Nieuwe schaatslichting in Zeeland voorlopig nog niet in aantocht Marjan Olyslager: Wat is nou een 100 nieter? Een schot... en finish Club Terneuzen i vrijwel zeker vai schaaktitel Zuid TEAMWEDSTRIJDEN DISTRICT ZEEUWSCH-VLAANDEREN KNBB IPZC/ HOOP IS GEVESTIGD OP MARI STEVENSE ARJAAN VAN DE KREEKE IS VOOR DIT SEIZOEN 'UITGETELD' Bollentrui Van Impe te koop in Heinkenszand Avanti 'veilig' Geen sensatie in 1ste ronde titelstrijd jeugdschaken TERNEUZENSE ATLETE GESELECTEERD EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN Clubgenotei met elkaar op de vuist: rode kaart DONDERDAG 11 JANUARI 1979 sport KRABBENDIJKE - De regelmatig geklokte, maar nationaal zeker nog niet naar een acceptabel niveau reikende persoonlijke recordverbeteringen van een kleine groep fanatieke hardrijders uit Zuid-Beveland kunnen het ontstellend gebrek aan veelbelovend schaatstalent in Zeeland nauwelijks verdoe zelen. De potentiële opvolgers van Arjaan van de Krecke, die twee jaar geleden nog een indrukwekkende 39.6 liet noteren op de 500 meter, staan bepaald niet te dringen, En vooral nu de toprijdcr uit 's-Heer Arendskerke op medisch advies voorlopig rust moet houden, is Zeeland als schaatsprovincie verder afgedwaald. Eigenlijk is Mari Stevense de enige, nog vrij jonge (23) rijder, die de ambities van een volgende generatie een mentale injectie kan geven. De 'leerling' van Arjaan van de Kreeke heeft in elk geval de wilskracht en het karakter om op vrij korte termijn redelijke tijden neer te zetten. baanhuur voor eigen rekening zijn. de kosten van een masseur en het lid maatschap van een ijsclub in Vlaar- dingen. Dan kom je aan een aardig be drag". Waarschijnlijk schrikt dat vooral de toekomstige schaatslichting af. „Maar als je zoals wij bezeten bent van die schaatssport, neem je dat op de koop toe", vindt Mari Stevense. De ene sport is nu eenmaal duurder dan de andere en de sponsors staan niet in de rij. Ik ben er drie jaar geleden aan begonnen en wil het zo goed mogelijk presteren. En zo lang de prestaties beter worden, blijft de interesse groeien". De vraag is alleen of Mari Stevense ook als eenling de vrij intensieve voorberei dingen op de wedstrijden vol zal kun nen houden Nu nog heeft de kantoor bediende uit Krabbendijke in zijn op mars de steun en het gezelschap van een viertal trainingsmakkers. Ko Goeree uit Krulntngen. de bijna onuit puttelijke 'captain' van het Reimers- waalse schaatsteam, weet echter: .Binnenkort zullen vermoedelijk Wim Hirdes, Frans van de Berge en ikzell voorgoed afstappen Wim en ik zijn nu de veertig gepasseerd. Stilaan is het niet meer op te brengen om iedere week vier of vijf keer naar Den Haag te rijden om te trainen" En dan voorspelt Ko Goeree moeilijke tijden voor de Zeeuwse schaatssport. Want door de tamme winters en de gro te afstanden naar de kunstijsbanen is de aanvoer van de jeugd in de afgelopen jaren gestagneerd. ..Als die belangstel ling van een nieuwe garde uitblijft, vrees ik het ergste voor de schaatstoe- komst van Zeeland", bedenkt Kc Goeree spijtig „Natuurlijk, een jongen als Mari Stevense maakt snel vorderin gen. Maar als hij straks alleen verdei moet, zal de interesse misschien afne men" Enthousiast In zijn enthousiasme stapt Mari Ste vense voorlopig nog wat al te gemak kelijk over die problemen heen. Hij trekt zich op aan Arjaan van de Kreeke, met wie hij pas een trainings kamp van drie weken op de 'super- baan' van Inzeil achter de rug heeft. „Als het straks weer een paar weken gaat vriezen, komt