Goed seizoen voor 'Zieric' Zierikzee Eerste bewoners wisselwoningen in Goes-West kregen de sleutel B en w van Reimerswaal willen grotere rol voor informatieblad Nieuwe leiding WMZ tussen Moriaanshoofd en Zierikzee PZC/streek SCHOUWSE DUIVENRUBRIEK autobedrijf w. j. sonke GEMEENTE KAPELLE (Z). TIJDENS RENOVATIE EIGEN WONING Nieuwe voorzitter Patrijzen AMBTENAAR BELASTEN MET VOORLICHTING Eerste concert van Smalstads Mannenkoor WOENSDAG 6 DECEMBER 1978 WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN ONDANKS NADELIGE LIGGING Van een medewerkeri MIDDELBURG - De postduivenver eniging 'De Zierick' in Zierikzee, aan gesloten bij de Nederlandse bond van zaterdagvliegers afdeling Zeeland, heeft met haar 35 leden een goed seizoen achter de rug. Telkens had men een redelijk aantal duiven in concours, waardoor men. als de ligging nogal eens in het voordeel van overig "Zee land uitviel, onder elkaar toch een fij- nè wedstrijd kon houden met gelijke kansen. In het rayon Schouwen treft men veel leden op de ere-plaatsen en een buitengewone prestatie leverde J. Verwijs op de fondvlucht vanuit Ruf- fec door heel Zeeland te verslaan. Ge neraal hok onaangewezen wordt F. Maijs. Deze titel heeft hij voorname lijk te danken aan zijn goede classe- ringen op de Vitesse en de Midfond. Naast overwinningen in deze catego rieën heeft hij bij het duifkampioen schap vier duiven bij de eerste zes. J. den Hengst wint de andere generale titel. Bij elk kampioenschap oude duiven zit hij vooraan en bij het Maandag beslissing over gemeenschapshuis te Zonnemaire BROUWERSHAVEN - Het dagelijks bestuur van de gemeente Brou Brouwershaven stelt de raad voor voegkeuring te verlenen aan een plan van de dienst gemeentewerken voor een algehele verbouwing van het pand I. M. van der Bijlstraat 10 te Zon nemaire tot gemeenschapsruimte. B en w vragen de raad in de vergadering van maandag 11 december aanvang 19.30 uur- voor de uitvoering van het werk een krediet te verlenen van 464.000,-. Het verbouwingsplan voorziet in een toelichting van een zaal voor ruim 140 personen, een torieelaccommodatie met kleedruimte, hal. garderobe, ma gazijn. keuken en toiletgroepen Het college deelt de raad in een toelich ting op het voorstel mee. dat een een voudiger uitvoering niet mogelijk is zonder te tomen aan de kwaliteit van de verbouwing. Bovendien vinden b en w het redelijk dat de kwaliteit van de inrichting van de gemeenschapsruimte te Zonnemaire overeenkomt met die van de gemeenschapshuizen te Brouwershaven en Dreischor Het college stelt de raad voor om als beheerder in tijdelijke dienst van de gemeenschapsruimte te Brouwers haven te benoemen de heer A. G. Wes- sels. en als beheersters van de gemeen schapshuizen te Dreischor en Zon nemaire respectievelihj mevrouw J Roggeband-Geldof en S. M Geelhoed- Van der Wielen. De raad wordt ter vaststelling aange boden de voorwaarden voor de inge- bruikgeving aan de sportverenigingen van de sportterreinen te Brouwers haven. Zonnemaire en Dreischor. en de voorwaarden waarop de gemeentelijke ijsbanen in die kernen in mede gebruik worden gegeven aan de plaatselijke ijs- verenigingen Woordvoerders van de raadsfractie zullen verder algemene beschouwingen houden over de gemeentebegroting 1979. duifkampioenschap op de midfoa I hij de sterkste. Het navluchlenl pioenschap zowel hok als duif wit met voorsprong op G. Bakker dleq onderdeel specialist voorsprong q Bakker die op dit onderdeel specs is. H. van der Maas levert prestatit Vitesse en