DANKZIJ POOLSE TRAINER BIENIK KWAM SAM TRAAS BIJ VOLHARDING TERUG TOPPERS VOORAF Voorzitter en secretaris uit het bestuur Bruse Boys Sonnema MIDDELBURG-VLISSINGEN: EVEN ONVERGETELIJK ALS TOEN...? Veel favorieten bij recordinschrijving Zeeuws snelschaakkampioenschap Piet Vonck grote favoriet in de Sint-Nicolaasloop in Middelburg DAMES VAN ST.-AL0Y VECHTEN ZONDAG TEGEN DE DEGRADATIE TDT ZIENS OP PAKJESAVOND. PZC/sport VERSCHIL VAN MENING OVER DE VELDEN Zeeuws duo 2e in Ahoy Portugal wint van Schotland JAN TIMMAN WON WEER JERZY BIENIK 19 MIDDELBURG - Er moet een wonder gebeuren wil de Zeeuwse voetbaldcrby Middelburg-Vlis- singen zondagmiddag aanstaande net zo'n spektakulair verloop krij gen als de krachtmeting Vlissin- gen-Middelburg in het begin van dit seizoen. De supporters, die het duel tussen de twee Walcherse „aartsrivalen" op zondag 2 sep tember van dit jaar in Vlissingen hebben gezien, zullen die wed strijd niet snel vergeten. Toen drie maand geleden die merkwaardige ontmoeting Vlis- singen-Middelburg dertig minuten oud was, kon geen mens vermoe den, dat juist Middelburg dit seizoen zou afzakken tot een ern stige degradatiekandidaat. Want met schitterend aanvalsspel zette Middelburg toen Vlissingen binnen dertig minuten op een 0-3-achter- stand door doelpunten van Ron Osselaar. Koesje de Quillettes en Johnny Tahapary Maar sensatio neel bereikte Vlissingen toch nog een gelijkspel (3-3) door doelpunten van Kees Stroo (penalty) en Pa trick Dewitte (twee keer). Door het aanvankelijke niet te be teugelen Middelburgse aanvals- geweld. door het vreemde score verloop. maar ook door de mys terieuze Middelburgse ineenstor ting werd het destijds inderdaad een wedstrijd om nooit te vergeten De twee Walcherse rivalen staan nu weer vlak voor hun derby, ditmaal op Middelburgse bodem En weer zijn alle ingrediënten aanwezig om een boeiende wedstrijd te verwach ten. Na die wedstrijd op 2 september jongstleden zei trainer Kees Ver munt van Vlissingen onder meer: „Middelburg heeft talenten, die zelfs in de hoofdklasse niet rond lopen. Die club zal het dit seizoen dan ook wel verder brengen dan wij". Maar de realiteit is, dat Vlis singen momenteel betrekkelijk veilig in de middenmoot staat, terwijl Middelburg nu al balan ceert op de rand van de afgrond en in het ravijn naar de derde klas dreigt te tuimelen... Het kan niet ontkend worden: Middelburg heeft belangrijke te genslagen moeten incasseren. Hennie Wijs verdween (voorgoed?) uit de arena door een beenbreuk en een belangrijke speler als Wim Dekker was geruime tijd gebles seerd. Niettemin heeft Middelburg talent genoeg om zich te handha ven. Het is niet alleen een kwestie van vormcrisis, het is vooral een zaak van mentale kracht, of beter gezegd: gebrek aan mentale kracht. Juist tegen Vlissingen zal Middel burg de inspiratie willen vinden om zichzelf weer te rehabiliteren^ Maar omdat deze derby altijd een' enorme prestigeslag zal blijven, zal Vlissingen ook geladen aan de ze nieuwe krachtmeting beginnen. En daarom zal er zondagmiddag weer een spektakulaire strijd aan de Nadorst te zien zijn (als ten minste het winterse weer geen spelbreker is en de strijd afgelast moet worden). VLISSINGEN - Als zaterdag het sein voor de eerste ronde van het snelschaakkampioenschap