Guido Paridaen opnieuw titelstrijd mag niet naar de veldrijden Vrijdag besluit over doorgaan betaald voetbal Opstand vedetten uit tenniswereld GEMSER MAAKT SPRINTPL0EG VOOR INTERLAND MET ZWEDEN BEKEND KORT GEDING VAN DORDRECHT TEGEN KLIJNJAN GING NIET DOOR Van Houte start in Midwinter marathon PZC/sport SPORTCOMMISSIELID VAN GESTEL: HIJ IS TE BEROERD OM ME TE BELLEN SASSENAAR ROB BIJVANK KREEG WEL UITNODIGING Schorsing van Frederick en Schmidt werd opgeheven THURAU/SERCÏT LEIDEN IN BREMEN Anderlecht wint NOORSE PLOEG VOOR DEVENTER NAP0LI ZWAAR GESTRAFT CEULEïvLINS SPQR1 '78 BELGIE WITTE PAARD BLIJFT IN DE RUNNING deZtt 's zeli» zijn- Witte? ws-Vlj 6E Bi iddoia vanSï DONDERDAG 11 JANUARI 1979 13 AARDENBURG/EINDHOVEN - De Zeeuws kampioen veldrij den, Guido Paridaen uit Aardenburg, mag ook dit jaar niet deel nemen aan de nationale titelstrijd in die discipline, die zaterdag in het Drentse Gieten wordt gehouden. De interventie-pogingen van het districtssportcommissielid Wim Evertse leden, evenals in het verleden die van diens voorganger Jan Moerdijk, schipbreuk bij KNWU-sportcommissielid Harry van Gestel uit Eindhoven. Een simpel telefoontje naar de Brabander had, zegt deze, een hoop kunnen oplossen. Maar omdat Paridaen, die al jaren tegen de bierkaai vecht, dat vertikte is Zeelands enige crosser van redelijk niveau niet vertegenwoordigd bij het landskampioenschap. De'affaire Paridaen' sleept al jaren. De Aardenburger krijgt namelijk geen startvergunmng. omdat hij niet voldoet aan de regeling - ingesteld door de 'j* sportcommissie - dat er per jaar mini maal tien nationale crossen moeten worden gereden om voor de titelstrijd ln aanmerking te komen. Ook een com promis (vijf crossen) kan de goedkeu ring van de Zeeuws Vlaming niet zon dermeer wegdragen Hij heeft namelijk binnen een straal van veertig kilometer van zijn woonplaats ieder weekend keus te over in België en hij vindt het idioot om vijf keer per jaar zo'n kleine tweehonderd kilometer te moeten rij den om aan een regel te voldoen, die vooreen belangrijk deel in het leven is geroepen om de organisatoren te bo schermenen tevens geldt als selectie procedure ik ben honderd procent amateur", be- toogt Paridaen- ..Toen ik eerste- en tweedejaars amateurs was rausde ik nog alle klassiekers af in Holland. Je hebt dan nog bepaalde verwachtingen, he Ik gmg om vijf uur 's morgens de deur uit. haalde een paar jongens op en kwain ook weer als laatste thuis Dat werd hem te gortig. Op het moment dat ■hij besefte dat een profcarriere niet voor hem was weggelegd, beschouwde hij hel fietsen uitsluitend als een pure liefhebben,! ..Ik ben nu getrouwd en heb twee kmde'ren. Ik heb er geen zin in om 's morgens om acht uur te vertrek ken en 's avonds doodmoe thuis te ko men jMaar een dergelijke opvatting van amateurisme wordt binnen de KNWU kennelijk niet op pnjs gesteld. De term i amateur is in die kringen trouwens toch een erg rekbaar begrip. In ieder geval bleek er in het verleden voor Paridaen geen oplossing te vinden, die voor ie dereen voldeed.En die voor deze tijd belachelijke regel van tien wedstrijden (dte alleen bestaat in de cyclo-crossi kan hietopgeheven worden. „Dan ïrioet ik eerst contact opnemen met de or ganisatoren." zegt Harry van