Tentoonstelling van glasobjecten in het stadhuis van Zierikzee Evenementen op Sch FILMS SchouwetifiDuiveland Extra FOTOPUZZEL Stappen in Rotterdam UÜNUtKUAG 14 UtLtfVIBth iy/Ö fonkelend glas, fraai van vorm, zeer artistiek, maar bo venal origineel, zal vanaf don derdag 14 december tot en met donderdag 4 januari '79 te be zichtigen zijn in de Vierschaar van het stadhuis in Zierikzee. Willem Heesen, een van de be langrijkste representanten van de Nederlandse glaskunt, toont daar eenmalige glasob jecten (unihorns), die vervaar digd zijn in de glasblazerij 'de Oude Horn' te Acquoy bij Leerdam. 'Oude Horn' is de naam van een voormalige wa tergemaal, opgericht in 1860. Het ligt, ingklemd tussen de dijken van de polder, op de grens van het dorpje Acquoy en het stadje Leerdam. Sinds 1977 is daar de glasblazerij met dezelfde naam gevestigd. De glasontwerper Willem Heesen en ir. Dick Nije, beiden top functies bekledendbij de grote "1 Leerdamse glasfabriek, gaven nog niet zo lang geleden hun maatschappelijke 'geborgen heid' prijs en werken nu samen in hun eigen ambachtelijke glasblazerij met enkele hand werkslieden, die het ook niet in de eerste plaats om geldelijk gewin te doen is. In 'de Oude Hom' krijgt het oude am bacht nieuwe kansen. De productie omvat vazen, schalen, kandelaars, keien, vogel- en vruchtobjecten en ge kleurde schijven die als mobiles hangen kunnen worden. De glasblazerij van Heesen en Nije kan het zich per- miteren om speciale werkstukken te vervaardigen, die in overleg met een opdrachtgever zijn ontworpen. Ont werper Willem Heesen exposeerde in de periode 1957-1977 achtereenvolgens in Rotterdam. Brussel. New-York, Praag. Zurich, Miami, Antwerpen. Frankfurt. Amsterdam. Arnhem en Dusseldorf. Hij ontving enkele belangrijke onder scheidingen. werk van hem bevindt zich onder meer in het stedelijk mu seum te Amsterdam, het gemeentemu seum Arnhem, nationaal glasmuseum Leerdam, museum Boymans- van Beu- ningen te Rotterdam en het Victoria and Albertmuseum te Londen. Glas blijft boeien. Ook onze voorouders hadden grote belangstelling voor fraai glas, waarbij het accent dan doorgaans op al dan niet versierde drinkglazen viel. Als vergelijkingsmateriaal zullen op de expositie enkele kostbare exemplaren uit het Zierikzeese stad huismuseum (daterende uit de zeven tiende -, achttiende- en negentiende eeuw) worden tentoongesteld. De tentoonstelling wordt vanavond (donderdag) om half acht officieel geopend door mevrouw J. M. J. de Meester-Post. De expositie duurt dus tot en met 4 januari 1979. De openings tijden: dagelijks (met uitzondering van zaterdag en zondag) van negen tot twaalf en van half twee tot vier uur. m Vanmiddag (donderdag 14 decem ber) zal het schoolgebouw van de af deling voor lager huishoud- en nijver heidsonderwijs van de christelijke scholengemeenschap voor mavo en lhno aan de Schuurbeque Boeijestraat 51 in Zierikzee officieel worden geopend. De opening vindt plaats om twee uur. Vanavond houdt de Hervormde Gemeente Bruinisse een bijeenkomst, waar een opknapbeurt van het Ne derlands Hervormd verenigingsge bouw. centraal staat. Er is een bedrag van ongeveer 35.000 gulden nodig, zo is uitgerekend. In het restaurant 'Zeelust' in Wes- terschouwen houdt de coöperatieve landbouwvereniging "Concordia et Confidentie' de