Waarom Sinterklaas dit jaar Oosterland links laat liggen De zeskampers van Bruinisse willen een goed figuur slaan Schouweiïf§Duiveland Extra Activiteiten op Schouwen- Duiveland FILMS Wtz- FOTOPUZZEL D e zeskampers van Bruinisse zijn apetrots. Want zij zijn dan toch maar mooi uitgenodigd om als enige Zeeuwse zeskampploeg mee te doen aan het twaalf-provincien-spel, dat op zaterdag 19 mei van het volgend jaar in Utrecht wordt gehouden. Die manifestatie wordt georganiseerd in het kader vap de herdenkingsfestiviteiten 'vierhonderd jaar Unie van Utrecht'. Voorzitter Chris Hekman van de Bruse zeskampploeg: „We werden erop geattendeerd door de zeskampvereniging uit Beesd, en er hebben in diverse kranten oproepen gestaan. De gemeente heeft ons aange meld, en zo is het gekomen. Het is natuurlijk een hele eer voor ons, dat wij daar de kleuren van Zeeland hoog moeten houden. En ik hoop, dat we succes hebben". Stappen in Rotterdam DE KLEREN VAN DE SINT DONDERDAG 30 NOVEMBER 1978 De Bruse zeskampploeg telt in totaal dertig jongens en meisjes. „We moeten daar met z'n allen drie dagen naar toe. Donderdag is er een contactdag. Er wordt een feest grehouden. waar alle deelnemers elkaar wat beter kunnen de selectie samengesteld moeten worden. Want er zullen een stel jongens en meisjes moeten afvallen. Iedere ploeg mag namelijk uit niet meer dan acht jongens en vier meisjes bestaan". En zaterdag 19 mei gaat het dan gebeuren. Het thema van het twaalf-provincien-spel is geheel geent op de Middeleeu wen. De NCRV zal het spelletjesfestijn zaterdagavond 19 mei van acht uur tot half tien op de televisie uitzenden. De zeskampploeg van Bruinisse heeft de afgelopen zomer meegedaan aan een landelijke zeskampcompetitie. Het succes was niet om over naar huis te schrijven. Er deden zes teams mee. Bruinisse eindigde op de vierde plaats. In Utrecht hopen ze een beter figuur te slaan. Er zal flink getraind moeten worden. En daar zijn ze dan ook al volop mee bezig De zeskampploeg van Bruinisse doet al enkele jaren mee aan zeskampwedstrijden. Op deze archieffoto's de Bruse ploeg in actie Uit jaar geen Sinterklaas-intocht in Oosterland. Er is in het dorp een ru zietje ontstaan. Ruzie over het Sin- terklaaspak. Hoe zit dat dan? Wel, het omstreden costuum van de Sint is in het bezit van de lagere school. En ze zijn daar erg zuinig op. Want het Sin- terklaascomite krijgt het pak niet. Ze mogen het wel huren. Voor zegge en schrijve vijfenveertig piek. Maar daar wil het comité weer niet aan. Dus is er geen pak voor handen. En om de Sint nu in een gewone pantalon en een col bertje door de straten van Oosterland te sturen; dat gaat natuurlijk niet. Ge volg: een boze brief in de plaatselijke krant. Een telefoontje met een van de onder tekenaars. Het is Jan Ram (24), voorzitter van de oudercommissie van de openbare kleuterschool in Ooster land. „Voorgaande jaren is hier een Sin terklaas-intocht georganiseerd door de muziek en de middenstandsvereniging. Wij kregen te horen, dat de midden standsvereniging er dit keer waar schijnlijk niks aan zou doen. Nu vinden de meesten hier op het dorp, dat zo'n intocht voor de kinderen iets heel aparts is. Daar kijken ze toch het hele jaar naar uit. Dus heb ik gezegd: ik wil daar wel 's achteraan gaan. Ik ben naar de middenstand gestapt en gevraagd hoe zit het, doen jullie er nog iets aan Nee, dat deden ze met. Nou. zei