Noodtoestand in Engeland is bijna onvermijdelijk Onderzoek Nederlandse bieren op kankerverwekkende nitrosamine Op grote schaal zwendel met vakantiebonnen DUTMAN HAALT UIT NAAR HOGE INKOMENS VAN DIPLOMATEN Winterweer en sneeuwbuien Forse vergoedingen naast salaris DONDERDAG 11 JANUARI 1979 SCHADE VOOR EXPORT- EN VERVOERSBEDRIJVEN i Door onze correspondent i *K 'v J' LONDEN - De Britse regering kan in de komende dagen ge dwongen worden een nationale noodtoestand af te kondigen, wanneer de vrachtwagenchauffeurs besluiten volledig in sta king te gaan. Nu al hebben hun acties grote tekorten veroorzaakt in winkels en fabrieken waardoor tienduizenden werknemers op wachtgeld zijn gezet. Een van Ehgelands grootste indu strieën. ICI, die chemische produkten maakt van kunststoffen tot verf, zegt al 200 miljoen gulden verloren te hebben door het uitvallen van de leverantie van grondstoffen. Tienduizend van zijn 90 000 werknemers zijn op non-actief gesteld, de bevoorrading van Britse af nemers is tot de helft teruggelopen en de export (onder normale omstan digheden vier miljard gulden per jaarl is met 55 procent verminderd Geschat wordt, dat wanneer de vrachtwagenchauffeurs het werk in derdaad neerleggen een miljoen arbei derszonder werk kunnen komen. In het noordwesten van Engeland zijn vooral de textielfabrieken getroffen door de acties, maar ook zijn er al tekorten aan metaal voor het maken van conserven- blikjes en aan bevroren levensmidde len. Hoop op herstel Premier James Gallaghan, die gisteren terugkeerde van het internationale topoverleg op het Caraibische eiland Guadeloupe, zei op een persconferen tiedat de regering in de afgelopen paar weken al enkele keren op het punt had gestaan om een noodtoestand af te kondigen, maar dat de nationale situa tie zich iedere keer weer had hersteld. Hij hoopte dat dat nu ook het geval zou zijn. Hf) was verder van mening dat het van een „benepen gezichtspunt" getuigde om te zeggen dat Engeland zich op de rand van de chaos bevond. Niettemin kon ook hij de herinnering van de Brit- ten niet wegnemen aan de barre winter van 1973, toen de mijnwerkers staakten en er een driedaagse werkweek werd ingevoerd. Die staking bracht de toe- Sneeuwbuien In het algemeen veel bewolking met nu en dan sneeuwbuien. Matige tot krach tige en aan de kust tot hard toenemen de westelijke wind. Middagtempera- I turen enkele graden boven nul. Vooruitzichten voor vrijdag en zater dag: Af en toe sneeuwbuien, in de nacht meest lichte vorst. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland: Voor vrijdag. Aantal uren zon: 1 tot 4. Min. temp.: omstreeks min 1 graad. Max. temp.: omstreeks 2 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 1 tot 4. Min. temp.: omstreeks min 2 graden. Max. temp.: omstreeks 2 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. {Van onze weerkundige medewer ker) In een groot deel van ons land was woensdag sprake van een sneeuwstorm. Boven Zeeland wer den enkele windstoten tot kracht 10 gemeld. In een aantal provincies werd gisteravond 4 tot 7 centimeter verse sneeuw gemeld. Het blijft winters van het type kwakkelen, omdat overdag het kwik even bo ven het vriespunt komt en in de komende nachten 1 tot 3 graden daaronder daalt. Ook in de hogere luchtlagen wordt koudere lucht aangevoerd waar door de verticale vorstgrens lang haam tot bij het aardoppervlak zal dalen. De buien die ons van de Noordzee bereiken zullen af en toe wat sneeuw geven, met name in de kustprovincies. Deze winterse si tuatie zal ook in het weekeinde voortduren. Daarbij kan voor za terdag nog weer een depressie met wat sneeuw passeren. De wind gaat geleidelijk wat meer naar het noordwesten en voert dan wat koudere lucht aan. Alleen in het binnenland kan rond het weekein de 's nachts ongeveer 4 tot 6 graden vorst voorkomen. In Schotland is dat momenteel al het geval. deltagebied nmalige conservatieve premier Edward Heath ten val en