Ad Sch neheli Na testen de beste... MINET Jos Schroevers werd kampioen Voorwaarts Die filmcamera ligt daar maar. Qo0> LOUISSE MIDDELBURG B.V. pak Pris ma koffie 2,59 10 vissticks Iglo 3,45 voor1,99 1 kilo 11 amlappen voor 19,95 1 kilo v arkensfricandeau 11,99 1 kilo v arkensschnitzel 15,99 Kanaalstraat O-Souburg Troelstraweg 3 Vlissingen. PZC/ Seizoenfinale in bont voor extra feestelijke oriizen VROOMS DREESMANN Diamant.omdat de lichtjes stralen in je ogen. De Jong Zet 'n Kleintje in de PZC Daar doe je goeie zaken mee. ETEN OPEL ASCONA: RECHT ZO DIE GAAT. DONDERDAG 14 DECEMBER 1978 streek WALCHERSE DUIVENRUBRIEK i Van een medewerker) ARNEMUIDEN - Om generaal kam pioen te worden van de grootste Wal- cherse postduivenvereniging, de PV ■Voorwaarts' uit Arnemuiden (75 le den), waarbij alle vluchten, ook de na- vluchten meetellen voor liet kam pioenschap, moet men werkelijk van grote klasse zijn. Jos Schroevers die deze fel begeerde titel won, heeft dit kampioenschap voornamelijk behaald bij de midfond oude duiven en meer nog in het bijzonder bij de jonge dui ven om tenslottte bij de navluchten ie dereen met talloze eerste en ereplaat sen te verbazen. Zijn broer L. P. Schroevers (beide hebben ze een be kend ras) behaalde in genoemde kam pioenschappen een schitterende twee de generale plaats. De gebroeders Van de Graaf, die als vanouds een ijzer- sterk fondseizoen kenden, ook buiten de vereniging om. Vanuit Dax, St. Vin cent en Barcelona, konden met name de gebroeders Schroevers bij de jonge duiven en navluchten niet bijhouden, doch ook voor hen een zeer eervolle derde generale plaats. Op de diverse kampioenschappen was de strijd om de punten soms ook hevig, op het onderdeel vitesse hok won H. Baas en zonen voor P Meertse en A. Marteyn. Het duifkampioenschap vi tesse was voor L. de Nooyer met vlak daarachter A. Mar teyn gevolgd door L. P Schroevers. Midfond hok zoals ge meld voor Jos Schroevers, voor een goed spelende G. Siereveld met de ge broeders Van de Graaf als derde. Mid- fondduifkampioenschap was voor Kees de Ridder, met als tweede en derde Jos en L P. Schroevers Op de grote fond proefde C. A. de Ridder het genoegen de gebroeders Van de Graaff voor te blij ven. maar laatstgenoemden pakten wel de eerste plaatsen bij het duifkam pioenschap. Karei van de Gruyter met slechts en kele duiven spelend, presteerde op dit onderdeel formidabel en een prachtige derde plaats was zijn beloning P Schroevers werd derde in het duifkam pioenschap. De generale titel duifkam pioen, hiervoor moetje een duif uitzon derlijk goed pakken, was voor H. Baas en zonen vóór L. P. Schroevers en Jos Schroevers Ondanks de bijzonder goe de prestaties met de jonge duiven van de eerste twee generale kampioenen was M. de Nooyer onbetwist de beste, met de jonge garde had hij een super goed seizoen, met onder andere een schitterende provinciale overwinning uit Corbeil. een tweede plaats bij het duifkampioenschap completeert deze schitterende prestatie L. Meerman werd duifkampioen en H. de Nooyer derde. Op de navluchten duldden Jos en L. P. Schroevers geen concurrentie, G. Siereveld werd derde, door in deze afdeling steeds zijn zelfde duif vroeg te draaien wordt P. Tramper duifkampioen voor L. van Belzen en P Meertse. Provinciaal zegevierde C A. de Ridder vanuit Moulins. terwijl de gebroeders Van de Graaff dit succes behaalden vanuit Compiègne, Laatstgeneomden deden samen met Kees en vader Cor de Ridder heel de Zeeuwse zondagvliegerij versteld staan met hun bijzondere prestaties vanuit St. Vincent De kampioenschappen Vitesse hok: 1 H. Baas en Zn, 2 P Meertse, 3 A. Mar teyn. Duif: 1 L. de Nooyer. 