#1tagqolia Neerleggen bij besluit over wijze afsluiting van de Oosterschelde P. DUINKERKE NIEUWE VOORZITTER DE BETHO GOUDSS GLORIE FABRIEKEN LOPIK een droom in eiken PZC/streek Opvolger van C.F. van der Peijl Onze visie op, en verkoop van betere keukens. EUROTOP Li (linke bijrijder gediplomeerd drukkerij-binder leerling drukkerij-binder y uw tuincentrum jm.a. de ruyterlaan, goes tel. 01100-15640 het enige tuincentrum in het hartje van goes autobedrijf w. j. sonke atelier I DE SCHAPEKOP VRIJDAG 1 DECEMBER 1978 WISSEL BEVELANDEN DA GELIJKS BESTUUR WA TERSCHAP N-BEVELAND IN AANBIEDINGSBRIEF BIJ BEGROTING VOOR 1979: VOLGENS REGELS VAN DEMOCRATIE KORTGENE - „Wij hebben ons neerge legd bij de genomen beslissingen over de wijze van afsluiting van de Ooster schelde en de grootte van de doorlaat- opcning. En wel omdat wij menen dat correcte uitvoering van de regelen der democratie dit van ons vereist. Dan dient echter ook elke andere groep zich ons inziens bij dc genomen besluiten naar te leggen en behoort niet weer opnieuw te trachten tijdrovende dis cussies op gang te brengen". Het dage lijks bestuur van het waterschap Noord-Beveland schrijft dit in de aan biedingsbrief bij de begroting van het waterschap voor 1979. Het bestuur heeft geconstateerd dat steeds weer bepaalde weerstanden ontstaan tegen de thans geplande stormvloedkering, OFFICIËLE PUBLIKATIE GEMEENTE BORSELE Voorbereidingsbesluit Buitengebied De burgemeester van Borsele maakt ter voldoening aan het bepaalde in ar tikel 22 van de wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat de raad der ge meente in zijn vergadering van 14 no vember 1978 heeft besloten- 1 te verklaren dat een bestem mingsplan wordt voorbereid voor het gebied van de gemeente Bor sele. hetwelk is aangegeven op de bij het besluit behorende tekenin gen nr. 2013-204, bladen 1.2.3,4, 5 en 6: II. te bepalen dat het verboden is bin nen het onder I bedoelde gebied zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van bur gemeester en wethouders (aanleg- vergunning) de hierna genoemde werken of werkzaamheden uit te voeren: la. ontginnen; bodem verlagen of afgraven; ophogen; egalise- b. het aanleggen of verharden van wegen, paden of parkeer- gelegenheden en het aanbren gen van andere oppervlakte verhardingen; c. op te slaan of te bergen; IE afbraak, puin. oud metaal en andere oude materialen; 2e nog bruikbare metalen of nog bruikbaar matriaal, zoals bouw- aannemersmateriaal, machines, werktuigen, con structie-ijzer, balken, rails en dergelijke voorwerpen; 3e onbruikbare of aan hun normale bestemming ont trokken rij-, voer-, vaar- of vliegtuigen: d 't aanleggen, inrichtêno?'wij-" zigen van sport- oi speeitci ico nen. begraafplaatsen, kam peer of caravanterreinen, dag- campings, lig- of speelweiden, zwemgelegenheden en baad- of speelvijvers; e. het aanbrengen van onder grondse of bovengrondse lei dingen, constructies, installa ties of apparatuur met uitzon dering van erfscheidingen met een maximale hoogte van 0.75 m: onder leidingen, construc ties. installaties of apparatuur worden mede begrepen recre atieve voorzieningen met uit zondering van eenvoudige voorzieningen als een bank, afvalbak of wegwijzer; onder leidingen, constructies, in stallaties en apparatuur wor den niet begrepen voorzienin gen, die noodzakelijk zijn voor of verband houden met het beheer, gericht op de uitoefe ning van het agrarisch bedrijf, indien en voorzover deze uit oefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwerkingtre ding van dit besluit. f. het aanleggen of inrichten van havens of centra voor de wa- tersport en het aanbrengen of aanleggen van oeverbe- schoeiingen. van kaden of van aanlegplaatsen voor boten. g. het vellen en