Officier eist 750,-voor 'verdonkeremanen' oplegger Culturele F26.500 Raad adviseert subsidie van voor festival Nieuwe Muziek'79 Rijbewijs, viskaart en rekenmasjien. SINT NICOLAASDRUKTE GOED OP GANG GEKOMEN JAMIN 'Rijksoverheid moet afblijven van burgerlijk pensioenfonds' keukens tegels sanitair Expositie werk dokter Mezger Zeeuws Muzeum eKKer (de Sint wil 't wel es in marsepein zien.) PROVINCIE KAN BEDRAG EVENTUEEL VERHOGEN A O fuseert met Van Eerd VERDACHTE SNEED GESTOLEN OPLEGGER IN STUKKEN MIDDELBURG - Het bewijs van de diefstal werd netjes in stuk ken gesneden. Dat is op zich niet zo opvallend, ware het niet dat het in deze zaak ging om een gestolen oplegger. Tijdens de zitting van de politierechter donderdag moest de 41-jarige W. M. de V. uit Zierikzee zich voor dit karwei verantwoorden. Hij had, in opdracht van zijn plaatsgenoot F. van P., die reeds eerder ver oordeeld is voor de diefstal van de oplegger geladen met alumi nium, de oplegger voor een paar honderd gulden in mootjes had gesneden. De officier eiste tegen De V. een boete van 750 en 2 weken voorwaardelijke gevangenisstraf. De politierechter zal over 2 weken vonnis wijzen. UITSPRAAK OVER TWEE WEKEN Omdat De V. zelf niet lezen en schrijven kan, had de politie een verklaring opge steld. waarin De V. bekende te weten dat de trailer van diefstal afkomstig was. Deze verklaring was aan hem voorgelezen en De V. had de stukken getekend. Op de zitting verklaarde hij echter niet te hebben geweten dat de oplegger van diefstal afkomstig was De passage in de verklaring kwam hem dan ook onwaarschijnlijk voor. Hij had alleen maar de opdracht aanvaard, MIDDELBURG - In het Zeeuws Museum te Middelburg wordt van 5 december tot 15 januari een ex positie van foto's van dokter J.G. Mezger gehouden. De tentoon stelling is georganiseerd naar aan leiding van de sluiting van het Badhotel in Domburg. Dokter Mezger (1838-1909) maakte Dom burg door zijn jaarlijkse verblijf in wijde kring bekend. De expositie omvat portretten van onder meer vorstelijke patiënten. Dankzij de voorspoedige genezing van de toen dertienjarige Prins Gustav, zoon van het Kroonprin selijk echtpaar Oscar en Sophie van Zweden en Noorwegen, kreeg Mezger aan het begin van zijn car rière al snel vermaardheid in bin nen- en buitenland. In het Zeeuws Museum zijn te zien gesigneerde portretten van onder meer Marie von Wied, haar dochter Elizabeth, koningin van Roemenië, die onder de naam Carmen Sylva gedichten publiceerde. Verder ook ex-keize rin Eugenie van Frankrijk en de Prins en Pnnse van Wales met hun kinderen. Het Zeeuws Museum is dagelijks geopend van 10.00 uur tot 17.00 uur. Op zaterdag 23 december en op eerste kerstdag van 14.00 uur tot 17.00 uur, tweede kerstdag van tien tot vijf uur en op 30 december van twee tot vijf uur De kroonprinses Sophie vdn Zwe den en Noorwegen, moeder van de latere koning Gustav V van Zwe den, die een der eerste koninklijke patiënten was van dokter Mezger Allerlei leuke Sint-Nicolaas- geschenken vindt u vanzelf als u door onze zaak wandelt. Ook bloemgeschenken via Fleurop, waar ook ter wereld. bloemen en tuincentrum omdat hij daar ..enkele honderden gul dens" mee kon verdienen. De officier van justitie mr W. G. C Mijnssen vond de verklaring echter wel geloofwaardig. Bovendien had De V. ook nog geholpen het gestolen aluminium te vervoeren. De raadsman van De V. had moeite met de manier waarop de verklaring tot stand was gekomen ..Ik lean deze niet op de juistheid controleren, omdatmijn cliënt de stukken zelf niet kon lezen." aldus de raadsman mr V. L M. J. Boitelle, die verder deze gang van za ken „in strijd achtte met bepaalde be ginselen van de strafwetHij bepleitte vrijspraak voor zijn cliënt. Mishandeling Een meningsverschil tussen twee leden van de Stichting Welzijn Buitenlandse