'Ieder mens is uniek en onherhaalbaar' PZC Deel III 1979 „GEEF HET KIND ZIJN VOLLE KANS IN ONZE SAMENLEVING" PZC/ ONDERZOEK KONSUMENTEN KONTAKT Vakantiehuisjes veel duurder dan toegestaan Geen doorbraak in Brussel SA DAT: DOORGAAN MET VREDESMISSIE Overleg over problematiek rond LPG «Restaurant ouiif het weer BOYCOT TROPWIND OPGEHEVEN Indira Gandhi vrijgelaten Hotelstaking Canarische eilanden blijft voortduren Koninklijke familie op wintersportvakantie Kerstrede Koningin Juliana WOENSDAG 27 DECEMBER 1978 binnen-buitenland PA US JOHANNES PA ULUS IN KERSTTOESPRAAK: (Van onze correspondenti ROME - „Tot volkeren, naties, regimes, politieke, economische en sociale systemen zeg ik: aanvaardt de volle waarheid over de mens, zoals die is geopenbaard in de kerstnacht, aanvaardt het mysterie waarin ieder mens leeft sinds Christus is geboren. Eer biedigt dit mysterie!" Dit zei paus Johannes Paulus II in zijn kerstboodschap op het Sint-Pietersplein, voordat hij op eerste kerstdag de zegen „Urbi et Orbi" aan de sta- Rome en de wereld gaf. „In dit mysterie", zo ging de paus verder, „ligt de kracht van de mensheid. Vernietigt die kracht niet. Alles wat menselijk is, komt er uit voort en zonder die kracht gaat het ten gronde". Paus Johannes Paulus wuijt naar de menigte op het Sint-Pieterplein na het geven van zijn zegen Urbi et Orbi Alleen dit deel van zijn rede was gericht tot ..de gemeenschappen waarin de mensen leven en werken". Verder sprak de paus ..rechtstreeks tot ieder mens afzonderlijk. want Kerstmis is het feest van de mens" „Als wij Jezus' geboorte met zoveel plechtigheid vieren, is dat om te getui gen dat ieder mens uniek en onher haalbaar is. Als we onze menselijke sta tistieken, onze menselijke categorieën, onze menselijke politieke, economische en sociale systemen met hun beperkte mogelijkheden de mens niet de zeker heid kunnen verschaffen dat hij als een uniek en onherhaalbaar wezen kan ge boren worden, leven en werken, dan is het God die hem die zekerheid geeft". Ten slotte sprak de paus korte kerst wensen uit in 25 verschillende talen, waaronder ook Russisch en verschei dene andere Oosteuropese talen, Ja pans en Chinees. In het Nederlands bracht hij niet zonder moeite uit: „Ge zegend kerstfeest aan allen in vrede en vreugde". Later verontschuldigde hij zich schertsend tegenover de talrijke tv-verslaggevers die hij na de zegen be- DEN HAAG (ANP) - Begin februari gaat de tweede-kamercommissie voor milieuhygiëne met minister Ginjaar van milieuhygiëne mondeling overleg voeren over de problematiek rond het gebruik van LPG voor autoverkeer. Het verzoek om dit overleg is uitge gaan van de kamerleden Jansen (PPR), en de dames Lambers-Hauquebard (D'66) en Epema-Brugman (PvdA). Recente gebeurtenissen op het gebied van het LPG-gebruik zijn aanleiding geworden tot het verzoek van de ka merleden. Zij wezen onder meer op de verontrusting bij de bevolking van Huissen en de recente ontploffing te Nijmegen. Tijdens het overleg wordt onder meer gesproken over het advies aan de ge meenten inzake het hanteren van de hinderwet bij het verstrekken van ver gunningen voor LPG-stations, over de aantallen en lokaties van die stations, over het optreden van de regionale in specteurs, over de opstelling van de raad van state in beroepszaken en over het transport en de verlading van LPG per tankauto. De bezetting van het pluimvee-on derzoekinstituut 'Het Spelderholt' in Beekbergen is tegen de avond van eerste kerstdag beëindigd. De ongeveer vijftien bezetters, leden van de Actieg roep Lekker Dier' en de studen tenwerkgroep 'Mens, dier en maat schappij' uit Utrecht, beëindigen tegen 18.00 uur hun actie, nadat de directie geweigerd had de bezetters zelf kennis te laten nemen van de experimenten met legbatterijen voor kippen op het instituut Advertentie j c<#ui)s frans-nederlandse keuken ('s zondags en 's maandags gesloten, behalve feestdagen) TAFELRES- 01180-12160 -•Markt 49, Middelburg. Nu en dun regen Eerst enkele opklaringen, maar ook hier en daar mist. In de loop van de dag van het zuidwesten uit tijdelijk regen. Matige, later af en toe krachtige wind uit zuidwest tot zuid. Maximum tem peraturen rond 9 graden. Vooruitzichten voor donderdag en vrij dag. Nu en dan regen en later enige daling van temperatuur. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 3. Min. temp.: omstreeks 6 graden. Max. temp.: om streeks 7 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent Voor vrijdag: Aantal uren zon: 0 tot 3. Min. temp.: omstreeks 4 graden. Max temp.: om streeks 5 graden. KJans op een droge periode vanmin stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. ZON EN MAAN 28 december Zon op 08 48 onder 16.35 Maan op 06.45 onder 15.50 groette: „Het was maar goed dat ik er zelfbij zei welke talen het waren, anders hadden de mensen het misschien niet gemerkt". De laatste wens ging hem zeer vlot af. Die was in het Pools en hij vroeg verlof om hem wat langer te maken dan de andere. Het zijn juist deze onverwacht gewone menselijke uitlatmgen die de nieuwe paus zo snel populair hebben gemaakt en die ook dit Romeinse kerstfeest weer net even anders maakte dan alle voorafgaande. Paus Johannes Paulus droeg in de ba siliek van Sint Pieter de midder- nachtmis op. In een toespraak zei hij dat büna 2.000 jaar na de geboorte van Christus de wreedheid en schending van de mensenrechten nog wijverbreid zijn. Paus Johannes Paulus brak met de Va ticaanse traditie door naar het hoofdal taar van de Sint Pieter te lopen in plaats van zich te laten dragen op een troon, zoals honderen jarenis gebeurd. De mis werd via de televisie naar vele delen van de wereld uitgezonden. DEN HAAG - Traditiegetrouw heeft koningin .Juliana op eerste kerstdag voor de NOS.-radio en de Wereld omroep een kersttoespraak gehouden. In haar rede haakte de koningin in op het feit dat 1979 door de Verenigde Na ties is uitgeroepen tot het Jaar van het Kind. „Toen ik me afvroeg, waar ik deze keer met Kerstmis iets over zou willen zeg gen, was daar'tjaar 1979 vlakbij, dat op veler verzoek door de Verenigde Naties is uitgeroepen tot het Jaar van het Kind. Het kind in heel onze wereld, maar ook in ons eigen land Het kind. dat bewaard moet worden voor onverdiend leed. dat we niet mo gen laten afglijden naar een verkeerde levenshouding, dat z'n speelruimte en z'n volle.kans moet krijgen in onze sa menleving Het kind. met z'n moeilijk heden. dat ons. ook in onze eigen omge ving, vaak nodig heeft Vandaag mag dat zeker worden gezegd, waar we de geboorte herdenken van het Kind van Bethlehem. Hij werd een mens. die meer leed, dan ooit iemand anders ter wereld, een mens die meteen daarmee heel de wereld overwon. Niet de aardse wereld, maar de werkelijke, daar omheen. Hij zag in kinderen het onbedorvene. en zijn stem blijft klinken door duizenden jaren heen. Juichen er bij elke geboorte engelen'' Beschermengelen0 Is er wel of niet plaats in de gastvrije herberg, waar het kind zou horen te zim? Welk lot wacht Op tweede kerstdag verscheen de paus plotseling aan het raam van zijn ap partement en sprak de kerstvierende gelovigen enigszins ironisch toe: U kwam zeker kijken of de paus vandaag thuis is? Welnu, ik ben er. Daarop gaf hij de toegestroomde menigte zijn zegen, een handeling die alleen op zondagen en speciale feestdagen gebruikelijk is In Bethlehem en Nazareth waren als elk jaar duizenden pelgrims samen gestroomd voor de kerstviering. Op nieuw waren ook