rooien van houtgewas, uitsluitend voor zover dit niet is geregeld in de boswet en de beplantingsver ordening Zeeland; 2. het onder I vermelde verbod geldt niet voor: a. werken en werkzaamheden binnen het kader van het normale onderhoud en voort zetting van de bestaande bo- demexploitatie: b. werken en werkzaamheden binnen het kader van normaal tuinaanleg en tuinonderhoud; III. te bepalen dat de onder II genoem de werken of werkzaamheden slechts toelaatbaar zijn indien en voorzover daardoor de mogelijk heid tot uitvoering van de in het onder I bedoelde bestem mingsplan aan te wyzen bestem ming niet zal worden bemoeilijkt of belemmerd. Genoemde voorbereidingsbesluit ligt met de daarbij behorende tekeningen ter gemeentesecretarie, bureau alge mene zaken. Stenevate 10 te Heinkens- zand voor een ieder ter inzage vanaf 4 december 1978 Heinkenszand. 24 november 1978 De burgemeester voornoemd. Drs. G. C. G. van den Heuvel. „dan weer vanuit de sector visserij, dan vanuit de hoek van het milieube heer en dan weer van anderen". Nude keus gemaakt is en de beslissin gen genomen zijn. rest volgens het be stuur van het waterschao slechts de uitvoering van de besluiten. En daarbij moet dan onverkort aan de toezeggin gen worden voldaan. „Wij verhelen in dit verband niet dat de beslissingen, met name die over de wijze van afslui ting van de zeearm en in mindere mate die over de doorstroomopening, ons teleurgesteld hebben en dat het ons soms zeer zwaar valt ons daarbij neer te leggen", aldus het waterschapsbestuur. Overigens is het bestuur van mening dat"er meer duidelijkheid moet komen over de manier waarop met de af- sluitmiddelen in de stormvloedkering zal worden gewerkt „Inspraak van wa terschapszijde, in deze voor ons van groot gewicht zijnde zaak is, dringend gewenst en niet op een ogenblik dat een advies of wens vanuit de kring der wa terschappen niet meer kan leiden tot een daadwerkelijke wijziging m de be- heersstrategie". Verkleining Het tweede deel van de bezinkingen met.asfaltmatten, is zo meldt het be stuur gereed gekomen. Hierdoor is in het gebied van de Nieuw- en de Oud- Noord-Bevelandpolder een aanmer kelijke verkleining bereikt van de risi co's voor de oevers. Ter plaatse van de Nieuw-Noord-Beveiandpolder heeft dit laatste ertoe geleid dat-voor zover te overzien is- zonder extra risico met de uitvoering van de herindijking van de inlaag kan worden begonnen. In de loop van dit jaar vond de eindoplevering plaats van de versterkingswerken aan de dijk tussen Kats en Colijnsplaat. Daar was de afgelopen winter omvang rijke schade aan ontstaan, die op som mige plaatsen vrij kostbare tijdelijke voorzieningen noodzakelijk maakte. Inmiddels is alle schade aan de glooiin gen hersteld en ter hoogte van het schor nabij Kats is een deugdelijke betong- looiïng aangebracht. De uitvoering van de d9jkversterkingen heeft dit jaar een goed verloop gehad. Het werk aan de dijk van de polders Anna Friso, Maria en Thoom wordt binnekort opgeleverd. Na de zogenaamde nieuwheidsperiode, die in het aanstaande winterseizoen valt, zal het dijkvak een betrouwbare bescherming bieden. In het kader van de dijkversterkingen blijven er dan in grote lijnen nog drie stukken over: Oesterput-Colijnsplaat. Thoompolder- Oesterput en Colijnsplaat zelf. Het werk voor het eerste dijkvak is besteks- gereed en zal binnenkort worden aan besteed. Het bestuur van het water schap vreest dat voor de versterking van de dijk ter hoogte van Colijnsplaat de laatste moeilijkheden nog niet zijn overwonnen. Nadrukkelijk wordt er in de aanbiedingsbrief op gewezen dat de werken ten oosten van Colijnsplaat al leen dan een ruim rendement zullen af werpen voor de veiligheid van de Oud- Noord-BEvelandpolder met