Labour aan de macht. Het is duidelijk dat de conservatieven nu op het omgekeerde hopen. Hun leid ster. mevrouw Margareth Thatcher, heeft Callaghan al een brief gestuurd waarin om een debat in het Lagerhuis wordt gevraagd, vermoedelijk maan dag. Wanneer de afkondiging van een noodtoestand plaatsvindt, zal de la- bourregering zich moeten opmaken voor een debat m het parlement waar bij de conservatieven weer alles op alles zullen zetten om Labour ten val te brengen. Treinstaking De treinstaking van woensdag bleef beperkt tot het zuiden van Engeland en moest slechts 24 duren, maar vak bondsleiders hebben gedreigd volgen de week over het hele land te zullen la ten staken wanneer er geen loonsver hoging van tien procent komt. De treinstaking trof woensdag 350.000 fo renzen, van wie velen hun auto maar weer namen - degenen die zo gelukkig waren geweest benzine te kunnen tan ken. Die is slechts beperkt verkrijgbaar door de staking van tankautochauf feurs. De twee avondbladen van Londen, The Standard en The News, kwamen woensdag met verkorte edities en The Standard publiceerde een speciale cri siseditie. Het ministerie van landbouw deelde mee dat postende stakers de invoer van varkensvlees en gevogelte tegen hou den en waarschuwde voor kannibalis me onder de varkens wanneer er geen De levensmiddelenindustrie krijgt geen suiker meer en verwacht wordt dat de fabrieken van frisdranken tijde lijk moeten sluiten door gebrek aan koolzuurgas, flessen en suiker In enkele winkels in Londen is een soort hamsteren van bederfelijke levensmid delen geconstateerd, de importerus die de Londense restaurants voorzien ra ken door hun voorraden heen. Honder den scholen zijn dicht door gebrek aan verwarming, andere gmgen alleen open om de leerlingen even huiswerk op te geven. Verdiensten De veerdiensten vanuit Nederland naar Engeland liggen stil of draaien op halve kracht. De Tori ine heeft de dienst op Engeland PAIS: TE HOGE SALARISEISEN VAN LIMBURGSE SPECIALISTEN DEN HAAG ANPl - De ongeveer dertig specialisten van het ziekenhuis St. Annadal in Maastricht vragen onge- Schade veer twaalf miljoen gulden aan af koopsommen voor hun particuliere praktijken als het ziekenhuis acade misch wordt. Als zij in dienst van dit nieuwe ziekenhuis willen komen, wensen zij salarissen van gemiddeld drie ton. gestaakt. Ook de boten van de Zeeb- rugge-Hull-dienst, en Europoort-Ip- swich-dienst van de Noordzee vee rdiensten liggen stil. De Norfolk Line zal vandaag nog een vaart vanuit Schevemngen naar Engeland maken. De De veerdiensten Europoort-Huil en de schepen van de Maatschappij Zee land varen nog Olaii-lijn De stakingen in Engeland hebben weinig effect op de dienstregeling van de Olau-line. Alleen in het vracht vervoer. zo deelde een woordvoerder van de Olau-line desgevraagd mee. is enige stagnatie gekomen. Dit omdat sommige vrachtwagens het haventer rein in Engeland door blokkades niet op kunnen. „De aangevoerde vracht kan verder gewoon worden overge zet." aldus de woordvoerder. Bij het vervoer van passagiers zijn geen problemen ontstaan. De Olau-line chartert een onafhankelijke buson derneming, die nog niet door de staking is lamgelegd. Deze onderneming voert regelmatig diensten uit naar Londen. Op het moment vaart de Olau-line op halve kracht. De Olau-Kent ligt name lijk bij de Scheldepoort in het dok voor reparatie woensdag opgelopen storm schade. Zaterdag zal de Kent weer wor den ingezet. Minister Pais van onderwijs en weten schappen heeft een delegatie van het St. Annadal woensdag laten weten een totaal aan afkoopsommen van 4,5 mil joen gulden redelijk te achten. Salaris sen van iets meer dan gemiddeld 180 000 gulden per jaar vond hij ook voldoende De meeste transportondernemingen hebben rekening gehouden met de sta king. het vervoer op Engeland is dras tisch ingekrompen, aldus P. Romijn, woordvoerder voor de verladersorga nisatie EVO. Volgens de EVO kan de staking een behoorlijke