Woon- en leefklimaat in Graauw verbeteren sssr Buurtbewoners eisen sloop oude isnr: muziekschool centrum Terneuzen TERNEUZEN WIL AF VAN 'BEVORDERINGSPLICHT' AWL wil uitbreiding van personeelsbestand Burgemeester opende vogeltentoonstelling Burgemeester metselde steen multifunctioneel centrum Eede Werkvoorzieningsschap wil taak niet overnemen ZATERDAG 2 DECEMBER 1978 BUREA U STAD EN LANDSCHAP: GRAAUW - Het bureau Stad en Land schap vindt dat de toekomstige ont wikkeling van het dorp Graauw ge richt moet zijn op het versterken van de woonfunctie en het verbeteren van het woon- en leefklimaat. Tot die con clusie komt het stedebouwkundig bu reau in een rapport, dat in opdracht van burgemeester en wethouders van Hulst is gemaakt. De dorpsraad van Graauw zal - als representant van de bevolking - aan het college adviseren over het plan. Stad en Landschap noemt Graauw 'een dorp met een geheel eigen ver schijningsvorm en identiteit, waarbin- Inkomen Zeeuwen in 1974 lager dan landelijk gemiddelde MIDDELBURG - Het gemiddelde to taalinkomen per inkomenstrekker was in Zeeland in 1974 ƒ20.156. Dit is kager dan het nationale gemiddelde, dat lag op 20.570. Met Noord-Brabant (ƒ20.189) lag Zeeland beneden het ge middelde inkomen in de randstedelij ke provincies (Noord-en Zuid-Holland en Utrecht), maar boven dat in de ove rige provincies. Dit gold ook voor het gemiddelde inkomen per inwoner: in Zeeland 8.863, in Nederland 9.038. Dit blijkt uit gegevens over de regionale inkomensverdeling 1974, die het Cen traal Bureau voor de Statistiek onlangs publiceerde, en die gebaseerd zijn op materiaal van de belastingdienst. Verder blijkt uit die gegevens, dat de inkomens m 1974 in Zeeland gelijk matiger waren verdeeld dan in Neder land als geheel. In de randstedelijke provincies was de inkomensongelijk heid het grootst. In Zeeuwsch-Vlaande- ren lag het gemiddelde inkomen iets la ger dan in de rest van Zeeland. Volgens de cijfers van het CBS lag het inkomen in de randstedelijke provin cies sinds 1946 in grote lijnen steeds bo ven het nationale gemiddelde, terwijl het er in de overige provincies in het algemeen steeds 'onder' zat. Na 1955 was er sprake van een vrij regelmatige daling in de verschillen tussen de pro vincies De provincie Zeeland had in de jaren 1950.1955 en 1972 een hoger gemiddeld inkomen dan het nationale gemiddel de. In de overige vermelde jaren (1946, de penode 1958-1970 en 1974) was het gemiddeld inkomen lager. Twintig procent ingeente Zeeuwen haalde (nog) geen tweede polioprik (Slot van pag. 1) naar hun inzicht een gevolg van de om standigheid. dat ten tijde van de polio epidemie mensen tot 27 jaar hebben la ten inenten, van wie later bleek, dat ze al waren ingeënt. Zy menen echter ook. dat na de afloop van de polio-epidemie mensen ..slordiger en nonchalanter" van instelling zijn geworden en het niet nodig hebben gevonden of hebben ver geten om een tweede prik in de serie van drie te halen. Directeur Bierens van ,.Het Zeeuwse Kruis": ..Wellicht hebben de berichten, dat de epidemie was afgelopen, een aantal mensen ervan weerhouden om zich opnieuw te laten inenten. En waar schijnlijk is er ook een groep geweest, die ondanks de voorlichting, toch heeft gedacht, dat het innemen van een suikerklontje of één prik voldoende was" Dr. Lelie onderstreepte nog eens. dat het effect van de eerste prik verlo ren gaat, alsmen de serie niet afmaakt. ..De eerste prik zet de opbouw van af- weerstoffen in gang. maar geeft geen immuniteit. Die