Vrouw ernstig mishandeld: twee weken gevangenisstraf Wat rijmt op geef? VERZEKERING VAN ZLM BOUWT NIEUW KANTOOR ZWANEZANG 'CONDOR'EN 'RADIO EUROPA MISSISSIPPI „Balie verheugd over visie rechtbank in alcoholzaken" Gehandicapten willen zoveel mogelijk zelffunctioneren 9 PZC/, Aan Den Hollanderlaan in Goes Zitting politierechter WOENSDAG 15 NOVEMBER 1978 provincie POLITIERECHTER MIDDELBURG MIDDELBURG - De politierechter heeft dinsdagmorgen een in Middelburg wonende jongeman voor ernstige mishandeling van een jonge vrouw, met wie hij samenwoonde, veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier weken, waarvan twee weken voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. Er was, met eveneens twee weken voorwaardelijk, zes weken gevangenis geëist. IN MIDDELBURGS FLATGEBOUW Bij de behandeling van de zaak bleek dat in het flatgebouw, waarin zich de mishandeling op 1 maart van dit jaar afspeelde, grote onrust was ontstaan door de aanwezigheid van de jon geman. Over die onrust zei E. D. gis termorgen dat er een misverstand was ontstaan, omdat hij zichzelf eerst had verwond en dat het bloed, in de cor ridors van de flat gevonden, afkomstig was geweest van de verwondingen aan zijn eigen handen. „Dit is verkeerd in de krant gekomen", zo moest D. kwijt, „ik sla niet zo gauw, het ging een beetje in drift." Hij wilde overigens niet tegenspreken, dat hij die eerste maart mejuffrouw L r tegen gezicht en lichaam had ge schopt, een schotel op haar had kapot geslagen en haar tenslotte aan de ha ren over de betonnen vloeren van de corridors in de flat had gesleept. Het eveneens ten laste gelegde bij zich dra gen van dolken of dolkmessen wilde D. reduceren tot een nauwelijks bruikba re stiletto. Achtergrond was, dat me juffrouw R. zijn gezelschap was ont vlucht om elders in de flat bij een vriendin, een heenkomen te zoeken. Zijn raadsman, mr. J. van derWijst, lichtte hierover toe, dat D. eerder, bij terugkeer uit detentie naar een andere vriendin een leeg huis had gevonden. Dat gaf hem destijds een mentale dreun, maar in mejuffrouw R, vond hij een nieuwe vriendin. De laatste liet zich echter moeilijk binden en toen de jongeman opnieuw naar de gevangenis moest, overviel hem door jaloezie inge geven een gevoel van onmacht, de angst dat de geschiedenis zich zou her halen. In de machteloze woede, die toen over hem kwam, zou men zijn daad kunnen kwalificeren als een 'cri me passionel', aldus de raadsman. Wat bleef was dat D. zijn vriendin aan de baren had teruggesleept naar het eigen appartement en dat hij haar, zoals politierechter mr. J. Kolkman formuleerde, 'had afgetuigd' op een manier, waaraan mejuffrouw R. zeer ernstige verwondingen had kunnen overhouden. „Een wonder dat zij er betrekkelijk zo goed van is afgekomen", aldus officier van justitie mr. Hage, „het was bees tachtig, schandalig en gewelddadig." Voor bedreiging werd J de V. uit Souburg veroordeeld tot een boete van ƒ200 Op 8 januari had hij in Middel burg het echtpaar Van de V. bedreigd door, aldus getuigeverklaringen. met een mes in de hand stekende bewegin gen te maken onder het uitroepen van 'Jou snijd ik ook de strot af en 'Jou steek ik ook aan het mes'. Er was in deze zaak een boete van 250 geëist. Niet verschenen was G. j. uit Krab- bendijke. die bij verstek en conform de eis werd veroordeeld tot een boete van ƒ200 voor mishandeling van F. P. uit Souburg De mishandeling speelde ach op 16 januari af op het Damplein in Middelburg. Kabel De nasleept van een zaak waarbij aan zienlijke schade ontstond resulteerde in het verschijnen van G. K. uit Kloetinge voor de politierechter: vorig jaar september had K bij graafwerk zaamheden nabij de Fruitlaan in Goes, voor de aanleg van een nieuwe weg. met een zogenaamde 'laadschop' een elektriciteitskabel vernield. In deze zaak wees de officier van justitie, die een boete van duizend gulden eiste, er op dat K. van een PZEM-districts- ambtenaar een goede kaart had kun nen krijgen waarop de ligging van alle leidingen duidelijk was aangegeven. Raadsman mr. M. A. Terwoert sneed in juridische zin het punt aan. dat het werk werd uitgevoerd in regie, wat in houdt dat het risico geheel bij de op drachtgever blijft De politierechter ging er van uit, dat K. in het overleg voor het begin van de werkzaamheden niet te horen heeft gekregen dat er géén elektriciteitskabels lagen en bepaalde de boete op 500.