed te noemen. Jhpeciaal Sporting Charleroi heeft al i reel wat topploegen het leven zuur ge naakt in eigen omgeving. Nog met zo ■!f langgeleden moest Club Brugge er ook met 2-1 in het zand bijten Voor de Brusselse ploeg wordt het dan ook weer [behoorlijk uitkijken geblazen. Maar ook Wmterslag, de tegenstander van lokeren, heeft thuis al heel wat punten 11 'd. Leider Beveren moest er des- 3tfs ook een 2-2 gelijk spel toestaan, ïcor de tweede Wase vertegenwoordi- ergeldtdus ook: een gewaarschuwde ut voor twee. Twr de bezetting voor de onderste plaatsen zijn de wedstrijden tussen KV Kortrijk en Waregem en die tussen Berchem Sport en La Louviere van ka pitaal belang. Vooral de laatste, want deze twee formaties staan respectieve- l]k tweede en derde van onderen. Voor Berchem is het dan ook grote noodzaak punten op het Rooi te houden. KV' kortrijk tegen Waregem is weer een tchte West-Vlaamse derby en juist in iüstreekontmoetmgen zorgden de be tters van de laatste plaats (Kortrijk) nog al eens voor een verrassing, Pun- tenwmst behoort dus weer tot de mo- leUjkheden. berse krijgt bezoek van het zwakke FC luik en de winst zal dan ook in Lier Kijven. Laatste wedstrijd is een con- kontatie tussen twee middenmoters, eerste competitiehelft bijna para- kl verliep. Beerschot en Beringen öartten sterk, maar vielen ver terug- roet in het eten gooien, zal er bovenaan niet veel veranderen. De drie toonaan gevende ploegen krijgen allen een laaggeplaatste equipe op bezoek. Cercle Brugge ontvangt KV Mechelen, Sint Niklaas is gastheer van Union en FC Boom is te gast bij Tongeren. Het moeilijkste krijgt waarschijnlijk Sint Niklaas het, want Union heeft een goe de defensie, maar de sterke voorhoede (Ivo Wauters, Djamel Zidane en Danny Veijt) zal er alles aan doen om een bres in de Brusselse achterhoede te slaan. Voor de andere twee leidende ploegen. Cercle Brugge en Tongeren, zijn er normaal gespróken geen problemen de hoge posities te handhaven. AA Gent zal de groptste moeite hebben het leidende trio in het vizier te houden. Het wel enigszins tegenvallende Diest is niet een ploeg om zonder vrees naar toe te gaan Zy hebben, vooral in de beginperiode, erg goede wedstrijden op de Dietse Warande gespeeld. Voor de rode lantaarndrager Harelbeke lijkt er met veel succes weggelegd in de uitwedstrijd tegen Hasselt, dat zich goed weet te handhaven in de midden- mood Een nieuwe nederlaag is niet te vermijden. Wedstrijden in de degradatiesfeer zijn de confrontaties tussen Rotselaar en Eendracht Aalst en het treffen aan de kust. AS Oostende tegen Olympic Montignies Geen van deze vier ploegen kan zich eigefrlijk een nederlaag per- miteren. Behoudend voetbal zal de toe schouwers bij deze twee wedstrijden dan ook voorgeschoteld worden. Gelet op de laatste wedstrijden van Aalst moeten zij in staat worden geacht hun puntentotaal met twee te vermeerde ren. Voor AS Oostende ligt het wel wat anders. Vooral in eigen huis hebben zij veel puntenverlies geleden, het meren deel der behaalde punten is dan ook buitenshuis behaald In Mechelen ontmoeten de twee sub toppers Racing Mechelen en Sint Truiden elkaar. De thuisploeg speelt het beste voetbal, maar de bezoekers hebben de grootste inzet. Vooral op de moeilijk bespeelbare velden kan dat wel eens een belangrijk voordeel zijn. De beste kansen dus voor Sint Truiden. TERNEUZEN - PZEM heeft in de eerste