strenge veiligheids maatregelen genomen in verband met mogelijke gewelddaden, zoals in het jongste verleden weer zijn voorgeko men. De Israëlische joden vieren intussen cahnoekah waarvan de eerste dag dit jaar samenvalt met kerstmis. Aartsbisschop Oscar Amulfo Romero heeft tijdens een kerstviering in San Salvador een beroep gedaan op de rege ring den de Middenaerikaanse staat El Salvador de eisen in te willigen die link se guerillabeweging Fam heeft gesteld voor de vrijlating van vier ontvoerde buitenlandse zakenlieden, onder wie de Nederlandse Philipsdirecteur Fritz Schuitema. Bisschop Amulfo Romero staat aan het hoofd van een bemiddelingsploeg die de vrijlating van Schuitema, twee Brit ten en een Jpanner probeert te bewerk stelligen. Het Japanse persbureau Kyodo meld de uit Peking dat voor het eerst in ten minste tien jaar kerstbomen in de Chinese hoofdstad zijn verschenen, met name in eenhotel en de internatio nale club die o.a. door diplomaten wordt bezocht. Daar mengden zich ook Chinese burgers tussen de dansende buitenlanders. hef kind - hoeveel erkenning van de on schatbare waarde van z'n mens-zijn of welke miskenning door zijn of haar om geving0 Het Jaar van het Kind is niet zozeer een kwestie van geld - maar van instelling, van houding tegenover die jonge wezens - en het wil daartoe een nieuwe aansporing geven Wij volwassenen zijn allemaal kind ge weest en dus herinneren we ons zo heel goed. wat in die eerste levensjaren heerlijk was of vreselijk, wat recht was en wat onrecht Die indrukken zijn op ons gestempeld voor het verdere leven We waren nog niet-watje noemt - 'we reldwijs', we konden ons verwonderen en blij en zorgeloos zijn. of vrijuit hui len Met 1979 krijgen we deze aanspo ring. die ons dringend vraagt, om be wust onze aandacht, zorg en liefde te geven aan alle kinderen, maar het meest aan hen die het 't moeilijkst heb ben. De kinderen zijn er - en laat ons over hun hoofden kijken naar al de nog komende generaties In wat voor wereld ontvangen we ze? Nog steeds gaan we onverantwoorde lijk om met de schatten van de aarde, waarop ook zij moeten leven. Ze tref fen een grootscheeps vernielde natuur aan. en een dierenwereld, die ons wel verwensen moet (vaak onze eigen die ren:). We denken niet aan dat alles - of niet genoeg! En ze treffen een men senwereld aan. waar men elkaar nog altijd misbruikt en vernietigt: waar geweld, oorlog, ellende is in allerlei vorm. CAIRO (UPI/REUTER/AFP) - De Egyptische president Anwar Sadat heeft in een kerstboodschap aan de Amerikaanse president Carter ge schreven dat Egypte zijn vredesin spanningen niet zal opgeven, wat er ook voor moeilijkheden zullen komen. Sadat liet Carter weten dat het Egyp tische volk de inspanningen van de Amerikaanse president voor het vre desproces waardeert. Egypte en Israël hebben zondag in Rmssei geen doorbraak bereikt in de Ook kinderen zijn 't slachtoffer, nu of in hun toekomst. En velen, ook kinderen, dwalen eenzaam rond in een overvolle maatschappij Onbewuste, onnade- kendp onverantwoordelijke, onver geeflijke fouten maakt de mens - en doet nog ergere dingen dan dat Metz'n idecen cn z'n plannen, z'n praten en z'n schrijven, en mei handelen kan hij veel misdoen Maar altijd: de goeden niet te na ge sproken' En van hen moeten wij het hebben! Al wie zich verantwoordelijk voelt, de dreigende gevaren te stoppen en daarnaar handelt, is doende de we reld te herstellen en op te bouwen - te redden. Ze mogen het onderling niet eens zijn. maar dat kan. bij wijze mensen, die werkelijk van goeden wille zijn. geen wezenlijk kwaad doen Je mag in dit geloven of in dat. en dat in wat voor vorm ook. maar je geloof zal je altijd zeggen, aatje de ondergang moet voor komen Met wie