algemene najaarsver gadering Jacques Damen uit Heinkenszand houdt er een inleiding over 'Natuurbescherming in relatie tot de landbouw'. Vanavond komt de gemeenteraad van Zierikzee bijeen. Aanvang acht uur. Vanavond is er ook een vergadering van de gemeenteraad van Midden- schouwen. Die vergadering begint om half acht. In de zaal van de christelijk gerefor meerde kerk te Kerkwerve begint om half acht vanavond een bijeenkomst van de SGP. De rechtswinkel in Zierikzee houdt vanavond weer spreekuuur van zeven tot acht uur. In 'Westenschouwens Welvaren' te Westenschouwen wordt vanavond de najaarsvergadering gehouden van de VW Burgh-Haamstede. Aanvang acht uur. De afdeling Schouwen-Duiveland van de stichting Zeeuwse Muziek school geeft vrijdagavond 15 decem ber in de gereformeerde kerk aan de Sint Domusstraat in Zierikzee een kerstuitvoering. Medewerking wordt onder meer verleend door de organiste mevrouw W. Bil-den Hollander. Hall acht. Vrijdagavond houdt de afdeling Duiveland van het CDA een vergade ring in 'Ons Dorpshuis' te Nieuwer- kerk. Tijdens deze vergadering zullen enkele actuele vraagstukken worden aangesneden, zoals de Europese ver kiezingen en de abortus-kwestie. De vergadering begint om acht uur. De muziekvereniging 'Witte van Haamstede' geeft vrijdagavond in de grote zaal van camping Duinrand in Burgh-Haamstede dejaarlijkse uit voering. Verder vermeldt het pro gramma de opvoering van een klucht en bal-na. De feestavond begint om half acht. In het jongerencentrum 'Brogum' te Zierikzee wordt vrijdagavond (half ne gen) een muziek-quizz georganiseerd. In cafe Bommenede te Zonnemaire begint vrijdagavond om acht uur een gezellige avond van de Bond van Op- zichzelfstaanden. Vrijdagavond vergadert de raad der gemeente Bruinisse. Om half acht spreekt de raadsvoorzitter het gebed uit. De Christelijk Gemengde Zang vereniging VZOS zal zaterdagavond 16 december in Oosterland een kerst concert geven. Aan dit concert zal me dewerking worden verleend door het Christelijk Gemengd Koor 'Sursum Corda' uit Dirksland. De algehele lei ding is in handen van de heer J. Zuidgeest. De PJZ afdeling Schouwen-Duive land organiseert zaterdagavond een autopuzzelrit. Start- en eindpunt: 'De Putmeet' in Scharendijke. De eerste equipes vertrekken om half acht. In Burghsluis wordt zaterdag van tien tot vier uur een open dag gehou den in het kader van de Ooster- scheldewerken. In het Huis van Nassau te Zierikzee gaat zaterdagmid dag om vier uur een tentoonstelling open van de postdui- venhoudersvereniging 'Zierick'. In de gymzaal te Kerkwerve worden zaterdagmiddag vanaf een uur tafel tenniswedstrijden gehouden. Zondagmiddag 17 december wordt er m het bowlingcentrum in Renesse een groot bowlingtoemooi georgani seerd. Maandagavond 18 december wordt in de 'Zeeuwsche Herberghe' in Zierik zee een vergadering gehouden van de Regionale Agrarische Kommissie. De heer P. Tigchelaar zal er een inleiding houden over de financiering van de bedrijfsovername. Acht uur. In 'De Meelbaal' te Nieuwerkerk is maandagavond (acht uur) een alge mene ledenvergadering van de land- bouwvereniging 'Eendracht Bindt'. In een van de lokalen van de chris telijke mavo te Zierikzee houdt Am nesty International maandagavond van zeven tot negen uur weer een schrijfavond. Dinsdag 19 