Leerlingen Meliskerke verhuizen lesmateriaal Polavision is er! B en w van Valkenisse lanceren plan sporthal-verenigingsgebouw Middelburg zet lijn uit bij welzijnsplannen SPORTPALEIS ANTWERPEN HOLIDAY ON ICE 24 oktober t/m 12 november Reisbureaus Van Fraassen en Holland International Fantasie wordt werkelijkheid: UW FILMOPNAMEN NU DIREKT KLAAR! Kunt voor wat dubbeltjes weten wat er te koop is AANTAL BELASTINGEN MOET OMHOOG IN BOERENWAGENS MET PAARDEN Oud-brandweerlieden houden reünie ZATERDAG 14 OKTOBER 1978 PZC/streek Een wervelende nieuwe show met o.a. de volgende programma onderdelen: 'Braziliana', een Zuidamerikaans carnaval; 'Een nacht in Wenen'; 'Een Russische fantasie'; 'Hulde aan Broadway'; 'Holiday in Hollywood' en een werkelijke 'Big cir cus show'. Meer dan 50 schaatssterren. PER LUXE TOURINGCAR Bezoek avondvoorstelling op zaterdag 28 oktober, 4 en 11 november met 's middags gelegenheid tot winkelen in Antwer pen. Bezoek middagvoorstelling op zaterdag 4 en 11 november Rechtsstreeks v.v. Bezoek middagvoorstelling op zondag 29 oktober, 5 en 12 november met verblijf in Antwerpen tussen 12.00 en 14.00 uur. Prijs inclusief een uitstekende plaats in het Sportpaleis v/a 37,50 p.p. Reclamereis naar de openingsvoorstelling op woensdag 25 oktober. Vertrek Vlissingen 17.15 uur, via Middelburg, Goes, Kruinmgen. Speciale prijs 17,50 inclusief plaats in het Sportpaleis. PLAATSBESPREKEN EN INLICHTINGEN Bij onze agentschappen: Lissone-Lindeman Middelburg/Goes; AMZ Vlissingen/Goes; Ter Meulen, sig.magazijn Vlissingen en de Rabobanken in uw woonplaats en Vlissingen, Middelburg, Goes, Bergen op Zoom DE PZC KUNT U NIET MISSEN, GEEN DAG Kom vrijblijvend kijken bij FOTO BACK b- Si Jacooittraa! 27 Vl.ji.ngen Telelcon 12336 Ko'te Geere 9 Middelburg Telefoon 37772 lenge Kerkilraal 31 Goer Telefoon 2TSV/MJ IN PLAATS VAN SPORTZAAL TE KOUDEKERKE B F.N W: PLAN IN 1980 ROND HEBBEN Kanaalstraat 55 Oost Souburg psssst' nier, verder vertellen hoor kuni het zeker als u Vrijwillige brandweer Arnemuiden bijeen ARNEMUIDEN - Vrijdagavond hielo het vrijwillig brandweerkorps van Arnemuiden een bijeenkomst in res taurant Oranjeplaat bij Arnemuiden, die voorat werd gegaan door een {6 zamenlijk diner. Onder de genodigden bevonden zich burgemeester J. Jonge van Arnemuiden en zijn vrouw Tijdens de bijeenkomst werd alscheü genomen van de heer J. Meerman iê Arnemuiden. wegens zijn vertrek nas elders. De heer Meerman is 14 jaar Ik geweest van het Arnemuidense vrij willigerskorps. De scheidende com mandant, werd gehuldigd met vele at tenties. Burgemeester De Jonge merk te op. dat het. vertrek van de heer Meerman ..een groot verlies is voor bet korps". De burgemeester memoreere-: in zijn toespraak dat de heer De Jon# op eén van de laatste brandweerree- strijden nog de eerste prijs had be haald. De burgemeester zegde toe. da: b en w. zullen ijveren voorde aanscha! van een s,til-alarmsysteem voor hel korps. Vervolgens werden diploma's uitge reikt aan de heren J K. W. Knolle.A van Dalen, T Janse P. zn en W. Joosse. allen 15 jaar bij de burgerbescherming Na de diploma-uitreiking was men no? enkele uurtjes gezellig bijeen. VERHUISD: P. KODDE HUISARTS Privé naar Oude Vlissingseweg 13 tel. 15810. Praktijkadres blijft: wijkgezondheidscentrum Roozenburglaan 20 - tel. 26824. KOUDEKERKE - B en w van Val kenisse willen de gemeen teraad in overweging geven de reeds lang be staande plannen voor debouw vaneen sportzaal bij de Duinstraat te Koude kerke om te buigen naar een sporthal annex verenigingsgebouw Het col lege ziet daarin twee voordelen: de afmetingen van een sporthal staan meer soorten sportoefening toe en bo vendien kan worden tegemoetgeko men aan de wensen uit het vereni gingsleven ten aanzien van een betere accommodatie voor culturele activi teiten. N Al eerder is in de gemeenteraad, bij de bespreking van schetsontwerpen voor de verbouw van