Adviseur Muzorewa treedt af Dringend beroep Wiegel op de gemeenten groot Ten Cate neemt deel van Hollandia over Proces tegen Vermaning: 44 stenen kwijt Van Agt eio. Schmidt Z eensgezind Ford Nederlai draait weer Wijziging financiële verhoudingswe c ZATERDAG 2 DECEMBER 1978 PZC/binnen -buitenland Met dank aan God en grote blijdschap, ge- x; ven wij u kennis van x jx de geboorte van onze X; zoon en broertje ABRAHAM SEBASTIAN ft (Bart) Generaal jij: Eisenhowerlaan 48 FAMILIE BERICHTEN Met droefheid geven wij kennis, dat op 30 nov te Driehuis is overleden, onze innig geliefde dochter, zus ter. schoonzuster en tante ELIZABETH PIETERSK-KRIJGKR echtgenote van L. Pietersc Namens de familie Mevr. M P Krijger- Moerman, Burg. Stemerdinglaan 31. Oost-Souburg ,Met diepe droefheid geven wij kennis van het plotseling overlijden, tijdens zijn tijdelijk ver blijf in Nederland, van onze geliefde broer, zwa ger en oom LOUIS NIEUWENHUYSE echtgenoot van Johanna Mol op de leeftijd van 60 jaar Woonachtig in Canada Heinkenszand C Niouwenhuyse-Proos Canada. J Sinke-Nieuwenhuyse L. Sinke Kruiningen M Sinke-Nieuwenhuyse L Sinke Krabbendijke: J Nieuwenhuyse J Nieuwenhuyse- Rijkse Goes: F de Bat Nieuwenhuyse M de Bat Oostdijk P Nieuwenhuyse L. Nieuwenhuyse- Lobbezoo Goes: M Elenbaas- Nieuwenhuyse J Elenbaas Oostdijk: J. Nieuwenhuyse J. Nieuwenhuyse- Overbeeke Oostdijk: Chr Nieuwenhuyse M Nieuwenhuyse- Lobbezoo Neven en nichten Krabbendijke. 2E november 1978 Met droefheid geven wij u kennis, dat na een geduldig, gedragen lijden, van ons is heenge gaan, mijn lieve vrouw en onze zorgzame moeder en oma MARIA BRUINSM A-CLARISSEN op de leeftijd van 62 jaar. Yerseke: G Bruinsma Beverwijk W van de Wel-Hage N. van de Wel Zaandam; F. Goulooze A Goulooze-van 't Hof En kleinkinderen Yerseke. 1 december 1978 Pompe v. Meerdervoortstraat 22 De begrafenis zal plaatsvinden op dinsdag 5 de cember op de algemene begraafplaats te Yerse ke om 14 00 uur vanuit het verenigingsgebouw. Molenlaan la. 'Gelijk het gras is ons kortstondig leven' Na een moedig gedragen ziekte is tot onze diepe droefheid van ons heengegaan, onze onvergete lijke. lieve zuster, schoonzuster en tante NEELTJE KOLE echtgenote van Gerard de Jager op de leeftijd van 63 jaar. Wij zijn dankbaar voor al het goede wat we van haar hebben mogen ontvangen Vlissingen J. H Heynsdijk-Kole (Singel 71 J. Heynsdijk Wilhelminadorp J K Heynsdijk-Kole (Westhaven- L Heynsdijk dijk 70) Nichten en neven. 1 december 1978 Dankbaar voor alles wat hy voor ons is geweest, delen wij u mee. dat van ons is heengegaan, mijn lieve man, onze lieve vader en opa GERARD WITTE op de leeftijd van bijna 63 jaar Kruiningen J N Witte-Willemsen Middelburg; Frits Witte Willv Witte-Kodde Gerald en Patrick Kruiningen, 30 november 1978. Lijnbaan 23 De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis Bergzicht" te Goes. Bezoekuur van 15.00-15.30 uur De begrafenis zal plaatshebben op maandag 4 december a s om '.4.00 uur op de algemene be- s te Kruiningen Vertrek vanuit het verenigingsgebouw van de Geref. Gemeente. Hansweertsestraatweg 1 te Kruiningen. Gelegenheid tot condoleren direct, na de begra fenis in bovengenoemd gebouw Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze zeer geliefde zwager en oom CORNELLS VERSPRILLE echtgenoot van Catharina Jansen in de ouderdom van 79 jaar. Familie Jansen Breskens. 