TransfiguratieHulst brengt blijspel in Den Uitgaan in België Fancy-fair fanfare van Hoofdplaat voor uniform trommelaars ZEEUWSCH-VLAANDEREN Honoré Colsen werd vereeuwigd in houten mini-monument VRIJDAG 19 JANUARI 1979 ZEEUWSCH-VLAANDEREN Beeld uit de film 'Slavendrijvers' met Trevor Howard en Britt Eklund. SLUITING HOUTENKWATIER VEROORZAAKTE PROBLEMEN ROND REPETITIES HOOFDPLAAT - De fancy-fair die zaterdag en zondag in Hoofd plaat wordt gehouden is een gevolg van het feit dat het goed gaat met de plaatselijke muziekvereniging, de fanfare 'Oefening baart Kunst' (OBK), in de volksmond ook wel 'de Biermuziek' genoemd. De vereniging die dit jaar het 80-jarig bestaan viert, lijkt over het dieptepunt heen te zijn. De groei zit er weer in. Men heeft nu weer zeven trommelaars. Maar die hebben nog geen uniform. De fancy-fair moet er voor zorgen dat het geld voor die uniformen er komt. Drieduizend gulden is er al gauw nodig aldus OBK-voorzitter I C Jacobse jr Veel geld in de eigen kas is er op het ogenblik niet. en dat is ook niet zo vreemd want de laatste twee jaar is OBK eigenlijk geheel in het nieuw ge stoken Nieuwe uniformen en nieuwe instrumenten En dat voor 32 actieve leden. Begrijpelijk dat dat een lieve cent gekost heeft „Zonder de steun van de gemeente Oostburg via een rentelo ze lening en subsidie van het An jerfonds was dit allemaal niet mogelijk geweest". aldus de heer Jacobse. die samen met vice-voorzitter A Scherbeijn dat gedeelte van het be stuur vormt dat zelf niet op een instru ment speelt Volgens Jacobse is het goed dat er in een bestuuu bestuur mensen zitten die zelf de sport of activi teit van de vereniging met beoefenen Brand Byna vyf jaar geleden stond OBK er niet zo best voor. evenals trouwens en kele andere verenigingen m Hoofd plaat. In april 1974 sloeg namelijk fikse brand toe in het café van Martens waar vele Hoofdplaatse verenigingen hun clublokaal hadden. Maar na de brand, waarbij ook het instrumentarium van OBK verloren ging herrees het tot dan noodlijdende OBK Het bleek dat de bevolking het verenig verenlgingshart op de goede plaats droeg. Een eerste reactie na de brand resulteerde in 3 OOO.voor OBK. Enkele jaren geleden bleek de Hoofdplaatse bevolking de portemonnee goed open te willen trek ken voor OBK toen er een actie werd gehouden met een opbrengst van 2.500.-. Vers in het geheugen ligt nog de actie van vorig jaar augustus waar OBK 3.000.- rijker werd Goede opbrengst Jacobse vertrouwt er op dat ook nu de bevolking van Hoofdplaat, samen met belangstellende van buitenaf, weer voor een goede opbrengst zal zorgen Ach. Hoofdplaat hecht aan zijn mu ziekkorps Een dorp Ls geen echt dorp zonder een echte muziekvereniging. Ons doip is gelukkig- een besloten dorp. homogeen meent de heer Ja cobse Het goed functionerende be stuur weet zich verzekerd van de me dewerking van de dorpsgenoten. He feestvreugde wordt wel enigszins getemperd door het feit dat onlangs de heer Ch. Mollet. overleed. Hij was 72 jaar oud en zou dit jaar zijn jubileum als zestigjarig muzikant hebben ge vierd. .Jammer dat we in deze tijd. nu het goed gaat, deze kracht moeten mis sen. Er gaat een heel stuk geschiedenis van OBK met zo'n oud lid heen", aldus de heer Jacobse. Anme Gtrardoi irechts) speelt een van de hoofdrollen in 'Vas-y-maman' VERENIGING LIJKT