Hans Felius wil bij DOS aanzet geven voor Zeeuws tennisteam in eerste klas JAN TIMMAN EN ANTHONY MILES TEKENDEN SNEL VREDE: REMISE Nederlandse handbalsters moesten weer capituleren Sensationele zege Steures op wereldkampioen Miiller GEEN VOETBAL IN ZEELAND 'TECHNIEK BELANGRIJK, MAAR NIET TOONAANGEVEND' TRAINING GEBASEERD OP VIERDE EN VIJFDE FASE Anderlecht won Cursus arbiter bij zaalvoetbal Viertallenbridge TECHNISCH WEEKEINDE JEUGDPLAN ZATERDAG 2 DECEMBER 1978 ff <Door Peter Verhagei VLISSINGEN - Hans Felius is een idealist. Daarom is en blijft zijn grote streven in de nabije of wat verre toekomst een Zeeuws lawntennisteam in de eerste klas, twee klassen onder de natio nale top. Met de selectie van de Vlissingse vereniging DOS, waarvan Felius, sportleraar aan de vakschool in Goes en aan de Zierikzeese prinses Julianaschool voor hno en mhno, sinds en kele weken trainer is, wil hij met een voor Zeeland ongebruike lijk trainingsschema, waarin de wedstrijd centraal staat en aan de onderdelen techniek, tactiek, conditie en mentaliteit gelijke lijk aandacht wordt besteed, een eerste aanzet voor zijn hooggrijpende plannen geven. Hij probeert daarmee een com binatie te zoeken van de twee meningen, die er in deze provincie bestaan om het tennispeil omhoog te brengen: of de schier onbe reikbaar geachte vierde fase van het landelijk trainingsplan afschaffen en sterke senioren en junioren bij elkaar 'schrapen' of Zeeland en Noord-Brabant samen laten gaan. Hans Felius, 23 jaar nu, maakt duide- lijk, dat tot nu toe alleen de eerste drie fasen van het trainingsplan in Zeeland bereikbaar waren. „Maar dat is een te laag niveau. Hier zijn de jongelui van 12 tot 14 jaar de sterksten van hun club, maar in Breda bijvoorbeeld, waar ik competitie heb gespeeld bij eerste klas- ser BTC en in de vierde en vijfde fase heb meegedraaid, spelen de 12- tot 14- I jarigen in de derde fase en hebben ze nog circa veertig betere jongelui boven 1 ach. Hier in Zeeland heeft die jeugd niemand om tegenop te kijken", be toogt Felius. In eerste instantie liep de Zeeuwse sportleraar met het idee rond om te proberen een Zeeuws tennisteam te vormen, zodat zo men wenste iedere club in het district in de gelegenheid zou zijn het betere tennis mee te bele ven Een niet te realiseren plan? Er is ook gesuggereerd, dat Felius het bij dit alles om zijn boterham te doen was'. Hij ontkent het ten stelligste: „Ik sta er als een idealist tegenover.Misschien met de juiste instelling, maar vanuit dat /dealisme ben ik gaan denken aan een Zeeuws team". Wie moesten er in zo'n formatie opge nomen worden? In eerste instantie dacht Hans Felius aan Annelies Prins, oud-nationaal jeugdkampioene, hoofdklasspeelster Aija Krediet, Ro bert Jan van der Feen, spelend bij eerste klasser de Metselaars, aan Bart van der Feen, Wim .Wattez, aan Zeeuws kampioen Hans Schuur natuurlijk en ook zichzelf schaarde hy in het rijtje. Geen interesse Hans Felius kwam terecht bij het be stuur van MLTC Middelburg, dat een Zeeuws team duidelijk zag 'zitten'. Maar het breekpunt volgde toen de buiten de provincie optredende i Zeeuwse topspelers geen interesse toonden om terug te komen. Felius: „Het plan viel in duigen en in overleg