30 november 1978. De Heer is mijn Herder Op 30 november 1978 overleed mijn zeer geliefde man, onze zorgzame vader en grootvader PIETER DE BOKX op de leeftijd van 78 jaar J. J de Bokx-Meloen J A. de Bokx S. de Bokx-Wassenaar Pïeter en Carla Joan en Gert-Jan M, A. de Ligt B J de Ligt-de Bokx H J. van der Doe J L. van der Doe-de Bokx Jan-Kees, Peter. Michel A. W de Bokx A. M. de Bokx-Kwaak Anné-Frangois. Lennaert H. P de Bokx J. J. de Bokx-van Boven Pim. Mark, Hanc Santpoort: Zierikzee: Nieuwegein Bergen op Zoom Zierikzee, Havenpark 37. 'Comeliastichting'. kamer 14 De teraardebestelling zal plaatsvinden maan dag 4 december a.s. om 14.15 uur op de algemene begraafplaats te Zierikzee, voorafgegaan door een rouwdienst in het Hervormd verenigingsge bouw, het Vrije 2. aanvang 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren in bovengenoemd gebouw, na afloop van de begrafenis Met leedwezen geven wij kennis van het plotse ling overlijden van ons bestuurslid MARINUS WATERMAN op de leeftijd van 82 jaar Wij verliezen in hem een gewaardeerd bestuurs lid Het bestuur Vereniging Het Groene Kruis. Oost^Zuid-Beveland Na een kort verblijf in het ziekenhuis, ging heden van ons heen. onze moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder MARIA SARA TIENSTRA-VAN DER PEIJL op de leeftijd van 83 jaar. Sas van Gent. J. J. Tienstra J. J. C Tienstra-Fournier Amsterdam J. H Tienstra Middelburg: A. H Tienstra- Schipperheijn Klein- en achterkleinkinderen Slledrecht. 28 november 1978 Lijsterweg 161 Corresp.-adres Beneluxstraat 51, Sas van Gent. De begrafenis heeft vrijdag 1 december, over eenkomstig haar wens. in stilte plaatsgehad op de begraafplaats te Sliedrecht Heden behaagde het de Here van ons weg te nemen, na een geduldig, gedragen lijden, in Huize 'De Werfkampen' te Rilland, onze geliefde vader, groot- en overgrootvader LEENDERT NIEUWENHUIZE weduwnaar van Tannctjc Verburg op de leeftijd van 83 jaar. Vlissingen. J. Nieuwenhuize C, Nieuwenhuize- Westende Kruiningen' J. Houtman- Nieuwenhuize F Houtman Kruiningen: J. Nieuwenhuize S. Nieuwenhuize- Martoredjo Kruiningen M Nieuwenhuize M C. Nieuwenhuizc- van Boven Klein- en achterkleinkinderen. Rilland. 1 december 1978. Correspondentie-adres: M Nieuwenhuize, Henry Dunantstraat 53, Kruiningen De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van Huize 'De Werfkampen' te Rilland De begrafenis zal plaatsvinden op dinsdag 5 de cember a.s om 13 uur op de algemene be graafplaats te Kruiningen. Vertrek vanuit het verenigingsgebouw van de Geref. Gemeente. Hansweertsestraatweg 1 te Kruiningen Gelegenheid tot condoleren, direct na de be grafenis in bovengenoemd gebouw Heden overleed, onze lieve, dappere vader, grootvader en huisgenoot LEENDERT PIETER BOM Dmteloord, 14-6-1893 Cadzand. 1-12-1978 Barendrecht F. Bom M Bom de Jongh Liesbelh Leen Arjan Cadzand. H L A Bom H. van de Wetering Zierikzee; E. A. Ploeg-Bom W. Ploeg Lizette Wibe Cadzand. 