van Zeeland wordt gegeven zitten er meer schakers achter de borden dan er tot nog toe in dit officiële kampioenschap ooit zijn geweest De schaakclub Vlissingen. die dit evenement op touw heeft gezet heeft een inschrijving van 64 deel nemers binnen, waarbij alle favo rieten aanwezig zijn. Zoals bekend is een snelschaak- loernooi een enerverende zaak. vooral als er dan ook nog een of ficiële titel op het spel staat De spelers krijgen per parlii zeven mi nuten bedenktijd, zodat een ronde nooit langer dan 14 minuten kan duren. Indien de partij binnen die tijd nog niet is beslist heeft degeen wiens vlag het eerst is gevallen - hetgeen betekent dat de toegesta ne bedenktijd is verstreken verlo ren Het is dit jaar byzonder aan trekkelijk omdat ook de Zeeuwse jeugd aan dit toernooi kan deelne men omdat 'hun' kampioenschap pas in feburari wordt gehouden Hiervoor zijn vorige week plaat singswedstrijden gespeeld en alle favorieten hebben zich geplaatst. ■Een groot deel van de jeugdige liefhebbers heeft dan ook gretig van deze mogelijkheid gebruik ge maakt en ingeschreven Zij zullen het echter tegen de ge vestigde orde van senioren met gemakkelijk hebben, omdat daar een aantal gerenommeerde snel schakers van de partij is. In de eerste plaats is daar natuurlijk de huidige kampioen Jan Seeleman van Zierikzee. die er alles aan zal doen om ook ditmaai de titel mee naar huis te nemen Hij wordt zwaar belaagd door de titelhouder van een jaar geleden, Jim van de Vreede uit Sas van Gent. Maar er zyn meer oud-kampioenen achter de borden te vinden zaterdag: Wout van Wijnen uit Goes, Michael Wise uit Vlissingen en Keesde Wolf uit Middelburg. Daarnaast is er ui teraard nog een handvol spelers aan te wijzen, dat de mogelijkheid heeft kampioen te worden. Bij de jeugd zijn dat ongetwijfeld Eric Brouwer uit Vlissingen met zijn clubgenoot Hans Groffen en Helmut Cardon uit Sas van Gent terwijl bij de senioren spelers als Johan van Nispen uit Goes. Bert Henderikse uil Middelburg, Gert van Rij en Adrie den Hamer uit Sas van Gent. Piet Duvekol en Maarten Westcrwecle uil Goes ze ker grote kans hebben. Er wordt tijdens dit toernooi veel van de spelers gevraagd Zoals het er nu voorstaat worden er eerst acht poules van acht spelers sa mengesteld. waarna de finale- poules uit 16 deelnemers bestaan, namelijk de twee eerst geéindigden uit elke poule. Dat betekent, dat er 22 partijen moeten worden ge speeld hetgeen ook fysiek een grote prestatie vereist. De wedstrijden worden gehouden in het clublokaal van Schaakclub Vlissingen. het Anker, en ze beginnen zaterdag om 11 uur MIDDELBURG - Piet Vonck is on betwist de grote favoriet in de Sint Nikolaasloop, die zaterdagmiddag weer in Middelburg wordt gehou den. Organisator Vermeule van Dynamo staat zelf versteld van de „invasie" van inschrijvingen, die binnen zijn gekomen voor dit at- letiekevenemcnt. Verdeeld over de verschillende „categorieën" waren er donderdagmiddag al meer dan 500 aanmeldingen. Daarbij zijn enkele tientallen atle ten en atletes van de Belgische clubs Sparta-Vilvoorde en AC Ly ra. Voor het hoofdnummer hebben niet minder dan ruim 90 senioren en 20 veteranen ingeschreven. Om 15,00 uur gaan dus meer dan 110 lopers van start. Piet Vonck zal op nieuw moeten afrekenen met