Gestel, die er aan toevoegt dat opheffing van die verplichting volgens hem overigens geen grote nadelige invloed zou hebben op het aantal wedstrijden en deelne mers irtlü 2 2 41 OW- Dra GM,-,» cr 115-1 Tem?.: 82» 13» 2 ÜS 0 2 J 3 1 5 III7-1 0.2W Kolbee Meloe m l-0,i opiï wik:' voor i bes- ingsf ma| ieder, pitf! r- dn- Qlitf al ty.tf ton 1-1.0 r,s ft olijk C.' don ove Andere maatstaven Üp liet moment dat de regeling werd ingevoerd had Van Gestel daar een uiterst aannemelijke aanleiding voor. »We hadden zes. zeven jaar geleden drie nationale veldritten. En we zijn gelukkig gekomen tot 35 of 40. De or ganisatoren verwachten van mij dat ik er voor zorg dat er zoveel mogelijk Ne derlandse renners aan de start ko men," merkt liet sportcommissielid op. die overigens wel de grote slimula- lor van het veldrijden in Nederland is en dankzij wiens inspanningen het aantal koersen zo sterk is gestegen. De traag blijft echter of hij door de jaren heen niet ie veel verstrengeld is ge raakt met de organisatoren, waarvan nu renners als bijvoorbeeld Guido Pa- WS ANGELES - De Amerikaanse At letiek Unie heeft dinsdag besloten de ^hprsing van de topatletes Kathy •Schmidt (wereldrecordhoudster speerwerpen) en Jane Frederick (vijf kamp) op te heffen. De Unie had de schorsing op alle wedstrijden uitge sproken nadat bekend was geworden dat het tweetal geldbedragen had ont vangen voor dc deelneming aan de televisieserie 'Superstars', inmiddels heeft het tweetal het prij- Jfingeld aan de atletiek unie gegeven, fit had de aanvankelijk ook de ge schorste en eveneens gerehabiliteerde loopster Francie Larrieu al eerder ge- oaan De amateurcarnère van noogspnnger Dwight Stones lijkt defi nitief ten einde De Californièr had een gleden voor zijn uitkomen op de om de superstartrofee 400 dollar ontvangen er. voegde daar tncmeember nog eens 14.900 dollar aan t°c Stones heeft een rechtszaak aange spannen tegen de Atletiek Unie. ridaen de dupe worden. Want van ont heffing wil hij niet horen: „Wij hebben nu eenmaal andere maatstaven aange legd en daar moet iedereen zich aan houden." luidt zijn standpunt. Het heeft er alle schijn van dat Van Ge stel met het veldrijden een eigen ko ninkrijkje binnen de KNWU heeft op gebouwd. Zo ging Paridaen er vanuit dat hij een bijzondere regelmg kon treffen via districtssportcommissielid Wim Evertse uit, Tholen. Die wilde dat varkentje ook wel wassen voor de Aar denburger. maar voor Van Gestel was Evertse slechts een tussenpersoon. ..Ik heb tegen Evertse gezegd dat Paridaen maar eens contact met mij moest op nemen. zodat wy zouden kunnen kijken hoe we het konden plooien De Zeeuws Vlaamse cyclocrosser be grijpt die omslachtigheid niet .Waa'r- om moet het'allemaal zo moeilijk.' vraagt hij zich af. ..Eyertse is toch ook mijn vertegenwoordiger Paridaen vertikte het om Van Gestel te bellen. Dat had trouwens nog een ande re oorzaak Vorig seizoen hadden beide heren wel persoonlijk contact Pari daen moest maar naar de wielercross in Erp komen, had Van Gestel laten we ten. Daar konden ze na afloop eens flink met elkaar bomen Aan dat gesprek heeft de Zeeuws kampioen geen al te beste herinneringen overgehouden „Er kwam niet veel uit dat gesprek zegt Paridaen „Hij wilde dat ik de week er na in Apeldoorn