met MLTC werd besloten het voorlo pig in de doofpot te stoppen". Vlak voor de jongste vakantie kwam DOS. pas gepromoveerd naar de over gangsklas. dus voor een plaats bij de beste 50 clubs aanduwend.op de prop pen. Het bestuur van de Vlissingse club wilde deze positie consolideren en vroeg Felius of hij iemend wist, die de i ploeg kon trainen dan wel of hij het zelf wilde doen. Felius: „Ik heb voorgesteld om de Zeeuwse districtstrainer Jan Willem Visser uit Temeuzen aan te trekken, die dan met een team (Ernst en Mar)a Wondergem, Karin de Bruijn, Hans Schuur en ik) drie uur per week zou trainen, maar dat stuitte op bezwa ren by het bestuur. DOS heeft mij toen aangetrokken als trainer voor de eerste drie teams, waarbij het de bedoeling was. dat Han Petiet de andere teams zou trainen". alle verenigingen in de derde klas als een soort trainingsgezelschap er van geprofiteerd zouden hebben. Schuur benadrukt, dat aanvankelijk gesteld is, dat de techniek in geen ge val deel zou uitmaken van de trainingsopzet en dat later de andere punten er bij gekomen zijn. „Als ik toen geweten had, dat er ook aandacht aan techniek zou zijn besteed zou het weliswaar moeilijk zijn geweest om weg te gaan, al zouden er nog wel een aantal onverteerbare kwesties zijn ge bleven". Noodoplossing Hij doelt daarbij op bezwaren tegen de selectieprocedure, het feit, dat er in eerste instantie gezocht zou worden naar een volledig bevoegde trainer. Ook andere zaken maakten het voor Schuur minder aantrekkelijk om voor DOS te blijven slspelen. „Toch hoop ik ondanks alles, dat het nog goed komt, ik heb tenslotte 15 jaar bij DOS ge speeld, maar onder deze omstandighe den niet. Ik vind het aantrekken van Hans Felius een noodoplossing, waar door de Zeeuwse nummer één en twee (Schuur en Wondergem. red) niet kun nen spelen. Hij introduceert een aan pak, waarvan ik me afvraag of DOS het waard is". Niettemin had DOS na het vertrek van Schuur en Wondergem behoefte aan sterke spelers, maar dankzij de be moeienissen van Han Petiet. tweede DOS-trainer en trainer in Oostburg. kwamen de sterkste Oostburgers Hein Kupfer en Els Vogels naar DOS. „We zijn beslist niet aan het ronselen ge weest". verzekert Felius ten stelligste. er aan toevoegend, dat het volkomen normaal is in de tenniswereld naar een hoger team over te stappen, Felius be denkt .Als we in Zeeland eerste klas tennis zouden spelen, kwamen al die sterke spelers en speelsters, die nu bij Hollandse clubs uitkomen, terug Daarvan ben ik zonder meer over tuigd". Omdat DOS de zaak professioneel wil opzetten via een contract (niet trainen- geen competitie spelen) begon Felius uiteindelijk de training in de schitte rende Vlissingse Jarinhohal met zes dames en zeven heren: Marja Won dergem. Els Vogels. Pien Geertse. Syl via Wolterbeek en de jonge talentjes Manon ten Bruggencate en Marie- Louise Oostinga, Hein Kupfer. Gert en Robert van de Boogaard. Ronald en Frans Oostinga, Pieter Visser en Hans Felius zelf. „Het loopt geweldig momenteel vindt Hans Felius.,, De spelers zijn en thousiast, ik ben geestdriftig en de kij kers uit heel Zeeland zijn op de zonda gen. onze trainingsdag. ook en thousiast". Nieuweling Hein Kupfei bij DOS is duidelijk