er misschien wel een Zeeuws kampioenschap. Dan zal de interesse bij de jonge schaatsers be slist toenemen", droomt Stevense har dop. Voor Mari Stevense leverde Inzeil de bevestiging van zijn kwaliteiten. Daai haalde de Zeeuw zijn beste prestaties op drie afstanden omlaag. De Lijden die hij daar liet afdrukken 43.0 op de 500 meter, 1000 meter in 1.28.3 en 3000 me ter in 4,50.6. „Dne jaar geleden ben ik begonnen met wedstrijden te rijden. En ieder jaar heb ik nog vele seconden van mijn snelste tijden afgeknabbeld. Vooi mij is dat het bewijs, dat ik nog steeds harder kan. Aan het begin van het seizoen maak ik voor mezelf een plan ning. De plakboeken van Arjaan van de Kreeke zijn een aardige graadmeter en tot nu toe kan ik die prestatiecurve vrijgoed bijbenen", zegt Mari Stevense zelfverzekerd. De entourage en het wondcrijs van In zeil gaven Mari Stevense de 'kick' die nodig is om sneller dan ooit over de baan te glijden. „Voor mij was het dc eerste keer en het was een unieke bele venis", verzekert de Zeeuwse coming- man. „Precies weet i k het niet, waarom Inzeil zoveel gemakkelijker rijdt. Men zegt dat er mindcrlralk in het water zit, daardoor glijdt het ijs beter. En bo vendien staat er vrijwel nooit wind op de baan. Maar volgens mij speelt ook de gedachte, dat je nu in Inzeil rijdt een belangrijke rol in dc opmerkelijke prestaties die daar geleverd worden". Teleurstelling maandags in Den Haag op de Uithof- baan ook de marathon. De afstanden worden tijdens het seizoen opgevoerd van 12 naar 60 kilometer. „Ik bob de indruk gekregen, dat het niet samen gaat". oordeelt Stevefise. „En daarom laat ik volgend seizoen de marathon schieten. Ook al heb ik in de afgelopen maanden goed gepresteerd op deze af stand. In de rangschikking van de B- ploeg in Den Haag zit ik bij de kop groep. De eerste tien gaan over, maar ik voel er niets voor. want ik merk dat door het rijden van die lange afstanden de sprintprestaties achteruit gaan". Door het schrappen van de marathon kan Man Stevense zich dan een hele week prepareren op de wedstrijden die hij 's zondags in Den Haag rijdt En ook die opgave is al bijna onmenselijk zwaar. De Zeeuwse schaatsers reizen iedere week vijf keer naar de Uithof baan „Daarnaast doen we aan looptraining, daar beginnen we al mee iri de zomer", vertelt Stevense „Daarna wordt de krachttraining langzaam op gevoerd. Voordat het seizoen begint gaan we meestal naar Roosendaal, naar de ijshockeybaan. om even aan de schaatsen te wennen. Pas in oktobei draaien we op volle toeren, dan ben ik zeven dagen in de week met schaatsen bezig" Een dure sport, Mari Stevense geeft het volmondig toe. Zegt: „Als je met de grote jongens mee wilt rijden, heb je schaatsen nodig van rond de vijf honderd gulden. Tel daar bij op de vele kilometers die we in het seizoen rijden, de trainingskampen, waar verblijf en HEINKENSZAND - In zaal La Pa loma te Heinkenszand wordt za terdag een groot rollenfestijn ge houden. Om 16.00 uur komt de plaatselijke jeugd aan bod. waar- na om 18.30 uur nieuwelingen, ju niorenen amateurs in actie komen Naast een rad van avontuur is er een zeer aantrekkelijke Ameri kaanse verkoping met als inzet de 'bollekestrui' leider in het berg- klassement), die Laden van Impe in de Tour de France van 1977 ver overde. Chris Delbressine treedt als speaker op. De opbrengst van de avond komt ten goede van het jeugdwerk van de wielervereniging Theo Middelkamp. OOSTBURG - Avanti heelt de belang- rijke badmintonwedstrijd tegen Vcglo met 5-6 gewonnen. Door deze overwin ning slaat Avanti nu vrijwel 'veilig' op de voorlaatste plaats in de eerste klas van de landelijke competitie en daar mede lijkt het degradatiespook ver dreven. Danny Mol had geen moeite met H van Harteveld (5-15, 8-15) Nico Smolders verloor net in drie games van F. van Houten, al was het maar op het nipper tje: 15-6. 