RONNIE SCHRIER: INPAKKEN EN WEGWEZEN BIJ FC VLAARDINGEN De Stormvogel heerst in Middelburg ADRIE VAN KRAAY ALS MIDDENVELDER ORANJE Zwemclub Kapelle wint wedstrijd Arjaan van de Kreeke niet in IJsselcupploeg STRIJD 0M DAMTITEL STARTVERRASSEND ORANJE-DDR NIET OP TV Bridgen voor Rwanda EMM EN OLYMPUS !N ZAALHANDBALBEKERFINALE ANDERLECHT- LIVERP00L OM DE SUPERCUP Grote interesse West-Duitsland- Nederland Jong Oranje verloor (2-0) Nederlaag voor Theo Marinussen Nog geen rentree Jan van Beveren WOENSDAG 15 NOVEMBER 1978 PZC/sport ZEIST - Adrie van Kraay speelt vanavond (woensdag) in het oran jeteam in de interlandwedstrijd tegen Oost-Duitsland in Rot terdam tussen Jan Peters <AZ'67) en Johan Neeskens (Barcelona) op het middenveld. De laatste man van PSV is op deze voor hem on gewone plaats terechtgekomen, omdat Arie Haan een week voor de voorronde-wedstrijd uit groep vier van het toernooi om het Euro pees kampioenschap bedankte en VV'im Jansen geblesseerd raakte. Ook Van Kraays clubgenoten Jan Poortvliet en Willy van de Kerkhof moesten wegens een blessure af zien van de ontmoeting tegen Oost-Duitsland. De basisopstelling wijkt op vier plaatsen af van die van de wed strijd tegen Zwitserland, op 11 ok tober in Bern. De achterhoede (Wildschut, Brandts. Krol en Ho- venkamp) is gehandhaafd, het middenveld geheel vernieuwd. Vo rige keer stonden daar Willy van de Kerkhof, Jan Poortvliet en Arie Haan In de frontlinie neemt Rene van de Kerkhof de plaats in van Dick Nanmnga. Bondscoach Jan Zwartkruis heeft Rob Rensenbrink. die maandag met een blessure naar het sport centrum Zeist kwam. wel in de ba sisopstelling gezet. Mocht bij de laatste medische controle woensdagmiddag blijken, dat Ren senbrink niet kan spelen, dan HILVERSUM - De KNVB heeft maandagavond de NOS al laten weten dat er definitief geen recht streekse uitzending mag worden verzorgd van de wedstrijd Neder- land-Oost-Duitsland Deze wed strijd wordt in het Amsterdamse Olympisch Stadion gespeeld in het kader van de voorronden van het Europees kampioenschap voor landenteams. De NOS krijgt geen toestemming voor een directe reportage, omdat, volgens de KNVB, de kaartverkoop uitermate slecht verloopt. Dins dagochtend was het stadion nog niet voor de helft uitverkocht. In Studio Sport is woensdagavond wel een samenvatting van de wed strijd te zien van 22.50 tot 23.15 uur via Ned. 1. neemt Adrie Koster, die zijn de buut in de wedstrijd tegen IJsland maakte, diens plaats in. Koster komt dan op rechts en Rene van de Kerkhof op links De opstelling van het Nederlands elftal ziet er als volgt uit: Doel Schrijvers (Ajax): achter: Wildschut (FC Twente). Brandts (PSV). Krol (Ajax) en Hovenkamp iAZ'67). midden Peters (AZ'67i. Van Kraay (PSV) en Neeskens iFC Barcelona): voor, Rene van de Kerkhof (PSV). Geels (Anderlccht) en Rensenbrink (Anderlecht) of Koster (Roda JC). Wisselspelers zijn: Doesburg (Sparta, doelverde- diger). Nanninga (Roda JC). Met god (AZ'67). Stevens (PSV) en Kos ter (Roda JC). Het Nederlands elftal speelde dinsdagmiddag in Zeist een oefen wedstrijd tegen de amateur-hoofd klasser Xerxes uit Rotterdam Door doelpunten van de AZ-spelers Metgod en Peters in de tweede helft won de nationale elf de matig ge speelde ontmoeting met 2-0. In de aanloopperiode naar het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal ln Argentinié oefende Ne derland twee keer tegen Xerxes en won met 10-1 en 6-1. Ronnie Schrier (links) en Jan Loman. ..Belangstelling van andere clubs afwachten" KRABBENDIJKE - Liever vandaag nog dan morgen zou Ronnie Schrier met een laatste, nijdige smak de stadionpoort van FC Vlaardingen achter zich dicht willen gooien. De lichtvoetige spits, vorig seizoën weggekocht bij Krabbendi jke, is de sfeer en de mentaliteit bij zijn nieuwe club al na een paar maanden goed zat. Nu al is zeker, dat Schrier zijn contract (één jaar) aan het eind van deze competitie niet zal verlengen. Zijn oordeel staat muurvast: „De onderlinge sfeer is beneden alle peil, de accommodatie slechter dan bij een amateurclubje en het voetbal te hard om mooi te zijn". Ronnie Schrier klampt zich nu alleen nog vast aan de redelijke verdiensten. Enig plezier aan het voetballen beleeft hu dit jaar nauwelijks. Soms stelt hij opeens vast: „Het interesseert me eigenlijk niets, of Vlaardingen wint of verliest Het is misschien wel gekmaar Ik leef veel meer mee als ik naar Krab- bendijke sta te kijken. In Vlaardingen telt alleen het geld. verder voel ik daar geen enkele band met de club". De selectie van Vlaardingen heeft Ronnie Schrier als 'weer een con current' begroet. Zoals ook Jan Loman VLISS1NGEN - Wedstrijdspelers, clubspelers en huisbridgers kunnen aanstaande dinsdag - 21 november - deelnemen aan een door de Lionsclub Vlissingen te organiseren bridgedri ve, waarvan de baten geheel ten goede lullen komen aan de actie „Zeeland helpt Rwanda". De wedstrijd zal worden gehouden in de zalen van het Strandhotel te Vlis singen, die vanwege het goede doel gratis ter beschikking worden gesteld. De organiserende club zorgt voor een wisselbeker voor het bridgepaar met de hoogste score alsmede voor de prij zen. Op deze wijze kan iedere ingelegde gulden aan de actie worden afgestaan. De organisatoren rekenen op een deel neming van minimaal zestig paren. Het slaan van één waterput in Rwanda kost ongeveer f. 750.- Dat bedrag ver wachten de bridgers aanstaande dins dag 21 november bijeen te kunnen brengen. De wedstrijd begint om half acht. Het Ugtin principe ln de bedoeling ln groe pen van tien bridgers te spelen. Er is ook een groep voor huisbridgers en be ginnende bridgers. De leiding van deze bndgewedstrijd voor Rwanda is in handen van de competitieleider van het district Zeeland van de Nederland se Bridgebond, de heer M P van den Heuvel &>als bekend voert de provincie Zee land de komende twee jaar een groot scheepse hulpactie voor Rwanda, waar grote behoefte is aan veilig en goed drinkwater. Met allerlei akties zal de komende jaren ongeveer 2,5 miljoen gulden bijeen moeten worden ge bracht Van het zogenaamde 'put- «nproject' in Rwanda neemt Zeeland 5.600 putten voor zijn rekening. PLAN: EEN MILJOEN DOOR RECLAME VOOR 1e DIVISIECLUBS ZEIST - Alvorens de algemene verga dering betaald voetbal van de KNVB rich komende zaterdag over shir treclame uitspreekt, willen Bas de Quaay (oud-voorzitter FSC) en Bob van Slooten (praeses FC Vlaardingen) eerste-divisieclubs benaderen ten aanzien van een even uniek als ingrij pend plan. Genoemd duo heeft het idee opgevat om éen sponsor in de arm te nemen,dié a raison van 1 miljoen gul den per jaar het recht verwerft om de eerste-divisieclubs shirtreclame te 