Burgemeester Molthoff opende nieuw Hulster dienstencentrum Verplaatsen woonwagenkamp bij De Val in Zierikzee gaat 256.000 gulden kosten Multi'functioneel centrum in Oostburg wordt miljoenenproject Ernstig beraad nodig over de openbare bibliotheek in Goes Als u uit 1001 mogelijkheden kiest Raad Oostburg stelt de hondenbelasting op 30 VRIJDAG 19 JANUARI 1979 WISSEL SCHOUWEN Wiiltl Zeeuwi-Vlaanderer. WISSEL BEVELANDEN HELE SOCIAAL-CULTURELE SECTOR BIJEEN VANDAAG GESPREK OVER DEELNAME ARBEIDSBUREAU OOSTBURG - Het verbouwen van het voormalige St.-Antoniusziekenhuis aan de Langstraat in Oostburg tot een multifunctioneel gebouw wordt een miljoenenproject- Maar als de plannen van architect L. Rosenkranz uit Oost burg doorgaan dan wordt het een ge bouw dat vele functies gaat krijgen. Tijdens een persconferentie in bet Oostburgse gemeentehuis zette wet houder J. Vergouwe van Oostburg donderdagmiddag, samen met de beer Rosenkranz, de plannen uiteen. Het is de bedoeling dat in feite de hele so ciaal-culturele sector een plaatsje vindt in het gebouw. SJC, ibliotheek, kunstzinnige vorming, muziekschool, volwassenenonderwijs, peuterspeelzalen, ZVU, bejaardenwerk, drumband, Uit en J'Uit', jeugdsoos. Zoma en eventueel het arbeidsbureau kunnen in het te creèren multifunctio nele gebouw ondergebracht worden volgens een indeling die nu al vaststaat. Alleen deelname van het arbeids bureau is nog niet helemaal zeker..Dat hangt er van af of de rijksgebouwen dienst zich kan verenigen met de opzet zoals wij die voor het multifunctionele gebouw kiezen", aldus wethouder Ver gouwe. Vandaag, vrijdag, is er nog een gesprek met een vertegenwoordiger van die dienst. Al sinds 1975 is men in Oostburg bezig met het bekijken van de mogelijkheid om een mf gebouw te scheppen. Nadat er in eerste instantie is gedacht aan volledige nieuwbouw en ook aan in schakelen van het Ledeltheater kwam men op het idee om het uit 1931 date rende ziekenhuisgebouw als multifunc tionele ruimte in te richten. „Het ge bouw is goed. De verwarming lijkt me bijvoorbeeld zo bruikbaar, evenals lift en trappen. De elektriciteitsleidingen moeten wellicht wel helemaal ver nieuwd worden", aldus de heer Rosenk ranz. Het plan zoals hij het tekende komt er op neer dat het oudste gedeelte van het gebouw (ruim 90 jaar oud) dat tot 1 maart nog als verpleeghuis dienst doet wordt afgebroken. Daar komt dan ruimte voor parkeren. Aan het gebouw wordt nog een nieuw stuk gebouwd waar de bibliotheek in kan. Afhankelijk van deelname van het arbeidsbureau wordt de vloeroppervlakte van de nieuwbouw (begane grond en verdie ping samen) maximaal 1000 mJ. Moge lijkheden zijn er ook om onder die nieuwbouw een kelderruimte te maken. Tijdens de voorgeschiedenis heeft een commissie met aan het hoofd wethou der Vergouwe en verder bestaand uit ambtenaren en vertegenwoordigers van de clubs die gebruik van het ge bouw willen maken regelmatig in spraak gehad. In mei 1976 werd er een hearing gehouden over de plannen. Bo vendien werd er een excursie gemaakt naar multifunctionele gebouwen in Tilburg en Boxmeer, beide verbouwin gen. De commissie is akkoord gegaan met de schets zoals die donderdag door ar chitect Rosenkranz op tafel gelegd kon worden. Nu volgt dan nog overleg met de aspirant gebruikers over de inrich ting zoals zij die zien. Daarna moet het plan besteksklaar gemaakt worden en zal er aan de gemeenteraad een krediet moeten worden gevraagd. Als dan ook nog gedeputeerde staten van Zeeland hun fiat geven aan de opzet (met name de dekking van de financiën is belang rijk) kan er met de uitvoering van het werk begonnen worden. Wellicht wordt er ook nog aangeklopt bi) crm voor sub sidie. Het is de vraag, zo bleek tijdens de persconferentie, of van die kant een bij drage te verwachten is. Als crm meebe taalt dan leert de ervaring wel dat er enkele maanden 'verloren' gaan voor dat er met de bouw gestart kan worden. Optimistische