is er wel als men de serie prikken volledig krygt." Het suikerklontje, dat in Zeeland gericht is verstrekt, is door ongeveer vijftien honderd mensen geslikt. Het bevatte afweerstoffen tegen het type polio, dat deze zomer heerste; er zijn drie typen, die het noodzakelijk maken dat er een serie inentingen wordt gedaan. Laks Zonder dat dr. Lelie van de week exact wist hoeveel mensen er in Zeeland voor-een tweede inenting waren te ruggekomen. liet hij weten: ..Ik kan w el garanderen, dat een aantal mensen niet is teruggekomen. Aan de ene kant zal die groep bestaan uit de levensbe schouwelijke categorie, anderzijds zullen er ook een aantal „laksen" onder zitten. Ik ben daar niet gelukkig mee. omdat je dan met de inenting minder effect hebt dan zou kunnen. Alleen: we kunnen in Nederland geen inentingen afdwingen." Naar zijn mening is er zowel onder huis artsen als onder de mensen die zijn in- geént voldoende voorlichting geweest over de noodzaak om de serie van drie prikken te ondergaan ..Er was ook vol doende vaccinatiemateriaal. Juist om dat we daar de vorige keer. in 1963. zor gen over hadden, is er nu op toegezien, dat er voldoende stoffen beschikbaar waren." zo zei hij. Volgens de heer Bierens is er vanuit de wijkverpleging en het Zeeuwse Kruis ook bij de ge meenten op geattendeerd, dat een eenmalige inenting onvoldoende be scherming tegen kinderverlamming biedt en dat de serie prikken afgemaakt moet worden om er effect van te heb ben- De directeur van het Zeeuwse Kruis is "tevreden" over de opkomst voor de tweede prik: 4500 mensen tot 27 jaar hebben die gekregen. Of er werkelijk duidelijk sprake is van slordigheid en nonchalance bij de mensen, die al zijn •ngeent zal naar zijn mening tussen ja nuari en maart blijken. „Als het goed is zullen dan opnieuw 4500 mensen een vaccinatie moeten krijgen," zo zei hij. Zie ook pagina 20. nen nog voldoende actieve tlevendei functies geconcentreerd zijn De problematiek in het dorp wordt be paald door: - slechte kwaliteit van de bebouwing langs de Graauwsedijk en in mindere mate de Dorpsstraat (Men spreekt hier van het afbreuk doen aan de verschijningsvorm (indruk van ver val) als woonfunctie van het dorp), - de moeilijkheid, zoals deze voor veel kleine kemen geldt, van hoe een zekere bevolkingstoename te handhaven of wel hoe de leefbaarheid, de levensvat baarheid, van de kern te waarborgen. Er wordt in de nota op gewezen, dat deze problemen zullen moeten worden opgelost. Dit vereist een totstandko ming van een bestemmingsplan voor Graauw. maar ook een actief beleid van gemeentezijde. De stem van de Graauwse bevolking moet daarin een belangrijke plaats innemen. Een in spraak zoals van de Graauwse dorps raad ten tijde van de structuurstudie Hulst heeft Stad en Landschap daarbij voor ogen gestaan. Woonfunctie De woonfunctie van Graauw wil Stad en Landschap versterken door renova tie/rehabilitatie van de woningen van slechte kwaliteit. Hierdoor krijgt het dorp een impuls en het dorp behoudt het eigen karakter. Ook moeten nieuwbouw mogelijkheden worden bekeken in verband met verdere ge zinsverdunning en opvang van te realiseren bevolkingstoename. Nieuwbouw wordt ook belangrijk geacht in verband met het voortbe staan van een zeker voorzieningenni veau in een dorp als Graauw De in het rapport opgenomen mogelijke uitbrei dingen omvatten plannen voor zo'n 55 a 60 woningen. Dat moet voldoende zijn voor een periode tot ongeveer 1980. Leefklimaat Ook het leef- en het woonklimaat die