Onbevredigende zeges in tennistoernooi Vlissingen Oranje-schaatsploeg op weg naar revanche 'Larvik' Helmut Cardon bedwong WK-toernooi Nigel Short in Feyenoord bekeek tijdens training Zeeuwse spelers Goede ponysport tijdens concours in nieuwe manege Braanjenhoek Kapelle PZC/Sport 13 FAVORIETE 'GEBROKEN' DOOR ARBITRALE BESLISSINGEN ZESDAAGSE VAN KEULEN Schokkend dopingverhaal Oostduitse Morgenavond vuistjes schudden! Sterkere positie Rus Dolmatov Datum NEC-PSV is nog onzeker GESCHORSTE WK-HONGAREN MOGEN WEER VOETBALLEN Biljartfinales tweede klas Middelburg en St Jansteei Titelstrijd ZEBRA-meisjes ZATERDAG 30 DECEMBER 1978 VLISSINGEN -- Steeds moedelozer bood de talentrijke Noordbrabantse tennisspeelster Judith Warringa tegenstand in het Vlissingse lawntennistoernooi voor de nationale topjeugd tot en met 14 jaar, dat gisteren in de Jarinohal werd afgesloten. In de voorgaande ronden van het hoofdtoer nooi stak 13-jarige Judith, die volgens meerdere Brabantse trainers tot de meest getalenteerde jeugdspeelsters van Nederland behoort, met kop en schouders boven haar tegenstandsters uit, maar juist in de eindstrijd tegen de eveneens uit het sterke Noordbrantse district afkomstige Pieternel Geurts (overigens is Noord-Brabant, puttend uit 20.000 jeugdleden, het sterkste district van Nederland) kreeg haar mentale instelling zo'n forse deuk, dat ze verloor. Maarten Oardinaal van het Gelderse district werden in de eindstrijd ver wacht. alleen Sicco Stienstra voldeed aan de verwachting Cardinaal werd in de halve finale volkomen verdiend ver slagen door Maurice van Donck van hel district Limburg (6-2 6-2». Met 6-2 en nogmaals 6-2 bleek de even eens 13-jarige Pieternel Geurts (die evenals" Judith Warringa overgangs klasse speelt» de sterkste Het was in derdaad een 'dikke' nederlaag voor de favoriet geachte Judith Warrin ga. maar ze kon een aantal aanvechtbare scheidsrechterlijke beslissingen emo tioneel niet verwerken. Terwijl ze toch juist tot dan toe ijzersterk gespeeld had. Het sterkste Zeeuwse meisje in deze categorie (tot 13 jaarConnie Baarends uit Oostburg, overleefde de eerste ron de van het hoofdtoernooi dankzij een 6-2 6-0 zege op Esther Reinhard. de kampioene van het district NoordHol- land-noord. maar in de kwartfinale stuitte het Zeeuws-Vlaamse meisje op Judith Warringa. Met 6-2 en 6-0 ging de winst naar de Noordbrabantse. Hoewel Connie Baarends in de betref-, fende categorie derde werd tijdens het Zeeuws kampioenschap, geldt zij nu als sterkste, omdat de nummers één en KEULEN - Aan het begin van de derde nacht van de Zesdaagse van Keulen gaan de Belg Patrick Sercu en de Wéstduitser Gregor Braun aan de lei ding. Het enige koppel, dat nog niet op een of meer ronden is gereden, is het koppel Peffgcn/Fritz. Rene Pijnen en Horst Schütz (Wdl) klommen naar de vierde plaats. De stand vrijdagavond was. 1 Sercu/Braun (Bel/Wdl) 59. 2 Peffgen/Frltz iWdl) 49: op een ronde: 3 Schumacher/Hermann (Wdl/Liei 90; 4 Pijnen/Schütz (Ned/Wdl) 61,5 Haritz/Sava- ry (Wdl/Zwi) 56; op drie ronden. 6 Schuiten/ Venix (Ned) 39; op vier ronden. 7 Werner en Heinz BeLz (Wdl) 42. 