zou rijden Ik heb ge zegd: dat. doe ik niet. maar ik wil wel naar Boxtel komen, dat is dichterbij Maar hij zat maar door te drammen over Apeldoorn. Later las ik in de krant dat wanneer ik Apeldoorn had gereden, ik ook naar de Nederlandse kampioen schappen had mogen komen Maai- dat had Van Gestel tijdens dat gesprek niet tegen mij gezegd Van Gestel merkt in dat kader op, niet onder de indruk te zijn gekomen van Paridaen in die cross in Erp. Voor de Zeeuws-Vlaming is dal geen wonder De wijze waarop in Nederland gestart wordt bevalt hem allerminst „Er is ïp Nederland een Beck's Bier-klassement, dat. wordt opgemaakt over alle natio nale veldritten de eerste twintig van dat klassement mogen vooraan star ten. De rest op volgorde van inschrij ving. Ik startte in Erp als zestigste op een wegje waar je met zijn vieren naast elkaar kon staan Ik ben er nog achtste geworden, maar dat spreekt natuurlijk niet aan." Domper Daarop volgde het koele gesprek met Harrv van Gestel. „Ik heh toen de domper op mijn neus gekregen. Van daar dat ik Van Gestel niet meer ge beld heb. Ik ben nu dertig jaar en ik ga niet meer aan Jan en alleman vragen of ik alsjeblief mag starten. Als ze nee zeggen, dan is het ook nee." aldus Pari daen. Hij voelde er dan ook niets voor om mee te werken aan een kort geding dal zijn wielervereniging ide wv Zeeuws-Vlaandcren) wilde aanspan nen tegen de KNWU. „Acht, als het zo moet Dat is het me allemaal niet waard," zegt hij. Toch grijpt Van Gestel het uitblijven van het telefoontje aan om Paridaen de schuld te geven van diens startverbod voor de nationale kampioenschappen Wel geeit, de Eindhoyenaar toe dat de ambiance voor het. gesprek, waai-voor hit de Zeeuwse titelhouder vorig jaar in Erp uitnodigde, niet geweldig was. Maar hy vervolgt met .Hij heeft dit jaar niet eens ingeschreven Hij had trouwens toch de kous op de kop gekre gen. Hy valt er naast omdat hij tc be roerd is om zelfs maar contact met, me op te nemen," stelt Van Gestel Het KNWU-sporteommissielid zegt het een bittere noodzaak te vinden dat de Zeeuws kampioen zich een paar keer per jaar meet, met de Nederlandse top pers als Snoeüink en Stamsnyder „Dat zou ook erg goed voor hem zijn. Maar jezelf nooit, nog niet één keer laten zien Dat had ik dit jaar graag met hem doorgesproken We hadden de kalen ders van Belgie en Nederland naast el kaar kunnen leggen Dan hadden we voor myn part drie of vijf wedstrijden kunnen uitzoeken Ambassadeur Van Gestel zegt het 'doodjammer' te vinden dat de Zeeuw niet kan starten in Gieten. „Hij moet de ambassadeur van de crass zijn in Zeeland. Daardoor zou hij en een aantal Zeeuwen meer doorheen kunnen trekken." Guido Pa ridaen erkent dat het - met het oog op de nationale kampioenschappen - een nadeel voor hem zou zijn dal hij de Ne derlandse toppers niet heeft ontmoet in een wedstrijd. Daar staat echter te genover dat hij in België veel grote wedstrijden rijdt en niet uitsluitend B-wedstrijdjes, zoals Van Gestel sug gereert. „Ik heb vorig jaar driekwart A-wedstrijden gereden. Tien «keer was er zelfs een Vlaeminck bij." Voorts laat hel Nederlandse sporb- eommissielid doorschemeren dat in België het prijzengeld driemaal zo hoog is dan m Nederland ..Maar voor het geld rij ik ook niet," zegt