elgische topvoetbalcarrière van Versluijs door blessure ten einde Vultink kwam niet opdagen voor zijn favoriete spel Zierikzeese turnsters weer favoriet voor Zebra-titels CYRELLA DUCARMON ZEKER VAN HET KNCGV-KAMPIOENSCHAP PZCAPort 2U NRG WERELD KAMPIOEN ergadering opteams DOS LOTING VOOR EUROPACUPS Jan Timman en Poloegajevski kanshebbers Wijk aan Zee Meeuwen speelt tegen Roda C Cyclocross in park Den Inkel LjDAG 19 JANUARI 1979 ZAAMSLAG - Vaak genoeg stond hij in het middelpunt van de publiciteit: Ad Versluijs (32), rainer van Zaamslag en als zodanig een opmerkelijke figuur in de Zeeuwse voetbalwereld, ging penig keer openlijk in de clinch met de scheidsrechter of zelfs met de trainer en spelers van de egenpartij. Zijn als afkeurinswaardig bestempelde gedrag heeft hem veel (en meestal negatieve) publiciteit opgeleverd. Minder vaak, welhaast nooit eigenlijk, is er verhaald over Versluijs' tlieve voetbaldaden, hoewel daar welbeschouwd toch alle aanleiding toe was. Twaalf jaar Khtereen voetbalde Versluijs in België, zeven jaar zelfs in de hoogste afdeling, vier jaar bij Berehem Sport en drie jaar bij Cercle Brugge. Aan zijn actieve en imponerende loopbaan lijkt tchtereen onvoorzien en abrupt einde te komen. De uit Biervliet afkomstige Zaamslag-trainer Beeft al sinds augustus geen bal meer beroerd omdat een slepende rechter-enkelblessure, een pijnlijke herinnering aan het laatste duel van de vorige competitie tegen Sint Niklaas, hem nndsdien op non-actief stelde. Daarover vertelt Versluijs: „Tegen Sint jlliaas is de ellende begonnen, Ik fesgeen fikse trap tegen mijn enkel. Ik tod veel pijn, maar ik ging toch door. je Bitje tenslotte niet laten kennen. De iessure is waarschijnlijk onderschat jeweek na Sint Niklaas begon de na- mpetitie in België, ik heb toen nog Ijpeeid, er wordt druk op je uit wend, De eerste drie wedstrijden b die nacompetitie heb ik nog mee- fim. achteraf bekeken is dat waar- ijnlijk funest geweest. Na de drie Sstrijden ging het absoluut niet de clubarts van Berehem Sport Ét de nacompetitie overigens glo- nerijk afwerkte en zich zodoende een aatsje heroverde in de hoogste Belgi- beafdeling) adviseerde de tobbende ictballer. cïe zomermaanden in alle pldoor te brengen en de 'gekreukte' üd20 weinig mogelijk te belasten, j ben vervolgens de eerste weken van wotbereiding op het nieuwe seizoen èeengek gaan trainen", vervolgt Ver- js, „Je wilt je tenslotte weer verze en van een plaats in het basisteam. ibzegje niet zomaar tegen de trainer, iitje eigenlijk geblesseerd bent. Maar foelde. dat het niet goed zat. Op een iiffven moment heb ik de clubarts rmgeraadpleegd- Die heeft me daar- $naar een specialist verwezen. Er 'en foto's gemaakt en die wezen uit. Sereen botje versplinterd was en dat K gewricht muurvast zat. Sindsdien kreeg ik wekelijks een aantal inspuitin gen en moest ik iedere dag gemasseerd worden. Nu is het inderdaad een stuk verbeterd". Verbeterd wel. maar toch niet in die mate, dat een terugkeer op het hoogste Belgische niveau aanstaande is: Ver sluijs: „Er is me een aantal maanden terug geadviseerd tot januari rust te nemen om mijn enkel te ontzien. Dat heb ik natuurlijk gedaan. Vorige week heb ik nog eens een bezoek gebracht aan dokter Rombouts