Arbeiders in Zeeland ontaardde in een vechtpartij, waarbij H A zodanig werd gewond, dat hij zich onder doktersbe handeling moest stellen voor een ge broken vinger en een trom melvliesperforatie. A. was voor een za kelijke bespreking naar het huis van H. P (31) uit Temeuzen getogen. Het ge sprek. aldus A., had eerst een normaal verloop, maar plotseling werd P kwaad en sloeg A in elkaar Voor de poli tierechter verklaarde P.. dat hij eerst A had gesommeerd het huls te verlaten, .maar dat wilde hij niet." aldus P De officier concludeerde dat P het recht in eigen handen had genomen en dat mis handeling nu eenmaal niet mag Hij eiste een boete van 750 en 2 weken 'voorwaardelijke gevangenisstraf. De politierechter mr J. Kolkman, veroor deelde P tenslotte tot een boete van 750. waarvan 250 voorwaardelijk Vervolgens werd de 35-jange H K. uit Sint Jansteen veroordeeld tot een boete van 500 en 1 week voorwaarde lijke gevangenisstraf. Hij had een land genoot L. S. ernstig mishandeld met een plank. K. verweerde zich door te zeggen dat het noodweer was, omdat S hem eerst met een mes had bedreigd Verschillende getuigen van de vecht partij hadden echter geen mes gezien Bij de mishandeling liep S een gebro ken arm op en een hoofdwond. De of ficier had een straf geeist van 750 en 2 weken voorwaardelijke gevangems- straf. Een derde mishandeling werd door de politierechter bestraft met een boete van 150. Het betrof hier de 30-jarige D. H. uit Terneuzen, die in maart van dit jaar zijn landgenoot W. F. had mis handeld. Hij zou F. een kopstoot heb ben gegeven, waardoor diens kunst gebit werd beschadigd. H. verklaarde, dat hij zich alleen maar had omge draaid en daardoor met F. in aanra king kwam. Mr Mijnssen vond. dat H. in het vervolg niet alleen zijn handen moest thuishouden, „maar ook zijn kop." Hij eiste een boete van 200. De jeugdige J. v. d. H uit Temeuzen had in een auto gereden, terwijl hij een rijontzegging had. Twee hoofdagenten van de politie in Temeuzen hadden hem zien njden. V. d. H. f 20) ontkende te hebben gereden, hoewel hij. volgens de politie, verklaard had „even een bood schap" te hebbengedaan. De als getui gen opgeroepen agenten verklaarden „pertinent" V. d H. te hebben zien rij den. Ze hadden hem ook gevolgd, maar waren hem kwijtgeraakt. Even later waren de agenten naar zijn ouderlijk huis gegaan, waar V. d. H. hen zelf te woord had gestaan. Hij had toen de verklaring afgelegd. De officier eiste twee weken gevangenisstraf plus één week voor een eerder opgelegde voor waardelijke strat Mr Kolkman von niste V d H tot 2 weken onvoorwaar delijk. A. I. T. uit Temeuzen had zonder daar voor van zijn broer toestemming te hebben verkregen, diens auto geno men Het bleek echter dat T (20) geen geldig rijbewijs bezat en dat bovendien de auto niet verzekerd was. Dit kwam hem te staan op een totaal aan boetes van 600 De 74-jarige L. C S uit Axel had een aanrijding veroorzaakt bij het achter uit rijden en was daarna zonder zich bekend te hebben gemaakt doorgere den. S. hield echter staande niets van de aanrijding gemerkt te hebben. Een getuige had echter de aanrijding gezien en verklaarde verder, dat S. ook ach teruit gekeken te hebben S. zei ge schrokken te zijn van een bromfietser, waarvan hij aanvankelijk dacht, dat deze tegen zijn auto zou opbotsen, Toen dat met gebeurde, is hij doorgereden In een eerdere verklaring had de getuige ook gesproken, dat S. ook het raampje van zijn autoportier had opengedraaid, maar daar was hij nu niet meer zo zeker van. Het gevolg was. dat de officier de getuigeverklaring wat onduidelijk vond. Hij eiste vrijspraak, waar ook de politierechter mee kon instemmen. Tenslotte werd de 45-jarige T. T. O. uit Temeuzen veroordeeld tot één week gevangenisstraf voor zijn aandeel in de diefstal van een geweer, een