O VER HET DIEPTEPUNT HEEN THEATER Het beroemde toneelstuk van 'an gry young man' John Osborne. "Look back in anger", is het ko mende weekeinde te zien in de Ko ninklijke Nederlandse Schouw burg, Komedieplein 9. Antwerpen. De voorstellingen worden gegeven op vrijdag 19, zaterdag 20, zondag 21 en maandag 22 januari.aanvang steeds 20.00 uur. Informatie 09- 31.31.07.50. De Koninklijke Vlaam se Opera, Frankrijklei in Antwer pen vertolkt maandag 22 januari 'De kapitein van Kopenick', het beroemde toneelstuk van Carl Zoekmayer. De toneelvoorstelling begint om 20.15 uur. De Nederlandse toneelspeler Jules Croiset geeft volgende week don derdag. 25 januari een solo-toneel voorstelling in provinciaal cen trum Arenberg. aan de Arenberg- straat in Antwerpen. Het toneelgezelschap van Ivonne Lex geeft de komende week voor- FILMS Brugge Memlinc: Dood op de Nyi'. dage lijks 20 uur, vr. za, en zo ook 22 45 uur; Zwart Huis; 'Het hemelbed op wielen'. De krijgsheren van At lantis', dagelijks 20 uur. vr.za enz. om 22 30 uur 'Deugd en Ondeugd' Rembrandt: Grease niet kapot te krijgen, dagelijks 20 uur, za zo en wo ook 14 30 uur Informatie bios Brugge: 09-32.50.33.06.60. Antwerpen Rex 'Who is killing the great chefs of Europe', met George Segal, Jac queline Bisset, en Philippe Noirct. 'dagelijks 12-14-16.30-19-21.30 uur Odeon Lemon Popsicle'. mu ziekfilm met rock 'n' roll-artiesten als Bill Haley. Little Richard, Paul Anka, The Shadows. Everly Bro thers jongeren in de jaren vijftig, dagelijks 12-14-16-18-20-22 uur. Astrid: 'Revenge of the Pink Pant her', met Peter Sellers, dagelijks 12- 14-16-18-20-22 uur Vendome: "Vas-y Mam an', met Annie Girardotm. dagelijks 12-14- - 16-18-20-22 uur. Savoy Summer night fever', twee jongelui zetten de bloemetjes bui ten hun zomervakantie in de zo merse discotheken van de vakan tiebestemming, dagelijks 12-14-16- 18-20-22 uur. Astra: 'Assepoester', de tekenfilm van Walt Disney, dagelijks 12-14- 16-18 uur i Nederlandse versie) en 20 uur (Engelse versie). Rubens 'Jaws 2'. het vervolg op Jaws, met een nog grotere haai dan stelling in "t Appeltje'. Lange Nieuwstraat in Antwerpen. Op het programma staat 'Met gesloten deuren', een vroeg toneelspel van Jean-Paul Sartre. De voorstellin gen vinden plaats op vrijdag 19/1. zaterdag 20/1, donderdag 25/1, vrij dag 26/1 en zaterdag 27/1. aanvang telkens 20.30 uur. Informatie thea ter Antwerpen: 09-32 31.33.70.93. 'Brieven van een Portugese non' is de titel van een toneelstuk dat de komende week in het Gentse Kaf- katheater wordt gespeeld Het is gebaseerd op een klein lite rair werkje uit de 17e eeuw. dat door een hevig verliefde klooster zuster zou zijn geschreven. Pas veel later ts uitgekomen, dat het werk door een man werd geschreven, Guillerargues, een vriend van Ra cine. Het toneelstuk is een bewerking van de vijf brieven, die de verliefde zuster stuurde aan de man van haar dromen De voorstellingen in het Kafkatheater, Rabotstraat 42. worden gehouden op vrijdag 19/1. donderdag 251. vrijdag 261 en za terdag 27/1. aanvang telkens 20.30 uur Informatie: 09-32.9125 60.64 Het Gentse Arcatheater. St. Wido- straat, heeft de komende week het podium ingeruimd' voor het to neelstuk 'De Vos', naar een verhaal van D. H. Lawrence. 