5-15 en 15-13 Ad Proos kon onvoldoende tegenspel bieaen aan W. de Rooy Proos verloor kansloos met 15-4 en 15-7. Ger van Essen kwam in de partij tegen B. Steenbergen conditie te kort. In de derde game. na 7-15 en en 18-15 in de eerste twee. verloor hij de slag met 15-4 N. Bennlnk en Nel Riri- hena speelden evenals in de heenwed strijd een spannende partij. Ook nu weer trok Ririhena aan hei het langste eind. al was het op het nippertje 9-11 en 11-12. Irene de Vrind kwam te kort te gen Brigitte van de Water. De Terneu- zense die in Middelburg speelt won met 6-11 en 8-11. Bennink/Van Houten was neUets te zwak voor Van de Water/Mol. Du was de laatste partij die werd ge speeld bij een 5-5 totaalstand, dus hing er nog al wat van af Via 5-15.15-7 en 9-15 sleepte het Avantikoppel de winst bin nen. De Vrind/De Rooy won makkelijk met 15-2 cn 15-4 van Ririhena/Smol- ders Smolders/Mol op hun beurt pakte de herendubbel Van Houten/Steenber gen in met 7-15 en 2-15. De Rooij/Van Harteveld won afgetekend van Proos Van Essen (15-4 en 15-7) Arjaan van de Kreeke uitgeteld. Man Stevense. Zeelands schaatshoop. op de massagetafel TERNEUZEN - Bij de aanvang van nei biljartseizoen '78-'79 hebben zich 12 teams gemeld voor de landelijke com petitie. De C3 klasse heeft 6 aanmel dingen gekregen en in de C5 klasse is een zelfde aantal verenigingen aan de tafel verschenen. De kampioenen uit dc heide klassen zullen de eer van het district verdedigen in een gewestelijk titeltoernooi. terwijl bij eventuele winst daar een nationale finale volgt. Zowel in C3 als in de C5 klasse spelende teams (die elk bestaan uit 4 spelers) een totale competitie verdeeld over 2 ron den, waar bij na de eerste ronde de moyennes zonodig worden herzien Door die maatregel blijft ook de tweede ronde interessant, terwijl in de eerste helft van de competitie de moyennes toch eruit moeten komen wil men een gooi doen naar de winst. Per partij zijn 9 punten te behalen en het blijft voor de clubs zaak geconcentreerd te blijven spelen. Op 10 januari startte de tweede ronde en 'alle ontmoetingen moeten voor 21 maart afgewerkt zijn. De standen na de eerste ronde C3 1 POP 145punten.2 SBC 128punten.3 W.B.C 1 25 punten. i90 o oi 4 Palermo 25 punten i84 o/oi. 5. W8.C 2 22 punten, 6 D O.S. 1 17 punten C5 l.SBC 2 41 punten(96.60/01.2.POP 3 41 punten (95.1 oio). 3. D.O.S 3 27 punten: 4 DOS 219 punten: 5 Palermo 2 17 punten (84 4 Oi'oi. 6. P O P 2 17 punten (81.8 o/oi. Vierde klas libre Op 12. 13 en 13 januari worden in Café Bar R2 de gewestelijke kampioen schappen 4e klas libre gehouden. De acht spelers die vrijdagavond in dit toernooi van start gaan zijn D de Brayne Oosterlajid 1.90. H. van Loon - Roosendaal 1.89, C. Roose-Axel 1.88. J ICoolman-Goes 1.83, L. de Jonge - Heinkenszand 1.72, J van Hoof - Fij naart 1 70, M Kools - Etten-Leur 1.68, C Meennan - Bergen op Zoom 1 68 Vrijdag start men om 7 uur. zaterdag en zondag beginnen de partijen telkens om 13.00 uur. Wedstrijdleider B Ver meide verwacht de fmaleparty om streeks haLf 4 zondagmiddag. VLISSINGEN - Door de vierde achtereenvolgende overwinning van hof tiental van de Schaakclub Terneuzen in de