nen aangepakt, zo vindt het stede bouwkundig adviesbureau. Zo kan het Dorpsplein voor verbetering in aan merking komen. Het zou veel meer als pleintje ervaren kunnen worden door herinrichting en beplanting. Een andere verbetering kan zijn het realiseren van een aantrekkelijke in richting van de Irene- en Jacintastraat. Dat zou bijvoorbeeld kunnen gebeuren door versmalling van het wegprofiel en toevoegen van beplantingselemen- IN 'DE ZWAAN' TE ZUIDZANDE VERENIGING DE VOLIERE ZUIDZANDE - Burgemeester A. Schipper van Oostburg heeft vrijdag avond de 23ste vogel tentoonstel ling van de 'Volière' geopend. De tentoon stelling van de Oostburgse vere- geopend. De tentoonstelling van de Oostburgse vereniging wordt gehou den in café 'I)e Zwaan' in Zuidzande. In zijn openingswoord wees de heer Schipper erop dat er een groeiende be langstelling is waar te nemen voor de natuur. Hij meende dat de vogel liefhebbers hun bijdrage leveren door de jeugd al op jonge leeftijd bekend te maken met de gevederde vrienden. ..Er zijn ontzettend veel vogelliefheb bers in onze regio Gelukkig, want het is een goede vrijetijdsbesteding en een leuke hobby", aldus de heer Schipper Hij bood namens de gemeente een be ker aan Voor hem had de heer P van der Walle uit Hulst, voorzitter van het district Zeeland van de Nederlandse Bond van vogelliefhebbers zyn blijd schap uitgesproken over de belang stelling. die de overheid blykt te heb ben voor het doen en laten van de vo gelkwekers. Namens de organiserende afdeling Oostburg van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers heette voorzitter A P. Kools uit Zuidzande de aanwezigen welkom Hij kon zijn vreugde uitspreken over het grote aan tal inzendingen van bijna 350 vogels. De tentoonstelling is vandaag, zaterdag, en morgen, zondag geopend. Zondag avond om acht uur worden de prijzen uitgereikt. Uitslagen, goudgroen kampioen open klasse pigment C P van Dierendonck uit Uzen- dijke. kampioen eigen kweek pigment en verenigingskampioen met een oranje rood Isabel de heer W. de Dalie uit Sluis, kampioen eigen kweek zalm M. Bertol uit Oostburg, kampioen open kweek zalm de heerC. Mook- hoek uit Breskens. kampioen pigment zon der rood zilversatmet A. P Kools, jeugdkam pioene eigen kweek gloster consort Anita Kools uid Zuidzande Kampioen postuur apen klasse met een gloster consort de heer C P van Dierendonck, kampioen postuur ei gen kweek gloster corona W Boeije uit Oost burg. kampioen open klasse Zeebravink W Boette uit Oostburg kampioen eigen kweek met zebra vink, B de Graaf uit Sluis jeugdkampioen open klasse oranje kaatje B Wolljerts uit Groede, kampioen open klasse rode kraanvogel F Doens, kampioen eigen kweek kardinaal W de Dalie. kampioen open klasse grasparkiet hemelsblauw M de Cort uit Oostburg. kampioen eigen kweek opaline lichtgroen E de Baerdemaeker uit Mal- degem (Bi kampioen eigen kweek met pracht Rosella W J Boidin uit Zuidzande kampioen open klasse pracht rosella W. J Boidin uit Zuidzande kampioen open klasse mei. Peru-duif J de Graaf tut Schoondijke. beste bastaard met Chinese dwergkanarie C van Renterghem uit Groede Eindklassement open kiasse: 1 M van de Broecke. 