in zijn nopjes me de training. „Een dergelijk training heb ik nog nooit gehad", verzekert hij „Op conditie en tactiek heb ik nof nimmer getraind en ik vind, dat ik ei zeker wat aan heb. Ik vind mijn spel ei beslist op vooruitgegaan". Hans Felius legt er de nadruk op, dat tijdens deze training eenmaal in de drie weken een (oefen)wedstrijd wordt ge speeld (de lagere teamspelers teger sterken uit Zeeland, de eerste teamspelers tegen Zuid-Hollandse er West-Brabantse tegenstanders) en dat in de tussentijd de training zich richt of de onderdelen, die tijdens de wedstrijc slecht waren. „Dat kan", zegt Felius. „net zo goed op het gebied van techniek, tactiek, condï tie of incasseringsvermogen zijn. De wedstrijd staat nu centraal, niet de techniek. Het moet voor iedereen duidelijk zijn, dat de techniek niet alles is in de tennissport. Ook de andere pun ten zijn belangrijk, hetgeen niet wil zeggen, dat techniek niet belangrijk is" Felius hoopt, dat zijn trainingsopzet in Zeeland nagevolgd wordt. Ik hoop. dat er mensen over praten, dat ze er op- oi aanmerkingen over hebben, dan wil ik graag met ze van gedachten wisse- len.Als er maar wat gebeurt" Zijn idealisme komt weer 'bovendrij ven': „Ik hoop. dat over vijf jaar elk Zeeuws gewest, of eiland, zo men wil, een toonaangevend team heeft en dat daarboven een Zeeuws team speelt, dat de sterksten kan opvangen. Een team in de eerste klas". Niet kunnen kiezen Vanaf zijn jongste jeugd hanteert Hans Felius het tennisracket, maar hij is ook voetbalenthousiast. Iedereen stond dan ook verbaasd, dat Felius nadat hij terug was in Zeeland na zijn studie aan de sportacademie in Den Haag. bij Krabbendjjke (tweede klasser zater dagvoetbal) ging voetbal len. waarbij die 'iedereen' uitging van de veronder stelling, 'dat een voetballer wel kan tennissen, maar een tennisser niet kan voetballen'.Felius „Ik heb nooit kun nen kiezen. Vroeger speelde ik tennis bij DOS en voetbalde ik bij Vlissingen. Waarom dan nu bij Krabbendijke? Och. als ik was blijven voetballen, zou ik bijVlissingen gebleven zijn. maar nu ik een huis zoek in de zak van Zuid-Be veland. is het Krabbendijke geworden. Ik ben overigens voetbal blijven trai nen bij het Haagse Quick. Maar voetbal en tennis, het zijn voor mij allebei machtige sporten" Alleskunner In feite is Felius een alleskunner. Hij heeft gebasketbald bij BV Souburg, als schooljongen kon hij al opvallend goed overweg achter de tafeltennistafel, in Westkapelle deed hij met wilde wielerkoersen mee. „Ik ben blij, dat ik al die sporten heb gedaan, anders had ik de sportacademie nooit gehaald', beseft Felius, die dit jaar met vrouw Jenny en schoonvader Krijn van Ta- tenhove 'achter de tour is aangeweest'. Bij de tourorganisatie kregen ze een exacte routebeschrijving los en elke dag zetten ze een route in elkaar, waarmee ze de karavaan een paar keer langs konden zien komen. „Na een paar dagen kenden de renners ons al. Daar heb je die Hollanders weer, riepen ze dan", herinnert Hans Felius zich nog met veel pret. „We hadden het nieuws uit de eerste hand, want we konden Theo Koomen in het vliegtuig boven ons op de autoradio oppikken". Volgend jaar gaat het trio opnieuw ach ter het wielerspec