in Antwerpen, die man heeft me ooit eerder tweemaal aan mijn andere enkel geopereerd. Hij zei wel content te zijn met de voor uitgang. maar om ooit nog eens top voetbal te spelen, daar geloofde hy niet meer in. Ik trouwens ook niet. Ik weet dat het een aflopende zaak is. Als ik nu weer volop zou gaan trainen, dan zou ik me forceren en zou ik alles ruineren" Onzeker Versluijs. die nog een tweejarig con tract bfj Berehem Sport heeft, verkeert in een onzekere situatie. Zolang hij niet afgekeurd wordt, staat hij bij Berehem te boek als geblesseerd Hoewel hij alle hoop op een terugkeer al heeft opgege ven („Ik praat me er beslist niet naar toe. het is realiteit), kan hij niet zeggen: ik stop er mee. Versluijs: „Dan pleeg ik immers contractbreuk en heb ik geen enkel recht op een uitkering. Het pro bleem is. dat wanneer ik afgekeurd word de Belgische voetbalbond mij die resterende twee jaar moet doorbetalen Berehem is voor gevallen als de mijne verzekerd bij de bond. Maar de bond past er wel voor op. dat niet iedereen zo maar afgekeurd wordt, want dan zou het nog aardig in de franken kun nen lopen. Ik voorzie dan ook, dat het een langdurige kwestie wordt. Dokter Rombouts heeft me wel gezegd, dat ik voor de resterende twee jaar nog opge lapt zou kunnen worden, maar me disch gezien acht hij dat onverant woordelijk. Het is voor Berehem en voor mij een vervelende zaak. Afkeu ring zou werkelijk het beste zijn. dan was ik in ieder geval mijn twijfels kwijt. Nu weet ik nog steeds niet. wat ik volgend seizoen kan gaan doen". Trainer België is in de loop van de jaren voor Versluijs een begrip geworden Hij zegt er dolgraag trainer te willen worden. „Ik wil inderdaad naar Belgie. daar heb ik tenslotte mijn naam als voetballer, daar moet ik van profiteren. Ik heb de ambitie om in het betaalde voetbal trainer te worden, maar aan de andere kant heb ik mijn zaak hier in Zaamslag. Vanuit Zaamslag zit je in een uurtje ^overal in België Versluijs, die in het be zit is van het B-dlploma en op niet al te lange termijn ook de A-cursus wil vol gen, zou dolgraag van het trainer-zijn zijn hoofdberoep maken „België biedt goede mogelijkheden om iets op te bouwen, om later in de top terecht te komen In Nederland is dat een stuk moeilijker Gouden vondst Nog geen twintig was hij toen Berchem- scouts hem als een aankomend talent uit het eerste elftal van Biervliet weg kaapten. Het bleek een gouden vondst. Versluijs scoorde in zijn eerste Berc- hem-jaren aan de lopende band. per seizoen haalde hij minimaal twintig doelpunten „Ik heb mezelf wel eens af gevraagd op welk veld in België ik eigenlijk met gescoord heb. of er eigen lijk wel een ploeg is tegen wie ik niet gescoord heb" zegt hij nu, terugblik kend op de succesrijke periode. Toen Berehem in 1974 uit de hoogste afdeling degradeerde lijfde Cercle Brugge hem ogenblikkelijk in. „Ik werd gekocht als spitsspeler, maar ik heb het hele elftal door gezworven Meestal speelde ik als rechterflank-verdediger, maar wel met de bedoeling om me zoveel mogelijk met de aanval te bemoeien". In 1977 keerde hij terug naar Berehem. waar hy voomamelyk als aanvallende midden velder acteerde. Niet zonder succes overigens, want vorig seizoen kwam hij nog tot acht doelpunten .