schade bete kenen voor de export naar Engeland. Ook de export vanuit Engeland zal door deze staking veel te lijden heb ben. Hoe groot de schade voor Neder land precies is, hangt af van de duur van de staking, maar in elk geval loopt het in de duizenden guldens, aldus P. Romijn. LONDEN - Hei anders zo drukke Cha ring Cross Station in het hartje van Londen, bood vandaag deze verlaten aanblik nadat het personeel van de on dergrondse in de Britse hoofdstad in staking was gegaan. Evenals het per soneel van de Britse spoorwegen waar ook een staking dreigt eisen de werk nemers een extra loonsverhoging van 'Burgemeesters na paar ambtsperiodes in dienst overheid' UTRECHT - Burgemeesters zouden na twee of drie ambtsperioden kans moe ten hebben op een andere passende baan bij de overheid. Vice-voorzitter Faber van het CDA heeft dat woensdag gezegd bij een vergadering van de kring van burgemeesters van de Ne derlandse Christelijke Bond van Overheidspersoneel (NCBOl. Faber wees erop. dat veel burgemees ters na de vervulling van een paar ambtsperioden, die zes jaar duren, uit gekeken raken op hun baan. De moge lijkheid om van functie te veranderen, is voor deze groep evenwel niet groot. Dat geldt vooral voor burgemeesters in gemeenten van 2000 tot 3000 inwoners. Faber pleitte voor een andere procedu re bij de benoeming van bürgemeesters. Volgens hem zou de Kroon bij haar be noemingsbeleid zowel moeten uitgaan van de aanbeveling van de Commissa ris der Koningin, als van de wensen van de desbetreffende gemeenteraad. TEN KOSTE VAN SOCIAAL FONDS BOUWNIJVERHEID DEN HAAG - „Waanzinnig hoog". Zo noemt ABVA-voorzitter Jan Dutman in het orgaan van zijn bond „De Amb tenaar" de salarissen van de Neder landse diplomaten. In het artikel op de voorpagina van „De Ambtenaar" haalt Dutman, wiens bond niet betrokken is bij de onderhandelingen over de sala rissen in de buitenlandse dienst, fel uit naar de „Superluxe geheime salaris sen bij de buitenlandse dienst". Met name het feit dat hogere diplomaten naast hun salaris vaak zeer forse ver goedingen krijgen voor „levenskos- ten", representatie en huisvesting is Dutman een doorn in het oog. „Een brugwachter bij Rijkswaterstaat betaalt van zijn salarisje huur - maar niet de ambassadeur en andere amb tenaren van de buitenlandse dienst", aldus Dutman. Hij haalt een voorbeeld aan van een Nederlands ambassadeur in een buurland die, dankzij een basis salaris van f 11.549 en een aantal ver goedingen een maandelijks inkomen geniet van „zo'n slordige f30.000" Op het ministerie van buitenlandse za ken wordt erop gewezen dat het „valu ta-inkomen" van een diplomaat wordt vastgesteld aan de hand van de behoef ten die de diplomaat wordt geacht te hebben, en het kostenniveau in het be trokken land. Verder speelt de rang van de diplomaat en het soort werk (meer of minder representatief) een rol. "Horecabedrijf „Een ambassadeur in een belangrijk land voert in wezen een soort horeca bedrijf. met vaak zeer forse loonkos ten". aldus de woordvoerder. „Ze heb ben dikwijls drie of vier man personeel in vaste dienst. De vergoedingen wor den naar behoefte vastgesteld, daar wordt vaak eindeloos over onderhan deld. Bovendien worden de represen tatievergoedingen tegenwoordig ook gecontroleerd: men moet bewijzen overleggen dat men deze bedragen ook inderdaad heeft uitgegeven voor rep resentatieve doeleinden" Ook andere overwegingen spelen een rol. Zo krijgt een diplomaat die verblijft in een land met een onaantrekkelijk klimaat soms extra toelagen om regel matig te kunnen reizen. Veront waardigd De secretaris van de Vereniging van Ambtenaren Buitenlandse Dienst, de heer J. E. van den Berg, reageerde woensdagmiddag verontwaardigd: „Waar bemoeit meneer Dutman zich mee? Onze salarissen zijn een zaak tus sen onze werkgever, dat is de overheid, en onze belangenvereniging. Wij zijn trouwens helemaal niet zo tevreden over onze salarissen. Dutman kan dat