klas van de Terneuzense zaalvoetbal competitie. na al vanaf de eerste wedstrijd de laatste (en degradatie inhoudende) plaats te hebben ingenomen, stuivertje gewisseld met Dow 1. voor wie de moei lijkheden onverwachts enorme afmetingen hebben aangenomen. PZEM won voor de tweede achtereenvolgende keer. Na onlangs Dow 2 met 8-2 te hebben "afgedroogd", moest deze week AZ V'V er met 2-0 aan geloven. Terneuzen nestelde zich wederom op de tweede plaats door Dow 2 met 7-4 kansloos te laten. AZW - PZEM 0-2 Doelman Jean-Marie Pfaff van Beveren, onlangs uitgeroepen tot voetballer van het jaar in Belgie Als het voetbalprogramma doorgaat komt Beveren komend weekeinde in het Freethieldstadion in actie tegen Club Brugge PZEM greep het duel met AZW aan om de stijgende lijn van de laatste we ken te onderstrepen. Vooral in de eerste helft speelde PZEM fris van de lever en had AZW. dat in de laatste 3. 4 wed strijden ook een serie k knappe resulta ten boekte, alle moeite zich staande te houden. Geheel volgens de veldverhoudingen nam PZEM al in de eerste speelperiode afstand van de "oudjes" van het verras te AZW. Tweemaal werkte het "tor-in stinct" van Kees de Voogd op volle toe ren: 2-0. waarmee (naar later bleek) de eindstand al in een vroeg stadium was bereikt Niettemin kreeg PZEM nog twee formidabele kansen om de score uit te bouwen. Zo verzuimde Bennie D'hondt (hij was er in grote mate ver- OOSTBURG - Anderhalve minuut voor het einde van de eerste helft van de zaalvoetbalwedstrijd Diepvries - Tem Boys I in de sporthal in Oostburg staakte Tem Boys de strijd. De ploeg was het kennelijk niet eens met een beslissing van scheidsrechter W. Boeije. Op het moment dat de strijd werd gestaakt was de stand 3-0 in het voordeel van Diepvries. Toen had de scheidsrechter al ver schillende spelers van Tem Boys twee minuten straf op moeten leggen. Boven dien kreeg één speler een vijf minuten-straf en de keeper van Tem Boys, die zich het drukst over de gang van zaken maakte moest zelfs vertrekken. Dat was dan de reden waarom men maar besliste de strijd te staken. Skandia Sauna haalde een ruime 3-9 overwinning op Oktopus en Rode Leeuw en Tem Boys n speelden met 1-1 gelijk. UB Oostburg. nieuwkomer in het zaalvoetbal, won met 4-1 van Witte Boussen. Raes Modes en Vooruit scoorden er allebei vrolijk op los. De tien doelpunten werden gelijk verdeeld: elke ploeg scoorde er vijf. Amro Bank smaakte de over winning na een serie nederlagen ten kost van Buitenlust. Standen KNVB: TERNEUZEN - Hoewel de finales in de diverse klassen van het Terneuzense bedrijfsvolleybal pas eind maart hun beslag krijgen, kunnen op dit moment toch al wel voorzichtige prognoses worden gegeven over mogelijke kampioenen en titelgegadigden. In de eerste klas moeten de beste kansen op de titel zonder meer toegekend worden aan het team van Leraren (al zou het wel prettig zijn als de ploeg altijd voltallig wilde met Roelofs en Promenade als 'kleine' concurrenten, terwijl in de tweede klas de strijd om de titel gaat tussen PZEM en De Hoop en Belastingen. De derde klas tenslotte levert minder problemen om uit het koffie dik de kampioen te halen: de Politie Sport Vereniging gaat zonder twijfel pro moveren. Biljartwedstrijd AARDENBURG - De biljartclub 'De Kwakers' uit Aardenburg speelde in totel 'De Rode Leeuw' een wedstrijd tegen de biljartclub 'Breskens'. Deze «tmoeiting