„Mijn voetbalschoenen kan ik wel op bergen". zegt hij ietwat mismoedig. „Ik hoop alleen, dat de artsen er ook zo over denken. Dan kan ik tenminste mijn licht eens in Belgie opsteken, an ders gaat straks alles aan mijn neus voorbij". „Zaamslag?", nee. bij Zaam slag ben ik nog niet weg, daar heb ik nog een-contract van een jaar mee lo pen. Het is de bedoeling, dat ik dat con tract afmaak. Maar als ik een club in België zou vinden, dan zou er toch ge praat moeten worden. Desnoods moe ten dan de trainingstijden maar aan gepast worden". OPNIEUW GEEN AMATEURVOETBAL EN GEEN RUGBY HAAG - De KNVB heen, «als te verwachten, alle wedstrij den voor de zaterdag- en zondag- fWeureompetitle afgelast. Ook ■ebben alle afdelingen de wedstrij- 'ivoor zaterdag en zondag afge- terwijl de wedstrijden van de *uSdelftallen betaald voetbal - tneens geen doorgang zullen r£den. ^beslissing over de wedstrijden c" ere- en eerste divisie wordt «landdag genomen. Nederlandse rugbybond heeft het komende weekeinde ook evastgesteldo rugbywedstrijden "gelast. 'D VERSLUIJS: voetbalcarrière ten US - Een panel van de intematio- tennisfederatie (IFT) bestaande Idevoormalige toptennissers Donald Judge, Fred Perry en Lew Hoad, heeft Zweed Björn Borg uitgeroepen tot. toeldkampioen 1978. Borg genoot de wrkeiir boven zijn aartsrivaal Jimmy teeners, omdat hy het afgelopen jaar gs>j p!e toernooien als Wimbledon. Parijs rW 'Rome op banen met verschillende wo en door zijn goede presta- B het toernooi om de Daviscup. tumors daarentegen nam voor de Ver rijde Staten niet deel aan dit even- punt. Het is de eerste keer, dat deze fel officieel werd toegekend. De be- felmg is dat dit voortaan leder jaar zal lis' Pbeuren Door Frits Bakker) VLUMEN - De niet opgekomen Hans Vultink leverde op dc eerste dag van het toernooi om het Nederlands kam pioenschap anker-kader 47/1 te Vlij men meer gespreksstof op dan de acht spelers, die aan het toernooi begonnen. Vultink meldde zich twee uur voor de start af. Hij Werd al enkele dagen door een hardnekkige blaasontsteking ge plaagd en kon onmogelijk zijn titel verdedigen. De Brabantse organisatoren waren slecht te spreken over het late afmel den van Vultink. Aan de andere kant koesterde Vultink hoop op ultime ver betering van zijn toestand. Tenslotte is 47/1 zijn lievelingsspelletje. Wim van Deventer werd in allerijl uit Rijswijk gehaald om in te vallen. Dat kon nog net. Niettemin besloot het organisa- tiecommité met de biljardbond een ge sprek te hebben om spelers te ver plichten zich minstens een dag van te voren af te melden. Alleen door een spectaculaire triomf' kan Christ van der Smissen zyn danig aangetaste reputatie weer wat opkrik ken. Kennelijk heeft de Brabander zich dat zelf ook al wel gerealiseerd. Want veel nadrukkelijker dan in de toernooi en die hij eerder dit seizoen onbenullig verspeelde, demonstreerde hy don derdag in Vlijmen tijdens het openingsduel met Wim van Deventer zijn koele, onverwoestbare mentaliteit. Als Van der Smissen die opmerkelijke wilskracht blijft koppelen aan zijn on miskenbare klasse, komt er in Vlymen niemand anders in aanmerking voor de misschien wel meest begeerde kader- titel. Naast Vultink is de veelzijdige caram- bouleur uit Sint Willebrord