anders is ingesteld, heb ik het diepste medelijden, Nogmaals: in wat voor wereld ontvangen we onze kinderen? Als we aan hen denken, aan h u n kinderen en heel hun nageslacht, dan slaat onze verantwoordelijkheid ons levensgroot voor ogen Dit geldt in het algemeen, maar ook al in het klein. Belangrijk is. wat er van je uitgaat als mens voor mensen en dus ook voor kinderen. Wanneer je je volle aandacht geeft aan een kind. ook als het met Je eigen kind is. kan 't blijken. vastgelopen vredesonderhandelingen. Na verschillende bijeenkomsten tussen de Egyptische premier Mustafa Khalil de Israëlische minister van buitenland se zaken Mosje Dajan en diens Ameri kaanse ambtgenoot Cyrus Vance, was alleen duidelijk dat de deur naar nieuwe onderhandelingen open blijft. Ondanks het ontbreken van resultaat, leek Vance niet ontmoedigd. Premier Chalil verklaarde bij terugkeer in Cairo dat hij geen spoedige hervatting van de vredesbesprekingen verwachtte maar een 'uitwisseling van standpunten' zou mogelijk kunnen zijn. Dajan heeft zondagavond als zijn me ning uitgesproken, dat de verschillen tussen Egypte en Israël thans niet on overkomelijk zijn. Volgens Dayan moeten de regeringen van Egypte en Israël thans besluitenof zij bereid zijn tot de odige compro missen om de kloof te dichten die hen scheidt. Het Israëlische kabinet is dinsdag in een buitengewone zitting bijeen ge weest, die was gewijd aan het verslag van Dajan over zijn besprekingen in Brussel. Aangezien slechts enkele leden van het kabinet de bespreking van het verslag konden bijwonen zijn er geen beslui ten genomen en wordt de bespreking aanstaande zondag voortgezet. dat je toegelaten wordt in zijn of haar leven. Hei kan zijn. datje daar een be hoefte vervult als je er speciale moei lijkheden ontdekt - dat dit kind begrip en warmte nodig heeft. b.v. omdat het zich anders weet te zijn dan anderen en de weg kwijt is m deze samenleving Met respect voor zijn of haar eieen we zen. kun je zelf ook nog zoveel leren uit het zich ontpoppen van een men senkind. Soms kun je je aan dat prille wezen optrekken, uitje eigen kringloop vrij komen. Het kind kan zelfs je be schermengel blijken'. Niemand is voor niets op deze wereld Aan lederen is iets van talent meegege ven van hart of hoofd of hand. Kinderen en volwassenen Voor alle kinderen komt de moeilijke tijd van het volwas sen worden Ze groeien uit tot zelf standigheid Wat gaan ze er niet alle maal mee doen. De jongeren zijn ver vuld van nieuwe ideeën - ze willen b e 1 e v e n - zij zullen de wereld. En dan botsen zc hard op die wereld - en ik hoop zo. dat ze dan niet zelf ver harden, of vluchten, om te eindigen als bittere zeurpieten. Maar ik hoop dat ze intens levend blijven, en met taaie volharding meewerken aan betere dingen voor die oude wereld. Dat ze jong blijven, iets van het kind in zich levend houden, in die zin, dat ze zich nog kunnen verwonderen en blij zijn om onverwachte dingen, of eerlijk hui len als hel moet. En toch volwassen zijn, rijp en wijs. En dat ze in de ontzettend moeilijke Van onze redactie economie) DEN HAAG- De consument betaalt de laatste jaren veel meer voor het huren van een vakantiebungalow dan toege staan is. Dit is gebleken uit een onder zoek van Konsumenten Kontakt Vol- ROTTERDAM (ANP) - Amsterdamse havenwerkers kunnen vandaag door gaan met hel laden van de Singaporese bulkcarrier Tropwind. Het werk werd op 7 november stilgelegd, toen de be manning in staking ging. De Inter national Transportworkers' Federa tion (ITF) in Londen heeft de vervoer- sbonden FNV groen licht gegeven om het werk te hervatten. De boycot is op geheven. Volgens vertegenwoordigers van de ITF in Rotterdam is dit het gevolg van een akkoord dat de stakers