Paridaen Dat faatste mag blyken uit het feit dal de wielerveitniging Zeeuws-Vlaanderen heeft aangeboden zijn reiskosten naar nationale veldritten te betalen Hij sloeg dat aanbod af ..Ik heb die hon derd gulden voor benzine met nodig Hgt gaat mij zuiver en alleen om de tijdsduur Hoewel Van Gestel en Paridaen nu niet bepaald eikaars vrienden zijn. zeggen ze beiden bereid te zyn tot een gesprek Paridaen geeft daarby toe dat hu du jaar minder agressief is over de afwij- zlng dan vorig seizoen. „Ik heb een rug blessure gehad en ook griep Voor mu hoefde het met zo nodig." Wat hem we! verbaast is dat Rob Bijvank uit Sas van Gent wél een uitnodiging heeft gekre gen voor de juniorentitelstrijd, zonder aan de ijzeren KNWU-regeling te heb ben voldaan. „Ik heb zegt Buvank. „alleen een cross in Hoogerheide en het Zeeuws kampioenschap gereden. Ver der heb ik irnjn startkaart ingestuurd en nu teruggekregen" Aijaan de Schipper, het Zeeuwse sportcommis sielid van de KNWUspreekt de veron derstelling uit dat voor junioren de re geling niet geldt En over de affaire Pa ridaen zegt hy tenslotte: „Ik geef toe dat het e,en extreem geval is Maar de liefde kan niet. van een kan blijven ko men" ZEIST - KNVB-compctitieleider Jan Huijbregts begint zich langzamerhand zor gen te maken over het verloop van de competitie in het betaald voetbal. De conditie van de velden is de laatste dagen aanzienlijk verslechterd door de wisselvallige weersomstandigheden. De afwisseling van vorst en dooi en de gestaag vallende sneeuw hebben de toestand van de velden sterk aangetast. Over het doorgaan van de competitiewedstrijden het komend weekeinde be staat dan ook grote onzekerheid. Vrijdag zal Jap Huijbregts daarover een beslis sing nemen. Bu het vaststellen van de eompeti- liedata aan het begin van het seizoen kon nauwelijks rekening worden ge houden met eventuele afgelastingen. De competitie begon dit jaar door het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal in Argentinië enkele weken la ter dan gewooniyk het geval is. Om de competitie nog op een redelijk tijdstip te beëindigen moesten daarom nage noeg alle weekends benut worden. Voor het inhalen van afgelaste wedstrijden is dan ook geen ruimte Alleen op door deweekse dagen kunnen inhaalwed strijden worden vastgesteld, als de competitie toch op tyd wil worden beëindigd. Volgens de planning moet de competi tie in de eredivisie in het weekeinde van 12 en 13 mei worden afgesloten. De eerste divisie beëindigt haar competi tieprogramma op zondag 27 mei Daar na volgt de nacompetitie. die tot en met 17 juni voortduurt. Voor het resterende deel van de competitie is elk weekeinde benut. Iedere volledige afgelasting be tekent dan ook dat de competitie met een week wordt verlengd. De toestand van de terreinen is op dit moment uiterst slecht. De dooi heeft nog lang niet alle vorst uit de grond ge haald. Alleen een bovenlaag van enkele DORDRECHT - Het kort geding dat FC Dordrecht tegen Jan Klijnjan had aange spannen en dat woensdagmorgen zou dienen voor de pesident van de Dordtse rechtbank, is aangehouden. Dit gehcurde op verzoek van FC Dordrecht, dat voorlopig buiten do ree hier om wil proberen een regeling te trteffen met de voetballer. Het kort geduig was aangespannen