Jo han Antheunisse Verder komen bekende Zeeuwse atleten als Jan de Bart, Kees van Dalen en Johan Breel aan de start. Bij de senioren starten onder meer ook 19 atleten van Sparta-Vilvoorde Bij de vete ranen is Dirk de Bruijne van AVR uit Rotterdam (zondag jl nog win naar van de Warandeloop by de ve teranen) de grote favoriet In Lou Dingemanse heeft Zeeland bij de veteranen een belangrijke troef. Bij de Jongens A zal de strijd waar schijnlijk gaan tussen Johnny Vermeule en Rian van de Broeke, maar ook hier kunnen Belgische lopers voor verrassingen zorgen. Een sterk gezelschap komt ook aan de start bij de meisjes A en de da mes. Zo heeft Noella de Feljter van AC Lyra (kampioene meisjes A van België op de 1500 meter) ingeschre ven. Ook Miriamme de Man en Bri gitte Gits van Sparta-Vilvoorde zijn sterke loopsters. Irene Pos. In- grid de Nijs en Brigit de Nijs verde digen de Zeeuwse eer. De wedstrijden beginnen reeds om 13.00 uur met een race voor pupil len. De climax wordt bereikt als op de Middelburgse sintelbaan om 15.00 uur de senioren van start gaan vooreen loop over 8500 meter rond de sportvelden. Tenslotte zijn er ook nog prestatielopen, die om 16.00 uur beginnen. De deelnemers (trimmers) kunnen kiezen uit de af standen twee, vier en zes kilometer. GRAAUW - Een zenuwslopend weekeinde wacht het damesteam van de tafeltennisvereniging St Aloysius uit Graauw. Voor eigen publiek moeten Vivian Blanc- kaert. Sterra Blanckaert cn Karin Verachtcrt zondag middag twee uur aantreden tegen Scylla. l'iterst be langrijk is deze krachtmeting, want de drie speelsters van St Aloy moeten beslist winnen om zich in de ere klasse te handhaven. Avanti uit Hazerswoude. dat inmiddels is uitgespeeld, is de'mede-degradatiekandidaat. Thuis won St Alov met 7-3 van Avanti en uit werd het gelijk: 5-5. Als het trio Blanckaert-Blanckaert-Verachtert zondagmiddag van Scylla verliest dan is het gebeurd: St Aloy degradeert dan naar de hoofdklas. Maar ongetwijfeld zullen Vivian. Sterra en Karin geladen en gemotiveerd aan de start komen en kansloos zijn ze dan ook niet. Als de dames van St Aloy zondagmiddag inderdaad winnen, hebben ze zich nog niet definitief gehandhaafd in de ereklasse. Want daarna moet er dan nog een beslis singswedstrijd worden gespeeld tegen Het.Hoge Huis uit Tafeltennis Alkmaar, dat tweede is in de hoofdklas. Maar de alge mene verwachting is, dat St Aloy de Alkmaarse meisjes wel de baas kan. De wedstrijd St Aloyscylla, die dus zondagmiddag aanstaande wordt gespeeld, was oor spronkelijk gepland voor zondag 9 december BRUINISSE - Een conflict binnen het bestuur van de voetbalvereniging Bruse Boys in Bruinisse heeft geleid tot het aftreden van de 56-jarige voor zitter Maarten Verspoor en de 46-jarige secretaris Kees van de Bos. De aanlei ding van deze plotselinge breuk in het Bruse Boys-bestuur was een menings verschil over het spelen van de ver schillende elftallen op het eerste veld van deze Schouwse vereniging. Secretaris Van de Bos stond er op, dat het hoofdveld alleen bespeeld werd door het eerste elftal van de club. Ook als Bruse Boys I moest aantreden voor een uitwedstrijd en het eerste terrein niet in gebruik was, wilde hij niet dat een ander elftal van de club op dit veld aantrad Bestuurslid Kees van Liere (inmiddels waarnemend secretaris) stelde: „Daar was de meerderheid van het bestuur het niet mee eens. Wij von den dat het hoofdveld overdreven ge spaard werd' Daar stelt de afgetreden secretaris Kees van de Bos tegenover ..Voor dit seizoen is zowel met de gemeente als met de consul van de KNVB de af spraak gemaakt, dat het hoofdveld al leen bespeeld zou worden door het eerste elftal" Van de Bos ..En aan die afspraak wil ik mij houden. Toen ande re bestuursleden toch wilden doorzet ten. dat ook andere elftallen op het hoofdveld moesten spelen, ben ik opge stapt" Het lijkt er op. dat het conflict tens lotte de proporties van een preslige- zaak aannam. Want het opvallende is. dat rtat tweede veld - daar zijn alle par tijen het roerend over eens - van een veel betere kwaliteit is dan het hoofd veld. Kees van de Bos: „De grasmat is beter, de drainage is beter en ver schillende spelers hebben me dan ook verteld, dat ze liever op dat tweede veld spelen". Zelfs trainer Nico de Frel laat weten, dat dit tweede veld van een betere kualiteit is dan het zogenaam de hoofdveld. Op Zijpe Kees van "de Bos voegt er nog aan toe: ..Ais alle velden in Zeeland afgekeurd moeten worden, is ons tweede veld nog wel bespeelbaar" Zijn opzet en zijn zorg was dan ook het hoofdveld in een zo goed mogelijke conditie houden vooi de thuiswedstrijden van het eerste elf tal En dat kan. omdat de club een uit stekend tweede terrein heeft dat meer wedstrijden kan ..verdragen" Toch wilden ook spelers van de andere elftallen wel eens op het hoofdveld spelen. Daarbij speelt ook een rol, dat het tweede veld ongeveer vijftig meter verder van de kleedkamers ligt. Doelend op die grotere afstand werd er wel eens gekscherend door de spelers van de lagere elftallen gezegd: „We moeten weer op Zijpe gaan voetbal len". Voor Bruse Boys is het ongetwijfeld een betreurenswaardige zaak, dat eerst secretaris Kees van de Bos en daarna ook voorzitter Maarten Verspoor (bei den zijn ook persoonlijke vrienden» op stapten. Verspoor geeft toe „Het is moeilijk te verwerken. Ik heb me onge veer 25 jaar ingezet voor de club en ik ben 15 jaar voorzitter geweest" Kees van de Bos. die 14 jaar secretaris is ge weest. laat zich in soortgelijke bewoor dingen uit: ..Altijd was' ik met de voetbalsport bezig en nu is hel ineens gedaan Topploegcn Maarten Verspoor (ook raadslid van de gemeente Bruinisse) heeft enorm veel voor Bruse Boys gedaan. Geen enkele club in Zeeland heeft zoveel topploe- gen naar deze provincie gehaald als ju ist Bruse Boys dankzij de initiatieven van Maarten Verspoor. Zo speelden in de afgelopen iaren clubs als Feyenoord, Sparta, NAC, FC Den Haag. Vitesse, SVV. Excelsior en Hermes DVS in Bruinisse. Met Maarten Ver spoor en Kees van de Bos heeft Bru se Boys dan ook twee stuwende krachten verloren. Uitzicht op een verzoening lijkt niet aanwezig. Verspoor: ,.Op die manier wil ik niet verder werken". Van de Bos: „De standpunten liggen te ver uit elkaar". En waarnemend-secretaris Van Liere: ,.!k zie geen oplossing voor een comp romis" De zes leden die nog zitting hebben in het bestuur beraden zich de ze week over de ontstane situatie. «..In Polen verdiende ik 10.000 szlotzy -circa 700 gulden, red- per maand en dat was een zeer behoorlijk salaris",meldt 