8 Tourne/Medhurst (Bel/ Gbr) 18. HOOFDPLAAT SPEELT TEGEN SLUISKIL HOOFDPLAAT - Het eerste elftal van de voetbalvereniging Hoofdplaat speelt vandaag (zaterdag) een vriend schappelijke wedstrijd tegen vierde klasser Sluiskil. Het duel wordt ge speeld op het terrein van Hoofdplaat en begint om 15.00 uur. WEST BERLIJN - Dc naar het wes ten gevluchte Oostduitse atlete Renate Neufeld heeft in een ïnter- vieuw niet het Wcstduitse sport- bureau Sid verklaard, dal zij in haar geboorteland gedwongen werd spierversterkende middelen te slikken. Zij herhaalde haar ver klaring later tegenover het bureau voor vluchtelingen in Beieren. Renate Neufeld. die in 1976 met de juniorenatletiekploeg van TSC Be rlin Oostduits kampioen werd op de 4 x 400meter. verleide, dat zij tijdens de voorbereidingen op het zomerseizoen van 1977 onder drei ging van represaillemaatregelen gedwongen werd tabletten in te nemen uit een buisje, dat geëtiket teerd was als vitaminepillen Haar trainer, Günther Klann accepteer de haar aanvankelijke weigering- niet. De eerste bijverschijnselen werden al kort na de eerste cyclus zichtbaar de omvang van de benen nam duidelijk toe. hetgeen gepaard ging met uiterst pijnlijke spierver- hardmgen. De stembanden werden aangetast en de atlete produceerde of helemaal geen geluid of een zeer hees gebrabbel. Ook baardgroei op de bovenlip kwam bij haar en meerdere meisjes voor. De maan delijkse periode van ongesteldheid bleef achterwege Om de geloof waardigheid van haar verhaal niet in gevaar te brengen had Neufeld enig bewijsmateriaal meegenomen naar het westen: grauw ogende ta bletten en een groen poeder' De Westduitse professor Donike on derzocht dit materiaal m het Insti tuut. voor Sportwetenschap in Keulen en kwam tot de conclusie dat hiér sprake was van anabolica. spierversterkende middelen, die bekend staan onder de scheikun dige naam van Dehydrochchloor- methyl testosteron. Donike .Het doel van het gebruik van deze middelen is een stijging van de prestatiecurve te bewerk stelligen Als dit middel op vrou wen wordt toegepast, wordt er naar gestreefd liet mannelijke niveau te halen. Daarbij zijn naast fysieke veranderingen ook psychische wij zigingen zichtbaar". De vlucht van Neufeld had voor haar familieleden onprettige con sequenties Haar vader, die jaren lang leraar was aan de jeugdsport- school van Oost Berlijn, werd op staande voet ontslagen Haar zus ter. een talentvol handbalster, werd direct na de vlucht door haar sportvereniging geroyeerd. twee van de provinciale titelstrijd te oud zijn geworden en djis in Vlissingen niet mee mochten doen Bijna-verrassing Bij de meisjes was er eerder tijdens het hoofdtoernooi bijna nog een verrassing uit de bus gekomen in de party tussen de latere kampioene Pietemei Geurts en de Limburgse Henriette Knols Pas na zware strijd werd de Limburgse uit de halve finale gesoten: 7-5 en 6-4 Ver rassend was ook de makkelijke winst van de Gelderse Uona Tullens op haar districtsgenote Annemarie van Ge- mert: 6-0 en 6-2. Ilona Tullens strandde overigens in de volgende ronde op Ju dith Warringa. opnieuw een bewijs van de kracht van de Noordbrabantse De beide finalisten bij de meisjes wer den in de finale verwacht, bij de jongens kwam de prognose