448 pnt. 2 C Mookhoek 447 pnt. 3 C. van Dierendonck 446 pnt. 4 W Boidin 445-pnt 5 F Doens 444 Klassement eigen kweek 1 E. de Baerdemaeker 448 - pnt: 2 W de Dalie448- 3 M Bertol446:4 A Kools446; 5 M van de Broecke 442pnt. Ledenvergadering ZLM Middelburg MIDDELBURG - De algemene verga dering van de ZLM. afdeling Middel burg wordt gehouden donderdag 7 de cember in restaurant „De Brasserie' te Middelburg. De agenda omvat onder meer een lezing van de heer J. Markusse over het onderwerp „Waar heeft en krygt de boer en zijn gezin mee te ma ken." Ook zal het winterprogramma worden besproken. De vergadering be gint om 19.30 uur Veel belangstelling voor uitvoering Middelburgs koor en muziekkorps MIDDELBURG - De jaarlijkse uitvoe ring van het christelijk dameskoor 'Soli Deo Gloria' te Middelburg, in sa menwerking met het Middelburgs Mu ziekkorps, trok vrijdagavond in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg, ruim 300 belangstellenden. De toe hoorders konden luisteren naar een gevarieerd programma, waarin de beide verenigingen beurtelings en te- samen optraden. Het welkomswoord van de secretaresse van het dameskoor, mevrouw E. Be- rwald, werd gevolgd door een uitvoe ring van het Middelburgs Muziekkorps dat het concert opende met de Ceaci- liamars van M van Lees Het Middel burgs Muziekkorps 'toonde' voor het eerst het nieuwe binnen-uniform een donkere blazer met een lichte pantalon Daarna speelden soor en orkest Die ehre Gottes aus der Natur' van L van Beethoven Ook het slot metAuld lang syne' van Robert Burns werd gezamen lijk uitgevoerd Het 32 leden tellende dameskoor zong onder leiding van diri gent M de Bree met begeleiding van de pianist J van de Bosse. terwijl het 20- man sterke Middelburgs Muziekkorps werd geleid door C Vader, het was de tweede maal dal de beide gezelschap pen een gezamenlijke uitvoering gaven. ONDER TOEZIEND OOG VAN SINTERKLAAS VOORBEREIDING ZEER SNEL EEDE - Daarloe uitgenodigd door Sint Nicolaas heeft burgemeester drs W. L. A. Lockefeer van Aardenburg vrij dagmiddag de eerste steen gemetseld voor het multifunctionele centrum m -wr 1 van Eede. naast de rooms katholieke lomjn van Kerkwerve kerk. Dit centrum zal bestaan uit een kleuterschool, een lagere school, een wordt met geheel bewaard LEIDEN/KERKWERVE - Van de to nijn, die op 24 november bij Kerk werve is aangespoeld, zullen slechts dc wervelkolom en de schedel worden bewaard. Het exemplaar, dat naar schatting 200 kilo woog, was be schadigd en niet mooi genoeg om in zijn geheel te worden geconserveerd. „We zouden er ook de ruimte niet voor hebben," verklaarde dr M. Boeseman. conservator van de afdeling vissen van het Rijksmuseum Natuurlijke Historie in Leiden. letdelen of schubben. Vier hele vissen spoelden eerder, in augustus en sep tember, aan. Tonijnen worden over het algemeen aangetroffen in de warmere streken var. onder andere de Atlanti sche Oceaan en de Middellandse Zee. Na de paartijd trekken ze naar het noorden, wel tot IJsland toe. aldus dr Boeseman. Daarbij trekken de vissen door de Noordzee, waar ze gemakkelij ker in moeilijkheden komen, dan wan neer ze om Groot-Brittannië en Ierland heen trekken, zoals ze dat doen op de heenreis naar het zuiden. B. en w.: 'Werkwijze iveinig efficiënt' nieuwe taak zou moeten aanpakken en hoeveel personen daarmee belast zou den moeten worden Het bestuur acht een dergelijk onderzoek op dit moment niet relevant Het algemeen bestuur moet zich op 11 december ook uitspreken over een wij ziging van het huishoudelijk reglement Daarbij gaat het om de uitbetaling van een onkostenvergoeding aan de be stuursleden. Het dagelyks bestuur stelt voor die bestuursleden, die deel uitma ken van colleges van b. en w van ge meenten met meer dan 20.000 inwoners uit te sluiten van de onkostenregelmg Twee bestuursleden worden daarvan 