'George') en daarom heeft hij bij de gymnastiekwerktuigenfabriek de Schelde een werkkring gevonden Dat is wel iets geheel nieuws voor de Pool: op deze manier werkte hij namelijk nog nooit. Hij verdiende in Polen zijn brood geheel met de handbalsport Hoewel Bieniks visum voor Nedenand maar voor één jaar geldig is. zou hij graag nog een tweede jaar in ons land blijven om het peil van de handbalsport, omhoog te brengen. „Misschien kun nen dan ook mijn vrouw en kinderen eens een keer komen kijken of mis schien ga ik tijdens een vakantie eens naar ze toe", myrnert Jerzv Biemk Rand afgrond Na afloop van de vorige competitie -toen Volharding was gedegradeerd naar de landelijke derde klasstond de ploeg door een enorme 'leegloop' -on der andere trainer Jan Jongepier en Rinus Traas- aan de rand van de af grond. Maar dankzij wedstrijdsecreta ris Govert Goorden -die in alle hoeken en gaten van de Ganzestad spelers en speelsters rccruteerde- kwam de ver eniging er bovenop. Secretaris Theo van de Velde zegt: „Er waren nog zes spelers overgebleven, waarvoor Willy Huis in 't Veld als trainer wilde funge ren. Maar Govert Goorden vond er nieuwe spelers bij, ook dames en ju nioren, die we nu ook in de competitie kunnen brengen. Er kwamen twee nieuwe spelers by de ploeg, te weten oudBredanaar Frans Hakkaart (oud-speler van Tornado) en Henk Lammers (ex-Haringmanspsleri. Zij vulden het aanvankelyke zestal (Theo van de Velde. Willy Huis in 't Veld, Wim Gijs. Nico Nieuwdorp. Paul Sturm en Anton Kroon met als coach Cor Dagevos) aan en toen kort geleden de keepers Leo Korstanje en Hans Does geblesseerd raakten kwam met nieuweling Cor Lammere Sam Traas op het handbaltoneel terug. De topspeler wil in het eerste jaar voornamelijk als keeper optreden. Theo van de Velde maakt duidelijk: „Hij voelde zich kennelijk nog niet in staat om te spelen. En dat het Sam moeite kostte om de draad weer op te vatten bleek dinsdag na zijn eerste training toen hij een inzinking kreeg, een te hoge bloedruk had en zich voor zijn tweede trainingsavond af moest melden". Volharding heeft echter duidelijk een 'kick' gekregen door de komst van zijn Pool en door de terugkomst van Sam Traas. Het wil nu proberen zyn plaats te continueren en wellicht volgend jaar het verloren gegane terrein terug te winnen. AMSTERDAM - Koploper Jan Tim man is met een score van honderd ro- cent (5 uit 5) koploper gebleven in het zonetoernooi in Amterdam. Gisteren versloeg hij de Spanjaard Sanz. Voor vandaag vrijdag) staat het prestige- treffen tussen de Engelsman Miles n Timman op het programma, e uitslagen van de vijfde ronde lulden: Meulders (Bel)-Belon (Spa) 0-1, Morrison (SChot)-Miles (Eng) 0-1. Timman Ned)-Sanz (Spa) 1-0, Speelman (Eng)-Ligterink (Ned) 1-0, eller (Lux)-Stean (Eng) 0-1, Sosonko (Ned)-Keogh (Ier) 1-0, Rivas (Spa)-Rods Fra) 1/2-1/2 e stand na vijf ronden is: 1 Timman 5. 2 Speelman 4. Sanz 3.5. 4 Sosonko. Rivas 3 uit 4. 6 Stean 3. 7 Miles .5 en 1 afg. (uit 4), 8 Lan- geweg 2,5 uit4.9 Morrison, oos. Ligterink 1.5. 12 Meulders 1 en 1 afg.. 13 BeUon 1 it 4. 14 Keogh 1. 