- ln de zaak van twee jongelui uit Vlis- smgen, die in april in Zoutelande een boot zouden hebben gestolen, ging de politierechter er van uit. dat er geen boze opzet in het spel was geweest Voor ieder R D. en R. D., bracht hij de eis van 300 terug naar 100. Zij hadden onzorgvuldig gehandeld door zich niet te vergewissen van wie een oude, verwaarloosde boot kon zijn die op een terrein bij Zoutelande lag Toen op een gegeven moment werd overwogen dat de boot maar moest worden weggegooid bonden zij - op klaarlichte dag - de boot op de im periaal van een auto en reden zo langs het huis van de eigenaar van de boot, die zijn bezit voorbij zag trekken, wat hem noopte hiertegen bezwaar te ma ken Als ik een boot steel ga ik niet op klaarlichte dag daarmee langs het huis van de eigenaar njden". zei één van de jongelui, die overigens in twijfel trok of de man in kwestie wel de werkelijke eigenaar was Doel van de jongelui was de boot op te knappen om er zelf mee te gaan varen Ze hadden het vaartuigje al enkele maanden, ten prooi aan ver nielzuchtige Jeugd, op het terrein zien liggen Weigeren van de bloedproef na rijden Examen VLISSINGEN - Aan de katholieke uni versiteit van Nijmegen slaagde voor het doctoraal examen rechtsgeleerd heid de heer P. Ph Nelissen uit Vlissin- met een auto na drankgebruik kwam P. v. d. E. uit Middelburg te staan op een boete van 1500, negen maanden niet rijden en twee weken voorwaarde lijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar. De man werd op 13 mei in Middelburg aangehouden en was voorts niet in het bezit van een rijbe wijs Hiervoor moet hij een boete van 250 betalen. Stopteken Negeren van een stopteken van de po litie liep voor F. v. d. H. uit Middel burg uit op een boete van duizend gul den, zes maanden niet rijden en twee weken voorwaardelijke gevangenis straf met twee jaar proeftijd en twee MIDDELBURGSE AD VOCAA T: MIDDELBURG - Bij de behandeling van een zaak van rijden onder invloed heeft de Middelburgse advocaat mr. F. W. Adriaanse dinsdagmorgen tijdens de politierechterzitting opgemerkt dat 'de balie zeer verheugd is dat juist bij de Middelburgse rechtbank van het begin af aan sinds de invoering van de zogenaamde '1 november-wet' rekening wordt gehouden met de ach tergronden en omstandigheden van de mensen die terecht moeten staan'. De raadsman uitte daarmee zijn onge noegen over de uitlatingen en van een jongere confrère, die enige tijd geleden aandrong op normering van de straf fen, waarbij uitsluitend zou moeten worden uitgegaan van de bloedproefuitslag: de hoogte hiervan zou dan zonder uitzondering bepalend moeten zijn voor de strafmaat. Raadsman mr. F. W Adriaanse achtte het daarentegen juist bijzonder hu maan. dat ieder geval afzonderlijk wordt bekeken en dat de rechtbank in Middelburg de moeite neemt zich te verdiepen in persoonlijke omstan digheden bij het afwegen van de straf. De Middelburgse raadsman maakte deze opmerkingen in een pleidooi voor een cliënte uit Middelburg, die op 17 juni in haar woonplaats een auto had bestuurd en bij wie na aanhouding een bloedalcoholpromillage van 1.85 was- geconstateerd. Zijn cliënte was met haar echtgenoot uit eten gegaan, haar man had meer gedronken en vanuit die situatie had zijn cliënte het stuur ge nomen. De politierechter bepaalde de straf op een boéte van vijftienhonderd gulden, zes maanden niet rijden en twee weken voorwaardelijke gevan genisstraf met een