Radiodirecteur Jo Smit neemt afscheid van VARA Jolly heeft meer. PANDA EN DE MEESTER-MUNTER PZC/ vertrek heeft niets te maken met problemen vara televisie 'Funhouse' voorlopig gered radio Meer kritische consumenten programma's voor radio en tv DONDERDAG 14 DECEMBER 1978 radio en tv 19 „IK GA MET VEEL PLEZIER" tVan ome correspondent! HILVERSUM - Na een dienstverband van veertien jaar. waarvan vijf als ra diodirecteur, neemt Jo Smit morgen vrijdag 15 december afscheid van de VARA. En dat spijt hem niet. „Ik ga met veel plezier weg. Ik vind het wel mooi geweest. Dat bedoel ik positief natuurlijk. Ik ben nu 62 jaar en heb het idee dat ik nog wat anders kan gaan doen. Voor mijn gevoel ben ik nog niet uitgeblust". Zijn vertrek heeft niets te maken met de problemen waarmee de VARA momenteel kampt, zo verzekert hij, „Al die toestanden gaan voorna melijk over televisie. Ik weet eigenlijk niet eens hoe het allemaal precies in elkaar zit. Dat er binnen het medium televisie grote spanningen zijn. vind ik normaal. Tenslotte is het een groot en machtig lichaam. Bij de radio zul je veel minder snel spanningen hebben, alhoewel ze er natuurlijk wel af en toe zijn. Maar ik denk dat het grote ver schil tussen radio- en televisieafdelin gen van de VARA hierin zit, dat wij een jaar of zes geleden zelfbij de radio zijn gaan democratiseren. We zijn een beet je geformaliseerder. We hebben het van binnenuit gedaan". „De resultaten van dit proces zijn uit eindelijk voorgelegd aan het bestuur. Het democratisermgsmodel voor radio hebben ze later echter ook op de televi sie uitgeprobeerd. Het grote nadeel waar de televisie dus mee te kampen kreeg, was dat het niet van henzelf kwam. Maar we moeten voorop stellen dat democratisering alleen mogelijk is wanneer er democraten aanwezig zijn. Er zijn echter ook mensen die daar niets in zien en die kun je je wil ook niet op leggen. Als je democratie te formeel gaat nemen, kom je aan de grenzen van het systeem. Maar het ligt in de aard van de mens om met de ene hand iets op te bouwen en met de andere hand weer te vernietigen. Waarmee ik natuurlijk niet wil zeggen dat de televisieafdeling van de VARA zichzelf om zeep aan het helpen is. Ik denk dat ze daar wel uit de moeilijkheden komen. Ze moeten het alleen zélf oplossen". vindt de schei dende directeur radio. Bewust Jos Smit heeft heel bewust de niet te stuiten opkomst van de televisie mee gemaakt. ..De radio had het eerstge boorterecht. Toen echter de televisie kwam, speelde zij al snel de eerste viool. Aanvankelijk heeft dat heel trauma tisch voor de radio gewerkt. Maar ik dacht dat we er weer goed bovenop wa ren gekomen. Na ons minderwaardig heidscomplex te hebben overwonnen, zijn we als radio een heel eigen geluid gaan produceren Als directeur heb ik altijd getracht zo adequaat mogelijk te programmeren. Onze programma's moesten een eigen gezicht hebben Het moest blijken dat de mensen naar een progressieve omroep luisterden Ik weet heus wel dat een groot deel van onze doelgroep naar de TROS luistert en kijkt. Maar ik vind dat je dan met kunt zeggen dat de VARA aan haar doel voorbij schiet Tenslotte hebben we meer dan een half miljoen leden". vWij, als VARA, gaan erva'n uit dat je mets aan de luisteraars kunt opleggen. Je moet voorzien in een behoefte. Dat is ook een stukje democratie. We zien de mensen toch voor vol aan. Het is een