immers de enige waardige representant op inter nationaal niveau. Het is in dit merk waardige seizoen weer eens duidelijk gebleken: incidentele hoogvliegers als Piet Vet en Willy Steures reiken „Euro pees" niet verder dan de grauwe mid denmoot. En tegen een ontketende Ceulemans of Muller is het zelfs voorde twee Nederlandse cracks al lastig ge noeg om af en toe nog eens een vol treffer te produceren. Toch heeft Van der Smissen al vaak aangetoond vooral in een dergelijk ge zelschap naar zijn absolute top te kun nen groeien. Door allerlei omstan digheden evenwel greep hij in de aan-, hef van dit seizoen overal naast. Met deze niet al te florisante uitslagen reeks in zijn bagage staat „de Smis" gemotiveerder aan tafel dan ooit. Hij mag gewoon niet falen in Vlijmen en met die instelling zullen zijn tegen standers in de komende dagen onge twijfeld geconfronteerd worden. De speler die Van der Smissen op de openingsdag in technisch vernuft nog het dichtst benaderde, was Louis Ha- vermans. Het talent uit Zundert heeft de juiste constructieve opbouw van de serie in zijn vingers. Dat bleek in zijn partij tegen Piet Vet onder meer tijdens gave reeksen van 104 en 74 Havermans finishte in dertien beurten, ver voor Veth. die bleef steken op 104 Net Iets eerder (twaall beurten) ronaae Van der Smissen zijn partij tegen Van Deventer uit Met 216 caramboles was de Hagenaar niet eens ontevreden. „Ik heb Christ wel eens gedropt, maar on der deze omstandigheden was dat vrij wel onmogelijk. Ik hoorde pas een uur voor het begin dat ik moest spelen. Daarom ben ik 'al blij met een redelyk gemiddelde", bedacht Van Deventer er monter. De andere uitslagen van de eerste rond zijn: Jos Bongers 151 21 49 7 19 - Willy Steures 300 21 54 14 28. Piet Vet 104 13 54 8.00 - Louis Havermans 300 13 104 23 07. Bessems 280 15 99 18 66 - Vet 300 15 76 20 00. Steures 300 14 28 21 42 - Van Deventer 161 14 46 11.50 BERN - De loting voor de kwart-tina- les van de toernooien om de Europese voetbalbekers -voor het eerst sinds ja ren zonder dat daarbij Nederlandse clubs betrokken waren- heeft in ieder van de drie toernooien een opvallend paring tot gevolg gehad. Bij de lands kampioenen FC Köln tegen Glasgow Rangers, bij de bekerwinnaars Ip swich Town tegen Barcelona en Man chester City - Borussia Mönchen- Gladbach in het toernooi om de UEFA- bcker. Opvallend is dat in Europa-cup III, waar drie Westduitse en twee En gelse clubs tot de laatste acht behoren, geen landgenoten tegen elkaar moeten spelen. De loting voor de kwarto finales, die plaats vinden op 7 en 21 maart, had het volgende resultaat: LANDSKAMPIOENEN: Wisla Krakau (Pol) - Malmo: FF (Zwe) FC Köln (WDL) - Glasgow Rangers (Sch)„ Nottingham Forest (Eng) - Gras shoppers Zu rich (Zwi)., Austria Wien (Oos) - Dynamo Dresden (OD1). BEKERWINNAARS: FC Magdeburg (ODD - Banik Ostrawa iTsj).. Intemazionale Milaan (Ita) - SK Beveren (Bel).. Fortuna Du:sseldorf i WDb - Servette Geneve (Zwi)..Ipswich Town (Eng) - Barcelona (Spa). UEFA-BEKER: Hertha BSC (WD1) - Dukla Praag (Tsj) Honved Boedapest '(Hon) - MSV Duisburg (WD1).. Rode Ster Belgrado JSD - West Bromwich Albion (Engl., Manchester City (Eng) - Borussia Mön- chen-Gladbach (WD1). TERNEUZEN - Morgen (zaterdag) worden in de