'de dupe burgemeester P J. G Molt- hoff van Hulst (voorzitter) en wethou der mevrouw J M Doppegieter-Thiel van Terneuzen (secretaris) sportzaal en een dorpshuis, benevens diverse ruimten voor maatschappelijk werk. Ook komt er een mortuarium. Sint Nicolaas merkte bij deze gelegen heid waarbij de jeugd van Eede aan wezig wasi op dat hy al 1465 jaar oud is en dat hij ook betrokken was bij het begin van de bouw van de Mariakerk en de Sint Baafskerk De Sint concludeer de dat de jeugd te zijner tijd in dit ge- Meer geld van provincie voor Coördinatieorgaan MIDDELBURG - Gedeputeerde staten van Zeeland vinden dat de provinciale bijdrage, die wordt gegeven aan de stichting Zeeuws Coórdinatieorgaan voor natuur-, landschaps- en milieube scherming moet worden verhoogd van 65.000.- tot .180.000.-. Het dagelijks bestuur van de provincie komt in de decembervergadering van dc provin ciale staten met een voorstel daartoe. Bij de behandeling van de provincie- begroting is al gebleken, dat dat voor stel door de staten zal worden aan vaard. Gedeputeerde staten maken duidelijk, dat de eigen inkomsten van de stich ting sterk gestegen zijn. De salariskos ten voor de coördinator leggen echter een zo groot beslag op het beschikbare geld. dat er onvoldoende ruimte blijft voor activiteiten, die de stichting wal ontwikkelen Gs schrijven de staten, dat zij mét het bestuur van de stichting van mening zijn. dat voorkomen moet worden, dat de doelstellingen van de stichting onvoldoende kunnen worden nagestreefd als gevolg van gebrek aan geld In het voorstel wordt uiteengezet, dat men voor 1979 aan de stichting 80.000.- wil geven. In de loop van het volgend jaar willen gs met een voorstel komen om de stnictuur van de provin ciale subsidie te veranderen, waardoor de stichting over een langere termijn kan rekenen op zekere inkomsten bouw alles zal kunnen le ren, maar zich ook zal kunnen ontspannen. Burgemeester Lockefeer kreeg van de Sint twee ingepakte stenen, een klein tje afkomstig uit Aardenburg, en een hele grote, die door de jeugd was be schilderd. Tijdens het metse ien merkte de Sint op dat de burgemeester "een natuurtalent heeft om alles te bedek ken" en over het metselen Van wethou der A. J. van der Bliek: „De steen ligt erg mooi in het midden, net als de wet houder zelf Na afloop van de handeling sprak de heer Lockefeer in het gemeentehuis Aanbesteding MIDDELBURG- Namens de directeur van Het Veerse Meer is vrijdagmorgen het maken van verpozingssteigers van een badstrandje aan en in het Veerse Meer openbaar aanbesteed. Van de to taal tien inschrijvingen waren de laagste dne afkomstig van firma Dek ker te Veere 151 900 met verrekening v?.i risicoregeling) - 153.950 (zonder verrekening van risicoregeling); firma v.d. Straaten te Hansweert 153.000- 156.000; firma Duijnhouwer te Goes 157.000 160.000. over de snelheid waarmee de voorbe reidingen tot stand zijn gekomen Op 2 december 1977 werd. tijdens een diner, voor het eerst de mogelijkheid van een multifunctioneel centrum voor de kem Eede ter sprake gebracht. En binnen 364 dagen werd de eerste steen gelegd De heer Lockefeer noemde dat een na tionaal record De burgemeester merk te op, dat het centrum er kan komen door samenwerking "met hoofdletters geschreven" Volgens de heer Lockefeer is het centrum in Eede een symbool van de vaart die de gemeente Aardenburg er "nog steeds in houdt" Met trots deelde hij mee dat de maquet te van het Eedese centrum binnenkort op de landelijke onderwijstentoonstel