werd door 'De Kwakers' {ewonnen met 9-4 De individuele uit een zijn: A. Baecke - J. van de Plasse *30.2-0; M. Paridaen - A. Vilyn 35-33. W, A. Buijsse - J. Frevser 30-10.2-0; G. Roets- j oosterbaan 61-100.0-2; G. de R«ck - R, le Cocq 34-60 0-2. C Govers - C Heijboer 31-12 2-0; G. Paridaen - J. Oosterbaan 24-49, 2-0; G. de Baerde- naeker-H.Monjé 7444 0-2, S Paridaen •F Vermeulen 43-7 2-0; N. Kolmeijer - J. Oosterbaan 26-92 2-0. J de Rycke - H. Monjé 42-36 2-0. P van Gaelen - J. Frevser 33-6 2-0. C. Pijlman - C. Heyboer 11-13 0-2 Bol wedstrijd AARDENBURG - De Bolderclub De *are vnenden' uit Aardenburg speelde een clubbolwedstrijd, waaraan 66 bol- ™s deelnamen. De uitslag is 1. F. de Cock - A. Henneman - J. Deij; 2. E. Coc- qult-E de Slover, C de Rooker; 3. R. de Vteeze-w. Rogiers - R Wittoek. Tevens tfd een bolderwedstrijd gehouden Varaan 93 bolders deelnamen. De uit- hier is: I C. de Rooker - J Kerk- rove - t van Deijnze: 2. W. Rogiers - P «Vogelaere - E Rjjckaert; 3 P. Lari- "aen - g de Meijer - P de Geeter. «8RBUZEN - In het artikel over de foblemen van het 'Jongerenadvies- orotnim' i JAC) in Terneuzen - PZC van wnderdag - staat dat het JAC een Khuld van 30.000,- zou hebben aan de Centrale Stichting'. Het ging echter ween bedrag van 3.000,-. Het geld is «middels via de gemeente Terneuzen betaald. A-poule Skandia Sauna 2-3; Diepvries 1-2; De Tol 1-2; Vooruit 1-1; Zeelandia 1-1, Hof- zicht Varkens 1-1; Tem Boys 11-1; Raes Mo des 1-1; Oktopus 2-0; Cocobar 1-0. B-poule: UB Oostburg 2-4; Bron 1-2; Amro l-2;TeMBoysm-l; Rode Leeuw 1-1; Karibar 1-0, Sikkels 1-0. Buitenlust 1-0; Witte Bous sen 1-0. Recreatie In de recreatieve competitie maakte De Kombuis geen misstap in de wed strijd tegen Rabobank L Met 6-2 ging De Kombuis als winnaar over de streep en daarmee staat deze ploeg nu twee punten "los" in de B-poule. Ad ministratief Personeel won met 5-2 van De Rode Leeuw. Kiemens verloor weer, nu met 3-1 van Trimclub. NMB/ Blondeel versloeg Eloy met een duide lijke 7-3. Restaurant Oud Sluis won maar net van Pauls Music Center. De 2-2 winst was echter net genoeg voor het behoud van de eerste plaats in de A-poule. Standen: A-poule; Rest Oud Sluis 8-12; Stcba 7-10; Rabo I 7-r; Van Looy/Groosman 7-8, Vetera nen 8-8; Pauls Music Center9-8, Alheo 7-6; PTT Oostburg 7-5; Aers Olie 8-5. OBV 8-5. B-poule De Kombuis 8-14; Chez René 8-12; Jaarvergadering "De Schelde* Hoofdplaat HOOFDPLAAT - Vandaag (vrijdag) houdt de HSV 'De Schelde' haar jaar vergadering in café 'West-End' te Hoofdplaat. Na afloop van de vergadering, die 19.00 uur begint, wordt het 20- jarig bestaan van de vereniging gevierd met een koud buffet, een drankje en bingo. NMB/Blondeel 8-12. Trimclub 5-9; Sö- ministr Pers. 8-7; Eloy 8-7; Rode Leeuw 8-7; Rabobank n 8-7; Casino 8-5. Riemens 8-0, Deze week moesten de troepen uit de eerste en tweede afdeling in 't Zwaantje aan de bak Leraren had daarbij in de eerste klas een erg gemakkelijk klus te gen het triest onderaan bengelende douane. Overigens verslikte de vyf- mans-selectie van de koploper zich bij na in een eerste set die een erg gemoti veerd Douane te zien gaf. waar men de winst pas bij 16-14 uit handen moest geven. Met de cijfers 15-7 en 15-3 her stelde Leraren zich nadien. 