niet helemaal uit. Sioco Stienstra uit Rotterdam en Hans werd uitgescnakeld door Michel Mole naar (Noord-Holland) met tweemaal 6-2 waarna Molenaar op zijn beurt ver slagen werd door Sicco Stienstra Bondsgedelegeerde Hoogendoom (te vens de secretaris van het Zeeuwse KNLTB-distnct) reikte tijdens de prijsuitreiking de wisselprys (een enorme beker) uit aan Maurice van Donck, omdat hij volgens het oordeel van de organiserende Zeeuwse com missie voor jeugdzaken de beste presta tie geleverd had. Ontroerd schudt men eikanders hand. Ontroerd neemt men een stukje kaas-uit-het-vuistje. Want die mag tussen al die schoteltjes en schaaltjes niet ontbreken. Veel geluk ermee! Griepaanval In de eindstrijd probeerde de als eerste geplaatste Stienstra vergeefs een tij dens het toernooi opgelopen griepaan val te overwinnen: Maurice vam Donck had daarom weinig moeite om overwinnaar te worden van het Vlis singse toernooi voor de jongensgroep tot en met 14 jaar. De Limburger zege vierde met 6-1 en 62. De enige Zeeuw, die doordrong tot het hoofdtoernooi. Menno van de Hout uit Axel, kwam niet verder dan de eerste ronde in dit sterke gezelschap, dat een erg hoog niveau bereikte. De Axelaar GRONINGEN - Dolmatov de verte genwoordiger van de Sowjet-Unie in de strijd om het Europees schaak kampioenschap voor junioren, heeft vrijdag in de achtste ronde zijn positie versterkt Dolmatov namelijk won het duel met de Engelsman Plaskett. die na de zevende ronde slechts een half punt achterstand op hem had. Tweede in de rangschikking werd de Fin Valkesalmi na winst op de Spanjaard Mateu De Nederlander Van der Wiel brak zijn partij met de Noor Tiller af. De Boer deelde het punt met Zimmerman uit België. OSLO (ANP) - De Nederlandse schaatsploeg is op de eerste dag van de nicuwjaarswedstrijden in Oslo niet onderuitgegaan. In het klassement over de eerste twee afstandén bezet Hilbert van der Duim de tweede plaats met slechts een minimale achterstand op Jan Egil Storholt. Klaas Vriend sloot de eerste dag af als zesde. Storholt dankte zijn eerste plaats aan zyn overwinning op de 3000 meter, na dat hij op de sprint gedeeld tweede was geworden met onder anderen Van der Duim. Storholt won de 3000 meter sa men met Piet Kleine. De twee rijders kwamen uit op 4 minuten 15,18 secon den. Van der Duim gebruikte ruim an derhalve seconde meer op de dubbele mijl. De ploeg van Egbert van 't Oever lijkt in Oslo op weg naar een revanche voor de SAS VAN GENT -- De topstrijd tussen de Cubaan Jose Huergo en de Indonicr Ahmed Fauzi tijdens de derde ronde van het ECI-wereldkampioenschap schaken voor de jeugd tot en met 17 jaar is'gistcr geëindigd in een zege voor de Cubaan, die hiermee samen met de verrassend optredende Schotse kam pioen PauI Motwani met 3 punten de leiding in het klassement van veertig deelnemers behouden heeft. De Schot se jeugdschaker won eerst zijn afge broken partij tegen dc IJslander Jo- hann Hjartarson en diende in de derde ronde de Turkse kampioen Setïn Sel, tot dan toe nog ongeslagen, een neder laag toe. Op 2.5 punt volgen drie spelers de Rus sische jeugdkampioen Peter Korzubov. de Westduitser Wolfgang Keiser en de Hongaarse speler Tamas Utasi. De