gymzaal aan de Temeuzcnse Leeuwenlaan de Zeeuwse A-kampioenschappen keurturncn van het KNCGV gehouden. Voor deze titelstrijd hebben deelnemers van vijf verenigingen inge schreven en waarschijnlijk zuilennaast EMM. dat met twaalf turnsters in de zaal verschijnt, ook VELDO uit Middelburg, DIOS Souburg, OKK Goes, en GENIE Bergen op Zoom met een sterke afvaardiging aanwezig zijn. Terwijl gevestigede Terwijl favoriete Cyrella Ducarmonuit Terneuzen de Zeeuwse titel bij de adspiranten alleen nog enige concurrentie kan verwachten van Esther de Meijer, js vooral interessant hoever EMM-tralner Hans Metsers met zijn nieuwe lichting zal komen. Metsers startte anderhalfjaar geleden met een practisch nieuwe jeugdselectie en deze eerste test zal een indicatie moeten geven over de aanpak gedurende die afgelopen periode. Metsers acht het nu tyd zijn mensen in dit toernooi in te zetten en daaruit de les te trekken in de vorm van een splitsing in een A- en B-groep, een beproefd recept dat de EMM -trainer al meermalen naar successen heeft gevoerd. Naast dat overwegend Tei^ieuzense "veld" bij de adspiranten heeft EMM ook bij de dames een paar serieuze gegadigden voor de titel. Nora Leeuw en Anneke Dieleman zullen echter vooral tegenstand ondervinden van Genie-talent Ver- tommen uit Bergen op Zoom en te verwachten valt dat dit trio bij de dames de ere-prijzen gaat verdelen. Deze Zeeuwse kampioenschappen hebben voor de hooggeplaatsten een prettig vervolg. Op 24 februari worden in sporthal 'De Koppel' in Amersfoort de lan delijke halve-fïnales afgewerkt en daar verschijnen dan de beste drie uit de regio. Uit die halve eindstrijd komen dan de zes beste turnsters op latere datum weer in 'De Koppel' om de nationale eindstrijd te betwisten. Morgen wordt gewerkt aan ringen, paard. balk. brug ongelijk en lange mat De wedstrijden beginnen om 10 00 uur 's morgens en zyn voor het publiek vrij toegan kelijk Alsaantrekkeiijk onderdeel van het programma rest nog te vermelden dat meervoudig Zeeuws kampioen bij de heren EMM-tumer Erwin Omeck ook in de Leeuwenlaan van de partikj is. Een regionale jury beoordeelt de prestaties en zal dat ook in Goes doen. Daar wordt namelijk op dezelfde dag de titelstrijd voor de dames van het KNGV gehouden. Geen gelukkige coördinatie overigens De spelers en WIsters van het eerste en tweede van de Vlissingse tennisvereni- &E DOS houden zondag a.s. een ver ütf Wrong, waarop ook een delegatie van *3 Jbestuur aanwezig zal zijn. Er wordt sproken over de gang van zaken by |Vbssingse club. nadat Hans Felius overigens niet aanwezig is bij de «ikomst) de training van de top- ois van DOS gestart is. ZIERIKZEE - Is het een mysterie, dat een betrekkelijk kleine plaats als Zierikzee nu al jarenlang een van de belangrijkste „hofleveranciers" is van favorietes in het Zeeuwse damestur- nen? Reeds in 1966 werd Ingrid Con venten Zebra-kampioene en een jaar later werd de hoogste titel van de ^Zeeuws-Brabantse turnkring ver- "overd door Ria Kosters. Daarna brak het bewind van Cora Hoogstrate aan, die in de Zebra lange tijd een klasse apart was. die zelfs tweede werd bij de nationale titelstrijd en die ook in in ternationale wedstrijden uitkwam. Ook bij de jeugdturnsters (vorig jaar werd Jolanda