1 december 1978 Badhuisweg 42 Wy zullen hem. naast moeder, ter ruste leggen op de Algemene Begraafplaats te Oud-Beijer- land, op dinsdag 5 december Do rouwdienst zal gehouden worden in de Ont- moetingskerk aan de Van Gentstraat te Oud- Beijerland. welke aanvangt om 3 uur en geleid zal worden door Ds. C. Balk te Sluis, waarna om 3.30 uur de begrafenis zal plaatsvinden Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in genoemde kerk en te Cadzand. Badhuisweg 42. maandagavond van 7-8 uur (Slot van pag. 1) zouden zijn. voor vernietiging zouden kunnen worden voorgedragen. Een en ander hangt af van concrete situaties en omstandigheden In zijn toelichting noemde de bewindsman onder meer de gemeente Rotterdam, waar sprake is van forse verhogingen van de on- roerend-goedbelastingen eerlig procent Ook staatssecretaris De Koning van binnenlandse zaken heeft vrijdagavond een dringend beroep op de gemeente- GEESTEREN (O) (ANP) - Hollandia Tricotagefabrieken BV met vestigin gen in Veenendaal, Winterswijk en Loppersum worden grotendeels over genomen door tricot- en kousenin dustrie L. ten Cate in Geesteren. De bewindvoerder en het bestuur van Hollandia zijn dat met de bedrijfslei ding van Ten Cate overeengekomen. Het confectie-atelier in Loppersum wordt in stand gehouden en de breierij en finishing activiteiten van de fabriek in Winterswijk worden overgeheveld naar respectievelijk Geesteren en Apeldoorn. Van de produktie-activitei- ten in Veenendaal gaat een gedeelte eveneens naar Apeldoorn Het restant van Hollandia ontkomt niet aan een faillissement, zo is de ver wachting van de directie. Als gevolg van een en ander komen de 350 per soneelsleden van Hollandia op straat. Ten Cate heeft laten weten na de over name van de Hollandia onderdelen ex tra werk te hebben voor 170 mensen. Voor het vervullen van de vacatures komen in de eerste plaats de ex-werk- nemers van Hollandia in aanmerking Aangezien de firma Brudon de produk- tie van bovengoed in Wintersijk over heeft genomen kunnen daar dertig per soneelsleden van Hollandia terecht, Eenzelfde aantal vindt werk bij het doekbreibedrijf bv Heratex in Veenen- BESLUIT NEPTUNE WEEK UITGESTELD i Van ome parlementaire redactie DEN HAAG - Het kabinet heeft de be slissing over de opvolging van de Nep tune-vliegtuigen van de marine op nieuw een week uitgesteld. Volgende week /.al nog een uiterste poging wor den gedaan om het met Frankrijk eens te worden over de voorwaarden voor levering van 13 Franse Bréguel At- lantics. De definitieve beslissing moet volgende week vrijdag worden geno- De Franse regering heeft, vrijdag al via de Franse ambassade in Den Haag la ten weten aan 1 of 2 weken uitstel niet genoeg te hebben om zich over de Ne derlandse voorwaarden te beraden. Frankrijk is wel bereid om over even tuele nieuwe Nederlandse voorstellen te gaan praten, maar zegt daar meer tijd voor nodig te hebben Het kabinet heeft vrijdag weer uitvoe rig over deze zaak gesprokén Daarbij werd besloten in te gaan op het drin gende verzoek van de Tweede Kamer om uitstel van de beslissing .We zullen nog eens ons licht doen schijnen over alle aspecten", zo zei vice-premier Wiegel premier Van Agt was gisteren in West-Duitsland) na het wekelijkse ka binetsberaad Centraal In de discussie staat de vraag in hoeverre Frankrijk bereid is mee te betalen aan de ontwikkeling van een nieuw passagiersvliegtuig van Fokker de F-28 Super, als tegenprestatie voor de bestelling van de 