plaatselijke favoriet Helmut Cardon heeft tot nu toe uit twee remises een punt verzameld, terwijl zijn party uit de tweede ronde tegen Nasir Mohamed van de Verenigde Arabische Emiraten gisteren voor de tweede maal werd af gebroken. Gisteravond tijdens de derde ronde zorgde Helmut Cardon voor een voor treffelijk resultaat door de favoriet geachte Britse jongeling Nigel Short op remise te houden. Van de beide an dere Nederlanders kwam Rob Nio, de nationale jeugdkampioen, remise overeen met Nasir Mohamed van de VAE en won Arnoud Dokkum regle mentair van de speler uit de Domini caanse Republiek, die nog steeds niet is gearriveerd. De uitslagen van de derde ronde zijn: Ahmëd Fauzi ilndonesiet-Jose Huergo (Cuba) 0-1 Setin Sel (Turkye)Paul Motwani (Schotli 0-1. Dennis Rej Pe- derson (DenemiDariuz Weider (Polen) afg, Michael Wiedenkeller (Noor)-Wolf- gang Keizer (WD) 0-1. Tamas Utasi (Hongarije)-Ivan Morovïc (Chili) 1-0, Peter Korzubov (Rusl)-Men Kong Wong (Singapore) 1-0. Helmut Cardon (Ned)-Nigel Short (Eng) remise. Rob Nio (Nedi-Nasir Mohamed i.VAE) remi se. Haris Christofides (Cyprus (Thomas Kuhn (Zwits) remise. Gosta Svenn (Zweden)-Ant. Garcia Hernandez (Mexico) 1-0. Johann Hjartarson iljsl)- Lucian Vasllescu (Roem) 1-0, Ralf Rehn (FOinl)-David Filipovich(Can) 1-0, Marc Villermain (Fr)Alon Greenfeld (Isr) 0-1, Keith Allen (Ier)-Stephen Colin James (Wales) afg. Asad Rizvl (Pakistani-Gregory Hjorth (Aust) 0-1 Fernando Sequelra iPorti- Yves Godin (Lux) 1-0. Claudio Andreani (Ita lië >-Rado Bumbar (Joei remise. Amoud Dok kum iNedi-Ivan Euliao iDom Rc-pi 1-0 regl.Antomo Lopez Tnyltlo (Columbiai-Pa- nachiotis Pantauos (Griek» 1-0 en I.tie Wi- nants (Belgi-Ricardo Galindo (Arg) 1-0 Afgebroken partyen tweede ronde Mohamed (VAE)-Cardon. weer afg. Rehn (Fini-Nio (Ned) remise.Morovic (Chili)-Andreani rit) 1-0. Go din (Lux)-Kong Wong (Sing) 1-0 Hjorth (Aust)Wiedenkeller (Noor) 0-1 en Vasiïescu (Roe)-Dokkum (Ned) 1-0. Er werden gisteren ook enkele vierkampen gehouden, in de A-groep won Roeland van Oorschot uit Vlissin gen voor Rudi Vleeshouwer uit Sas van Gent. in de B-groep won M'oHara voor Clark en in de C-groep zegevierde Gangier voor de Griek Papanasation Op nieuwjaarsdag wordt het schaak gezelschap ontvangen door b en w van Sas van Gent. woensdag a.s. volgt er een ontvangst in het provinciehuis door het provinciaal bestuur van Zee land. HILBERT VAN DER DUIM harde nederlaag tegen de Noorse all- rounders in Larvik. De uitslag van de 500 meter is 1 Vladimir Bjelov iSovi 39 8 seconder.; 2 Jan Egil Stor holt (Noo i. Pavel Pegov (SovHilbert van der Duim (Ned) en Kaï StenshJemmet (Noo) 40,1 6 Serge Balasjov (Sov) 40.2; 7 Serge Mai tsjoek (Sov) 40,4; 8 Terje Andersen (Noo) 40,5; 0 Vla dimir Lobanov (Sov) 40,6, 10 Oyvlnd Tveter (Noo)40,8.11 Klaas Vriend (Ned(40.9; 12 Frits Schallij (Ned)en ViktorLosjkln (Sov)41.0; 14 Yep Kramer(Nedi41.1 15TomasGustafsson (Zwe)41.3. 16Aslet Johansen (Nooi en Hen- ning Kaarud (Nooi 4! 4. 18 VltalU Saserskn Sov 41.5. 19 Enk Vca (Noo)41.7. 20 Jan Ju- nel] (Zwei. Wim Pol iNedi; Tom ErikOxholm en Piet Kleine vNedi 41.7 3000 meter, all-rounders: 1 Storholt en Kletni 4 minuten 15.18 seconden. 