berekeningen leren dat dan op zijn vroegst eind 1980 het ge- DUIVENRUBRIEK Ere-prijzen van de provinciale marathon werden uitgereikt (Van een medewerker) TERNEUZEN - Hoewel het actieve be stuur van 'De Eendracht' te Terneuzen reeds lange tijd geleden de geldprijzen verbonden aan de provinciale mara thoncompetities had uitgereikt, be stond er een zeer goede belangstelling voor de uitreiking van de ereprijzen. Praktisch alle prijswinnaars waren aanwezig, met uitzondering van de overwinnaar van de Eendagmarathon, W. v. d. Slikke uit Breskens, die wegens ziekte verstek moest laten gaan. De overwinnaar van de zware fondmara thon, Dusarduyn Gz. uit Groede. werd vertegenwoordigd door zijn broer, want ook die kon door een buitenland se reis niet persoonlijk aanwezig zijn. Voorzitter J. M. Koch kon niet anders dan tevreden zijn over de deelname en vooral over de vele betuigingen van aanmoediging om op de ingeslagen weg door te gaan. Natuurlijk is dit gebeuren, dat voor het eerst op provinciaal vlak uitgeprobeerd werd, voor verbetering vatbaar, maar de gesprekken tussen de organisatoren en de deelnemers leid den spoedig tot besluiten. Zowel voor de eendagmarathon als voor de mara thon voor jonge duiven, waarvan R. Herman uit Axel in 1978 winnaar werd. kan men in 1979 twee duiven aandui den, waarvan de snelstvliegende telt. De strijd kan er alleen maar span nender door worden Bovendien zal de datum van inschrijving aangepast worden aan de ondervindingen, die men in 1978 heeft opgedaan De deel name was meer dan men verwachtte, doch nu staat in feite reeds vast. dat die in 1979 nog groter zal zijn en vast staat ook dat deze prijsuitreiking volgend seizoen een nog feestelijker en grootser karakter zal hebben. bouw klaar zal zijn. „Maar het zal wel 1981 worden", is de verwachting. In de onmiddellijke omgeving staan diverse openbare gebouwen, terwijl het oude ziekenhuis ook in het centrum van Oostburg ligt. Binnen een straal van 200 meter ligt ook een ander 'cul tureel centrum' van Oostburg: het Le deltheater. ..Het is niet de bedoeling om als concurrent van het Ledelthea ter op te gaan treden", aldus wethou der Vergouwe. De eigenaar van het theater, de heer J. Standaert uit Ter- neuzen. verwacht zelf ook geen con- currentieproblemen. Wat hem betreft kan er ook begonnen worden met de werkelijke inrichting van het mul tifunctionele centrum. zijn er na Uw keuze nog duizend mogelijkheden over. Voor een ander met ook weer een eigen montuur- wens. Pluspunt van onze unieke kollektie. Jaarvergadering NCB IJzendijke IJZENDIJKE - Ln hotel 'Hof van Koop handel' hield de afdeling IJzendijke van de NCB haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag van voorzitter A. J. Termote bleek dat de opbrengst van graangewassen en vooral van de tarwe zeer goed was. De opbrengst van de vrije produkten was over het alge meen goed met uitzondering van aard appelen en uien. Ook de opbrengst van de bleten was goed en er waren geen rooiprobiemen. Met de vestiging van een boerenbrood- winkel in Oostburg wordt, naar de me ning van de gheer Termote in een grote behoefte voorzien, alsmede met de uit breiding te LJzendijke. De algemeen se cretaris van de NCB, ir. A. J. Latijnhou der, hield een inleiding over het onder werp 'Nationaal Landbouwbeleid en EEG'. De heer Latijnhouder wees hier bij op het feit dat de Nederlandse land bouw niet alleen van de EEG maar van de gehele wereld afhankelijk ls. Tevens ging hij in op Bestek '81 en het land bouwbeleid daarin, de heer Latijnhou der tekende hierbij aan dat de land bouw nog altijd goed is voor 300.000 ar beidsplaatsenen dat 18% van de export bestaat uit landbouwprodukten. Hier na bestond de gelegenheid vragen te stellen. Bij de behandeling van de be groting was een tekort van 5007,- te constateren terwijl de reserve 30.306.92 bedroeg. Burgemeester Molhoff onthult de kaart met daarop de loop van de vroegere rivier 'De