eerste klas Zuid van de z« Schaakbond is het wel duidelijk dat de Terneuzenarcn alles op alles zen, terug te keren in de Zeeuwse hoofdklas. waaruil ze vorig seizoen zijn radcerd. Ditmaal werd de grootste concurrent in deze afdeling. Hel Wittt? Ill, met niet minder dan 7-1 verslagen en daardoor gaan de Zeeuws-Vi* Scheldestadbewoners met acht matchpuntcn uit vier wedstrijden aanko) n bordscoi In de eerste klas Noord liet Vlissingen II een steekje vallen tegen het onderaan bengelende Zierikzee II. Met veel moei te haalden de Vlissingers een punt bin nen en daardoor komt Koudekerke, dat. zelf nipt van Brulnisse won, met een half punt voorsprong aan de leiding EERSTE KLAS NOORD. Zierikzee II - Vlissingen II4-4 Koudekerke I - TOG - Bruimsse 4,5-3,5. Goes III - Oostka- pelle 3-5 Koudekerke II - De Zwarte Dame I 3-5 Koudekerke I 4 3 1 0 7 18 -14 Vlissingen II 4 3 1 0 7 17,5-14,5 Goes III 4 2 115 17,5-14,5 Ooslkapelle 4 2 l 1 5 17 -15 TOG-Bminisse 4 1 0 3 2 15.5-16,5 Koudekerke II 4 0 2 2 2 14,5-17i5' Zierikzee II 4 0 2 2 2 14 -18 De Zwarte Dame I 4 1 0 3 2 14 -18 Koudekerke I - Bruinisse 4.5-3.5: 1 H Keijmel - H. Dolk 1-0.2 P. van der Velden - M. vanDriel 1-0,3 Jac.de Witte-C. Klink 1-0.4 L. Jongepier- A Slinger 1-0; 5 J. Rijntjes- M Houkamp 0-1, 6 M de Bock - A. Douw remi se: 7 J Baart-J de Jonge 0-1.8 J.Bosch -J de Korte 0-1 Koudekerke II - De Zwarte Dame I 3-5: 1 A. van der Heijden - R. den Hollander remise. 2 L. Boone - K Slinks remise. 3 A. Bevelander - w Karelse remise: 4 D. Joziasse - P. van der Borgt remise; 5 S van der Heijden - H van Iwaarden 0-1 6 D Blom - W Zuydweg 1-0, 7 C Boone - P Sanders 0-1; 8 A. Stoffer - W. van Stel 0-1 Goes III - Oostkapelle 3-5: 1 J. van Os - H Geertse 0-12 H. Kodde - J. Jobse 0-1; 3 A. Boonman - G. Geertse 0-1; 4 A. Bonder - C IJsselsteijn 1-0: 5 A. Pieters - E. Pieters - E. Poort 0-1: 6 B. de Jongh-P. Brand 1-0: 7 P VLISSINGEN - De eerste ronde van de finale om het jeugd schaakkampioen schap van Zeeland in alle drie de leef tijdscategorieën is achter dc rug cn heeft weinig verrassende resultaten opgeleverd. In de A-categoric (tot 20 jaar) speelde Rudie de Smit remise te gen Jan Kodde en in de B-cate gorie kwam Roeland van Oorschot, even eens uit Vlissingen, ook niet verder dan tot verdeling van het punt. De uit slagen van de eerste ronde cn de inde ling van de tweede ronde zien er als volgt uit: Groep A Helmut Cardon - Mark Marteijn 1 0, Martin de Smit - Freddy Kaiser 1/2 - 1/2, Henk Massing - Leo Hovestadt 1 - 0; Jan Kodde - Rudy de Smit 1/2 -1/2; Ene Brouwer Jan Luc de Ridder 1 - 0 Groep B Nicolaas van Noorden - Roeland van 1/2 - 1,2. Philippe van Hees - Nick Dub beldam 1 - 0; Mamix van der Zalm - PeterTon 1 - 0; Arjen Ketelaar-Lourens van de Stam 1- 0; Johan de Wolf - Eelco Haak 1 o. Groep C: Noud Marquinie - Jos Kooman 1/2 1/2; Henk W van Klaveren - Antonie Diele- man 0-1, Peter Hovestadt - Erik Janse 1 - 0. Michiel Vos - Marco Andriessen 1 - 0. Indeling 2e ronde Groep A Henk Massing - Helmut Cardon; Freddy Kaiser - Ene Brouwer. Rudy de Smit- Martin de Snut: Mark Marteijn -Jan Kodde: Jan Luc de Ridder - Leo Hovestadt. Groep B Mamix van der Zalm - Philippe van Hees. Johan de Wolf - Arjen Ketelaar. Nick Dubbeldam - Nicolas van Noorden; Peter Ton - Roeland van Oorschot. Eelco Haak - Lourens van de Stam Groep C Antonie Dieleman - Peter Hoves tadt: Jos Kooman -Michiel Vos. Erik Jansc - Noud Marquuue, Marco Andriessen -Henk W. van Klaveren. Waar Inzeil voor Mari Stevense een absoluut hoogtepunt