Stoutjesdijk nog kam pioene in die categorie) streed Zierik zee altijd in de voorste linies. En zater dag aanstaande bij de strijd om de Zebra-titels (tevens provinciaal kam pioenschap van Zeeland) in de sport hal De Bevelanden in Goes levert deze Schouwse plaats weer de belangrijks te favorietes: Sjoukje Koster bij de turnsters en Jolanda Stoutjesdijk bij de jeugdturnsters. Een mysterie, dat er uit Zierikzee (en niet bijvoorbeeld uit Middelburg) ze- veel talent naar voren komt? Het ant woord moet simpelweg „nee" zijn. En de oplossing is even eenvoudig de Zierikzeese club Delta Sport weetzich in het gelukkige bezit van de pas 60 jaar geworden Jaap Kosters, die al sedert 1963 de stuwende kracht is achter deze vereniging Jaap Kosters kreeg dc gym- nastieksport met de paplepel ingego ten. Al op 8-jarige leeftijd meldde hij zich aan bij de Zierikzeese gym nastiekvereniging Rust Roest. „Maar door het isolement van het eiland kon den we ons vroeger nooit ontplooien. Vroeger trainden we eigenlijk altijd maar voor écn evenement: de jaarlijk- ste uitvoering", weet hij nog als de dag van gisteren. Pas in het begin van de jaren zestig kwam bij Jaap Kosters de drang naar voren, dat die „ontplooi ing" er ook voor de Zierikzeese turn- sport moest komen. Jong Dreischor Hij herinnert zich nog: „De ogen gingen me pas werkelijk open. toen ik op een zondag - terugkomend uit Eindhoven toevallig verzeild raakte op een KNGV- manifestatie in Tilburg. Daar zag ik no ta bene een jeugdgroep van Jong Dreischor een uitstekende demonstra tie geven. Ik dacht: dat moeten we in Zierikzee toch ook kunnen. Maar Rust Roest wilde kennelijk niet naar buiten treden En toch wilde ik mijn ideèen kwijt". Het bijna logische gevolg Jaap Kosters vertrok bij Rust Roest.En bijna toeval lig kreeg hij zijn kans toen de at letiekvereniging Delta Sport in zijn woonplaats begin 1963 tijdelijk zonder trainer kwam te zitten. „Zou Je onze jeugd niet willen trainen?", vroeg de heer Knaap, de stuwende kracht achter de atletieksport in Zierikzee in die tijd. Inmiddels telde Delta Sport nog maar 35 leden Zo'n 25 uur Jaap Kosters begon met de training, de jeugd stroomde weer toe en de heer Knaap kwam ai snel met het voorstel „Laten we ook een gymnastiekvereni ging Delta Sport oprichten dan kan de jeugd die minder voelt voor atletiek toch by ons terechtEn zo gebeurde het dat op 19 december 1963 de turn vereniging Delta Sport door Jaap Kos ters werd opgericht „In december van dat jaar hadden we al meer dan 100 le den We groeiden in de loop der Jaren tot. boven de 350 leden. We maakten ook een daling mee tot rond de 225 leden, maar nu zitten wc toch weer boven dc 300" En nu al sinds jaar en dag steekt Jaap Kosters vrijwel al zijn vrije tijd in de turnsport: „Ik verzorg niet alleen trai ningen bij Delta Sport, maar ook bij SV Kwiek in Bruinisse. Ik ben er zo'n 25 uur per week mee bezig", aldus Kos ters. die een electriciteitszaak in Zierikzee beheert. Ongetwijfeld is het voor de ontwikkeling van Delta Sport uiterst belangrijk geweest, dat Ria Kosters - de dochter van Jaap Kosters - veel aanleg voor de turnsport etaleer de en in 1967 Zebra-kampioene werd. door sponsoring - al is het nog niet he lemaal rond - is het bijna zeker