'alen maken. De plannen hebben inmiddels de goedkeuring van FBO. Zij heeft daar om enthousiast gereageerd, omdat - mocht de algemene vergadering voor shirtreclame kiezen-de vrees leeft, dat sommige eerste-divisieclubs. die weinig in de belangstelling staan, zich voor een gering bedrag aan het be drijfsleven binden. kphh"10klcer e" de Po°l Wojtek Fibak n (Vdens het internationale ten- Z,%e"!00iStockholm de finale he- afn/i pel Oewonnen Zij versloe- riü Amerikanen Stan Smith en Bob Oktmel 6"3,6'2- °ok vorig jaar waren wen Fibak winnaars in de Zweed VLISSINGEN - Komende donderdag wordt de eerste van de twee finale-wed strijden om de Zeeuwse handbalbeker gespeeld. In de Vlissingse sporthal ko men de herentcams van EMM en Olympus om 21.00 uur tegen elkaar uit. EMM heeft de finale weten de bereiken door onder meer sterke ploegen als GSC en Walcheren te kloppen, terwijl Olympus een wat gemakkelijker programma ken de. Sluiskil. Delta Sport en GSC H werden door Olympus uit de bekerstrijd gewipt. EMM en Olympus speelden enkele weken geleden voor de competitie gelijk: 13-13. terwijl ook op de ranglijst van de tweede divisie de ploegen elkaar niets toegeven. Beide teams staan met vijf punten uit vier wedstrijden op de tweede plaats. De retum zal volgende week dinsdag in Middelburg worden verspeeld. De uiteinde lijke winnaar zal zich verder in de landelijke bekerwedstrijd mengen De speelda- ta voor de damesfinale tussen Zeeland Sport e-n Hontenisse is nog niet bekend. uit Roosendaal, de enige speler die Ronnie Schrier na het afsluiten van zijn Vlaardingen-periode als een vriend zal büjven beschouwen. Jan Loman kampt met dezelfde pro blemen. Ook hij is uitgekeken op Vlaardingen. „Ik ben een jaar eerder dan Ronnie door Theo Laseroms, onze trainer, naar Vlaardingen gehaald. Ik wilde eigenlijk niet meer bijtekenen, maar m'n vader heeft er nogal op aan gedrongen. Na dit jaar wil ik echter ook ergens anders gaan spelen. Het liefst in Belgie", oppert de 19-jarige van BSC afkomstige Jan Loman. In die richting gaan ook de verlangens van Ronnie Schrier uit Spijtig con cludeert hij ,,Ik had vorig jaar beter een Belgische club kunnen kiezen. De mentaliteit is daar veel beter, past ook beter bij het karakter van een Zeeuw of een Brabander. „Toen ik getest werd bij Beveren". gaat Schrier verder, „werd ik meteen erg goed opgevangen. Dat was bij Vlaar dingen even anders. Daar speelde ik een vriendschappevriendschappelijke wedstrijd in de voorbereiding en werd ik meteen voor alles uitgemaakt. Ik miste een kans en kreeg te horen van een medespeler: ..Hé. amateur ama teurtje. dat zou ik in de competitie maar niet doen Dan kost het ons poen OOST-SOUBURG - Dc zwemclub Ka pelle heeft in de tweede wedstrijd voor de Zeeuwse competitie voor niet- startvergunninghoudersde teams van Luctor uit Middelburg en Onderdak uit Zierikzee met ruim verschil ge klopt. Bij de meisjes bood de ploeg van Onderdak nog de meeste tegenstand en had zelfs tot aan dc estafettes een voorsprong van 1,7 seconden op Ka pelle maar na de estafettes- Onderdak kon deze nummers niet bezetten - ging dc ploeg van Kapelle de meisjes uit Zierikzee voorbij. Bij de meisjes onder de 10 jaar was Lin da van de Vlies - evenals in vorige wed strijden - een klasse apart. Nog nooit eerder was een meisje onder de 10 jaar sneller op de 25 meter vrije slag. Linda noteerde 16,6. Zij zal volgend jaar zeker worden opgenomen in de wed- strijdploeg Onderdak, die haar zeker goed zal kunnen gebruiken. De kracht van Kapelle bij de jongens zat in de leeftijdsgroep boven de 14 jaar. Daar werd de winst bij elkaar gezwommen. Vooral in de estafette waren René Reijerse, Gerard Kosten en Jeroen Vos erg snel. De officieuze einduitslag - zonder de estafettes - luidt. 