3 Amund Sjobrend (Noo) 4.15.56,4 Van der Duim 4 16,73.5 Vriend NIJMEGEN - NEC en PSV zijn het nog steeds niet eens over het vaststellen van een nieuwe datum van de al twee maal afgelaste wedstrijd tussen beide ploegen. Het leêk er in eerste instantie op. dat de besturen van beide clubs tot overeen stemming zouden komen over woensdag 31 januari, maar nu voelt PSV daar ineens niet veel meer voor. Drie dagen daarna moeten de Eindho- venaren namelijk aantreden in de zwa re thuiswedstrijd tegen Ajax. Manager Ben van Gelder van PSV wil nu eerst overleg plegen met trainer Kees Rij vers. Aangezien deze echter met vaken- tie is. kan het nog wel een weekje duren voordat er een definitieve beslissing valt. BOEDAPEST - De Hongaarse internationals Tibor Nyilasi en Andras Torocsik mogen weer spelen. De Hongaarse voetbalbond heeft vrijdag de schorsing van één jaar. die de spelers was opgelegd padat zij tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap in Argentinië in de wedstrijd tegen de latere kampioen uit het veld waren gestuurd, ongedaan gemaakt. De bond. die vrijdag voor het eerst bijeenkwam onder leiding van de niéuwe voorzitter Gyorgi Szepesi. verklaarde, dat de beslissing was genomen op verzoek van de Hongaarse clubs en bondscoach Ferenc Kovacs. De twee spelers, beiden van Ferenckaros. worden gerekend tot de besten van het land Szepesi werd vorige week tot nieuwe voorzitter benoemd. Hij moet het Hongaarse voetbal, zowel op club- als op nationaal niveau, uit het dal halen In Argentinië verloor Hongarije alle drie wedstrijden. ROTTERDAM - De drie Zeeuwen, die gisteren aan ee prneftrainiug werden onderworpen bij Feyenoord. hebben op de technische leiding van de Rotterdamse club een meer dan redelijke indruk gemaakt. Overigens w as dat ook weer geen al te grote verrassing. „Want w e wisten natuurlijk al eerder dan vandaag, dat het knap pe voetballers zijn", verzekerde Feyenoords hulptrai ner Clemens Westerhof na afloop van de bijna vier uur durende test. Niettemin is het wat voorbarig om conclusies te verbin den aan de reacties van Westerhof. Behalve de Zeeuwen Peter de Waard iKapellei. Franz van der Pijl (Hoek) en Henk van Sabben (Robur) liet het scoutingsteam vrijdag op de bijvelden van Feyenoord in totaal twaalf spelers opdraven. En ook donderdag was er al een vry jeugdige groep op kwaliteit en technisch vermogen getest. Evenals bij voorgaande proeftrainingen kregen de spe lers gisteren na afloop geen afgerond oordeel mee Wes terhof daarover'. „We nemen de eindbeslissing met ver schillende mensen. Zo snel mogelijk komen we hij elkaar om onze bevindingen uit te wisselen. Vanmiddag was bijvoorbeeld Wim Jansen aanwezig en ook hij heeft een belangrijke inbreng in de uiteindelijke keuze die we maken. Natuurlijk, krijgen de spelers binnenkort een uitnodiging voor een gesprek of in het andere geval een afwijzing" Vooral Franz van der Pijl en Peter de Waard zullen prijs stellen op een snelle afw ikkeling. Beide spelers hebben onlangs ook in Belgie proeiw cdstrijden gespeeld. Peter dc Waard mocht zelfs met het C-team van Lokeren in de competitie aantreden. De Kapellenaar: „Na twee wed strijden heb ik de afspraak gemaakt