feit dat onze tijd zich afwendt van de cul tuur. maar democratisering gaat altijd gepaard met een zekere vulgarisatie. We moeten daar ook aan meedoen. On danks dat proberen we toch onze idea len overeind te houden", aldus Jo Smit. Terugkijkend op de jaren die Jo Smit bij de VARA-radio doorbracht, ziet hij veel veranderingen. „De radio is in houdelijk sterk veranderd Bepaalde functies op het amuserende vlak zijn door de televisie overgenomen. We zoe ken het bij de radio nu meer in totale programmering. Vroeger ging de radio vooral spiegelend te werk. Men zette ergens en microfoon neer en zond later uit wat er opgenomen was. Tegenwoor dig is onze informatiegroep uitgegroeid tot een volwaardig journalistiek bedrijf, dal net als kranten op het nieuws al gaat". Verschil Het verschil tussen vroeger en nu is. dat we vroeger belerend waren. Wij bepaalden wel w at er goed was voor de luisteraar. Nu geven we wat de luiste raar wil. Ook belangrijk is, dat we in grotere eenheden hebben leren den ken. Onze democratisering is hiermee parallel gelopen. We'hebben een tijd terug onze mensen in vier groepen in gedeeld. Info, cultuur, gevarieerd en popmuziek. Al die 'groepen hebben een groepsleider, die samen met de direc tie, het dagelijks bestuur van de VARA vormt. Deze kerngroep zorgt voor in tegratie tussen de verschillende groe pen. Dit systeem zal zich in de toe komst te meer bewijzen wanneer de zenderkleuring eenmaal een feit is. Die zenderkleuring lijkt me trouwens uit stekend. Vooral ook omdat het hele ra- diobestel nu zo onoverzichtelijk is. Zenderkleuring geeft rust in de prog rammering. De luisteraar krijgt meer service". Al heeft, het niet zijn persoonlijke voor keur. toch vindt Jo Smit dat Hilversum 3 in de huidige vorm een noodzaak is. „Het is wel wat anders geworden dan we aanvankelijk dachten. Toen er werd gesproken van een Hilversum 3. zijn we destijds al heel optimistisch plannen gaan maken. De minister wilde echter een lichte-muziekzender. Eigenlijk is dat ook wel goed. want radio is in de eerste plaats een maatschappelijk ge geven Dan kom ik automatisch weer op die vulgarisatie terecht. Want on danks die vulgarisatie moet je toch proberen je culturele aanknopingspun ten te vinden" Jo Smit keert zaterdag terug naar Ter schelling, het eiland waar hij het be langrijkste deel van zijn jeugd door bracht Hij gaat zich bezighouden met het Terschellings dialect, dat hem ei- NOS-NOT 11.00-11.30 Schooltelevisie NOS 18.30 Sesamstraat 18.45 Paspoort voor Turken 18.55 Journaal TROS 18.59 Grace Kelly - Een hedendaags sprookje 20.00 Derrick Tv-serie 21.00 Demis Roussos - Een fenomeen. Filmportret NOS 21.37 Journaal 21.55 Den Haag vandaag 22.10 William Turner: De rebelse engel. Film 23.05 Journaal O.S.-TELEAC 18.25 Leren, hoe doe je dat? (15) NOS 18.55 Journaal AVRO 1859 De Astronautjes 19.05 AVRO's Toppop NOS 20.00 Journaal AVRO 20.27 Toon Hermans One Man Show '78 22.50 Televizier Magazine NOS 23.40 Journaal 18.00 Tekenfilmserie. Grace Kelly: een hedendaags sprookje NED. 1,18.59 uur 'Once upon a time...is now' is een Amerikaanse film over het leven en werk van Grace Kelly, die na haar huwelijk met prins Rainier van Monaco prinses Grace werd. Aan deze film. die gepresenteerd wordt door Lee Grant., werken vele be roemdheden mee William Holden, James Stewart, Alfred Hitchcock, George Seaton en Stanley Kramer. Aan