1. Kapelle. 1304.5 seconden: 2. Luctor 1427,3 se conden: 3. Onderdak. 1442.3 seconden De uitslagen waren- 25 meter vrije slag meisjes - 8 jaar 1. Rianne Geervliet. Luctor. 20.2, 2 Arlette Knoestcr. Luctor. 23,6. 3. Lianne Koole, Luctor. 25,0: 25 nieter vrije slag jongens. 8 jaar 1 Jetro van As. Onder dak, 29,5; 2 Koen de Voogd. Luctor, 35,3,25 meter vlinderslag meisjes. 10 jaar 1. Linda van de Vlies. Onderdak. 19.3.2 Anja Braam. Kapelle, 22.2: 3. Karin de Kam. Luctor, 23,5; 25 meter vlinderslag jongens, 10 jaar 1 Sasja van As, Onderdak, 22,5: 2. Eric van Velzen. Luctor, 24,2, 3. Anthonie van de Berg, Luc tor. 25.0:50 meier rugslag meisjes. 12 jaar 1 Karine de Boer. Onderdak. 38.6: 2 Christel Eversdijk. Kapelle. 45,5. 3. Petra Kole, Ka pelle 46 6: 50 meter rugslag jongens. 12 jaar. 1Onno Brouwer. Kapelle 45,7,2. Jan Lorus- se. Kapelle, 47,8, 3. Arjan van de Velde. Ka pelle, 47.1; 50 meter schoolslag meisjes, 14 jaar: 1. Anriette Adriaanse. Kapelle, 45,5. 2. Karin Poppe Luctor, 47 8 3 Marion Lege rstee. Onderdak 47.9: 50 meter schoolslag jongens. 14 jaar. l Jacco van Dale. Kapelle. 47.0, 2. Onno Rober. Luctor. 52,5. 3 Marco Molengraaf. Luctor. 45.9. 50 meter rugslag meisjes. 10 jaar 1Theresia Schouls. Onder dak, 43.0. 2 Cobie van Dienst Onderdak, 43,0.3. Silvia de Trove. Luctor, 45.7: 50 meter rugslag jongens 10 jaar 1 René Reijerse. Kapelle, 39,8; 2 Gerard Kosten, Kapelle 42.4; 3 Izak Blokpoel, Luctor 45,9. 25 meter vrije slag meisjes. 10 jaar 1. Linda van de Vlies, Onderdak 16,6; 2 Sandra Kotvls, On derdak, 18,8. 3. Anja Braams. Kapelle 19.5: 25 meter vrije slag jongens. 10 jaar 1 Sasja van As. Onderdak 18.6. 2. Eric van Velzen. Luctor. 19.5,3. Koen Snijders, Luctor 20.0 50 meter vlinderslag meisjes. 12 jaar- 1. Karine de Boer. Onderdak. 45.2: 2 Petra Kole, Ka pelle, 50,8; 3. Use Krom, Luctor 52,9.50 meter vlinderslag jongens. 12 jaar 1 Tobievande Vreede. Kapelle 50.3: 2 Ad Mol Kapelle. 55.3; 3. Onno Brouwer. Kapelle 58.2.50 meter vrije slag meisjes 14jaar 1 Cobic van Dienst, Onderdak 38.2: 2 Jeannet Kole. Kapelle. 38.5. 3. Andrea Balkenende. Kapelle 39.5. 50 metfer vrije slag jongens. 14jaar 1. Jacco van Dale. Kapelle, 36.9. 2. Hairie Clmstiaanse. Luctor. 38.5; 3. Izak Blokpoel. Luctor40.2:50 nieter vlinderslag meisjes. 10 jaar 1 Marjo van Osterom. Onderdak 41,6; 2 Come Kole. Kapelle. 43,2; 3. Theresia Schouls, Onder dak. 44,0; 50 meier vlinderslag jongens. 10 jaar 1. Gerard Kosten. Kapelle.41.9:2 René Rejerse. Kapelle. 42.7. 3 Jeroen Vos. Ka pelle. 