fles wijn en een deken. Conform de eis van de of ficier van justitie. Vooral de vele soorten speelgoed doen het erg goed bij de kooplustigen (Slot van pag. 1i over gevaren van die dingen. Het heeft de mensen kennelijk niet afgeschrikt want we merken dat er grote vraag naar is. En ik moet zeggen dat het voor jo ngelui ook een bijzonder leuke manier is om zich voort te bewegen. Als ze een beetje de ruimte hebben kan ik er het gevaar niet erg van in zzien'. Spellen Een ander artikel dat het dit jaar goed doet in de speelgoedbranche is de zich steeds uitbreidende collectie spellen. Veel mensen, kennelijk aangemoedigd door de reclame op de televisie, kopen die spellen, waarbij vooral die met elektronische effecten het allerminst slecht doen. Maar ook meer traditione le waar als dam- en schaakspelen en sjoelbakken verwisselen rond de vijf de december nog steeds gemakkelijk van eigenaar. Een woordvoerder van een doe-het-zelf speciaalzaak in Middelburg deelde mee de Sint Nicolaasdrukte al heel goed te merken. Juist rond de verjaardag van de Sint blijkt het aantal doe-het-zelvers bijzonder groot te zijn. getuige de vraag naar gereedschap. De woordvoerder sloot niet uit dat het steeds duurder worden van de 'erkende Vakman' de mensen meer aanzet tot de aanschaf van doe-het-zelf artikelen. 'En onze branche profiteert duidelijk van die trend. Dat merken we zeker in deze tijd van het jaar' zei hij. HOOFDBESTUURSLID BOND GEPENSIONEERDEN: 'WIJ TREKKEN NIET VAN DE BIJSTAND' TERNEUZEN -„Het algemeen burger lijk pensioenfonds is geen rijksfonds. Het is een fonds van ons allemaal. De rijksoverheid moet er afblijven, wij trekken niet van de bijstand." Dat zei hoofdbestuurder M. Wolters van de Nederlandse Bond van Gepensioneer den d onderdagmiddag in Terneuzen. Het hoofdbestuurslid voerde het woord tijdens een ledenvergadering van de afdeling Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. De heer Wolters doelde op de plannen van de regering Van Agt (Bestek '81) die, volgens hem. ook de gepensioneer den kunnen treffen. Overigens meende het hoofdbestuurslid dat iedereen z'n steentje aan de voorgestelde bezuini gingen zal moeten bijdragen. De stel ling ais zuuuen ambtenaren geen aow- premie moeten betalen, verwierp hij. „Toen de overheid de aow-premie voor haar rekening nam. betekende dit een verkapte salarisverhoging, waarvan loonbelasting moest worden betaald." Het Franchise bedrag dat de overheid voor haar rekening neemt ten aanzien van de pensioenpremie is volgens de heer Wolters overigens fors verlaagd. Tenslotte betoogde de hoofdbe stuurder dat de bond moet trachten de welvaartsvastheid van de pensioenen te behouden. Over de bondscontnbutie zei de heer Wolters dat deze voor '79 ongewijzigd blijft: 15 gulden per jaar. Overigens voegde hij er direct aan toe dat. zijns inziens, de laagst-gepensioneerden niet geconfronteerde mogen worden met een verhoging Het hoofdbestuur doet wel een beroep op de kapitaalkrach tiger leden hun contributie vrijwillig te verhogen. Kritiek had de heer Wolters tenslotte op de sociale voorzieningen in ons land. Hij stelde vast dat Nederland zich hiermee op internationaal terrein eco nomisch uit de markt prijst. De Vergadering werd geleid door Joh de Vries, die door tweede voorzitter N. Eekman werd gefliciteerd met zijn ere burgerschap van Temeuzen. De heer Eekman wees er op dat tijdens de alge mene vergadering in Utrecht is afge sproken dat er geen leeftijdsgrens voor bestuursleden wordt vastgesteld. De tweede voorzitter memoreerde in dit verband de lange staat van dienst van voorzitter De Vries en secretaresse mevrouw I. Ferket-van Damme. Tij dens de komende jaarvergadering zal de voorzitter overigens zijn ontslag indienen. Hij vindt het welletjes. Een groot aantal aanwezigen besloot tot actieve steun van het represen tatiefonds, dat tijdens een vorige ver gadering werd opgericht. Uit het fonds w ordt geput bij feestelijke of droevige gebeurtenissen. FESTIVAL HEEFT JAPAN ALS THEMA MIDDELBURG - De Zeeuwse Culture le Raad zal bet provinciaal bestuur adviseren om aan Jeugd en Muziek Zeeland ten behoeve van het Festival Nieuwe Muziek 1979 een subsidie toe te kennen van ten minste 26.500.