13 Atlantics. waarmee 1100 miljoen gulden is ge moeid Een van de oplossingen waarover vol gende week nog met. Frankrijk gespro ken kan worden, is de suggestie van het CDA-kamerlid Van Zeil om Frankrijk in Nederland meer F-27 Friendship- vliegtuigen te laten kopen dan de 18 die de Fransen al willen hebben Daarte genover zou Nederland dan bereid moeten zijn de eis van deelname in het F-28 Super-project nader - maar niet meer voor 1 januari - ie bespreken besturengedaan zich te matigen in hun tariefsverhogingen. De Koning sprak op een bijeenkomst van zijn partij, de VVD. in Sappemeer De gemeenten zo betoogde hij. geven ongeveer veertig procent uil van wat het rijk uitgeeft. De gemeentelijke uitgaven zijn daarom van grote betekenis in hel totaal van de Nederlandse economie In het kader van Bestek '81 heeft de regering een be roep gedaan op de gemeenten zich te matigen. Dc Koning legde uit dat de verhogin gen van de gemeentelijke belastingen en tarieven, die hel Konsumenlenkon- takt deze week aan de kaak stelde, maar voor een deel door de ovedrheid in de hand zijn te. houden. De gemeen telijke diensten en leveranties vallen onder het prijsbeleid en mogen met niet meer dan 3.5 procent verhoogd worden. De algemene belastingen van gemeenten zijn echter niet aan enig prijsbeleid onderworpen, alhoewel ze wettelijke maxima niet te boven mo gen gaan. Toch zullen de colleges van Gedepu teerde Staten de door de gemeentera den goedgekeurde verhogingen op dit gebied nauwlettend bekijken. Over iedere verhoging van de gemeentelijke onroerend-goedbelasting moeten Ge deputeerde Staten een advies uitbren gen aan het ministerie van binnenland se zaken, waarna goedkeuring van de tanefstijging al of niet zal volgen. De goedkeuring van deze stijging ligt al leen bij het ministerie van binnenland se zaken De goedkeuring van de stij ging van de gemeentelijke retributies, waaronder de riool- en reinigmgsrech ten vallen, ligt bij Gedeputeerde Sta ten Molukkers staken medewerking aan commissie-Giel ASSEN (ANP) - Zuidmoluksc gedeti neerden in Norgerhaven en Esserheem in Veenhuizen, hoofdzakelijk zij die aan gijzelingsacties hebben deelge nomen. hebben de medewerking aan de commissie-Giel opgezegd. Overi gens zijn zij van mening dat hun bege leiding tot nu toe goed is geweest. De commissie-Giel werd indertijd inge steld op verzoek van het openbaar mi nisterie in Assen door de reclasserings- raad in Assen, om advies uit te brengen over de begelei ding van de Molukkers Zij bestaat uit prof dr R. Giel, prof R. W. Jongman, beiden van de Groningse universiteit, en twee Zuidmolukkers te weten de heren J Lo pulalan uit Epe en A R. Lilipaly uit Huissen (Gld). Sec retaris is de heer J A A Dries, rijksre- classenngsambtenaar in Assen. In een perscommuniqué zeggen de Zuidmo- lukse gedetineerden dat ze vanaf het begin wantrouwend tegenover de commissie hebben gestaan, vooral om de gemengde structuur ervan. Deze structuur leidt volgens hen alleen maar tot strubbelingen. Zij zien zich als poli tieke deliquenten. ofschoon ze als zo danig niet zijn veroordeeld willen ze wel als zodanig worden behandeld. Ons wetboek van strafrecht kent geen poli tieke delicten en de reclassering kan zich derhalve alleen maar bezig houden met de