takel aan Maar Hans Felius zorgt er wel voor om op tijd terug je zijn m Zeeland om mee te doen aan Je diverse 'badgasten-toernooien, waarin hij vaak één van de kansrijkste spelers is Hans Felius instrueert het jonge DOS-talent Robert van de Boogaard. BRATISLAWA - De aanwezigheid van Nederland bij het toernooi om het we reldkampioenschap zaalhandbal da mes in de a-groep verloopt nog steeds volgens schema. Nadat op de eerste dag met 12-26 van de Sovjet Unie werd verloren, bleek Nederland vrijdag in Trnava niet bestand tegen het geweld van Tsjechoslowakije. Het verschil bleef dit keer beperkt tot zeven pun ten. 13-20. Dat was voornamelijk te danken aan een opmerkelijke spel- verbetering na rust. die zijn uitdruk king vond in negen doelpunten van Nederland in de tweede periode tegen acht van de tegenstander. Tsjechoslo wakije had in de eerste helft al een veilige voorsprong van 12-4 genomen. Dat de aansluiting met de Oosteurope- se landen nog zeer ver weg Is. mag na de eerste twee wedstrijden in Tsjechoslo wakije duidelijk zijn. Die aansluiting in de pure ztn van het woord zal er waar schijnlijk ook nooit komen. Nederland kweekt geen handbalmonsters, zoals dat achter het ijzeren gordijn wel ge beurt Monsters met buiten-proportio nele omvang en een vreselijk schot. Zo'n speelster bezit Tsjechoslowakije. Mtiena FolUmova is dé naam. De 1 me ter 87 lange vrouw scoorde acht keer. waarvan zes maal van de strafworpUjn De Nederlandse tactiek was voor een groot deel gericht op Foltimova. Ma rijke Barth en Diana van Gelderen hielden zich bezig met de niet-benij- denswaardige bewaking. Laatsge- noemde stond er na afloop nog ver baasd over. „Een paar keer heb ik haar vastgehad. Zij heeft zo veel kracht dat je je armen uit elkaar voelt schuiven." Van de drie tijdstraffen die Tsjechoslo wakije kreeg, profiteerde Nederland te weinig Wel werd er drie keer uit de hoe- Moeilijkheden Volgens Felius was er by DOS op dat moment voldoende potentieel om overgangsklas te blijven spelen, maar over zijn t rainingsopzet zijn. zo stelt hij, .moeilijkheden gerezen'. „Ik zette de training op zoals in de rest van het land de vierde en vijfde fase getraind wor den. Dat betekende drie uur trainen, waarbij dus voor een evenredig deel aandacht besteed moest worden aan techniek, tactiek, conditie en mentali- teit. Daaruit heeft kennelijk een aantal spelers opgemaakt, dat er geen aan dacht aan techniek zou worden be steed, maar dat er wedstrijdjes met tac tische foefjes afgewerkt zouden wor den". Zo schreef onder meer Hans Schuur in het clubblad van DOS, dat de hele trainingsopzet weggegooid geld was, dat beter te gebruikt kon worden voor het clubhuis,terwijl Schuur tevens als lid bedankte. Karin de Bruijn bedank te om studieredenen idat was overi gens vorig jaar al besloten, maakt Fe lius duidelijk) en later besloot ook Ernst Wondergem niet mee te doen omdat er niet op techniek getraind zou worden. Niet ronselen Hans Schuur maakt duidelijk, dat. niet l alleen de perikelen over de al of niet techniektrainixig de voornaamste oor- zaak van zijn vertrek bij DOS uitma ken Hij vindt in grote trekken de huidige groep de beschikbaar gekomen financien niet waard en zou veel meer gevoeld