-. De provincie kan dan nader bepalen of zij dit bedrag wil verhogen, afhankelijk van het belang dat zij voor Zeeland aan dit festival toekent, en ook afhan kelijk van wat het ministerie van CRM aan subsidie verstrekt. Dat besloot de ZCR donderdag na uitvoerige discus sie. Het Festival Nieuwe Muziek 1979 zal de culturele traditie van Japan als thema hebben. De totaalkosten zijn voorlopig begroot op 446.000,., waarvan 40.000,- door recettes en 406.000.- door subsidies zal moeten Worden opgebracht. Jeugd en Muziek heeft aan de provincie 70. 000,- aan subsidie gevraagd. De sectie muziek van de culturele raad had die raad laten weten voorlopig niet verder te willen gaan dan ruim 25.000,-, namelijk 15.000,-- als vast bedrag, en 10.000.-- uit de provinciale pot voor bijzondere evenementen en experiimenten. „Dat bedrag verwacht men men nu eenmaalomdat het in de zelfde orde van grootte ligt als het be dragvan vorige maal", lichtte de verte genwoordiger van de sectie muziek mi P Besier toe. HoeWel de sectie in haai advies aan dc raad er op had geWezen dat het. festival Nieuwe Muziek geen grote toeloop van publiek uit Zeeland krijgt (wél van elders) en het prog ramma wel licht te weinig rekening houdt met het Zeeuws publiek, had de sectie muziek toch ook wel Waardering voor het Festival, dat de nieuwe muziek op indringende wijze aan de orde stelt „We zijn er blij mee. Het festival trekt nationale en internationale belang stelling", aldus mr Besier. Omdat dit festival landelijke allure heeft is de sec tie muziek echter van mening, dat het ministerie van CRM hoofdzakelijk het festival moet mogelijk maken. De voorgestelde provinciale subsidie van ruim 25.000.-acht zy Wel binnen de gestelde grenzen mogelijk Uit eindelijk ging de ZeeuWse Culturele Raad akkoord hiermee daarbij de pro vincie de ruimte latend de voorgestelde minimum subsidie te verhogen, in ogenschouw nemend de houding van CRM en afwegend het belang dat het hestival voor Zeeland heeft. Vie plan lerjarenpi De Zeeuwse Culturele Raad nam ook kennis van èen advies van de sectie mu ziek om. van subsidieaanvragers, die regelmatig met grote projecten komen indiening van vieijaren-plannen te vra gen. In het betreffende stuk was de ac tiviteit van Jeugd en Muziek centraal gesteld, maar de raad was van mening, dat het idee van meerjarenplannen ook voor andere subsidie vragende instel lingen bedoeld is. De heer Besier wees op de praktijk, die er op neerkomt dat een bepaald bedrag aan subsidie wordt toegekend, waarop dan later nog eens een extra subsidie moet komen: „En dat is een ongezond systeem". De raad was het er wel mee eens dat -indien men voor meerjarige subsidie in aanmer king wil komen, beter ook meerjaren plannen kunnen worden ingediend. Waarnemend voorzitter drs H. J. Vader kon -na enige discussie- vaststellen dat de raad het voorstel om tot vierjaren plannen te komen integraal wil mee nemen bij de bespreking van de begro tingen voor 1980. nadat ook de andere secties van de raad hierover hun me- nine Rebben kenbaar gemaakt De raad had geen moeite met een voor stel van de sectie muziek om bij de provincie te bepleiten de subsidie aan het Zeeuws Jeugd Orkest te verhogen. Zelfheeft het orkest de contributie al van 35,- op 75,- per jaar gebracht. Er is meer geld nodig omdat de bezet ting van het orkest jaarlijks nogal wis selt. Verschillende leden verlaten de provincie dan om elders te