individuele problemen van de gedetineerden of ex-gedetineerden. Al dus een lid van de commissie. Volgens de Zuidmolukse gedetineer den moet de commissieGiel worden opgeheven of als subcommissie verder fungeren onder de vleugels van het in spraakorgaan welzijn Molukkers. Vol gens hen het meest representatieve or gaan binnen de Molukse bevol kingsgroep. SALISBURY (RTR) - Dr A. Palley. een blanke adviseur van de Rhodcsische nationalistische leider bisschop Abel Muzorewa, heeft -zijn adviseurschap neergelegd omdat hij niet meer gelooft dat de overgangsregering oprecht werkt aan het totstand komen van een meerderheidsbewind. De huidige coalitieregering heeft ge faald en is niet in staat vrede te bren gen, meent de 64jarige dr Palley. Hij zei LEEUWARDEN (ANP) - Tijdens het proces in hoger beroep voor het ge rechtshof in Leeuwarden tegen de As ser amateur archeoloog Tjerk verma ning is gebleken dat 44 kostbare stenen zijn verdwenen. Het zijn stenen uit de zogenaamde collectie Hijken. De verdediger van Tjerk Vermaning, mr. R. van der Molen, zei dit vrijdag tijdens de zitting aan het adres van conservator van het Drentns museum, de heer O. Harsema. Bij een inventari satie bleek er van de m beslag genomen stenen maar 22 in het gerechtsgebouw aanwezig te zijn. Niemand wist er eên antwoord op te geven. Het was een van de vele vraagtekens die ook deze dag recht overeind bleven. Een van de stenen bijlen uit de midden- steentijd. gevonden bij Hoogersmilde, werd voor de ogen van de president en de raadsheren van het hof schoon gewassen en vervolgens gedeeltelijk gespleten Nadat deskundige a de charge, de heer Wouters, de steen had gespleten, constateerde hij dat dit ar tefact zelfs kleurpatina had. Daarmee was bewezen dat de steen wel degelijk oppervlakteglans had Getuige-des- kundige a charge de Duitse professor Bosinski had van tevoren tijdens een langdurig pleidooi het tegendeel be weerd Ook drs. D Stapert van het biologisch instituut te Groningen, en hij is de feitelijke aanklager van Ver maning had dit staande gehouden dat hij al in augustus was afgetreden, maar hij maakte zijn besluit vrijdag pas bekend. Palley is Muzorewa's adviseur geweest sinds het begin van de vredeson derhandelingen in Genève in 1976. De overgangs-regermg heeft donderdag meegedeeld dat een volledig zwart meerderheidsbewind zeker niet voor 1984 tot stand zal komen. Weliswaar worden in april verkiezingen gehouden op basis van algemeen kiesrecht, maar afgesprokep is dat daarna een regering van nationale eenheid zal worden ge vormd waarin de blanken ruim een kwart van de ministersposten zullen krijgen. De legerleiding deelde vrijdag mee dat er een dalende lyn zit in het aantal do den in de guerilla Legercommuniqués vermeldden 456 doden voor november, terwijl in oktober en september res pectievelijk 663 en 791 doden vielen. SAN SEBASTIAN (AFP)- Bij een aan slag op een café in de Baskische plaats Onatc is vrijdag een lid van Guardia Civil dodelijk gewond. De onbekende daders zijn per auto ontkomen. Sinds begin 1978 zijn in Spanje 81 mensen omgekomen bij een aanslag, onder wie 35 polilie-agenten. Bedroefd om zijn heengaan, maar dankbaar dat wij hem zo lang in ons midden mochten hebben, geven wij u kennis, dat in de ouderdom