15 Feller 0. ROTTERDAM - Het Zeeuwse duo Ka rin de Nijs-Niek Flipse heeft een uit stekende tweede plaats bevochten tij dens een zogenaam de „gemengde koppelrace" in het sportpaleis Ahoy in Rotterdam. Karin en Niek (die beiden geruime tijd geblesseerd zijn geweest en voor het eerst weer in actie kwa men) moesten alleen buigen voor het tweetal Elly van Hulst (nationaal kampioene op de 800 meter) en Marcel Klarenbeek (juniorenkampioen op de 400 meter I. Karin de Nijs en Niek Flipse wonnen hun serie. In de finale werden Asti Os kam en Wibo Leliveld derde en Ja cqueline Spaans en Cor Louw vierde. Bngit de Nijs en Jan Eversdyk werden vierde in hun serie en daarmee uitge schakeld voor de finale. Ook Ingrid de Nijs en Kees Verkerk (vijfde in de serie) werden voor de finale uitgeschakeld. Dit atletiekevenement werd gehouden in de pauzes tussen de minivoetbal- wedstrijden. LISSABON - In een wedstrijd van groep twee voor het Europees kam pioenschap voor landenploegen heeft Portugal woensdagavond in Lissabon Schotland met 1-0 verslagen, in de 29e minuut scoorde Alberto de winnende treffer. Er waren 60.000 toeschouwers. Stand groep 2 Portugal 3 2 10 5 Oostenrijk 3 2 0 1 4 Schotland 3 10 2 2 België Noorwegen ZAALHANDBALSTERS VERLOREN: 26-12 TRNAVA (ANP) - De Nederlandse da mes zaalhandbalploeg heeft don derdag haar eerste wedstrijd in de eindronde van het toernooi om het we reldkampioenschap verloren. De Sov jet-Unie won met "26-12 na een rust stand van 15-7. De Nederlandse doelpunten werden gemaakt door Hannie de Kok 6 (twee uitstrafworpen), Ellen de Jong, en Miep van Beek 2, Diana van Gelderen en Ma rijke Barth. De productiefste speelsters bij de Sovjet-Unie waren Sinaida Toer- tsjina en Tatjana Kotsjergina met ieder 5 doelpunten. BORG VERLOOR MILAAN - De Italiaan Adriano Panat- ta heeft donderdagavond in Milaan voor eigen publiek voor een stunt ge zorgd door met tweemaal 6y3 te zege vieren over het Zweedse tennisfeno- meen Björn Borg. Eerder had in dit viermanstoernooi Vitas Gerulaitis zijn landgenoot John McEnroe reeds ver slagen (4-6, 7-6, 6-3). Pannatta komt nu uit tegen Gerulaitis, Borg moet zich tevreden stellen met de strijd om de derde plaats tegen McEnroe. iAdvertentieI GOES - Zeeuws tophandballer Rinus (Sam) Traas heeft een luttele week geleden een vurige wens in vervulling zien gaan. Toen hij in een interview in de PZC aankondigde met handballen te stoppen met name door zijn afgenomen incasseringsvermogen waardoor hij zich niet meer kon beheersen, maakte Sam één restrictie voor zijn eventuele terugkomst: „Als er Poolse internatio nals bij waren gekomen, had ik misschien nog wel doorgegaan". Sinds zeer kort beschikt het Goese Volharding in de figuur van de 35-jarige sportleraar Jerzy Bienik, voor wie de handbalsport alles is, over een Poolse trainer-speler. En Sam Traas hield woord: afgelopen dinsdag hervatte de Zeeuwse 'slangemens' de trainig bij zijn oude club Volharding! Kennis doorgeven De Poolse aanwinst voor Volharding wil zich overigens niet alleen ver dienstelijk maken voor de Goese club. van wie hij ook alle medewerking krijgt om zijn kennis door te geven aan wie dat maar wil. In gebroken Duits -dat overigens naarmate het gesprek vordert steeds verstaanbaarder wordt- maakt Jerzy Bienik (die in Goes voorlopig onderdak gevonden heeft bij Ludwig Nisibo en zijn gezin, een Pool. Jerzy (in goed Hollands George) Bienik heeft de afgelopen twee competi tiewedstrijden meegespeeld in zijn