3-0 en een voorlopigeniet bedreigde koppositie. De twee achtervolgers. Roelofs en Promenade, sloegen er overigens ook niet naast. Tegen Promenade 2 pakte Roelofs de eerste set binnen vijf minu ten (15-2), begon daarna speels en onge concentreerd aan het vervolg en raakte zowaar in de zenuwen toen de tegen stander langszij bleef en pas in de laatste klappen geen antwoord meer had (15-13). Ook in de laatste set kon Roelofs maar moeilijk terug in het oude ritme komen, moest tot 8-8 knokken voor de puntenmaar demarreerde toen plots naar 3-0 via 15-9. Promenade had het ook niet gemakkelijk. Tegenstan der Simca Dees mocht zeker niet on derschat worden en lange ralhes brach ten een goede partij op het formulier. Na 15-13 in de eerste set geraakte men op 16-14 en een practisch zekere winst in de tweede set, maar 1-3 in de laatste minuten voor het tijdsein zorgden wel voor een boeiende vertoning. PSV 1 verraste aangenaam door het hoog ge plaatste Gemeente met 2-1 te bedwin gen. Daar ontbrak Van Doeselaar en een steeds meer aan kwaliteit en een heid groeiende formatie van de politie profiteerde, na een harde, spannende strijd waarin vooral de nodige dosis sfeer zat. Het werd 15-12. 13-15 en 15-13 m het voordeel van PSV dat meteen in de middenmoot is beland en waar schijnlijk nog wel in de subtop terecht komt. Stand eerste klas Leraren 8-16, Roelofs9-14: Promenade 1 8-12. Gemeente 19-10; Dow 18-8. Simca Dees 19-8; PSV 1 9-8. Promenade 2 9-2; Douane 9-0. Tweede klas Interessante ontmoetingen m de twee de klas waar Dow 2 het optreden tegen PSV 2 had afgezegd. Bfj Dow lijkt het de laatste tijd niet zo erg meer te boteren: de ploeg haalde uit de laatste wedstrij den geen enkel punt en wie een blik achter de schermen zou kunnen werpen moet daar beslist zaken vinden die niet bevordelijk zijn voor een optimaal draaien in deze competitie. Ook de Meyer, een paar speeldagen terug nog sterk runner-up is na de nederlaag te gen de Leraren-reserves kennelijk de kluts kwijt. Tegen rode lantaarndrager Promenade 4. een brigade die een ver woede stryd levert om uit de bedreigde hoek te geraken, dacht men er weer eens veel te gemakkelijk over na de eerste set met 15-8 op zak gestoken te hebben en toen de tegenstander dat in de gaten kreeg werd een tandje bij gezet en kwam de verrassing er helemaal uit; na nog een 13-15 en 5-8 was De Meyer er aan voor de moeite (1-2). De Hoop 1 -Le raren 2 werd een aantrekkelijk duel waarin met 6-15 en 15-5 de beslissing naar de derde set gelegd werd. Met Kerckhaert en Speelman aan het hoofd trachtte Leraren de buit binnen te krij gen. maar by De Hoop liep het nu als een trein 14-5 en nog één klap restte toen de tegenstander onstuitbaar naar 14-10 kwam. In een zinderende finale smashte De Hoop daarna de zege thuis (15-10). Belastingen heeft zich na een wat zwakke periode kennelijk hersteld van die inzinking. Tegen Philips kwam men niet in moeilijkheden, en 15-7,15-1 en 15-4 waren veelzeggend. Stand tweede klas PZEM 9-16. Belastingen 10-16, De Hoop 10- 16, De Meyer 10-9; PSV 2 8-6; Promenade 4 996; Philips 10-6; Leraren 2 9-5; Dow 2 9-4. TERNEUZEN - Vandaag (vrijdag) treedt de supportersclub van Zeeuwseh- Vlaanderens enige motorracer Johnny Willemsen uit Terneuzen voorde tw eede maal binnen een week naar buiten. Nadat vorige week met een stand werd gestaan op de Speedshow in het Terneuzense Zeldenrustcollege. wordt er van avond een Mosselavond georganiseerd in het clublokaal, café Driewegen in Ternéuzen. De aanvang is acht