helemaal niet beoordelen" ABVA-voorzitler Dutman besluit zijn artikel in „De Ambtenaar" met de ver zuchting dat een herziening van de „waanzinnig hoge inkomens" in de Buitenlandse Dienst niet op korte ter mijn te verwachten is, gezien het feit dat ook minister Van der Klaauw „tot de clan behoort". Intussen is sinds kort de hervorming van het ministerie van buitenlandse zaken begonnen, die inhoudt dat op den duur geen verschil meer zal wor den gemaakt tussen ambtenaren die op het ministerie blijven, en ambtenaren van de buitenlandse dienst, die kun nen worden uitgezonden. Dat betekent dat ook de salarissen van „gewone" en buitenlandse-dienstambtenaren op gelijk niveau zullen komen. Wat overi gens geen invloed zal hebben op bet stelsel van vergoedingen die de amb tenaren van de buitenlandse dienst ook nu alleen krijgen wanneer zij in het buitenland verblijven. ARNHEM - In ons land wordt op vrij grote schaal gezwendeld met vakan tiebonnen van bouwvakkers. Welke omvang dit heeft aangenomen is nog niet duidelijk, vaststaat wel dat de stichting Sociaal Fonds Bouwnijver heid ernstig wordt benadeeld. Dege nen die goed garen spinnen bij het vrij waterdichte zwendelsysteem zijn „handelaren" in vakantiebonnen, ma lafide koppelbazen en sommige bouwvakkers. De bedoeling van de bonnen is dat werkgevers in de bouw ze aan hun per soneel, de bouwvakkers, uitreiken. De werkgevers kopen vakantiebonnen bij het Sociaal Fonds Bouwnijverheid. De bouwvakker die zulke bonnen ont vangt, kan ze bij dit fonds weer inwis selen om zodoende aan zijn vakantie geld te komen. Een voorbeeld: een aannemer koopt voor een normale werkweek van vijf dagen vijf bonnen voor rond 350 gulden. In die prijs zit verdisconteerd een be drag voor vorstverlet, pensioenpremie, opleidings- en ontwikkelingsfonds, so ciale premies en andere voorzieningen. De bouwvakker die de vijf vakantie bonnen ontvangt, zal bij inwisseling er- BRONBEEK GAAT DICHT DEN HAAG - Bronbeek, het Arnhemse tehuis voor gepensioneerde militai ren, wordt opgeheven. De 42 „gasten", die nu nog in Bronbeek wonen, zullen op kosten van het rijk naar andere be jaardencentra kunnen verhuizen. Het is nog niet bekend wat er met het land goed Bronbeek en met de museumcol lectie zal gebeuren. Daarover zal nog nader beraad nodig zijn. Het personeel en de bewoners van Bronbeek zijn gisteren op de hoogte ge steld van het besluit van het ministerie van defensie. De belangstelling van de zijde van de bejaarde militairen - er konden alleen manlijke gepensioneer de beroepsmilitairen beneden de of ficiersrang worden geplaatst - is de laatste jaren sterk teruggelopen. In 1971 waren er nog 84 bewoners; eind vo rig jaar was het aantal gedaald tot 42. Defensie vindt dat aantal onvoldoende om de opvang en verzorging voort te zetten. van bij het Sociaal Fonds dan ook geen 350 gulden ontvangen maar rond de honderd gulden. Het verschil van rond 250 gulden zit hem dus in de afdracht door de werkgever van soclale-pre- mleheffingen. pensioenrechten, het ri sicofonds. vorstverlet len andere voor zieningen) Wat gebeurt er nu? De bouwvakker wisselt zijn vijf bonnen niet in bij het Sociaal Fonds Bouwnijverheid voor ongeveer 'honderd gulden, maar ver koopt ze aan een „louche" handelaar voor 130 gulden. Dat betekent voor die bouwvakker een winst van 30 gulden. De handelaar kan de bonnen natuurlijk niet inwisselen bij het Sociaal Fonds, want dan lijdt hij drie tientjes verlies. Hij verkoopt het door voor 250 gulden aan een niet-bonafide koppelbaas. De handelaar maakt daarmee winst van 120 gulden en de koppelbaas verdient honderd gulden, omdat hij de bonnen niet kocht bij het Sociaal Fonds Bouwnijverheid maar bij een han delaar. De koppelbaas reikt vervolgens de bonnen weer uit aan een voor hem werkende bouwvakker die geheel te goeder trouw is en met weet dat zijn .,koppel"-baas op illegale wijze aan de vakantiebonnen is gekomen. Bij het Sociaal Fonds Bouwnijverheid