van 91 jaar is overleden, onze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader WILLEM DEN ENGELSMAN weduwnaar van Johanna Bostelaar Souburg Souburg: Rotterdam; Rotterdam Souburg: Souburg: Souburg Rijswijk; W den Engelsman J. den Engelsman-de Baat E A den Engelsman- Bosschaart C Greven-den Engelsman W J Greven A den Engelsman T. den Engelsman-Schot C den Engelsman M den Engelsman-de Looff J den Engelsman N den Engelsman-de Looff M Overweel- den Engelsman Chr. Overweel H. den Engelsman P. den Engelsman- Slootmans Klein- en achterkleinkinderen 'Vlissingen. 1 december 1978. Bejaardentehuis Ter Reede Koudekerkseweg 81 Correspondentie-adres Vlissmgsestraat 64. 4388 HE Souburg. De teraardebestelling zal plaatshebben dinsdag 5 december a.s. om 12 00 uur op de begraafplaat s te Oost-Souburg Vertrek van Ter Reede' om 11 30 uur Gelegenheid tot condoleren na de teraardebe stelling in de aula op de begraafplaats Gezinsvervangend tehuis voor geestelijk gehandicapten 'De Karnemelkshoeve' te Goes vraagt op zo kort mogelijke termijn een huishoudelijk medewerkster voor 20 uur per week In het bezit van diploma LHNO. Salaris volgens reglement arbeids voorwaarden personeel dagverblijven en gezinsvervangende tehuizen voor gehandicapten. Sollicitaties binnen 10 dagen te richten aan het bestuur van de stichting 'De Bevelanden' voor Philadelphia Dagverblijven en Tehuizen, p/a Grote Kade 22 te Goes. Kunstgebitten en reparaties klaar terwijl u wacht! Tandtechnisch laboratorium Hedwig Pnnsenweg 1. Kortgene. tel 01108-76/ Imaandag t/m zaterdag van 8-21 uur) ZIEZO. 1LHEBWEEE. 3048 kSbAMTBV BEZOBG,D weer lE£E?RE=t=N weag WAT- ec. i Nte WÊK£=L£IT&KÖOP IS Door ome correspondent KLEEF - Bondskanselier Hei Schmidt en minister-president Agt zijn het vrijdag in Kleef g< eens geworden hoe een nieuw pees Monetair Systeem moet tioneren. Tussen Wcst-Duilslan( Nederland bestaan ten aanzien vi ze zaak geen principiële verschi Dat geldt" zowel voor I selkocrsarrangemcnt als dietmechanisme en zogenaamde rallelle studies". De EMS is hti langrijkste agendapunt bij de Eui se topconferentie, volgende Brussel. Van Agt en Schmidt vinden dai nieuw wisselkoersarrangement minste zo stringent moet zijn ali huidige slang-arrangement, waa cle Benëluxlanden, West-Duitslan Denemarken meedoen Watbetrej kredietmechanisme zijn de twee ringsleiders van mening dat de keur moet worden gegeven aan dellange-termijnkredieten De waarop moei worden geprobeerd welvaartsverschillen in de Gen schap meer met elkaar in evenwic! brengen, wordt door Schmidt en Agt met gelijke ogen bekeken. ZIJ den dat de bestaande instrument^ Europese Investeringsbank en Europese Regionale Fonds, zoveel gelijk moeten worden uitgebouwd Verder is tijdens het gesprek tusse regeringschefs, waaraan overigens de ministers van buitenlandse a Genscher en Van der Klaauw det men. het voorstel van de Franse p dent Giscard d'Estaing om drie zen" in te stellen, besproken Die, zen" zouden het toetreden van Sp; Portugal en Griekenland tot de E pese Gemeenschap moeten ondei ken. Duidelijk is geworden dat Di land en Nederland daar weinig beho aan hebben, zo is vrijdag nog eens overvloede gebleken Zuid-Afrika weigert verslaggever NCRV HILVERSUM (ANP) - NCRV-radiover- slaggever Cecs