ik, moet je luisteren als jullie er niks van maken, dan wil ik wel proberen of A iets kan regelen. Ik ben aan de slag gegaan en heb de voorzitter van de midden standsvereniging gebeld, om te vragen of ze iets bij wilden dragen. Misschien konden ze zorgen voor wat strooigoed en zo. Maar, zei die meneer, dat ben ik totaal niet van plan, we zijn geen filan tropische instelling. Nou ja goed. hij was dus totaal niet bereid, hoewel er enkele winkeliers waren die wel mede werking wilden verlenen Toen ben ik naar de muziekvereniging gegaan. Daar waren ze onmiddellijk bereid om mee te doen. Alles was eigenlijk al gere geld, en toen heb ik moeilijkheden ge kregen over dat Sinterklaaspak. Het is zo. dat de lagere school dat Sin terklaaspak heeft. Wij. van de ouder commissie van de kleuterschool, heb ben verleden jaar tweehonderd vijftig gulden betaald om mede-eigenaar te worden van dat pak Ik heb de mensen, die over dat pak gaan, gebeld en ge zegd ik wil dat pak gebruiken voor die intocht. Toen kreeg ik als antwoord-ja. dat kan wel. maar dan moetje het wel huren En ik weer zus en zo is het geval, al het geld en dergelijke voorde intocht is al door particulieren bijeen gebracht, en dat pak is uiteindelijk van de kinde ren. Maar ze kon niks beslissen en de voorzitter moest maar gebeld worden. Nou, ik heb zo'n beetje de hele ouder commissie afgebeld, en nu blijkt dat het niet kan. Dat geld om dat pak te huren, dat hebben we heus wel. Maar dit is toch belachelijk. Als ze proberen om er een slaatje uit te slaan, dan bedank ik voor het hele zaakje. En ik heb vrese lijke ruzie gekregen met die mensen Een goed journalistiek gebruik: hoor en wederhoor Dus ook maar het nummer gedraaid van mevrouw Geelhoed, die deel uitmaakt van de oudercommissie van de openbare lagere school. „Nou, die meneer Ram is heel eigenhandig begonnen alles op te zetten. De mid denstand had enkele jaren terug de za terdag voor 5 december een Sin terklaas. die reed dan een rondje door het dorp, en dan was het gebeurd. Dat stelde totaal niets voor. De kinderen gingen er zelfs het huis niet voor uit. terwijl er diezelfde zaterdagmiddag ook een Sinterklaas in Bruinisse werd inge haald En daar hadden ze dan een spel letjesmiddag voor kinderen tot acht jaar en voor de oudere jeugd een film. Dat is uiteindelijk veel leuker, dan dat je hem eventjes door het dorp ziet rij den. Toen heeft de middenstand beslo ten om het niet meer te doen. Er is ook niet verder meer over gepraat, want het draaide er iedere keer op uit, dat Sin terklaas bekogeld werd. Er was dus ge woon geen lol meer aan. Maar meneer Ram belde me op. Hij had alles gere geld, alleen moest hij de middenstand nog langsom het geld los te krijgen. Van mij wilde hij dat Sint-Nicolaaspak. Maar dat pak dat was van de lagere school. Twee jaar geleden heeft de kleuterschool zich ingekocht, onder de voorwaarde, dat het pak alleen op school gebruikt zou worden. Dus ik zeg: meneer Ram. ik wil even informeren of het mogelijk is. want daar heb ik niet alleen over te beslissen. En gebleken is dat het niet mogelijk was. Het is voor intern gebruik Ja. zei hij toen. maar ik doe het toch voor de kinderen. Dat is natuurlijk wel waar. maar wij organise ren het op school al voor de kinderen. En ik vind niet dat de oudercommissies van de scholen een Sint-Nicolaasin- tocht op touw moeten zetten. Dat moet de