2 A Marteyn. 3 L. Schroevers Midfond hok: 1 Jos Schroevers. 2 G Siereveld, 3 Gebroeders Van de Graaff. Duif: 1 Kees de Ridder. 2 Jos Schroevers, 3 L. P. Schroevers. Fond hok 1 Cde Ridder, 2 Ge broeders Van de Graaff, 3 K. van de Gruyter. Duif: 1 en 2 Gebroeders Van de Graaff, 3 P. Schroevers. Generaal duif oude duiten: 1H Baas en Zn, 2 L. P. Schroevers. 3 Jos Schroevers. Lezing over bescherming van landschap MIDDELBURG-Vanavond - don derdag - houdt drs. A P. de Klerk van de Vrije Universiteit te Amsterdam een le zing voor de werkgroep historie en ar cheologie van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. Hij spreekt over „cultuurlandschapsbe scherming, een historischgeograflsche verkenning aan de hand van enige Zeeuwse voorbeelden." De lezing wordt gehouden in het rijksarchief van Zee land, en begint om half negen. Tevoren is er een ledenvergadering van de werk groep en kan de nieuwe expositie „Middelburg, de welgelegen stad" wor den bezichtigd. Kerstviering voor bejaarden te Meliskerke MELISKERKE - Woensdag 20 decem ber is er een kerstavond voor bejaarden in 'Ons Huis' te Meliskerke. Hieraan werken mee: De NCVB, het vrouwen- contact en de heer H. J. Schoenmaker. De bijeenkomst begint om 19.30 uur Jonge duiven hok 1 M de Nooyer. 2 Jos Schroevers. 3 L. P. Schroevers Duif 1 L. Meerman. 2 M. de Nooyer, 3 H. de Nooyer Navluchten hok: 1 Jos Schroevers, 2 L. P Schroevers. 3 G. Siereveld. Duif: 1 P Tramper, 2 L. van Belzen, 3 P. Meertse. Generaal over alle vluchten: 1 Jos Schroevers. 2 P. Schroevers, 3 Ge broeders Van de Graaff. OVERLEG OVER DE WOONVOORZIENING GEHANDICAPTEN MIDDELBURG-Deze week organi seert de directie Zeeland van de Volkshuisvesting samen met de ge meenschappelijke medische dienst in Goes voor ambtenaren van de gemeen ten in Zeeland voórlich tingsbijeenkomsten over de subsi dieregelingen. die mogelijk zijn voor woonvoorzieningen voor gehandicap ten. Onderwerp js de medio april in werking getreden beschikking geldelijke steun huisvesting gehandicapten. Nu met de ze regeling enige maanden ervaring is opgedaan, is het de bedoeling van de directie volkshuisvesting in Zeeland met de contact-ambtenaren van de gemeenten de manier van werken en eventuele knelpunten te bespreken Naast de gemeentelijke vertegenwoor digers zijn voor de gesprekken ook uit genodigd vertegenwoordigers van de Zeeuwse stichting voor revalidatie, de algemene Nederlandse invalidenbond afdeling Zeeland en het Algemeen Bur ger Pensioenfonds. De eerste bijeen komst is woensdag in Terneuzen ge houden, vandaag is er overleg in het stadhuis te Goes en vrijdag in het „Tonnenmagazijn" te Brouwershaven. Kerstviering in Biggekerke BIGGE KERKE - In het dorpshuis van Biggekerke wordt vrijdag 22 december een kerstviering gehouden. Om kwart voor zes s avonds begint er een kerstmaaltijd voor bejaarden en andere genodigden, waarna om half acht de kerstviering van de ver schillende vrouwenverenigingen, kerkkoren en de kindercantorij begint. GEMEENTE VLISSINGEN Openbare kennisgeving hinderwet Burgemeester en wethouders van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentese cretarie, afdeling algemene zaken, een verzoek met bijlagen ter inzage ligt van Fixit B.V. Brem straat 47 te Arnemuiden. om vergunning tot het oprichten in werking brengen en in werking hou den van een groot- detailhandelsbedrijf in doe- hetrzelf en bouwmaterialen waarin diverse elek tromotoren en,tanks gebezigd zullen worden met