gaan stude ren. Hierdoor kunnen 'open gaten' in de orkestbezetting vallen, die het be stuur nu wil 'opvullen' met gastsp- elers, studenten van conservatoria. Een subsidieverzoek van de Stichting Zeeuwse Folklore werd overeenkom stig het advies van de sectie cultuur behoud van dc raad door de ZCR afge wezen. De stichting wilde geld om oude costuums en sieraden te tonen bij volksdansen en spelen aan te kopen. Dc sectie vond het tonen van klederdrach ten een typische taak voor de oudheidkundige kamers van de musea in Zeeland, die zich wat dit betreft be hoorlijk van hun taak kwijten. De heer L. J. Abelmann voegde er nog aan toe dat de musea zelfs een beleid voeren om oude klederdrachten te verwerven. Idaho Cy. De secties muziek en theater en lette ren hadden de ZCR geadviseerd over een regeling 'subsidiëring kleine en-, sembles'. Die kleine ensembles doen zich in de provincie echter weinig voor. Idaho Company is vrijwel de enige. De sectie muziek had niet geaarzeld een kwaliteitsoordeel over dit ensemble, uit te brengen, en achtte de kwaliteiten van dit ensemble niet zodanig dat een instandhoudingssub sidie van provinciewege moet worden bepleit. Maar subsidiëring ineen be paald project moet wèl mogelijk blij ven. De sectie theater en letteren ad viseerde eveneens subsidie aan Idabo Company te koppelen aan een door dit gezelschap in te dienen plan of project. Op een vraag van de heer G van der Ven antwoordde de heer Besier dat de sectie muziek zich wel degelijk com petent achtte een kwaliteitsoordeel over Idaho Company uit te spreken. De culturele raad wilde de plannen, die men nu krijgt voorgelegd van dit gezel schap afwachten, om dan naar aanlei ding daarvan een uitspraak over subsi die te doen Culturele dag De Zeeuwse Culturele Raad toonde zich Wat in mineur ste- ming bij de be spreking van de resultaten van de ZeeuWse Culturele Dag 1978 en de nota 'Podim of schavot?'. Uit een inleiding en discussies op die dag gehouden was gebleken dat er ten aanzien van voor de cultuur door de overheid gestelde be dragen in Zeeland een grote achter stand is Enkele raadsleden sloten zich aan bij de conclusie van een der discus siegroepen dat de gekozen vertegen woordigers in de gemeenteraad te kort schieten in positieve belangstelling voor de cultuur. Mevrouw RR. Sander- se-Jacobs wees in dit verband op de houding van de 'culturele ambtenaren' bij gemeenten, een houding, die vol gens haar vaak van 'on wil' en 'onkun de' blijk geeft De heer J. de Bres con stateerde dat vertegenwoordigers van de bevolking in gemeenteraden vaak 'Weerzin ton als het over culturele za ken gaatDe raad besloot de defini tieve nota nog nader te bespreken en die nota daarna toe te zenden aan de gemeenteraden en de colleges van bur gemeesters en wethouders. West-Vlaanderen De raad nam kennis van een verslag over een ontmoeting met de leden van De textielbranche merkt nog niet veel van de Sint Nicolaasdrukte, zo Viel uit navraag bij bedrijven in Temeuzen en Vlissingen op te merken. Vreemd is dat niet. want de aanschaf van kleding is rond Sint Nicolaas voor velen niet de eerste prioriteit. 'We verwachten dat het rond de kerst wat drukker zal zijn. Juist dan heb je mensen die zich met het oog op de feestdagen in het nieuw willen steken', aldus een woordvoerder van een Vlissings kledingbedrijf. Snoepgoed De verjaardag van de goedheiligman is bijzonder omzetbeVorderend voor ne ringdoenden in chocoladeletters, strooigoed en banket. Bij enkele van die bedrijven werd meegedeeld dat de gemiddelde klant ook dit jaar weer grote hoeveelheden van deze zoete waar in huis haalt. 