Meerderheid gs Brabant akkoord met uitbreiden General Electric Handelen nodig voor redding van Total Eversdijk: staten moeten vrijdag met de billen bloot... Terneuzen krijgt in maart beschikking over tennishal PZC dringt SP Terneuzen aan op verwijdering arseenafval Boek van de Maand: Bijna honderd veel gelezen schrijvers brengen spanning en ontspanning, humor en ontroering in hetTotale Leesboek Je weet niet wat je leest!' Krat Zoute Pinda's DONDERDAG 14 DECEMBER 1978 provincie 11 MILIEUFEDERATIE: DIT HAD NOOIT TOEGESTAAN MOGEN WORDEN VOORLOPIG OORDEEL DEN BOSCH - De meerderheid van Re- deputeerde staten van Brabant heeft woensdag in principe besloten dat uit breiding van General Electric Plastics door kan gaan, gezien de adviezen die het college de afgelopen maanden hebben bereikt. De gedeputeerden Brugman en Einmahl. beide PvdA PPR zijn het met dit stand standpunt niet eens. Gs hebben hun beslissing neergelegd in een brief die wordt verzonden aan alle organisaties en instanties die bij de ad visering vooraf waren betrokken. Hen wordt gevraagd naar aanleiding van de nieuw aangevoerde argumenten op nieuw hun mening te geven en op basis van dat pakket zullen gs op 10 januari 1979 hun definitief oordeel bekend ma ken. In een voorlopig commentaar deelde P von Meyen feldt, woordvoer der van de Brabantse milieufederatie mee: „Dit had niet toegestaan mogen worden Het produktieproces van de polymeerfabriek voor de vervaardiging van nouryl kan explosief verlopen en er zijn momenteel geen afdoende maatre gelen voorhanden om dat tegen te gaan. Het was oorspronkelijk de be doeling geweest de stellingname van gs volledig te publiceren maar na afloop van het beraad bleek dat enige sleutel figuren die onmisbaar waren, voor een waterdichte formulering onbereikbaar waren Vandaar dat de voorlich tingsdienst van de provincie moest vol staan met een zeer beknopt communi qué". Gedeputeerde Ton Brugman ver zekerde desgevraagd dat de meerder heid van gs tot haar beslissing is geko men onder een groot aantal voorbe houden die vandaag openbaar zullen worden. Ondanks die onvolledigheid wilde de heer Von Meyenfeldt toch een eerste reactie geven namens de BMF (Bra bantse Milieu Federatie» Het kapitale punt is volgens hem de vraag of de voorlopige beslissing van gs de deur open zet voor nog verdere uitbreiding van GEP die er naar zijn oordeel dan in zit. De nieuwe afdelingen die GE aan de bestaande fabriek toe wil voegen roe pen bij de Milieu Federatie ernstige be zwaren op. Twee aspecten, aldus Von Meyenfeldf. spelen hier een overwegen de rol, het eerste is dat de goedkeuring zoals gs die zouden willen geven alle milieuprocedures tot een farce maakt en daarnaast hebben gs nog steeds, volgens Von Meyenfeldt. een principe besluit genomen zonder de wil van de bevolking af te nemen Hij is er van overtuigd dat de bewoners van Halste ren, zowel als van Bergen op Zoom. in meerderheid grote bezwaren hebben tegen de aanwezigheid van de plastic gigant, laat staan tegen de uitbreiding Gedegen „Ik heb het idee dat gszich zo sterk mo gelijk willen maken om een gedegen TERNEUZEN - De afdeling Terneuzen van de 'Socialistiese Partij' (SP) vindt dat de gemeenteraad zich sterk moet maken voor verwijdering van het ar- seenhoudend afval van de 'Nederland se Stikstof Maatschappij' van een aan tal stortplaatsen in de Kanaalzone. Volgens de SP, die een brief aan de raadsleden heeft geschreven, was zij al tijdens de recente gemeenteraadsver kiezingen voor een dergelijke maatre gel. 'Deze opvattingen werden zo'n beetje door de andere partijen weggehoond', aldus het schrijven. 