ling in Utrecht als voorbeeld te pronk zal staan Ook van de zijde van het mi nisterie van CRM werd opgemerkt dat men byzonder te spreken is over de snelheid waarmee het centrum in Eede kan worden gerealiseerd Foto Burgemeester Lockefeer bezig met het metselen van de eerste steen voor het multifunctioneel centrum in Eede Links van hem wethouder A Pa- ridaen. rechts wethouder A J van der Bliek TWEE TECHNICI IN VASTE DIENST RAAD VAN BESTUUR KOOS VORIG JAAR VOOR UITBESTEDING TERNEUZEN - Het dagelijks bestuur van de 'Afvalwaterleiding Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen (AWL) wil het personeelsbestand uitbreiden met twee technici in vaste dienst. De raad van bestuur moet zich volgende week donderdag, bij de behandeling van de begroting voor '79, over het voorstel uitspreken. Een klein jaar geleden koos de raad voor uitbesteding van bepaalde werkzaamheden. Die keuze werd gemaakt in verband met de (waarschijnlijke) overname van de AWI. door hel waterschap 'Het Axcler Ambacht'. De raad van bestuur voelde er. met het TERNEUZEN - De bewoners van de gemeente de oude muziekschool zo meer dan zeventig handtekeningen Dijkstraal en directe omgeving in de snel mogelijk moet slopen. Deze week van verontruste omwonenden. Verge- verzamelden enkele buurtbewoners zeld van een brief werden de hand- Terneuzense binnenstad vinden dat de TERNEUZEN - B. en w. Terneuzen willen af van de 'bevorderingsplicht' (het opsporen en voordragen van kan didaten voor de sociale werkvoorzie ning'). Volgens het college is hel uit een oogpunt van efficiency en snelheid van Werkvoorzieningschap Zecuwscli- „OOK DE DIJKSTRAAT BEHOORT TOT DE GEMEENTE TERNEUZEN" Vlaanderen' die taak op zich neemt. Het bestuur van het werkvoor- stel 'om alles by het oude te laten' .M. maandag 11 december (om 15.30 uur in ^11 1 a i verzoek om de 'bevordenngsplicht' over te hevelen naar het schap op de feitelijke gang van zaken dat het gewes telijk arbeidsbureau dan het gemeen tebestuur verzoekt een bepaald per soon voor te dragen In overleg met het gewestelijk arbeidsbureau wordt het voorgeschreven rapportformulier vei- volgens toegezonden aan het schap. De gemeente Terneuzen vindt die werk wijze weinig efficiënt Men wijst er ver der op dat het schap, na ontvangst van de rapporten, meestal elders nog aan vullende informatie probeert in te win nen. Het dagelyks bestuur van het werk voorzieningsschap heeft de zaak opge nomen met de Vereniging van Neder landse Gemeenten. Ook de VNG is van mening dat de 'bevordenngsplicht' bij de gemeenten behoort te blijven Het dagelijks bestuur van het schap „De gemeente kan het beste oordelen over de plaatsbaarheid van kan didaatswerknemers. omdat de meeste kandidaten voordat tot beoordeling van de plaatsbaarheid wordt overge gaan. uitkering genieten bij een ge meentelijke uitkeringsregeling. Daar naast meent de VNG dat het hier om een stukje gemeentelijke autonomie gaat. wat niet zomaar afgesloten dient te worden Overigens zou het overdragen van de 'bevordenngsplicht aan het werkvoor zieningsschap een uitbreiding van het personeelsbestand tot gevolg hebben Het dagelijks bestuur heeft nog niet onderzocht op welke wijze men de De oude muziekschool aan de Dijkstraat tekeningen aan het gemeentbestuur Verzonden. De buurtbewoners wallen niet alleen de sloop van de oude muziekschool, maar ook van twee ernaast gelegen pandjes. Alle panden zijn eigendom van de ge meente In de brief aan de gemeente verwijzen de buurtbewoners naar