een vermogen respectievelijk inhoud zoals op de ingediende bescheiden staat vermeld. Op het perceel kadastraal bekend gemeente Vlis singen sectie b nr 1901, plaatselijk bekend Ko ningsweg 49. Van 15 december 1978 tot en met 11 januari 1979 bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen van de vergunning b\j hun college in te dienen. Voorts zal op dinsdag 2 januari 1979 om 10.00 uur ten gemeentehuize een openbare zitting worden gehouden, waarin mon deling bezwaren kunnen worden ingebracht. Op genoemde afdeling kan van de terzake inge komen bescheiden kennis worden genomen. De aandacht wordt erop gevestigd dat inwoners van de gemeente Vlissingen later slechts tot be roep bij de Kroon gerechtigd zijn, indien zij, in persoon of bij gemachtigde, op de bovengenoem de zitting zijn verschenen. Zij, die niet in deze gemeente wonen, kunnen, teneinde van hun be- roepsrecht gebruik te kunnen maken, volstaan met het tijdig indienen van een bezwaarschrift. Vlissingen, 14 december 1978. Burgemeester en wethouders van Vlissingen, De secretaris, J. W. Peters De burgemeester, Th. J. Westerhout. Middelburg GEMEENTE VLISSINGEN Tijdelijke verkeersmaatregelen De burgemeester en wethouders van Vlissingen. gelet op artikel 137 eerste lid van het reglement verkeersregels en verkeerstekens, bregen ter openbare kermis: Dat voor alle wegen in beheer bij de Gemeente Vlissingen en gelegen binnen de bebouwde kom men vanaf 1 januari tot en met 31 december 1979 naar gelang werken in uitvoering of evenementen zoals de kermis, wielerwedstrijden, ringrijden enz dit noodzakelijk maken de volgende verkeers maatregelen zullen gelden: a. Gesloten verklaring voor alle verkeer in beide richtingen behalve voetgangers (bord 11). b. Geslotenverklaring voor alle verkeer in een richting, behalve voetgangers (bord 12). c Verbod voor alle verkeer, behalve voetgangers, de weg in te rijden of te gaan aan de andere zijde van het bord dan de pijl aangeeft (bord 16). d. Verbod voor bestuurders van motorvoertuigen op meer dan twee wielen om elkaar in te halen (bord 40). e. Verbod doorgaan bij nadering van verkeer uit de tegengestelde richting geldt niet voor voetgangers (bord 44). f Verbod links c.q recht af te slaan (bord 46). g. Parkeerverbod voor die zijde van de weg waar het bord is geplaats (bord 49). h Stopverbod voor die zijde van de weg waar het bord is geplaatst (bord 51 Vlissingen. 14 december 1978. Burgemeester en wethouders voornoemd. De burgemeester, Th. J. Westerhout De secretaris. J W. Peters Ring met 0.04 kt. diamant in geel goud. Pnjs f 370,- Prijzen afhankeli/k van kwaliteit en grootte vuil de diamant) Diamant is vooraltijd. Juwelier Graetz kleuren-TV is verbazend veel getest. Eerst in de grote Graetz fabrieken, tót alles perfekt was. En daarna? Wel, in feite is elke keer dat 'n gebruiker een Graetz kleuren-TV bekijkt en beproeft, een serieuze test. En wat blijkt klaar-helder uit een onlangs gehouden onderzoek? Graetz is tópklasse! Weet u wat? Kom zo'n Graetz kleuren-TV bij ons testen: bekijken, beproeven! Welkom! GRAETZ LANDGRAFro(©f Stap eens bij ons binnen. Wij zijn Graetz dealer. Segeersstraat 25-27 - Middelburg De zaak met de grootste sortering LEES DE PZC Regen en wind brengen de Opel Ascona niet uit z'n evenwicht. Direkt gevolg van z'n brede wielbasis en geavan ceerde wielophanging. Een belangrijk stuk extra veiligheid waardoor u in uw Ascona ontspannen rijdt. Weer of geen weer. Kalverstraat 1.4331LZ Middelburg. Tel. 01180-2 58 51.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 7