'Vooral van PvdA- zijde had men er geen enkel begrip voor. Nu duikt plotseling de minister van mi lieuhygiëne op in Zeeuwsch-Vlaande- ren, notabene lid van een rechts kabi net. En die stelt zich in deze kwestie dan even progressiever op dan de beleids- mannen van de PvdA'. De SP blijft bij haar eis dat het arseen- en loodhoudend afval moet worden weggehaald op kos ten van de NSM: „Wy hopen dat er nu eindelijk eens een paar raadsleden naar voren zullen treden, dat, met de wind uit Den Haag in de rug, onze eisen zal onderschrijven". Zoals bekend is minister dr. L. Ginjaar van milieuhygiëne, die dinsdag op be zoek was in Zeeland, voorstander van het weghalen van het gifafval. Hij en milieu-inspecteur drs. G. J. Beyen zul len binnen drie maanden met een voor stel komen om de impasse te doorbre ken Wethouder van openbare werken en milieuzaken drs. R. C. E. Barbé van Terneuzen handhaaft het standpunt dat het besmette puin op de vroegere gemeentelijke stortplaats in de Bon tepolder kan blijven liggen. 'De raad van State heeft indertijd beslist dat die stortplaats moest worden gesloten. Dat is gebeurd en daarmee is de zaak voor ons afgedaan'. De omgeving van de stortplaatsen waar NSM-afval ligt (naast de Bon tepolder zijn het de Deckerspolder on der Sas van Gent en het NSM-terrein wordt intensief bemonsterd om ver vuiling van grondwater en polderslo ten tijdig te achterhalen. Deelname centrale post ambulance in raad Flipland ST. PH1L1PSLAND- De gemeenteraad van St. Philipsland praat vanavond (donderdag) over aansluiting van de gemeente bij de gemeenschappelijke regeling centrale post ambulancever voer regio Noord-Brabant. Aan deze regeling doen de West-Brabantse ge meenten mee. Provinciale stane van Zeeland hebben de gemeenten Tholen en St. PJiilipsland aangewezen om zich ook bij deze centrale post aan te slui ten vanwege de ligging van deze ge meenten ten opzichte van West-Bra bant. De centrale post ambulancever voer voor West-Brabant, Tholen en St. Philipsland wordt gevestigd in Roos endaal. De raadsvergadering begint om half acht. Op de agenda staat ook een voor stel om de algemene begraafplaats aan de Deensesiraat te reconstrueren Het is de bedoeling dat dit werk wordt uit gevoerd in het kader van de bestrijding van de werkloosheid. Op die manier krijgt de gemeente ruim 41.000 gulden van de bijna 60.000 gulden bedragende kosten van het rijk terug. Het dagelijks bestuur van de gemeente stelt de raad voor ont de Ooststraat te bestemmen tot voetpad Dit straatje tussen Mast gatstraat en Zijpestraat, waar regelma tig auto's worden geparkeerd, moet verkeersvrij staan verder verscheidene onderwljsvoors tellen lezing over Zeeuwse landschap in Hulst HULST - Morgenavond, vrijdag, spreekt de heer G. Sponselee over het Zeeuwse landschap in het activi- tcitencentrum 't Houtenkwartier te Hulst. Het betoog wordt geïllustreerd met een diaserie. De lezing begint om 20.00 uur. De heer Sponselee spreekt op uitnodi- Btng van het Vormingswerk voor Jonge Volwassenen in het kader van het open huls. KWESTIE OOK VOORLEGGEN AAN EUROPEES PARLEMENT Van onze Haagse redacteur DEN HAAG - Het CDA-Tweede Kamerlid drs. H. Eversdijk, tevens leider van de CDA-fractie in Pro vinciale Staten van Zeeland, vindt dat de Staten morgen „met de bil len bloot moeten". Hij ziet - zoals gemeld-een voorname rol voorde provincie in het reddingsplan voor de Total-raffinaderij in het Sloegebied. In de toelichting bij de vragen die hij morgen, vrijdag, aan Gedeputeerde Staten wil stel len, zegt hij: „Wel degelijk kan de provincie iets doen. zodanig dat dit het sluitstuk vormt van de red dingsoperatie en vooral door de inbreng van de provincie kan de werkgelegenheid wellicht voor de komende drie jaar veilig worden gesteld". Eversdijk heeft ook plannen om via zijn fractiegenoot F. van dei Gun de kwestie-Total en de ach terliggende problemen veroor zaakt door een gigantische overca paciteit in de olie-industrie, ondei de aandacht te brengen van het Eurpees Parlement. Van der Gun wil. aan de hand van brieven van de internationale federatie van vak bonden, de moeilijkheden rond To tal in de commissie voor sociale za ken van dit parlement bespreken. Volgens CDA'er Eversdijk gaat het om „Europese solidariteit" in de praktijk. Bijkomende factor is pu bliciteit over Total. Eversdijk heeft de indruk dat moedermaat schappij CFP daar nogal gevoelig voor is. Eversdijk richt zich in zijn vragen concreet op de mogelijke afname van Total-stookolie door de PZEM en op de koopverplichting van een stuk grond van 100 ha groot, die op Total drukt. Eversdijk in z'n toe lichting bij de vragen: „Volgens mijn informatie heeft Total aan de PZEM een vast bedrag voor raf- fin^gekosten aangeboden van on geveer f6.