54 0 en dan ga je voor de bijl". Daar ben ik toen goed op afgeknapt. Dat voorval was typerend voor de sfeer bij Vlaar dingen. Iedereen speelt voor zichzelf. Ik sta vast in de basis, maar krijg ge woon geen ballen. Daarom heb ik tot nu toe ook nog niet gescoord, terwijl ik toch best leuk loop te voetballen. Al leen Jan Loman en ik spelen aardig samen We trekken veel met. elkaar op. reizen samen en dat is de enige houvast die ik nog heb bij Vlaardingen" Garanties Waarom Schrier dan uiteindelijk toch voor Vlaardingen heeft gekozen? „Nou ja. financieel was het natuurlijk wel aantrekkelijk. En ik had de garantie, dat ik m'n kans zou krijgen. Die belof te is Theo Laseroms, waar overigens goed mee te praten is, ook nagekomen. Ik ben in het begin geblesseerd ge weest. maar toen ik weer fit was. mocht ik onmiddellijk weer meedoen in de A-ploeg. Het systeem dat we spe len bevalt me eigenlijk ook niet. Vlaardingen moet knokken tegen deg radatie en speelt daarom erg defen sief. De laatste weken worden er wat punten gehaald, maar vooraan sta je meestal plomp verloren. Als je dan bovendien niet aangespeeld wordt, is de lol er gauw aF'. Helemaal als een verloren seizoen be schouwt Ronnie Schrier het Vlaar- dingse avontuur ook weer niet Hij heeft er wat van geleerd, maar is toch nauwelijks onder de indruk gekomen van het spelpeil in de eerste divisie. Hij zegt: „Het gaat sneller dan bij de ama teurs en er wordt harder getackled Komt natuurlijk omdat er geld mee gemoeid is. Voor mij is het een mooie aanloop geweest, wellicht naar een be tere club. Er is wel belangstelling, na men noem ik liever nog niet" Jan Loman vult ze in „We hebben met Vlaardingen in Antwerpen en in Gent gespeeld. Daar is wat gepraat met trainers, voorzichtig nog. maar ik zie daar wel mogelijkheden. Belgie lijkt me ideaal om te voetballen" Nieuwe kans Inpakken en wegwezen dus, voorals nog echter zonder vastomlijnde toe komstplannen. Als er voor Ronnie Schrier geen lucratief aanbod komt. is zelfs een terugkeer naar Krabbendijke niet helemaal uitgesloten. Schrier echter: „De interesse van mijn kant neemt af als Houtekamer trainer blijft van Krabbendijke. Hij heeft op mijn vertrek naar Vlaardingen niet zo pret tig gereageerd". Niettemin hoopt Ronnie Schrier op een nieuwe kans in het betaalde voetbal „Ik wacht het maar even af. Jan en ik laten de aanbiedingen maar even op ons afkomen. Aan het eind van dit seizoen neem ik pas een beslissing. Maar bij Vlaardingen blijven, nee dat nooit" 13 BERN - De strijd om de voetbalsuper cup tussen Liverpool en Anderlecht wordt volgende maand gespeeld. Dc Engelse club, die houder is van de Europese voetbalbekcr voor lands kampioenen en Anderlecht, vorig seizoen winnaar van de Europese be ker voor bekerwinnaars, spelen de eerste wedstrijd op 4 december in Brussel en vijftien dagen later volgt de return in Liverpool. DUSSELDORP - De belangstelling voorde voetbalwedstrijd West-Duits- land-Nederland, die op 20 december in Dusseldorp gespeeld zal worden, is erg groot. Toen maandag de voorverkoop voor de vriendschappelijke interland begon, ontstond er in Dusseldorp en omgeving een run op de kaarten De 33.000 zit plaatsen van het Rheinstadlon vlogen van de hand, terwijl er voor de wed strijd West-Duitsland-Hongarije, die woensdagavond ter gelegenheid van het afscheid van ex-bondscoach Hel mut Schön in Frankfurt wordt ge speeld. nog duizenden staanplaatsen voorhanden zijn Het Rhein-stadion in Dusseldorp heeft een capaciteit van 70.000 plaatsen. Inmiddels is ook een groot aantal kaarten naar Nederland gegaan. ROSTOCK - Jong Oranje heeft dins dagavond in Kockstock zijn eerste wedstrijd uit het toernooi om het Europese kampioenschap voor jeugdploegen