daarin de dorpen Kats en Colijnsplaat als ook de zwakke schakel die de Colijnsplaatse dijk nog vormt is versterkt. Verwacht wordt overigens dat dit niet eerder dan eind 1980 zover zal zijn. De bouw van een centrale zuivering sinstallatie voor de gemeente Wis- senkerke wordt nog geblokkeerd door Intocht Sint Nicolaas te Hoedekenskerke HOEDEKENSKERKE - Zaterdag 2 de cember komt de Sint om 14.30 uur aan in de werkhaven te Hoedekenskerke. Na aankomst volgt een rondrit door het doip onder begeleiding van het mu ziekkorps 'Con Amore'. Om 15.00 is de aankomst in het verenigingsgebouw de 'Griend' waar dan een Sinterklaasfeest begint voor de jeugd Na afloop van het feest gaat de Sint naar de kleuterschool waar hij cadeautjes zal uitdelen aan de kinderen financiële en planologische problemen. Over een geschikte plaats voor de bouw is overleg gaande tussen rijk, provincie en waterschap. Er wordt ook gewerkt aan een oplossing voor de stank die de lozing van het rioolwater van Geersdijk oplevert. Daarover is door inwoners van het dorp geklaagd. De contacten tussen het dagelijks bestuur van het waterschap en het dagelijks bestuur van de gemeente Wissenkerke hebben ertoe geleid dat de gemeenteraad zal worden voorgesteld een korte perslei ding aan te leggen. De kosten ervan zullen voorlopig ten laste van de ge meente komen. Later zal de leiding als onderdeel van de dan door het water schap aan te leggen persleiding Geersdijk-Wissenkerke door het water schap worden overgenomen Geschot Het geschot blijft volgend jaar op het niveau van 1978 gehandhaafd, namelijk 140 gulden per hectare. De zuiverings heffing moet wel worden verhoogd en wel van 42 naar 43 gulden per ver vuilingseenheid. De baten en kosten van het waterkwaliteitsbeheer worden in het huishoudboek van het water schap van de overige waterschapsta- ken gescheiden om te voorkomen dat het waterkwaliteitsbeheer het geschot beïnvloedt, of omgekeerd. De verho ging van de zuiveringsheffing is nodig in verband met de verhoging van lonen en prijzen en verhoging van de bijdrage van het aandeel in de kosten van alge meen bestuur en technische dienst. Daartegenover zijn de geraamde tekor ten van de traditionele taken van het waterschap (waterkering, water beheersing en wegenonderhoud) voor volgend jaar lager dan dit jaar. De be groting wordt in de algemene vergade ring van 18 december behandeld. C F. van der Peijl Prijsuitreiking "Zanglust* RILLAND - In het dorpshuis 'Luctor et Emergo' te Rilland wordt morgen, za terdag, de prijsuitreiking gehouden, van de vogeltentoonstelling die 'Zang- lust' op 4 november hield. De avond, die begint om 20.00 uur. staat onder leiding van voorzitter G. van Die. Begonnen wordt met de nabespreking van de tentoonstelling, waarna de prij zen uitgereikt worden Ook worden op de avond de 17 klassementswinnaars bekend gemaakt. Na afloop van de uit- reiking wordt er bingo gespeeld In de pauze is er een verloting GOES - Het algemeen bestuur van het produktie-toeleverings- en hoveniers bedrijf 'De Betho' (samenwerkings verband van de gemeenten op de Beve- landen, Tholen en Sint-Philipsland i heeft donderdagmiddag de heer P. Duinkerke uit Goes gekozen tot nieuwe voorzitter. Hij kreeg 9 van de 15 stemmen. De heer Duinkerke, PvdA- raadslid van de Ganzestad, volgt de heer C. F. van der Peijl uit Kloetinge op, die niet herkiesbaar was. Tijdens de vergadering, gehouden in de Betho-kantine te Goes, kozen de alge meen bestuursleden de heer P. Stoter uit Kloetinge tot plaatsvervangend- voorzitter (hij is directeur van de NV Watermaatschappij Zuid-Nederlandj Ook ir Stoter kreeg 9 van de 15 stem men: hij volgt als vice-voorzitter de heer Duinkerke op De heren J, de Reus en H. Pots werden benoemd