het verenigingsge bouw, de gedachte geopperd aan eèn dergelijke gecombineerde houw Activiteiten voor jeii«d tijdens herfstvakantie VLISSINGEN - De Stichting sociaal culturele activiteiten, clubhuis 'Open Hof te Vlissingen houdt voor de kin deren van de kleuter- en lagere scho len verschillende activiteiten in de herfstvakantie. Maandag wordt om 14.00 uur de film Ontvoering uit de dierentuin ge draaid Dinsdag is er een zeskamp, waarin de kinderen naar leeftijdsgroep worden ingedeeld. Woensdag is er een bosmiddag. Vrijdag wordt er een groot slotfeest gehouden, dat de kinderen donderdagmiddag zelf hebben voorbe reid Alle activiteiten beginnen om 14.00 uur in het wijkcentrum 'Open Hof Burgerlijke stand Vlissingen Ondertrouwd: D P Gabrielse. 23jr. en A de Voogd. 22 jr Getrouwd: J H Mommersteeg. 33jr. en P J Flipse. 28 jr.: A Janse. 23 Jr. en K Lievense, 19 jr. Overleden. F. W, Dieleman, 98 jr. w.v. A. II Vink; J. Lievense. 76jr. e.v. J Wes- terbeke; K Verhulst. 77 jr. w.v. W. Job- se B en w leggen de raad. die aanstaande woensdag in het gemeentehuis te Koudekerke vergadert, nu een nieuw schetsontwerp voor. waarin aan deze wens tegemoet wordt ge komen. Het college wyst de raad er echter op dat dit project aanmerkelijk meer zal kos ten dan een sportzaal Zelf acht het college het 'alleszins de moeite waard' om - ondanks de financiële consequen ties - met het nader uitwerken van dit plan door te gaan De raad wordt daar toe gevraagd het reeds eerder be schikbaar gestelde krediet van 50.000.- met nogeens 25.000.- aan te vul len. Eerder dit jaar heeft de raad reeds de benodigde grond aangekocht B en w delen mee dat gedeputeerde staten inmiddels hun goedkeuring aan deze .grondaankoop hebben gehecht Voor een deel is echter nog een grondruil no dig. De raad zal zich woensdag verder bui gen over een aantal belastingvoorstel len van het college. Voor een deel heb ben deze betrekking op verhoging van de tarieven. Voor een verhoging van 3.5 procent komen in aanmerking de be- grafenisrechten. de gemeentelijke le ges. de precariorechten en marktgel- den. De onroerend goedbelasting willen b en w met 5 procent verhogen, waarvan het grootste deel zal moeten worden opgebracht door de feitelijke ge bruikers en een kleiner deel door de za kelijk gerechtigden. Voorts willen b en w de tarieven voor de hondenbelasting verhogen van 45.- tot 50.- voor elke eerste hond en van 115.- tot 85.- per hond boven die men meer houdt Oud papier De raad behandelt verder onder meer het voorstel om de harmonie 'Voor waarts' te Koudekerke een mimi- mumprijs van 5 cent per kilo te garan deren bij het ophalen van oud papier, waarvan de opbrengst momenteel is gedaald tot gemiddeld slechts twee- èneenhalve cent per kilo. B en w con stateren dat hierdoor het en thousiasme voor het inzamelen bij de leden grotendeels is verdwenen en achten het van groot belang dat het oud papier toch regelmatig wordt ver zameld. Andere voorstellen betreffen de aanleg van een hekwerk rond de openbare kleuterschool 'De Wip' in Koudekerke om een einde te maken aan herhaalde- van een ambtelijke werkgroep, die in tussen al aan de slag is gegaan methei inventariseren van de welzijnszaken in Middelburg. Verder willen benw-m overleg met de betrokkenen - een overlegcommissie instellen met vijl raadsleden, acht vertegenwoordigen van het particuliere initiatief en n; personen uit de bevolking De overie: commissie met name zou behoefte: aan welzijnswerk moeten signalers waar nu niet in is voorzien en adviserf- over de inbreng in de planning van de bevolking. In tijd denkt het Middelburgse college aan de volgende opzet: in december 1978 moet een beschrijving van de so ciale situatie van het welzijnswerk en een inventarisatie van de voorzienin gen gereed zijn. De peiling van de be hoeften aan welzijnswerk onder de be volking zou in januari volgend jas: moeten gebeuren. Na de