met Lokeren. dat wc in de komende weken rond de tafel gaan zitten. Ergens verwacht ik wel een gunstige reactie, want in de wedstrijd tegen Winterslag heb ik naar mijn gevoel wel aardig gespeeld. Het liep lekker en drie doelpunten maak je ook niet iedere keer". In de kijker Peter de Waard speelde zich ook bij Feyenoord in de kijker. Hij viel op door zijn voortreffelijke traptechniek en bleek ook in de kopduels bijzonder sterk Voor Franz van der Pijl staat het in de eerste provinciale spelende Lovendegem in de wachtkamer. De Hoekse middenvelder heeft al een lucratieve aanbieding gekre gen. maar wacht uiteraard eerst de uitslag van Feyenoord af. Van der Pijl kwam op de moeilijk bespeelbare grasmat in Rotterdam wat moeizaam op gang. Voor spelers die het vooral van technisch vernuft moeten hebben, waren de omstandigheden bepaald met ideaal. Henk van Sabben die eerder dit jaar ook al door Feyenoord onder handen werd genomen, onderscheidde zich met spectaculaire reddingen, maar bleek als het op durf en brutaliteit aankomt nog iets te onervaren Bij een professionele club moeten die kleine mankementen echter vrij snel bij te schaven zijn KAPELLE - Pas tijdens het provin ciaal ponyconcours heeft paardmin- nend Zeeland ten volle kunnen besef fen welke enorme aanwinst de oyer- dekte manege Braanjenhoek in Kapel le betekent. Daar is allereerst een Tijdens hel concours in Kapelle springt Cpnnic G\jsbertse demissen. tier een van de hin- cnorme bak met een zacht verende bo dem van houtvezels. Verder wordt het publiek ten volle in staat gesteld van uit de ruime foyer het sportgebeuren te volgen. De jurykamer, boven de foyer, is ook zeer ruim van opzet en vrijwel geluidsdicht. Behalve van dc manege, die geheel door particulier initiatief van de heer Van Willigen uit Kapelle tot stand is gekomen, kon het publiek ook genieten van goede ponysport. Nog pas enkele winterseizoenen gele den was het een gewoonte van veel ry- verenigingen de pony's en paarden 'op rust te zetten. Tegenwoordig per mitteert geen enkele vereniging zich dat meer. Het spannendste onderdeel van de po- nydagwas het springen in de klassen midden en zwaar. Dit werd in handicap verreden. Zeer sterk drongen de Harin- gruiters zich in dit program maonderdeel op de voorgrond. Van de vier best geklasseerden waren er liefst drie combinaties uit de club van in structeur Johan van 't Westeinde af komstig De eerste plaats was voor de laatste combinatie, die in de M-klasse uitkwam; Carla Haak met Vera; fout loos 96,5 sec Ook clubgenote Trudy Dekker met haar pony Conny bleef zonder fouten. Haar tijd was 98.8 sec. Alleen Jacqy Quaak van de ponyclub Walcheren kon zich met een rustig, ef ficiënt gereden parcours tussen de.Ha- ringruiters nestelen: foutloos, 103.8 sec Jenny Dekker, de Z-combinatie van de Haringruiters, completeerde met Glory het Zeeuwsvlaamse succes: vierde plaats, 0 fout. 107.0 sec- Vol trots kon Van t Westcinde na af loop van het springen klasse licht meedelen, dat er nóg een combinatie tot het M-springen is doorgedrongen: Lilly Dekker geeft dankzij het behalen van voldoende winstpunten voortaan acte de presence, evenals Mark Stcyn van de Weelruiters