in Amsterdam werd ons woensdagmor gen desgevraagd meegedeeld, dat het verschijnsel van de „zegelhandel" be kend is. Mede doordat er zelfs opkopers zjjn die in de kranten advertenties plaatsen waarin zij vakantiebonnen te koop vragen. Van deze handel wordt via het Sociaal Fonds de dupe omdat di verse sociale premies de mist ingaan. Ook de bouwvakker die uiteindelijk van de koppelbaas dergelijke zegels ontvangt, kan gedupeerd worden als hij ziek wordt of wanneer de bouw stil ligt door vorst. Er wordt dan namelijk geen ziektegeld en vorstverlet uitbe taald. Ook WW-uitkeringen kunnen in gevaar komen. DUITSE DRINKERS GESCHOKT DOOR ONDERZOEK £en kleine depressie die gisteren een sneeuwstorm veroorzaakte ligt van- aaa9 nog steeds op de Noordzee. De ingevoerde lucht die ons via het warmere water van de Noordzee be reikt, zal de temperatuur doen stijgen lot vijf graden Celsius Tevens zullen er °°k vandaag meer sneeuwbuien kun nen voorkomen. De wind draait naar 1 et noorden en neemt daarbij af ZON EN MAAN D januari Zon op 08.45 onder 16 51 Maan op 15.47 onder 06.50 12 januari Zon Maan op op onder 16.53 onder 07.38 BILTHOVEN-HAMBURG - Neder lands bier wordt op het ogenblik on derzocht op de eventuele aanwezig heid van de kankerverwekkende stof nitrosamine. Dat gebeurt op verzoek van het ministerie van volksgezond heid bij het Rijks Instituut voor de Volksgezondheid (RIV) in Bilthoven. Een Westduitse studie van 158 soorten, voornamelijk Duits, bier heeft aange toond dat in 111 soorten nitrosamine voorkomt. „Gezien de hoge bierconsumptie in Duitsland moet zelfs de geringste con centratie van nitrosamine ernstig wor den opgevat", aldus prof. Rudoll Preusmann van het kinderon derzoekcentrum in Heidelberg Ook de Amerikaanse bond van bierbrouwers verklaarde dat onderzoe ken kleine sporen van het gevaarlijke goedje m bier hadden aangetoond Volgens A. A. Vriesendorp. directeur van-het Centrale Brouwerij Kantoor in Amsterdam, is er in Duitsland sprake van "mini-mini hoeveelheden Het kan volgens hem niet zo'n vaart lopen „Ge zien het enorme verbruik zouden ze in München van de kanker moeten om vallen. Dat is niet het geval. Al die be richten over kankerverwekkende stof fen is de waan van deze tijd", aldus Vriezendorp. Hij zei niet aan te namen dat het Nederlandse onderaoek voor Nederlandsemerken verontrustende resultaten op zal leveren. „Dronken schap lijkt me gevaarlijker'meent Vriesendorp Een Duits pijnstillendmiddel. 'Pyrami- don' werd uit de handel genomen nadat prof. Preusmann klein ehoeveelheden nitrosamine erin had gevonden Het Westduitse centrum voor kan keronderzoek heeft woensdag ver klaard dat het mogelijk is de vorming van nitrosamine door het gebruik van brouwmethoden te voorko- „Het onderzoek van de geleerden van het centrum heeft aangetoond dat de nitrosamine wordt gevormd door con tact met stikstofoxide wanneer de mout wordt gedroogd. Dat betkenet dat meuwe technische methodes in de, toekomst de vorming van nitrosamine kunnen voorkomen", aldus de be kendmaking. De Westduitse brouwersfederatie l iee HEIDELBERG - Het Westduitse centrum voor kankeronderzoek heeft woensdag verklaard dat bepaalde soorten bier sporen van nitrosamine. een kankerverwek- kende slof bevatten. Op de foto de woordvoerder van het instituut, prof Rudolf Preusmann. die verklaarde dat van de IS8 soorten bier die onderzocht werden, er III nitrosamine bevatten. De Westduitse brouuersfederatie maakte als reactie op het rapport bekend het centrum en de technologische universiteit van München verzocht te hebben nieuwe methoden van produceren van zuivere mout te zoeken, om bier zonder de stof te verkrijgen. maakte als reactie op het rapport be kend het centrum en de technologische universiteit te München verzocht te hebben nieuwe methoden van produce ren van zuivere mout te zoeken om bier zonder de stof te verkrijgen. Een woordvoerder zei dat sporen van de stof waren aangetroffen