verwerkim van die inbreng - februari - zou in mé; een wensenplan geformuleerd moeten worden, terwijl de raad in juni volgend jaar zich bezig zou dienen te houden met de formulering van de doelsteUin- gen In het najaar volgend jaar komt dan de inspraak over wensenplan en doelstellingen van de bevolking op gang. Die inbreng wordt tot januan maart 1980 verwerkt, daarna wordtin april het ontwerp-plan ter visie gelegd en in mei vastgesteld door de raad. BINNENKORT BEGIN BOUW WONINGEN NOORD BOLWERK MIDDELBURG-Binnenkort zal een begin worden gemaakt met de bouw van veertien woningen op het stuk grond tussen het Molenwater en het Noordbolwerk in Middelburg (het ter rein van de vroegere confectiefab riek). Dat blijkt uit een voorstel, datb en w aan de raad van Middelburg does om een bedrag van 190.000 gulden u geven voor de afwerking van het be trokken terrein. Het college wijst erop. dat de on roerend goederenmij. Eigen Dak ui! Zoetermeer eigenaar van de grondisec dat er al een bouwvergunning is afge geven. B en w tekenen bij het voorstel aan, dat in de overeenkomst is opge nomen. dat de gemeente beplanting straatmeubilair. tuinmuren en der» Ijjke voor zijn rekening neemt. Het college stelt de raad verder onfi* meer voor een bedrag van 2500 guide te geven voor de presentatie ..Samen ouder worden" in het tekort voor deaf zaak. dat is geraamd op 6700 gulden De twintig deelnemende instellingen moeten de rest dragen, vinden bens Voorts willen b en w meer laadkisten voor de reinigingsdienst kopen (25000 gulden), een lening van 9000 geven02 de trainingsaccommodatie van de Burghruiters te verbeteren. 12.000gul den geven om verlichting langs hei achterpad Sint-Jansstraat-Heren straat aan te leggen, en het omstreden bovenlicht van .,De Witte Swaen"tocb te laten zitten boven het pand Dam plein 30-32: b en w zeggen, dat de ge meente dit bovenlicht, niet meer in eigendom heeft, en er dus geen zeggen schap meer over heeft MELISKERKE - De leerlingen van de protestants christelijke lagere school te Meliskerke hebben vrijdagmiddag in twee boerenwagens, getrokken door paarden, hun eigen leermiddelen zoals boeken en schriften verhuisd van het oude schoolgebouw aan de Dorps straat naar de nieuwe school in de Paalhoekstraat. De 52 leerlingen, die het leermateriaal in de boerenwagens iSciield[ebiuirt'' houdt activiteiten voor kinderen VLISSINGEN - De werkgroep buurtwerk van het wijkcomité 'Scheldebuurl' te Vlissingen houdt woensdag een kinderkennis. Op deze middag zijn kinderen van 4 t/m 12 jaar welkom in de gymnastiekzaal van de Rijksscholengemeenschap Vlissin gen. ingang Paul Krugerstraat. De kinderen kunnen aan de volgende activiteiten deelnemen: ballen gooien op bussen, clown/neusje prik, zaklopen met hindernis, hindernislopen, bal- schieten op doel met gaten erin. touwtrekken, koekhappen en nog veel meer. Ook zal er een limonade- en eetstandje aanwezig zijn. De middag begint om 14 00 uur. Woensdag 25 oktober zal er een middag zijn in het VJV-gebouw in de Verkuyl Quakkelaarstraat, waar eveneens kin deren van 4 t/m 12 jaar kunnen knut selen. Deze middag begint om 14 00 uur. begeleidden, hadden spandoeken ge maakt met als opschrijf 'Hoera, hoera, eindelijk naar de nieuwe schoolen 'Wij slopen de oude school en bouwden de nieuwe.' Het volledige personeel, be- Vrouw eiivereniging Persis ie Middelburg houdt verkoping MIDDELBURG - De vrouwenvereni ging „Persis" van de gereformeerde gemeente in Middelburg houdt zater dag 21 oktober een verkoping in de hal van de Mavoschool aan de Konin- ginnelaan in Middelburg.De aangebo den artikelen veriëren van handwerk jes tot. baby- en kinderkleding. Er is te vens ook een boekenstand en een keuze uit houtsnijwerk. De openings tijden zijn van 10.30 tot 12 00 uur 's morgens en van 13 30 tot 16.30 uur in de middag. VLISSINGEN - De Vlissingse commis sie voor culturele-, sport-, en jeugdza ken en