proeftijd van twee jaar weken voorwaardelijke gevangenis straf met twee jaar proeftijd. De jon geman had later toegegeven dat hij tien glazen bier had gebruikt toen hij op 5 mei op zijn motor doorMiddel- hurg reed en de politie hem voor een niet brandend achterlicht wilde aan houden. Bij de achtervolging moest de politie het afleggen tegen de jongeman, die al op de Sandberglaan. even buiten de rand van de stad. een snelheid van 110 km per uur bereikte. Dat hield een overtreding in van de maximum toege- stande snelheid, waarvoor een boete van 100 werd opgelegd. Voor het ne geren van het stopteken zal hij verder nog een boete van 250 moeten beta len. Een boete van 500 zal A. de B uit Middelburg moeten opbrengen voor lijden onder invloed op een bromfiets en een snorfiets, waarbij via de bloedproef alcoholpromillages werden gemeten van 1,94 en 2.02 Omdat de schade intussen was ver goed en vrede getekend werd L. B. uit Middelburg voor het inslaan van drie ruitjes van de deur van het cafètaria van J. L. aan de Stationsstraat in Domburg veroordeeld tot de lage boete van vijftig gulden. Het gebeurde op 16 juli, toen B. daar. in gezelschap van enkele vrienden de toegang werd geweigerd. In deze zaak was een boete van 75 geéist. Duizend gulden boete voor veroorzaken zwaar lichamelijk letsel door schuld DEN HAAG - He» gerechtshof in Den Haag heeft de 51-jarige M. de P. uil St. Willebrord veroordeeld tot duizend gulden boete en voorwaardelijk vier maanden intrekking van het rijbewijs met een proeftijd van twee jaar we gens het door schuld veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel bij een ver keersongeluk. De procureur-generaal van het Haagse hof eiste duizend gulden boete en dne jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. M. de P was door de politierechter te Middelburg veroordeeld tot 150 gulden boete De Middelburgse officier van justitie, die 1500 gulden boete had geëist, tekende hoger beroep aan M de P reed met zijn auto twee meisjes op het fietspad langs de Kanaalweg te Middelburg aan. Een van de meisjes werd ernstig gewond Volgens M de P raakte hij door een black out van de weg Een medisch onderzoek kon geen oorzaak aangegeven, wel werd M de P tot het besturen van een auto in staat geacht. Mijlpaal Ovet in Terneuzen TERNEUZEN - Vrijdag bereikt het overslagbedrijf Ovet BV in Terneuzen een mijlpaal in het ruim 21-jarig be staan. Die dag wordt het 25 miljoenste ton kolen overgeslagen. Ovet verwacht vrijdag twee vrachtschepen geladen met kolen de Righteous' en de 'Agria Corbis Uit het ruim van een van beide MIDDELBURG - Lichamelijk sehan- schepen wordt de gouden ton ge dicapten willen lovcel mogelijk func- haald. Ovet verwacht dit jaar ruim 2.3 tioneren in het gewone dagelijkse Ie- miljoen ton goederen over te slaan. ven. Dat was de conclusie die eetrok- PHILIPS Kosten circa drie miljoen gulden EERSTE MAAL Politierechter legt boete op 'in termijnen' MIDDELBURG - De politierechter te Middelburg heeft dinsdagmor gen voor de eerste maal gebruik gemaakt van zijn bevoegdheid een 'termijnbetaling' op te leggen voor het voldoen van een boete. In een zaak van rijden onder invloed, met als straf een voorwaardelijke rij- opzegging van zes maanden met twee jaar proeftijd en een boete van vijftienhonderd gulden, be paalde politierechter mr. J. Kolk man, dat de boete kan worden vol daan in tien maandelijkse termij nen van elk honderdvijftig gulden. Dat gebeurde in de zaak van de Middelburger J.. die op 14 mei van dit jaar een vrachtauto had be stuurd na drankgebruik De bloedproef toonde een alcohol- promillage van 1,24 aan De Mid delburger had by Koudekerke een voetganger aangereden, maar dit hield - zo werd althans niet bewe zen geacht - geen oorzakelijk ver band met het alcoholgebruik. Sinds 16 oktober van dit jaar heeft de politierechter de bevoegdheid termijnen te bepalen voor het vol doen van boetes GOES - De