dal Al weer traïnster van de club wordt, al is het dan alleen in het weekeinde Jaap en Ria Kosters hebben het talent soms letterlijk „van de straat" ge plukt ..We zagen op een dag Cora en Ankie Hoogstrate radslagjes maken in het gras voor het gymnastieklokaal weet Jaap Kosters nog. „en we hebben ze toen gevraagd dat ook in de gym nastiekzaal te komen doen" Dankzijde inzet van Jaap en Ria Kosters kreeg het gymnastiektalent in Zierikzee al die Keurturnen Want na dat kampioenschap ontwik kelde Ria Kosters zich al snel tot een van de meest vooraanstaande tum- trainers van Zeeland. Ze behaalde het trainersdiploma keurturnen en stuwde Delta Sport nog meer naar voren in de rangen van de Zeeuwse verenigingen Begin vorig jaar leed Delta Sport in het bijzonder en de Zeeuwse turnsport in het algemeen dan ook een groot verlies toen Ria Kosters naar Berkel in Zuid- Holland vertrok Maar nu weet Kosters senior met grote vreugde te melden „Ria gaat Delta Sport toch weer trai nen. Op zaterdag geeft ze reeds les en JAAP KOSTERS: 25 uur per tveek trai- tyd ruimschoots gelegenheid zich te ontplooien. Annelies En zo komen de favorietes by de Zeb ra-strijd van aanstaande zaterdag voor een groot deel weer uit Zierikzee. Voor al nu Annelies Clarisse uit Souburg al sinds vorig jaar juni door een enkelbles sure is uitgeschakeld, is Sjoukje Koster van Delta Sport de belangrijkste kan didate voor de titel by de turnsters. Dat is ook de mening van Ben Weststrate. de trainer van de turnsters van Vol harding uit Goes. En hy kan het weten, want Sjoukje Koster (die in Goes werkt) traint vaak by Volharding. Clubgenote Anita Does is een van de belangrijkste concurrentes van Sjouk je. De leiding van Delta Sport vreest verder vooral Ankie Weststrate van Volharding: „We weten dat Ankie ont zettend hard traint", weet Jaap Kos ters. In totaal doen er acht turnsters mee. Ook nog Diana Kaho van Vol harding uit Goes, Yvonne Terbeck en Moniek Tenbroek van Oranje Nassau uit Vlissingcn en Helen Derksen en Moniek Koning van Prins Hendrik uit Breda. Wellicht nog meer spanning kan de strijd bij de jeugdturnsters (15 deel- neemstersi opleveren Jolanda Stoutjesdyk kan haar titel met succes verdedigen. Maar Anette Schouls ieveneens van Delta Sport i en ook Sandra de Leeuw van Oranje Nassau kunnen gevaarlijke concurrentes zyn. De wedstryden van de selectie wed strijdsport) in de Goese sporthal begin nen zaterdagmiddag om twee uur. WIJK AAN ZEE - Jan Timman speelt vandaag (vrijdag) te Wijk aan Zee in dc eerste ronde van het 41e Hoogoven-- schaaktoernooi met wit tegen land genoot Hans Ree. Dat was het resultaat van de donderdag gehouden loting, die grote belangstelling trok. Aan de grootmeestergroep. die volgens de FIDE-normen op de grens van inde ling 12 en 13 zweeft, nemen twaalf spe lers deel. De elfde en laatste ronde van het toernooi, dat onder leiding staat van internationaal arbiter Constant Orbaan. staat voor donderdag 1 febru ari op het programma. De eerste prijs ls 5000 gulden Tijdens de openingsplechtigheid kreeg prof. dr. Max Euwe - oud-voorzitter van de wereldschaakbond en oud-wereld kampioen - van de heer P M. Dorst, vice-voorzitter van de Nederlandse Sportfederatie, de gouden speld van de NSF aangeboden. De