Gravcndaal krijgt geen visum voor Zuid-Afrika. Gravendaal wilde maandag de verkiezingen in Namibië verslaan. Hij heeft de afgelo pen drie jaar al zeven keer reportages voor de NCRV in Zuidelijke Afrika gemaakt. De Zuidafrikaanse ambassade heeft laten weten dat Gravendaal op basis van zijn reportages geen visum kan worden verstrekt. Dit heeft dc NCRV vrijdag meegedeeld. De weigering van de visum-aanvraag is louter het gevolg van de reportages die verslaggever 111 het verleden voor de NCRV in Zuid-Afrika heeft gemaakt De weigering is derhalve uitsluitend op de persoon Gravendaal gericht. Dit heeft de ambassadeur van de republiek Zuid-Afrika. VUIiers Booysen. vrijdag desgevraagd meegedeeld. AMSTERDAM - In dc Nederlat Ford-fabriek te Amsterdi weer gewerkt. Donderdag kwansel eerste Transit bestelauto'" montagebanden en verwacht wi dat na 6 december ook de produ van dc zware transcontinental drijfswagens weer op gang zal ziji komen. Medio december zal de normale; duktiecapaciteit weer zijn bereikt, geen een dagelijkse fabricage vai Transits en 7 transcontinental houdt, aldus een woordvoerder De Ford-fabriek ging - uitgezoni het 500 man tellende admimstn personeel - op 16 oktober dicht en b nu zes weken stilgelegen. Oorzaak de,stagnatie in de aanvoer van on delen uit Engeland, waar 57 000 w nemers van de Ford-fabrieken in: king waren gegaan. Deze staking hoort inmiddels tot het verleden ei onderdelenvoorziening bij Ford derland is nu vrijwel op hel, oude; Ce DEN HAAG (ANP) - Voor dc verdel) van de algemene uitkering uit hel) meentefonds zal met ingang vanf mend jaar een interimmaatstaf I bouwing gaan geiden. Het kabinn vrijdag met een wetsontwerp ten» akkoord gegaan. Deze interimmaatstaf komt in plaats van de tot nu toe gehantee regeling, die was gebaseerd op grondbelasting. De wijziging was no zakelijk, nu deze grondbelasting pk maakt voor een onroerend-goedbe ting. COMPLOT MOORD TITO IN VS CHICAGO (RTR) - In de. Verenll Stalen zijn vrijdag zes Serviërs staat van beschuldiging gesteld r| wege een complot om presidents i van Joegoslavië te vermoorden. J Volgens de aanklacht zijn ze van» j geweest de 86 jarige Tilo te verm» j den door een bomaanslag tijdens» driedaagse bezoek aan de Veren» j Stalen in maart van dit jaar Westduitse officier j overgelopen naar DDR BONN (AP)-Een luitenant lerzeetf 1 klas van de Westduitse marine, die^ Amerikaanse veiligheidsdeskundig I heeft samengewerkt, is naar alle H-' schijnlijkheid naar Oost-DuitsH overgelopen, zo heeft hel dagblad"? 1 Welt' vrijdag bekendgemaakt. j j Een woordvoerder van hef ministij van defensie in de Westduitse ho(j stad zei desgevraagd dat een officl j verklaring over het bericht in 'Die ïf in voorbereiding is In afwachting^ die verklaring weigerde hij enig fi mentaar te leveren EX] TE HOUSTON (ANP) - De Amerika Shell Oil Company heeft vrijdag Verenigde Staten voor opschud' gezorgd door het afkondigen van" landelijke rantsoenering op bciri De redenen voor deze stap zijn df> geevenaard grote vraag naar henn de te lage maximumprijzen oliemaatschappijen mogen vrager het voor reparatie tijdelijk buitel' bruik zijn van raffinaderijen 4 Shell, zo heeft de maatschappij vrij? meegedeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 38