om het beslag dat Klijnjan vorig jaar had laten leggen op lotto- en totogelden. die FC Dordrecht nog van de KNVB tegoed heeft, op te laten heffen. Klijnjan liet beslag leggen op een deel van de in komsten van de eerste-divisieclub. om dat hij naar zyn mening nog een vordc- rig had var. 150 U00 gulden. FC Dor drecht beiist dat. bmdal het bedrag hel zogeheten 'tckengeki' betaald zou worden door zes sponsors Één van de sponsors, voorzitter Dick Passchier heeft inmiddels zijn deel. groot 25.000 BREMEN - WOENSDAGOCHTEND HADDEN DE Westduitser Didi Thurau en de Belg Pattriek Sereu de leiding in de wielerzesdaagsc van Brmen. Zij hadden een ronde voorsprong op twee koppels: Clark/Pijnen en Peffgen/ Fritz. De stand was 1 Dietrich Thurau/Patrick Sercu iWDTBpIi 322 punten op een ronde 2 Danny Clarke/ Rene Pijnen -AusNed) 322 3 Witfried Peff gen; Albert Fritz i WDh 275. op twee ronden 4 Rene Savary/Donald Allan iZwi/Ausi 63 5 Günther Schumacher,1Udo Hempel (WDH 213. op drie rohden 6 Horst Schütz/Günter HaritziWDii 184 gulden, betaald, een andere sponsor gaf 5000 gulden. Klijnjan meent dat als de sponsors niet aan hun verplichtingen voldoen FC Dordrecht, over de brug moot. komen. Over hoe één en ander ge regeld gaat worden, waren de partijen TOULOUSE - Anderlecht heeft dins dagavond in Toulouse een vriend schappelijke voetbalwedstrijd tegen hel Tunesische elftal met 2-1 gewon- Bij de rust stond Tunesië nog voor door een treffer van Zoubeir in de 42e mi nuut. Ruud Geels bracht de winst na de pauze met twee doelpunten OSLO (ANP) - De Noorse schaatsbond heeft de eerste vier rijders uit het Noor se schaatskampioenschap van het af gelopen weekeinde in Hamar aangewe zen voor de strijd om de Europese titel. Op 20 en 2i januari zullen in Deventer starten: Jan Egil Storholt. Kaj Stensh- jemmet. Amund Sjöbrend en Oyvind Tveter Als reserve is de nummer vijf van Hamar. Tom Enk Oxholm. aan de ploeg toegevoegd MILAAN (L AP) - De Italiaanse voetbalpond heeft AC Napoli zwaar gestraft voor de ongeregel dheden die zich voor dc competi tiewedstrijd tegen Lazïo hebben voorgedaan. Zondag jongstleden bij het betreden van het veld wer den twee spelers van Lazio getrof fen door een rotje. Met verwon dingen moesten zij terug naar de kleedkamer en Lazio zag zich ge noodzaakt om twee invallers mee te laten spelen. De wedstrijd eindigde in een 1-1 gelijkspel. Na afloop tekende Lazio protest aan. een protest dat woensdag m Milaan werd behandeld. Voor het vergrijp van zijn supporters zag Napoli zich hel gelijkspel ontno men De uitslag werd veranderd in een 0-2 overwinning en werd de club tevens uitgesloten van twee thuiswedstrijden. Aan de beide verwonde spelers zal een passende vergoeding worden uitgekeerd. NEW YORK - Enkele weredvermaarde tennisspelers verkeren op voet van oor log met dc organisatoren en sponsors van het Grand Prixcircuit. Terwijl in New York het zogenoemde Mastertoernooi. het slot van de serie Grand-Prix-loer- nooien van 1978. van start is gegaan, hebben de Amerikanen John Mcenroe. Jimmy Connors, de Zweed Björn Borg, de Argentijn Guillermo Vilas en de Italiaan Adriano Panaria duidelijk laten weten hel niet eens te zijn met de nieuwe reglementen. Overigens nemen dit vijftal alleen Mcenroe en Connors deel