uur. De supportersclub van Johnny Willemsen werd in november van het afgelopen jaar opgericht. Volgens oprichter Rinus Geense (in het Zeeuws Vlaamse beter bekend als 'De Motormuis'werd er al langer aan gedacht om over te gaan tot de oprichting van een fanclub ..Maarzoals zo vaak bleef het steeds maar bij praten Toen ik niet meer in het bestuur van MZV (Motorclub Zeeuws-Vlaanderen, red zat werd my door Bram Py pelink en Leen Schipper gevraagd of ik de aanzet wilde geven tot de oprichting en in november is het er dan van gekomen", aldus Rinus Geense. Zo kreeg het JBL-team zijn fanclub. De drie letters JBL staan voor de eerste letters van de namen van de leden van het team, namelyk ryder Johnny Willemsen. monteur Bram Pijpelink en manusje van alles Leen Schipper Om nu wat meer bekendheid te geven aan de supportersclub, wil het bestuur wat aan de weg gaan timmeren. Vorige week werd er een stand gehuurd op de Speed show in Terneuzen en vanavond wordt er dan een Mosselavond (waarvoor de mosselen beschikbaar zijn gesteld door 'Zeelands Roem') gehouden Deze avond w ordt door Rinus Geense meer gezien als een kennismakingsavond. ..wantzegt hy. ..de meesten weten niet dat er een fanclub voor Johnny bestaatIedereen is dan ook van harte welkom om van de (gratis) mosselen te genieten. Naast de maaltijd wordt er ook nog gezorgd voor een muziekje en voor enkele verrassingen, welke dat zijn wilde Geense nog niet zeggen. Plannen voor de naaste toekomst hebben de leden van het JBL-team nog niet. Eerst willen zij met de MZV (waar het gehele team lid van isiom de tafel gaan zitten, omdat zij deze vereniging zeker niet in de wielen willen rijden. Momenteel wordt er wel naarstig gezocht naar een sponsor voor de racende Terneuzenaar. Drie jaar Johnny Willemsen is op het moment de enige motorracer bezuiden de Wester- schelde. Reeds drie jaar beoefent hij deze sport. Tot vorig jaar reed hij in de 750 cc-klasse met een Honda 750, maar nu deze categorie ongelimiteerd is geworden, is de inhoud van de machine opgevoerd tot rl5 cc. waarna hy getuned is door de in motorkringen ergbekende Leo Spierings uit het Brabantse Oss. Nu nog rijdt Willemsen in nationale wedstrijden. Het afgelopen seizoen werd er geregeld by de eerste tien gereden en Rinus Geense verwacht dan ook dat de Terneuzenaar. nu hij de beschikking heeft over een snellere motor, dit jaar zijn internationaal start bewijs zal behalen antwoordelijk voor dat PZEM de ver dedigende stellingen goed gesloten hield) een strafschop om te zetten door over te schieten D'hondt bleek daar door zozeer "aangeslagen" dat hy een tweede penalty rin de tweede helft) aan Kees de Voogd overliet Deze deed het echter al niet beter door naast te knal len. Eindstand: 2-0 Terneuzen - Dow 2 7-4 Dow 2 (evenals Dow 1 ook al in degrada tiezonen) kon de hooggeklasseerde te genstander Terneuzen tot aan de rust redelijk volgen. Rinus Kort had Dow 2 al na enkele minuten op 1-0 gezet. In een tijdsbestek van twee minuten had den Cooky van 't Westeinde en Piet Wissel die achterstand evenwel omge bogen tn een 2-1 voorsprong, maar nog gaf Dow 2 zich niet gewonnen. Nadat Terneuzen gedurende een tiental minu ten nadrukkelijk gedomineerd had, bracht Rinus Kort pal voor het rust- signaal de partijen weer op gelijke hoogte. 