december houdt de af deling Schouwen van de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen een kerstviering in de Lutherse Kerk te Zierikzee. De bijeenkomst begint om half acht. Medewerking verlenen: het eigen koor onder leiding van mevrouw B. van der Linde-Florisse met piano begeleiding van mevrouw Cocides- Meinsma en solo-zang van mevrouw Roumon-Groenendij k. De afdeling Duiveland van de Ne derlandse bond van plattelandsvrou wen houdt dinsdagavond (half acht) haar kerstviering in 'Oosterhof te Oosterland. In de 'Drie Schapen' te Dreischor opent de voorzitter dinsdagavond om acht uur de vergadering van de plaat selijke landbouwvereniging. De afdeling Noordgouwe en omge ving van de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen houdt woensdagavond 20 december haar kerstavond. Dat gebeurt in het dorps huis van Dreischor. Zoals gebruikelijk verleent het koor onder leiding van de heer en mevrouw Van 't Veer mede werking. Aanvang acht uur, In het hervormd verenigingsgebouw in Zierikzee organiseert de NCVB woensdagmiddag om half drie een kerstviering voor bejaarden. Alle verenigingen, instellingen enz. op Schouwen-Duiveland kunnen via deze rubriek meer bekendheid geven aan hun activiteiten. Daaraan zijn geen kosten verbonden. Opgaven voor de eerstvolgende rubriek moeten uiter lijk dinsdagmorgen binnen zijn by de redactie van de PZC, Grote Markt 2 in Goes. Om misverstanden te voorko men, moet daar even bij vermeld wor den: 'Activiteiten Schouwen-Duive- land-Extra'. Gefeliciteerd mevrouw of meneer E. H. Bouwman uit de Oos- terenbanweg 1 in Renesse. Uw kaart werd uit de stapel goede oplossingen getrokken, en dat betekent dat U die waardebon van vijftien piek verdiend heeft. De fotopuzzel in de vorige Extra werd gemaakt aan de Hoge- zoom in Renesse. Oplossingen (het liefst op een briefkaartvan de fotopuzzel in deze Schouwen-Duiveland-Extra moeten uiterlijk dins dagmorgen binnen zijn bij de redactie van de PZC, Grote Markt 2 in Goes. donderdag 14 december: De Doelen (Eduard Flipse zaal). 12.45 uur. Orgelbespeling door Arie Keijzer. Verzoeken van luisteraars en improvisaties. De Doelen (grote zaal). 20.15 uur. Rotterdams Philhörmonisch Or kest. Dirigent: David Zinman. So list: Marien van Staalen (cello). Werken van Elgar, Schumann, De bussy, Stravinsky. De Schouwburg. 20.15 uur Ma- bou Mines-New York presenteert "Dressed like an egg' Ontleend aan de geschriften van Colette, ge schreven en geregiseerd door JoAnne Akakaitis. Chorgegrafie: Mary Overlie. Muziek: Philip Glass. Met JoAnne Akalaitis, Ruth Maleczech, Ellen McElduff, Wil liam Raymond eu David Warrilow. Theater Zuidplein (Arlecchino- zaal). 20.30 uur. Theaterunie. 'De nacht van de 'rattenkoning' van Rob Bognar. Regie: Christiaan Nortier. Met o. a. Peter Bolhuis en Pim Vosmaer. Hofplein theater. 20.15 uur. "Celi ne-. Blijspel van Maria Pacome. Regie: John van de Rest. Met Mary Dresselhuys, Jo de Meyere, Mart Grevers, Hein Boele en Liesbeth Struppert. Luxor Theater. 20.15 uur. 'Van daag of morgen'. De nieuwe one- man-show van Paul van Vliet. Mu zikale begeleiding: Lex Jasper (piano en orgel), Wijnand Blok (gi taar), Frank Noya (bas) en Hans Beths (slagwerk). De Lantaren. 20.30 uur. Muziek: Pere Ubu. Vrijdag 15 december: De Doelen (grote zaal). 