aan het Mastcrstoernooi. Ongenoegen bestaat er vooral over de nieuwe regel die wil dat de spelers een contact tekenen waarin staat dat zij verplicht zijn aan.zes tevoren gekozen toer nooien meedoen Als een speler niet tekent loppt hij de kans van alle 93 Grand Prixtoernooien geweerd te worden Connors. McEnroe en de vertegenwoordigers van de andere spelers nebben voor deze week in New York een gesprek gearra ngeerd met officials van de overkoepelende tennisinstanties Na deze byeenkomsi zal bekeken worden of de spelers een actie tegen het Grand Prixcircuit zullen starten. Als het zo ver komt;zal de vader van McEnroe, die advocaat is. voor de belangen van de spelers opkomen McEnroe senior heeft al eens verklaard dat de els aan de spelers om-^en contract te tekenen 'in principe onaanvaardbaar is en ook niet legaal kan worden genoemd. Jimmy Connors zei woensdag tijdens een persconferentie „Ik heb altijd zelf geko zen waar ik wilde spelcli Het aantal toernooien is eigenlijk te uitgebreid Sinds ik professional ben heb ik misschien aan 20 toernooien meegedaan." In 1978 moest een speler minimaal 20 evenementen hebben Tneegedraaid' om in aanmerking té komen voor een gedeelte van de bonuspot van 1 229.000 dollar. Conccors werd eerste in het Grand Piix-klassement. gevolgd door Bjom Borg beide spelers haalden het aantal van 20 toernooien echterniel en mochten geen greep doen in de extra grabbelton. Op de Amerikaan Eddie Dibbs. die derde werd en wel aan de voorwaarde voldeed, lag een bonus van 300.000 dollar te wachten. „Ik speel hoog uit twee of drie toernooien achtereen." aldus Connors Meer zou belachefijkzijn Toen hem werd gevraagd ofhü het contract zou tekenen zei Connors: „Ik ben het met van plan. Er zullen eerst besprekingen moeten worden gevoerd Ik hoop daler een oplossing voor het probleem komt. daar zou de tennissport mee gediend zun." MADONNA Dl CAMPIGLIO - Henk Gemsef heeft na de tweedaagse wed strijd van de driebanentoernee die in het Italiaanse Madonna di Campiglio werd gehouden zijn vier sprinters aangewezen die zullen deelnamen aan de interland tegen Zweden het ko mende weekeinde in Assen. Dat zijn: Nederlands kampioen Miel Govaert. Bert de Jong. I.icuwc de Boer en Jos Valentijn. .Ik heb er niet al te lang over moeten dubben.' zei Gemser „Ron Ket en An dre Kraayeveld zijn' momenteel uit vorm en Sies Uilkema rydt op het ogenblik geen wedsti-yd uit Gisteren viel hij en vandaag reed hij twee keer zijn schaatsen stuk. Op de 1000 meter moest hy op mijn schaatsen rijden Het ligt aan zyn start. Zun techniek is duideiyk niet goed Inderdaad een pro bleem voor de nabye toekomst Sies zal op korte termijn anders moeten gaan starten, zo niet dan kan hij de grote toernooien wel vergeten. De laatste wedstrijd van de driebanen toernee is volledig beheerst door de Russische spnntploeg. Gemser vol bewondering „Ik heb met hun trainer een heel lang gesprek ge had Ze kunnen zo maar uit een twin tigtal sprinters kiezen. Dat ls voor ons een ongekende luxe. Neem nou Khleb- nikov. Niemand kende hem. maar voor my is hy een natuurtalent zyn rijden heeft me verrast De verrassende winnaar werd de Cana dees Boucher. Dankzij zijn prestaties op de eerste dag en twee t weede plaat sen op dc laatste 500 en 1000 