naar de klasse midden promoveerde. Dertien combinaties drongen in de klasse licht in de barrage door Parcour- bpuwer Jan Munters uit Oudemolen had een vriendelijk parcours neergezet met slechts één dubbelsprong. Een oxer haaks voor de jurykamer kostte veel combinaties een weigering Slechts drie combinaties overbrugden de barrage dan ook foutloos De eind stand - na barrage - in de klasse licht was tenslotte 1 Janet Murre. Remo. Kleppertjes. o ft. 29.8 sec, 2 Connie Gljsbertse, Joy Gouwe Reyers, 0,31,0; 3 Inge Quist. Erica, Walcheren. 034,6; 4 Chns öuone. Faust. Gouwe Reyers. 3 38 0. 5 Frank Braspennincx. Mona. Hulst. 4. 26.9: 6 Margo Bosch. Hazard. Kleppertjes. 4. 29.0. 7 Hans in t Veld. Candy. Oranjeruiters W. 4. 31.2; 8 Conno Qulst. Anuska. Haringruiters 4. 31.4; 9 Inge Witkam. William. Paardebloem. 4.31.5. Bij het springen klasse beginnelingen werden dertien diskwalificaties uitge deeld: een tamelijk groot aantal, waar schijnlijk te verklaren door onervaren heid. Uiteindelijk behaalde Karin Ste- ketee met Fury van Jacoba van Beieren de meeste punten: 72. Tweede werd Marika v.d. Gulik met Irish Coffee van Oranjezon <70 punten). De derde plaats werd in het zeer grote veld opgeëist door de combinatie Jac queline Schouwenaar met Joy van de Paardebloem; 69 punten. Het progres sief springen: een parcourstype met hindemissen die geleidelijk zwaarder worden - alle combinaties uit de klasse licht, midden en zwaar deden aan dit voor het publiek aantrekkelijke pro grammaonderdeel mee - werd uit eindelijk gewonnen door Margo Bosch met Hazard van de Kleppertjes. Twee de. met tweetiende seconde achter stand. werd Arcéne Goossens met Shirley van de Haringruiters. 4.18,27; 6 Balasjov 4.18.37, 7 Tveter 4.19 26; 8 Pol 4.20.04: 9 Kaarud 4 20,06; 10 Stensj- hemmet 4.20,28. 11 Losjkin 4.21.07. 12 Marts- joek 4.21 45. 13 Kramer 4 21 66. 14 Oxholm 4.21.70; 15 Gustafsson 4 22 0: 16 Andersen 4.22 02: 17 Junell 4.23 46: 18 Bjelov 4.25.15; 19 Pegov 4 24,57. 20 Labnov 4 24 70. 21 Schalt) 4 25.11 Het klassement na de eerste twee afstanden. 1 Storholt 82.66 pnt.. 2 Van der Duim 82 888; 3 Balasjov 83,261. 4 Stensjhemmet 83.480; 5 Bjelov 83.820; 6 Vriend 83.945; 7 Martsjoek 83,975; 8 Tveter 84,010; 9 Andersen 84.170; 10 Pegov 84.195; 11 Kleine 85.330; 12 Losjkln 84,511, 13 Kramer 84.710; 14 Lobanov 84.716: 15 Kaarud 84.743; 16 Gustafsson 84.966. 17 Pol 85.140. 18 Schalij 85,185, 19 Oxholm 85.416, 20 Junell 85.710 TERNEUZEN Zowel in Zeeuw- schVlaanderen als in het district Wal- cherenDe Bevelanden worden in ja nuari de biljartfinales gehouden van de tweede klasse libre klein. Onder de Schelde krijgt de biljartclub Den Ou der* Arend in Sint Jansteen de zorg om dit titelgevecht naar een verantwoor de finish te brengen (dat gebeurt dan van 6 tot 13 januari), waarna voor een afvaardiging naar het gewestelijk kampioenschap, van 2 tot en met 4 maart in district Roosendaal de bil jartvereniging BVM uit Middelburg als gastheer optreedt voor de acht fi nalisten van het district Walcheren-De Bevelanden. Daar komt het gezelschap aan de wedstrijdtafel in de periode van 13 tol en met 21 januari in café De Gee- re te Middelburg. Terwijl de partyen over 120 caramboles worden gespeeld hebben zich voor de respectievelijke fir. les de volgende spelers geplaatst: district Walchcren- De Bevelanden 1 J van de Guchte (HBC Heinkenszandi moyenne 4 50. 