- per ton. Op markt- niveau zou dit nu ongeveer f 12.- f 14,- bedragen". Een contract in die geest zou slechts - in zeer slech te tijden - een klein risico voor de PZEM inhouden, aldus de CDA- statenfractievoorzitter. Eversdijk vraagt of het juist is dat de PZEM afwijzend heeft beschikt op het Total-aanbod. Hij vindt zoiets vreemd, omdat Gedeputeer de Staten gesteld hebben alle mo gelijkheden ernstig te zullen over wegen die Total zouden kunnen helpen. In relatie daarmee vraagt hij of het klopt dat de PZEM slechts stookolie wil afnemen tegen marktprijzen. Hij vindt dat. een vol strekt logische gedachte van de PZEM-directde, maai- stelt daar te genover dat de Staten van Zeeland, die een meerderheidsaandeel in de PZEM bezitten, een bredere en an dere verantwoordelijkheid hebben. Hij vraagt dan ook aan GS of dit college bereid is haar invloed aan te wenden om een leveringscontract op kostprijsbasis te realiseren, in dien de continuïteit van de raffina derij daarmee is gewaarborgd, en daarmee de werkgelegenheid in het Sloegebied. Ontheffing Volgens informatie waarover de heer Eversdijk beschikt is het Rijk bereid om Total ontheffing te ver lenen van de verplichting een stuk grond, behorend tot het Haven schap Vlissingen, in 1979 te kopen. Daarmee is een bedrag van 30 mil joen gulden gemoeid. „Het zou van veel belang zijn indien de provin cie het voortouw zou nemen en aan het Rijk officieel zou voorstellen om van die koopplicht per 1 ja nuari '79 af te zien. waarmee de provincie een duidelijke bijdrage aan het behoud van de Total-raf finaderij zou leveren", aldus Eversdijk. Hij wil daarover een standpunt van GS horen. Daarnaast wil Eversdijk een'over zicht van de eventuele frnanci le gevolgen van een sluiting van Total voor een aantal Zeeuwse bedrijven. Het Havenschap zou dan haven gelden verliezen, de PZEM 3.7 mil joen gulden aan inkomsten uit elektriciteitslevering, de WMZ 600.000 gulden voor de levering van water en de regio zou de geldstro men. inclusief de lonen, moeten missen die vanuit de poorten van Total vloeien. Hij komt op een to taal van 33 miljoen gulden. Eversdijk besluit: „Wil uw college alles in het werk stellen, met name via PZEM en Havenschap, om via de eigen organen een zodanig kli maat te scheppen en maatregelen te treffen die de directe werkgele genheid van ongeveer 280 mensen in stand houdt en de olierafïinage in het Sloegebied waarborgen". Zijn toelichting: „Een afwachtende houding is. in het licht van de even tuele bestendiging van de huidige verbeterde prijzen, noch zakelijk, noch wenselijk, noch praktisch". Secretaris C. Flikweert van de on dernemingsraad van Total zei woensdag in een commentaar op Eversdijks vragen: ..De staten vergadering vrijdag wordt zeer be langrijk. Ik hoop dat de vergade ring een positief resultaat te zien zal geven, en dat de fracties die al tijd zeiden iets te willen doen aan het behoud van de werkgelegen heid. dat waar zullen maken" beslissing te kunnen nemen. Men wil beslagen ten ijs komen zodat er later geen verwijten vallen". Dat zei de heer C. Frankfoort, districtshoofd van de arbeidsinspectie te Breda woensdag avond in reactie op de beslissing van gs. Overigens zal ook de arbeidsin spectie gs opnieuw van advies dienen. De heer Frankfoort hoopt dat inder daad voor 10 januari een rapport van de arbeidsinspectie uit kan komen omdat al het cijfermateriaal dat aan gs is opgevraagd nog niet in Breda aan wezig is. Het advies van de arbeidsinspectie kan positief zijn als de plastic-gigant aan toont dat er voldaan wordt aan alle ei sen wat betreft de