Midfond met als belot een vierde generale plaats. P vai Welle behaalde zijn successen voer melijk op de midfond en fond, zoda goede classeringen kreeg bij deg rale titels J Verwijs was op de fo« betwist de beste speler, maar M Kr; bood bijzonder sterke tegenstans u Krijger behaalde bij de jonge d beide eerste plaatsen, waarvan di hok zelfs met een grote voor sp Overige leden, die zich op een ofm dere kampioenschappen bij de ee vijf plaatsen, waren J Snijders, Si Bolle. J. C. Wesdorp, B. P Wesdort A. Berrevoets De kampioenschappen Oude duiven vt hok 1 F. Maijs. 2 J den Hengst, 3 H vsc Maas Midfond 1 F. Maijs. 2 P van de We J C Wesdorp, 4 H van der Maas Fonc Verwijs. 2 P van de Welle. 3 M. Kij q Diufkampioenschap Vitesse 1 en 2 F M; s, J den Hengst Midfond l J den Hengst r 3 F Maijs. Fond 1 M Krijger. 2 en 3 J, i wijs. Jongedulven Hok: 1J. Krijger, 2 J.| ders, 3 J Verwijs. Duilkampioenschap: Krijger, 2 B Wesdorp, 3 J Verwijs Na-vj v tenhok IJ den Hengst. 2 G Bakker. 3 H a! der Maas Na-vluchten duif: IJ den Heii gi G Bakker. 3 A. Berrevoets. Generaal az wezen hok: 1 J. den Hengst. 2 F Maijs j van de Welle. 4 J. Verwijs. 5 A Benev Generaal onaangewezen hok: 1 F Maijs van de Welle. 3 J Verwijs. 4 H van der)l| K en 5 J. Snijders Driebandentoernooi in Oud-Vossemeer OUD-VOSSEMEER - In café 't V«4cc Oud-Vossemeer zijn de slotwedstri; Is gespeeld van het driebandentoea sc dat de heer Hans Buitenhuis georganiseerd. In de halve finalebo4( Piet Hommel Jac.zn. een overwin Ja op Maris Istha en won Dick Vaders Frans Hommel Abr.zn. In de finale K een bijzonder spannend verloop ke K won Piet Hommel Jac.zn. door di jf caramboles in 42 beurten bijeen t« len. Hij haalde daarmee een gemid de van 0,51. Tegenstander Dick Va had toen 15 caramboles bijeen gespf (gemiddelde 0.311. Maris Istha weri glementair derde doordat zijn tc« stander Frans Hommel Abr.zn. va TT wedstrijd om de derde en vierde pi verstek liet gaan. Na afloop reikti heer Buitenhuis de bekers en bloa uit aan de winnaars. Hij sprak waardering uit over het sportieve loop van het toernooi en de gelevi prestaties. Een speciaal woord j* dank richtte hij aan het adres vans strijdleider Bart den Hollander, bood hem bloemen en een cadeaui j1 J M RENESSE - Zaterdagavond geeTj^ Renesser toneelvereniging 'Op Dnl jjj het Dorpshuis van Renesse de najs f_;: uitvoering. Op het programma s j,;, het toneelstuk in vier bedrijven zonder zonden is' van Eugène O'N )I1: Het stuk wordt gespeeld door de da jj, A. v. d. Wiel-Jansen, R. Gilijai Meyers en J. Krijnse Locker-Kni En de heren C. v. d. Boogert. E. Ja u en P. v.d. Aart. Zoals gebruikelijl <n kent de heer D. Dokman voor de? Ul terwijl de grime verzorgd wordt doe yj heer J. Schults. Mevrouw De Feiter 17 Oeveren is de souöleuse. De brig, komst zal worden besloten met eet gi zellig bal op muziek van het Antoro 21 uit Zierikzee. HONDA-DEALER Fruitlaen 16, Goes Tel. 01100-15415-14987 1 De waarnemend burgemeester van Ka- pelle maakt ingevolge het bepaalde in artikel 29 van de wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat bij besluit van ge deputeerde staten van 31 oktober 1978, nr. 413/349, afdeling 4, bureau r.o. ge deeltelijk is goedgekeurd het door de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 31 januari 1978 vastgestelde be stemmingsplan bedrijfsterrein Smok- kelhoek. Goedkeuring is onthouden aan enkele gedeelten van de voorschriften, te we ten artikel 6, lid 2, alsmede aan het in rood omlijnde deel van de kaart. Genoemd