onderlinge verzekerings maatschappij van de zuidelijke land- bouwmaatschappij (ZLM) zal volgend jaar oktober in Goes een nieuw kan toorgebouw kunnen betrekken. Het gebouw wordt momenteel aan de F. Q. den Hollanderlaan neergezet. De on derlinge verzekeringsmaatschappij (OVM) is nu nog gehuisvest in het ZLM-kantoor aan de Gocse Grote Markt. De ruimten daar zijn te klein geworden voor de OVM. Het nieuwe kantoorgebouw is ontwor pen door het architectenbureau Rot- huizen en 't Hooft uit Goes. De bouw is opgedragen aan het bouwbedrijf Van der Poel uit Oudelande. Het kantoor komt op de plaats waar vroeger het ge bouw van het regionale waterleiding bedrijf stond. Het nieuwe pand krijgt 4 bouwlagen; het bestaat uit twee blok ken met ertussen in een centrale hal. De totale kosten bedragen ruim 3 mil joen gulden Bij het ontwerpen van het gebouw is rekening gehouden met de toegan kelijkheid en bruikbaarheid door ge handicapten. Dat wil zeggen: niet al leen de ingang is aangepast, maar het hele gebouw (lift, toiletten, en dergelij ke) Aan de voorzijde komt een kleine parkeergarage, met 10 plaatsen voor bezoekers Aan de achterzijde van het gebouw zijn 30 parkeerplaatsen Zono dig kan het kantoor met één blok uit gebreid worden. OVM-directeur J. de Lange vertelt dat er bij de opzet van he t gebouw rekening is gehouden met een personeels uitbreiding. Op het ogenblik heeft de OVM 18 medewerkenden: op de wat langere termijn zullen dat er door toe name van het takenpakket ongeveer 25 worden De nieuwe behuizing betekent volgens de heer De Lange een flinke verbetering Hij benadrukte overigens dat de band met de ZLM even stevig zal blijven als thans, ondanks het feit dat men straks niet meer onder één dak zit. De Onderlinge Verzekeringsmaat schappij 'een instelling zonder winst oogmerk) werd in 1951 opgericht, in eerste aanleg alleen voor de verzeke ring van motorvoertuigen van ZLM-le- den. Reden was het ontbreken van een premieverschil tussen de drukke Randstad (met meer ongevallen) en het rustiger Zeeland (meteen geringere ongevalskans). In de loop van de jaren werd het verzekeringspakket uitge breid, onder meer met de WA-verzeke- ring voor bedrijven; de gezins-WA; de ongevallen- en ziekteverzekering (later de arbeidsongeschikt heidsverzekering) Eén en ander bijna uitsluitend voor de agrarische onder nemers De OVM ging ook optreden als tussenpersoon voor diverse andere verzekeringen. Na een start met 549 verzekerde voertuigen in 1951> heeft de OVM-ZLM thans rond 62.000 verzeker de voertuigen in portefeuille Het kun nen deelnemen aan de OVM is na ver loop van tijd niet beperkt gebleven tot ZLM-leden Mede vanwege de afname van bedrijven en arbeidsplaatsen in de agrarische bedrijfstak, is dc deelname uitgebreid naar de plattelandssamen leving. STUDIEMIDDAG NBP ZEELAND ken kon worden uit de studiemiddag „Samen leven," die de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afde ling Zeeland, dinsdag hield is de Schouwburg in Middelburg. Eén van de sprekers die deze zienswijze be lichtte, mr C. A. Erdman, directeur Zeeuwse Stichting Revalidatie, ge loofde, dat het vaak „een mentali teitskwestie" is hoe men de lichame lijk gehandicapte benaderde. „Te vaak wordt de gehandicapte mens in een hokje geplaatst, maar, apart van de lichamelijke handicap, zijn het ge wone mensen met dezelfde behoeften en wensen als ieder ander. Onze taak is het daarop toe te zien en aan die be hoefte zoveel mogelijk gestalte te ge ven," aldus mr Erdman. In dit verband pleitte hij vooreen bete re toegankelijkheid bij openbare ge bouwen, waar, zo zei hij, de laatste tijd wel af en toe wat aan gedaan wordt, maar in een nog veel te langzaam tem po. Ook de vervoersmogelijkheden zijn voor de lichamelijk gehandicapten nog te beperkt. Met uitzondering van de spoorwegen, is het voor de gehan dicapte een haast onmogelijke zaak van het openbaar vervoer gebruik te maken," aldus