Foto puzzel SchouwettfjDuiveland Extra r Evenementen op Schouwen-Duiveland FILMS Wij zijn zelf razend enthousiast over de mode! Stappen in Rotterdam Krotwoning in de Zuidstraat Ouwerkerk wordt afgesloten We hadden het al ge zegd: de fotopuzzel in de vo rige Extra was aan de moeilijke kant. Dat zvas ook ioel te merken aan het aan tal inzendingen. Het waren er icelgeteld elf. Uit dat sta peltje trokken we de kaart van mevrouw M. H. van Burg - v. d. Cingel, Breed- straat 5 in Zierikzee. De oplossingen ioas: het Dijk- water tussen Dreischor en Sirjansland. Om het een beetje goed te maken, deze keer een mak kelijke opgave. Wie weet waar fotograaf Be- rrevoets deze foto maakte, schrijft het antwoord op een briefkaarten stuurt die naai de PZC-redactie, Grote Markt 2 in Goes. De inzen dingen moeten uiterlijk dinsdagmorgen 10 oktober binnen zijn. Wat een heerlijke, vrije mode dit jaar. Wat wijd en ruim. Zelf raken wij er niet op uitgekeken. En nu de kollektie helemaal in huis is, vragen wij: komt u gauw meegenieten? DONDERDAG 5 OKTOBER 1978 Vanavond (donderdag 5 oktober) zal voetbalfotograaf Piet van der Kloos ter (werkzaam bij Voetbal Inter national) een lezing houden over zijn beroep, fototechnieken en fotoappa ratuur. Het wordt georganiseerd dooi de fotoclub van de Deltadienst in Zierikzee. De bijeenkomst begint om acht uur. In de Zeeuwse Herberghe in Zierikzee is vanavond (aanvang half acht) een openbare vergadering van de stichting Jeugd Schouwen-Duive land. In het dorpshuis te Ouwerkerk is een bijeenkomst van de Nederland se bond van plattelandsvrouwen. Op het programma staan een lezing en een filmvertoning. Het begint om half acht. Vrijdagavond 6 oktober wordt voor alle inwoners van Kerkwerve en omgeving, die willen meewerken aan de bazar-rommelmarkt ten bate van de restauratie van de Nederlands hervormde kerk. een vergadering ge houden in de consistorie van de N.H. kerk aan de Ring. De vergadering be gint om acht uur. In het schoolgebouw aan de Nieuwe Bogerdstraat in Zierikzee wordt vrij dagavond vanaf zeven uur een bazar gehouden door "Kunst en Eer' In de gereformeerde kerk in Zierikzee wordt vrijdagavond om half acht de kerk- conferenüe Op hoop van leven geopend In cafe Bommenede in Zon- nemaire is vrijdagavond i acht uureen 'open avond' van de vereniging Bond van Opzichzelfstaanden. Zaterdag 7 oktober is er opnieuw een bazar van 'Kunst en Eer' ivanaf tien uuri in Zierikzee. Dinsdagavond 10 oktober vergadert de gemeenteraad van Mid- denschouwen, De raadsvergadering begint om half acht. In de Graaf van Haamstede m Haamstede wordt maandagavond om half acht een le zing georganiseerd voor de Neder landse vereniging van huisvrouwen In de consistorie van de Nederlands her vormde kerk in Kerkwerve wordt dinsdagavond om half acht een cursus zondagsschoolleiding gehouden lOp- gaven voor deze rubriek moeten uiter lijk dinsdagmorgen 10 oktober binnen zijn bij de PZC-redactie. Grote Markt 2 in Goes) De Zierikzeese filmkring 'Ziejook' ver toont vrijdagavond 6 oktober (De Con certzaal: acht uuri 'I pugni in tasca' ('Met de vuisten in de zak') van Marco Bellochio. De film werd gemaakt in 1965 en werd bekroond op de festivals van Locarno. Venetie. New York. Lon den en Rio dc Janeiro, is een van de twee lange speelfilms, die Marco Bello chio maakte, voordat hij toetrad tot de Italiaanse communistische partij en meewerkte aan twee documentaires. In 1971 vervaardigde hij de film 'In nome del padre', die in Italië voor bioscoop vertoning verboden werd. 