bereikt hebben met de Amerikaanse eigenaars. De bemanning blijft doorstaken, maar zal zich niet verzetten als de 7.000 ton kunstmest die nog op de kade ligt te wachten, aan boord komt. In ruil daarvor krijgen de. beman ningsleden loon uitgekeerd over de stakingsdagen zij het niet meer dan de helft. De Amerikanen betalen ook de vliegtickets voor de eventuele terug- ereis van de bemanning naar huis Volgens een ITF-woordvperder in Rot terdam heeft de bemanning het aanbod van de Amerikaanse rederij geaccep teerd. omdat nu vaststaat dat die de Tropwind verkocht heeft Als nieuwe eigenaar neomt de ITF de Transocean Steamship Agency, een Griekse rederij met het hoofdkantoor in New York, NIEUW DELHI (AFP/Reuteri - De In diase oud-premier Indira Gandhi is dinsdagavond uit de gevangenis in Nieuw Delhi in vrijheid gesteld enkele uren nadat de winterzitting van het parlement afgesloten was. Mevrouw Gandlii werd op 19 december gevangen gezet wegens het tegenhou den van een onderzoek naar gedragin gen van haar zoon Sanjay tijdens haar premierschap. Haar arrestatie leidde tot grootscheep se protestbetogingen waarby zeker 19 doden vielen en 100 000 mensen gear resteerd werden. opgave, die het aardse beslaan is. op hun levenspad een lichtend spoor zul len achterlaten, iets goeds, war voor hun komst nog niet was, waarvan de gloed nog lang na hun dood zal blijven stralen Iets van bovenaards licht. Het is nu Kerstmis - en waartoe roept dat op? Als er iets een nieuwe aanspo ring is dan is dat het wel! Vrede op aar de Soms zit je als in een donkere kamer met de gordijnen dicht, terwijl het bui ten licht is. Ze zouden open getrokken kunnen worden, en toch doe je het niet. Maar die gordijnen vertonen spleten, en je gaat licht ontdekken. Steeds meer spietenen meer licht En. alshetkindin je niet dood is. verwonder je je telkens weer - en je komt langzamerhand tot inzicht, datje een stralende dag beleeft - al knipperen je ogen Je ziel. dat er licht om je heen is. en dat het donker niets is. Waardeloos, 't Enige waar devolle is het Licht. Het licht schijnt in de duisternis, en de duisternis heeft het niet begrepen Achter alle gordijnen ls er Licht Laat ons het grijpen' Ik eindig meteen gedichtje dat ik vond: lieer. Uw licht is in alle dingen. Wij zijn de schaduw. U bent het licht Open onze ogen voor U. voor uw geheimen in al wat bestaat voor het geheim van Uw goedheid Want u bent de barmhartigheid. U bent de helderheid. U bent het Licht - Amen. gens Koopkracht, maandblad van deze consumentenorganisatie, zijn de va kantiehuisjes m driejaar tijd gemiddels 35 procent duurder geworden Volgens het prijsbeleid van de minister van economische zaken had de prijs stijging in totaal niet meer dan 15 pro cent mogen zijn. Van dit prijsgedrag zijn de laagste inkomensgroepen het slachtoffer, want zij kunnen die hoge huren niet meer betalen, zegt Koopkracht. Twee weken in een bungalow in het hoogseizoen kost in 1979 gemiddels f1350. Onderling verschillen de bun galowparken van commerciële recrea tie-ondernemers weinig in prijs. De parken die aan de vakbeweging ver bonden zijn hebben zich als enigen aan de prijsbeschikking van het ministerie van economische zaken voor het ko mende jaar gehouden, zo schrijft Koopkracht. Alle andere parken heb ben hun prijzen met veel meer dan 3 procent verhoogd. Prijsstijgingen van 10. 