Lieve' door Hulst. Achle burgemeester de heer R. Sanderse, voorzitter van de stichting Open Bejaardenwerk Hulst en omstreken. GENOEMD NAAR RIVIER DE LIEVE' VOORSTEL B EN W HAALT HET NIET PROGRESSIE IN BELASTING ONGEWENST OOSTBURG - De Oostburgse gemeen teraad heeft donderdagavond met krappe meerderheid van stemmen een wijziging in het voorstel over tarieven voor de hondenbelasting aangenomen, voorstel van b en w was overeenkom stig de gedachte die de meerderheid van de gemeenteraad tijdens de begro tingsvergadering in november bleek te hebben om voor de eerste hond 30 be lasting te vragen, voor de tweede 75 en zo opklimmend met het aantal hon den dat één eigenaar heeft. Een kleine raadsmeerderheid wilde enkele maanden geleden een dergelijke opzet. Maar gisteravond, twee raadsleden ontbraken tijdens de vergadering, bleek de stemming net de andere kant om te slaan. Acht raadsleden wilden de progressie in de belasting niet, zeven steunden het voorstel van b en w. .Een kwalijke zaak als het op deze ma nier gaat. Ik noem dit een goedkope manier van politiek bedrijven. Erg goedkoop. U brengt het nu in stem ming, terwijl twee voorstemmers van toen, voor dit principe er nu niet bij zyn". aldus WD'crJ. P. S. A. Thomaes. Hij meende dat het college nu alleen nog de redactie van het voorstel ter sprake mocht brengen en niet het prin cipe De PvdA maakte echter van het recht van amendering gebruik. Bij monde van fractie-voorzitter J. de Vries werd voorgesteld om het belastingta rief voor elke hond, uitgezonderd de dieren in kennels, op 30 te stellen. De acht stemmen die de progressieve frac tie samen met de heren I. de Hullu en R. Verhoosel (beiden dorpsbelangen en toerisme) en wethouder Th. Cambier voor hun voorstel wonnen, bleek dit amendement het te halen. Deze acht voorstemmers waren overigens dezelf de acht mensen die het voorstel van b en w afstemden. Eerst had namelijk de PvdA-fractie mevrouw J. C. van de Ree-Slabbekoom gesteld dat haar fractie bestrijding van de vervuiling door honden op stoepen en straten door een verhoging van de belasting niet zag zitten. Ook de heer G. van Schaick (cda) verwachtte kennelijk weinig van een dergelijke ingreep. Hij stelde voor om in de algemene poli tieverordening op te nemen, dat het strafbaar is dat honden hun behoefte doen op de stoep. Alleen in de goot zou den de dieren dan nog hun behoefte mogen doen. 'SOCIALE CONTACTEN BELANGRIJK' HULST - Burgemeester P. J. G. Molt hoff van Hulst heeft donderdagmiddag het nieuwe Hulster dienstencentrum voor bejaarden 'De Lieve' officieel in gebruik gesteld. 'De Lieve' was de naam van een rivier, die vroeger door Hulst moet hebben gestroomd, in de buurt van de plaats waar nu het dienstencentrum is gevestigd. Voor zitter drs. R. Sanderse van de stichting Open Bejaardenwerk Hulst en omge ving vertelde, dat de stichting met de ze naam de traditie heeft willen voort zetten om openbare gebouwen in Hulst een historische naam te geven. „Denk maar aan Den Dullaert en De Blaauwe Hoeve", zei de voorzitter. Burgemeester Molthoff. die er in zijn toespraak nog eens aan herinnerde hoe BURGEMEESTER: 'Winterligging jachthaven Breskens nog verantwoord?' OOSTBURG - „Jc kan je afvragen of winterligging in de jachthaven in Breskens nog wel verantwoord is". Dit zei burgemeester A. Schipper van Oostburg donderdagavond tijdens de raadsvergadering in het Oostburgse gemeentehuis. Het college van b en w deelde de raad een en ander mee naar aanleiding van de storm van 2 januari jongstleden, die flink huishield in de jachthaven van Breskens. De heer A. de Feyter (cda) meende dat het goed is om mensen, die gebruik ma ken van winterligging te verplichten om een WA-verzekering af te sluiten. Daarby sloot de heer A. Verhage <D en T) zich aan. veel voeten het in de aarde had voor het dienstencentrum er stond, onthulde een kaart van de loop van de rivier. Hij zei vooral de sociale contacten die de ouderen