verloren. De Oostduitse ploeg voor spelers tot 21 jaar won met 2-0 na een ruststand van 0-0. De doelpunten werden gemaakt door Trocha (G2e minuut i en Liebers(90). Er waren 13.000 toeschouwers. De wed strijd werd geleid door dc Hongaar Nagy. DEN HAAG - Theo Marinussen van de Vlissingse boksciub DOS heeft maan dagavond tijdens wedstrijden in Den Haag op punten verloren van Landrok van DTS uit Leiden. De uitslag was 2-1 in het voordeel van de Leidenaar Ad Meulmeester bokste bij zijn rentree een onbeslist Tegenstander was Van der Louw van Huizenaar Rotterdam Genie de Meij tenslotte kwam in de ring tegen Krijn Amsterdam, van de vereniging Van Oorschot uit Rot terdam. De Meij verloor op punten. ■S-GRAVENPOLDER - Al in de eerste de beste ronden van de strijd om de persoonlijk^ Zeeuwse damtitel in de eerste klasse viel een daverende ver rassing te noteren: tweevoudig kam pioen Rinus Provoost leed een niet verwachte nederlaag legen Jan Grim. Al spoedig in de partij profiteerde Grim van een fout van Provoost, die op zijn beurt weer een missertje van Grim nodig had om toch nog het. vverigens voor hem kansloze, eind spel te halen. Toen verlies voor Pro voost onontkoombaar was, gaf deze de partij dan ook maar op. Zulks tot ver bazing van Grim. die de combinatieve w instgang zelf niet eens had gezien! De beslissingswedstrijden die nodig waren om dcc tw aalfde speler in deze klasse aan te wijzen, vielen uit in het voordeel van Goesenaar Lagendijk, die medegegadigde Geelhoed met 4-2 klopte. De uitslagen eerste ronde J Brasser-S. van derHeyden 1-1: A. Chauthi-J Ridderhof 0-2. J Houmes-I. Lindhout 1-1; J. L. Grim-M Provoost 2-0: P. Willemse-C. W Droogers ultgest. Aspiranten De aspiranten speelden hun tweede ronde voor het Zeeuws kampioen schap Er vielen daar geen verrassende uit slagen te noleren Uitslagen tnhaulparti) eerste ronde. J de Leeuw-P de Visser 2-0. tweede ronde. P de Visser-R de Dreu 0-2: J Nagtegaal-J de Kraker 1-1 De stand Is: 1J. de Kraker 2-3:2 J. de Leeuw 1-2; 3 R de Dreu 2-2: 4 J Naglegaal 1-1. 5 P de Visser 2-0 Zowel eerste klussers als aspiranten spelen op 18 november ln het dorpshuis van 's-Ora- venpolder de volgende ronde. DEN HAAG - Er is geen Zeeuwse schaatser doorgedrongen in het team van het district Zuid Holland/Zee land. dat deel neemt aan de strijd om de IJsselcup die zaterdag a.s. in De venter verreden wordt. In feite wel een verrassing, omdat de insiders toch wel op Arjaan vah de Kreeke uit 's- HeerArendskerke gerekend hadden. Zeelands sterkste schaatser heeft zich echter niet kunnen plaatsen in het team: hij eindigde tijdens de voorwed- strijden als zesde en- aangezien er slechts vijf rijders geselecteerd konden worden, viel de Zeeuwse schaatsende monteur er buiten. Het district Zuid- Holland/Zeeland wordt nu vertegen woordigd door André Kraayeveld. Ton Oudshoom. Jan Boere, Ger Boelsma en Jan Nieuwenhuizen Tijdens schaatswedstrijden op de Uit- hofbaan hebben de Zeeuwse rijders onder redelijke omstandigheden rede lijke tijden afgeleverd Arjaan van de Kreeke eindigde de 500 meter in 42.00 en de 1500 meter in 2.12.25, waarmee hij echter geen winnaar werd. De 'eerste prijs' ging naar enkele districts kampioenen, die ook meededen: André Kraayeveld won de 500 meter in 40.10 (hij reed de 1500 meter in 2.10.69) en Rien de Roon zegevierde op de 