'De Vos' gaat over twee vrouwen, die een nogal plantaardig leven leiden op een af gelegen boerderij. Hun grote vijand is een vos die ware slachtingen aan richt onder de kippen. Als er plot seling een jongeman zijn intrede doet in het leven van de twee meis jes. voelt Nellie, een van hen. de zelfde heftige fascinatie voor de man, als het gevoel dat zij ten op zichte van de vos koesterde Zij moet kiezen tussen de trouw aan haar vriendin en de aantrek kingskracht van de man. De voor stellingen vinden plaats op vrijdag 19/1zaterdag 20/1, donderdag 25/1 vrijdag 26/1. zaterdag 27/1. aan vang telkens 20 uur Informatie: 09- 32 91.25.18.60 Scène uit de muziekfilm 'Lemon Popsicle'. voorheen, dagelijks 12-15-18-21 uur. Capitole: 'Odds and Evens' (even en onvene). de laatste van Terence Hill en Bud Spencer, dagelijks 12- 14 20-16 45 -19.10-21.30 uur Quellin: Force ten from Navarone'. vervolg op 'De Kanonnen van Na varone .met Robert Shw en Franco Nero. dagelijks 14-16.30-19-2130 uur Metro: 'Slavers' (slavendrijvers), met Trevor Howard en Britt Eklund. zonder Rod Steward, da gelijks 12-14-16-18-20-22 uur. Sinjoor: 'Je suis timide, mais je me soigne' (Ik ben verlegen maar ik verzorg mij), grappige film, dage lijks 12-14-16-18-20-22 uur Ambassades: 'Dood op de Nijl'. da gelijks 12.45-15 30-18.15- 21 uur. Nachtvoorstellingen Metro: 'Empire of the ants' (reuze mieren vallen aan), naar een ver haal van H. G. Wells. za. en zo. 24 00 uur. Ambassades: 'Vanessa. Slavin van eros', za. en zo. 24.00 uur Stadrandzalen Festa: An ummarried woman', grote prijs op Cannes '78 voorde rol van Jill Claybum in deze rolprent van Paul Mazursky. Dagelijks 13- 15.30-18-20.30 uur Roma: 'Damien. Omen II'. het ver volg op 'Het Omen', dagelijks 20 uur. behalve maandag. Palace 'Pak je biezen en ren' (La Carapate). dagelijks 20 uur. behal ve maandag. Informatie bios Ant werpen 09-32.31.31.78 00 HULST - De toneelvereniging Camere van Rhetorica 'De Transfiguratie' uit Hulst zal zondag 21 januari in het ge meenschapscentrum 'Den Dul laert' het blijspel "Wat is er vannacht gebeurd" op de planken brengen. Met dit blijspel hoopt de Hulster to neelvereniging de toneel liefhebbers uit Hulst en om streken opnieuw een leuke ontspanningsavond aan te bieden. Alle medewerkers van de Hulster ver eniging. zowel op het toneel als achter de schermen,.zijn de laatste dagen druk inde weer mèt de laatste voorbereidin gen Het blijspel zal slechts één keer in Oen Dullaert' worden opgevoerd Me vrouw Heirman, die nu de regie in han den heeft omdat haar man in het ziekenhuis verblijft, daarover: „We hebben dit stuk hoofdzakelijk gekozen omermee uit te gaan spelen. Verder ligt het in de bedoeling dit. jaar, zo rond ap ril, nog met een stuk te komen Dat sordt dan overigens wel een ernstig De Hulster vereniging 'De Transfigura tie' is één van de weinige Zeeuws- Ylaamse toneelverenigingen die elk Jaar één of meer stukken op de planken brengen. Samen met de toneelvereni gingen uit Sint-Jansteen, Vogelwaarde en Klooster zande mogen ze tot de ac tieve gerekend worden. Inde voorbije weken is er druk gerepe teerd. De repetities zijn overigens niet ronder problemen verlopen. Twee we len geleden kwam het bericht dat men voorlopig geen gebruik meer kon ma len van 't Houtenkwartier' te Hulst. Een gesprongen waterleidingbuis had een gedeelte van de tweede verdieping van 't Houtenkwartier' onder