in de samenleving in een dergelijk dienstencentrum opdoen bij zonder belangrijk te vinden. „Op deze wijze kunnen bejaarden zich weer be trokken voelen bij het maatschappelijk gebeuren, zij het dat zij dat dan vanuit een ander oogpunt zien dan zij voor heen gewend waren", zei de burgemees ter. Voorts bleek hij verheugd over het feit, dat er in 'De Lieve' ook mogelijk heden zijn om aandacht te geven aan de lichamelijke conditie van bejaarden. „Moge de Lieve een knooppunt worden van activiteiten van het open bejaar denwerk, ook naar de kleinere kernen toe", was de wens van de burgemeester. De heer A. M. Hoepen, die sprak na mens het ministerie van crm in Zee land, wees op de volgens hem 'geens zins eenvoudige' teaak, die het bestuur van de stichting open bejaarden werk nu wacht, namelijk het diensten centrum die plaats te geven in de Hul ster samenleving, die het verdient. Voorzitter R. Boon van de afej Hulst van de katholieke bond vaal jaarden en gepensioneerden bedatl vooral de niet-bej aarde vrijwilligere! een bijdrage hebben geleverd om komst van 'De Lieve' mogelijk tem ken. Namens de bond schonk hij h centrum het naambord, dat al bij ingang was aangebracht. Ook de oud-voorzitter van destkl'di Open Bejaardenwerk, de heerW.Cj sen, voerde nog het woord. „Smis ben vertrokken is alles wel bijiocA snel van de grond gekomen", «i hij RAADSLID MEVROUW L. J. MOL DE JAGER (VVD) GOES - Het VVD-raadsüd mevrouw L. J. Mol-de Jager heeft haar collega's in de Goese gemeenteraad donderdag avond gevraagd zich ernstig te beraden over de situatie waarin de openbare bi bliotheek in de Ganzestad zich bevindt. Ze meende dat bij het heen en weer schuiven van de vraag wie het openbaar bibliotheekwerk nu eigenlijk moet subsidiëren tussen rijk. provincie en gemeente het belang van de biblio theek uit het oog verloren dreigt te gaan. Mevrouw Mol wees erop dat er een steeds groter beroep wordt gedaan op de bibliotheek door het stijgende aan tal leden, de concentratie van onder wijsvoorzieningen in Goes en ook als gevolg van de toenemende werkloos heid. De gemeenteraad behandelde don derdagavond - en dat was een beetje mosterd na de maaltijd, want het geld is al uitgegeven - de begroting van de bi bliotheek voor 1978. Daarbij werd niet ingegaan op het verschil van inzicht tussen het bestuur van de bibliotheek en het dagelijks bestuur van de ge meente over het aantal boeken dat de bibliotheek zal moeten bezitten. Het gemeentebestuur meent dat op grond 'Zuidlandschool' Terneuzen viert 25-jarig bestaan TERNEUZEN - De leerlingen van de openbare 'Zuidlandschool' en de geïntegreerde kleuterschool 'Dc Schattenberg' in Terneuzen vieren vrijdag 26 januari het 25 jarig bestaan van de 'Zuidlandschool'. Het programma omvat - van 8.30 tot 12.00 uur - spelletjes in wedstrijdver band in de school, een optreden van het klnderamusementstheater 'De Tover spiegel' in de gymzaal (van 13.30 tot 15.30 uur) met na afloop een bal lonnenwedstrijd en - van 18.30 tot 19.30 uur - een wandelpuzzeltocht in de buurt van de Zuidlandschool. van de normen een collectie van 38 boeken voldóende is, maar hetbesli van de biblio theek vindt dat er 45; boeken moeten zijn, gezien hetbaa dat op de bibliotheek wordt gedae deze kwestie zal, zo kondi_' vrouw Mol en PvdA-fractievooiÉfc! Duinkerke aan. worden teruggelee bij de behandeling van de bcgrt4 voor 1979. Die begroting komtlnssa in de raad. CDA-raadslid J. de Lanjea nog dat zijn fractie de waar» woorden van mevrouw Mol terhartes nemen. De gemeenteraad benoemde mem: M. Roukema uit Kloetlnge, mejufec S. de Graaf uit Goes, mevrouw DJ Sloots uit 's-Heer Arendskerke, vrouw A. Weststrate uit Kloetingee Bost uit Goes als nieuwe bestuurd» voor de Stichting Jeugd- en Jongsa werk Goes. (Advertentie) NODIG WEGENS UITVOEREN DIJKVERSTERKINGEN OOSTERSCHELDE B EN W VAN ZIERIKZEE: 'GROTE MOEITE MET DIT PLAN' ZIÉRIKZEÉ - Burgemeester en wet houders van Zierikzee