besluit van gedeputeerde staten ligt met het bestemmingsplan ingaande 7 december 1978 gedurende een maand ter gemeentesecretarie af deling algemene zaken voor een ieder ter inzage. De gemeenteraad, de inspecteur van de ruimtelijke ordening en zij, die zich tij dig met bezwaren zowel tot de gemeen teraad als tot gedeputeerde staten heb ben gewend, kunnen gedurende boven staande termijn bij de kroon beroep in stellen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door gedeputeerde staten. Het beroepschrift dient te worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en dient zo mogelijk in 2-voud te worden ingediend bij de Afdeling Geschillen van Bestuur van de Raad van State. Binnenhof 1 te 's Gravenhage. Kapelle, 6 december 1978. De wnd. burgemeester voor noemd, C. M Dage vos. OPKNAPPEN NEEMT VIJF MAANDEN IN BESLAG GOES - Mevrouw M. Gebbink-Vrins, contactpersoon van de nationale wo ningraad, heeft dinsdagmiddag aan de eerste bewoners van de wisselwonin- gen op het terrein tussen de Schelde- straat en de Schengestraat in Goes- West de sleutel van hun tijdelijke on derkomen overhandigd. Het echtpaar Schrijver uit de Schengestraat viel de eer te beurt de officiële eerste bewoner te zijn van het complexje van vijftien wissel woningen. In deze woningen worden de bewoners van de huizen die gerenoveerd worden tijdelijk onder gebracht. De wisselwoningen zijn voorzien van toilet, douche, koelkast, gasstel en ver warming. Er ligt ook al vloerbedekking, zodat de tijdelijke bewoners alleen maar hun meubelen mee hoeven te ne men Er zijn twee typen: met drie en met twee slaapkamers. Het grotere ty pe zal worden bewoond door gezinnen met één of twee kinderen en het kleine re door tweepersoonshuishoudens. Zo blijft er altijd een kamertje beschikbaar als bergruimte. Grotere gezinnen zullen tijdelijk worden ondergebracht in ge wone huizen. De bewoners van een complex van 35 huizen in de Schenge straat zullen als eerste tijdelijk van wo ningen wisselen. Verwacht wordt dat men gemiddeld na ongeveer vijfmaan den weer in de - dan opgeknapte - eigen woning terug kan. Het gemeentebestuur van Goes en de stichting samenwerking Goes (het overkoepelend orgaan van de drie Goe- se woningbouwcorporaties) hadden mevrouw Gebbink de eer gegund de eerste sleutels uit te reiken, omdat zij bij de voorbereidingen van derenovatie in Goes-West de belangen van de be woners steeds heeft bepleit. Wethouder L H de Leeuw (volkshuisvesting en ruimtelijke ordening) gaf toe dat aan- Opbrengst Nationale Collecte op Noord en Zuid-Beveland GOES - De Nationale Collecte geeste lijk gehandicapten heeft op Noord- en Zuid-Beveland ruim 18.000.- opge bracht. dit is ongeveer 4000.- meer dan verleden jaar. De opbrengsten in de verschillende kernen zijn: 's-Heer Arendskcrke 534.66. Wolphaarts- dljk ƒ266.81, "s-Heer Hendrikskinderen 347.70, Kioetinge ƒ763.75, Goes 3340.88, Kattendijke 154.90: WUhelminadorp ƒ242.97. 's-Heer Abtskerke 175.35. 's-Gra venpolder S;>6.53: Nisse 186 75. Kwaden- damrae ƒ23181. Hoedekeriskerke ƒ178.-. Oudelandc ƒ225 40. Ovezande ƒ239.70. Driewegen 218 05 Borssele ƒ324.53; s- Heerenhoek 525 NTeuwdorp 352.54; Le- wedorp 1222 50, Heinkenszand ƒ841.82. Baarland 123.25, Ellewoutsdijk ƒ31.