veiligheid, aldus de heer Frankfoort woensdagavond. De heer W. Schnuttmann. woordvoer der van GE wilde nog geen com mentaar geven zolang hy met beschikt over de volledige tekst van het voorlo pig besluit van gs. Ook de betrok ken gemeentebesturen en de inspecteur van de volksgezondheid wachten op een afgerond bericht. B en w van Ber gen op Zoom zullen pas commentaar geven als ze de zaak binnen het college hebben doorgesproken SSVGZ bundelt voorzieningen gehandicapten GOES - De meeste Zeeuwse instellin gen die zich bezig houden met voorzie ningen voor gehandicapten zijn ge bundeld in de stichting sociale voor zieningen voor gehandicapten in Zee land (SSVGZ), gevestigd in Goes. De SSVGZ zorgt voor een stuk dienstver lening ten behoeve van de aangesloten instellingen op het gebied van des kundigheid (psycholo gen, pedagogen, logopedisten, therapeuten), admini stratie en secretariaatswerkzaamhe den. Als zodanig kan de SSVGZ wor den beschouwd als "centraal bureau". Bij de stichting zijn 9 instellingen aan gesloten. Daarvan maken er 6 gebruik van het gehele takenpakket, 1 van des kundigendiensten en secretariaat. 1 van deskundigendiensten en 1 stich ting stelt alleen prys op het lidmaat schap van de SSVGZ. De aangesloten stichtingen zyn: dagverblyven Schou- wen-Duiveland; gezinsvervangend te huis Schouwen Duiveland; de Beve- landen voor Philadel phia dagverbly ven en tehuizen; Philadelphia tehuizen Walcheren; sociaal pedagogisch wel- zynszorg Hulst; dagverbiyf Midden- Zeeuwsch-Vlaanderen; sociale voor zieningen gehandicapten West- Zeeuwsch-Vlaanderen; stichting ac commodaties lichamelyk gehandicap ten; stichting pensiontehuizen der ge reformeerde gemeenten. De SSVGS le vert ook deskundigheidsdiensten aan de protestants-christelijke stichting voor geestehjke en sociale zorg aan hulpbehoevenden op Goereeoverflak- kee. De stichting heeft enige tyd geleden in een historisch gebouw aan de Grote Kade in Goes een kantoor betrokken. De officiële opening van dit kantoor zal plaatsvinden op 12 januari 1979. Het nieuwe Boek van de Maand is het eerste Totale Lees boek dat er is verschenen. Het is dan ook een lekkere, dikke pil geworden, waarvoor zelfs de langste winteravonden te kort lijken. Liefst meer dan 430 pagina's dik. Ouderwets degelijk ingebonden in fraaie linnen band Er staan korte verhalen en afgeronde fragmenten in van bijna honderd veel gelezen auteurs. Nederlandse en in het Nederlands vertaald. Van Couperus tot Leni Saris, van Multatuli tot Olaf J. de Landell. van Visser-Roosendaal tot Robbins. van Jan de Hartog tot Jan Cremer. van Godfried Bomans tot Simon Carmiggelt. Al lezend ontdekt u wie voor taan uw favoriete schrijvers gaan worden. U bent geboeid door een bepaald verhaal of fragment? Achterin kijkt u even wie het heeft geschreven. Zo leert u lezenderwijs de weg kennen in de wereld van het boek. Dat is heel wat waard. Veel meer dan de f 18,50 die u gedurende de actieperiode voor„ Je weet niet watje leest" betaalt. Dit Is een Boek van de Maand voorjaren. vrvaor «<»-«« lyteunsn' op m .autiA „Je weet niet wat je leest" in speciale Boek van de Maand oplage f 1&50. Na 6 januari 1979 f32,50. De aanbieding is geldig van 7 december t/m 6 januari 1979. Echter zolang de voorraad strekt VIER OVERDEKTE BANEN 7 DAGEN PER WEEK OPEN GEBOUW KOST 2 MILJOEN TERNEUZEN Aan de mr F. J. Haar- manweg in Terneuzen gaat in maart volgend jaar de derde Zeeuwse ten nishal van Jarino uit Roden open. Het gebouw, dat ongeveer 2 miljoen gulden heeft gekost, biedt tennissers 4 over dekte banen. Afmetingen en hoogte voldoen aan de internationale indoor- voorschriften. Bij de accommodatie horen ook twee squashbanen en een petitrestaurant. De hal zal zeven dagen per week van 9 uur 's ochtends tot 12 uur 's nachts geopend zijn. Dé exploitatie is in handen van de ten- nisverhuur- en exploitatiemaat- schappy Jarino. Voor de dagelykse gang van zaken wordt gezorgd door een beheerdersechtpaar en enkele part timekrachten. Jarino