20.15 uur. Deo Cantemus en de Credo Sin gers. De Doelen (kleine zaal). 20.15 uur. Cora Cannemeijer (sopraan), Ruud van der Meer (bariton) en Rudolf Jansen (piano). Werken van Hugo Wolf. De Schouwburg. 20.15 uur. Wim Kan. 'Veertig jaar cabaret'. Met Corry Vonk en Ru van Veen. Theater Zuidplein (grote zaal). 20.15 uur. Rients Gratama in zijn nieuwe cabaretprogramma 'Pom pend remmen', waarin hij wordt bijgestaan door Reina Boelens en Lia Corvers. Theater Zuidplein (Arlecchino- zaal). 20.30 uur. Theaterunie. 'Nacht van de rattenkoning'. Zie donderdag 14 december. Hofpleintheater. 20.15 uur. 'Celi ne'. Zie donderdag 14 december. Luxor Theater. 20.15 uur. Paul van Vliet. Zie donderdag 14 de cember. Piccolo Theater. 19.30 en 21.00 uur. Mabou Mines New York pre senteert 'The lost ones'. Een to neelbewerking door Lee Breuer naar een werk van SamuelBeckett. Gespeeld door David Warrilow met medewerking van Linda Wolfe. Re gie: Lee Breuer. Muziek: Philip Glass. De Lantaren. 20.30 uur. Autolbiografieenavond met o. a. Anton Constandse. Arthur Leh- ning en Dick Hillenius. Trefcentrum. 19.00 uur. Pak-fes- tival. Programma voor en door kinderen van zes tot elf jaar. In de Teerstoof. 21.00 uur. 'Va- deris trots' (Sytha Bolth c. s. Nieuw programma. B 14 Jazz. 21.00 uur. Amsterdam- Rotterdam; 'tenorsaxbattle'. Zaterdag 16 december: De Doelen (grote zaal). 20.15 uur. Deo Cantemus en de Credo Sin gers. De Schouwburg. 20.15 uur. Wim Kan. Zie vrijdag 15 december. Theater Zuidplein (grote zaal). 20.15 uur. Rients Gratama. Zie vrijdag 15 december. Theater Zuidplein (Arlecchino- zaal). 20.30 uur. Theaterunie. 'De nacht van de rattenkoning'. Zie donderdag 14 december. Hofpleintheater. 20.15 uur. 'Celi ne'. Zie donderdag 14 december. Luxor Theater. 20.15 uur. Paul van Vliet. Zie donderdag 14 de cember. Piccolo Theater. 19.30 en 20.00 uur. The lost ones'. Zie vrydag 15 december. De Lantaren 20.30 uur. Stamp concert. Programmasamenstelling en presetntatie: Klaas de Vries. Oude Kerk Delfshaven. 20.15 uur. Pelgrimsconcert. Concerto Rotr terdam. Concertmeester: Gerard Hettema. Solist: John Floore (trompet). Werken van Corelli, To- relli, Rossini. Biber, Purcell, Mo zart. Trefcentrum. 14,00 uur. Pak-fes- tival. Zie vrijdag 15 december. In de Teerstoof, 14.30 uur. Pop pentheater Hollandse Nieuwe van Theo Terra. 'Achter je ogen', In de Teerstoof. 21.00 uur. 'Va ders trots'. Zie vrijdag 15 december. Zondag 17 december: De Doelen (kleine zaal). 11.00 uur. Boris Goldstein (viool). Sasha Skwortsow (viool) en Alexander Warenberg (piano). Werken van Brahms, Tsjaikowski, Prokofjew. Franck en Ravel De Doelen (grote zaal). 14.15 uur. 'Messiah' van Handel. Philharmo- nisch Koor Toonkunst. Het Kleinkoor Toonkunst m. b. v. leden van het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest. Dirigent: Jan Eelke- ma. Solisten: Christina Harvey (sopraan). Sylvia Schluter (alt), Hein Meensf tenor). John Brocheier (bas). Tijn van Eijk (clavecimbel), Arie Keijzer (orgel). De Doelen (kleine zaal). 14.30 uur. Ensemble M. Dirigent: David Por- celijn. Werken van Keuris, Por- celijn en Szolossy. De Doelen (grote zaal). 20.15 uur. Latin soul funk formatie 'Roetoe'. Tim Shandal. The Marvells. De Schouwburg. 14.00 uur. Sca- pino Ballet. 