-, Ka pelle en Biezelinge ƒ1618.20. Wemeldinge 738.30; Schore 123.51Hansweert 306,61 Rilland Bath 175 Waarde 157.83; Yerse- ke 1689,06; KrabbendiJke 392,55; Krui- mngen 930,84, Colfinsplaat 598.28. Kats 153,10. Wisscnkerke 252.81. "s-HEERENHOEK - Tijdens de jaar vergadering van de 's-Heerenhoekse voetbalvereniging Patrijzen is huis arts H.H.M. Zwartele gekozen als de nieuwe voorzitter van de club. Hij nam de plaats in van de vertrekkende voor zitter G.W.Eyssens, die wegens zijn verkiezing tot wethouder van Borsele niet meer in de gelegenheid was zijn functie bij Patrijzen te blijven vervul len. Uit allerlei toespraken bleek, dat de s Heerenhoek voetbalclub het werk van de scheidende voorzitter hooglijk gewaardeerd heeft. Hij werd onder meer toegesproken door vice-vooratter LJ.M Peeters.. jeugdcommissievoor zitter W. de Jonge. M Moison namens de seniorleden, kantinebeheerder C. de Winter en aanvoerder J,Traas van het eerste team. Zij allen dankten de ver trekkende voorzitter voor het vele werk, dat hij in het belang van Patrijzen gedaan heeft, waarbij Eyssens ver schillende geschenken i n ontvangst mocht nemen. De nieuwe voorzitter hoopte, dat de drempel van zijn huis voor de Pa- trijzenleden niet te hoog mag liggen, zodat ieder met suggesties of proble men bij hem zal aankloppen. vankefijk niet goed duidelijk was hoe de bewoners van de op te knappen wo ningen tijdelijk gehuisvest zouden moeten worden. Uiteindelijk zijn in Til burg verscheidene typen wisselwonin gen bekeken. De heer De Leeuw vertel de tevreden dat uiteindelijk gekozen is voor het fraaiste type. De gemeente en de stichting Samenwerking hadden eigenlijk 25 van dergelijke wisselwo- ningen willen hebben, maar het werden er 10 minder omdat er over het hele land maar 300 te verdelen waren Voorzitter C. F. van der Peijl van de stichting Samenwerking wees er na af loop van de sleuteluitrelking en de be zichtiging van de woning op dat reno vatie een grote ingreep betekent voor de bewoners van de op te knappen hui zen. Een mentale begeleiding is daarom nodig. De heer Van der Peijl con stateerde dat die begeleiding bij me vrouw Gebbink m goede handen is. De vooratter van de stichting Samen werking onderstreepte dat het van groot belang is dat de bewoners van te renoveren panden in hun eigen wijk kunnen blijven wonen. Dat is zeker het geval als de renovatie-werkzaamheden over een paar jaar naar de dorpskernen van de gemeente Goes verplaatst wor den. Dan zullen de wisselwoningen daar worden neergezet. Bovendien, zo betoogde de heer Van der Peijl. is het vaak heel moeilijk om een aantal per manente woningen als wisselwoning te bestemmen, omdat die hard nodig zijn gezien de behoefte aan woonruimte in Goes. Hij erkende dat de woningnood in Goes de kop op begint te steken. Vol gens de heer Van der Peijl is het bruto aantal woningzoekenden in Goes 1500, waarvan er netto na aftrek van het aan tal dubbeltellingen 350 a 500 overblij ven. Gezien de grote woningbehoefte in Goes is het zaak door te gaan met so ciale woningbouw, meende hij. ook al belopen de stichtingskosten nu al on geveer een ton. De heer De Leeuw en de heer Van der Sinterklaas bezocht 'Zanwlust' RILLAND-B ATH - Zaterdag bezochten Sinterklaas en zijn Pieten de vogelver eniging 'Zanglust' in het dorpshuis 'Luctor el Emergo' te Rilland-Balh. De Sint reikte de prijzen uit van de. dit jaar voor de vijftiende keer gehouden, vogeltentoonstelling van 'Zanglust'. Hierna moesten ongeveer 20 leden van de vereniging bij de goedheiligman op het matje komen, waaronder ook en kele bestuursleden. Tevens werden er nog enkele ronden bingo gespeeld en werd er een verloting gehouden Bevelaiulse bejaarden speelden eerste helft biljartcompetitie. KAPELLE - De stand na de eerste helft van de competitie van de Bevelandse Biljartcombinatie Bejaarden is. 1 Goes 1.3022-3433; 2 Yerseke. 