tot res- pectievelij ke secretaris-penningmees- ter en plaatsvervangend-secretaris. De bijeenkomst was voornamelijk ge wijd aan verkiezingen. Tot leden van het dagelijks bestuur werden gekozen: H. Comelisse (gemeente Reimerswaal). J. A. Wisse (Wissenkerke). G. W. Eijs- sens (Borssele), A J. Vermerris-Feytel (Kapellei en C. J. Moerland (Tholen), COLIJNSPLAAT - Zondag 3 december wordt in de hervormde kerk te Co lijnsplaat een jeugddienst gehouden. Het thema van dienst, waarin ds M.J. Rouw uit Ouwerkerk voorgaat, luidt 'Vol verwachting klopt ons hart'. De dienst begint om 10.00 uur. mede werking verlenen het 'vrij evangelisch kerkkoor uit Goes en organist A. Ver horst. Voorts werden nog voor verschillende andere bestuurlijke functies vertegen woordigers aangewezen. Na de verkie zingen-ronde. werd afscheid genomen van de vertrekkende bestuursleden. Behalve de heer Van der Peijl waren dat de heren I A van Royen en C. Verdonk (beiden gemeente Borssele), J. P. Lin- denbergh (Goes), P. Wisse (Wissenker ke) en A Rijstenbil (Sint-Philipsland). Als herinnering ontvingen zij een be- drijfsprodukt: een met planten opgë- sierde lectuurbak De scheidende voorzitter stond kort stil bij de ontwikkelingen van de sociale werkplaatsen m Nederland en in het bijzonder van de Betho De heer Van der Peijl onderstreepte dat de sociale werkplaatsen een belangrijke bijdrage leveren aan het arbeidsproces, met een werknemersbestand dat in kort tijds bestek uitgroeide van 45.000 naar 66.000 De scheidende voorzitter wees erop dat men zich hier en daar in den lande afvraagt of de grenzen van de groei in de sociale ewerkvoorziening niet ongeveer zijn bereikt. De heer Van der Peijl vestigde er de aandacht op dat ook de Betho een groei heeft doorge maakt in de afgelopen periode: uitbrei ding van de vestiging in Tholen en nieuwbouw in Goes, terwijl daar in middels grond is gekocht voor een nieuwe uitbreiding, vooral ten behoeve van de buitendienst. De vertrekkende voorzitter bedankte voor de goede sa menwerking die hij op verschillende fronten had ondervonden GOES - In het museum voor Noord- en Zuid-Beveland te Goes wordt van vandaag. 1 december tot en met 31 ja nuari een foto-expositie gehouden over het Zeeuwse landschap. De titel van de expositie luidt: van Zwin tot Zwake. De foto's, die worden ten toongesteld, zijn van Jo Marinissen. Intocht sint in 's-Heer-Arendskerke 's-HEER ARENDSKERKE - Zaterdag 2 december zal Sint Nicolaas zijn in tocht maken in 's-Heer Arendskerke. Zijn komst wordt vandaag, vrijdag, tussen 18.15 en 19.45 uur in het dorp en het buurtschap Eindewege aangekon digd door zwarte Pieten. De Sint komt zaterdagmiddag om 14.00 uur aan. Hij wordt vergezeld door het muziekkorps en majoretlenpeloton uit 's-Heerenhoek. De route die de Sint zal rijden is: Vermetstraat. Korte Achter weg, Ridderstraat. Slotstraat. Jon kerstraat. Walstraat. Hofstraat. Slot straat. Lange Achterweg. Elenbaas- straat. Deestraat, Raadhuisstraat. To- renring. Arendshuis. Om 15 30 uur vindt de officiële ontvangst voor het Arendshuis plaats, gevolgd door een kinderfeest vanaf 16.00 uur. Vanaf 19.00 uur is er in het Arendshuis een Sin- terklaassoos. De organisatie van een en ander wordt, verzorgd door de jeugdsoos TYG. ZIEZO. IKHEBVJEER. 