gemeente of de middenstand of weet ik veel wie dan maar doen....". Om het - toch nog wat lang uitgevallen - verhaal kort te maken: het eind van het liedje is. dat de Sint geen intocht in Oosterland kan maken. Misschien dat 'ie volgend jaar weer 's een keertje langs komt. Als de volwassen Ooster- landers tenminste niet weerzo kinder achtig aan het ruziën slaan Zo rond de Sinterklaasdagen passen de meeste verenigingen er wel voor om activiteiten op touw te zetten. Vandaar, dat de activi teitenagenda voor deze week wel aan de zeer magere kant is. Vrijdagavond 1 december kunnen de bezoekers van het jongeren centrum 'Brogum' in Zierikzee voor het eerst de eigen L. P. top- twintig beluisteren. Acht uur. In het verenigingsgebouw in Kerkwerve is vrijdagavond om half acht een sinterklaasavond van de openbare basisschool. In cafe 'De drie schapen' in Dreischor vergadert vrijdagavond (half acht) de hengelsportvereni ging Dreischor. De PJZ organiseert vrijdagavond (acht uur) in cafe Bommenede te Zonnemalre een dans- en disco avond. Aanvang acht uur. Zaterdag 2 december begint om half acht in het verenigingsgebouw van Kerkwerve een sinterklaas avond voor jongeren van twaalf tot zestien jaar. In het verenigingsgebouw van Bruinisse vinden zaterdagmiddag vanaf een uur de voorkeuringen plaats van de Olympiade Postdui- vententoonstelling. In Brouwershaven doet Sin terklaas zaterdag zijn intocht. Het bezoek van Sint-Nicolaas gaat ver gezeld van een aantal neven-activi teiten. In het Tonnenmagazijn wordt rond drie uur een kin dervoorstelling gehouden met de goochelaar Ted Tevano. Zaterdag avond wordt er in het Tonnenma gazijn een feestavond georgani seerd met 'De Grevelingen Ster ren', het trio 'The Red Devils' en het dansorkest 'Opus'. De aanvang is om acht uur. In het verenigings gebouw te Brouwershaven wordt zaterdagavond vanaf half acht een feestavond gehouden voor de jeugd vanaf 12 jaar. Hen wordt onder meer een optreden van de funk- groep 'Anaconda' uit Hel- levoetsluis. een dansdemonstratie en een John Travolta- en Olivia Newton John-verkiezing geboden. Zondag organiseert het jongeren centrum 'Brogum' in Zierikzee een Sinterklaasfeest. Woensdag 6 december houdt de UW in het hervormd verenigings gebouw te Zierikzee een Sin terklaasavond voor bejaarden. Aanvang zeven uur. Alle verenigingen, instellingen enz. op Schouwen-Duiveland kun nen via deze rubriek meer be kendheid geven aan hun activitei ten. Daaraan zijn geen kosten ver bonden. Opgaven voor de eerstvolgende rubriek moeten ui terlijk dinsdagmorgen binnen zijn bij de redactie van de PZC, Grote Markt 2 in Goes. Om misverstan den te voorkomen, moet daar even bij vermeld worden 'Activiteiten Schouwen-Duiveland-Extra'. De Doelen (grote hal). 20.15 uur. Rotterdams Philharmonisch Or kest. Dirigent: Otto Ketting. Wer ken van Varese, Hauer, Klaas de Vries en Weill. De Schouwburg. 20.15 uur. Wim Kan. 'Veertig jaar cabaret'. Met Corrie Vonk en Ru van Veen. Hofplein theater. 20.15 uur. Celi ne'. Zie donderdag 30 november. Luxor Theater. 20.15 uur. Paul van Vliet. Zie donderdag 30 no vember. Theater Zuidplein (grote zaal). 20.15 uur. 'Volgend jaar zelfde tijd'. Zie donderdag 30 november. Zaterdag 2 december: De Schouwburg. 20.15 uur. Wim Kan. Zie vrijdag 1 december. Hofpleintheater. 20.15 uur. 'Celi ne'. Zie donderdag 30 november Luxor Theater. 