in zijn nog prille carrière was, moest Arjaan van de Kreeke er een enorme teleurstelling incasseren. Nog in de voorbereidings periode kreeg Zeëland's snelste man op de lange Noren een verbod van zijn sportarts opgelegd om deel te nemen aan wedstrijden. Van de Kreeke zelf kan het maar moeilijk accepteren. „Door een te hoge bloeddruk heb ik de start van het seizoen gemist. Maar ik hoop snel weer hersteld te zijn, dan kan ik er weer tegenaan", voorziet hij. Desondanks heeft Arjaan van de Kreeke zijn trainingsprogramma nau welijks gewijzigd. Hu is er ook bij als volgende maand Mari Stevense en Ko Goeree met een equipe van de Zaanstreek naar Noorwegen vertrek ken om daar een aanval op de persoon lijke records te doen. „Arjaan is een fan tastische sportman", zegt Mari Steven se. ..Hij heeft verschrikkelijk veel over voor de schaatssport en voor mij is het een geweldige leermeester. Hopelijk kan hij zelf straks ook weer wedstrijden gaan rijden, want daar leef je toch in feite een heel jaar naar toe". Tijdens die veertiendaagse trip naar Noorwegen wil Marl Stevense zijn selzoentop halen „Van de tijden die ik in Inzeil heb gereden is dit jaar nog wel iets af te halen Ik voel. dat ik steeds meer kracht krijg in m'n benen en ook mijn techniek moet nog verder bijge schaafd worden Met de begeleiding die we daar in Noorwegen krijgen, moeten er volgens mij weer topprestaties uil- komen" Marathon Vanaf volgend jaar w il Mari Stevense zich nog alleen op dc korte baanwed- strijden specialiseren. Nu rijdt hij 's TERNEUZEN - Atletiekminnend Zee land zal ongetw ijfeld op de hoogte zijn van de uitverkiezing van A.V. Schelde Sport sprinttalent Marjan Olyslager in de KNAU- selectie voor de Europese jeugdkampioenschappen die van 16 tot 19 augustus in het Poolse Bydgocz worden gehouden. Een verkiezing in het keurkorps van Nederlands talent waarbij de Tcrneuzense de nationale kleuren op de sprint zal moeten verde digen. De 16-jarige leerlinge van het Zel- denrustcollege (5 VWO) maakt niet de indruk helemaal 'kapot' te zijn van deze selectie. Uit het verdere gesprek zal blijken dat de Scheldesport-atlete een bijzonder nuchter denkende jonge vrouw is die precies weet wat ze wil en dat ook raak weet te formuleren. Met de analystische geest waarmee ze de za ken op een rijtje zet en ontleedt ls het moeilijk een voorstelling te krijgen van een jonge dame die op de tartanbanen in Nederland en België al diverse keren tot een indrukwekkende explosie op haar sterkste nummer, de 100 meter is gekomen. Blij verrast "Ach. natuurlijk besef je dat er na een goed seizoen kansen liggen op een se lectie voor een Nederlandse jeugdploeg. je houdt er voorzichtig re kening mee dat zo'n uitnodiging in de bus kan vallen, maar als dat dan plots gebeurd ben je toch - blij - verrast. En eerlijk, het geeft natuurlijk een kick. Je bent gemotiveerd bezig, werkt gericht ergens naar toe. neemt de problemen die er komen als je naar een centrale training op Papendal of naar de Roos- endaalse tartanbaan gaat voor lief. omdat je je een doel gesteld hebt: daar en daar wil ik dan en dan komen. En dat gaat niet van zelf. Marjan Olyslager moet er inderdaad nogal wat voor over hebben om naar de smalle top te klim men en daar trachten te blijven. Terwijl andere meisjes in grote steden een keuze kunnen maken uit een aantal snelle banen moet de Terneuzense hin de minstens naar Goes (maar meestal naar Roosendaal) om een accommoda tie te vinden waarop training zin heeft en kans op resultaat Opzet