'I pugni in tasca' handelt overeen labiel gezin: een blinde weduwe met drie zoons en een dochter. De oudste zoon is een handige plavbov, de andere is een even gevoeli ge als kwaadaardige epilepticus, de derde is achterlijk en de dochter is een mooi, emotioneel en stuurloos meisje, Heel iets anders is 'Stunt Roek'. Een ty pisch Amerikaanse film. die bol staat van de stunts. Er is al veel over geschre ven. mede doordat Monique van derVen van het dak van een torenhoog gebouw- mocht springen 'Stunt Rock draait za terdag- en zondagavond in de Con certzaal In Zierikzee Aanvang acht uur donderdag 5 oktober: De Doelen (grote zaal). 2015 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest. Dirigent: Edo de Waart. Solist: Jo seph Kalichstein (piano). Prog ramma Rachmanmow - Dodenei land. Schubert - Vijfde symfonie. Beethoven - Vijfde symfonie. De Schouwburg. 20 15 uur. Pools dans- en zangensemble 'Opole'. Vijf tig dansers, danseressen, zangers en muzikanten. Hofplein theater. 20.15 uur. 'Nee schat, nu niet'. Klucht van Ra.v Cooney en John Chapman. John Lanting's Theater van de Lach. Re gie: Alexander Dore. Met: John Lan- ting. Johan Sirag. Pim Peters. Ma- roesja Lacunes. Karla Wildschut, Diana Dobbelman en Flip Heen eman. LuxorTheater. 20.15 uur 'Vandaag of morgen'. De nieuwe one-man show van Paul van Vliet. Theater Zuidplein (grote zaal) 20.15 uur. Gelukkige dagen' van Samuel Beckett en 'Vele wegen naar' van Edward Albee. Regie: Lo van Hensbergen Met Ank van der Moer. Andre van den Heuvel en Kitty Jan sen Piccolo Theater. 20 30 uur. Thea tergroep Splien. 'Ars Amandi'. Een programma bestaande uit Neder landse literatuur onderlijnd met mu ziek. Samenstelling en regie: Cor Stedelinck. Met An de Donder. Henk van Loenen. Tatiana Radier. Ineke Roosen. Huub Scholten en Rene Verheezen. De Lantaren. 20.30 uur. Lezingen theater, film en muziek rond het ver schijnsel 'De dood'. Vrijdag 6 oktober: De Doelen (kleine zaal) 20.15 uur Vocalistenserie '78 - '79. Elisabeth Cooymansi altmezzo). Rudolf Jansen (piano), Peter Kokkelmans tenor)en Tonie Ehlen (piano). De Schouwburg. '20.00 uur. Ballet Espagnol de Manolita y Rafael Aguilar. Meer dan twintig dansers en danseressen, een flamencozanger en een gitarist laten een reeks facetten zien en horen van de Spaanse dans kunst en liederenschat. Hofplein theater. 20.15 uur. 'Nee schat, nu niet". Zie donderdag 5 ok tober. Luxor Theater. 20.15 uur Paul van Vliet. Zie donderdag 5 oktober Theater Zuidplein (grote zaal) 20.15 uur. 'Gelukkige dagen' en 'Vele wegen naar' Zie donderdag 5 ok tober Piccolo Theater. 20.30 uur. 'Ars Amandi'. Zie donderdag 5 oktober. De Lantaren. 20.30 uur. 'De dood' Zie donderdag 5 oktober. Jazzbunker Sunship. 22.00 uur Opening jazzmaand. Trio Manus. In de Teerstoof. 21 00 uur. Jules Croiset. 'De zangen van Maldoror' Zaterdag 7 oktober: Hofpleintheater. 20 15 uur. Nee schat, nu niet'. Zie donderdag 5 ok tober LuxorTheater. 20.15 uur. Paul van Vliet. Zie donderdag 5 oktober. Theater Zuidplein (grote zaal). 20.15 uur. 'Gelukkige dagen' en 'Vele wegen naar'. Zie donderdag 5 ok tober. Piccolo Theater 20.30 uur "Ars Amandi'. Zie donderdag 5 oktober Jazzbunker Sunship 22.00 uur. Tristan Honsinger Four. B 14 Jazz. 21.00 uur. Henk Haver- hoek Trio. In de Teerstoof. 14.30 uur. Pop pentheater 'De Trekwagen van Ma- rius Prein' met 'Meneerte Pimpele- pim' In de Teerstoof. 21.00 uur. Jules Croiset. Zie vrijdag 6 oktober. Zondag 8 oktober: De Doelen (grote zaal). 20.15 uur. Brasil Tropical met 'Carnaval in Rio' Hofplein theater. 20 15 uur. 'Nee schat, nu niet'. Zie donderdag 5 ok tober Theater Zuidplein (Arlecchino- zaal). 14 00 uur. Theater Augustus met 'Verzinsels'. Met Sylvia Tuankotta. Paul van Soest. Ger Ra- vensloot en Ton Pompert. Voor kin deren van zes tot twaalf jaar. Theater Zuidplein (grote zaal). 20.15 uur. 