hebben voor een opzet, waarbij DEN HAAG (ANP) - Met uitzondering van de ere- en eerste divisie uit het betaalde voetbal en het afdclingsvoetbal op zondag in de afdelingen Am sterdam en Haarlem is het complete voetbalprogramma van dit weekein de, in verband met weers- cn tcrrcingesteldheid afgelast. Het betekent dus: Zaterdag: afgelast: wedstrijden toekomstteams betaald voetbal, ama teurcompetitie en alle afdelingen van de KNVB. Nog niet afgelast (beslis singen worden overgelaten aan de scheidsrechters) AZ'67-Den Haag. Go Ahead EaglesNEC. PSV-MW en Ajax-Volendam (eredivisie) en Fortuna SC-Excelsior (eerste divisie). Zondag: afgelast: alle wedstrijden uit de amateurcompetitie van de KNVB (ook de hoofdklasse) en van de afdelingen, met uitzondering van de afdelin gen Amsterdam en Haarlem. Nog niet afgelast (beslissingen consuls of scheidsrech ters) de wedstrijden uit de ere- en de eerste divisie van het betaalde voerbal, plus de wedstrijden uit de afdelingen Amsterdam en Haarlem van de KNVB. De Koninklijke Nederlandse Hockeybond heeft ook alle wedstrijden, met uitzondering van de ontmoeting in de hoofdklasse heren en de eerste klasse by de dames en de heren, afgelast QUIERSCHID - Willy Steures heeft in de derde ronde van het Europees bil jartkampioenschap 71-2 voor een sen satie gezorgd door Europees en We reldkampioen Dieter Muller te ver slaan: 300-191 in 12 beurten. Steures gaf het toernooi een geheel andere wending. De Nijmegenaar versloeg in een drie uur durend gevecht titelhou der Muller. De eerste overwinning van BRUSSEL - In de hoogste klasse van de Belgische voetbalcompetitie is vrij dagavond één wedstrijd gespeeld. An derlecht won op eigen veld met 5-0 (2-0) van Waregem. Geels, (2), Van der Eist (2). en Coeck scoorden. DAMESTENNISPLOEG UITGESCHAKELD MELBOURNE - De Nederlandse da- mestennisploeg is er niet in geslaagd de halve finales van de Federation Cup te halen In de kwartfinales werd Neder land "kansloos uitgeschakeld door Australië. In het enkelspel werd Betty Stoeve verslagen door Wendy Turnbull De Nederlandse nummer een maakte acht dubbelfouten en bleek veel te langzaam voor de snelle Australische 6-2.6-3. Ook Elly Vessies stond niet al te lang op de baan ..Kerry Reid won met tweemaal 6-1 In het dubbelspel gaven Tine Zwaan en Betty Stoeve beter par tij, maar de overwinning ging met 6-2 en 6-4 naar Turnbull en Reid In de halve finale speelt Australië tegen de winnaar van de wedstrijd Sovjet Unie Roeme nië. Steures heeft verregaande consequen ties voor het verder toernooiverloop. Muller dient om zijn titel te prolonge ren niet alleen zijn resterende partijen te winnen, maar ook voor fikse moyennes te zorgen. Door de 12 beurten en 191 caramboles tegen de 27-jarige Steures zakte het al gemeen gemiddelde van de ontgoo chelde Berlyner tot 46.52. In dit opzicht moet hy Ceulemans voor laten gaan, die de ranglyst ongeslagen aanvoert MIDDELBURG - Maandag 4 de cember start in het KNVB bureau van de afdeling in Middelburg en op woensdag 7 december begint in Lunchroom Van Assche in Temeu zen een scheidsrechterscursus voor opleiding tot zaalvoetbal scheidsrechter. De cursus duurt zeven lesavonden. waarin begre pen twee wedstrijdbezoeken, als