van de zo- mertraining vorig seizoen in Roosen daal was zich naar een plaats in de jeugdploeg te knokken en dat is dan gelukt Vraag met ho. Marjan heeft er veel voor moeten doen ien lateni. IJzeren discipline En hoe gaat het straks verder? Terwijl in grote agglomeraties verenigingen gebruik kunnen maken van immense sporthallen en sublieme buitenbanen, moet Marjan Olyslager de oefenstof, die op Papendal wordt gedoceerd, af werken in een omgeving die de presta tie in feite alleen maar naar beneden kan halen. De Tcrneuzense belofte moet dan ook wel over een ijzeren di- eipline en een niet stuk te krijgen men taliteit beschikken. Had ze die niet dan was het al lang afgelopen geweest. Blijven echter die gebrekkige omstan digheden. "Trainer Ad Hendnks heeft me ge bracht waar ik nu ben" stelt Marjan, "Een erg fijne trainer en het niveau waar ik nu zit heb ik beslist aan hem te danken Ze zegt het niet. maar onbe wust komt toch dc vraag of ook een uiterst goed wallende Hendriks Marjan Olyslager straks verder kan brengen Over die magische grens heen kan trekken waar elk talent voorkomt te staan. Het wordt moeilyk op deze hoog te. Het talent is rijkelijk aanwezig. De 11.6. in augustus in Merksem gereali seerd. Moet verbeterd kunnen worden. Want: "Ik ben een slow-starter" weet Maijan en ook mijn techniek is beslist niet punt gaaf. We zien wel. nen omdat verschil weg te werken. Ik kan het nog opbrengen omdat de stu die niet al te veel problemen geeft, zo niet zakte ik weg omdat de school nou eenmaal voorgaat". "We zullen met al die gebrekkige zaken moeten leren le ven" merkt Marjans moeder op. En verder: "Ik vind het zo fijn voor de ver eniging en voor de familie De Jonge. Pracht sportmensen die ontzettend veel voor de atletiek in deze contreien betekenen". Bii het vertrek plaatst Marjan nog een onverwachte opmer king: "Horden doe ik het liefst. Wat is nou helemaal 100 meter. Een schot enfinish. Bij horden krijg je de idee aan een klus bezig te zijn". Opgebouwd Niet happy Dat ze toch ergens niet helemaal hap py is met al die negatieve zaken, die veel andere meisjes niet of nauwelijks kennen blijkt als ze haar indoorpresta- ties erbij haalt. "Daar ben ik nergens", weet ze van zichzelf en "de achterstand bij het begin van elk seizoen is schrik barend. Terwijl andere selectie-meis jes 's w inters de hal in duiken moet je hier in een klein gymzaaltje de condi tie op peil houden. Logisch dat je dan ieder voorjaar weer bezeten moet trai- Marjan Olyslager, talentvolle atlete, zal er alles aan doen om die voorlopige selectie zeker te maken. De rappe be nen zullen in een uitgebalanceerde reeks wedstrijden over de diverse ba nen roffelen. Ze ziet dat al voor zich, is er mee bezig, kan op deze betrekkelijk jeugdige leeftijd een analyse maken, precies aanwijzen waar de winst-nu in fracties van seconden - binnengeharkt moet worden. De keiharde mentaliteit van Marjan Olyslager kon wel eens doorslaggevend zijn. De selectie is er de rest wordt opgebouwd. Huisson - N Corbljn remise. 8 H B Bommelje remise Zierikzee II - Vlissingen II 4-1 Made-A Mast remise. 2 J van Our.; Gemert 1 -0; 3 J. Hollander - M do Sie L Ooosse-F Maas 1-0:5 O Smildo-i 0-1; 6 J. Verkerk-V Droogers0-l,7jj C Laport remise. 8 J Hoocstrate-R 0-1 TWEEDE KLAS NOORI) De Zwarte Dame II - Vlissingen in Middelburg III - Scheldeschaker I44 smgen IV - Kamperland uitgesteld Scheldeschaker 1 4 2 2 0 6: De Zwarte Dame II 4 2 1151 Vlissingen IV 3 2 0 I t Vlissingen III 4 2 0 2 4 1 Middelburg III 4 112 3 li Kamperland 3 0 0 3 0 8 De Zwarte Dame II-Vlissingen IIIL L Poley - A. Maas remise. 