Sowjet-Russchl- sche Nona GaprindasjvlU kreeg de gouden Hanna Zapplerbokaal omdat zij vijfmaal wereldkampioene is geest. Noy a Gaprindasjvili maakt deel uit van de grootmeestergroep. Naast Jan Timman behoort de Sowjet-Rus Lev Poloegajevski tot de favorieten. Zy de len de vijfde plaats op de wereld ranglijst. Het. schema voor de eerste ronde ziet er als volgt uit: Timman (Ned) - Ree (Nedi. Hübner (W-Dldi - Miles (Eng); Sosonko (Ned) - An- dersson (Zwe); Garcia (Cuba) - DzindzindasJ- vili (Isr), Hort (Tsj) - Poloegajevski (Sov); Gaprindasjvili (Sov) - Nlkolac (Jsl). ZOUTELANDE - Vanavond (vrijdag) speelt de Zeeuwse zaterdagvoetbal derdeklasser De Meeuwen in Zoute- lande een oefenwedstrijd tegen het team van Roda C met Chris Riemens (ex-Serooskerke). Als het blijft vriezen begint deze partij om acht uur. Aanvankelyk was er sprake van dat het eredivisieteam van Roda naar Zoute- lande zou komen (er zou dan zaterdag middag gespeeld worden) maar nu het zeker is dat de wedstrijd tussen M W en Roda zaterdagavond in elk geval door gaat, moet Meeuwen het met het C- team doen. Zulks steeds onder voorbehoud, want de weergoden moeten eigenlijk wel te genwerken. Het moet blyven vriezen namelijk Komt er sneeuw of gaat het dooien, dan wordt het hoofdveld in Zoutelande onbespeelbaar Er is ge meentelijk contact geweest meting. H. Bremekamp van de grondtechnische dienst van de KNVB en als het blijft vriezen is er voor de Zoutelandse gras mat geen probleem. Weliswaar ls die hard bevroren, maar daaraan moeten de spelers zich aanpassen. Aangezien het veld niet is bedekt met sneeuw zijn er dus weinig problemen. Lotto: 2 winnaars van de hoofdprijs DEN HAAG - Twee deelnemers mogen de hoofdprijs delen van lotto 14 ja nuari. Zij ontvangen elk een bedrag van bruto bijna drie-en-een-halve ton. De toto van afgelopen zondag was door de vervangende uitslagen niet al te moeilijk: 194 mensen zetten de kruisjes op de juiste plaats. Resultaat: een be drag van ruim 700 gulden. De uitslag van de lotto en toto van af gelopen zondag is: Lotto 2: in deze lotto vielen 28 584 prij zen Prijzenbedrag: 1.758.973. 62. In leg: ƒ3.440.072,-. Eerste prijs: 2 win naars, die elk bruto 348.425,60 ont vangen. Tweede prijs: 5 winnaars, die elk bruto 32.680,60 ontvangen. Derde prijs: 360 winnaars, die elk 680.80 ont- vangen. Vierde prijs: 12.291 winnaars, die elk 25.20 ontvangen. Vyfde prys: 15.296 winnaars, die elk 21.30 ontvan gen. Toto 2 In deze toto vielen 16.085 prijzen. Prij zenbedrag 278.242.56. Inleg: ƒ496 871,- Eerste prys: 194 winnaars, die elk ƒ704.30 ontvangen Tweede prys: 2708 winnaars, die elk 21,70 ont vangen Derde prys 13.383 winnaars, die elk 6.20 ontvangen. KRUININGEN - Morgen (zaterdag) wordt op een parkoers in het recrea tieterrein Den Inkel by Krulningen een cyclocross gehouden. Ko Tolhoek. een van de organisatoren, verzekerde gis teravond. dat het rijden van het traject, dat uitsluitend in Den Inkel ls uitgezet, beslist niet gevaarlijk. „Jos Schipper en ik hebben gister het parkoers gereden. Het was uitermate zwaar, maar uitste kend be gaanbaar". verzekerde Tol hoek. De wedstrijden voor de ver schillende categorieën starten 's mid dags om één uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 15