'mijl' in 2.09.11 (hij reed de 500 meter in 44.19) De tijden van de andere Zeeuwse rij ders zijn Wim Hirdes: 48.92 voorde 500 meteren2.25.69 voorde 1500meter. Ko Goeree: 48.63 en 2.29 78. Frans van de Berge: 46.07 en 2,21.63. Mari Stevense: 45.89 en 2.25.16. Tijdens wedstrijden in Heerenveen heeft Hans van Helden zich geplaatst voor de Friese ploeg. Van Helden, lid van de Friese selectie, eindigde na twee afstanden (500 en 1500 meter) als derde achter Hilbert van der Duim en Bert de Jong. Op de 1500 meter reden Van der Duim en Van Helden tegen el kaar dezelfde en de beste Nederlandse seizoentijd: 2.03.2. OOST-SOUBURG - De tweede wed strijd voor de Zeeuwse competitie voor niet-startvergunninghouders, die zondagmiddag onder grote be langstelling in het zwembad te Mid delburg werd gehouden, is in een grote overwinning geëindigd voor de Stormvogel uit Vlissingen. Zowel bij meisjes als bij de jongens waren de Vlissingers duidelijk de sterksten. De kracht van de Stormvogel kwam tot uiting op de estafettes, die alle met ruim verschil werden gewonnen van de teams van dc Schelde, de Zuidwes ter en Koewacht. De Vlissingse meisjes zwommen in de ze estafettes zeer geconcentreerd De jongens raakten daarentegen door de grote voorsprong overmoedig en maakten daardoor onnodige techni sche fouten. Geroutineerde zwemmers als Roel van der Mast - hij vertrok te vroeg bil het overnemen van de rugslag - en Jan Murre - hij tikte op de school slag slechts met één hand aan - waren verantwoordelijk voor de diskwalifica tie van de Stormvogel-jongensploeg. Dit had echter weinig invloed op de einduitslag. De Stormvogel-jongens Olaf Lansu en Jan Vermet zorgden voor een dubbele zege op de 50 meter- rugslag. Dit kunstje werd eveneens uitgehaald door Roel van der Mast en Erwin Scheers op de 50 meter school slag. Ook Richard Elliot en Mlchiel Cornelissen werden resp. 1 en 2 op de 25 meter vrije slag. Voor dubbele over winningen bij de Stormvogel-meisjes zorgden Gitte Witmer en Francis Haarsma op de vlinderslag en Miranda van de Klooster en Irma Visser op de vrije slag. Miranda Marinusse van de Zuidwester won de 25 meter vrije slag voor haar clubgenootjes Heidi Tim merman en Rian Meranus In de leef tijdsgroep boven de 14 jaar waren de meisjes uit Koewacht niet te kloppen. De einduitslag luidde 1 de Stormvogel 1659.0 seconden. 2 de Zuidwester 1814 7.3 de Schelde 1816,1, 4 ZC Koewacht 1821.9. 25 meter vlinderslag meisjes 10 jr: 1 Farien Bos De Schelde 22 4. 2 Helde Timmerman, De Zuidwester 23 0.3 Miranda Marinlsse. De Zuldwester24 8. 50 meter rugslag meisjes 12 jr: 1 Linda Thoen, ZCK 43 6 2 Francis Haarsma. De Stormvogel 43.8 3 Gltte Wit mer. De Stormvogel 45 6. 50 meter school slag meisjes 14 jr: 1 Joyce v. d. Sluisveer, De Schelde 44,0, 2 Marièlte BUius, De Storm vogel 45.3: 3 Ingrid Ligtendag. De Zuidwes ter 45 8 25 meter vlinderslag jongens 10 jr: 1 Jan Willem, Jansen De Zuidwester 24 4 2 Jan Willem. Doorns. De Schelde 24.5:3 Frans Akkerman. De stormvogel 24 6 50 meter tugslag jongens 12 jr: 1 Olaf Lansu De Stormvogel 46.5: 2 Jan Vermet. De Storm vogel 46 8: 3 Jan v. d. Maale. De Schelde 47 0. 50 meter schoolslag jongens 14 Jr:l Reelv d Mast. De Stormvogel 42 4. 2 Erwin Scheers De Stormvogel 42 7. 