vragen de ge meenteraad een krediet te verlenen groot 265.000 voor het treffen van voorzieningen in verband met een tij delijke verplaatsing van het woonwa genkamp bij Dc Val. „Wij hebben grote moeite met dit voorstel, want de ver plaatsing van het woonwagenkamp is een gevolg van een besluit tot het uit voeren van dijkversterkingen langs de Oosterschelde", aldus het dagelijkse bestuur van de gemeente in een toe lichting aan de raad. Het woonwagenkamp moet in verband met in het voorjaar 1979 uit te voeren dijkverzwaringswerken tussen de Oosthavendijk en de haven De Val worden verplaatst ln westelijke rich ting. De nieuwe plaats van het kamp zal echter tijdelijk zijn, omdat deze stand plaats voor de woonwagens niet over een komt met het - overigens thans nog niet van kracht zijnde - bestem mingsplan Buitengebied. Maar het tij delijke karakter van het kamp is toch al duidelijk gewaarborgd Het is namelijk de bedoeling een definitief regionaal woonwagencentrum te vestigen aan de Klerksweg. De inrichting van het re gionale centrum kan echter pas tot stand komen nadat het voor dit doel vastgestelde bestemmingsplan rechtskracht heeft verkregen - er loopt een beroepsprocedure bij de kroon en nadat de gemeente eigenaar zal zijn van de nodige grond aan de Klerksweg. B en w zijn van oordeel dat het 'bijzon der aangenaam en financieel aantrek kelijk' zou zijn. als de planologische en grondwervïngsprocedure voor het re gionale centrum thans zou zijn afge rond „Dat dit niet het geval is. kan ech ter moeilijk de gemeente verweten worden", aldus b en w. Zij verzekeren de raad te zullen blijven streven naar het verkrijgen van 'steun van derden' in de Investenngslasten voor het tijdelijke kamp. De minister van crm heeft echter een verzoek van de gemeente om geld elijke steun van de hand gewezen. Het bestuur van het woonwagencentrum Midden- en Noord-Zeeland staat even eens afwijzend tegenover het verlenen van een bydrage in de verplaatsings kosten. Het bestuur van het woonwa gencentrum heeft dit standpunt overi gens nog niet schriftelijk bevestigd, „Dcgemeentc Zierikzee wordt opge scheept met de lasten die voortvloeien uit een investering van ƒ265.000. Het kamp moet echter op zeer korte ter mijn worden verplaatst. Daarom ach ten wij langer uitstel niet verant woord". aldus b en w. Zij tekenen hier bij aan. dat een deel van de kosten voor rekening komt van het ministerie van verkeer en waterstaat (bureau dijks- versterkingen Oosterschelde). Dat be treft met name de kosten die voort vloeien uit de aanleg van een plateau met bijbehorende voorzieningen. Het gemeentelijke aandeel zal in hoofd zaak bestaan uit de aanpassing van de inrichting van het kamp met bijko mende voorzieningen. In het nieuwe tijdelijke kamp zullen 10 toilet- gebouwtjes met bergingen moeten worden geplaatst voor een totaalbe drag van /165.000. Zo mogelijk zullen deze voorzieningen later worden over gebracht naar bet regionale centrum aan dc Klerksweg. Foto. Het woonwagenkamp bij 'De Val' in Zierikzee Oscar Harris in 'Porgy en Bess' te Terneuzen TERNEUZEN-De popformatie'Os Harris. Humpry Campbell and J Twinkle Stars' geeft zaterdag 2»i nuari een nieuwjaarsconcert in 'Porgy and Bess' in de TerneuR^ Noordstraat. Oscar Harris brengt1 soul geënte zang, dansmuziek en W lades. Het optreden begint om uur. Onderzoek naar d draagkracht vloer vismijn Breskens OOSTBURG - Een gespecialiseerd* reau gaat onderzoeken hoe hetgf® is met de draagkracht van df mijnvloer in Breskens als daar deinende menigte op staat. Het cow antwoordde dit op vragen van de w® R. Gallon (cda). Deze stelde zijn vragen naar aanlwS van een optreden van popgroep po Sportivo' vorige week ln de sim Het optreden trok duizend belan? lenden. En volgens de heer Callon de vloer nogal gegolfd hebben en den de luidsprekers aan de wandi gezwaaid hebben als gevolg van deinende meute.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 32