21822478; 3 Ka pelle 1.1842-2066; 4 Kapelle 2.17821992. 5 Goes 2. 1820-1977; 6 Rilland. 2933- 3064; 7 Kruimngen. 1756-1741; 8 Eras mus. 2269-2049 Peijl erkenden beiden dat de renovatie van oude woningen van groot belang is. Aan de ene kant is het zo dat een drastische opknapbeurt altijd nog aanzienlijk goedkoper is dan nieuwbouw en verder, kunnen op die manier karakteristieke oude buurten behouden blijven. Alvorens mevrouw Gebbink midden de sleutel aan mevrouw Schrijver Sinterklaas^ iering rui tervereniging van Renesse RENESSE - Zaterdagmiddag vierde de ruiterveremging Renesse het sin terklaasfeest. Om twee uur vertrok vanaf manege Grol een stoet met aan het hoofd Sint-Nicolaas geflankeerd door twee zwarte Pieten. Achter hem volgden nog enkele zwarte Pieten te paard en enkele ruiters en amazones van de ruiterveremging. Het gezel schap maakte een rondgang door het dorp. die eindigde bij 'Het Wapen van Renesse' Daar ging de sint en zijn gevolg naar binnen om op gezellige wijze zijn feest te vieren. Ruim 65 kinderen, voor eer. deel leden van de vereniging, maar ook voor een flink aantal mwonertjes van Renesse die geen lid zijn en de nodige ouders woonden het feest by. Voor de jeugdleden van de vereniging waren twee wedstrijden aan deze middag ver bonden. Er waren drie prijsjes be schikbaar voor de mooiste zwarte Pie ten en drie voor de mooiste gedichten. Alle kinderen werden verrast met een cadeau en een bordje frites en wat te drinken. Ouderavond 'De Duinkonijntjes' te Renesse RENESSE - In de openbare kleuter school 'De Duinkonijntjes' te Renesse wordt maandagavond een ouderavond gehouden. Tijdens de ouderavond zullen de ouders kerstkaarten vervaardigen. De heer B. Westerop gaf tijdens de ouderavond in oktober instructie over het gebruik van expressie-materialen. Jongerendienst OUD-VOSSEMEER - Het Oudvos- semeerse R.-K. Jongerenkoor Con Amore zal zaterdag in de Haestinge te Sint-Maartensdijk een jongerendienst verzorgen. Thema is: Maak het eens stil Biljarten (linksoverhandigde, moest wethouder om je heen. Het koor zingt onder leiding L.H. de Leeuw er aan te pas komen om dit mogelijk te maken. van de heer Leo Hermans. De bijeen komst begint om 19.00 uur. OUD-VOSSEMEER - Voor de competi tie van de Oudvossemeerse biljartver eniging Krijt op Tijd werden 6 wedstrij den gespeeld. De hoogste serie maakte Sjaak Etienne met 14 caramboles. De kortste partij was voor Kees Burgers mei 20 beurten. Het beste gemiddelde haalde Piet Hommel J.zn. met 2.79. De uitslagen luiden Jan Burgers-Piet Hommel J.zn. 2-0 Kees Burgers-Marien Moerland 2-0. Leo van Wezel-Gabriel Havermans 0-2. Henk Hommel-Bart den Hollander 2-0, Piet Hommel J.zn.- Sjaak Etienne 0-2. Ko Geuze-Piet Vis 0-2. Sinterklaasfeest PJZ-Tholen en Sint-Philipsland THOLEN - De afdeling Tholen en Sintr Phihpsland van de Plattelands Jonge ren Gemeenschap Zuid heeft in het dorpshuis 'De Vossenkuil' te Oud-Vos semeer een bijeenkomst gehouden die in het teken stond van het sinterklaas feest. Na een welkomstwoord van de vi- ce-voorzitster Kitty Stoutjesdijk ver scheen de goedheilig man met twee van zijn knechts zelf ten tonele en deelde de door de leden zelf voor elkaar gemaakte cadeautjes uit. NCVB "s-Gravenpolder bijeen in dorpshuis 's-GRAVENPOLDER - De afdeling 's-Gravenpolder van de NCVB hield, onder voorzitterschap van mejuffrouw E. A. van Liere, de maandelijkse bij eenkomst in het