nieuwe club: in de ontmoeting tegen Break Out. de Pool kwam zo uit de trein het veld op. zorgde hij met tien treffers mede voor het eerste gelijkspel van Volharding na vier voorafgaande ne derlagen en tegen het Zierikzeese Delta Sport afgelopen zondag vond Bienik ondanks een straffe mandekking acht maal het net, hoewel dat niet voldoende was voor de overwinning. Maar zodra die eerste triomf er is scheren alle Vol- hardingspelers hun snor, die ze voor de ze 'gelegenheid' lieten staan, er af. De overkomst van Jerzy Bienik van zijn Poolse woonplaats Glivice, een mijn- stad met 200.000 inwoners, is overigens niet van vandaag op gisteren tot stand gekomen. Ruim een jaar lang is met name het bestuur van Volharding on der de bezielende leiding van voorzitter Dreesmann bezig geweest om alle ver gunningen rond te krijgen. ,,In Den Haag was het tenslotte al lang voor el kaar voordat de gemeente Goes een werkvergunning afgaf', maakt speler en matenaalbeheerder Nico Nieuwdorp duidelijk. Tijdens een sportuitwïsselïng met de Poolse tophandbalploeg KS Pogon Zabrze (waarvoor Bienik nog gespeeld heeft) kwam Volharding zijn nieuwe Poolse trainer op het spoor. Hij wilde graag eens een jaar in Holland trainen en spelen ..Ik zie het als een uitdaging om het handbal in dit gebied omhoog te halen", laat Bienik weten) die na de tweede wereldoorlog in Goes is blijven 'hangen) duidelijk, dat er wel het één en ander verbeterd kan wor den. De sportleraar, die vele jaren in de hoogste Poolse handbalafdeling heeft gespeeld en vier jaar trainer was van het topdamesteam van Glivice (waarbij zijn met drie kinderen in Polen achter gebleven vrouw speelt) heeft wel zoveel van het Nederlandse handbal gezien om zich daarover een oordeel kunnen vellen. „Het handbal in Holland is veel te lief en bij Volharding helemaal", maakt Bienik duidely k. Dat hij inderdaad niet voor een klap of een duw extra opzij gaat. bleek in de afgelopen wedstrijden bij Volharding. „Hij heeft alle klappen voor mij opgevangen", verzekert Willy Huis in 't Veld. de tweede trainer bij de Goese ploeg. Jerzy Bienik vindt dat heel normaal: ,,Ik geef toe, dat het spel er niet mooier door wordt, maar zolang de scheidsrechter er niet voor fluit ga je gewoon door". Conditie De nieuwe trainer'ijpeler wil vooral wat aan de conditie van Volharding gaan doen. „In de tweede helft zakt Volharding in conditioneel opzicht to taal weg. dat geldt trouwen voor vele Hollandse clubs", vindt Bienik. „Daar hebben we er een speciale training voor. Bovendien heeft Volharding duidelijk wat langere spelers nodig", oordeelt de Pool, die met zijn 1.88 me ter niet bovenmatig lang is maar toch boven het verzamelde Volharding-spe lersgroepje uitsteekt. Bienik heeft een contract voor een jaar bij Volharding getekend. Overigens heeft hij wel ingeziendat hij niet zoals in Polen het geval was zijn kostje met alleen handbaltraining kan verdienen Sonnema Berenburg. De hartverwar mende kruidenborrel die de Friezen lang voor zichzelf hebben gehouden. Maar deze krasse opkikker naar het aloude recept van Fedde Sonnema is hard op weg heel Nederland te veroveren. Omdat het misschien wel het beste gezel schap is dat u zich kunt wensen. Tot ziens dus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 19