mr Erdman. Momenteel is de Zeeuwse Stichting Revalidatie met plannen bezig.in het kader waar van objecten - gebouwen - bekeken worden die in aanmerking komen voor een betere toegankelijkheid voor de gehandicapten. Hiervoor wordt over heidssubsidie verkregen Bij particu liere Instellingen en bedrijven ligt dit veel moeilijker, omdat zij de toegan kelijkheid voor de gehandicapten zelf moeten financiëren. Ook wordt nu meer aandacht geschonken aan de huisvesting, die moet worden aange past aan het gebruik van de rolstoel. Mr Erdman vond dat er beweging zit in het zelf laten functioneren van li chamelijk gehandicapten, maar dat er anderzijds nog „grote tekorten" zijn, die datzelfde functioneren nog te veel beperken. Naast de toespraak over de „Zorg voor gehandicapten" van mr Erdman. werd onder meer nog een aantal mogelijk heden voor gehandicapten belicht via korte inleidingen van de heer S M. Damen. districtarbeidsdeskundige GMD, de heer J. J Kakebeeke, afde lingschef GAK en de heer Van Wijnen. Ook mevrouw M. Bruijns-Dieleman. zelf een lichamelijk gehandicapte, ver telde enkele ervaringen over haar ..zit- tend leven" in een rolstoel. Zij onder streepte de gedachte om de gehan dicapte zoveel mogelijk voor zichzelf te laten zorgen en te laten merken, dat hij of zij er ook werkelijk bijhoort „Het heeft een dermate grote vlucht genomen, dat we moeten oppassen een grote maatschappij te worden", zegt de heer De Lange „Dat willen we niet. Er is geen enkele grote maatschappij in Nederland die goedkoop werkt. Bo vendien worden de contacten slechter als je groter wordt Alles wordt veel on persoonlijker". De heer De Lange maakt duidelijk dat de OVM zich voor wat betreft de activiteiten beperkt tot het werkgebied van de ZLM: Zeeland en Noord-Brabant. Een overzicht van de bouwactiviteiten ten behoeve van een nieuio kantoor voor de onderlinge verzekeringsmaatschappij van de ZLM in Goes i Foto PZC) Grote risico's storing nader toegelicht MIDDELBURG - Tientallen jonge fans hebben dinsdagmorgen vanaf de publieke tribune in de grote zit tingszaal van het Middelburgse rechtbankgebouw de zwanezang be luisterd van 'Radio Europa', die afge lopen voorjaar verboden klanken over Middelburg strooide, van radio Con dor, die in Goes te beluisteren was en van radio Mississippi, in de nachten van zaterdag op zondag goed voor progressieve klanken in de ether van Oud-Vossemeer en omgeving. De zwanezang van radio Europa liep in duur uit tot de lengte van een volwas sen lp: bij de behandeling van deze zaak voor politierechter mr. J Kolk man gaf als getuige-deskundige een opsporingsambtenaar van de radio controledienst van PTT een gedegen uiteenzetting over de gevaren van ra dio-amateurs. die zich zonder zend machtiging in de ether wagen. Dit kan uiterst nare consequenties hebben voor vitale verbindingen, in welk ver band de getuige - de heer J Roth - als voorbeeld het storen van luchtvaart- verbindingen noemde. waardoor moeilijkheden kunnen ontstaan bij de landingsprocedure, als een toestel op een vlieghaven wordt 'binnengepraat Er komen veel klachten bmnen over clandistiene zenders, aldus de deskun dige. „en door de vele hieraan verbon den gevaren is dit ontoelaatbaar, één van de redenen voor PTT een krachtig opsporingsbeleid te hanteren." En of er nu wordt uitgezonden of niet (het in bezit hebben van zendapparaatuur zonder zendmachtiging is eveneens strafbaar) het ongecontroleerd in bezit hebben van zendapparatuur is onver antwoord „Als ze gaan storen, moeten wij ze eerst opsporen' zo formuleerde de getuige, die meer in details tredend nog toelichte dat het zenden op de drie meter band (FM) schadelijker is dan het illegaal zenden op de middengolf Zenden op de drie meter band. zo kon de getuige in het voordeel van de jonge Middelburger P F opmerken, was by 'Radio Europa' niet het geval geweest en er waren over dit lokale 'piraten- station' ook geen directe