ook een avond leiding geven en sportgezondheidsleer. Het spelregelgedeelte van de cur sus wordt in Middelburg gedaan door Bert Kraak en In Terneuzen door Jos Dalmijn Het onderdeel leiding geven wordt gedaan door Ben Koops en het onderdeel sport- hygiêne waarschyniyk door Ton Sheilds Het deelnemen aan de cur sus (opgaven by het bureau in Mid delburg) is gratis en wordt afgeslo ten met een examen. met ruim 52. Ook Connesson en Hose leden nog geen verlies, maar hun moyennes, respectieveiyk 40.90 en 33.33, liggen beduidend lager. De zege van Steures op Müller in de goed bezet te Kulturzaal van het raadhuis ln Quierschid is terug te voeren op een off day van de titelhouder. De linkshandi- ge Berlyner die op de eerste dag de ster ren van de hemel speelde, had nauwe- lyks controle over de kogels en moest lijdzaam toezien hoe de onzekere Steures steeds verder wegliep. Ceulemans profiteerde op de andere tafel van de misstap van Müller. Tegen Arenaza kwam de Belg moeifijk los. 122-123 na zes beurten. In de zevende beurt verzamelde hy de ballen op de lijn. Toen de contouren van de neder laag van Müller zichtbaar werden, groeide het zelfvertrouwen van de 41- jarige Belg. In één beurt tikte hy de res terende 177 caramboles by elkaar. AMSTERDAM - Jan Timman cn Ant hony Miles hebben elkaar vrijdag in de zesde ronde van het zonetoernooi in Amsterdam geen kwaad berokkend. De jonge grootmeesters (Timman wordt over twee weken 27 jaar. Miles is vier jaar jonger), die worden be schouwd als de grootste kanshebbers op de twee te vergeven plaatsen in het interzonale toernooi namen geen enkel risico. Daar kwam nog bij dat de blon de zich niet helemaal fit voelde, waar door hij zich extra voorzichtig opstel de. In een Gruendfelder met dameruil op de zesde zet bood Miles op de twaalfde zet remise aan. waar Timman maar al te graag op inging. Timman heeft nu de indrukwekkende score te gen Miles van zeven overwinningen en acht remises. Het was overigens de eerste maal in dit toernooi dat Timman niet won. Hy be hield zyn punt voorsprong de Brit Jonathan Speelman in de slot fase van de eerste zitting verrassend verloor van de pas 18-jarige Spanjaard Xavier Sanz. Speelman zag het onheil op zich afkomen, bood nog remise aan. maar dat wees zyn eveneens met baard getooide tegenstander beslist van de hand. terecht zoals het vervolg zou uit- wijzen. Sanz nam de tweede positie van Speelman over en zal met de party te gen de zwakke Luxemburger Feller voor de boeg voorlopig nog niet uit de kopgroep verdwijnen. Toen Miles- Timman zo snel remise werd. ver plaatste de interesse van de schaaklief hebbers. die in het Eurocreshotel geen blik op de spelers kunnen werpen (een verschil van vy ftien etages vormt een te groot struikelblok i zich naar de belang rijke party Stean-Sosonko Ook dit duel eindigde in remise, maar hier was van vredelievendheid geen sprake. De broodmagere Stean en Sosonko kozen voor een Catalaanse opstelling, waarm beiden als experts gelden. Stean heeft dit soort partijen als secondant van Kortsjnoi in de tweekamp om de we reldtitel tegen Karpov in Baguio City maar al te vaak meegemaakt Van de andere Nederlanders deed Kick Langeweg het niet zo best De Belg