2-2. In de tweede helft moest Dow 2 wijken en toen achtereenvolgens Jurgen Roth, Piet Wissel en weer Jurgen Roth de stand binnen 5 minuten naar 5-2 scho ten leek het pleit beslecht. Terneuzen liet zich echter verleiden tot een tè aan vallende speelwijze. Er werden onnodi ge risico's genomen, waardoor Dow2 (in de persoon van Theo Dróge) in staat werd gesteld tweemaal het net te laten "bollen"; 5-4. Jurgen Roth (2x) boorde de Dow 2-hoop op een gunstig resul taat, echter resoluut de grond in: 7-4. De stand ln de eerste klas Van der Poel 10-19. Terneuzen 12-15; Tem. Veteranen 11-14: NHI 10-12; HKC 11-11; AZW 11-10; Dow 2 11-6. PZEM 10-5 Dow 1 10-4. Tweede klas In de tweede klas blijft de strijd om de bovenste plaats ongemeen spannend. Zowel HKC 2 als Gemeente, de twee kandidaten voor de titel, blijven zeer regelmatig de pnntenbinnenhalen. HKC 2 won deze week met 8-2 van NSM 2 en Gemeente versloeg De Instuif met 3-2. Gemeente - De Instuif 3-2 De Instuif trachtte via inzet te com penseren wat het aan technisch vermo gen tekort kwam bij de Gemeente. Het gevolg daarvan was echter een duel, dat vooral in de tweede'helft een te rom melig karakter had. Ad Deij (weer hij) zette De Instuif, dat ln de eerste com petitiehelft er als enige in geslaagd was de Gemeente een nederlaag toe te brengen, op 1-0. Gemeente maakte echter niet dezelfde fout als in het eerste duel toen het de verdediging te zeer verwaarloosde. Via weloverwogen aanvalsspel werd De In stuif teruggedrongen, er op lettend dat de Hoekse formatie niet het counter- wapen kon hanteren. Twee treffers van Han van Opdorp brachten Gemeente nog voor de rust aan de goede kant van de score: 2-1 Een doelpunt van Ad Prince besliste in de tweede helft de stryd definitief: 3-1. Die score had nog kunnen oplopen als een kanjer van Han van Opdorp niet via de binnenkant van de kruising terug het veld in was ge sprongen en Piet Roose wat doeltref fender te werk was gegaan. Twee minuten voor tijd, toen Gemeen te al twee spelers op de blessurebank wist, bracht Piet Dey onverwachts de spanning nog even terug: 3-2. Gemeen te haalde desondanks zonder kleer scheuren de finish. NSM 1 - HKC 2 2-ó HKC 2 was tegen NSM 1 bijzonder goed op schot. NSM 1 speelde niet eens zo gek slecht, maar HKC 2 wist Iedere doelkans doodeenvoudig te benutten. Bij de rust prijkten de 3-0 cijfers op het scorebord door goals van Cees de Groot, Ko de Ruyter (een fraaie kopbal) en Kees Hamehnk. In de tweede helft vervaagde de weerstand van NSM 1. dat geen wissels kon toepassen en zo doende ook conditioneel problemen kreeg. Nadat Johnny Beterams tegen had gescoord, voerden Ko de Ruyter en Frans Witte de voorsprong op tot 5-1. waarna andermaal Johnny Beterams een doelpuntje meepikte (5-2). Frans Witte en Rens Pieters bepaalden de eindstand op 8-2. De stand ln de tweede klas: HKC 2 10-18; Gemeente 9-16; Mlstrappers 912; De Instuif 9-9. PhlUps 10-9. NSM 1 9-4; CHD 9-4; Centraal Lab 9-2. Het programma voor aanslaande maandag '22 januarii ziet er als rolgtuit 20 00 uur NHl- Van der Poel. 20.45 uur HKC 1 - Dow 1. 21.30 uur RWS - ABN; 22.15 uur Ex celsior - Elopak Fancy-fair 'OBK" SINT-JANSTEEN - Na een voorberei ding van enkele maanden begint maandag 23 januari de rollenzesdaag- se te St.-Jansteen. De organisatie is in handen van de sportvereniging FC Thuisweg uit St.