klachten bin nengekomen Toen F.'s zender op 27 april van dit jaar was gelokaliseerd en de politie een in val deed in de 'studio' vond men on danks de provisorische opzet een toch vry kloek instrumentarium „Er is een hele fabriek in beslag genomen ont hulde officier van justitie mr. Hage gis termorgen. Achttien voorwerpen wa ren zo bij de ontmanteling van radio Europa overgebracht naar het poli tiebureau F., die gistermorgen gesteund doorzijn raadsman mr. M L Huisman terugga ve van enkele voorwerpen bepleitte voorwerpen die niet strikt, dienden om de uitzendingen mogelijk te maken, was volgens zijn verklaringen niet ver der gekomen dan de eerste proefuitzendingen met 'Radio Europa die de lucht ingingen via een antenne draad. gespannen tussen een pand aan de Goese Korenmarkt en een pand aan de Kousteensedijk De jongeman ach ter Radio Europa vroeg een tijdklok en een casetterecorder terug, omdat die met zouden zijn gebruikt voor de uit zendingen. De getuige-deskundige had een andere visie toen de politie de in val deed. was alle apparatuur met elek trische draden verbonden en F. was op dat moment niet in het pand. wat voor hem aannemelijk maakte dat de tijd klok gebruikt kan zijn voor het uit schakelen van de zender Geheel conform de eis van de officier van justitie veroordeelde dr poli tierechter F tenslotte lot een boete van 1500, waarvan f 1000,- voor waardelijk met twee jaar proeftijd en verbeurdverklaring van alle zaken die met de zender te maken hadden maar met teruggave van de tijdklok, de ca setterecorder, platenspelers en grammofoonplaten Bij het bepalen van de hoogte van de boete hield men er rekening mee. dat F. als eens eerder illigaal aan hel zenden w as geweest. Condor Als het 'brein' achter hel Goese station 'Radio Condor - opgerold op 27 mei - moest de 20-jange P H zich verant woorden Radio Condor was steeds op zaterdagmorgen tussen tien en twaalf uur te horen, op de drie meter golf. De jongeman over dit technisch detail Onze zender was opgebouwd uit goed afgewerkte apparatuur, zodat de sto ring erg gering was. Er zfin geen klach ten binnengekomen Over de morele achtergronden hoorde men H. opmerkenVoor het uitzenden van muziek is geen vergunning te halen in dit stelsel en daar ben ik het niet mee Nadat de politierechter hem er op had geattendeerd, dat hij bij een dergelijke visie eerst zou dienen te streven naar wijziging van de wet volgde de veroor deling een boete van 200.-. ver beurdverklaring van de zendappara tuur. maar teruggave van een modula tor en twee geluidsbanden De officier had dit in zijn eis - met een boete van 300 - - eveneens gevraagd Bij verstek werd de niet op de zitting verschenen M. IV. uit Oud-Vossemeer. de man achter 'Radio Mississippi' veroordeeld tot een boete van 30(1.- en verbeurdverklaring van de inbe- slaggenomcn apparatuur en eenzelfde strafkrecgC. D. uit Oudclandediezijn apparatuur puur als radio-zendama teur had gebruikt, maar eveneens zonder in het bezit te zijn van een zendmachtiging. Voor ton aan bont gestolen van Vlissingse handelaar ROTTERDAM - Een zakenbezock aan Rotterdam is de Vlissingse bont handelaar B. N. duur komen te staan. Uit de auto van X. zijn namelijk maandagmiddag 41 bontjassen met een waarde van meer dan 100.000 gul den gestolen. De bonthandelaar had zijn auto een uurtje geparkeerd ln de garage onder het Schouwburgplein in het centrum van Rotterdam. Tussen half twee en half drie -de tijd dat N afwezig was - moeten de dieven hebben toegeslagen. Toen N. 's middags weer in zijn auto wilde stappen was een tochtraamje in geslagen. en zjjn handelswaar verdwe nen De politie van Rotterdam ont breekt in de zaak van de bontroof voor alsnog elk spoor De Rotterdamse ge meentepolitie heeft een onderzoek in gesteld tAdvertentie Ook op de Zeeuwse markt is uw gulden 'n daalder waard. Morgen markt in Middelburg en Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 7