het structuur plan voor de binnenstad Daarin wordt rekening gehouden met de sloop van de panden Als argumenten noemen de briefschrij vers De gevaarlijke en te .smalle driesprong van Dijkstraat. Donze Visserstraat, die vooral voor het zware verkeer proble men oplevert (de vrachtwagens schampen regelmatig de gevels van de woningen), het grote parkeer probleem, verfraaiing van de omgeving" en de ge varen. die de slooppanden opleveren voor de Jeugd De buurtbewoners wijzen er verder op dat zij. een uitzondering daargelaten, hun panden grondig hebben opgeknapt of aan het opknappen zijn. Zy besluiten hun schrijven melde opmerking: Want ook de Dijkstraat behoort tot de ge meente Terneuzen' Een woordvoerder van de gemeente w ethouder drs R C E Barbé was vrij dag afwezig) verklaarde dat de zaak momenteel wordt behandeld Zodra een ambtelijk advies is opgesteld, kun nen b en w een beslissing nemen oog op die overname, weinig voor om het personeelsbestand verder uit te breiden Toch komt het dagelyks be stuur nu opnieuw met het voorstel Voorzitter D J Oggel. ..Uitbesteding van het werk geeft toch wel problemen Bovendien Is het veel duurder en wij menen dan ook dat het zinvol is die zaak nu opnieuw aan te kaarten Het gaat om de aanstelling van twee tech nische mensen. Destijds hebben we geïnformeerd bij het 'Axeler Ambacht' of men daar over dergelijke technici be schikt.. Dat was niet het geval. Nou, wanneer die overdracht een feit is. zal het 'Axeler Ambacht' toch ook twee technische mensen in dienst moeten nemen Het huidige personeel van de AWL wordt al geruime tijd geconfronteerd met een toename van het werk Het leidingenbestand is (of wordt) drastisch uitgebreid iZuiddorpe. Zaamslag. Koewacht. Westdorpe). terwijl boven dien veel tijd moet worden besteed aan onderhoud en reparaties Voorzitter Oggel nogmaals: „Het ts goedkoper om die dingen in eigen be heer uit te voeren Bovendien slaan wij op het standpunt dat. nu er zoveel ont slagen zijn gevallen in de Kanaalzone en wij werk hebben, we er sociaal gezien goed aan doen twee mensen in vaste dienst te nemen. Je biedt die mensen zekerheid en voor ons is het waar schijnlijk nog goedkoper ook Geen zetel De AWL krijgt geen zetel in de Provin ciale Commissie voor Waterbeheer Zeeland Het bestuur had. toen de commissie in het leven werd geroepen, wel een zetel geclaimd. Toen de provin cie die claim van de hand wees. tekende de AWL beroep aan De minister van binnenlandse zaken heelt nu laten we ten het besluit van provinciale staten met te willen vernietigen Zijn collega bewindsman van verkeer en waterstaat is hel ermee eens dat de AWL geen zetel in de commissie krijgt. De belangen van de AWL moeten, zo oordeelt men in Den Haag. maar woorden behartigd door de vertegenwoordigers van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten Op de lijst van ingekomen stukken voor de vergadering van donderdag staat ook een schrijven van de Algemene Bond van Ambtenaren (ABVAi aan ge deputeerde staten over de functie waardering van het AWL-personeel. De ABVA tekent bezwaar aan tegen de procedure, die door de provincie by de opstelling van een functiewaardering is gevolgd Volgens de ABVA had men gebruik moeten maken van een 'neutrale tabel' en niet moeten uitgaan van de waardering, zoals die bfi de wa terschappen wordt toegepast De vergadering van de raad van be stuur begint donderdagmiddag om twee uur en wordt gehouden in het stadhuis van Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 13