water gezet, waardoor ook de hele electrici- teitsbedrading was nat geworden De Een beeld van een van de repetities van het blijspel 'Wat is er vannacht gebeurd''' risico's waren toen te groot, zodat het werd gesloten. Hiermee ging voor de Hulster toneel vereniging ook de repetitieruimte dicht, waarna met spoed gezocht werd naar een vervangende ruimte. Die kreeg men toegewezen in het gemeen schapscentrum 'Den Dullaert'. be staande uit een kleedkamer van vier by vier. „Natuurlijk is dit geen ideale ruimte om te repeteren, maar we had den verder geen keus We zyn afhanke lijk van de ruimte die voor ons be schikbaar is". aldus mevrouw Heirman Het toneel werd er door de acteurs en actnces dan maar bij gedacht. Zo goed en zo kwaad als het ging. werd er van gemaakt wat er van gemaakt kon wor den. Het blijspel "Wat is er vannacht gebeurd" speelt zich af op een car navalsavond. Henri en zijn echtgenote Manon besluiten naar de scala in Parijs te gaan om aan het carnaval mee te doen. Manon gaat vervolgens even naar haar vriendin Henriètte om een kos tuum te lenen Kort nadat Manon het huis heeft verlaten, vérschynt de huls vriend Marcel, en die vindt het maar niks dat Henri en Manon samen naar het carnaval gaan. „Als je daar naar toe gaat", zegt hij, „moet je alleen gaan. Dan pas kun je je amuseren". Henri vindt dat daar wel wal inzet, en besluit alleen naar het gemaskerde bal te gaan Maar hoe moet dat dan met Manon? Dat is het begin van een grote reeks verwikkelingen en dolle situaties, want Henriètte doet Manon eenzelfde idee aan de hand. De rolverdeling is als volgt: Manon Yvonne Vermandel-Wauters. Henri: Reggie Buysrogge. Henriètte: Marina van Tum-Boddaert, Marcel Juul Jans- sen. Jean: Miel van de Walle, Louise Wies de Maat-Kas Het geluid wordt verzorgd door Fonny Vermandel. en de decorbouw is in handen van Toine Pol let en Bennie. Willy en Reggie van de Walle. De uitvoering begint om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur SLUISKIL - Het gezegde, dat een "profeet" in eigen land niet wordt geëerd, gaat niet op voor Honoré Colsen uit Sluiskil. Deze 94-.iarige Nestor van de Sluiskilse politiek, •lie grote bekendheid kreeg met zijn activiteiten voor de 'vrije ve ren' en tal van andere politiek za- ken in en rondom Sluiskil, is in *ijn eigen woonplaats een graag gezien en gerespecteerd figuur. Onlangs werd de bejaarde Sluiskillenaar zelfs vereeuwigd door de 69-jarige beeldhouwer Ad Velthuizen uit het Utrechtse IJs- selstein. De houten beeltenis hangt sinds kort aan de muur by A. de Krijger, benzinepomphouder in Sluiskil Bj) verstrekte de opdracht tot het maken van een houten beeld Over de motivatie is A. de Kryger i Tuur') kort: 'Ik vond het leuk om de beeltenis van iemand aan de muur te hebben die ik goed ken Andere mensen hebben een bid dende broeder als boekensteun, nou. ik vond het leuk om een beeldje van Honoré Colsen in huis te hebben De kunstenaar. Ad Velthuizen. heeft ruim 26 arbeidsuren gestoken inde beeltenis van Colsen Velthui zen maakte het beeld aan de hand van een foto van Colsen Honoré Colsen in een reactie op het beeldje: 'Eeh. ik vmd het prach tig maar, wat zouden de mensen ervan vinden. Zullen ze mij her kennen, denkt u? Dat ze dit nog by mijn leven hebben gedaan....'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 33