de hand van gesprekken met mensen, die haar goed kenden (Hitchcock. Holden. Seaton) wordt in deze film geprobeerd de loop van Grace's leven te achterhalen. Haar leven lijkt immers op een sprookje van zei het niet onbekende i Ameri kaanse actrice werd zij plotseling prinses Gracla van Monaco. De film toont enkele fragmenten uit films van Grace Kelly en de actrice Lee Grant voert een gesprek met prinses Gracia en prins Rainier Demis Roussos NED. I. 21.00 uur De Griekse zanger Demis Roussos brengt in dit muzikaal portret oude succesnummers, maar ook nieuwe liedjes ten gehore De Griekse zan ger werd gefilm in zijn (vele) huizen in Monaco en Athene. In één van de huizen in Athene werd onlangs zijn zoontje volgens de Griekse-ort- hodoxe ritus gedoopt. De produk- tie en regie van deze film is in han den van Rien van Wijk De rebelse engel NED. 1. 22.10 uur Documentaire van John Read naar aanleiding van de tentoonstelling over William Turner, die van 15 de cember tot 26 februari in het Haag se gemeentemuseum gehouden wordt. Joseph Mallord William Turner (1775-1851), een kap- perszoon uit Londen, werd als veer tienjarige toegelaten tot de school van de Engelse Koninklijke Aca demie. Tien jaar later kreeg hij daar. als jongste op die wijze geëer de kunstenaar, een tentoon stelling. Op 76-jarige leeftijd over leed hij als een broemd man, hij werd in de befaamde Saint Pauls kathedraal begraven. Zijn volledi ge collectie van honderden schilde rijen en ruim 14.000 aquarellen, te keningen en schetsboeken liet hij na aan het Engelse volk. In zijn tes tament uitte hij de wens dat zijn hele werk aan het publiek getoond zou worden. Dat gebeurde nooit en pas bij de viering van zijn 200-ste geboortedag enkele jaren geleden ontstond er, dankzij een grote overzichtstentoonstelling in de Londense Koninklijke Academie en deze BBC-film, voor het eerst de mogelijkheid voor het grote pu bliek om Turners werk te zien En dan te zien. zoals hu het bedoelde: in zqn geheel. Hoewel er wel be weerd wordt dat niet meer dan zes mensen alles van Turner gezien hebben Hij maakte op zijn meer dan 400.000 kilometer tellende rei zen. ruim 30.000 afbeeldingen Toon Hermans '78 NED. 2, 20.27 uur Beelden van de One Man show van Toon Hermans, opgenomen in het voorjaar in het Circustheater in Scheveningen De teksten en mu ziek zijn van de hand van Toon zélf. Het orkest staat onder leiding van Hugh den Ouden. Het programma wordt overigens tegelijkertijd door de AVRO ook op de radio uitge zonden, via ^Hilversum 2. Toon Toon Hermans is vanavond neer eens op de buis te zien, de AVRO zendt fragmenten uit van zijn One Man show 78. NED. 2. 20.27 uur Hermans is momenteel al weer druk bezig met zijn nieuwe show. die in januari in première gaat. De Muppet show BRT 1, 2, 20.10 uur De Muppets hebben vanavond een griezelige gast. de horror-rock ar tiest Alice Cooper Dat betekent dus dat de poppen van Jim Henson op de nachimerrietoer gaan. Alice verkocht zijn ziel aan de duivel en er zijn Muppets. zoals Gonzo. die dat ook wel willen doen. Fozzie be grijpt er maar weinig van en dan hebben we het maar helemaal niet over de altijd mopperende heren - gen is. het Midslands. een van de drie dialecten die op Terschelling worden gesproken. Hij zal als historicus en als taalkundige te werk gaan om dit oude dialect voor het nageslacht te bewaren. Dit omdat er nog maar erg weinig men sen zijn die Midslands spreken „Ik vind dat ik daartoe verplicht ben. omdat ik de enige ben die het dialect nog goed in zijn hoofd heeft en het ook kan neer schrijven. Ook loop ik met plannen rond om een roman in het Fries te gaan schrijven. We zien wel" 18.05 Inform progr 18.30 Little Vic. het renpaard. Jeugdfeuilleton 18.55 Sport, 19.20 Meded. 