304& kRANTHV BEZO«G,L. WEET wesg WM" ee. /Nt£ Wefe£=L£>TE KOOP IS, Kwaliteit is wat duurder, doch betaalt zich snel terug. Van een keuken will u jarenlang plezier hebben. Accessoires die verwerkt zijn moeten tegen een stootje kunnen Logrsch dat u dan kwaliteit eist (met garantiecertrtikaat1), en j daarvoor betaalt u graag wat extra' l Dat spreekt voor zich Praten over keukens met vakkundige mensen. Onze showroom is bemand met terzakekund Mensen die keukens van binnen en buiten kennen, op de hoogte zijn met toegepaste T materialen en konstrukties. Veel weten overM mbouwapparatuur Uw wensen kunnen zodoende vertaald worden in een passende ofterte voor een keuken naar „hart en budget Als u prijs stelt op goede service Dan tent u bij ons aan het goede adres. Ook na het tekenen van de opdrachtbevestiging bent u klant en zullen wij alles m ht werk stellen om u op een korrekle manier van dienst te zijn. .keukencentrum UUHTHUISSTRHRT 5 HlOtntlGE TEl 011D0.20143 bv fabrikant van margarine, vetten, oliën, sauzen, mayonaise, mosterd, plccalilly, pindakaas en satésaus, voor de levensmiddelen en horecabranche Voor ons verkooprayon Zee land met als standplaats Goes vragen wij een leeftijd plm. 18 jaar De werkzaamheden bestaan uit het aflveren van onze pro- dukten samen met de verte genwoordiger in een vast rayon. Voor deze afwisselende funk- tie in de verkoop bieden wi| een goed salaris Sollicitaties's avonds na 19.00 uur bij dhr. J. G. Vergouw, Adenauerstede 44-76, Goes, tel 01100-13119 Oosterbaan &Le Cointre b.v drukkers uitgevers Wonen in Zeeland, In een goed huis Werken bij een gezond bedrijf In de afdeling afwerking hebben wi| plaats voor een In deze afdeling staan opgesteld: programma snijmachine, diverse vouwmachtnes. verzamelhechter met trimmer, bandeermachine enz. Voor een man die wil werken in een team van acht mensen en gevarieerd werk wil hebben is dit een |ob met een grote mate van zelfstandigheid. Voor uw gezin kunnen wij zorgen voor een moderne eenge zinswoning tegen een redelijke huurprijs. Werken, wonen èn recreëren gaan in Zeeland hand in hand. In deze afdeling hebben wi| tevens plaats voor een Voor een jongeman van ca 19 a 20 jaar is dit een goede kans om een interessant vak te leren. De opleiding geschiedt in het bedrijf met een theoreti sche begeleiding van de Grafische school te Rot terdam. Sollicitaties en inlichtingen aan: t a v. de heer A. IV. van der Heiden, Westwal45, 4461 CM Goes, te!. 01100-27555. Informatie na 18.00 uur: 01100-14831 2e INDUSTRIEWEG 8 - LOPIK TELEFOON (03475) 1614* Showroom geopend van di-za 9-12 uur en v. 17.00 uur. 's Avonds op afspraak. a- Wegens opheffing nog af te geven tegen sterk gereduceerde prijzen: diverse grasmaaimachines zowel handmotor en electrische maaiers tuingereedschappen in alle soorten eternit bloembakken in alle maten vogelhuisjes, voertafels sierstenen, hekwerk enz. zwembaden voor uw tuin tegen a.s. zomer. Wat u niet ziet, u kunt altijd informeren. Tevens nog af te geven uit voorraad: potgrond, tuinturf turfmui, meststoffen enz. Dagelijks geopend van 13.00-17.00 uur Zaterdagsmorgens vanaf 9 00 uur. Een bezoekje is het altijd waard. BEKENDMAKING GEMEENTE REIMERSWAAL De burgemeester van Reimerswaal maakt bekend, dat het besluit van ge deputeerde staten van Zeeland van 19 september 1978. waarbij goedkeuring is verleend aan het raadsbesluit van 28 maart 1978, tot vaststelling van het be stemmingsplan 'Yerseke. Sportvel dencomplex Hogeweg' inmiddels on herroepelijk is geworden Het plan ligt ter gemeentesekretarie (afdeling alge mene zaken) voor iedereen ter inzage. Kruiningen, 1 december 1978 De burgemèester voor noemd, (H. Boer). HONDA-DEALER Fruitlaan 16, Goes Tel. 01100-15415-14987 m Een eiken slaapkamer. Kompleet met bijpassende hang-legkast. Met originele nachtkastjes. Met kommode, spiegel en toilettafel. En met dat grote. beresterke eikehouten bed. Gelukkig wordt alles gratis bij u thuisbezorgd en keurig op z'n plaats gezet. Want zwaar dat het is... Stap gerust eens onze slaapkamers binnen. Of vraag die gratis meubelmap aan. ■f- V VEERE: B1EWEG 2. TEL. 01181-678 Vrijdags tot 9 uur geopend

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 35