'Ik heb het dezer dagen enorm druk. De mensen bestel len erg veel extra's. Maar de grote drukte moet nog komen, want tens lotte is het nog lang geen 5 december', aldus een woordvoerder van een Vlis- singse banketbakkerij. In de boeken- en platenwinkels komt de drukte ook goed op gang. In de platen- sector speelt uiteraard de "nitgevoelig- heid' van het moment mee. maar ook is er erg veel vraag naar klassieke muziek. Daarnaast doen ook duurdere artikelen als grammofoons, cassetterecorders en draagbare radio's hét goed. Uit de slij tersbranche viel te vernemen dat de dagen rond de vijfde december een goede invloed hebben op de omzet. Laatste moment Omdat de verjaardag van Sint Nico laas dit jaar valt op een dinsdag zijn er nogal wat mensen die het komend weekeinde Sinterklaas vieren. Vooral op zaterdag wordt dan ook een grote drukte verwacht. 'Maar ook maandag en dinsdag zal het nog best druk zijn', aldus een speelgoedw in keiier in Goes. "Veel mensen komen op het laatste momment nog iets kopen. De laatste jaren merken we oVerigens dat er steeds meer mensen zijn die - Vooral als ze wat oudere kinderen hebben - Sint Nicolaas niet vieren, maar het ko pen van geschenken uitstellen tot Kerstmis*. Bij grote wlnkelbecirijven als Miro in Vlissingen en Trefcenter in Middelburg reageerde men nog wat terughoudend oVer de drukte. 'Die moet echt nog op gang komen. En dat zal ook wel gebeu ren, zeker nu de koopavonden begin nen Een precies idee van hoe druk het gaat worden hebben we op dit moment nog niet', aldus een woordvoerder van Trefcenter. de commissie voor taal en letteren van de Belgische provincie West-Vlaande ren. Daar is gesproken over uitwisse ling tussen West-Vlaanderen en Zee land. waarbij dan onder meer wordt ge dacht aan een degelijke documentatie van schrijvers, werkzaam in de beide provincies, en aan een manifestatie 'ontmoeting schrijvers-publiek', zo lichtte de heer W. Hofman toe. Over een halfjaar komen de Zeeuwse sectie thea ter en letteren en de Westvlaamse sec tie taal en lettoren weer bij elkaar. Mev rouw Sanderse vond de plannen voor contacten over beide zijden van de grens 'heel leuk'. „Maar er moet wel wat uit komen. He' moet niet uitlopen op bijeenkomsten van gemeentelijke en provinciale bestuurders, die na afloop lekker met elkaar gaan eten". Dc raad was het eens met de sectie beeldende kunst, dat er bij de minister van CRM en de Tweede Kamer moet worden aangedrongen op handhaving van de Aankoopsubsidieregeling Kunstwerken. Directeur H W A. Koch van de ZCR legde uit dat was gebleken uit een recent bericht dat de minister er wel aan dacht de ASK te handhaven. De raad ging er verder akkoord mee ook voor 1979 een reizende collectie "Kunst uit Zeeland" te doen samen stellen, en gaf zijn gunstige adviezen voor een subsidie-verzoek voor VOS- cursussen op Schouwen-Duiveland en in de gemeente Reimerswaal. Ook ging de Zeeuwse Culturele Raad akkoord met het plan een consulente voor vor mingswerk voor vrouwen aan te stel len, die als prioriteit het VOS-werk zal hebben, en die wat verantwoordelijk heid betreft zal vallen onder de direc tie van het Provinciaal Opbouwor- gaan Stichting Zeeland, en worden toegevoegd aan het bureau van de Zeeuwse Culturele Raad. TILBURG - De A en O groothandel Brabant-Delta BV te Tilburg en de G. L. van Eerd handelmaatschappij BV te Veghel hebben besloten een fusie aan te gaan De directie van de nieuwe onder neming, die wordt gevormd door de di recties van de belde oude ondernemin gen, zegt te handelen in het belang van de continuïteit en de expansie van de groothandel Het uiteindelijke doel van de fusie - waarmee een bedrijf ontstaat met een Jaaromzet van 157 miljoen gulden - is de algehele samenvoeging van de twee bedrijven in Veghel. Het werkgebied van de nieuwe onderneming omvat Zeeland, Goeree-Overflaickee. Noord- Brabant. Limburg en een deel van Gelderland. i Advertentie) Imassee OfULF. PHI UPSSTRAAT11 GOESTELO1100-21222

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 41