3 Patrick Seghers, ZCK 43 9 50 meter rugslag meisjes 10 jr: 1 Chris tine d Branbander. ZCK 38.9: 2 Anne de Schepper, ZCK 39.7; 3 Htlde de Schepper. ZCK 40.0 25 meter vrije slag meisjes 10 jr: L Miranda Marinlsse. De Zuidwester 19 6. 2 Heidie Timmerman. De Zuidwester 20 0: 3 Rian Marunus. De Zuidwester 21 0. 50 meter rugslag jongens 10 jr: 1 Jan Murre. De Stormvogel 35.1. 2 Roland Elve. De Storm vogel 37 6. 3 Jan Willem Kools, De Schelde 37 8. 25 meter vrije slag jongens 10 jr.: 1 Ri chard ElUot. De Stormvogel 17.4: 2 Michiel Comellssen, De Stormvogel 19 7. 3 Jan Wil lem Jansen, De Zuidwester 19 7 50 meter vlinderslag meisjes 12 jr: 1 Gltte Witmer. De Stormvogel 47 1; 2 Francis Haarsma. De Stormvogel 50 7; 3 Anja v d Broeke. De Schelde 51 5 50 meter vrije slag meisjes 14 jr: 1 Miranda v Klooster De Stormvogel 36.5; 2 Irma Visser. De Stormvogel 38.8. 3 Daphne Lewis, De Schelde 36 9 50 meter vlinderslag meisjes 10 jr: 1 Hilda de Schepper, ZCK 37 7; 2 Anne de Schepper. ZCK 40.7; 3 Christiene den Brabander. ZCK 40 9 50 meter vlinderslag jongens 12 jr: 1 Robbert Smink. De Zuidwester 50.2, 2 Jan Vermet. De Storm vogel 51 0; 3 Marce Oranje, De Stormvogel 51 8 50 meter vrije slag jon gens 14 jr: 1 Roel v d Mast. De Stormvogel 32 7. 2 Patrick Seghers ZCK 34.1: 3 Peter Legghe, De Stormvogel 34 5 50 meter vlin derslag jongens 10 jr: l Patrick Seghers. De Schelde 35.9; 2 Marcel Falhaber. De Storm vogel 37.1. 3 Jan Willem Kools, De Schelde 37 6.6x50 meter rugslag estafette meisjes 14 jr: De Stormvogel le plaats 4.31.5. De Zuidwester: 2e plaats 4 47.3; De Schelde 3e plaats 5 01.7: ZCK 4e plaats 5.07.7 6x50 me ter schoolslag estafette meisjes 10 jr: De Stormvogel: le plaats 4.42.9, ZCK: 2e plaats 4.46,2: De Schelde. 3e plaats 5.12,9; De Zuidwester gediskw. 4.57 6. 6x50 meter rug slag estafette jongens 14 jr: De Schelde le plaats 4 45.3. ZCK 2e plaats 5.07.6. De Zuidwester 3e plaats 5 14,9; De Stormvogel gediskw. 4.22.7. 6\50 meter schoolslag es tafette jongens 10 jr: ZCK: le plaats 4.40.6: Dc Stormvogel: gediskw. 4 16.5. De Zuidwes ter gediskw 4 35.6. De Schelde: gediskw. 4.41.4. EINDHOVEN - Hoewel Jan van Beveren geregeld deelneemt aan de trainingen van PSV, zij het niet in zijn normale functie als doelman, staat het nog steeds niet vast op welke datum hij zijn ren tree kan maken. Van Beveren liep begin september tijdens een wed strijd tegen Go Ahead Eagles een vingerblessure op en deze bleek ernstiger te zijn dan werd veron dersteld. Intussen doen de wiidsUï geruch ten de ronde over Van Beveren. die bij PSV uitstekend wordt vervan gen door Ton van Engelen. Deze geruchten betreffen onder meer een overgang naar Roda JC en be langstelling vanuit Amerika, maar Van Beveren bestempelt ze als loos alarm Hij ontkent, echter met dal er vanuit Engeland bij hem is aan geklopt. maar voegt daar onmid dellijk aan toe dat hij na afloop van dit seizoen nog een jaar contractu eel aan PSV is verbonden en dat PSV niet van plan is hem vóór die tijd te laten vertrekken. Van Beveren bestempelt het als klinkklare onzin dat hij zich de laatste tijd bewust aan de kant houdt. „Ik zou mezelf daarmee al leen maar benadelen", aldus Van Beveren „Ik wil wel, maar ik kan doodeenvoudig niet". Advertentie Hartelijk dank voor alle vormen van belangstelling betoond bij de opening van onze vernieuwde zaak MAARTENSE TAPIJT Plein 1940, Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 13