heeft in ons land momenteel 5 tennishallen in exploita tie en nog eens 5 in aanbouw. Voor Zeeland gaat het om projecten in Ka- pelie-Biezehnge en Vlissingen, waar het Politie Terneuzen lost diefstallen op TERNEUZEN - De politie van Terneu zen heeft, met de aanhouding van 9 jongens van 10 tot 16 jaar, vijftien bromfietsdiefstallen opgelost. Ze werden afgelopen zomer gepleegd in Terneuzen, Hoek, Axel en Gent. De jonge daders zyn de Temeuzenaren F.M., R.M., P.T.A., F.H.. R.F.. H H en M.O E.A. uit Zaamslag en R.D. uit Hoek. Het negental ging in de meeste gevaUen over tot het slopen van de bromfietsen Daarna werden de onderdelen door verkocht. gebouw dezer dagen in gebruik is ge nomen. Een woordvoerder van het Rodense bedryf - dat zelf ook de bouwwerk zaamheden ter hand neemt - toonde zich optimistisch over de rentabiliteit van de Temeuzense hal. ..We hebben vooraf onderzocht of het een haalbare zaak was en dat is inderdaad het geval". De tennishal aan de mr F. J. Haarmanweg. Themadagen voor jonge agrariërs te Aardenburg AARDENBURG - De stichting vor mingscentrum 'van Eeghenhuis' te Aardenburg houdt 18,19 en 20 januari themadagen voor jonge agrariërs uit Zuidwest- Nederland. De bedoeling van deze themadagen is. jonge boeren die die binnen afeienbare tyd een bedryf hopen over te nemen of dit reeds gedaan hebben meer duide lijkheid te verschaffen over het hoe en wat in het agrarisch bedryf. Richtsnoer zal hierbij de discussienota van het Ne derlands Agrarisch Jongeren Kontakt (NAJKi zyn. Verder verlenen diverse deskundigen op dit gebied hun mede werking. Het gebeuren begint don derdagmorgen 18 januari om 10.30 uur in het 'van Eeghenhuis' te Aardenburg. Gratis autocontrole in Aardenburg AARDENBURG - De rijspolitie gritep Aardenburg biedt in samenwerking met enkele Aardcnburgsc garagebe drijven Zeeuws-Vlaamse automobilis ten de gelegenheid hun wagen voor de winter gratis te laten controleren. Vooral de verlichting, stuurinrichting, banden en remmen worden bij deze controle onder de loep genomen. De garages Hoogeiwerd aan de Oude Kerkstraat en Bogaert aan de Markt staan komende zaterdag van tien tot twaalf uur 's morgens ter beschikking. Opgespoorde gebreken worden - mits het kleine reparaties zyn - gratis uitge voerd. Alleen de materiaalkosten moe ten door de automobilist worden be taald (Slot van pagina li stookolie bieden en de landelyke en provinciale overheden kunnen samen de koopverplichting van een stuk grond, dat Total nu in optie heeft, laten vallen De OR-leden benadrukken dat de Franse multinational CFP al een eerste positieve stap heeft gezet, door genoe gen te .nemen met grote verliezen. „On ze indruk is dat de CFP de laatste tijd milder is geworden, door de acties die zijn gevoerd en door de publiciteit, ten opzichte van het behoud van de werk gelegenheid". zeggen zij De Total-delegatie heeft er by de leden van de kamercommissies op aange drongen alle mogelyke druk op het mi nisterie van economische zaken uit te oefenen om snel tot een standpuntvor ming te komen. „Dat ls dringend nood- zakeiyk, financieel-economische gezien tegenover CFP en sociaal gezien tegen over de werknemers" De leden van de ondernemingsraad zijn stellig van mening dat de overheid een morele verplichting heeft tegenover de raffinaderij; „De overheid heeft er alles aan gedaan om Total in het Sloegebied te krijgen. Zij is verantwoordelyk voor het vestigingsbeleid. Het gaat niet aan te zeggen: daar doen wy mets aan" Ook directeur Groskamp heeft m het recente verleden benadrukt dal de overheid een grote rol heeft gespeeld bij de komst van de raffinaderij naar Zee land. en hij ontleende daaraan de plicht voor provincie en Ryk actie te onder nemen voor het behoud van de werk gelegenheid. Met optimistisch Groskamp is echter niet optimistisch over de rol van de overheid: „Of ze plannen heeft, en of ze die gaat invul len, dat is een open vraag. Economi sche zaken heeft echter laten door schemeren, dat ze niet veel zullen