'Assepoester'. Cho reografie: Armando Navarro. Mu ziek: Serhei Prokofjew. Theater Zuidplein (Arlecchino- zaal). Kindertheater Augustus 'Verzinsels' voor kinderen van zes tot twaalf jaar. Piccolo Theater. 13.00 en 15.15 uur. Kindertheater Wiedus. 'Tjon ge tjonge' 13.00 uurl.Musical voor kmderen van zes tot twaalf jaar. 'Wil je met me lopen'. (15.15 uuri' Een programma over sexualtiteit bestemd voor kinderen van zes tot negen jaar. Met Loes Vos, Louis Kockelmann, Louis Lemaire, Bert Nicodem, Nard Rijnders en John Buysman. Trefcentrum. 14.00 uur Pak-fes- tival Zie vrijdag 15 december. Museum Boymans-van Beunin- gen. Het Muramatsukwintet. Wer ken van Franck. De Boismortier, Beethoven. Condomilio. Loeven- die. Passage Theater. 10.30 uur. Or gelconcert door Terry Hepworth, Maandag 18 december De Doelen (grote zaal). 20.15 uur Deo Cantemus en de Credo Sin gers. De Doelen kleine zaal). 20.15 uur Sigiswald Kuyken (viool). Lucy van Dael (altviool). Anne Bijlsma icel- lo). Werken van Mozart en Bo- cherini. St. Laurenskerk. Kerstconcert bij kaarslicht. Orgelconcert door Marie Claire Alain. Dinsdag 19 december: De Doelen (grote zaal). 20.15 uur. Deo Cantemus en de Credo Sin gers. De Doelen (kleine zaal). 20.15 uur Schubert Quartett. Werken van Mozart, Beethoven, Brahms. Theater Zuidplein (grote zaal). 20.15 uur. John Lanting's Theater van de Lach. 'Nee schat, nu niet'. Klucht van Ray Cooney en John Chapman. Regie: Alexander Dore. Met John Lanting, Johan Sirag, Maroesja Lacunes, Carla Wild schut. Diane Dobbelman. Pim Pe ters en Flip Heeneman. Hofplein theater. 20.15 uur 'Steilewandrace'. Nieuwe show met Gerard Cox, Simone Kleinsma en Leoni Jansen. Kwartet o. 1. v. Fred Leeflang. Luxor Theater. 20.15 uur. Paul van Vliet. Zie donderdag 14 de cember. De Lantaren. 20.30 uur. Urbanus van Anus en Raymond van het Groenewoud. Woensdag 20 december: De Doelen (grote hal). 12.45 uur. Koffieconecrt. Concerto Rot terdam. Dirigent: Roelof van Driesten. Solist John Floore (trompet). Werken van Biber, Pur cell, Mendelssohn. De Doelen (grote zaal). 19.00 en 21.00 uur. George van Renesse (piano). Schubertprogramma. De Schouwburg. 20.15 uur. De Haagse Comedie. 'Parodie', toneel spel van Tom Stoppard. Regie: Jo Dua. Vertaling: Gerrit Kouwenaar. Muziek: Jurriaan Andriessen. Cho reografie: Jose Lewis. Met Henk van Ulsen, Anne Marie Heyligers, Edda Barends, Francine Dreessen, Bas ten Batenburg, Kees Coolen, Wim van Rooy en Wim de Haas. Theater Zuidplein (grote zaal). 20.15 uur. 'Nee schat, nu met'. Zie dinsdag 19 december. Hofplein theater. 20.15 uur. 'Steilewandrace'. Zie dinsdag 19 december. Luxor Theater. 20.15 uur. Paul van Vliet. Zie donderdag 14 de cember. De Lantaren. 20.30 uur. Mu ziektheater 'Willem de Zwijger'. Rients Gratama Het filmprogramma van 'De Con certzaal' in Zierikzee voor dit weekeinde. Zaterdag- en zondag avond om acht uur veel spanning met 'The midnight express'. Zater dagavond draait er ook nog een sexfilm. 'Blond en bloot in Beieren', of zoiets. Aanvang half elf. En dan het Meijer Theater in Middel- hamis. Vrijdagavond lacht uur) en zaterdagavond (half zeven en ne gen uur) wordt er in 'De helse tijger" niet op een dooie meer of minder gekeken. Zondagavond en maan dagavond (acht uur) zet het Meijer Theater het 'Licht op groen voorde maagd'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 36