19.27 Politieke uitz. 19 45 Journ. 20.10 De zoete inval (Fawlty Towers), tv-serie 20.40 Debatprogr 21.55 Filmmagaz 22.45-22 55 Journ 18.00 Tekenfilmserie 18.05 Inform, progr ,18 30 Little Vic. het renpaard Jeugdfeuilleton. 18.55 Sport. 19.20 Meded. 19.27 Politieke uitz. 19 45 Journ. 20.10 Poppenshow 20.35 Commissaris Moulin van de "Police judiciaire". politieserie 22.05-22.55 Gesprek 17.35 Gevar jeugdprogr 18.05 Poppenshow 18.35 To neelagenda. 19.10 Reg. nws. 19 20 Verkiezingspraatje. 19.29 Weerber. 19.30 Journ. 119.50 Progr overz. 20.00 Le Tourbillon des jours, tv-serie. 21 00 Politieke uitz. 22.15 Journ 22.30-23.20 Le Carrousel aus Images, film. Aansl.: Filmrubriek. FRANKRIJK-RIJSSEL TF 1 14 00 uur De 24 donderdagen 18.02 Op het goede uur 18 27 Sesamstraat 18 55 Serie. 19 15 Voor de vrouw 19.20 Reg Nws 19 45 De onbekende. 20 00 Nws 20 35 Les chemms de l'exil, of De laatste jaren van Jean-Jacques Rousseau i2) 22.17 L ëvement 22 36 Cinè premiere Verwarring rond AVRO's platen panel (Van onze rtv-redactie HILVERSUM - Rondom het televisie- jirogramma Platenpanel lijkt bij de AVRO complete verwarring te heer sen. De persdienst van de AVRO deelde officieel mee dat het sinds oktober maandelijks op de tv verschijnende programma Platenpanel afgelopen maandag voor het laatst te zien was. Reden: „Het kwaliteitsaanbod van het gebodene viel moeilijk te verhogen. Het meedoen aan een competitie, zoals Platenpanel was, bleek voor veel ar tiesten een te hoge drempel". Luttele uren later meldde het hoofd van de afdeling amusementstelevisie van de AVRO dat er van het bericht niets klop te.Platenpanel is in januari niet op het scherm te zien. omdat het aanbod dan met zó geweldig is. Je zit dan middenin de carnavalstqd Ander materiaal wordt er nauwelijks aangeboden. We hebben dat trouwens bij het begin van het programma al besloten. In januari hebben we nu een special rond de Rainbow Train, die kort daarop naar Amerika vertrekt voor een tournee. Dat was een mooi aanbod". ..In februari gaan we met Platenpanel gewoon weer door. inclusief Meta de Vries en al de anderen". Bij nadere in formatie m AVRO-kringen bleek echter toch dat wel degelijk was besloten dat Platenpanel zou stoppen. Intern is zelfs gezegd dat men er bUj om was. omdat het toch een „rotprogramma" was. „Het sloeg niet aan en het scoorde nau welijks bij het publiek". In Platenpanel. dat gemaakt werd naar een idee van Gerrit. den Braber zelf, tra den Nederlandse artiesten op. wier ver richten werden beoordeeld door zowel een vak- als een publieksjury. Het pro gramma scoorde een geringe kijk dichtheid by het televisiepubliek. Cor Beursken ilinksi en Rob van Hou ten in het televisiespel De pianist' AMSTERDAM - Het voortbestaan van de Amsterdamse theatergroep Fun- house, dat dit seizoen aan een zijden draad heeft gehangen, is voorlopig weer verzekerd. Na lang wikken en wegen heeft het ministerie van erm namelijk besloten de groep het ko mende jaar toch te laten meedelen in de subsidiepot. Een en ander