2 J Jas Baljeu 1-0:3 W. van Stel - A. Hofmaan Koeman - A Vijlhuizen 1-0; 5 K Sü van den Berg 0-16 B. Cok - H. Smitfc 1-0; 7 J. Joosten - J Meyer 1-0,8 J. ten - R. Bozko 0-1 Middelburg III - Scheldeschaker 144 Nederlof- E. Pallada remise; 2 C B:.: V P Hoogesteger 1-0; 3 J Oranje - J ger 0-1:4 M. Zolnet-M. Hoogestegett] de Vries - S. Hansma remise; 0 E. mengel - J Koolman 1-0; 7II. Rukte Gijssel 0-1. 8 J Midavaine - M vans» DERDE KLAS NOORI) Oostkapelle II - Koudekerke IV Koudekerke III - Scheldeschaker Bi Koudekerke III 3 3 0 0 6 IT Oostkapelle II 3 1 1 3 3 iü Koudekerke TV 3 1 0 2 2 6, Scheldeschaker II 3 0 1 2 1 ik Oostkapelle II - Koudekerke IV 7,Wj Buizer - P. Boone 1-0: 2 W Bomrej Jansen 1-0:3 N. Corbijn - Jvan deDr/ï 4 A. Lous - K. de Kroo 1-0: 5 A. Genu van Velzen remise; 6 T. Schaapman- cobse 1-0; 7 W. Goedhart - J SuvaalM Maas - A Paauwe 1-0. Koudekerke Hl - Scheldeschaker I1H Boone - J Kooiman 0-1: 2 A E Gijssel 0-13 C Boogaard - M van Sü: Joh Boone - C Westveer 1-0: 5 W Heijden - W de Regt 1-0.6 mevr A. R:;: J Bros 0-1: 7 A Boone - H van Stelt! Heijllgers - J Burger 1-0. EERSTE KLAS ZUID West-Zeeuwsch-Vlaanderen I! - Tem?; 4-4. Terneuzen I - Het Witte Paard lü', Terneuzen I 4 4 0 0 8 28 Het Witte Paard III 3 1113 Si Landau-Axei 3 1 0 2 2 ib Terneuzen II 3 0 2 0 2 1 West-Z.-Vlaanderen II 3 0 10 15: Terneuzen I - Het Witte Paard III Cohen - L de Vleeschhouwer 1-0,2 W rtol kens- H van der Horst 1-0; 3 J Kolbed Elegeert 1-0:4 H. Beishuizen - R Mdce 5 L. Hovestadt - N. Dubbeldam 1-0.r Sieenbeek - A. den Hamer jr 1-0 J laar-M Andriessen 1-0, 8 E van Alten Meloen l-O. QP RANGERS UIT FA CUP LONDEN - De Engelse profv« baller blijft uniek. Voor hunijr worden ze vaak door de supportr beloond, hun inzet is be*« derings waardig en de aaiivalsdrt van deEnge'sc prof wordt vaak? roemd. Toch hebben twee spelers tweede divtsieclub Charlton l letic vooreen nieuwen toloph® nog nimmer vertoond 'hooglepiï gezorgd. Tijdens een bekerwedstrijd te? Maidstone werden Flanagan i Hales vijf minuten voor het eiï van dit duel van het veld gestue Niet omdat zij een tegenstand hadden verwond, ook niet orafi het duo de scheidsrechter had> ledigd Nee beide heren we® naar de kleedkamer gestuurde: dat ze op de vuist gingen Tot Flanagan voor de zoveelste W zijn clubgenoot enige besctiuü gingen naar het hoofd slingtf omdat Derek Hales keer op een aanval verstoorde omdari buitenspel liep haalde de woe# de Hales uit. De bokspartlj d# het publiek goed. maar voor! scheidsrechter restte een be$ sing Eruit. Want in de spetóï staat zeer duidelijk 'menings* schillen met clubgenoten inagr met met de vuist beslechten'. De Engelse eerste divisie# Queens Park Rangers is indeds ronde van de Engelse cup schakeld. het was stadgenoot^ ham. dat in de tweede diva speelt, dat op eigen veld Park met 2-0 versloeg. Arsenal en Sheffield Wednesó die elkaar zaterdag ook al a moetten speelden opnieuw te? elkaar gelijk. Na verleningbM" De uitslagen zijn: Bristol City ton Wanderers 3-1. Charlton-' letic - Maidstone United R® ven try City - West Bromwicb' bion 2-2; Darlinton - ColcW# United 0-1. Fulham - Queens Rangers 2-0 Middlesboroufi Crystal Palace l-l Notts Coi®? Reading 4-2. Sheffiel United dershot 0-0, Swindon Town-®* cliff City 3-0. Wimbledon Southampton 0-2: York CityM* Town 2-0. Brighton and Ho'*1 bion - Wolverhampton Wand®1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 12