Maar dat aezölaagwaïen- 16 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONOERDAG 11 JANUARI ij DC woon CDA is. Wil de Christelijke poli tiek van de CDA werkelijk kans van slagen hebben, zal zij al bij de basis ge stalte moeten krijgen. Respect heb ik voor de fractie-voorzitr ters van de SGP en Gemeentebelang, die de nieuwe burgemeester niet beoordelen en dus ook niet veroorde len. C B Langendoen. Molenstraat IS. Wemeldinge Stoepje vegen: van levensbelang U heeft natuurlijk allemaal graag uw krant en post op tijd in de bus. ook als de weersomstandigheden voor de be- zorgistiers soms minder aangenaam zijn. Het was vorige week voor iedereen een hachelijke zaak om zich buiten te ver plaatsen Toch kwamen weliswaar met vertraging de postbode en de kran tenbezorgistiers er door heen Wel wa ren er weer de vele ongeduldige tele- foontjes van mensen die zich afvroegen waar de krant bleef. Volgens mij had den ze hun ruiten met oude kranten dichtgeplakt. Misschien heeft een ge sprongen waterleiding hen met de neus op de winterse omstandigheden ge drukt Na deze winterse ervaringen vraag ik van u begrip en medewerking bij mijn werk. Begrip voor de verschrikkelijke weersomstandigheden waaronder we zo nu en dan moeten werken En mede werking voor het bereikbaar maken van uw brievenbus (waarom schrobt u wel tijdens zomerse dagen ijverig uw stoepje i. Het sneeuwvrij maken van het trottoir (en dat hoeft minimaal echt met meer te zijn dat het eigen stukjei is beslist toch niet teveel gevraagd We weten allemaal dat er een algemene politieverordening bestaat iAPV art 64). die de burgerij verplicht -om de stoep sneeuwvrij te houden (overigens wanneer komt er een artikel in de APV over hondenpoep''). De overheid zou meer toezicht op de naleving van ge noemd artikel moeten uitoefenen Het beginsel 'ieder voor zich' wint helaas meer en meer terrein Misschien zit bij dat toezicht houden wel wat werkgele genheid. Per slot van rekening hebben we ook parkeermeterwachters. Op acrobatiek gelijkende wijze heb Ik vorige week de krant bezorgd Het is mijn werk en ik word ervoor betaald (weliswaar is er bij ons werk (nog) geen wintertoeslag). U zou mijn werk (en het werk van alle andere bezorgenstiersi aanzienlijk ver lichten door uw medewerking te verle nen aan wat ik hierboven heb gevraagd Ik hoop spoedig de bezorging weer zelf te hervatten, maar een stijve knie en enkele gekneusde ribben verhinderen voor enkele dagen de uitoefening van mijn werkzaamheden als krantenbc zorgster. Koudekerke J. Lenstra-de Waard Burgemeester Kapelle Bij hetjezen van het artikel in de PZC van 22 december 1978 over de benoe ming van de nieuwe burgemeester van de gemeente Kapelle. bekroop mij toch wel een gevoel van groot onbehagen. De reacties van de gemeenteraad bij monde van de fractie-voorzitters waren nu niet direct verheffend en hebben de geloofwaardigheid van de politiek be paald geen goed gedaan De beslissing van de minister wil ik hier buiten be schouwing laten De tendens van het artikel, weergeven de de genoemde reactie vond ik sterk gericht tegen de persoon van de nieuwe burgemeester Uitdrukkingen als "hij hoort hier niet: hij zal niet met open armen ontvangen worden; ja zelfs het Wilhelmus wordt erbij gehaald, zijn on danks de verzachtende woorden aan het einde een uiting van het feit dat men die man niet wil. Deze terminologie lijkt mij geheel ont bloot van begnp over de persoon tegen wie de bezwaren zijn gericht, nog afge zien dat men met terzijdestelling van de kwaliteiten van de heer Huitsing meent te moeten stellen, dat onder zijn leiding de verhoudingen in de raad niet lekker zouden liggen. Wat Kapelle toch in de eerste plaats nodig heeft is een goed bestuurder die als het even kan boven de partijen kan staan Hierbij is vooral de houding van de CDA-fractie teleurstellend. De huidige samenwerking binnen het CDA is thans toch wel zover, dat het met meer mag uitmaken of een CHU. AR ol KVP kandidaat wordt benoemd. De nieuwe burgemeester geeft in zijn commentaar terecht weer. dat hij ge SJJG in conflict met de buren Graag zou ik deze ruimte willen benut ten om wat over een absurde situatie in Goes onder het oog van de lezers te brengen. Het betreft de uitermate on geschikte behuizing van het S.J.J G aan de Albert Joachimkade 5 te Goes De problemen betreffende deze huis vesting lopen werkelijk de spuigaten uit. zodanig zelfs dat de activiteiten, zoals die tot nu toe plaatsvonden, in gevaar dreigen te komen. Dat het geen pretje is om een jongerencentrum als benedenburen te hebben is iedereen wel duidelijk. De heer C Roose onder vindt dit vrijwel dagelijks en het is ook .geen wonder dal hierover de nodige wrijving is ontstaan. Maar de jongeren uit Goes en omgeving die regelmatig de SJJG. activiteiten bezoeken zijn het nu echter beu Zij willen nu eindelijk eens een echt jon gerencentrum in Goes op poten kunnen zetten In de ruimte aan de Joachimka de Is dit niet mogelijk, deels door ruimtegebrek deels ook door het feit dat verschillende zeer uiteenlopende activiteiten in dezelfde ruimte onder gebracht moeten worden Het zal duidelijk zijn dat een soos voor gehandicapten en een jongeren centrum moeilijk in een ruimte zijn on der te brengen Toch is dit het geval aan de A. J Kade. terwijl hier dan boven dien ook nog rekening moet worden ge houden met de buren De jongeren hebben zelfs hun toevlucht moeten nemen tol het illegaal gebrui ken van ruimtes in de school achter het S.J.J.G.