2 S. Walhout (SAN Wolphaartsdijk) 4.07: 3 A. Vogel (BVM Middelburg) 3.76. 4 D. W. Sohier ABV Vlissingen) 3.58; 5 J Ui- terhoeve (LBV Lewedorp) 3.51; 6 W. de Schrijver ('t Raedthuys Middelburg) 3.46. 7 M. Hoondert (DOS Ovezande) 3.43 en 8 J Wisse (BVM Middelburg) 3.30 Reserves zijn Q. de Jongh van de biljartvereniging 'Avontuur' uit Goes. I. Menheere van 'Delta' uit Colijnsplaat en H de Meijer van ABV Vlissingen. Voor het district Zecuwsch-Vlaanderen tre den achtereenvolgens aan. C Wissel van Concordia, Temeuzen. 4.61C. Lauwen van Palermo Hulst. 4 36. F van Eek van Stcense Carambole. 4 09; J Dleleman van POP Axel. 3 43; G Mahu van Ons Vermaak, LamsWaai- de. 3.29; J Dey van De Witte Leeuw Axel. 3 28: M. Faas van KOT Temeuzen. 3 24; en F. Romboul van ABC Axel. 3 27. Reserves zijn hier E. D'Hooghe van De Ou de Arend. 3 18; P Rammeloo van SBC, 3.55 en FBa&ri van WBC Walsoorden. 3 04 Gepromoveerd in de voorronden zl)n: voor Zeeuwsch-Vlaanderen Wissel. Lauwen en Van Eek. terwyi datzelfde het geval Is by het district WalcherenDe Bevelanden voor Van de Guchte en Walhout. MIDDELBURG - In de sporthal aan de Nassaulaan te Middelburg houdt de Middelburgse gymnastiekver. MTV '69 op zaterdag 6 januari a.s. het kring- te vens het provinciaal kampioenschap van Zeeland voor meisjes tot 12 jaar en voor jeugdturnsters B van de Zeeuws- Brabantse turnkring. Aan het kampioenschap voor meisjes nemen vijf verenigingen deel. namelijk Volharding uit Goes, de kampioene van het vorig jaar. Deltasport uit Zierikzee. dat toen de tweede plaats bezette. WIK uit St-Annaland. Prms Hendrik uit Breda en, voor de eerste maal in Zebra- verband, Veerkracht uit Prinsenbeek. Op papier lijkt Deltasport uit Zierikzee de meeste kans op de titel te hebben. Het heeft dezelfde ploeg als vorig jaar ingeschreven, onder wie de individuele kampioene Carrianne Berrevoets. De overige verenigingen hebben in ver band met de maximumleeftijd van 12 jaar nogal wat nieuwelingen in de ploe gen moeten opnemen Behalve de meisjes, ingeschreven via het verenigingskampioenschap, nemen aan het individuele kampioenschap nog twaalf andere meisjes deel, waar mee het totaal aantal op 42 is gekomen, een vooruitgang ten opzichte van het vorig jaar met precies 50Vr. Wie naast Carrianne Berrevoets tn het individuele klassement de beste kansen hebben is moeilijk voorspelbaar aangezien 29 deelneemsters voor het eerst voor de wedstrijd hebben ingeschrevep. Het individuele kampioenschap voor jeugdturnsters B heeft zestien deel neemsters. Ook hier is de doorstroming zo groot geweest, dat er niet minder dan elf nieuwelingen zijn te noteren. Jeani- ne de Dreu van Oranje Nassau uit Vlis singen en Ingnd Olyhoek van Del tasport uit Zierikzee. vorig jaar resp. derde en vierde, behoren in ieder geval tol de kanshebsters. De meisjeswedstrijd begint om 11 uur, die voor dejeugdtumsters om 15 uur. Wedstrijdleider is de heer W. Schnlermanni uit Breda.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 13