in bier ge maakt in Duitsland, Groot-Brittannië en andere landen. Prof. Rudolf Preusmann, die de groep onderzoekers heeft geleid, zei dat ook biersoorten uit de V S. en Nederland ni trosamine bevatten „Er is wel geen vier uit de V S onderzocht, maar het is be kend dat de toestand in Amerika niet verschilt van die in Duitsland" zei hij kaas Preusmann zei da niet allen bier maar ook 169 andere soorten voedingsmid delen zijn onderzocht. Er zijn ook spo ren nitrosamine aangetroffen in be paalde vleessoorten, ham, worst en kaas, maar lang niet zoveel als in bier. Het onderzoek was gebaseerd op een nieuwe methode die de onderzoekers in staat stelt sporen nitrosamine zo gering als een miljoenste gram te ontdekken. Donkere en sterkere biersoorten bevat ten veel meer van de stof dan licht bier zoals lager en pils. waaraan in Duits land en de V S de voorkeur wordt gege ven. Het minste zit in het lichte Koelch- bier waaraan in de Westduitse deelstaat Rijnland-Palts de voorkeur wordt gegeven, zei hjj. .Het Westduitse ministerie van volks gezondheid en het ministerie voor on derzoek en tec hnologie zijn van het re sultaat van het onderzoek in kennis ge steld. Het Westduitse blad Der Stem had de publikatie dinsdag al aange kondigd en een uittreksel uit het rap port gegeven. De Duitsers, die bier be schouwen als vloeibaar brood, waren geschokt. „Het rapport is voldoende om een heel land uit de slaap te hou den", zei het in Essen verschijnende blad Neue Ruhr Zeitung in een hoofdar tikel onder de kop 'Spuwen in bier' Reactie brouwers De Nederlandse bierbrouwerijen heb ben woensdag uiterst terughoudend gereageerd op berichten dat. nitrosa mine in bier kankerverwekkend zou zijn. Woordvoerders van Heineken in Amsterdam. Skol in Breda en Grolsch in Groenlo. verklaarden dat de stof ni trosamine niet aan hun produkt wordt toegevoegd Een deskundige bij Skol opperde de mogelijkheid dat de stof via grondstof fen in het bier komt In hoeverre de stof kankerverwekkend zou zijn is volgens hem niet bekend. Hij verklaarde dat de stof altijd al in het bier heeft gezeten, maar dat dit door verfijnde meettech nieken nu beter kan worden aange toond. Volgens hem komt nitrosamine ook in het menselijk lichaam zelf voor. De Nederlandse bierbrouwerijen stre ven er naar het nitrosamme-gehalte in bier te verlagen, verklaarde woensdag een woordvoerder van het ministerie van volksgezondheid en milieuhygiëne De Londense doktor Tom Connors heeft woensdag verklaard dat er geen bewijs bestaat dat nitrosamines kan- kervewekken is. „Ik drink rustig nog een pilsje", zo was zijn laconiek ge baar. Directie: F. van de Velde, K. Scherphuis en W F de Pagter Hoofdredactie M P. Dieleman en C. van der Maas BUREAUS: Vlissingen: Walstraat 56-60, tel. (01184) 15144. Middelburg: Markt 51. tel. (01180) 27651. Goes: Grote Markt 2, tel (01100) 16140. Temeuzen: Nieuwstraat 22, tel. (01150) 94457 Hulst: Steenstraat 6, tel. (01140) 4058. In de avonduren is de centrale re dactie bezet van zondag t/m vrijdag vanaf 19.00 uur: (01184) 15144 Telefoonnummers buiten kan tooruren: Advertentie-afdeling (01186) 1584. 's Zaterdags (01184) 15144 van 9.00- 11 30 uur Redactie: (01184) 14796 Voor klachten bezorging od zater dag: de plaatselijke kantoren van 9 00-11.30 uur Expeditie: (01184) 63533 Overl. adv. maandag- t/m vrij dagavond van 20 30 tot 22.00 uur (01184) 15144. Zondagavond van 20 00 tot 22 00 uur Abonnementsprijzen: per kwartaal 43.00, franco per post 50.00, per maand 14,55. losse nummers 0,60 (inclusief 4 pet. btw). Postrek. nr. 3754316, t n.v PZC ab.rek. Middelburg Advertentietarieven: 93 cent per mm, minimumprijs per advertentie f 13,95; ingezonden mededelingen 2V»x tarief Voor brieven bureau van dit blad 3,50 meer Volledige tarieven met contractprij zen op aanvraag Alle advertentieprijzen exclusief 4 pet btw Giro: 35 93 00. Provinciale Zeeuw se Courant, Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 23