heeft Rob van Houten, leider van Funhouse, dinsdag bekendgemaakt. Funhouse dreigde dit voorjaar in onge nade te vallen bij crm. toen het minis terie liet weten de voorkeur te geven aan een beperkt aantal goedgesub- sidieerde mime-gezelschappen boven een groot aantal noodiydende Een en ander was aanleiding tot protesten uit de hoofdstedelijke mimewereld. Op de begroting voor het komend seizoen is voor deze theatervorm drie miljoen gulden uitgetrokken Als gevolg van de subsidieperikelen zal de nieuwe show van Funhouse later van start gaan dan oorspronkelijk het geval was. De eerste try-outs vinden 12 en 13 januari plaats in het Cleyntheater in Amsterdam-noord. De voorstelling is getiteld 'Funhouse Funhouse'. Behalve Rob van Houten treden op Cor Beurs- kens. Feike Boschma, Carry Schomper en Wilber Gieske Invloed geweld op televisie LONDEN - Het kijken naar geweld op de televisie vergroot de agressie bij jon gens van de tienerleeftijd. Dit zegt de in Londen wonende Australische psy choloog dr. William Belson, die pen stu die van vier jaren aan het onderwerp heeft gewyd. waaraan 1.565 jongens uit Londen hebben meegedaan Belson zegt het causale verband niet te hebben 'bewezen', maar het verband zo goed als mogelijk te hebben aangetoond- Smeuïge Mannequinkwark bijvoorbeeld. Eén van de vele traktaties uit de serie Mannequin slank- toetjes van Jolly. Mager en lekker. Kijk maar in het koelvak. Laat ze glunderea qfoWtJ HILVERSUM-1 DONDERDAG 14 DECEMBER 12.15 Boer en tuinder 12.26 Meded. voorland en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Hier en nu. 12.55 <S) Middagpauze- dienst. 13.15 (S) NCRV-Globaal. <15.30 Nws.) 17.30 Nws. 17.32 Hier en nu. 18.00 (S) De kerk vandaag. P.P 18.19 Uitz. van de PvdA. NCRV 18 30 Nws. 18.41 (S) De wereld zingt Gods lof. 19.35 (S) Leger des Heils kwartier. 19.50 Je kunt het geloven of niet. 20.00 (S) Draaischijf. 21.20 Een. twee. uit de maat. 21.40 Bq de tijd. 22.00 Confrontatie of dialoog. 22.25 Zojuist verschenen 22.30 Nws. 22.40 Politiek weekoverzicht. 22.50 (Si De liederen van Franz Schubert. (29). 23.25 Kunstschilder en glazenier Jan Mammen overleden AMSTERDAM - De kunstschilder en glazenier Jan Mammen is in zijn woonplaats Amsterdam op "9-jarige leeftijd overleden. De begrafenis heeft vrijdag in Naarden plaats, na een dienst in de St.-Agneskerk in Am sterdam-Zuid, waarvan hij jarenlang kerkmeester was. Mammen was ridder in de orde van St.-Gregorius de Grote. Jan Mammen werd in Leeuwarden ge boren waar zijn vader decOTatieschilder en kunsthandelaar was Hq studeerde in de jaren twintig aan de rijksacade mie in Amsterdam bq Jurres, dDer- kinderen en Richard Roland Holst. CONSUMENTENCOMMISSIE SER: i Van onze redactie economie i DEN HAAG - Het is noodzakelijk dat er spoedig meer kritische voorlich tingsprogramma's op radio en tv ko men. Dit zegt de commissie consumen tenaangelegenheden van de Sociaal- Economische Raad (SER) in een advies over de huishoudelijke en consumen tenvoorlichting aan de regering. Mede gestimuleerd door radio- en tv-uitzen- dingen zal schriftelijke informatie een belangrijker rol gaan spelen, zo ver wacht de c De consumentenorganisaties zouden een overlegorgaan moeten vormen om te zien welke mogelijkheden nu al be staan om schriftelijke informatie bin nen het bereik van meer consumenten te brengen. De overheid zal dit werk met subsidie mede