'Gelukkige dagen' en 'Vele wegen naar'. Zie donderdag 5 ok tober. Piccolo Theater 13.00 en 15.15 uur. Kindertheater Wiedus met 'Vuile op schepper'. Met Loes Vos. Louis Koc- kelman. Louis Lemaire. Bert Nico- dem. Nard Rijnders en John Buysman. Maandag 9 oktober: De Doelen (kleine zaal). 20.15 uur. Serie Muziek Authentiek '78 - '79. The English concert onder leiding van Trevor Pinnock. De Lantaren 20.30 uur. Pop concert. David Bromberg Band. St. Laurenskerk 20.15 uur. Or gelconcert door Albert de Klerk. Met medewerking van Frans Bruggen (fluit). Goethe-Institut. 19 45 Film. Heinrich Boll 'Ansichten eines Clowns' Dinsdag 10 oktober: De Doelen (kleine zaal). 20.15 uur Serie Muziek en Dans uit alle Wind streken '78 - '79. Fiesta Gitana. De Schouwburg 20 15 uur Pu- bliekstheater Oom Wanja' van An ton Tsjechow Regie Ger Thijs. Ver taling' Ton Lutz en Chiem van Houwenmge. Met Wiesje Bouwmees ter. Manelle Fiolet. Lous Hensen. Marijke Vengelers. Jules Hamel, Siem Vroom. Jan Retel. Jan van Royen en Hans van den Berg Hofpleintheater 20.15 uur 'Nee schat, nu niet'. Zie donderdag 5 ok tober. Luxor Theater 20 15 uur. Paul van Vliet. Zie donderdag 5 oktober. Theater Zuidplein lArlecchino- zaal) 20,30 uur. De Bloemgroep. 'By ons is t anders'. Een programma over gezinsrelatie. Met Trudy Derk- OUWERKERK - De krotwoning Zuidstraat 14 te Ouwerkerk. gemeente Duiveland, zal nu eindelijk binnen afzienbare tijd worden gesloopt. Dat hopen in elk geval met name de bewo ners van de naastgelegen woning: zij hebben de laatste jaren nogal wat hinder van het bouwval ondervonden. Als gevolg van een nogal merkwaardige bouwkundige constructie is hun keuken namelijk uitgebouwd in het belendende krot. En deze situatie gaf aanleiding tot lekkages en een dreigende verzak king van de achtergevel. Het wordt trouwens toch wel tijd dat het krot in de Zuidstraat verdwijnt. In de zestiger jaren al - Ouwerkerk was toen nog een zelfstandige gemeente - kocht het toenmalige gemeentebestuur de woning aan in het kader van de krotopruimingsregeling. Het huis werd echter tot op de huidige dag nog steeds niet "afgebroken. Intussen heeft de gemeenteraad dan toch, mede op aandringen van de bewo ners van het naastgelegen pand, besloten het huis te laten slopen. De raad van Duiveland stelde onlangs ook een crediet beschikbaar van 10.000,- voor het aanbrengen van een noodzakelijke nieuwe zijgevel tegen de woning Zuid straat 12. De afbraak zal nu wel spoedig kunnen beginnen. Dat wil zeggen: als er een aannemer gevonden kan worden die het karwei voorde gemeente wil uitvoe ren John Lanttng sen. Ellen Verheij, Ad van Kempen, Willem Wagemakeren Ron Rijntjes. De Lantaren. 20 30 uur Onafhan kelijk Toneel met Rhinestone ij Queen' Woensdag 11 oktober: De Doelen (grote hali 12.45 uur. Koffieconcert Raymond Deinoye-j (fluit). Gerard Hettema viool). Mi chel Roche (cello) Werken van o a Haydn De Doelen (grote zaal) 20 15 uur. Gilbert Becaud met- ensemble. De Doelen (kleine zaal) 20.15 uur Fiesta Gitana De Schouwburg 20 15 uur. Pu- bliekstheater Oom Wanja" Zie dinsdag 10 oktober Hofpleintheater. 20 15 uur. Nee schat, nu niet'. Zie donderdag 5 ok tober LuxorTheater 20 15 uur. Paul van Vliet. Zie donderdag 5 oktober Theater Zuidplein (grote zaal), 20.15 uur Zuidelijk Toneel Globe. 'Mooie Helena'van Peter Hacks naar Jacques Offenbach Regie: Ulrich Greiff Vertaling: Martin Hartkamp Choreografie: Frans van Vliet Muzi kale leiding: Peter Poliakine. Met Marlous Fluitsma. Aliard van der Scheer. Joost Prinsen. Liesbeth Coops. Guus Hoes, Theu Boermans, Huib Rooymans. Theater Zuidplein (Arlecchino- zaall. 20.30 uur "Bij ons is 't anders'. Zie dinsdag 10 oktober Piccolo Theater 20.30 uur. Nieuw Capels Toneel 'Dwaasheid heeft, haar eigenrecht' van John Patrick. De Lantaren. 20.30 uur Rhines tone Queen'. Zie dinsdag 10 oktober.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 34