in vullen".Het ministerie heeft nog niets concreets gedaan, zeggen de Total-ver- tegenwoordigers. Economische zaken liccft zich tot nog toe bemiddelend op gesteld tussen Total en andere bedrij ven of instanties. „EZ heeft nog geen beslissing genomen wy schatten de kans niet erg groot dat het ministerie onafhankelijk iets doet. maar dat is voor ons moeilyk te beoordelen Wij kennen de argumenta ties van het ministerie niet", zei OR-lid De Bruin woensdagmiddag Als alle elementen van het reddings plan. waarover regelmatig berichten naar buiten komen worden ingevuld, dan is de kans groot dat de raffinaderij kan blijven draaien Onderdeel van het reddingsplan vormen de al eerder ge schetste afzetgaranlie aan de PZEM en de omzetting van de koopverplichting van grond in een optie Daarnaast wordt gesproken over een contract met Dow Chemical over de levering van na fta aan het Temeuzense bedryf, een achtergestelde lening van de overheid en een rol voor Total in de strategische energievoorziening voor de NAVO Groskamp ..Mijn eigen inschatting is. dat als er een bevredigende oplossing komt voor die punten, de kans groot is dat de raffinaderij kan biy ven draaien" Real isenng van d ie plannen zou voor de CFP aanleiding zijn om het grootste deel van de verliezen voor haar reke ning te nemen. De OR-leden „Het gaat niet om subsi dies van de overheid, maar om een risi codekking voor een bepaalde periode" De Bruin „De bedragen waar alles om draait, zyn nog gering tegenover het aantal arbeidsplaatsen dat ermee be houden kan blyven" Moeizaam De onderhandelingen met de PZEM over een afzetgaranlie voor stookolie lopen volgens directeur Groskamp erg n. Er is een diepgaand ver schil van inzicht over de prijs die Total voor de stookolie zou moeten ontvan gen. Total baseert zich op de kostprijs van grondstoffen, vermeerderd met 30 procent voor overige kosten, terwijl de energiemaatschappij uit wil gaan van de prijsnoteringen voor stookolie op de Rotterdamse markt. De OR-leden zetten vraagtekens bij de opstelling van de PZEM. Zij denken dat de Total- visie op langere termijn zelfs finan cieel voordelig kan zijn voorde PZEM. De mededeling van m 11 leugedepu teer de W Don. als zou het zwavelgehalte van de Total-stookolie te hoog zyn in vergelijking met de stookolie die de PZEM nu gebruikt, wordt naar het ryk der fabelen verwezen, „wy zyn perfect in staat - en wy leveren dat produkt ook aan anderen - zwavelarme stookolie te produceren, De mededeling dat de S02-emissie door het gebruik van To tal-stookolie zou toenemen, is per tinent onjuist" Als de PZEM en Total tot overeen stemming zouden kunnen komen over een afzetgarantie van stookolie, dan zou Total jaarlijks 450 000 ton kunnen leveren aan de drie zuideiyke energie- maatschappyen De onderhandelingen met Dow Chemi cal over de levering van nafta zyn, aldus de heer Groskamp, nog geheel in een ..onderzoekingsstadium Shell Volgens directeur Roux Buisson ligt er nog steeds een voorstel van Shell om tot een processing-deal te komen. De Total-raffinaderij zou dan, als stille NV, zonder werknemers blijven be staan. Zo'n oplossing wordt door de OR-leden gekenschetst als het „zwaard van Damocles". Flikweert: „Dat plan ligt in een la. Het moet nog slechts ondertekend worden". De heer Roux Buisson stelt echter met nadruk dat ook hij wil dat de raffinaderij in het Sloegebied met 280 personeelsle den. blijft draaien: „CFP wil doorgaan met de raffinaderij. Wij hebben altijd gezegd dat we het bedrijf niet willen stuiten. Als we echter afhankelijk zijn van de marktsituatie, dan hebben we geen enkele keus. We moeten ons in dekken tegen de gevolgen van die marktsituatie". De OR-leden .Zoals wij dat zien. is dat een redeiyk argument We hopen nu op een snel en concreet antwoord van de overheid" Hebben zy nog hoop voorde toekomst De Bruin: „Ach we werken nog Dat isal meer dan we een paar maanden terug verwachtten.. Advertentie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 11