meter werd hy onbereikbaar voor de Russen. De sprintelite van de Russen zag pich op de tweede dag ook al beroofd van de we reldrecordhouder op de 500 meter Koelikov Het is bekend dat Koelokov vaak razendsnel van start gaat. Dins dag was hij duidelijk te vroeg weg en kwam met die 'pikstart' onder de 38 se conden Maar woensdag werd hy na drie valse starts gediskwalificeerd Gemser: „Je merkt dat Koelikov pro blemen heeft met die nieuwe start- methode. Dinsdag lieten ze hem gaan. maar woensdag was de starter onver biddelijk en werd hij uit de wedstrijd genomen De uitslagen 500 meter 1 Khlebmkov <Sqv, 3850 L' BouchercCani38.87. 3 LieuwedeBoer 39 08. 4 Komilov iSovi 39 10. 5 Meriennikov (Sovi 39.12: (iThibaiilt (Can) 39 73: 7 Moera- tov iöovi en Jos Vaiemun 39.90. 9 Salmella (Fin) 39 97: 10 Sies Uilkema 40.03. 11 Bert de Jong40.07.13 Miel Govaert.40.13.20 Ron Ket 40.83 André Kraaveveld viel. 1000 meter 1 Kheïbnikov 1 17 13 2 Boucher 1 17 en Medennlkov 1.17 17 4 Komilov 117.99: 5Govaert !.18 07.6DeJopgl 1810.7 Moeratov 1.18.718 De Boer 1.18 79,9 9 Valer, tun 1.19.44.13Ket 1.20.70, i5UUkemal 21 71. 17 Kraayeveld 1.24 59: Eindklassement 1 Boucher 154 395. 2 Khlebnikov 154925.3Medennlkov 255035: 4 Komilov 156.705, 5 Moeratov 157 475. 6 De Boer 157.530: 7 De Jong 158 690. 8 Valentijn 158 710. 13 Ket 162.370. Petra Burka De Canadese Petra Burka werd de ver wachte winnares by de dames Hoewel zij op de tweede dag. waarop slechts een alstand werd verreden, tweede werd op die afstand achter de Oostduitse Al- centimeters Is ijsvrij.'Door sneeuw, re gen en dooi is die bovenlaag echter in een modderpoel veranderd Alleen een zeer sterke stijging van de temperatuur op korte termijn kan aan deze toestand een einde maken. Volgens het KNMI in De Bilt is daarvan de komende dagen echter geen sprake woensdagmorgen zeer gehiemzmmg Als er geen oplossing komt kan het kort gedig alsnog dienen DEN HAAG (ANP) - De complete mara thon selecticploeg Van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAL zal zaterdag 3 februari deelnemen aan de internationale Midwinter Marathon, die voor de zesde maal in Apeldoorn Wordt gehouden. Ko van der Weyden. die vorig jaar het evenement won in de recordtijd van 2 uur en 16 minuten behoort tot de deelne mers evenals Gerard Mentink. die in 1977 zegevierde. Ook Wies van Houte (RKHAVl. die de wedstrijd oVer 42 ki lometer en 195 meter reeds twee maal op zijn naam bracht, komt aan de start, Roelof Veld, de Nederlandse kampioen en officieus record houder met 2 uur 14 minuten e- 2 seconden alsmede oud- nationaal kampioen Cor Vriend <HACi beschouwen de Marathon van Apel doorn ais een trainingsloop. De organi satoren'verwachten voor de zesde edi tie van de Midwinter Marathon ruim 3000 deelnemers. De verwachting is dat aan de "echte" marathon zo'n duizend dames en heren zullen deelnemen. Op de mlnimarathon (18.5 km) zullen ruim 2UUU deel nemers uitkomen. Men ver wacht deelnemers uit West-Duilsland. Belgie Frankrijk. Noorwegen. Zwit serland en Engeland I kcfllt biecht was deze met meer in staat om haar van de eerste plaats te verdringen Haitske Valentijn-Pijlman handhaafde zich in de top van het eindklassement Met haar derde plaats was de echtgeno te van sprinter Jos Valentijn de beste Nederlandse Uitslag 1000 méter dames. 