mogelqk moeten maken: zq kan soms ook zelf een uit voerende taak hebben op het terrein van de consumentenvoorlichting Voordat zq campagnes begint is echter overleg met consumentenorganisaties en andere voorlichtingsinstanties ge wenst. Aanleiding tot dit advies was onder an dere de vraag van de toenmalige minis ter van CRM in 1974. Om de consument meer voorlichting te kunnen geven, en daaraan is dringend behoefte, is meer inzicht nodig in de eigen behoeften van de consumenten in de mogelqkheden deze beter toe te rusten. Of de con sumentenvoorlichting in ons land alle aspecten bestrykt kan pas na grondig onderzoek biyken Taak In dit verband ziet de commissie een taak voor dc in oprichting zijndp Stichting Wetenschappelijk Onder zoek Consumentenaangelegenheden (SWOCA). Ook huishoudelijke voor lichting is een zaak van algemeen be lang, waarvan de reikwijdte eveneens door onderzoek moet worden beoorde eld. Het advies is het niet eens met suggesties om consumenten- en huis houdelijke voorlichting te bundelen, omdat het om aparte soorten gaat. Getracht moet worden in eerste instan tie via het huishoud- en nijverheidson derwijs (HNO) een goed gespreid net van voorlichtingsactiviteiten op te bouwen. Dit betekent niet, dat het. HNO de gehele huishoudelijke voorlichting zou moeten overnemen. De overheid zou de subsidiëring van de stichting Huishoudelijke Voorlichting ten Plat- telande tHVPi moeten voortzetten, zo dat deze instantie nationaal met het HNO kan samenwerken Die samenwerking zal zich ook moeten uitstrekken tot andere organisaties die op verwante terreinen werken, zoals dat van de gezinsbegrotingen Op dit gebied wordt al naar een bundeling ge streefd en het advies juicht streven Aandacht voor begrip 'eindigheid' in 'Bij de tijd' HILVERSUM - De NCRV-programma- scrie "Bij de lijd" die elke donderdag om 21.40 uur via Hilversum 1 wordt uitgezonden is, vandaag 14 decem ber en de twee daaropvolgende don derdagen gewijd aan. zoals program mamaker Hans Blankensteyn dat for muleert, "de lof van de eindigheid en de zucht naar het onbegrensde in de Europese geschiedenis' 'Eigenlijk het onderwerp voor een preek", vindt Blankenstevn die op een eigen wijze de sporen probeert te volgen van de eindigheid in onze cultuur. In de Bqbel wordt de eindigheid als een groot goed gewaardeerd Blankensteyn is vooral onder de indruk gekomen van de zucht van de moderne mens om zyn grenzen voortdurend te verleggen naar doelmatiger werken toe. Over heidssubsidie wordt wenselijk geacht, al zou van de ..afnemers" een redelqke vergoeding moeten komen. In dit ver band wordt gewezen over komende be slissingen over volwassen-educatie. Nieuw NOS-vliegtuig kost driekwart miljoen gulden HILVERSUM - 'Het hijgend hert'. Zo wordt op het Hilversumse vliegveld wel eens smalend gesproken over het NOS-vliegtuig, dat dringend aan ver vanging toe is. De kist. die onder de registratie 'PH-NOS' een bekende ver schijning is geworden in binnen- en buitenland, heeft er namelijk sinds de ingebruikneming in 1969 al 2.400 vlieguren en een geschatte afstand van 650.000 km op zitten en dan moet je uit veiligheidsoverwegingen volgens chef-vlieger Charles van der Heijde sterk over vervanging gaan denken. Een nieuw toestel, uitgerust met de modernste apparatuur om aan alle spe ciale eisen le kunnen voldoen, gaat ech ter volgens NOS-voorzitter mr. E. Jur- gens