recreatie vergadert dinsdag om 17 00 uur in het stadhuis van Vlissin gen. De agenda vermeldt onder meer de begroting 1979 en de tariefsverho gingper 1 januari van de nv Sportfond- senbad Vlissingen Ook wordt van de commissie een advies verwachtoverde boerderij Gerbrandystraat 66 als aan vulling op de lijst van beschermde mo numenten en de verordening en de be- noeming van bestuursleden van de commissie Beraadiewel staande uit twee leerkrachten en een parttime medewerkster, toas bij de verhuizing aanwezig. Het nieuwe schoolgebouw wordt don derdag 16 november ojjicieel geopend door inspecteur J Gelijns van het lager onderwijs De school heeft drie leslo kalen en een gemeenschappelijke ruimte Een van de lokalen wordl afge staan aan de gereformeerde kleuter school in Meliskerke Vergadering commissie onderwijs Vlissingen VLISSINGEN - De Vlissingse commis sie voor onderwijszaken vergadert woensdag vanaf 17.00 uur in liet stad huis over het voorstel van burgemees ter en wethouders tot het verlenen van een krediet voor een onderzoek naar de mogelijkheden van een havenvak opleiding door het Economisch Technologisch Instituut. Op de agenda staat bovendien het voorstel van b en w tot het verlenen van medewerking voor de aanschaf van ontwikkelingsmateriaal voor diverse kleuterscholen, het verlenen van een krediet voor onderhoud van de school aan de Rembrandlaan en de vergoe ding in de stichtingskosten van de Prinses Margrietkleuterschool aan de Minister Lelystraat. Ook wordt, van de commissie ,een advies verwacht ovei verkoop van grond in het plan Bas- kensburg voor een lagere school van de Vlissingse schoolvereniging. MIDUELBURG-Burgemeester en wethouders van Middelburg streven er naar 0111 in mei 1980 voor de ge meente een welzijnsplan rond te heb ben. Dat blijkt uit een voorstel voor de vergadering van gemeenteraad van maandag 23 oktober, waarin het col lege een procedure aangeeft voor de welzijnsplanning. Nu bij alle onduide lijkheden over defintieve bijdragen- regeling toch zeker is. dat de gemeente welzijnsplannen moet vaststellen, leggen b en w de Middelburgse raad een stuk voor. dat ingaat op de voor bereiding van dit geheel. Behalve een tijd-procedure bevat dit voorstel ook de aanbeveling de voorbe reiding van dit plan in handen te geven Hjke vernielingen (kosten 7500.-) het,, verlenen van een subsidie van 7320.- aan de muziekvereniging 'Luctor et. Emergo' als bijdrage in de aan schafkosten van nieuwe instrumenten en tenslotte verhoging van de vergoe-1 dingen voor de vrijwillige brandweer De vergadering begint om 19 30 uur VLISSINGEN - Oud-brandweerlieden, die tijdens de Tweede Wereldoorlog bij de Vlissingse brandweer hebben gediend, houden vandaag, zaterdag, een reünie in de brandweerkazerne te Vlissingen. De oud-gedienden worden om 14.00 uur in de brandweerkazerne ontvangen door burgemeester Westerhout. Ver volgens is er om 15.00 uur een blus- demostratie op het marineterrein aan de buitenhaven met de wagen, die tij dens de Tweede Wereldoorlog werd ge bruikt. en met het, hedendaagse mate rieel. Daarna gaan de oud-gedienden terug naar de brandweerkazerne, waar zij een fototentoonstelling over de brandweer tijdens de Tweede Wereld oorlog en een tentoonstelling over de jeugdbrandweer bekijken. De dag wordt besloten met een samenzijn. Vergadering afdeling PvdA Middelburg MIDDELBURG - De afdeling Middel burg van de Partij van de Arbeid ver gadert maandag 23 oktober in de Con cert-en Gehoorzaal in Middelburg. De agenda omvat onder meer de kadi- daatstelling van een plaatselijke con tactvrouw. het kiezen van de overige leden van de kerngroep, het kiezen van afgevaardigden naar de gewestelijke vergaderingen en de landelijke verga deringen en de verslagen van de Mid delburgse Vrouwenraad en de Vrou wen Advies Commissie. De vergade ring begint om half acht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 12