1 Albrecht (Odli 1.26 15: 2 Burka (Cam 1 26.25.3 Reiss'Polem 1 27.25:4 Sadchikowa iSovt 1 27.34: 5 Van der Lende 1.27.42. 6 Va- Icnttjn-Pjjlman 1 27.59. 7 Diettman <Odli 27.64, S Webster iCan> 1.27.74: 9 Borcklnk i 27 77, li steenbruggen 1.28.33.14 Van Rijs sol 1 28 51. 16 Westenbroek 1.28.97: 18 Wes tenbroek Visser 129.75; Eindklassement: 1 Burka 130965. 2 .Albrecht 131.708 3 Valen- tijn-Pulman 132 148 4 Reiss 132 448: 6 Borc- kink 133 902. 8 Steenbruggen 134.188.10 Van Rljssel 134.365. 11 Westenbroek 134.393: 12 Van der Lende 134 540: 15 Visser 135.362 BRUSSEL (l'APi - Raymond Ceule- mans is woensdag door een groep van 110 sportjournalisten gekozen tot sportman van het jaar 1978 in België. Het biljartfenomeen, dat afgelopen zondag in Emmeloord zijn zoveelste Europese titel behaalde iditmaal in de spelsoprt handslotenl kreeg 285 slem- men. Voldoende om dc atleet (mara thon en 10.000 meter) Karei Lismont achter zich te houden. Deze eindigde als tweede met 182 punten, op de derde plaats gevolgd door de profwielrenner Johan dc- Muynck (136 punten). Bij de dames werd de zwemster Carine Verbauwen gekozen. Zij kreeg 416 pun ten In de loop der jaren verbeterde zij 100 nationale records. De beste presta tie. die Carine Verbauwen in 1978 lever de, was het behalen van een fina le- plaats op de 100 meter rugslag tijdens de wereldkampioenschappen in West- Berlijn. Iets dal. het Bc-lgisehe zwem men jarenlang heeft moeten ontberen. SAS VAN GENT - Het eerste tiental van de schaakvereniging Het Witte Paard uit Sas van Gent heeft zaterdag tijdens de laatste ronde van het we reldkampioenschap in die gemeente de wedstrijd voor de clubcompetitie in de tweede klas van KNSB tegen het Rotterdamse Spangen met 6-4 gewon nen. Door deze overwinning tegen nummer twee van de ranglijst blijven de Zeeuws-Vlamingen in de running en bezetten hierdoor dc gedeelde tweede plaats, hoewel de bordpunten deze Zeeuwse ploeg naar een zesde plaats verwijzen. Gunter Deleyn speelde aan het eerste bord remise, evenals Helmut Cardon op bord drie. Jim van de Vreede óp bord zes en Kees Nieuwelink op het zevende bord Het volle punt werd binnenge haald door Herman van de Wynkele op het tweede bord door Gert van Ry op hel vierde bord. Adrie den Hamer op bord vijf en Henk de Ridder op bord acht. Op de borden negen en tien leden Harry' Provoost en Frans Snijders een nederlaag. Er was in deze afdeling overigens nog een daverende verras sing Moerdijk dat de eerste plaats be- zette ging met 6-4 ten onder tegen Voor schoten. De uitslagen zien er als volgt uit: Over sell II-LSG I(Leideni 3.5-6.5, Het Wit te Paard-Spangen 6-4. Dordrecht- Charlois-Europoort II 5-4. voorlopig; DSC (Delfli-DD II (Den Haag) 6.5-3,5; Voorschoten-Moerwijk i Den Haag» 6-4. De stand in de wedstrijd Dordrecht- Charlois-Europoort II zal waarschijn lijk 5.5-4.5 voor Dordrecht worden. De stand ziet er dan als volgt uit: 1 Moerwtjk (Den Ha a gi 8-32.2 Spangen (Rot terdam) 6-28.5. 3 DSC 1 Delft >6-27.5. 4 LSG I! -Leiden» 6-25 A 5 Voorschoten6-25.6 Het Wit- :e Paard 6-23.5: 7 DD II iDen Haag) 4-26.5. 8 Charlois-Europoort II 4-25,5: 9 Dordrecht 4-23.5: 10 Overschle n 0-13.5

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 13