ongeveer driekwart miljoen gul den kosten en het is de vraag of dit be drag in de NOS-middelen gevonden kan worden Voor de leiding van het facilitair bedrijf, de baas van het vliegtuig, gaat het dan ook thans om de vraag: nieuw kopen of leasen. Want dat er door de NOS ook in de toekomst gevlogen zal w moeten worden staat voor alle betrokkenen vast. Zonder eigen vliegtuig zouden de rechtstreekse reportages van NOS vanuit de Tour de France niet mogelij ke zqn Ook zouden spectaculaire op namen als in 1972 van de drie tydens een vliegende storm in nood verkeren de schepen onmogeiyk worden (S) Muziek van eigen tijd. 23.55-24.00 Nws. VRIJDAG 15 DECEMBER KRO. 7.00 Nws 7.02 Het levende woord. 7.09 (S) Even na zeven. (7.30 Nws. 7.41 Echo) 8.30 Nws 8.36 Gym. v.d huis vrouw. 8.45 (S) Gevar. progr. (10.30 Nws) 11.00 (S) Zuid Nederlandse ontmoetin gen. 11.59 Bencht Solidaridad. HILVERSUM-2 DONDERDAG 14 DECEMBER 12.15 Sportpanorama. 13.00 Nws, 13.11 Radiojournaal. 13.25 Beursplein 5,13 30 'n Middagje AVRO. (16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal 16.30 Radio Lawaaipa- pegaai. herh 17 00 De Slag bq Nieuws poort. 17 40 Nedei lands- Israëlitisch Kerkgenootschap. 17.55 Meded 18 00 Nws 1811 Radiojournaal. IKON: 13 30 Kleur AVRO: 1900 Aspecten. 20.00 Nws 20.05 (S) Northern Sinfonia Or chestra Klass. muz. 20.30 "Si Toon Hermans - one man show '78. 22.50 (S) Licht klass. pianomuz. NOS: 23.00 (S) Met het oog op morgen. 23.55-24.00 Nws. VRIJDAG 15 DECEMBER NCRV 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgym. 7.20 Te Deum Laudamus. 7.54 Op de man af. 8.00 Nws. 8.11 Hier en nu. 8 25 Van daag. vrqdag. 9.00 Politiek en sa menleving NOS: 9.10 Spiegel van Bel- gie. 9.35 Waterst 9 40 Schoolradio 10.00 De Taaishow. 10 30 NOS-Jazzportret 11.00 Nws. 11.03 Meer over minder HILVERSUM-3 DONDERDAG 14 DECEMBER 12 03 iS) Boter. Klass en prijzen 14.03 i Si Adje's Gouden van dagen club. 15.03 (Si TROS Top 50 NOS. 18.03 De vaca turebank 18.10 (Si Avondspits TROS: 19.02 (S) Poster. 20.02 (Si Ferry Maat s Soul Show 22.02 (S) Sesjun. 23 02 (S) LP-Top 20 0.02 (S) De Hugo van Gelde ren Show. 1.02-7.00 (S) De Nachtwacht. VRIJDAG 15 DECEMBER EO' 7 02 (S) Ronduit op drie. 8.03 (S) EO-Metterdaad-Memo 8.05 (Si Tijd sein. 9.03 iS) De muzikale fruitmand. 10.03 (Si Te elfder ure. TROS: 11.03 (S) Polderpopparade HILVERSUM-4 DONDERDAG 14 DECEMBER 12.00 (Si Rondom,, volksmuz op het podium (II). 14.00 Nws. 14.02 (S) Spek takel magazine. 34.30 iS> Voor God en Goden «36i. 15.00 (S) Kollage van alle daags en zeldzaam. 16.00-17.00 (Si Bq voorkeur...Klassieke verzoeken. VRIJDAG 15 DECEMBER NOS 7 00 Nws. 7 02 (S) Vroeg klassiek. 9.00 Nws. 9 02 (Si Muziek uit de Midde leeuwen en Renaissance. 9.30 (S) Vrq- dagmorgenconcert: met om 9.30 As- pekten van de kamermuziek: om 10.00 Salzburger Festspiele 1978. Klassieke muziek. EVEN PUZZELEN Horizontaal: 1 stevig; 3 pl. in Oosten rijk. 5 Europeaan: 8 eindeiyk, 11 ko- nisch. 13 gierst. 38 het tegenovergestel de: 23 vochtig; 24 behoeftig: 25 plaag geest. Verticaal; 1 stap; 2 jongensnaam: 3 lid woord (Fr). 4 jongensnaam; 6 hemel lichaam; 7 geheel de uwe; 8 drank; 9 schipperen; 10 priester, 11 beroep. 12 drank; 14 zangstem; 15 muziekstuk, 16 riv. in Duitsland: 17 samentrekking van edel. 19 voegwoord; 20 gravure. 21 mannetjesbij; 22 rustend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 19