dorpshuis. Na de gebruikelijke agendapunten gaf mevrouw Van Nieuwenhuijzen-van Bo ven uit 's-Gravenpolder een uiteenzet ting over het schikken van bloemen en planten. Via bordtekeningen verduide lijkte ze eerst de grondbeginselen van het schikken, waarna de aanwezige dames de gegeven aanwijzingen in praktijk mochten brengen. De bereikte resultaten gingen daarna mee naar huis. Op 20 december zal met de hervormde vrouwengroep 's-Gravenpolder en de plaatselijke bejaardensoos kerstfeest worden gevierd. HOORZITTINGEN WEER INSTELLEN KRUININGEN - Hel dagelijks bestuur van de gemeente Reimerswaal wil het voorlichtingsblad 'Reimerswaal In formatie' een belangrijker rol laten spelen in het geven van informatie aan de bevolking. Ook denkt het college van b en w er aan een ambtenaar met de voorlichtingstaak te belasten. Ver der willen b en w via een aantal 'pri vaatrechtelijke comité's en actiegroe pen' in contact treden met de bevol- Vergadering VOO te Goes GOES - De Vereniging voor Openbaar Onderwijs IVOO) houdt dinsdag 12 de cember een vergadering in de LTS te Goes. Tijdens deze bijeenkomst spreekt de heer C. J. Bijkerke, jeugdconsulent van het. arbeidsbureau te Goes, over het voort gezet onderwijs Verder worden er inleidingen gehouden door de heren R Otten iLTS Goesi. G Tegelaar (Vak school Goes». L. Burger (Groene School Kapelle'. A. A Coone (LEAO Vlissm- gen). F J Dieleman i schooldecaan i en dr A. Schaper (Goese Luceum). Na de pauze kunnen de aan wezigen vragen aan het forum stellen. De vergadering begint om 20.00 uur Kerstavond NKV OUD-VOSSEMEER - Dinsdag 12 de cember houdt de Oudvossemeerse af deling van de Vrouwenbond van het NKV de jaarlijkse kerstavond in de zaal van de heer M. van Poortvliet. Voor de pauze treedt op het kgor Divertido uit Vrederust en na een koffietafel zullen de, dames onder leiding van mevrouw Volmuller uit Poortvliet een kerst stukje gaan maken. De bijeenkomst begint 's avonds om half acht. king. B en w willen ook algemene hoorzit tingen weer invoeren en hier aan ruime bekend heid geven met voorafgaande informatie. Tevens wil het college komen tot het instellen van een verordening waarbij de inspraak wordt geregeld. Hetdagelijks bestuur van Reimerswaal maakt dit duidelijk in de nota 'Open heid en openbaarheid van bestuur', waarover de raad in de vergadering van 30 januari moet beslissen Een nota die, zoals wordt vermeld, lang op zich heeft laten wachten door enkele 'specifieke problemen die bijzondere aandacht vergden'. Het college wil 'Reimers- waalinformatie' meer laten verschijnen SINT-MAARTENSDIJK - IIcl Smal stads Mannenkoor onder leiding van Jan Wesdorp geeft zaterdagavond te 20.00 uur in samenwerking met een opera-ensemble onder leiding van Elsa Hernadv-van Bueren eenconcerl in 'De Vossekuil' te Oud-Vossemeer. Op het programma staan werken van Di Lasso. Palestrina. Handel. W. A. Mo zart, Schubert, Purcell, Humperdmck, Berlioz, Lehar. Monteverdi, Verdi en Rossini. Als zangsolisten treden op Marja Ver wijs. Annie Oerlemans. Wilma van der Vorst. Nel de Vries. Lucie Nuyten, Teunie Beghtel. Margarthe Schram. Riet Diesveld. Fie Cleiren. Marina Couvee. Lia van Gorsel, Cocky Stuart. Rinus van Gorsel. Jack van Loon, Carel Staas, Matthieu Teeuwen, Han Wes dorp, Het Smalstads Mannenkoor bestaat nog geen jaar en presenteert zich op de- ze avond voor de eerste maal. WERK BEGIN VOLGEND JAAR KLAAR ZIERIKZEE - Bij Moriaanshoofd - ge meente Middenschouwen -is een begin gemaakt met de uitvoering van werk