Meulders verdedigde zich vla een wat ongebruikelijke variant van het Hol lands uiterst hardnekkig. In tijdnood deed Langeweg niet steeds de sterkste zetten. De 41-jarige Langeweg zag de party afgebroken in bepaald ongun stige stand. Gert Ligterink boekte te gen de nog puntloze Luxemburger Feller zyn eerste overwinning. In een Spaanse party (middengambiet i ver wierf de Groninger zich al snel een ruimteiyk overwicht Het was slechts een kwestie van afwachten wanneer Feller zou bezwyken. De zevende ronde staat voor maandag op het programma. Timman speelt dan met wit tegen de Spanjaard Bellon, die drie nederlagen heeft laten volgen door twee overwinningen. De topper is dan het Britse duel Speelman-Miles. Uitslagen Partij De party Bellon-Morrison had het volgende verloop: Wit Bellon (8panjei Zwart Morrison (Schotland» 1 Pgl-13 Pg8-re. 2 d2-d4 b7-b6.3 LC1-T4 Lc8-b7. 4 e2-e3 e7-e6,5 Pbl-d2 LfB-d6,6 Pf3-eS Pb8-c6. 7 c2-c3 Ld6-e7. 8Ddl-f3 PC0Xd4. 9 Df3xb7 Pd4-c2+, 10 Kel-dl Pc2xal. 11 Lfl-b5 0-0.12 Kdl-cl a7-a6, 13 Lb5-d3 Pf8d5, 14 Lf4-g3 Ta8-b8.15 Db7xa6 b6-b5, 16 e3-e4 Pd5-b8. 17 Pe5-f3 Pb6-a4 18 Da$-a5 Tb8-a8. 19 Da5xc7 Dd8xc7. 20 Lg3xc7 TÏ8-C8. 21 Lc7-eö fi-K. 22 Ld3xb5 f6xei. 23 Lb5xd7 Tc8-b8,24 Ld7xe6 - Kg8-f8.25 Pd2-c4 Pal-b3 -26 Kc l-c2 Pb3 »5 27 Pf3xe5 Pa5xc4. 28 Pe5xc4 Pa4-c5. 29 Le6-d5 Ta8-xa2. 30 Thl-el Ta2-a7. 31 Tel-e3 ken gescoord, door Marijke Barth (2) en Ingrld van Koppen, een aanspeelmo- gelijkheid, die in de eerste wedstrijd niet lukte. De overige vijf treffers kwamen op naam van Ellen de Jong (2). Hannie de Kok. Diana van Gelderen en Mteke Pottuyt. Bij Tsjechoslowakije waren Pavlasova, Kutkova en Lubika met ieder drie treffers de besten achter Fol timova. Het schema voor Nederland bepaalt dat er zondag gewonnen wordt van Al gerije om daardoor in Bratislawa ver der te kunnen gaan in de strijd om de zevende plaats. Algerije.-deerlijk geha vend na de wedstrijd tegen Tsjechoslo wakije (een speelster ter observatie naar het ziekenhuis en een met een ge broken vingen was speelbal van de Sovjet Unie: 23-5 (13-li Tsjechoslowakye en de Sovjet Unie gaan zeker over naar de groep die om de eerste zes plaatsen strijdt VENLO - FC VVV kan de rest van het seizoen beschikken over de 32-jarige Oostenrijker Eddie Krieger. De Venlo- naren kwamen tot overeenstemming over het huren van Krieger voor die periode met zijn huidige werkgever Club Brugge. Bovendien heeft men de optie om na het lopende seizoen Krieger te kopen. Woensdag tekende Krieger in Antwerpen. De Oostenrijker, die 25 keer uitkwam in het nationale team en by de Belgische club Llbe o speelde, stond na een conflict met zyn landgenoot en trainer Ernst Happel niet meer ln de basisopstelling. VW hoopt de nieuwe aanwinst zondag ln de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht te kunnen inzetten. MIDDELBURG - In het district Zee land van de Nederlandse Bridgebond is in Zeeland Midden de viertallencom petitie van start gegaan. In totaal heb ben 27 viertallen ingeschreven, ver deeld over een hoofdklas van 8. een eerste klas van 8 en een tweede klas met 13 viertallen. De Zierikzeese Brid geclub, pas aangesloten bij de Neder landse Bridgebond was met 3 viertallen van de partij. In