20 tot 50 procent zijn volgens het blad niet ongewoon Koopkracht vraagt zich af hoe de recrea tieondernemers hun prijzen zo schrik barend veel hebben durven verhogen. !n het verleden zijn de hoge huren van vakantiebungalows vaak verklaard uit het feit dat een exploitant alle in komsten uit het zomerseizoen moest halen. Volgens het Konsumenten Kon- takt wordt de bezetting van bun galows in het voor- en naseizoen echter steeds beter. VOORZITTER VERVOERSBOND NVV BARENDRECHT (59) OVERLEDEN VLAARDINGEN (ANP) - In zijn woonplaats Vlaardingen is zondag on verwacht overleden de voorzitter van de Vervoersbond NW, Siem Barend- recht (59). Hij was tevens vice-voorzit- ter van de Vervoersfederatie FNV. Barendrecht was sinds 1948 aktief in de vervoersvakbeweging. nadat hij in zijn jeugd al betrokken was geweest bij de AJC In 1948 werd hij propagandist van de Centrale Bond van Transpor tarbeiders. In 1973 volgde hij Gerrit Alink op als voorzitter van de Vervoer sbond NW. Hij is lid geweest van de gemeenteraad van Vlaardingen en zijn laatste functie combineerde hij met die van fractie voorzitter van de PvdA in de Rijn- mondraad. LAS PALMAS (AFP)-De hotelstaking op de Canarische eilanden duurt voort. De meer dan 100.000 toeristen hebben daardoor nog altijd te kampen met ge brekkige service. Zesduizend toeristen die zondag zou den arriveren zijn door de reisorganisa ties naar andere landen gestuurd. Veel vakantiegangers hebben te kennen ge geven het liefst zo snel mogelijk naar huis terug te keren. Het hotelpersoneel staakt vanaf zaterdagavond voor bete re arbeidsvoorwaarden Directie: F van de Velde, K. Scherphuis en W F. de Pagter Hoofdredactie: M P. Dieleman en C van der Maas BUREAUS: Vlissingen: Walstraat 56-60. tel. (01184) 15144 Middelburg: Markt 51. tel. (01180) 27651 Goes: Grote Markt 2, tel. (01100) 16140. Terneuzen: Nieuwstraat 22. tel. (01150) 94457 Hulst: Steenstraat 6. lel. (01140) 4058 In de avonduren is de centrale re dactie bezet van zondag t/m vrijdag vanaf 19.00 uur: (01184) 15144 Telefoonnummers buiten kan- Advertentie-afdeling: (01186) 1584 's Zaterdags (01184) 15144-van 9 00- 11 30 uur Redactie. (01184) 14796 Voor klaenten bezorging op zaterdag, de plaatselijke kantoren van 9 00- 11 30 uur. Expeditie: (01184) 63533 Overl. adv. maandag- t/m vrij dagavond van 20 30 tot 22.00 uur 101184) 15144 Zondagavond van 20,00 tot 22 00 uur. Abonnementsprijzen: per kwartaal 41.65; franco per post f 47.50: per maand 14.10: losse nummers 0.60 linclusief 4 pet btw) Postrek. nr 3754316, t.n.v. PZC ab.rek. Middelburg. Advertentietarieven: 86 cent per mm. minimumprijs per advertentie 12,90. ingezonden me dedelingen 2''jx tanef. Voor brieven bureau van dit blad 3.50 meer Volledige tarieven met contractprij zen op aanvraag Alle advertentieprijzen exclusief 4 pet btw. Giro: 35 93 00. Provinciale Zeeuwse Courant. Middelburg. LECH - De wintersportvakantie van de koninklijke familie in Lech: v.l.n.r.: Constantijn, Pieter Christiaan, Carlos jr., Willem-Alexander, Margueritha. Maria Carolina, prinses Irene, prinses Margriet, prins Carlos Hugo. Johan Friso. prinses Beatrix, prins Clausdaarvoor Johan Friso, Bern- hard jr., Maurits, Jaime, Floris en koningin Juliana (foto boven) 'Even je helm afzetten voor de foto' schijnt prinses Beatrix tegen haar zoon Constantijn te zeggen - om even later met een zrogzaam gebaar zijn haar te fatsoeneren. (Foto links) Vanaf I februari: Op 1 februari moet het deel III1979 achter de voorruit van uw auto zitten. Heeft u nog niet betaald mer de u toegestuurde acceptgirokaart, doe dat dan dadelijk. Alleen dan knjgt u nog op tijd uw nieuwe deel III. Heeft u geen acceptgirokaart ontvangen, dan kunt u vanaf 2 t/m 31 januari op het postkantoor een deel III in ontvangst nemen tegen betaling van f 18.50. Neem uw legitimatiebewijs en de delen I en II van uw kentekenbewijs en de kopie van deel III mee. Ook na 31 januari kan men op het postkantoor een deel 111 verkrijgen. U moet dan wel f 30, - betalen wegens de extra verwerkingskosten Publ.katie van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 3