20.15 uur. Paul van Vliet. Zie donderdag 30 no vember. Theater Zuidplein (grote zaal). 20.15 uur. 'Volgend jaar zelfde tijd'. Zie donderdag 30 november. Zondag 3 december: De Doelen (grote zaal). 19.00 uur. Surinaamse avond. Met onder an deren Joe Borne. Billy Jones en de Twinkle Stars. Theater Zuidplein (grote zaal). 20.15 uur. 'Volgend jaar zelfde tijd'. Zie donderdag 30 november. Dinsdag 5 december: Hofplein theater. 20.15 uur. 'Celi ne'. Zie donderdag 30 november. Luxor Theater. 20.15 uur. Paul van Vliet. Zie donderdag 30 no vember. Woensdag 6 december: Hofpleintheater. 20.15 uur. Celi ne". Zie donderdag 30 november Luxor Theater. 20.15 uur. Paul van Vliet. Zie donderdag 30 no vember. Theater Zuidplein (grote zaal). 20.15 uur. 'Volgend jaar zelfde tijd'. Zie donderdag 30 november. Jo de Meyere Luxor Theater. 20.15 uur. 'Van daag of morgen'. De nieuwe one- man-show van Paul vanVliet. Mu zikale begeleiding: kwartet Lex Jasper. Theater Zuidplein (grote zaal). 20.15 uur. 'Volgend jaar zelfde tijd'. Blijspel van Bemhard Slade. Re gie: Karl Guttmann. Met Ton van Duinhoven en Ina van Faassen. De Lantaren. 20.30 uur. Bewe- ginggroep Bart Stuyf met 'Spie- gels'. Vrijdag 1 december: In 'De Concertzaal" in Zierikzee draait zaterdag- en zondagavond (acht uur) 'De vrouw die teveel wist'. Een thriller, die handelt 'over een persfotografe, die weigert te geloven dat de dood van haar man op een ongeluk berust. Tij dens haar verdere naspeuringen raakt zij verward in een net van politieke intriges. Het is een film van Franse makelij, met in de hoofdrollen Annie Girardot en Jacques Dutronc. De filmkring 'Ziejook' vertoont vrijdagavond eveneens in 'De Con certzaal' de film 'Distant Thunder* van de Indische regisseur Satvajit Ray. Ray is een van de belangrijks te filmers uit de derde wereld. In de film 'Distant Thunder', die zich af speelt in de tweede wereldoorlog, behandelt hij een van de meest centrale problemen van zijn land: de tegenstelling tussen de kasten. De filmvoorstelling begint om acht uur. De waardebon van 15 gulden gaat dit keer naar Nan- nu Hubregtse, Platteweg 25 in Scharendijke. De vorige fo topuzzel was gemaakt in het krekengebied bij Ouwerkerk. Nu waren er wel meerdere inzenders, die dat wisten. Er moest dus weer geloot worden en het kaartje van Nanny kwam uit de pet. Oplossingen van de nieuwe fotopuzzel moeten uiterlijk dins dagmorgen binnen zijn bij de PZC-redactie, Grote Markt 2 in Goes. Thérése Steinmetz Donderdag 30 november: De Doelen (grote zaal). 20.15 uur. Galaconcert door de Marinierska pel der Koninklijke Marine ter ge legenheid van de 313e verjaardag van het corps mariniers. Dirigent: J. J. Koops. Met medewerking van Therese Steinmetz, het Rot terdams Operakoor, het Rot terdams Dameskoor, politie-man- nenkoor 'Hermandad' en het RET- mannenkoor. De koren staan onder leiding van Piet Struijk. De Schouwburg. 20.15 uur. Me- chels Miniatuur Theater. 'Jan Rap en zijn maat' van Yvonne Keuls. Regie: Rene Verreth. Met Nelly Ro- siers. Tuur Deweert, Theo Hilzen, Heddy Suis. Manu Verreth. Magda Dewinter, Nora Tilley, Mandus De- vos, Luc Springel, Agnes Denui, Jos Geens en Wemer Marcello. Hofplein theater. 20.15 uur. 'Celi ne'. Blijspel van Maria Pacome. Regie: John van de Rest. Met Mary Dresselhuys, Jo de Meyere. Mart Gevers, Hein Boele en anderen. Nelly Rasiers IeMssJfc. i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 32