-Jansteen, in nauwe samenwerking met café 'De Kroon', waar tevens ook zes dagen lang het strijdtoneel is gevestigd. De opbrengst komt. evenals andere jaren, geheel ten goede aan de deelnemende verenigin gen. Voor de renners van de zestien deelne mende ploegen staan er elke avond drie wedstrijden op het programma. Elke avond wordt geopend met een sprint- wedstrijd over 375 meter, gevolgd door een afvalling over 750 meter Besloten wordt met een koppelwedstryd over 1500 meter. In deze zesdaagse mag het nodige vuurwerk verwacht worden, omdat er geen uitgesproken favoriete koppels aan de start komen. Voor de deelnemende ploegen, voor namelijk uit St.-Jansteen zelf. hebben de organisatoren weinig of geen pro blemen gehad bij het zoeken van spon sors De deelnemende verenigingen zijn- FC Thuisweg uit St.-Jansteen (De Kroon), Biljartvereniging De Steense Keu' ('t Pumke). Biljartvereniging 'De Steense Carambole' <L. Vael-Van Mul- lenu. Carnavals vereniging 'Den Bok- kenpolder' uit St.-JansteemVerbrae- ken). Buurtvereniging 'De Slippers' uit St.-Jansteen (middenstand Wilhelmi- nastraat). Biljartvereniging 'Den Ou den Avond' uit St.- Jansteen Wuytak), Voetbalvereniging Steen iLarost. Voetbalvereniging Petst Paris uit Hulst (Stadsherberg i. Slichting Steens Car naval 'Omni Paveusi Voetbalclub In den Herberg' uit Zuiddorpe 'In den Herbergt Karateclub Hulst iKleding- bokser). Supportersclub Theo van den Branden uit. Heikant/Hulst (Jac. Ra- zenbergi. FC 'De Troubadourns-Boys uit Clinge (TroubadouriGouden «vroon., v-«.iiiavalsverenigmg 'De Put ters' uit St.- Jansteen (E. de Poorter). Veteranen Terhole (W. dc Block). Drumband Axel (Schoot/Het Kar- rewiel). De wedstrijden beginnen elke avond om 19.00 uur. waarna een algemeen klassement wordt opgemaakt. Maan dag 22 januari gaat het geheel om 19.00 uur van start, met vooraf de gebruike lijke presentatie van de deelnemende ploegen en hun sponsors Dinsdag 23 januari staat buiten de gebruikelijke wedstrijden ook een Miss-verkiezing op het programma. Kandidaten hiervoor kunnen zich opgeven bij de jury of de uigcuiiaoue. Wedstrijden op rollen zul len dan de keus voor de Miss-zesdaaag- se bepalen Woensdag 24 januari komen behalve de renners ook hun sponsors op de rollen inactie. De dag daarop komt de Hulsterse atletiekvereniging met topatleten naar St.- Jansteen. onder wie Piet Vonck. Jan van Laarhoven. Willy Verbiest en Hugo van Duyso. Voor vrijdag 26 Januari staat een optre den van de boerenkapel 'De Steense Rattenband' op het programma Za terdag 27 januari volgt na afloop van de finale de prijsuitreiking. De zesdaagse wordt besloten met een dansavond, met medewerking van het orkest van Paul Asly. De toegang is gratis. HOOFDPLAAT - Aanstaande zaterdag en zondag houdt de muziekvereniging 'OBK' uit Hoofdplaat een fancy-fair. Er zijn verschillende attracties waar onder biljarten, enveloppe trekken, grabbelton en het bekende rad van avontuur De opbrengst van de fancy- fair Ls bestemd voor de aankoop van 7 uniformen voor het pas opgerichte tamboerkorps Zaterdag begint de fan- cy-falr om 15.30 uur en zondag om 11.00 uur prijsschieting AARDENBURG - De handboog schuttersvereniging 'Sint Sebastiaan' hield een prijssehieting. Aan deze schieting namen 20 schutters deel. De uitslag is: hoofdvogels: Th. Lampaert en D. van Hermon. Zijvogels: J. Jansen; J C Verhoosel en J Houg. Kallen: D. van Hermon en A Ballegeer. Meeste kleine vogels: J. Heijboer en J. van Iwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 37