zaamheden voor het doortrekken van dc verzwaarde transportleiding van ,de Water Maatschappij Zuid-West Ne derland nv naar Zierikzee. De nieuw te leggen leiding sluit aan op de al v< tooide ver/waarde transportleiding naar het pompstation bij Haamstede. De nieuwe leiding zal het drinkwater van Moriaanshoofd verder transporte ren naar het aanjaagstation Zierikzee. Het werk moet begin volgend jaar klaar zijn. In elk geval zal het werk ruim op tijd-gereed kunnen zijn voor de om streeks mei 1979 verwachte inge bruikname van het nieuwe drinkwater zuiveringsstation van WMZ te Haamstede. Vanal Moriaanshoofd worden naar Zierikzee over een afstand van onge veer 5,5 kilometer langs de weilanden asbest-cement buizen gelegd met een doorsnee van 400 mm Aannemingsbe drijf M C. van de Dries te Zierikzee voert het. werk uit. en van meer informatie voorzien. Zo wil men het blad éénmaal per twee maan den laten verschijnen en daarin mede delingen opnemen over gemeentelijke plannen, genomen beslissingen en be leidsvoornemens. Ook mededelingen over vergaderingen van commissies zouden in 'Reimerswaal-Infor matie' een plaatsje kunnen vinden. In dat blad zouden verder zaken kunnen komen als de data van raads vergaderingen een aankondigingen en informatie over de hoorzittingen die de gemeente wil houden. Het college is van mening dat van iedere hoorzitting een verslag in het informatieblad dient te komen, teneinde ook de niet aanwezigen en de inwoners van andere kernen dan die waar de hoorzitting werd gehouden, te informeren over de problemen van hun medeburgers. ..In het college zijn de meningen over de algemene hoorzittingen genuanceerd, met name omdat gezien vroegere erva ringen getwijfeld wordt aan de belang stelling en het nut. Een deel van het college wil het echter op bovenom schreven wijze nog eens proberen al dus b en w in de nota. Men wil eigenlijk ook niet meer spreken over hoorzittin gen, maar over 'informatie-avonden'. Een avond waarop de bestuurders en de bestuurden elkaar wederzijds infor meren. I nspraak Ook het begrip inspraak krijgt in de nota van het college ruime aandacht. Men stelt dat het nodig is, om te komen tot een goede en geregelde inspraak, een inspraak-verordening in te stellen. In deze verordening zal ook aangege ven dienen te worden wanneer tot het geven van inspraak over gegaan moet worden. Het is overigens zeker dat. in ieder ge val na het in wer king treden van het wetsontwerp 'Openbaarheid van Be stuur', de Vereniging van Nederlandse Gemeenten een ontwerp-verordening zal maken. Ook voor de bijdragerege ling Sociaal Cultureel Werk en voor de Kaderwet Specifiek Welzijn is een der gelijke verordening noodzakelijk. De raad moet te zijner tijd beslissen over vaststelling van de verordening die de inspraak regelt. Het college wil verder informatie over de gemeente la ten uitgaan via persberichten en pers conferenties. Deze persberichten wor den uitgegeven door een daartoe aan gestelde ambtenaar die ze eerst moet voorleggen aan één van de leden van het college Het spreekuur van de bur gemeester blijft gehandhaafd, de be hoefte aan een spreekuur voor wethou ders ontbreekt, volgens de nota. Het boekje 'Wegwijzer Reimerswaal' zal. als het aan b en w ligt. jaarlijks gaan ver schijnen. In het boekje zullen dan mo gelijk ook plattegronden van de ver schillende Reimerswaalse kernen wor den afgedrukt. hazes' talenprakticum DE BASIS f N VOOR UW 1 1 TALENSTUDIE V [iltr 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 18