-gebouw. Deze ruimtes zijn on der andere m gebruik als donkere ka mer en als oefenruimte voor diverse bandjes. Dit zijn activiteiten waarop volop be langstelling voor is, De mensen die er gebruik van maken nemen het niet. als hun belangen in gevaar komen Wij willen nu eindelijk eens een ge schikte ruimte voor onze activiteiten dit is in het belang van de Jongeren zo wel als van de huidige buren J C Kant. Paulcenlioekstraat 17. Kapelle Vietnamezen naar Zierikzee In Zierikzee wil men iets voor de Vietnamezen gaan doen. wat zeer zeker een loffelijk streven mag worden ge noemd. Men wil desnoods voor drie of vier Vietnamese gezinnen poorten en harten wijd open zetten. Akkoord, al is het natuurlijk wel de grote vraag of deze mensen het hier uiteindelijk zullen kunnen wennen en zich ook ietwat zul len kunnen aanpassen./ De PvdA in Zierikzee komt de eer toe deze hulpac tie op touw te hebben gezel Het gaal hier dus om Zuidvietnamezen die het vertikken om onder een com munistisch regiem daarginder nog lan ger te verkeren Maar heeft ook de PvdA hier in Nederland over de hele linie er met aan meegewerkt dat Zuid- Vietnam nu gebukt gaat onder een enorme terreur en verschrikking? Want enkele jaren geleden was het toch zo gesteld dat de PvdA partij koos voor Noord-Vietnam en de Vietcongmoorde naars, dus voor een cummunistisch re giem? Moest je die op tochten maar eens zien 'Johnson moordenaar' dat geroep was niet van de lucht en de Amerikanen die in Zuid-Vietnam nog trachtten te redden wat er te redden viel. werden zo zwart mogelijk ge maakt Ons verdwaasde en verblinde Nederlandse volk had toen al kunnen weten dat er. als Amerika zich terug trok, toestanden als er heden zijn. zeer zeker zouden komen Maar men was dermate beïnvloed door een bepaalde voorlichting dat er van Amerikaanse inmenging geen spaan deugde Amerikaanse soldaten waren moorde naars en de Vietcong waren lieverdjes. Nu dat zien we dan in 1979 wel eens overduidelijk, al geven we grif toe dat het Amerikaanse leger zich ook wel eenszal misdragen hebben, maar wat is dat nu in vergelijking met de tegen standers? Nogmaals de PvdA hier te lande heeft geen schoon geweten. Wil men nu soms dat ontwaakte geweten sussen door te tonen hoe menslievend men toch ook nu nog is' Maar dan zal men. bij een eventuele overkomst van Vietnamese gezinnen toch wel eens an- dere dingen uit hun mond vernemen dan wij hier tot heden over Amerikaan se hulp aan Zuid-Vietnam vernomen hebben Zullen zij ook er mee instem men dat wij hier m Nederland Johnson Moordenaar' geroepen hebben'' Het is maar een vraag hoor. maar mis schien zullen Zuid-Vietnamezen in Zierikzee en elders ons wel eens de waarheid kunnen komen vertellen. L. Janse, 's Gravenpolder Auto's parkeren Het stukje van 3 januari 1979 o« brommers over de Promenade in 4 Lange Delft (ook fietseni ingezonds door Ella Wattel-Roden. is. zeer tere# Je loopt in de Lange Delft niet oa rustig, het is gewoon gevaarlijk Voor als de scholen uitgaan is het gewoond vroeger zonder Promenade. Vroeger dan hadden de agenten om* beurt een uur surveillance in de La3 Delft. Burg en Markt, maar 1 ziet men nog een agent op straat? Hfl zelfde treft men aan bij het TrefcenW daar is een fietspad, maar daar rijde meer brommers dan fietsen, terwij! 1* voor brommers verboden is: zeer vaarlijk voor de mensen die met wagen boodschappen uit de wn» komen. De brommers komen dam'® de Sloebrug en zo langs Trefcenter.d* vermijden ze het stoplicht bij.de Zssi straat. Ook hier is nooit een agent te zien dan het parkeren van auto's in Zandstraat. Dikwijls aan beide kan» Door het wegrijden en insteken in® Zandstraat heeft men, doordat o® dan maar een rijbaantje heeft in midden dikwijls stilstaand verkeer, dan staan daar nog 4 dure parke» verbodsborden. Wat heb je nu aan al die verbodsbord® en aan die 4 parkeerwachters, mast» m van het politiebureau nooit te# zijn. Ik heb het eens nagegaan dan^ er in de parkeerkelder onder het W center wel voor 25 auto's plaats,®» toch die Zandstraat aan 2 kantenvd* mag men de klanten van het groot-*? kelbedrijf iTrefcenter-Bijenkorfl wegsturen? Kapitaal heeft nog al «dj zeggen. G. de WM™ MiddeM'ï

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 16