verband met de te ver wachten speelsterkte is een viertal van Zierikzee ingedeeld In de hoofdklas. de twee andere viertallen vonden een plaats in de tweede klas. De eerste klas Is verdeeld ln een A- en B-groep De tweede klas in een A-. B-, en C-groep. Tijdens het spelen kwam duidelijk naar voren dat vele paren nog moesten wen nen aan het feit dat viertallenbridge een geheel andere bied- en speelwijze verlangt dan parenwedstrijden. Uitslag hoofdklas (match en winstpunten): Kurketrekker I - MBC I 35-75 (2-18). ABC I - ABC H 83-61 (15-5); Zuid-Beveland I - Zierik zee I 49-73 (5-15). Eerste klas A: Papyrus I - MBC 1139-67 (4-16); Kurketrekker n en VI. Fles I spelen op een latere datum. Eerste klas B: VBCI- Zuld-Beveland U 43-32 (13-7); MBC m - Vo. Fles II 66-91 (4-16). Tw eede klas A: ABC IV - Zierikzee II 49-79 (3-17); Valkenisse UI - Valkenlsse IV 81-61 <15-5>l Tweede klas B: Papyrus n - Papyrus m 110- 68(19-1), Valkenisse H - MBC IV 46-70 (5-15). Tw eede klas C: ABC UI - Zierikzee m 97-61 (18-2); Papyrus V - Valkenisse I 12-138 >min 5-20). De volgende wedstrijd wordt gespeeld op 13 december 1978 in de Middelburg se Schouwburg. Aanvang 19.30 uur. Ta7-a6.32 Pc4-e5 Le7-f8, 33 Pe5-c6 Tb8-b6.34 e4-e5 LfB-g5, 35 Te3-f3- KfB-eB. 36 b2-b4, Zwart verliest door tijdsoverschrijding. De uitslagen van de partijen uit de zesde ron de zyn Keogh (Ieri - Rivas i8pa) 1/2-1/2. Stean (Eng i - Sosonko (Ned) 1,"2-1/2, Ligterink (Ned i - Feller (Lux) 1-0. Sanz (Spa* - Speelman (Eng) 1-0. Miles (Eng)-Timman (Ned) 1/2-1/2. Bellon (Spai - Morrison (Schi 1-0. Langeweg iNedi - Meulders (Bel) 1/2-1/2. Roos (Frai was vrij. De resultaten van de afgebroken partyen, die werden voortgezet, zyn: vierde ronde. Miles - Meulders opnieuw afgebroken. Vijfde ronde: Morrison - Miles 0-1. De stand na zes ronden Is: 1 Timman 5.5 pnt, 2 San2 4,5 pnt, 3 Speel man 4 pnt. 4 Sosonko en Rivas 3,5 pnt (uit vyf partyen I, 6 Stean 3.5 pnt. 7 Miles 3 pnt en 1 afgebroken party (uit 5). 8 Langeweg 3 pnt uit 5). 9 Llgtennk 2.5 pnt. 10 Bellon 2 pnt, tuit 5). llRoos 1.5 pnt <ult5). 12 Meulders 1.5 pnt en 1 afg13 Morrison en Keogh 1.5 pnt. 15 Feller 0 pnt MIDDELBURG - De leden van de Zeeuwse jeugdplangroepen (B- en C-groepen) van boven en beneden de Wcsterschelde spelen vandaag, zaterdag, selectiewedstrijden in Oostkapelle. Het gaat om de tech nische leiding zodoende in de ge legenheid te stellen de Zeeuwse B- en C-selectie samen te stellen. Vrijdagavond zyn de 63 spelers ln het vakantie-oord Bos en Duin in Oostkapelle aangekomen. Na de maaltijd hield Jo Jansen uit Breda (de NAC-jeugdtrainer) een korte inleiding. Vervolgens werd het je- ugdplan Nederland besproken Het programma van vandaag, za terdag, begint met een boswande ling. ontbyt en een lichte training onder leiding van Jo Jansen. Jo de Waal en Jaap van Mans. Om 11 00 uur wordt dan de eerste selectiewedstrijd gespeeld tussen de C-groepen op het terrein aan de Torenstraat De B-groepen spelen na de lunch om twee uur. Terwy I de ene groep voetbalt kykt de andere groep naar een aantal films over koppen, dribbelen en dergeiyke Scheidsrechters zijn F W Bakker. C. F. de Kooning en Jvan Ey keren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 29